Diskuzní fórum

Filmový koutek aneb co jste zrovna viděli?

Téma určené filmové tvorbě a seriálům
LEVEL 41
LEVEL 41
Chipsonator

Komentáře: 1622
Blogové články: 27
Pohlaví: Muž

Filmový koutek aneb co jste zrovna viděli?

Příspěvekod Chipsonator » úterý 14. únor 2012 15:03:38

Tenhle topik zakládám, abychom měli kde diskutovat o filmech a jejich kvalitách, o našich oblíbených a nenáviděních filmech atd... Například já jsem včera viděl Milion Dolar Baby a musím říct že to bylo něco úžasného. Moje hodnocení 93% :thumbup:
Obrázek
I love Mass Effect !!

LEVEL 41
LEVEL 41
Stixxy

Komentáře: 1691
Blogové články: 8

Re: Filmový koutek

Příspěvekod Stixxy » úterý 14. únor 2012 16:03:48

No, já se teď chystám shlédnou Speciální jednotku. Jsem na to dost zvědavý. :awesome:
Jinak, nedalo se použít stávající téma? ;-)
Obrázek

LEVEL 39
LEVEL 39
Saix
Administrátor

Komentáře: 433

Re: Filmový koutek

Příspěvekod Saix » úterý 14. únor 2012 16:57:48

Stixxy píše:Jinak, nedalo se použít stávající téma? ;-)

Koukám, koukám a takové tu nevidím. Tedy je tu téma pro nejoblíbenější film, ale tohle bych si podle úvodního příspěvku představoval spíš jinak, takže jsem upravil nadpis a doplnil "aneb co jste zrovna viděli?". Nemá smysl sem vypisovat oblíbené nebo nenáviděné filmy z roku zwei. Na to už tu téma vážně máme. Držel bych se těch dojmů z právě zhlédnutých filmů. Ať už kinopremiéry nebo později z DVD, BD, digitální verze atp.
Obrázek

LEVEL 39
LEVEL 39
Saix
Administrátor

Re: Filmový koutek aneb co jste zrovna viděli?

Příspěvekod Saix » úterý 14. únor 2012 17:06:20

Tak já navážu, už jsem tu založil téma o Drive, tak to sem tahat nebudu :) ale předtím jsem konečně zkouknul hezky pohromadě všechny díly Star Wars, každý den jeden. Zatím jsem to viděl tak nějak rozházeně a ikdyž jsem patrně viděl už všechny, některé jsem si sotva nebo vůbec nepamatoval. Dokonce jsem netušil ten provařený spoiler, čí je Darth Vader otec, kdyby mi to někdo týden před tím nevyblil :awesome:

Můj dojem? Epizoda 4, 5 a 6 skvělá zábava, ale už jsou všechny ty reálie moc známý na to, abych z nich byl uchvácenej, takže jsem měl trochu problém, aby mě to vtáhlo, ale to už není chyba toho filmu. První a druhá bylo podle mě celkem nepovedené navázání po 16 letech, samá rádoby akce a přitom tomu něco chybělo. Naštěstí to zachránil poslední díl. Na to, že byl akcí nejnabytější, nechybělo v něm nic z té příběhové atmosféry prvních dílů.
Obrázek

LEVEL 45
LEVEL 45
RCS339

Komentáře: 2042
Blogové články: 6

Příspěvekod RCS339 » úterý 14. únor 2012 17:27:09

Já jsme nedávno viděl Green Lantern. Celkem výbornej film, trochu přeameričtěnej, ale jinak dobrá volba herců.
Pak taky vzpomínám na The Troll Hunter, jestli jste viděli. Spíš jsem se zasmál, ale moc pěkný. DOporučuju si to někde sehnat, protože to asi na DVD (tedy legálně) nenajdete.
Spoiler: Přečíst

Dále tu byl Never Back Down, což mi přijde jako to nejlepší, na co jsem koukal minulí týden.

Celkem starší sestava, ale pro mě nová. Málo kdy si udělám čas, takže dohánim poslední rok filmotéky :-D
Obrázek

LEVEL 41
LEVEL 41
Chipsonator

Příspěvekod Chipsonator » úterý 14. únor 2012 17:36:24

RCS339 píše:Já jsme nedávno viděl Green Lantern. Celkem výbornej film, trochu přeameričtěnej, ale jinak dobrá volba herců.

Green Lantern dobrý film, ale chyběl my tam nějaký moment u kterého bych si řekl NO TY VOLE :D. Ale je zajímavé že i přes to že to byl prodělečný film (Rozpočet $200miliónov,Tržby USA $116,601,172,Tržby Celosvetovo $222,001,172), tak bychom se měli dočkat dvojky. Jsem zvědavej. :awesome:
Obrázek
I love Mass Effect !!

LEVEL 39
LEVEL 39
Saix
Administrátor

Příspěvekod Saix » úterý 14. únor 2012 18:03:08

RCS339 píše:Pak taky vzpomínám na The Troll Hunter, jestli jste viděli. Spíš jsem se zasmál, ale moc pěkný. Doporučuju si to někde sehnat, protože to asi na DVD (tedy legálně) nenajdete.

No na to se tenhle týden chystám :) Akorát se bojím, aby to nebyl jeden z těch filmů, kde za chvilku nebudu vědět, kde mě stojí oči z té rozlítané kamery. Jinak tady to fakt neseženeš, mám to na blu-ray z UK, stejně jako ten Drive a Killer Elite až dorazí, protože u nás to vyjde kdo ví kdy a už se mi nechtělo čekat. To sem ale tahat nechci :-)
Obrázek

LEVEL 45
LEVEL 45
RCS339

Příspěvekod RCS339 » úterý 14. únor 2012 18:06:10

Saix píše:
RCS339 píše:Pak taky vzpomínám na The Troll Hunter, jestli jste viděli. Spíš jsem se zasmál, ale moc pěkný. Doporučuju si to někde sehnat, protože to asi na DVD (tedy legálně) nenajdete.

No na to se tenhle týden chystám :) Akorát se bojím, aby to nebyl jeden z těch filmů, kde za chvilku nebudu vědět, kde mě stojí oči z té rozlítané kamery. Jinak tady to fakt neseženeš, mám to na blu-ray z UK, stejně jako ten Drive a Killer Elite až dorazí, protože u nás to vyjde kdo ví kdy a už se mi nechtělo čekat. To sem ale tahat nechci :-)

Ne je to v pohodě přehledný. Jen to pro mě byla komedie, hlavně co o tom píšou mezi záběry, to mě vždycky dostalo.
Obrázek

LEVEL 37
LEVEL 37
Bonpar

Komentáře: 841

Příspěvekod Bonpar » úterý 14. únor 2012 18:48:45

No, tak já se zrovna nedávno dokopal ke shlédnutí Abramsova Super 8. Dojmy jsou velmi rozpačité. Celý film jsem měl pocit, že režie sama nevěděla, komu je film vlastně určen. Zhruba tak první polovina je naprosto brilantní, pak to jen jede z kopce a narazí na debilní konec.
Proč to sakra muselo skončit jako variace na E.T.ho?

Před nedávnem jsem se také ze zvědavosti mrkl na Upírův pomocník (adaptace první knihy výborné hororové série od D. B. Shana 'Darren Shan'), jak moc předlohu zprasili. Hodně.
Obrázek

LEVEL 39
LEVEL 39
Saix
Administrátor

Příspěvekod Saix » úterý 14. únor 2012 19:10:21

Bonpar píše:...pak to jen jede z kopce a narazí na debilní konec.
Proč to sakra muselo skončit jako variace na E.T.ho?

Já mám dokonce takovej dojem, že jsem někde na nějakém plakátu, v traileru nebo něčem viděl něco ve smyslu:
"nejlepší podívaná od dob ET", ale nikde to nemůžu už najít, ani na krabičce, takže kdo ví, třeba si to přirovnání radši rozmysleli. Je pravda, že ten happy end si mohli odpustit.
Obrázek

LEVEL 42
LEVEL 42
Marigold

Komentáře: 1740

Příspěvekod Marigold » úterý 14. únor 2012 19:34:55

Nedávno jsem zhlédl poměrně dost filmů a všechny mohu s klidným vědomím a svědomím doporučit - Rain Man, Gran Torino, Léon, Muži, kteří nenávidí ženy, Přelet nad kukaččím hnízdem, Hanebný pancharti. Kvalitní emotivní zážitky zaručeny!
Obrázek

LEVEL 37
LEVEL 37
Bonpar

Příspěvekod Bonpar » úterý 14. únor 2012 19:37:27

Marigold píše:Hanebný pancharti

Jojo, úžasný film. Řadí se někde do mé první desítky oblíbených filmů. Miluji tu scénu v hospůdce.
Obrázek

LEVEL 42
LEVEL 42
Marigold

Příspěvekod Marigold » úterý 14. únor 2012 19:40:24

Já jsem se konečně dokopal, abych jej zhlédl a musím sdílet oprávněné nadšení. Častokrát jsem se musel skoro až hystericky smát. Tarantinův nářez!
Obrázek

LEVEL 32
LEVEL 32
Shimmy

Komentáře: 496

Příspěvekod Shimmy » úterý 14. únor 2012 19:55:38

Nemáte někdo nějaký tip na nějaký povedný fantasy film? Je mi jasné že to asi nebude kvalitově jako pán prstenů, ale třeba ještě nějaký takový film existuje. Díky!

