Uživatel nepřihlášen

Diskuzní fórum

Steam a ochranná známka

Diskuze o konkrétních herních titulech i hrách obecně
Uživatelský avatar
LEVEL 20
LEVEL 20
zblamak
 
Příspěvky: 4
Komentáře: 5

Steam a ochranná známka

Příspěvekod zblamak » čtvrtek 30. listopad 2017 17:39:59

Zdravím,
obracím se na vás s dotazem ohledně ochranné známky při distrubuci skrze Steam.
Abych vás uvedl do obrazu. Vyvíjím indie hru, která bude distribuována skrze steam. K ruce mám grafika, ostatní řeším externisty např. sound etc. V rámci dotazu však nepodstatný.
Chci tomu všemu dát právní rámec a řeším ochrannou známku. Byl jsem s tím za právníkem a došli jsme k závěru, že při distribuci skrze Steam by mělo stačit mít ochrannou známku pro Spojený státy-sídlo steamu. Odtam je totiž hra distribuována a tedy všechny právní záležitosti se řeší dle práva Států a tam bych ochranou známku měl. Pro jistotu bych samozřejmě udělal ještě známku pro ČR, nebo pro celou EU. Jde mě o to, zda tahle logika věci je správná.
Kdybych totiž řešil ochrannou známku pro každý jednotlivý stát, tak by to v závislosti na třídách vyšlo téměř na půl milionu. Ale tahle verze mě příjde nesmyslná. Mě totiž může být jedno, že tu hru někdo bude prodávat třeba v Zimbabwe. To ať si klidně prodává, ale tam kde bude monetizace minoritní budu právně ošetřenej-ve Státech.
Píšu zde, protože mě nenapadá kam jinam s podobným dotazem. Třeba se to dostane k někomu, kdo to řešil, nebo někoho takovýho zná. Je to můj první projekt, tak v podobných právních záležitostech lehce tápu.
V podmínkách/radách přímo Steamu jsem bohůžel taky nic nenašel. Databáze je to však obsáhlá, tak je možný, že jsem to přehlídnul.
Díky za rady, případně za kontakty, kde se zeptat.


P.S. Bližší info k projektu zatím nedám. Ve chvíli kdy se rozběhne kolečko se známkou příjde na řadu oznámení etc. Doufám, že i na zingu bude krátká zpráva;-)

Uživatelský avatar
LEVEL 47
LEVEL 47
Playman
 
Příspěvky: 1166
Komentáře: 3065
Blogové články: 46
Pohlaví: Muž

Re: Steam a ochranná známka

Příspěvekod Playman » čtvrtek 30. listopad 2017 20:14:30

zblamak Poradím vám jak nejlépe umím. To znamená, obraťte se na borce vývojáře Filipa Fiolu Krauchera. (facebook.com/Fiola) Snad by se nezlobil že jsem napsal jeho kontakt člověku v nouzi, navíc fellow developer in need. 8-)

No a za druhé mě napadlo se zeptat přímo na úřadě k tomu kompetentní "Úřad průmyslového vlastnictví" jste občan ČR a bez toho se asi nikam nehnete. Nebudu sem psát přímo tel. číslo kvůli spam botům tak vám sem postnu tuhle fotografii, aby jste mi věřil že ten úřad existuje a je tam i tel číslo :-D

Foto zde: ( http://www.zing.cz/blogy/sprava/soubory/download/13781)

Spoiler: Přečíst
Obrázek


Tohle je fakt super, týpek přijde přečte odejde a nic nenapíše.
Thermaltake Level 10 GT Snow Editioncase to rest of my life❧ 禅Zing.cz禅

Uživatelský avatar
LEVEL 20
LEVEL 20
zblamak
 
Příspěvky: 4
Komentáře: 5

Re: Steam a ochranná známka

Příspěvekod zblamak » pátek 1. prosinec 2017 12:23:19

Díky za reakci!
Filipu Kraucherovi jsem napsal, tak uvidím.
Jinak úřad průmyslového vlastnictví mě samozřejmě napadl, ale tam při zmínce distrubuce a internet rovnou řekli, že neví. Že to je specifický případ, že se mám poradit s právníkem. Meh, klasika úřad.

Uživatelský avatar
LEVEL 50
LEVEL 50
skylines
 
Příspěvky: 465
Komentáře: 5939
Blogové články: 1
Pohlaví: Muž

Re: Steam a ochranná známka

Příspěvekod skylines » neděle 3. prosinec 2017 21:55:53

Prodej na Steamu je v podstatě podnikání na internetu. Vyzkoušej www.patentcentrum.cz tam to s nimi můžeš konzultovat a třeba poradí. Já bych řekl že bude stačit WIPO v Ženevě.


Zpět na Hlavní diskuzní fórum o hrách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštěvníků