Uživatel nepřihlášen

Diskuzní fórum

Creative - forum pro kreativní lidi

Diskuze o všem, co se jinam nehodí
LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Komentáře: 1348
Blogové články: 2
Pohlaví: Muž

Re: Creative - forum pro kreativní lidi

Příspěvekod Docik » středa 26. říjen 2016 17:22:23

RockMax píše:
Docik píše:
RockMax píše:
Ještě jsem se nezeptal, děláš v 3ds maxu?

Zatím jen ten meč jsem udělal v maxku, jinak Zbrush všechno.

Vím, že je to jen pro 3d tisk, ale víš jak na tom vypadají UVW kanály v Zbrush?

Vůbec :D
Obrázek

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » neděle 29. leden 2017 18:21:57

Tak po delší době tu nahraji zas nějaký fotečky s čím si hraji. Hádám, že ten meč není třeba představovat. Zatím progress - do týdne bych mohl hodit fotky kompletně slepeného v celku.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

LEVEL 39
LEVEL 39
Meg.A.Byte.

Komentáře: 544
  • PC

Příspěvekod Meg.A.Byte. » neděle 29. leden 2017 18:42:12

Tak to je síla, klobouk dolů!
Nepředpokládám že tuhle nádheru budeš chtít prodat, ale minimálně 3, 4 litry by si za to klidně dostat mohl. Opravdu super detaily, jde vidět že sis s tím vyhrál a nenechal nic náhodě.
Obrázek

The future is already here - it’s just not very evenly distributed. - William Gibson

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » neděle 29. leden 2017 19:39:32

Meg.A.Byte. píše:Tak to je síla, klobouk dolů!
Nepředpokládám že tuhle nádheru budeš chtít prodat, ale minimálně 3, 4 litry by si za to klidně dostat mohl. Opravdu super detaily, jde vidět že sis s tím vyhrál a nenechal nic náhodě.

Díky ;) jo hele když to bylo stříklé tou chromovou barvou, tak jsem si v ten moment taky říkal, jestli neudělat formu a neodlít pár kusů.

Kažopádně stále dělám na Arthasovi a ten tuhle nádheru ubde držet. Nahraju brzo progress. Objednal jsem si novou tiskárnu která tiskne z resinu, není to FDM ale SLA, te povrh a detail bude úplně někde jinde a mám v plánu Arthase do dvou týdnů dodělat a vytisknout ho na tom. U něj mám v plánu udělat formu a nejspíš i tady bych ho zkusil zainzerovat jestli by někdo měl zájem.
Ještě jednou díky, jj takhle já si hraju když je čas no
Obrázek

LEVEL 28
LEVEL 28
narg

Komentáře: 64

Příspěvekod narg » pondělí 30. leden 2017 8:27:51

Ty runy svitej, nebo je to barva?

LEVEL 28
LEVEL 28
narg

Komentáře: 64

Příspěvekod narg » pondělí 30. leden 2017 8:28:33

Btw kolik te vyjde cena materialu?

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » pondělí 30. leden 2017 9:44:30

narg píše:Ty runy svitej, nebo je to barva?

Je to svítící barva
narg píše:Btw kolik te vyjde cena materialu?

Těžko říct tiskl jsem to ze zbytků, ale myslím že materiál by se vešel do těch 500-700 Kč + tak 500 Kč za plniče a barvy
Obrázek

LEVEL 25
LEVEL 25
scobra

Komentáře: 77

Příspěvekod scobra » pondělí 30. leden 2017 12:34:49

Co mám 3D tiskárnu, pořád chce někdo něco tisknout. Když řeknu cenu materiálu, jsou nadšení, jak je to levné... Ale jen než dojde na cenu modelu a hodin tisku :D

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » čtvrtek 9. únor 2017 22:34:09

Já se zase pochlubím. Tohle je takový delší projekt, začal jsem to někdy minulý rok po tom co jsem dodělal Hellscreama. Pak nebyl čas kolem vánoc vůbec. Až teď po novém roce je zase trocha času. Uvidím jak se to vyvrbí zas nemám čas pařit, protože se to snažím už vážně dodělat. Mám objednanou novou tiskárnu, nová technologie, lepší kvalita a rád bych si udělal radost a tohle na ni vytiskl (base na normální FDM protože přeci jen na té nové bude dražší provoz). Ještě to není hotové chybí tomu hodně detailů.
Každopádně potom to musím nařezat, tentokrát tak aby každý kus zapadal do toho druhého (což bude ještě taky hodně velká sranda). Vytisknout a pak bych to rád odlil a případně udělal nějaké kusy navíc. A pak nabarvit. Pořídil jsem si airbursh takže se na tohle docela těším, až to bude vytištěné a odlité tak to barvení už bude takové spíš vychutnávání.