Jinak sem právě dokoukal film Rango. Povedená sranda :thumbup:
one shot, one kill, whats the deal?

LEVEL 45
LEVEL 45
RCS339

Příspěvekod RCS339 » úterý 14. únor 2012 20:04:38

Tak já se teda vložím 8-)

Co si tak pamatuju, tenhle týden (dva dny) jsem shlédl 3 filmy. Xmen: 1st Class, Shutter Island a Watchman (jeden z mích nejoblíbenějších filmů vůbec). Všechny v originále s titulky. A musím říct, že až na Shutter Island, kde jsem titulky nestíhal :angry: a nic z filmu neměl, tak ostatní dva byly berkonkurenčně lepší. Dokonce i atmosféra v originálním 5.1 stereo zvuku je naprosto špičková oproti dabingu (dělá to fakt hodně). Takže letos se soustředím zejména na originální zvuk, a pokud možno BD... počínaje The Avangers.
Kdo že je tu ten Marvelák :lala: ?
Obrázek

LEVEL 42
LEVEL 42
Marigold

Příspěvekod Marigold » úterý 14. únor 2012 20:12:55

Shimmy píše:Nemáte někdo nějaký tip na nějaký povedný fantasy film? Je mi jasné že to asi nebude kvalitově jako pán prstenů, ale třeba ještě nějaký takový film existuje. Díky!

Musíš blíže specifikovat. Pokud hledáš klasickou fantasy, odehrávající se ve stvořeném světě, tak si troufám tvrdit, že kromě zmíněného Pána prstenů toho moc nenajdeš. Ze seriálů však rozhodně můžu doporučit Hru o trůny, na motivy Martinovi ságy Píseň ledu a ohně nebo můžeš zkusit i slabšího Zaklínače - já tomu seriálu dal šanci a nebylo to zase až tak špatné.

Dá se však najít pár filmů, kde se mísí fantasy prvky s realitou - můj oblíbený je např. Faunův labyrint či Parfém - příběh vraha. Daleko více skvělých kousků však najdeš, když zabrousíš do historického žánru - Gladiátor, Statečné srdce, Jméno růže, Kupec benátský, Spartakus, Trója, Království nebeské, Alexandr Veliký, Král Artuš, Poslední samuraj,....
Naposledy upravil Marigold dne úterý 14. únor 2012 20:17:46, celkově upraveno 2
Obrázek

LEVEL 41
LEVEL 41
Chipsonator

Příspěvekod Chipsonator » úterý 14. únor 2012 20:13:48

Léon
Ten film miluji. Opravdové mistrovské dílo :lol: Právě teď jdu shlédnout Nesmiřitelní a dost se těším. A potom jdu hrát ME3 Demo :lol:
Obrázek
I love Mass Effect !!

LEVEL 39
LEVEL 39
Saix
Administrátor

Příspěvekod Saix » úterý 14. únor 2012 20:18:23

RCS339 píše:...počínaje The Avangers. Kdo že je tu ten Marvelák :lala: ?
Obrázek
Obrázek

LEVEL 37
LEVEL 37
Bonpar

Příspěvekod Bonpar » úterý 14. únor 2012 20:27:24

RCS339 píše:Kdo že je tu ten Marvelák :lala: ?

Jestli je Daredevil od Marvelu (a mám tušáka, že je), tak jsem marvelák do morku kostí :D
Obrázek

LEVEL 45
LEVEL 45
RCS339

Příspěvekod RCS339 » úterý 14. únor 2012 20:35:49

jop tušil jsem že to byl Saixík...

No ty ses tu na Avnagers rozplýval už před nějakym měsícem :peace:
Obrázek

LEVEL 39
LEVEL 39
Saix
Administrátor

Příspěvekod Saix » úterý 14. únor 2012 20:45:33

RCS339 píše:No ty ses tu na Aveagers rozplýval už před nějakym měsícem :peace:

No upřímně se trochu bojím zplácané akce, ale tyhle chmurné myšlenky musím rychle zahnat :)

Jinak na co se chystám (na něco pár týdnů na něco už přes rok), ale vždycky to nahradím jiným filmem. Už to fakt musím začít likvidovat (chápej zkouknout, ikdyž něco možná vážně radši zlikvidovat :D) Time Traveler's Wife (Co jsem to koupil? Kill me now!), Close Encounters of the Third Kind (už jsem jednou viděl, tak mám problém se k tomu dokopat podruhé), pak Public Enemies (ta stopáž je vždycky diskvalifikuje) a poslední přírůstek Rango (v den co mi přišel jsem měl hroznou chuť se na to podívat, ale nebyl čas a od té doby zase nebyla chuť, damn :D)
Obrázek

LEVEL 45
LEVEL 45
RCS339

Příspěvekod RCS339 » úterý 14. únor 2012 20:59:22

Saix píše:
RCS339 píše:No ty ses tu na Aveagers rozplýval už před nějakym měsícem :peace:

Rango (v den co mi přišel jsem měl hroznou chuť se na to podívat

good choice :D když mi zrovna nejde večerníček, tohle je tutovka :D
Jinak Public Enemies na mě nechal stopy... Depp mě bude ještě dlouho budit ze spaní
Obrázek

LEVEL 41
LEVEL 41
Stixxy

Komentáře: 1691
Blogové články: 8

Příspěvekod Stixxy » úterý 14. únor 2012 21:31:33

Tak jsem shlédnul Speciální jednotku. Bez okolků bych jí dal 100%. Takhle na mě ještě žádný film nezapůsobil a to ani Černý Jestřáb sestřelen. Ten sice vyhrává ve zpracování, ale podívejte se a uvidíte. :awesome:
Obrázek

LEVEL 32
LEVEL 32
Shimmy

Komentáře: 496

Příspěvekod Shimmy » úterý 14. únor 2012 22:39:01

Marigold píše:
Shimmy píše:Nemáte někdo nějaký tip na nějaký povedný fantasy film? Je mi jasné že to asi nebude kvalitově jako pán prstenů, ale třeba ještě nějaký takový film existuje. Díky!

Musíš blíže specifikovat. Pokud hledáš klasickou fantasy, odehrávající se ve stvořeném světě, tak si troufám tvrdit, že kromě zmíněného Pána prstenů toho moc nenajdeš. Ze seriálů však rozhodně můžu doporučit Hru o trůny, na motivy Martinovi ságy Píseň ledu a ohně nebo můžeš zkusit i slabšího Zaklínače - já tomu seriálu dal šanci a nebylo to zase až tak špatné.

Dá se však najít pár filmů, kde se mísí fantasy prvky s realitou - můj oblíbený je např. Faunův labyrint či Parfém - příběh vraha. Daleko více skvělých kousků však najdeš, když zabrousíš do historického žánru - Gladiátor, Statečné srdce, Jméno růže, Kupec benátský, Spartakus, Trója, Království nebeské, Alexandr Veliký, Král Artuš, Poslední samuraj,....

Všechno ztoho sem už viděl, snad kromě Faunova labyrintu. Právě sem měl na mysli něco ve stylu pána prstenua hry o trůny. Zaklínač mě vůbec neláká nebavila mě hra, ani kniha, takže myslím že serial to nezachrani. Bohužel co sem hledal a hledal tak nic podobného co bych chtěl vidět sem nenašel, tak musím přijít do postapokalyptického stylu. Tam toho bohužel taky moc není snad kromě duny a mad maxe. Ostatní moc nemá cenu. Chtělo by to serial ve stylu Falloutu kurňa
one shot, one kill, whats the deal?

LEVEL 27
LEVEL 27
urbi.j

Komentáře: 295
  • PCAndroid

Příspěvekod urbi.j » úterý 14. únor 2012 22:52:48

Tak jako poslední sem viděl In Time který mě příjemně překvapil (na druhou stranu sem od toho zas moc nečekal takže se není zas tak čemu divit). A i když měl film pár nedomyšleých věci, měl to hlavní, co většina filmů postrádá a to je originální nápad. :thumbup:
Jinak těď určitě skouknu Stixxovu Speciální jednotku, i když pochybuju že překná Black Hawk Down nebo Saving Private Ryan, což jsou dle mého 2 nejlepší válečné filmy vůbec. 8-)
Obrázek

Další

Zpět na Filmy a seriály