Uživatel nepřihlášen

Diskuzní fórum

Creative - forum pro kreativní lidi

Diskuze o všem, co se jinam nehodí
LEVEL 38
LEVEL 38
Wreis

Komentáře: 533
Blogové články: 2
Pohlaví: Muž
  • PC

Re: Creative - forum pro kreativní lidi

Příspěvekod Wreis » neděle 12. červen 2016 0:43:19

Tak mě jako grafikovi se to hodí, v práci jsem na tom dělal a když má člověk svůj projekt, tak umazávat pixely myší je jak lízat med přes skleničku. Nemluvě o tom, že třeba pro ZBrush se tablet náramně hodí a jelikož dělám bakalářku, kde ho budu asi využívat, tak tím líp :)

LEVEL 50
LEVEL 50
ElementGamer

Komentáře: 5359

Příspěvekod ElementGamer » neděle 12. červen 2016 9:21:39

Wreis píše:Tak mě jako grafikovi se to hodí, v práci jsem na tom dělal a když má člověk svůj projekt, tak umazávat pixely myší je jak lízat med přes skleničku. Nemluvě o tom, že třeba pro ZBrush se tablet náramně hodí a jelikož dělám bakalářku, kde ho budu asi využívat, tak tím líp :)

A ty jsi na nějaké umělecky zaměřené škole?
Obrázek

LEVEL 38
LEVEL 38
Wreis

• PC

Příspěvekod Wreis » neděle 12. červen 2016 9:51:12

Spíš umělecky zaměřeném oboru - FI MUNI, specializace Grafický design a multimédia :)

LEVEL 50
LEVEL 50
ElementGamer

Příspěvekod ElementGamer » neděle 12. červen 2016 10:22:39

Wreis píše:Spíš umělecky zaměřeném oboru - FI MUNI, specializace Grafický design a multimédia :)

Aha, skvěle. :) A už jsi zkoušel nějakou práci z tohohle oboru?
Obrázek

LEVEL 38
LEVEL 38
Wreis

• PC

Příspěvekod Wreis » neděle 12. červen 2016 11:41:23

Zkoušel, právě při ní jsem měl možnost pracovat na tom Intuosu :) A teďka bych si rád zase našel nějakou práci minimálně na půl roku

LEVEL 50
LEVEL 50
ElementGamer

Příspěvekod ElementGamer » neděle 12. červen 2016 12:01:43

Wreis píše:Zkoušel, právě při ní jsem měl možnost pracovat na tom Intuosu :) A teďka bych si rád zase našel nějakou práci minimálně na půl roku

Držím palce, kéž by mi to taky tak šlo. :D Já bych se tím živit nemohl, nemám na to úplně talent, ale chtěl bych se to naučit.
Obrázek

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Komentáře: 1360

Příspěvekod Docik » středa 15. červen 2016 20:06:10

Tak po čase házím další progress. Přibývali spíš detaily, takže jsem neviděl důvod to sem nějak razantně uploadovat. Ale dozrává ve mně pocit, že pro moji tiskárnu tohle bude stačit, dost detailů nakonec stejně nepobere. No prostě řekl jsem si že bych na tom klidně mohl dělat dál rok, ale že jsem s výsledkem již celkem spokojen. Takže se pouštím do optimalizace modelu, v dalších dnech se položím do řezání modelu abych mohl tisknout zvlášť rukavice, nohy, trup a podstavec na dvě části a ještě Manorothův roh zvlášt.

