Uživatel nepřihlášen
   

Vývojáři Zaklínače 3: dodatečný obsah by měl být zdarma

Úterý 30.7.2013 13:04 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

Nešvaru dnešní doby se jménem DLC nemohou přijít na chuť vývojáři Zaklínaře 3 z polského CD Projektu.

V poslední době se stává zvykem, že ke každému většímu titulu jsou vytvořeny dodatečné balíčky, za které si vydavatel účtu další peníze. Přitom DLC přidávají do hry obsah, jenž by měl být dost často obsažen již v původní hře. CD Projekt se zatím těmto praktikám úspěšně vyhýbá a podle nejnovějšího vyjádření nic takového u chystaného Zaklínače 3 nehrozí.

"Mohli bychom hráčům prodávat dodatečný obsah, ale my tomu nevěříme. Věříme, že patche, opravy a další obsah by měly být poskytnuty hráčům zdarma. Cenu lze odůvodnit jen u něčeho, kde se hráči nebudou cítit ošizeni," řekl game director Konrad Tomaszkiewicz v rozhovoru s Examiner.

Pokud by se náhodou někdy CD Projekt rozhodl vydat placený dodatečný obsah, tak podle Tomaszkiewiczeho oceníte to, co dostanete na oplátku. Jinými slovy by šlo o DLC s obsahem, který bude něčím extra a především by stál za další investici.

Již v polovině července se šéf CD Projektu Marcin Iwinski nechal slyšet, že všechna DLC pro Zaklínače 3 budou zdarma, alespoň na PC. "Je moc brzy na to mluvit konkrétně, ale rozhodně budou všechny updaty a DLC zdarma," prohlásil v souvislosti s PC. Ohledně konzolí dodal: "Uvidíme, co nám konzole dovolí, co můžeme poskytnout zdarma. Tím chci říct, že na konzolích jsou odlišné obchodní modely. Naše stanovisko je ale takové, že určitě chceme udělat vše pro poskytnutí toho samého zážitku napříč všemi platformami."

Kdyby nakonec Witcher 3 nabízel nějaký dodatečný obsah, jaký byste chtěli? Ocenili byste nějakou rozsáhlou expanzi?

Zaklínač 3 vyjde v příštím roce současně na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk
Zaklínač 3: Divoký hon na PC, PS4, Xbox OneScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon
Související novinky
 
CD Projekt zažil rekordní čtvrtletí

CD Projekt zažil rekordní čtvrtletí

Pátek 13.11.2015 13:13 - Společnost, která vytvořila Zaklínače, je v zisku. Přečíst celý článek »

18 komentářů|PC, PS4, Xbox One
Zaklínač 3 má na kontě milion předobjednávek

Zaklínač 3 má na kontě milion předobjednávek

Pondělí 11.5.2015 19:50 - Vývojáři ze studia CD Projekt Red děkují hráčům a tvrdí, že v posledních dvou týdnech došlo mimo jiné ke zlepšení výkonu hry na všech platformách. + oficiální gameplay z Xbox One verze. Přečíst celý článek »

44 komentářů|PC, PS4, Xbox One
Nové obrázky ze Zaklínače 3

Nové obrázky ze Zaklínače 3

Pátek 1.3.2013 16:31 - Pocházejí z preview papírového časopisu OXM a ukazují nové lokality, momenty i samotného Geralta. Přečíst celý článek »

12 komentářů|PC, PS4, Xbox One

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Vývojáři Zaklínače 3: dodatečný obsah by měl být zdarma
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
EliminatorCzech   3x   re pajmič: Velké rozšíření zadarmo ? RedKit kompletní editor ve kterém si můžeš všechno vytvořit dle vlastní představy ? lokace postavy dialogy ? určitě se najdou i zruční modeláři kteří vytvoří třeba jiné rozhraní atd. Navíc toto rozšíření vyšlo 2 roky po vydání hry a zcela zadarmo. To je málo ? ? Od Cd RedProjekt by se měli učit vydavatelství a vývojová studia, protože jako jedni z mála mají všech pět pohromadě a doufám že se jim jednou jejich péče o fanoušky vrátí. Nechápu co za debily (když už tak tak musím napsat) , řeknou že EA a Ubisoft patří k nejlepším vydavatelstvím (studiím) .EliminatorCzecheliminatorczech16305    6.8.2013 13:29 EliminatorCzech

