Uživatel nepřihlášen
      

Mojang poodhalil své plány do Minecraftu

Pondělí 6.7.2015 13:03 - Autor: Vojtěch "Riley" Zikán - Rubrika: Novinky Novinka

Na letošním Mineconu se Mojang  rozpovídal o svých nápadech, které by jednoho dne rádi implementovali do Minecraftu.

Někdo tuhle hru miluje, jiní jí zase nenávidí. Minecraft je fenomén, který zahýbal světem. Dokazuje to i nedávná zpráva o 20 milionech prodaných kusů jenom na PC.  Pro fanoušky, kteří nad hrou ještě nezlomili hůl, zde máme pár novinek od vývojářů. Během londýnského Mineconu se Mojang svěřili o jejich nápadech, které by rádi přidali do Minecraftu. A rozhodně jich není zrovna málo.

První taková myšlenka, se kterou si v Mojangu pohrávají, je možnost držet předměty v obou rukách. Pro lepší vysvětlení, v jedné ruce můžete držet krumpáč a ve druhé zase pochodeň. Zároveň by se z postavy mohl stát i levák, na rozdíl do stávajícího praváka. Jednoho dne bychom se také mohli dočkat štítů.

Vývojáři nezapomínají ani na hráče využívající luk. Rádi by do hry přidali možnost okouzlit šípy. Např. jedové, spektrální nebo svítící šípy. Na hráčském HUD by se také zobrazovaly buffy, které na hráče aktuálně platí. Na horní části obrazovky by byly kladné efekty (regenerace, síla atd.), na dolní zase negativní (nevolnost, zpomalení atd.). Pokud chcete v současné verzi hry zjistit, jaké efekty na vás působí, musíte si zobrazit inventář, a to vás při boji znevýhodňuje.

Velké plány mají i s dimenzí zvané The End. End je v současné době obří létající ostrov s omezenou plochou. Mojang by rád udělal z Endu plnohodnotnou a velkou dimenzi jako je třeba Nether. Následně by tak při prozkoumávání mohli objevit nový typ dungeonu, End City. Tato struktura by pro zdolání vyžadovala jistou dávku parkúru. End City by obývalo nové nepřátelské stvoření Shullker. Pokud by na Shullkera hráč vystřelil šíp, tak by postavu hráče vymrštil do vzduchu. Ano, zní to dost šíleně, ale podle slov Mojangu by to bylo pro zdolání End City nutností. Na závěr by také při odhalování Endu mohli hráči narazit na další novou strukturu, portály zvané End Gateway.

To by bylo všechno k velkým verzím. Co se týče Pocket edicí, tak by je v Mojangu rádi přiblížili o něco více aktuální verzi Miencraftu na počítači. Letošní Minecon přinesl fanouškům hry ovoce. Kromě této pořádné dávky informací o plánech tvůrců jsme mohli také vidět trailer pro Minecraft: Story Mode od TellTale Games. Ten však nesklidil moc velké pozitivní reakce. Nesmíme ani zapomenout na prezentaci Minecraftu v HoloLens na E3.

Uvidíme jak se Mojangu podaří splnit všechny tyto vize. Aby se z toho nestali jen pouhé nesplněné sliby.

Tisk
Minecraft na PC, PS4, PS3, Xbox 360, PSV, 3DS, iPhone, iPad, AndroidScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft
Související novinky
 
Na 3DS vyšel Minecraft

Na 3DS vyšel Minecraft

Pátek 15.9.2017 09:55 - Kostičkový fenomén je určen pro nové modely handheldu Nintendo 3DS. Přečíst celý článek »

Ve speciálním obchodě se budou prodávat věci do Minecraftu

Ve speciálním obchodě se budou prodávat věci do Minecraftu

Úterý 11.4.2017 14:05 - Prověření tvůrci budou v Minecraft Storu prodávat své výtvory. Zaplatíte jim takzvanými Minecraft Coins. Přečíst celý článek »

4 komentáře|PC, PS4, Xbox One, iPhone, iPad, Android
Minecraft v Unreal Enginu 4? Sny se stávají skutečností