Tak nějak takhle to vypadá.
Obrázek
http://i.imgur.com/dNcFR6t.png

z více úhlů
Obrázek
http://i.imgur.com/RVMP8lt.png

A tady tomu ještě pár detailů chybí, trochu starší verze ale už jedna ze sníženým počtem polygonů - zkoušel jsem ji nějak hezky vyrenderovat.
Obrázek
http://i.imgur.com/GF1oF2J.png

Je to můj první model v ZB, tak doufám, že další budou jen lepší a lepší. Jinak chci to tisknout 45cm vysoké, což když jsem dal dvě pravítka k sobě, tak je něuvěřitelně velké :D no ale už se na to těším až to budu tisknout, bude to zase krásný peklíčko :D
Obrázek

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » neděle 19. červen 2016 21:02:27

tak se mi povedlo po asi 4 dením snažení, model naporcovat, opravit, uzavřít a teď už jenom zbývá rozhodnout se jak velké to bude a napozicovat to na podložku. Finally ready to print.

Obrázek

Ale zase začínám váhat nad měřítkem. Původní plán byl výška 45cm což by měl být jako originál, ale na druhou by to znamenalo, že se jeden ten díl bude tisknout přes 20hodin. Což je na jeden tisk hrozně moc, nejspíš by se něco podělalo a bylo by to jedno velký peklo. Rád bych se držel max 12-16 hodin tisku na jeden kus, to znamená že by to mohlo být někde okolo 35 - 41cm, ale to vše budu muset prověřit, od každého dílu udělat Gcode a podívat se jak se bude tisknout a případně ještě pouvažovat jestli to změnšovat a nebo víc rozkrájet ještě víc.
Nevim no, na jednu stranu budu to tisknout jen jednou tak by to asi chtělo pořádně. i dyž moc spár tam mít taky nechci, zadělám je potom tmelem než to stříknu plničem, ale stejně při bližším zkoumání asi budou znát. no budu přemýšlet :D práce ještě dost, ale už to začíná dostávat figuru.
Obrázek

LEVEL 38
LEVEL 38
Wreis

• PC

Příspěvekod Wreis » neděle 19. červen 2016 23:28:43

Vypadá to suprově. Zvažoval jsem, že bych si nechal vytisknout malou Companion cube z Portalu :) Čím se to lepí dohromady?

LEVEL 28
LEVEL 28
narg

Komentáře: 64

Příspěvekod narg » pondělí 20. červen 2016 0:47:12

Hele na kolik penez to pak vyjde takhle vytiskle?

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » pondělí 20. červen 2016 9:57:40

Wreis píše:Vypadá to suprově. Zvažoval jsem, že bych si nechal vytisknout malou Companion cube z Portalu :) Čím se to lepí dohromady?

Když to bude z ABS tak se to lepí že vezmeš aceton, pár kousků nevyužitého ABS do něj hodíš a udělá ti to v podstatě rozteklej plast. Ten aceton to ABS rozlwptá, takže když to pak naneseš mezi dva kusy které chceš slepit tak je to naleptá a po chvíli kdy se aceton odpaří je to do sebe vpodstatě vleptané. Řekl bych že to stačí jen potřít klidně čistým acetonem i bez toho abs, jen s ABS je to pak taková hustější hmota.
No když by to bylo z PLA tak sekundovým lepidlem, aby bylo i na plasty.
narg píše:Hele na kolik penez to pak vyjde takhle vytiskle?

To ještě nevím, uvidíme jak to bude nakonec velké a kolik to sežere materiálu. Ale 1Kg materiálu což si myslím by mělo stačit stojí 500 kč. tak když do toho nebudu počítat práci a energie tak nějak tak.
Obrázek

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » neděle 10. červenec 2016 18:08:50

Tak po delší pauze další progress. I když se mohlo zdát, že to vyšumělo, tak ne, přibližně měsíc jsem si hrál s modelem což byla velmi zábávná část, druhej měsíc už tak zábavnej nebyl, spousta opravování a řezání modelu. ALE, Ale :D konečně jsem začal tisknout a po třech týdnech mám i vytištěno. (asi 100 hodin tiskového času)