Každopádně takhle to vypadá:
Obrázek
Větší náhled: https://i.imgur.com/IKtfEp0.jpg
Obrázek

LEVEL 25
LEVEL 25
scobra

Příspěvekod scobra » pátek 10. únor 2017 16:13:32

Ty jsi blázen :D

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » pátek 10. únor 2017 17:35:37

scobra píše:Ty jsi blázen :D

Ale ten dobrej druh blázna, ne ten co běhá nahej po ulici nebo střílí do lidí ;)
Obrázek

LEVEL 25
LEVEL 25
scobra

Příspěvekod scobra » pátek 10. únor 2017 18:15:04

Přemýšlel jsi někdy nad publikací na Gambody.com? Když už ty modely děláš, tak je škoda je dělat jen "do šuplíku".

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » pátek 10. únor 2017 21:35:28

scobra píše:Přemýšlel jsi někdy nad publikací na Gambody.com? Když už ty modely děláš, tak je škoda je dělat jen "do šuplíku".

Jo jo uvažuju nad tím, ještě jsem se nedokopal k tomu tam nahrát toho Hellscreama. Uvidím jestli mi ho tam schválí, ale taky už jsem si říkal že by nebylo špatný ten koníček zpeněžit co jsem v jedné skupině o 3D tisku a tam už se ptali jestli jim nepošli link.
Za kolik bys viděl ten předchozí model abys měl zájem? Mám to naporcovaný jak je to vidět o stránku před touhle. Má to 28cm na výšku. Asi bych to tam hodil i v celku nenařezané.
Obrázek

LEVEL 25
LEVEL 25
scobra

Příspěvekod scobra » pátek 10. únor 2017 22:31:16

28 cm je moc, protože Průša (a ani většina jiných domácích tiskáren) ho v celku na výšku nevytiskne.

Za takovýhle model je myslím ok i těch 24,99.

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » pátek 10. únor 2017 23:07:08

scobra píše:28 cm je moc, protože Průša (a ani většina jiných domácích tiskáren) ho v celku na výšku nevytiskne.

Za takovýhle model je myslím ok i těch 24,99.

ne ne 28 cm má ten model po tom co slepíš asi 13 částí. Ten v celku by si ho asi nazmenšoval jak by kdo chtěl.
Obrázek
tajdle je to nafocene na předchozí stránce:
viewtopic.php?f=33&t=593&start=625

Ale tak rád slyším že se nemusím bát dát vyšší cenu, i když si říkám jestli nenalákat právě nižší cenou... i když je otázka kolik se toho bez ohledu na cenu prodá.
Obrázek

LEVEL 38
LEVEL 38
Wreis

Komentáře: 533
  • PC

Příspěvekod Wreis » sobota 11. únor 2017 0:09:52

A já bych tohohle rád využil - čím to lepíš? :)

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » sobota 11. únor 2017 9:24:03

Wreis píše:A já bych tohohle rád využil - čím to lepíš? :)

Je to PLAčko tak to lepím normálním sekundovým lepidlem, zatím se to osvědčilo.
Obrázek

LEVEL 25
LEVEL 25
scobra

Příspěvekod scobra » neděle 12. únor 2017 18:25:41

PLA jde mimochodem lepit i ABS lepidlem od Tamiye - prodávají je v modelářských obchodech.

Docik píše:Ten v celku by si ho asi nazmenšoval jak by kdo chtěl.

Když už si koupím model za 20 nebo 25 dolarů, nerad bych ho ještě zmenšoval nebo jinak upravoval :) Naopak bych spíš vsadil na to, že malý si můžou trochu zvětšit a dal jim model, který můžou vzít, jednoduše prohnat slicerem a hned poslat do tisku.

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » neděle 12. únor 2017 22:53:12

scobra píše:PLA jde mimochodem lepit i ABS lepidlem od Tamiye - prodávají je v modelářských obchodech.

Docik píše:Ten v celku by si ho asi nazmenšoval jak by kdo chtěl.

Když už si koupím model za 20 nebo 25 dolarů, nerad bych ho ještě zmenšoval nebo jinak upravoval :) Naopak bych spíš vsadil na to, že malý si můžou trochu zvětšit a dal jim model, který můžou vzít, jednoduše prohnat slicerem a hned poslat do tisku.

No teď jsem si s tím o víkendu trochu hrál, že to tam konečně nahraju, ale měl bych problém opravit dvě místa na modelu v celku. Na nařezaném modelu na těch 13 částí to opravené mám.

Takže asi na model v celku kašlu i z toho důvodu, že by si pak hodně lidí mohlo stěžovat že jim tonejde vytisknout a že se jim někde něco ulomilo po 30 hodinách tisku.

Takže model bude napozicovaný, každý kus na podložku tak aby se to tisklo co nejlépe a bude vždy možnost bez supportu ode mně a s supporty ode mně, které se pak odlomí jsou to takové tyčky 1x1 mm základna.

Takže asi tak a buď to tam vezmou nebo ne, bude si to muset každý slepit. Ale zas to bude mít po slepení 28cm na výšku a je to fakt socha.
Co myslíš?
Obrázek

LEVEL 25
LEVEL 25
scobra

Příspěvekod scobra » neděle 12. únor 2017 23:30:46

Pohoda, však hromada těch modelů, co tam je, je skládacích :) Myslím, že to je nejlepší varianta.

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » čtvrtek 27. duben 2017 20:14:38

Tak asi už na něj peču, jsem s ním celkem spokojen. Mohl bych si s ním ještě hrát hodně dlouho, ale rád bych se posunul na další projekt, takže tímto asi práce na Lich Kingovi ukončuji. Teď ho půjdu hezky naporcovat jak se sluší a patří takže hezky v ZB, každý díl bude mít zámek a protikus klíč aby do sebe vše zapadalo.

Každopádně - měli byste někdo zájem o toto jako sošku (30-35cm výška)? Pokud by se našli alespoň dva zájemci, udělal bych silikonové formy a odlil ho. Dodám nabarveného, případně nenabarveného dle libosti. Pohrávám si s myšlenkou, že kus ledu (část podstavce) by byla odlita z čirého resinu s trochou azurového pigmentu aby imitovala led a do základny bych dal LED diodu takže by se celá věc dala rozsvítit. Případní zájemci pro více info do zpráv. Jinak co se týče kvality -Prorotyp bude vytištěn ne FDM, ale SLA metodou, to znamená z tekuté pryskyřice v rozlišení 50 micronů. Vrstvy nebudou viditelné. Doufám tedy, že dosáhnu vysoké kvality finálního produktu, srovnatelné s profesionálními výrobci.
http://i.imgur.com/J4S2Zcl.png
Obrázek
Obrázek
Obrázek

LEVEL 37
LEVEL 37
declare

Komentáře: 1114

Příspěvekod declare » pondělí 1. květen 2017 0:21:45

Docik píše:Tak asi už na něj peču, jsem s ním celkem spokojen. Mohl bych si s ním ještě hrát hodně dlouho, ale rád bych se posunul na další projekt, takže tímto asi práce na Lich Kingovi ukončuji. Teď ho půjdu hezky naporcovat jak se sluší a patří takže hezky v ZB, každý díl bude mít zámek a protikus klíč aby do sebe vše zapadalo.

Každopádně - měli byste někdo zájem o toto jako sošku (30-35cm výška)? Pokud by se našli alespoň dva zájemci, udělal bych silikonové formy a odlil ho. Dodám nabarveného, případně nenabarveného dle libosti. Pohrávám si s myšlenkou, že kus ledu (část podstavce) by byla odlita z čirého resinu s trochou azurového pigmentu aby imitovala led a do základny bych dal LED diodu takže by se celá věc dala rozsvítit. Případní zájemci pro více info do zpráv. Jinak co se týče kvality -Prorotyp bude vytištěn ne FDM, ale SLA metodou, to znamená z tekuté pryskyřice v rozlišení 50 micronů. Vrstvy nebudou viditelné. Doufám tedy, že dosáhnu vysoké kvality finálního produktu, srovnatelné s profesionálními výrobci.
http://i.imgur.com/J4S2Zcl.png
[ Obrázek ]
[ Obrázek ]

To je paráda, škoda, že nejsem fanoušek WoW. Pokud bys uvažoval o nějakém projektu z Dooma, tak s jedním zájemcem bys mohl hned počítat.

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » pátek 2. červen 2017 17:01:21

declare píše:To je paráda, škoda, že nejsem fanoušek WoW. Pokud bys uvažoval o nějakém projektu z Dooma, tak s jedním zájemcem bys mohl hned počítat.

Další projekt na kterém bych chtěl dělat bude Demogorgon z Stranger Things a potom bych rád udělal pořádnou sošku Hellboye.

Tady házím nový progress, po delší době jsem se dostal k tomu to nařezat tak jak jsem chtěl. Resp chtěl jsem se naučit nařezat model tak aby každý díl zapadal do svého protikusu.
http://i.imgur.com/CV22Lb1.png
Obrázek

Takže teď zbývá modely opravit, udělat duté a pak může začít ta slastná fáze, čištění, broušení, kompletování.
Obrázek

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » úterý 6. červen 2017 16:46:19

A už to jede, dnes první kusy. Detail 0,05mm metodou SLA.
Obrázek
Obrázek

LEVEL 41
LEVEL 41
Docik

Příspěvekod Docik » pátek 14. červenec 2017 10:45:20

Tak po delší odmlce, jsem se dostal k tomu zase se pustit do Arthase. V duchu čištění supportů, broušení a připravování jednotlivých dílů na molding. Ještě mně toho hodně čeká než začnu dělat formy.
Bohužel tisknul jsem to z průhledného materiálů, takže v podstatě na Arthasovi není nic moc vidět, až ho stříknu primerem tak všechny ty detaily vylezou krásně ven.
Zatím jen takhle progress toho jak se s tím vleču.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

PředchozíDalší

Zpět na Volné téma