Minecraft v Unreal Enginu 4? Sny se stávají skutečností

Pondělí 7.3.2016 15:52 - Málokdo by tomu kdy věřil, ale kostičkované dobrodružství nebude zase tak zastaralé. Přečíst celý článek »

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Mojang poodhalil své plány do Minecraftu
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Riley člen redakce   1x   Pak se tedy omlouvám za tuto mylnou informaci. Ze zdroje, ze kterého jsem čerpal, nebylo poznat zda to má být už součástí nové update nebo je to jen pouhá myšlenka vývojářů, která nemá zatím moc prostoru k realizaci. Děkuji za opravu.Rileyriley22147    7.7.2015 00:26 Riley

Pak se tedy omlouvám za tuto mylnou informaci. Ze zdroje, ze kterého jsem čerpal, nebylo poznat zda to má být už součástí nové update nebo je to jen pouhá myšlenka vývojářů, která nemá zatím moc prostoru k realizaci. Děkuji za opravu.

TheStargat3    Rappix: Přesně tak, všechny tyto věci budou v Minecraftu 1. 9 - Combat Update, který ještě nemá datum vydání.TheStargat3thestargat39408    7.7.2015 00:05 TheStargat3

Rappix: Přesně tak, všechny tyto věci budou v Minecraftu 1. 9 - Combat Update, který ještě nemá datum vydání.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Xenus    Jsem věrný jen 1. 7. 10 výš mi to dělá bordel s command blocky apod. :DXenusxenus11712    6.7.2015 16:44 Xenus

Jsem věrný jen 1. 7. 10 výš mi to dělá bordel s command blocky apod. :D

Rappix   2x   "Během londýnského Mineconu se Mojang svěřili o jejich nápadech, které by rádi přidali do Minecraftu. "
To co je v článku popisováno je součástí příštího updatu. Nejde jen o nějaké vize budoucnosti. Tady je i album s ukázkami těch věcí. [ odkaz ]
Rappixrappix10626
    6.7.2015 16:04
Rappix

"Během londýnského Mineconu se Mojang svěřili o jejich nápadech, které by rádi přidali do Minecraftu. "
To co je v článku popisováno je součástí příštího updatu. Nejde jen o nějaké vize budoucnosti. Tady je i album s ukázkami těch věcí. [ odkaz ]

martin99   4x   Dokud to neodkoupil Microsoft, tak to byla pecka :)martin99martin9923596    6.7.2015 15:45 martin99

Dokud to neodkoupil Microsoft, tak to byla pecka :)

Diskuze na fóru

Sluchátka na občasné hraní (23 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (11989 příspěvků), Trance - TOAO 11 John Askew* (447 příspěvků), South Park: The Fractured But Whole (7 příspěvků), Wild West Online:Váš názor na hru. (4 příspěvky), STEAM -všechno sem (7027 příspěvků), Fotka vašeho PC (199 příspěvků)

Informace o hře

 

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Hob – kamenná pěst v akci

Recenze - 23.10.2017
 
Hob – kamenná pěst v akci

Zákeřná nemoc požírá vaši domovinu. Jen vy ji můžete vyléčit svým důvtipem a robotickou paží.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 
 
Assassin’s Creed: Origins - vše, co byste měli vědět, na jednom místě

Po roční pauze se série Assassin’s Creed vrací, aby nás přesvědčila, že má ještě pořád co nabídnout a nepatří do starého železa.

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 
 
Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 16. až 22. října

Uzavření Visceral Games a překopání jeho Star Wars hry, launch trailer Wolfensteina 2, odklad Age of Empires: Definitive Edition, Monster Energy…

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 

Deskovkový speciál: DOOM

Speciál - 22.10.2017
 
Deskovkový speciál: DOOM

Základna Lazarus na Phobosu se opět probudila k životu. Odvážíte se prozkoumat zdánlivě opuštěné laboratoře plné démonických monster?

 
 
 
Total War: Arena - první dojmy z bojiště

V minulých dnech nám byla dána možnost otestovat uzavřenou betu Total War: Arena. Líbil se nám nový zástupce slavné značky?

 
Přečíst celý článek»Autor: ThainDegu - Platforma: PC