Uživatel nepřihlášen

Diskuzní fórum

Nový notebook

Diskuze určená výhradně pro počítačové hry
LEVEL 37
LEVEL 37
ShaunHastings

Komentáře: 988
Pohlaví: Muž

Nový notebook

Příspěvekod ShaunHastings » pátek 26. leden 2018 21:30:53

Ahoj, mám dotaz ohledně notebooku. Potřebuji nějaký notebook na kterém budu schopný hrát převážně Albion Online. Líbí se mi tady tenhle. Co si o něm myslíte? Pokud víte o nějaké lepší alternativě klidně to tady dejte.

https://www.czc.cz/acer-nitro-5-an515-5 ... 4Aod2r0LrA

Jinak jsem chtěl skládat nový PC, ale jak je teď ten nedostatek grafických karet tak to nejspíš odložím na příští rok. Zatím ten můj dědeček stačí.
CPU: Intel Core i5-2500K - 3,3GHz + Arctic-Cooling Freezer 13
GPU: MSI NVIDIA N760 TF 2GD5/OC Gaming
RAM: Kingston 8 GB 1600 MHZ DDR 3
MB: MSI s.1155 Z68A-G43 (G3)
HDD: Seagate Barracuda 1TB, SATA III
PSU: Fortron 650W Black Power
Monitor: LG IPS235P

LEVEL 48
LEVEL 48
Bonny

Komentáře: 3227

Re: Nový notebook

Příspěvekod Bonny » pátek 26. leden 2018 22:36:11

ShaunHastings píše:Ahoj, mám dotaz ohledně notebooku. Potřebuji nějaký notebook na kterém budu schopný hrát převážně Albion Online. Líbí se mi tady tenhle. Co si o něm myslíte? Pokud víte o nějaké lepší alternativě klidně to tady dejte.

Jinak jsem chtěl skládat nový PC, ale jak je teď ten nedostatek grafických karet tak to nejspíš odložím na příští rok. Zatím ten můj dědeček stačí.

Doporučil bych více s 1050 Ti, tak karta bude dost znát, ale nechápu, proč si za ni chtějí připlatit 5000,- :D
My PC:CPU Intel Core i7-7820X/GPU MSI GTX1080Ti Lightning Z/RAM 4x8GB DDR4/LCD 23,6"/24"-BenQ 144MHz/ Samsung 850 EVO 250GB/HDD 500GB+2TB+2TB/Zdroj: Seasonic 1050 Gold/MB MSI X299 Gaming M7 ACK/Case NZXT H440, Chazeni X62 Kraken

LEVEL 47
LEVEL 47
Playman

Komentáře: 3049
Blogové články: 45

Příspěvekod Playman » pátek 26. leden 2018 23:55:17

Kupoval jsem všechny ntb mámě od Aceru a už nikdy více. Čínskej šmejd. Raději kvalitní značku Sony s kovovým tělem či lepší materiály jak blbej plast.
Thermaltake Level 10 GT Snow Editioncase to rest of my life❧ 禅Zing.cz禅

LEVEL 47
LEVEL 47
Playman

Příspěvekod Playman » sobota 27. leden 2018 0:05:18

ShaunHastings píše:Ahoj, mám dotaz ohledně notebooku. Potřebuji nějaký notebook na kterém budu schopný hrát převážně Albion Online. Líbí se mi tady tenhle. Co si o něm myslíte? Pokud víte o nějaké lepší alternativě klidně to tady dejte.

Proč blbý CZC? Ještě na tak drahou věc jako ntb?

V záruce a s ohledem reklamace je nejlepší alza. Kauza na YT kde si jistý člověk kupoval ntb za 300 000 Od CZC, jasně ukázala že CZC kulantně řečeno není dobrý obchod a množí se další lidé kteří si na tento obchod stěžují.

"1400 USD (americký dolar) = 28 548.800 CZK (česká koruna) " Zaujal mě Razer Blade Stealth, s cenou 28K celkem slušný ntb. A Razer je pro mě ta nejlepší značka kvality a řekl bych, že ntb nebudou šidit. Počkej si na první recenze. Jinak to lze koupit z ofic. stránek razer.

Kód: Vybrat vše
https://www.razerzone.com/gaming-laptops/razer-blade-stealth/shop

https://www.alza.cz/razer-blade-d4672573.htm

LEVEL 48
LEVEL 48
Bonny

Příspěvekod Bonny » sobota 27. leden 2018 1:05:50

Playman píše:

Proč blbý CZC? Ještě na tak drahou věc jako ntb?

V záruce a s ohledem reklamace je nejlepší alza. Kauza na YT kde si jistý člověk kupoval ntb za 300 000 Od CZC, jasně ukázala že CZC kulantně řečeno není dobrý obchod a množí se další lidé kteří si na tento obchod stěžují.

"1400 USD (americký dolar) = 28 548.800 CZK (česká koruna) " Zaujal mě Razer Blade Stealth, s cenou 28K celkem slušný ntb. A Razer je pro mě ta nejlepší značka kvality a řekl bych, že ntb nebudou šidit. Počkej si na první recenze. Jinak to lze koupit z ofic. stránek razer.

Kód: Vybrat vše
https://www.razerzone.com/gaming-laptops/razer-blade-stealth/shop

https://www.alza.cz/razer-blade-d4672573.htm

To je ale cena za verzi bez velkého HDD a ještě jen za 14". U nás bude cena ještě vyšší.
My PC:CPU Intel Core i7-7820X/GPU MSI GTX1080Ti Lightning Z/RAM 4x8GB DDR4/LCD 23,6"/24"-BenQ 144MHz/ Samsung 850 EVO 250GB/HDD 500GB+2TB+2TB/Zdroj: Seasonic 1050 Gold/MB MSI X299 Gaming M7 ACK/Case NZXT H440, Chazeni X62 Kraken

LEVEL 40
LEVEL 40
Meg.A.Byte.

Komentáře: 554
Blogové články: 2
  • PC

Příspěvekod Meg.A.Byte. » sobota 27. leden 2018 2:22:20

To je ale náhoda, přesně stejný model i variantu jsem včera kupoval, dojde mi v pondělí. Můžu pak napsat nějaké první dojmy, žádnou velkou recenzi nebo tak nečekej. Hlavně ona nějaká slušná recenze se dá o něčem udělat až po měsících/letech používání.

Playman píše:Kupoval jsem všechny ntb mámě od Aceru a už nikdy více. Čínskej šmejd. Raději kvalitní značku Sony s kovovým tělem či lepší materiály jak blbej plast.

Kdysi jsem si říkal, že si Acer nikdy v životě nekoupím. To bylo ale asi před 6 lety a za tu dobu se toho dost změnilo (viz trh s mobilama). Sony opravdu velice uznávám, mám osobní zkušenost se třemi jejich mobily, jedněmi sluchátky (nejlepší koupě v životě) a vedlejší zkušenost s mnoha dalšími produkty přes bratra. Nevím jestli si v obraze, ale Sony už nějakou dobu notebooky nevyrábí, jediné co z těch "kvalitních" značek zbylo je Dell, který fakt netuším jak na tom teď je. A "blbej plast" je u notebooků do určité cenové hladiny naprosto dominuje, takže není zas tak jednoduché se mu vyhnout. Takže taky dělám takový "leap of faith" a uvidím jak to časem dopadne. Jistotu nemá člověk vůbec u ničeho.

Ještě trochu mimo, co se týče ceny – každý má nějakou maximální cenu kterou nechce překročit. Evidentně to velká spousta lidí nedokáže pochopit a taky každý nepotřebuje nabušený ntb, když zas tak často nehraje (a nekupuje AAA hry).
Obrázek

The future is already here - it’s just not very evenly distributed. - William Gibson

LEVEL 47
LEVEL 47
Playman

Příspěvekod Playman » sobota 27. leden 2018 21:11:39

"Takže taky dělám takový "leap of faith" a uvidím jak to časem dopadne"

Jo ona ta 14 denní lhůta na vrácení produktu, v tomto případě ntb, to jistí. A zda je to kvalitní kus poznáš již po krátkém čase.

"Můžu pak napsat nějaké první dojmy" To určitě udělej, pisatel vlákna to jistě ocení.