re pajmič: Velké rozšíření zadarmo ? RedKit kompletní editor ve kterém si můžeš všechno vytvořit dle vlastní představy ? lokace postavy dialogy ? určitě se najdou i zruční modeláři kteří vytvoří třeba jiné rozhraní atd. Navíc toto rozšíření vyšlo 2 roky po vydání hry a zcela zadarmo. To je málo ? ? Od Cd RedProjekt by se měli učit vydavatelství a vývojová studia, protože jako jedni z mála mají všech pět pohromadě a doufám že se jim jednou jejich péče o fanoušky vrátí. Nechápu co za debily (když už tak tak musím napsat) , řeknou že EA a Ubisoft patří k nejlepším vydavatelstvím (studiím) .

pajmič   3x   hrdina: Pane hrdina dobrý den, já už si říkal že jste dlouho netrolloval. Vítejte zpět. K té Citadele: Každý podle svého gusta, mě se líbila ne protože tam nebyla epická dějová linka nebo promakaný gameplay. Ale zejména a hlavně protože to bylo o postavách se kterými člověk virtuálně strávil stovky hodin. O tom DLC Citadela více méně je. Navíc byla zarušeně nejdelší a spolu s ukoly v simulátoru a minihrami v kasinu a arcade mi DLC zabralo více jak 7h :)pajmičpajmic6747    31.7.2013 12:31 pajmič

hrdina: Pane hrdina dobrý den, já už si říkal že jste dlouho netrolloval. Vítejte zpět. K té Citadele: Každý podle svého gusta, mě se líbila ne protože tam nebyla epická dějová linka nebo promakaný gameplay. Ale zejména a hlavně protože to bylo o postavách se kterými člověk virtuálně strávil stovky hodin. O tom DLC Citadela více méně je. Navíc byla zarušeně nejdelší a spolu s ukoly v simulátoru a minihrami v kasinu a arcade mi DLC zabralo více jak 7h :)

hrdina    A navic CD Projekt tak neprzni RPG prvky tak , jak to dela Bioware se svymi hrami - tupej akcni linearni koridor, kde jsou rpg prvky potlaceny na minimum a bylo tam vic akcnich prvku. Jednou jejich vyvojari rekli, ze je to proto aby jejich hry zvladli i hraci Call of Duty.hrdinahrdina7536    31.7.2013 12:11 hrdina

A navic CD Projekt tak neprzni RPG prvky tak , jak to dela Bioware se svymi hrami - tupej akcni linearni koridor, kde jsou rpg prvky potlaceny na minimum a bylo tam vic akcnich prvku. Jednou jejich vyvojari rekli, ze je to proto aby jejich hry zvladli i hraci Call of Duty.

hrdina    re pajmic: jestli je Citadel u ME3 nejlepsi DLC co kdy vyslo, tak jsme asi hrali kazdy neco jineho. Dejova slatanina s linearnim koridorem jako plna hra co nam nic novyho do hry a jejiho deje nic nerekne, konec je uz davno znam anavic je to nejdrassi DLC co kdy bylo vydano. Daleko lepsimi jsou Shadow Broker, Arrival a Vladce z ME2. Bioware se ta jejich nenazranost jednou vrati. Uz ted diky konci ME3 prisli o dost hracu. Jinak CD Projekt jsou borci. S daleko mensimi naklady, bez pompeznich kecu, nabubrelosti a lhanim ke komunite jsou schopni vydat hru o tri tridy lepsi nez Bioware.hrdinahrdina7536    31.7.2013 12:06 hrdina

re pajmic: jestli je Citadel u ME3 nejlepsi DLC co kdy vyslo, tak jsme asi hrali kazdy neco jineho. Dejova slatanina s linearnim koridorem jako plna hra co nam nic novyho do hry a jejiho deje nic nerekne, konec je uz davno znam anavic je to nejdrassi DLC co kdy bylo vydano. Daleko lepsimi jsou Shadow Broker, Arrival a Vladce z ME2. Bioware se ta jejich nenazranost jednou vrati. Uz ted diky konci ME3 prisli o dost hracu. Jinak CD Projekt jsou borci. S daleko mensimi naklady, bez pompeznich kecu, nabubrelosti a lhanim ke komunite jsou schopni vydat hru o tri tridy lepsi nez Bioware.

martyEF    drakuba: díky za tip ... ;-)martyEFmartyef5631    31.7.2013 06:08 martyEF

drakuba: díky za tip ... ;-)

drakuba   4x   pajmič: U Zaklínače 2, pokud se nepletu, tak patch 3. 3 přidal 2 nové questy prodlužující gameplay o 4 hodiny. A celá ta jejich politika odmítání DLC začala s oním rozšířením, které přidalo do hry tutoriál, novou obtížnost, 3 sady brnění každá s 2-ma meči a odstranilo protipirátskou ochranu. A ještě první Zaklínač měl update s lepšími texturami (pochopitelně také zdarma)

martyEF: Pokud se ti to líbí a nemáš nic proti fantasy a knihám psané pro dospělé (násilí, sex, sprosté výrazy...) ta si přečti i knížky. Začni povídkovou knihou "Poslední přání" a uvidíš :)
drakubadrakuba12609
    30.7.2013 22:26
drakuba

pajmič: U Zaklínače 2, pokud se nepletu, tak patch 3. 3 přidal 2 nové questy prodlužující gameplay o 4 hodiny. A celá ta jejich politika odmítání DLC začala s oním rozšířením, které přidalo do hry tutoriál, novou obtížnost, 3 sady brnění každá s 2-ma meči a odstranilo protipirátskou ochranu. A ještě první Zaklínač měl update s lepšími texturami (pochopitelně také zdarma)

martyEF: Pokud se ti to líbí a nemáš nic proti fantasy a knihám psané pro dospělé (násilí, sex, sprosté výrazy...) ta si přečti i knížky. Začni povídkovou knihou "Poslední přání" a uvidíš :)

pajmič    Maestrodk: No tak proto se ptám, je rozdíl mezi jedním questem a vedlejším příběhem s dabingem, novými lokacemi, zbraněmi atd. :)pajmičpajmic6747    30.7.2013 20:22 pajmič

Maestrodk: No tak proto se ptám, je rozdíl mezi jedním questem a vedlejším příběhem s dabingem, novými lokacemi, zbraněmi atd. :)

JakER   2x   Takhle se pozná studio, co si opravdu svých hráčů váží.JakERjaker2265    30.7.2013 19:42 JakER

Takhle se pozná studio, co si opravdu svých hráčů váží.

OS1R1S   1x   Klobouk dolu před CD Projekt Red, je vidět že jsou to myslící lidé a především lidé co dělají hry pro hráče. Dlouhodobě moje nejoblíbenější studio a jak je vidět, zůstane i nadále nejoblíbenější. Jen by mohli už nějak naznačit jaká bude sběratelská edice :-)OS1R1Sos1r1s8560    30.7.2013 16:38 OS1R1S

Klobouk dolu před CD Projekt Red, je vidět že jsou to myslící lidé a především lidé co dělají hry pro hráče. Dlouhodobě moje nejoblíbenější studio a jak je vidět, zůstane i nadále nejoblíbenější. Jen by mohli už nějak naznačit jaká bude sběratelská edice :-)

Maestrodk   2x   pajmič: I kdyby 1 DLC přidalo 1 nový quest, tak je to pořád zdarma. Ostatní by za to chtěli 300.Maestrodkmaestrodk8088    30.7.2013 16:24 Maestrodk

pajmič: I kdyby 1 DLC přidalo 1 nový quest, tak je to pořád zdarma. Ostatní by za to chtěli 300.

HonzysKISS   2x   Tihle si umí moc dobře získat fanoušky :thumbup:HonzysKISShonzyskiss8642    30.7.2013 16:17 HonzysKISS

Tihle si umí moc dobře získat fanoušky :thumbup:

pajmič   1x   Jaký, byli ty Dlc ve Witcherovi? Hádám že to nebylo nic moc velkého ani objemného? Řekněte. Vyplatilo by se CDPR za mě chtít prachy? :-)pajmičpajmic6747    30.7.2013 16:07 pajmič

Jaký, byli ty Dlc ve Witcherovi? Hádám že to nebylo nic moc velkého ani objemného? Řekněte. Vyplatilo by se CDPR za mě chtít prachy? :-)

ACzeMiky   4x   Jak jsem už 1000x řekl. Nejlepší studio - nejlepší přístup... Ostatní studia by se mohli učit.ACzeMikyaczemiky13579    30.7.2013 16:03 ACzeMiky

Jak jsem už 1000x řekl. Nejlepší studio - nejlepší přístup... Ostatní studia by se mohli učit.

Maestrodk   1x   Copak by to u CD Projektu šlo jinak? I kdyby to bylo za peníze, tak bych jim to milerád zaplatil. Tak skvělé studio a hra si to určitě zaslouží. Určitě bych kromě DLC později ocenil i rozsáhlejší expanzi - datadisk. Přidat nové země, questy, monstra.Maestrodkmaestrodk8088    30.7.2013 15:58 Maestrodk

Copak by to u CD Projektu šlo jinak? I kdyby to bylo za peníze, tak bych jim to milerád zaplatil. Tak skvělé studio a hra si to určitě zaslouží. Určitě bych kromě DLC později ocenil i rozsáhlejší expanzi - datadisk. Přidat nové země, questy, monstra.

Arindis   2x   Shut up and take my money! Ohh you don't need it :shock: . Ehm, well ok. :-DArindisarindis11271    30.7.2013 15:49 Arindis

Shut up and take my money! Ohh you don't need it :shock: . Ehm, well ok. :-D

Gerchan   1x   Fuj, takový škaredý název článku: už jsem se lekl, že uvažují, jestli dají nebo nedají DLC k Zaklínači 3 zdarma :D Jinak s nimi souhlasím. Na prvního Zaklínače jsem přišel trochu později, ale obě hry jsem si koupil a nelituji toho.Gerchangerchan15139    30.7.2013 15:21 Gerchan

Fuj, takový škaredý název článku: už jsem se lekl, že uvažují, jestli dají nebo nedají DLC k Zaklínači 3 zdarma :D Jinak s nimi souhlasím. Na prvního Zaklínače jsem přišel trochu později, ale obě hry jsem si koupil a nelituji toho.

The_Darkness2    sak uz predtim rikali ze na PC bude vsecko zadaraThe_Darkness2the_darkness216509    30.7.2013 15:06 The_Darkness2

sak uz predtim rikali ze na PC bude vsecko zadara

MORTHSIR    Tak snad to bude na konzole taky free....MORTHSIRmorthsir17268    30.7.2013 14:56 MORTHSIR

Tak snad to bude na konzole taky free....

Nelinka94   1x   Jo jsou to frajeři! :-)Nelinka94nelinka9421028    30.7.2013 14:41 Nelinka94

Jo jsou to frajeři! :-)

matroš    když už jsme u DLC tak už je trailer na Bioshock Infinite Burial At Sea DLC. Zde [ odkaz ]matrošmatros8595    30.7.2013 14:37 matroš

když už jsme u DLC tak už je trailer na Bioshock Infinite Burial At Sea DLC. Zde [ odkaz ]

Lelanka   2x   CD Projekt RED je prostě nejlepší! :lol:Lelankalelanka10911    30.7.2013 14:25 Lelanka

CD Projekt RED je prostě nejlepší! :lol:

pajmič   1x   U nějakých velkých DLC by bylo naprosto pochopitelné, kdyby chtěl CDPR peníze, vývoj velkých DLC už něco stojí, takže pokud tak mi to nevadí. :thumbup:
Maskos: BW dělá super DLC, Shadow Broker a Citadela jsou vůbec jedny z nejlepších DLC co kdy vyšli. A to nemluvim o tom že všechna MP DLC k ME3 byla zadarmo, takže zase klídek amigo :lala:
pajmičpajmic6747
    30.7.2013 14:14
pajmič

U nějakých velkých DLC by bylo naprosto pochopitelné, kdyby chtěl CDPR peníze, vývoj velkých DLC už něco stojí, takže pokud tak mi to nevadí. :thumbup:
Maskos: BW dělá super DLC, Shadow Broker a Citadela jsou vůbec jedny z nejlepších DLC co kdy vyšli. A to nemluvim o tom že všechna MP DLC k ME3 byla zadarmo, takže zase klídek amigo :lala:

Killermsik    Nevím, ale tohle už tu bylo, ne?Killermsikkillermsik12408    30.7.2013 13:54 Killermsik

Nevím, ale tohle už tu bylo, ne?

michal1989   2x   cd projekt nej studio , které si váží svého zákazníkamichal1989michal198915062    30.7.2013 13:54 michal1989

cd projekt nej studio , které si váží svého zákazníka

Mr.Lolendo   2x   To je vzorový friendly přístup. (podobně jako Valve)

DLCčka rozkrádají herní obsah her. Mass Effect 2 je DLCčková bomba ze které je mi do teď špatně :angry:

OMG kde sou ty doby s Expansion packy? !
Mr.Lolendomrlolendo10723
    30.7.2013 13:52
Mr.Lolendo

To je vzorový friendly přístup. (podobně jako Valve)

DLCčka rozkrádají herní obsah her. Mass Effect 2 je DLCčková bomba ze které je mi do teď špatně :angry:

OMG kde sou ty doby s Expansion packy? !

martik642   3x   I LOVE CD Projekt! ! !martik642martik64213431    30.7.2013 13:44 martik642

I LOVE CD Projekt! ! !

Geralt z Rivie   13x   Ať si z toho vemou příklad i ostatní.Geralt z Riviegeralt-z-rivie17274    30.7.2013 13:44 Geralt z Rivie

Ať si z toho vemou příklad i ostatní.

martyEF   1x   zaklínač se mi hodně dlouho vyhýbal, ale s příchodem trojky a přístupem CD projektu jsem si nedávno koupil obě rozšířené edice jedničky a dvojky, teď když čas dovolí tak jedu jedničku a docela mě to chytlo a díky tomu vím že trojku budu předobjednávat buď to nějakou CE pokud bude nebo pouze digi s tím že časem opět pořídím i krabicovou rozšířenou verzi se všim všudy ... 8-)martyEFmartyef5631    30.7.2013 13:23 martyEF

zaklínač se mi hodně dlouho vyhýbal, ale s příchodem trojky a přístupem CD projektu jsem si nedávno koupil obě rozšířené edice jedničky a dvojky, teď když čas dovolí tak jedu jedničku a docela mě to chytlo a díky tomu vím že trojku budu předobjednávat buď to nějakou CE pokud bude nebo pouze digi s tím že časem opět pořídím i krabicovou rozšířenou verzi se všim všudy ... 8-)

Marigold     :-)Marigoldmarigold5573    30.7.2013 13:22 Marigold

:-)

Silent   4x   Mohli by se vrátit doby DLC alias datadisků. Například W3 frozen throne nebo i nechvalně známé Datadisky pro World of Warcraft. Samozřejmě s menší cenou. A ještě by k tomu mohl být nějaká bonus jako hrnek a podobně. To bych si i koupil.Silentsilent2464    30.7.2013 13:14 Silent

Mohli by se vrátit doby DLC alias datadisků. Například W3 frozen throne nebo i nechvalně známé Datadisky pro World of Warcraft. Samozřejmě s menší cenou. A ještě by k tomu mohl být nějaká bonus jako hrnek a podobně. To bych si i koupil.

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (62 příspěvků), Jaký monitor? (22 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12149 příspěvků), STEAM -všechno sem (7092 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Gaming Setup + Collectors Edition (3 příspěvky), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Killing Floor 2 (44 příspěvků), Nový notebook (30 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Hypergrid – deskovka

Speciál - 25.2.2018
 
Hypergrid – deskovka

Šachové uvažování nad piškvorkovým principem? Česká paráda pro náročné logiky.

 
 

Knowledge is Power

Recenze - 25.2.2018
 
Knowledge is Power

Myslíte si, že znáte svět? Prověřte své znalosti ve hře proti svým kamarádům.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: Konzole
 

Metal Gear Survive

Recenze - 23.2.2018
 
Metal Gear Survive

Konami si pro nás připravilo hru, ve které musíte přežít. Nebo lépe řečeno: kterou musíte přežít. Tak snad příště…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Monster Energy Supercross

Recenze - 22.2.2018
 
Monster Energy Supercross

Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole