Uživatel nepřihlášen
      

Mojang poodhalil své plány do Minecraftu

Pondělí 6.7.2015 13:03 - Autor: Vojtěch "Riley" Zikán - Rubrika: Novinky Novinka

Na letošním Mineconu se Mojang  rozpovídal o svých nápadech, které by jednoho dne rádi implementovali do Minecraftu.

Někdo tuhle hru miluje, jiní jí zase nenávidí. Minecraft je fenomén, který zahýbal světem. Dokazuje to i nedávná zpráva o 20 milionech prodaných kusů jenom na PC.  Pro fanoušky, kteří nad hrou ještě nezlomili hůl, zde máme pár novinek od vývojářů. Během londýnského Mineconu se Mojang svěřili o jejich nápadech, které by rádi přidali do Minecraftu. A rozhodně jich není zrovna málo.

První taková myšlenka, se kterou si v Mojangu pohrávají, je možnost držet předměty v obou rukách. Pro lepší vysvětlení, v jedné ruce můžete držet krumpáč a ve druhé zase pochodeň. Zároveň by se z postavy mohl stát i levák, na rozdíl do stávajícího praváka. Jednoho dne bychom se také mohli dočkat štítů.

Vývojáři nezapomínají ani na hráče využívající luk. Rádi by do hry přidali možnost okouzlit šípy. Např. jedové, spektrální nebo svítící šípy. Na hráčském HUD by se také zobrazovaly buffy, které na hráče aktuálně platí. Na horní části obrazovky by byly kladné efekty (regenerace, síla atd.), na dolní zase negativní (nevolnost, zpomalení atd.). Pokud chcete v současné verzi hry zjistit, jaké efekty na vás působí, musíte si zobrazit inventář, a to vás při boji znevýhodňuje.

Velké plány mají i s dimenzí zvané The End. End je v současné době obří létající ostrov s omezenou plochou. Mojang by rád udělal z Endu plnohodnotnou a velkou dimenzi jako je třeba Nether. Následně by tak při prozkoumávání mohli objevit nový typ dungeonu, End City. Tato struktura by pro zdolání vyžadovala jistou dávku parkúru. End City by obývalo nové nepřátelské stvoření Shullker. Pokud by na Shullkera hráč vystřelil šíp, tak by postavu hráče vymrštil do vzduchu. Ano, zní to dost šíleně, ale podle slov Mojangu by to bylo pro zdolání End City nutností. Na závěr by také při odhalování Endu mohli hráči narazit na další novou strukturu, portály zvané End Gateway.

To by bylo všechno k velkým verzím. Co se týče Pocket edicí, tak by je v Mojangu rádi přiblížili o něco více aktuální verzi Miencraftu na počítači. Letošní Minecon přinesl fanouškům hry ovoce. Kromě této pořádné dávky informací o plánech tvůrců jsme mohli také vidět trailer pro Minecraft: Story Mode od TellTale Games. Ten však nesklidil moc velké pozitivní reakce. Nesmíme ani zapomenout na prezentaci Minecraftu v HoloLens na E3.

Uvidíme jak se Mojangu podaří splnit všechny tyto vize. Aby se z toho nestali jen pouhé nesplněné sliby.

Tisk
Minecraft na PC, PS4, PS3, Xbox 360, PSV, 3DS, iPhone, iPad, AndroidScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft
Související novinky
 
Minecraft má údajně na kontě 144 milionů prodaných kopií

Minecraft má údajně na kontě 144 milionů prodaných kopií

Pondělí 22.1.2018 17:47 - Alespoň to tvrdí čerstvě jmenovaná šéfka vývoje Minecraftu. Během prosince navíc tvůrci zaznamenali 74 milionů aktivních hráčů. Přečíst celý článek »

1 komentář|PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, 3DS, Switch
Na 3DS vyšel Minecraft

Na 3DS vyšel Minecraft

Pátek 15.9.2017 09:55 - Kostičkový fenomén je určen pro nové modely handheldu Nintendo 3DS. Přečíst celý článek »

Ve speciálním obchodě se budou prodávat věci do Minecraftu

Ve speciálním obchodě se budou prodávat věci do Minecraftu

Úterý 11.4.2017 14:05 - Prověření tvůrci budou v Minecraft Storu prodávat své výtvory. Zaplatíte jim takzvanými Minecraft Coins. Přečíst celý článek »

4 komentáře|PC, PS4, Xbox One, iPhone, iPad, Android

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Mojang poodhalil své plány do Minecraftu
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Riley člen redakce   1x   Pak se tedy omlouvám za tuto mylnou informaci. Ze zdroje, ze kterého jsem čerpal, nebylo poznat zda to má být už součástí nové update nebo je to jen pouhá myšlenka vývojářů, která nemá zatím moc prostoru k realizaci. Děkuji za opravu.Rileyriley22147    7.7.2015 00:26 Riley

Pak se tedy omlouvám za tuto mylnou informaci. Ze zdroje, ze kterého jsem čerpal, nebylo poznat zda to má být už součástí nové update nebo je to jen pouhá myšlenka vývojářů, která nemá zatím moc prostoru k realizaci. Děkuji za opravu.

TheStargat3    Rappix: Přesně tak, všechny tyto věci budou v Minecraftu 1. 9 - Combat Update, který ještě nemá datum vydání.TheStargat3thestargat39408    7.7.2015 00:05 TheStargat3

Rappix: Přesně tak, všechny tyto věci budou v Minecraftu 1. 9 - Combat Update, který ještě nemá datum vydání.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Xenus    Jsem věrný jen 1. 7. 10 výš mi to dělá bordel s command blocky apod. :DXenusxenus11712    6.7.2015 16:44 Xenus

Jsem věrný jen 1. 7. 10 výš mi to dělá bordel s command blocky apod. :D

Rappix   2x   "Během londýnského Mineconu se Mojang svěřili o jejich nápadech, které by rádi přidali do Minecraftu. "
To co je v článku popisováno je součástí příštího updatu. Nejde jen o nějaké vize budoucnosti. Tady je i album s ukázkami těch věcí. [ odkaz ]
Rappixrappix10626
    6.7.2015 16:04
Rappix

"Během londýnského Mineconu se Mojang svěřili o jejich nápadech, které by rádi přidali do Minecraftu. "
To co je v článku popisováno je součástí příštího updatu. Nejde jen o nějaké vize budoucnosti. Tady je i album s ukázkami těch věcí. [ odkaz ]

martin99   4x   Dokud to neodkoupil Microsoft, tak to byla pecka :)martin99martin9923596    6.7.2015 15:45 martin99

Dokud to neodkoupil Microsoft, tak to byla pecka :)

Informace o hře

 

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
God of War – dojmy z hraní

V porovnání s chystaným restartem série působí předešlé díly jako obyčejné demoverze.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

Far Cry 5 – dojmy z hraní

Preview - 19.3.2018
 
Far Cry 5 – dojmy z hraní

Jaké jsou naše dojmy z několikahodinového hraní open-world střílečky Far Cry 5?

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kobky plné chaosu – deskovka

Nechte se zlákat do smrdutých cel, z nichž může vyjít pouze jeden vítěz.

 
 

Ve víru věků – deskovka

Speciál - 16.3.2018
 
Ve víru věků – deskovka

Budujte své impérium a zanechejte odkaz budoucím generacím.

 
 
 
Assassin’s Creed: Origins - Kletba faraonů

Théby a Údolí králů. Přesně tam nás pošle v pořadí druhé DLC pro Assassin’s Creed: Origins. Stojí ale nové dobrodružství za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole