Uživatel nepřihlášen
  

Project Eternity nakonec získal necelé 4 miliony dolarů

Středa 17.10.2012 17:17 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

Nadějné RPG od Obsidian Entertainment vyjde na jaře 2014.

Tvůrčí celek ze studia Obsidian Entertainment prostřednictvím kampaně na Kickstarteru získal na vývoj nadějného RPG titulu s pracovním názvem Project Eternity nakonec necelé 4 miliony amerických dolarů. Pokud bychom navíc počítali i PayPal platby, tak by se celková částka vyšplhala na celé 4,2 milionů dolarů.

Vedení Obsidianu je pochopitelně nadšené, původně chtěli na vývoj získat $1,1 milionů.

Hráči se tak již nyní mohou těšit na jaro roku 2014, kdy by Project Eternity měl oficiálně vyjít pro PC a Mac. Vývojáři slibují návrat ke klasickým izometrickým old-school RPG titulům, zmiňují například Planescape: Torment, Baldur's Gate a Icewind Dale.

Kromě klasických prvků se bude hra pyšnit Unity enginem, který zajistí vykreslování 2D obrazu, zatímco postavy a některé rekvizity budou ve 3D. Prostředí bude animované: ptáci a motýli budou létat, voda bude téct po vodopádových kaskádách a stromy se budou kymácet ve větru.

Samotný svět bude stylizován do středověkého fantasy a k dispozici bude 11 různých tříd postav. Chybět nebude barbar, bojovník, kouzelník, druid a další. Přičemž k dispozici bude šest ras: lidé, trpaslíci, elfové, orlandi (něco jako hobiti), bohové a aumaua (budou větší než lidé a pravděpodobně humanoidní).

Nutno ovšem podotknout, že by všichni hráči měli pamatovat na to, že 4 miliony dolarů se nemohou rovnat rozpočtu, který měl vývoj Elder Scrolls nebo Dragon Age her.

Závěrem dodejme, že Obsidian Entertainment tvoří lidé z Black Isle Studios a společně pracovali například na Knights of the Old Republic 2, Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas, Dungeon Siege 3 nebo Alpha Protocol. V současné době ve spolupráci s THQ vyvíjí South Park: The Stick of Truth na březen 2013

První obrázek z Project Eternity
První obrázek z Project Eternity

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk
Pillars of Eternity na PC, PS4, Xbox One, Mac, LinuxScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Pillars of Eternity Screenshot ze hry Pillars of Eternity Screenshot ze hry Pillars of Eternity Screenshot ze hry Pillars of Eternity Screenshot ze hry Pillars of Eternity Screenshot ze hry Pillars of Eternity Screenshot ze hry Pillars of Eternity Screenshot ze hry Pillars of Eternity
Související novinky
 
Pillars of Eternity si zahrají konzolisté v kompletní edici

Pillars of Eternity si zahrají konzolisté v kompletní edici

Středa 21.6.2017 16:48 - V srpnu vyjde klasické akční RPG od Obsidianu na PlayStation 4 a Xbox One v kompletní edici. Přečíst celý článek »

10 komentářů|PS4, Xbox One
RPG hry Divinity: Original Sin a Pillars of Eternity v češtině
 

RPG hry Divinity: Original Sin a Pillars of Eternity v češtině

Středa 4.5.2016 12:09 - V mateřském jazyce si můžete zahrát dva skvělé RPG tituly, včetně Enhanced edice Divinity: Original Sin. Přečíst celý článek »

Vychází Pillars of Eternity: The White March Part 2

Vychází Pillars of Eternity: The White March Part 2

Středa 17.2.2016 09:57 - Poslední kapitola úspěšného izometrického RPG, které vzniklo díky crowdfunding kampani na Kickstarteru. Přečíst celý článek »

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Project Eternity nakonec získal necelé 4 miliony dolarů
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
drakuba    pro mě splněný sen je Planetary Annihilation! (viz kickstarter) , pak jsem velmi zvědav na Castle Story

ovšem P Eternity si zahraju též
drakubadrakuba12609
    17.10.2012 21:02
drakuba

pro mě splněný sen je Planetary Annihilation! (viz kickstarter) , pak jsem velmi zvědav na Castle Story

ovšem P Eternity si zahraju též

Marigold    Corvus : Naprosto souhlasím. ;)Marigoldmarigold5573    17.10.2012 19:46 Marigold

Corvus : Naprosto souhlasím. ;)

Wast    Obsidianu věřím, že to dotáhnou do zdárného konce. Bude hit !Wastwast14199    17.10.2012 19:35 Wast

Obsidianu věřím, že to dotáhnou do zdárného konce. Bude hit !

Corvus   2x   Absolutně nejočekávanější RPG hra od dob Icewind Dale a Planescape: Torment! ! ! Netrpělivě vyhlížím rok 2014. Myslím to naprosto vážně! Pro mě je Project Eternity splněný sen... Hell Yeah! ! !Corvuscorvus13394    17.10.2012 19:19 Corvus

Absolutně nejočekávanější RPG hra od dob Icewind Dale a Planescape: Torment! ! ! Netrpělivě vyhlížím rok 2014. Myslím to naprosto vážně! Pro mě je Project Eternity splněný sen... Hell Yeah! ! !

PETAS117    NICEPETAS117petas11714100    17.10.2012 17:26 PETAS117

NICE

Diskuze na fóru

Náhodné myšlenky a události dne (11976 příspěvků), Mafia I - Krabicová verze - KOUPÍM! (12 příspěvků), Poraďtě co si zahrát :D (7 příspěvků), Informace o GK ve hře (7 příspěvků), STEAM -všechno sem (7019 příspěvků), Humble bundle -vše sem (541 příspěvků), Trance - Psytrance Mix 4* (432 příspěvků), Vše o sběratelských/speciálních/limitovaných edicích her (4554 příspěvků), Co neminout na PS4? (7 příspěvků), Prodej sběratelských figurek. (5 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
ECHO – ozvěna, která se zavrtá pod kůži

V hlubokém vesmíru čeká planeta, která má moc oživit mrtvé. V jejím nitru ovšem můžete nalézt také vlastní zkázu. Risknete její průzkum?

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 
 
Creation Club - předražená zbytečnost

Vítejte v pořadu zlodějina aneb co je špatně na čerstvém systému distribuce nového placeného obsahu pro Fallout 4 a Skyrim: Special Edition.

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 18. až 24. září

Film Tomb Raider v traileru, Vampyr odložen, oznámení Left Alive od Square Enix, čeština v Gran Turismu Sport, Forze Motorsport 7 a Elex, gameplay…

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Deskovkový speciál: Arkham Horror

Liduprázdnými ulicemi se šíří strach z pradávné hrozby, která se má v brzké době prodrat na náš svět. Jen hrstka odvážných hrdinů ji může zastavit.

 
 

Dojmy z Gamescom dema Ylands

Preview - 22.9.2017
 
Dojmy z Gamescom dema Ylands

Co je nového v chystaném sandboxovém titulu od Bohemia Interactive, který je na první pohled dost odlišný od ostatních projektů studia?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC