Uživatel nepřihlášen

Diskuzní fórum

Creative - forum pro kreativní lidi

Diskuze o všem, co se jinam nehodí
LEVEL 36
LEVEL 36
declare

Komentáře: 1100
Pohlaví: Muž

Re: Creative - forum pro kreativní lidi

Příspěvekod declare » pátek 14. červenec 2017 22:19:55

Docik píše:Tak po delší odmlce, jsem se dostal k tomu zase se pustit do Arthase. V duchu čištění supportů, broušení a připravování jednotlivých dílů na molding. Ještě mně toho hodně čeká než začnu dělat formy.
Bohužel tisknul jsem to z průhledného materiálů, takže v podstatě na Arthasovi není nic moc vidět, až ho stříknu primerem tak všechny ty detaily vylezou krásně ven.
Zatím jen takhle progress toho jak se s tím vleču.

Velký obdiv, fakt paráda a je radost vidět progress a defacto celý proces. Chtěl jsem se zeptat, na kolik tě cca vyjde materiál pro tuto sošku?

LEVEL 40
LEVEL 40
Docik

Komentáře: 1336
Blogové články: 2

Příspěvekod Docik » sobota 15. červenec 2017 10:31:02

declare píše:
Docik píše:Tak po delší odmlce, jsem se dostal k tomu zase se pustit do Arthase. V duchu čištění supportů, broušení a připravování jednotlivých dílů na molding. Ještě mně toho hodně čeká než začnu dělat formy.
Bohužel tisknul jsem to z průhledného materiálů, takže v podstatě na Arthasovi není nic moc vidět, až ho stříknu primerem tak všechny ty detaily vylezou krásně ven.
Zatím jen takhle progress toho jak se s tím vleču.

Velký obdiv, fakt paráda a je radost vidět progress a defacto celý proces. Chtěl jsem se zeptat, na kolik tě cca vyjde materiál pro tuto sošku?

Díky, ten průhledný resin na téhle sošce vychází někde asi okolo 5-7 tisíc bez marže, bez naúčtované práce za opracování, prostě jen materiál, ta černá base je normálně na FDM tiskárně z PLA, ta by vyšla podle mně tak na 3 - 4 stovky.
Obrázek

LEVEL 39
LEVEL 39
Meg.A.Byte.

Komentáře: 540
  • PC

Příspěvekod Meg.A.Byte. » neděle 16. červenec 2017 12:57:22

Nádherná práce, jde vidět, že si dáváš opravdu záležet na detailech, jsem fakt zvědavý až to bude hotové.
Jinak nebudeš to pak před malováním třeba odlévat (v případě že některé části ještě půjdou oddělat)?
Obrázek

The future is already here - it’s just not very evenly distributed. - William Gibson

LEVEL 27
LEVEL 27
mirec

Komentáře: 70

Příspěvekod mirec » neděle 16. červenec 2017 16:04:27

mňa skôr zaujíma, či to je tvoje slačko alebo to tlačíš niekde v práci ? lebo čo ja viem, tak to je už iná liga aj cenová ako klasické extrúderové 3D tlačky

LEVEL 40
LEVEL 40
Docik

Příspěvekod Docik » neděle 16. červenec 2017 18:27:32

Meg.A.Byte. píše:Nádherná práce, jde vidět, že si dáváš opravdu záležet na detailech, jsem fakt zvědavý až to bude hotové.
Jinak nebudeš to pak před malováním třeba odlévat (v případě že některé části ještě půjdou oddělat)?

Díky, jo hraju s is tím už docela dlouho. Jo teď jsem ve fázi kdy to připravuji na odlévání. Ale mám obavy že jsem to trochu přehnal a základna na které stojí bude mít 1.5 - 2kg ne li víc. Což by mohlo být drahé v případě, že by se kus nepovedl

mirec píše:mňa skôr zaujíma, či to je tvoje slačko alebo to tlačíš niekde v práci ? lebo čo ja viem, tak to je už iná liga aj cenová ako klasické extrúderové 3D tlačky

Jo jo, pomalu se posouvám, těžko se odpovídá, protože pracuji z domu, takže z práce/doma. Dělám na sebe, tisknu hlavně pro průmysl, SLA jsem pořídil letos v lednu, příští rok bych rád koupil ještě SLS. Stroje jsou moje a dělám vše ze své pracovny na své náklady. krása FDM tiskáren je hlavně v těch nižších nákladech, ale kvalita povrchu je úplně jiná.
Obrázek

LEVEL 27
LEVEL 27
mirec

Příspěvekod mirec » pondělí 17. červenec 2017 19:20:09

Tak to ti držím palce :) nech ti biznis beží :) sám som plánoval kúpiť tlačiareň, ale najskôr musím úver posefovat :) a keď ostanú nejaké chechtaky, tak by som to rád rozbehol popri práci :) ale to už asi bude toho tak veľa, že sa nebude dať uplatniť :) asi skúsim buď tlacku na kov alebi nejakú inú technológiu :)

LEVEL 40
LEVEL 40
Docik

Příspěvekod Docik » úterý 18. červenec 2017 12:38:06

mirec píše:Tak to ti držím palce :) nech ti biznis beží :) sám som plánoval kúpiť tlačiareň, ale najskôr musím úver posefovat :) a keď ostanú nejaké chechtaky, tak by som to rád rozbehol popri práci :) ale to už asi bude toho tak veľa, že sa nebude dať uplatniť :) asi skúsim buď tlacku na kov alebi nejakú inú technológiu :)

No nevím kdy plánuješ tu tiskárnu na kov kupovat ale to už je jiná sranda, krom toho že dnes stojí jako hezká vila a nové auto dohromady, tak je to celkem velká krabice která nanaší vrstvy prášku a laserem je speká v ochrané atmosféře. Pravdou je že tenhle trh má teďka velký boom, tedy myslím obecně trh 3D tiskáren.
Četl jsem o 3D tiskárně od HP která je koncipovaná do výroby, to znamen, že si jich pořídídš 50 (je to sls) a obejdeš tím drahou a zdlouhavou výrobu vstřikovacích forem a vstřikování na vstřikolisech. Je to pro podniky, které potřebují za týden vyrobit třeba 10 - 50 tisíc kusů něčehoa za dva týdny vyrábět zas něco jiného.
Taky je vidět, že jsou tiskárny stále přesnější, rychlejší a hlavně levnější. Sice se pořád bavíme o číslech od půl milionu, ale i tak se dnes dá koupit za 700tis až milion to co si před 5ti lety kupoval za 20 mil. A dnes je to ještě výkonější. Je zajímavé to už jenom sledovat.
Můj osobní názor je, že už teď tu je průša, což je důkaz toho že se to dá vyrobit levně, ale soobně věřím, že přijde někdo jako apple s vlastní tiskárnou a bude to spotřebič v každé domácnosti jako je dnes třeba lednička. Bude stát okolo 10 000 a bude k tomu něco jako appstore plný věcí jako vymačkávače na pastu, lopatek na zahradu, otvíráků apodobně. Ale to neznamená, že zde nebude průmysl 3D tisku kde budou lidé nabízet předměty s vlastnostmi jako velké díly, postprodukce (vyvrtané závyty, zabroušené a nalakované) nebo díly s konkrétnímy vlastnostmi jako vysoká teplotní odolnost nebo ultra přesnost.
Asi jako s normálními tiskárnami dneska, spoustu si toho vytiskneme doma, ale když chceš svázat bakalářku, nebo vytisknout plakát musíš jít za odborníkem co na to má vybavení.
Obrázek

LEVEL 27
LEVEL 27
mirec

Příspěvekod mirec » úterý 18. červenec 2017 14:50:16

tak to som nezistoval kolko stoji :D ale dakujem za info .. tak to musim najst znova nieco lacnejsie :D .. podla mna to urcite nenahradi vstrekovanie plastov.. nakolko je to ovela pomalsie a nakladnejsie.. jedine kde to ma uplatnenie je mala kusova vyroba, kde nema vyznam si dat robit formu, ktora vydrzi strelim len tak do vetra 1m ks.. a ak spravia nejaku tlaciaren co bude vediet tlacit na 0,1 mm a pojazd extruderu bude dostatocne velka, tak by to mne ulahcilo robotu, lebo obrabat 3m plasty na cnc je na zaplakanie :D upinat a obrabat to na 100x, lebo sta to po odobnuti zo stola pokruti cele :D a nakoniec aj tak to treba rovnat nahrievat a chladit dokolecka kym to zazrakom nieje podla dokumentacie .. taka alchimia :D .. a plastovy zavit sa mi tiez nevidi ako velmi spolahlivy spoj :D

Předchozí

Zpět na Volné téma