Musel jsem okamžitě začít kompletovat, ta nedočkavost až to uvidím zkompletované byla neuvěřitelná. Ještě mně čeká nějaké zabrušování a abs zkusím zatáhnout ještě zbylé spáry. Pak stříknout plničem a pak šedým tmelem. Barvit to zatím asi nebudu, mám tu jiné věci na kterých můžu v klidu nabrat skill a neubudu ztoho něšťastnej, tohle nabarvím až budu naskillenej, nebude to sranda :D (teda bude, ale až moc velká)

nějaké foto ze současného stavu:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Lepší fotky udělám snad až to bude kompletně hotové tzn obroušené a zastříkané. Každopádně shits gets reall :D
Obrázek

LEVEL 28
LEVEL 28
narg

Příspěvekod narg » neděle 10. červenec 2016 18:39:29

LEVEL 50
LEVEL 50
ElementGamer

Příspěvekod ElementGamer » neděle 10. červenec 2016 21:39:02

Nádhera, kéž bych to taky uměl. :D
Obrázek

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » úterý 12. červenec 2016 11:42:38

narg píše:https://youtu.be/b5EAEDi0LOU

Pobaviloa je to celkem i přesné :D je to neuvěřitelně neužitečná věc která dala hrozně práce, ale zabavilo to a naučil jsem se u toho připravovat složité modely pro 3D tisk. Ale kdyby mně takhle pohlásila moje babička nebo něko tak bych na ni asi taky vykulil jenom takhle oči a nechal to bez komentáře :D

ElementGamer píše:Nádhera, kéž bych to taky uměl. :D

To zkus a uvidíš, třeba tě to chytne a do roka budeš tvořit jak mistr.
Obrázek

LEVEL 50
LEVEL 50
ElementGamer

Příspěvekod ElementGamer » úterý 12. červenec 2016 19:46:31

To se neboj. :D Já na tohle moc nejsem, jde spíš o to se to naučit.
Obrázek

LEVEL 28
LEVEL 28
narg

Příspěvekod narg » čtvrtek 14. červenec 2016 12:04:22

Me uz napadlo mockrat vzit nejakej model ze hry a natvrdo to vytisknout, ale kdyz se to musi takhle hodne resit, tak uz to nezni tak pekne, jako ze pridu, nakrmim tiskarnu softem a za hodinu je to hotovy doma, normalne bych ten tvuj program na tisk vzal a prodaval

LEVEL 50
LEVEL 50
ElementGamer

Příspěvekod ElementGamer » čtvrtek 14. červenec 2016 13:56:25

To jsem si taky myslel, ale trvá to i desítky hodin.
Obrázek

LEVEL 48
LEVEL 48
Maestrodk

Komentáře: 3568
Pohlaví: Žena
  • PC

Příspěvekod Maestrodk » úterý 19. červenec 2016 6:00:25

Věděl by mi někdo doporučit kvalitní fixy na textil? Různé barvy, odolné proti vyprání, stálé. Chci si udělat několik potisků na trička. Nebo jestli znáte takové kvalitní spreje, které by po zažehlení vydržely. Ne zase moc drahé, ale prostě aby to fungovalo. :) Nejde mi zase o nějaký nezničitelný potisk. Když to po nějakém delším čase bude mít takový sepraný starý styl, to taky nebude na škodu.

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » pondělí 24. říjen 2016 22:44:07

Tak po delší odmlce mám zase trochu volného času a mohu se věnovat mému koníčku. Pustil jsem se do sošky další ikonické postavy ze světa Warcraftu. No asi té nejikoničtější, takový Darth Vader světa Warcraftu.
Jedná se zatím jen o skicu, kdy ladím pořád kompozici a ještě musím přidělat hodně modelů, než se pustím do detailování.
Každopádně mám dvě nové tiskárny a tentokrát to neuchvátám aby to honem bylo a budu tisknout opravdu na detail vidím to na těch 150 mikronů. Možná pak udělám silikonové formy a zkusím i odlít z resinu. Taky bych rád udělal každému dílu zámek a klíč, aby do sebe ty kusy zapadali.

No uvidíme, ještě mně čeká hoooodně práce, ale už jenom ta cesta k finishi je zábava takže není kam spěchat.
Budu zas postupně házet progress..

Obrázek

Jinak Hellscreama jsem trošku obrousil a stříknul plničem. Arthase nařežu na takové kusy, které u sebe budou držet aniž bych je lepil což mi dá možnost si to vklidu nabarvit potom. Hellscreama jestli někdy budu barvit tak až za hodně dlouho až naskillim :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek

LEVEL 48
LEVEL 48
RockMax

Komentáře: 1350
Blogové články: 22

Příspěvekod RockMax » středa 26. říjen 2016 14:37:23

Vypadá to parádně, měl bys je prodávat :D
I'm a MAXIMUM SERGEANT OF THE MASTER SERGEANTS MOST IMPORTANT PERSON OF EXTREME SERGEANTS TO THE MAX
Youtube https://www.youtube.com/user/cervenytrpaslik02
MODDB http://www.moddb.com/members/rockmax
MixCloud http://www.mixcloud.com/LiborJary/

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » středa 26. říjen 2016 15:58:00

RockMax píše:Vypadá to parádně, měl bys je prodávat :D

Dík, no právě uvažuju, že tady u toho kusu až bude hotov nadhodím jak mezi svými přáteli na FB tak klidně zde, jestli budou zájemci rád bych udělal silikonové formy a odlil třeba 10-20 kusů z resinu. Případně i nabarvil. Ale to je zatím daleko a jen když s dílem budu spokojen, zatím na tom je ještě hodně práce.

Včera jsem mu přidělal dalších pár kusů modelu mezi nimi tenhle nárameník:
Obrázek

Ale přijde mi že ho mám oproti originálu trochu hubeného což se teď ta svalová hmota bude přidávat trošku hůř než kdybych si to uvědomil před pár dny. Ale říkám není kam spěchat a jestli to má být pecka a mám dělat formy a odlévat to tak s tím chci být na 100% spokojen.
Obrázek

LEVEL 48
LEVEL 48
RockMax

Příspěvekod RockMax » středa 26. říjen 2016 16:03:46

Docik píše:
RockMax píše:Vypadá to parádně, měl bys je prodávat :D

Dík, no právě uvažuju, že tady u toho kusu až bude hotov nadhodím jak mezi svými přáteli na FB tak klidně zde, jestli budou zájemci rád bych udělal silikonové formy a odlil třeba 10-20 kusů z resinu. Případně i nabarvil. Ale to je zatím daleko a jen když s dílem budu spokojen, zatím na tom je ještě hodně práce.

Včera jsem mu přidělal dalších pár kusů modelu mezi nimi tenhle nárameník:
Obrázek

Ale přijde mi že ho mám oproti originálu trochu hubeného což se teď ta svalová hmota bude přidávat trošku hůř než kdybych si to uvědomil před pár dny. Ale říkám není kam spěchat a jestli to má být pecka a mám dělat formy a odlévat to tak s tím chci být na 100% spokojen.

Ještě jsem se nezeptal, děláš v 3ds maxu?
I'm a MAXIMUM SERGEANT OF THE MASTER SERGEANTS MOST IMPORTANT PERSON OF EXTREME SERGEANTS TO THE MAX

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » středa 26. říjen 2016 16:18:53

RockMax píše:

Zatím jen ten meč jsem udělal v maxku, jinak Zbrush všechno.
Obrázek

LEVEL 48
LEVEL 48
RockMax

Příspěvekod RockMax » středa 26. říjen 2016 16:43:17

Docik píše:
RockMax píše:

Zatím jen ten meč jsem udělal v maxku, jinak Zbrush všechno.

Vím, že je to jen pro 3d tisk, ale víš jak na tom vypadají UVW kanály v Zbrush?

PředchozíDalší

Zpět na Volné téma