Jen mě zajímá jak na tom vůbec budou ty Razer notebooky, zda to bude kvalitní herní nástroj či nikoli a za ty peníze to nebude stát? 8-)

LEVEL 48
LEVEL 48
Bonny

Příspěvekod Bonny » sobota 27. leden 2018 22:45:01

Playman píše:"Takže taky dělám takový "leap of faith" a uvidím jak to časem dopadne"

Jo ona ta 14 denní lhůta na vrácení produktu, v tomto případě ntb, to jistí. A zda je to kvalitní kus poznáš již po krátkém čase.

"Můžu pak napsat nějaké první dojmy" To určitě udělej, pisatel vlákna to jistě ocení.

Jen mě zajímá jak na tom vůbec budou ty Razer notebooky, zda to bude kvalitní herní nástroj či nikoli a za ty peníze to nebude stát? 8-)

Určitě to bude předražený, je tam poslední generace CPU, 14" a integrovaná grafika Intel. Cokoli lepšího než integrovaný grafiky. To i ta 1050tka :D a to chtějí 1500 dolarů za tu verzi s integrovanou grafikou. S 1060tkou tipuju 35 tisíc. Razer Blade s 7gen quad core a 1060,- za 1800 dolarů (45 tisíc), trošku jsem je podcenil :D

Zde výběr notebooku bez přemrštěné ceny za značku: https://www.alza.cz/herni-notebooky/188 ... 945&sc=264

LEVEL 40
LEVEL 40
Meg.A.Byte.

Komentáře: 554
Blogové články: 2
  • PC

Příspěvekod Meg.A.Byte. » sobota 27. leden 2018 23:03:42

Bonny píše:Zde výběr notebooku bez přemrštěné ceny za značku: https://www.alza.cz/herni-notebooky/188 ... 945&sc=264

Připlácet si 12 000,- za o něco lepší grafiku (GTX 1060 místo GTX 1050) mi přijde jako dobrý úlet. Nic víc, jen grafiku.
Jen říkám...
Obrázek

The future is already here - it’s just not very evenly distributed. - William Gibson

LEVEL 42
LEVEL 42
Routa

Komentáře: 1018
Blogové články: 1

Příspěvekod Routa » neděle 28. leden 2018 0:16:24

I mean... ten rozdíl mezi GTX 1050M a 1060M tam je a někde může být podstatný. Ale nevím jestli by měl být za takovou cenu :D

https://www.game-debate.com/gpu/index.p ... TX%201060M
Obrázek

"If a blind man leads a blind man, both will fall into the ditch." (Matthew 15:14)

LEVEL 48
LEVEL 48
Bonny

Příspěvekod Bonny » neděle 28. leden 2018 0:25:35

Meg.A.Byte. píše:
Bonny píše:Zde výběr notebooku bez přemrštěné ceny za značku: https://www.alza.cz/herni-notebooky/188 ... 945&sc=264

Připlácet si 12 000,- za o něco lepší grafiku (GTX 1060 místo GTX 1050) mi přijde jako dobrý úlet. Nic víc, jen grafiku.
Jen říkám...

Vpoho, já taky doporučoval spíš s 1050ti, ale to je taky příplatek 5000 :D prostě nesmysl ty příplatky. Radši stolní PC, protože není nesmyslně předražený :)

LEVEL 23
LEVEL 23
hanz917

Komentáře: 166
  • PCPS4PSPiPhonePS2Android

Příspěvekod hanz917 » neděle 28. leden 2018 0:28:09

Playman píše:Raději kvalitní značku Sony s kovovým tělem či lepší materiály jak blbej plast.

Sony už delší dobu notebooky nedělá Playmane. :-) Jinak hodnotit obchod podle té ,,kauzy", kdy si borec zapůjčí ntb za astronomickou částku na unboxing za účelem zviditelnění a myslí si, že mu to projde mi přijde drobet zcestné...kdo s čím zachází, s tím také schází. :-D Já třeba s CZC a dalšími eshopy nikdy neměl sebemenší problém. :-)

To Shaun: Být tebou se kouknu na ASUS Strix GL503, Lenovo Legion a DELL Inspiron Gaming s GTX 1050 nebo ještě lépe 1050Ti. Ještě doporučuju mrknout na recenze těhle stran a youtube kanálu. :-) https://www.notebookcheck.net/ https://notebook.cz/clanky/recenze-notebook https://www.youtube.com/channel/UCVYamH ... 1tHR1xbkfw
CPU: i7 8700K 5,1Ghz 1,36V / GPU: MSI GTX 1080Ti Lightning X / MB: Asus Maximus X Hero / RAM: GSkill TridentZ 2x8GB DDR4 3600MHz@CL12 /
SSD: 1x Samsung 850 Evo 1TB, 1x HyperX Savage 256GB, HDD: 1x Seagate Mobile 1TB /
PSU: Corsair HX850 Platinum / Case: Fractal Define R5 Blackout / Display: 27" Asus PG279Q Swift / Mouse: DeathAdder Elite / Keyboard: Ozone Strike Battle

LEVEL 47
LEVEL 47
Playman

Příspěvekod Playman » neděle 28. leden 2018 2:16:55

Asus Strix je výborná volba asi fakt.

Já Sony vždy měl v paměti jako výrobce TV, mobilů a ntb: Avšak máte pravdu - oni svojí divizi věnující se PC trhu kompletně prodali do Japonska či co:

Sony | VAIO - tak se ty notebooky dříve jmenovaly a byly normálně v prodeji avšak v současnosti již se nedají pořídit pouze z bazaru.

"Sony Quits the PC Business." "Sony is officially giving up on laptops and desktops, announcing plans to sell its Vaio PC business to a Japanese investment group."

Sony was itself a maker of high-end laptops, but often pushed itself too far into luxury territory–a place that PC buyers are reluctant to go. Perhaps a new company, free of Sony’s baggage and heritage, can do better. Either way, it’s a new company entering the PC business in the post-PC era. That’s got to be something to watch.Sony Quits the PC Business. Good!

Což mě mrzí - protože měli fakt potenciál.

Asus Strix či Dell, výborná volba za mě. :thumbup: :awesome:

LEVEL 47
LEVEL 47
Playman

Příspěvekod Playman » neděle 28. leden 2018 8:21:09

ShaunHastings: Odpovědi byly dostatečné? Co jsis tedy vybral či koupil? :awesome: 8-)

LEVEL 23
LEVEL 23
hanz917

Příspěvekod hanz917 » neděle 28. leden 2018 11:23:42

Playman píše:"Sony Quits the PC Business." "Sony is officially giving up on laptops and desktops, announcing plans to sell its Vaio PC business to a Japanese investment group."

Sony was itself a maker of high-end laptops, but often pushed itself too far into luxury territory–a place that PC buyers are reluctant to go. Perhaps a new company, free of Sony’s baggage and heritage, can do better. Either way, it’s a new company entering the PC business in the post-PC era. That’s got to be something to watch.Sony Quits the PC Business. Good!

Což mě mrzí - protože měli fakt potenciál.

Mě to teda moc nemrzí. :-D Vaio byly velmi dobré notebooky v highendu viz. jejich manažerské notebooky nebo desktop replacement modely, které byly opravdu našlapané moderními technologiemi a kvalitním zpracováním, ale modely v nejvíce prodávané cenové relaci 10-20 tisíc korun byly srovnatelné s konkurencí od HP, Asus nebo Acer ovšem stály o několik tisíc víc.
Například když jsem před čtyřmi lety pořizoval notebook, tak za 15 tisíc byl Asus s 15,6 displejem, haswell i5, gt840m, 4gb ram a 1tb disk nebo Sony s 15,6 displejem, haswell i3, 4gb ram, terovým diskem a intel HD grafikou. Oba měli plastové tělo a podobné dílenské zpracování.
CPU: i7 8700K 5,1Ghz 1,36V / GPU: MSI GTX 1080Ti Lightning X / MB: Asus Maximus X Hero / RAM: GSkill TridentZ 2x8GB DDR4 3600MHz@CL12 /
SSD: 1x Samsung 850 Evo 1TB, 1x HyperX Savage 256GB, HDD: 1x Seagate Mobile 1TB /
PSU: Corsair HX850 Platinum / Case: Fractal Define R5 Blackout / Display: 27" Asus PG279Q Swift / Mouse: DeathAdder Elite / Keyboard: Ozone Strike Battle

LEVEL 37
LEVEL 37
ShaunHastings

Příspěvekod ShaunHastings » neděle 28. leden 2018 12:38:02

Díky všem za odpovědi. Co se týče odchodu tak ten czc jsem hodil jen náhodou hledal bych pak asi jinde. Ty návrhy nevypadají zle, ale kdybych měl za notebook dát 30 tisíc a víc tak si radši sestavím klasické PC. Celý život mám na hraní PC (momentálně i PS4), ale právě jsme začali s kámošem hrát ten Albion Online tak by se šikl notebook do práce na noční.

Jinak zkusím ještě pohledat s výběrem zas tolik nespěchám.

LEVEL 48
LEVEL 48
Bonny

Příspěvekod Bonny » neděle 28. leden 2018 12:42:50

ShaunHastings píše:Díky všem za odpovědi. Co se týče odchodu tak ten czc jsem hodil jen náhodou hledal bych pak asi jinde. Ty návrhy nevypadají zle, ale kdybych měl za notebook dát 30 tisíc a víc tak si radši sestavím klasické PC. Celý život mám na hraní PC (momentálně i PS4), ale právě jsme začali s kámošem hrát ten Albion Online tak by se šikl notebook do práce na noční.

Co se dívám, tak by ten notebook měl stačit vpoho, co jsi posílal hned ze začátku, popravdě nedíval jsem se na HW nároky té hry :D

LEVEL 37
LEVEL 37
ShaunHastings

Příspěvekod ShaunHastings » neděle 28. leden 2018 13:33:13

Bonny píše:
ShaunHastings píše:Díky všem za odpovědi. Co se týče odchodu tak ten czc jsem hodil jen náhodou hledal bych pak asi jinde. Ty návrhy nevypadají zle, ale kdybych měl za notebook dát 30 tisíc a víc tak si radši sestavím klasické PC. Celý život mám na hraní PC (momentálně i PS4), ale právě jsme začali s kámošem hrát ten Albion Online tak by se šikl notebook do práce na noční.

Co se dívám, tak by ten notebook měl stačit vpoho, co jsi posílal hned ze začátku, popravdě nedíval jsem se na HW nároky té hry :D

Podle mě by měl taky stačit, ale nejsem si taky jistý. Hlavně co se týče Aceru. Vím, že to nebyla v minulosti nijak zvlášť chválena značka, ale tak už je to nějaký ten rok co jsem to sledoval důkladněji.

Původně jsem se díval na tady na tenhle, ale má přibližně stejnou cenu a parametry jako ten Acer ale chybí mu SSD disk což je velké mínus.

https://www.czc.cz/msi-gl62m-7rdx-2087c ... 30/produkt

LEVEL 48
LEVEL 48
Bonny

Příspěvekod Bonny » neděle 28. leden 2018 13:42:02

ShaunHastings píše:
Bonny píše:

Podle mě by měl taky stačit, ale nejsem si taky jistý. Hlavně co se týče Aceru. Vím, že to nebyla v minulosti nijak zvlášť chválena značka, ale tak už je to nějaký ten rok co jsem to sledoval důkladněji.

Původně jsem se díval na tady na tenhle, ale má přibližně stejnou cenu a parametry jako ten Acer ale chybí mu SSD disk což je velké mínus.

https://www.czc.cz/msi-gl62m-7rdx-2087c ... 30/produkt

Doporučuji vzít alespoň se 128GB SSD a 768-1TB HDD, je to kvůli rychlosti systému a celkovému běhu notebooku. HW je víceméně stejný u notebooků s podobnou cenou, záleží jen na kvalitě zpracování

https://www.czc.cz/lenovo-legion-y520-1 ... 59/produkt

LEVEL 23
LEVEL 23
hanz917

Příspěvekod hanz917 » neděle 28. leden 2018 23:48:44

Hele notebooky Acer nejsou posledních pár let vůbec špatné..já bych se toho vůbec nebál. :-) Z nabídky CZC jsem vytáhnul pár zajímavých modelů za slušnou cenu, tak snad tě zaujmou...i to Lenovo co navrhnul Bonny není vůbec špatné.

https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-gam ... 65/produkt
https://www.czc.cz/asus-rog-strix-gl503 ... 09/produkt
https://www.czc.cz/acer-predator-helios ... 99/produkt

LEVEL 47
LEVEL 47
Playman

Příspěvekod Playman » pondělí 29. leden 2018 16:22:45

"výběrem zas tolik nespěchám" No jo, ale pokud ho chceš kupovat až za rok, tak to budou zase jiné modely a tohle vlákno již nebude aktuální. :peace:

Sám pokud bych se na to snažil jít racionálně, tak vyberu tento model nebo jak tu postoval Hanz ten Dell víceméně stejný.

https://www.czc.cz/lenovo-legion-y520-15ikb-cerna_5/209359/produkt

Ale iracionálně pokud bych na to šel čistě srdcem pařana, tak beru ten Razer z amazon.de, sbohem racionální záruko, sbohem 40 K. :-D

LEVEL 35
LEVEL 35
Ondr4h

Komentáře: 949
  • PCAndroid

Příspěvekod Ondr4h » pondělí 29. leden 2018 16:38:25

Aceru bych se nebál, jeden notebook odešel po deseti letech každodenní práce a druhý starý 6 let šlape jako hodinky.Když to semtam profouknete, nezahříváte zbytečně a udržujete i softwarovou stránku v pořádku tak vám bude sloužit.Třeba ty notebooky nikdy nebyly žhavé a když byly teplé profouknul jsem větrák stlačeným vzduchem.

Spolužák cca v roce 2010 si koupil Asus a větší cetku jsem neviděl, to bylo žhavé i při kancelářské práce.Druhý spolužák měl HP a tomu jsem se to každou chvíli dával do kupy.Ten notebook byl marný i díky předinstalovanému softwaru a to byl probook.

LEVEL 31
LEVEL 31
T-800

Komentáře: 375
Blogové články: 3
  • PCPS4Xbox 360

Příspěvekod T-800 » pondělí 29. leden 2018 20:52:38

V práci se střetávám s notebooky různých značek. Určitě bych doporučil Dell nebo poměrně lidmi podceňovaný Acer. Notebooky Acery občas vypadají, že se do roka rozpadnou, ale drží vždy překvapivě dost dlouho. Asi bych nebral Lenovo, který se určité době začínají dost přehřívat. Momentálně u nás firma nakoupila notebooky HP, takže jsme je dostali jako služební a celkem trpíme. Jestli je skutečně značka, které je dobré se vyhnout obloukem, tak je to právě HP. Točí se u nás různý probooky a elitebooky, jsou to notebooky s cenou cca mezi 35 - 50 tisíc korun a neustále se se*ou.

LEVEL 37
LEVEL 37
ShaunHastings

Příspěvekod ShaunHastings » úterý 30. leden 2018 13:18:58

Playman píše:"výběrem zas tolik nespěchám" No jo, ale pokud ho chceš kupovat až za rok, tak to budou zase jiné modely a tohle vlákno již nebude aktuální. :peace:

Sám pokud bych se na to snažil jít racionálně, tak vyberu tento model nebo jak tu postoval Hanz ten Dell víceméně stejný.

https://www.czc.cz/lenovo-legion-y520-15ikb-cerna_5/209359/produkt

Ale iracionálně pokud bych na to šel čistě srdcem pařana, tak beru ten Razer z amazon.de, sbohem racionální záruko, sbohem 40 K. :-D

To ne tak dlouho bych nečekal ale jak říkám kdybych chtěl utratit 40k tak to radši složím klasické PC.

LEVEL 37
LEVEL 37
ShaunHastings

Příspěvekod ShaunHastings » úterý 30. leden 2018 13:19:40

hanz917 píše:Hele notebooky Acer nejsou posledních pár let vůbec špatné..já bych se toho vůbec nebál. :-) Z nabídky CZC jsem vytáhnul pár zajímavých modelů za slušnou cenu, tak snad tě zaujmou...i to Lenovo co navrhnul Bonny není vůbec špatné.

https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-gam ... 65/produkt
https://www.czc.cz/asus-rog-strix-gl503 ... 09/produkt
https://www.czc.cz/acer-predator-helios ... 99/produkt

Ten Dell mě zaujal ještě kouknu na recenze a uvidím co a jak.

Další

Zpět na PC hry