Uživatel nepřihlášen
    

Evoluce série Zaklínač

Pondělí 4.1.2016 13:00 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

Od prvního dílu, přes druhý až po ten poslední. Takhle se měnil jeden z oblíbených fantasy RPG titulů.

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk
Související novinky
 
Jak vypadal zrušený Zaklínač z roku 1997?
 

Jak vypadal zrušený Zaklínač z roku 1997?

Pondělí 2.10.2017 19:30 - Dlouhá léta před vydáním prvního Zaklínače od CD Projektu RED se o adaptaci ságy od Andrzeje Sapkowského pokoušelo i studio Metropolis Software. Přečíst celý článek »

Zaklínač se dočká vlastních omalovánek pro dospělé
 

Zaklínač se dočká vlastních omalovánek pro dospělé

Středa 2.8.2017 17:14 - V listopadu si budete moci podle svého uvážení vybarvit Klepnu nebo Geralta ve vaně. Bez legrace. Přečíst celý článek »

Kolik stála licence na Zaklínače?
 

Kolik stála licence na Zaklínače?

Neděle 4.6.2017 15:24 - Andrzej Sapkowski na herním Zaklínači vydělal méně, než by se mohlo zdát, a přiznal, že nevěřit v úspěch hry byla velká chyba. Přečíst celý článek »

24 komentářů|PC, PS4, Xbox One

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Evoluce série Zaklínač
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Akiss    Můžu souhlasit s tim že třeba Eredin není až takovej oříšek, jakým by měl být (last bosse na první pokus, kdežto Imliretha sem zabíjel dobrý 3 hodinky) to samý Caranthir, a opravdu se v lategamu stáváš neporazitelným strojem mačkajícím levý tlačítko, ale ukaž mi RPG, v kterém to tak není (Dark Souls vynechaje, to mi přijde jako uplně jiný žánr :D ) na druhou stranu ve Srdcích z Kamene se úroveň bossů zas zvýšila, žába ve stokách mi dala zabrat, a první fight proti Olgierdovi mě donutil načíst hru a vést dialog takovým směrem, abych se fightu vyhnul. Grafika prošla downgradem, ale třeba ten quest jak procházíš mezi světy mě uchvátil (svět s vyprahlými oceány obývaný krabopavouky byl prostě nádherný) a často se ve hře musím zastavit, zapnout FRAPS a tu F10ku stisknout. Chápu vaše výhrady ke hře, ale pro mě to je furt nevyvratitelná 10/10.Akissakiss39460    7.1.2016 09:24 Akiss

Můžu souhlasit s tim že třeba Eredin není až takovej oříšek, jakým by měl být (last bosse na první pokus, kdežto Imliretha sem zabíjel dobrý 3 hodinky) to samý Caranthir, a opravdu se v lategamu stáváš neporazitelným strojem mačkajícím levý tlačítko, ale ukaž mi RPG, v kterém to tak není (Dark Souls vynechaje, to mi přijde jako uplně jiný žánr :D ) na druhou stranu ve Srdcích z Kamene se úroveň bossů zas zvýšila, žába ve stokách mi dala zabrat, a první fight proti Olgierdovi mě donutil načíst hru a vést dialog takovým směrem, abych se fightu vyhnul. Grafika prošla downgradem, ale třeba ten quest jak procházíš mezi světy mě uchvátil (svět s vyprahlými oceány obývaný krabopavouky byl prostě nádherný) a často se ve hře musím zastavit, zapnout FRAPS a tu F10ku stisknout. Chápu vaše výhrady ke hře, ale pro mě to je furt nevyvratitelná 10/10.

AsuraCzech   1x   ElementGamer: Proto doufám že se CDP fakt rozhodne vrátit u dalšího zaklínače k původní myšlence a to hraní za vlastního zaklínače/čku a prožít život normálního neznámého lovce příšer. Podle mě je v tom mnohem větší potenciál než v hraní za Geralta. Jen by si CDP mělo sehnat někoho kdo jim bude hlídat universum aby se neopakovala chyba s čarodějema z Novigradu :D Každej čaroděj umí otevřít portál jak v jedničce, dvojce tak i knížkách ale najednou ve trojce nemůžou utéct z města a potřebují loď :D :D a že tam takových kiksu bylo víc ale naštěstí už ne tak fatální.AsuraCzechasuraczech13644    6.1.2016 10:47 AsuraCzech

ElementGamer: Proto doufám že se CDP fakt rozhodne vrátit u dalšího zaklínače k původní myšlence a to hraní za vlastního zaklínače/čku a prožít život normálního neznámého lovce příšer. Podle mě je v tom mnohem větší potenciál než v hraní za Geralta. Jen by si CDP mělo sehnat někoho kdo jim bude hlídat universum aby se neopakovala chyba s čarodějema z Novigradu :D Každej čaroděj umí otevřít portál jak v jedničce, dvojce tak i knížkách ale najednou ve trojce nemůžou utéct z města a potřebují loď :D :D a že tam takových kiksu bylo víc ale naštěstí už ne tak fatální.

ElementGamer    Monkeyskunk, AsuraCzech: Já teda hru hrál jen jednou, ale pořádně a je pravda, že Janek a Baron jsou asi jediné questy, co si pamatuju. Zbytek mi úplně vypadl z hlavy a drtivá většina z nich se vztahovala také pouze k hledání podle stop. Pití elixírů a pořádná příprava na bitvu mě taky zklamalo, teď je to jako v každém jiném RPG.

Obecně miluju ságu od Sapkowskiho a dvojka i trojka byla pecka a neuvěřitelná jízda, jen mi u trojky trochu chybí ty klasické záklínačské zakázky. Jako jo, jsou tam, jen až na pár výjimek se stávají docela stereotypními a zrovna tohle je věc, co se mi (asi jako hlavní) líbila na jedničce - žádné hrdinské zachraňování celého světa, ale jen prostý úděl zaklínače. Nevím no, já si užíval na 100%, ale slepý k tomu taky nejsem, ale už jen kvůli tomu, že jsem fanoušek, bych tomu dal 9-10-/10. :D
ElementGamerelementgamer13999
    6.1.2016 07:19
ElementGamer

Monkeyskunk, AsuraCzech: Já teda hru hrál jen jednou, ale pořádně a je pravda, že Janek a Baron jsou asi jediné questy, co si pamatuju. Zbytek mi úplně vypadl z hlavy a drtivá většina z nich se vztahovala také pouze k hledání podle stop. Pití elixírů a pořádná příprava na bitvu mě taky zklamalo, teď je to jako v každém jiném RPG.

Obecně miluju ságu od Sapkowskiho a dvojka i trojka byla pecka a neuvěřitelná jízda, jen mi u trojky trochu chybí ty klasické záklínačské zakázky. Jako jo, jsou tam, jen až na pár výjimek se stávají docela stereotypními a zrovna tohle je věc, co se mi (asi jako hlavní) líbila na jedničce - žádné hrdinské zachraňování celého světa, ale jen prostý úděl zaklínače. Nevím no, já si užíval na 100%, ale slepý k tomu taky nejsem, ale už jen kvůli tomu, že jsem fanoušek, bych tomu dal 9-10-/10. :D

Monkeyskunk   1x   Akiss: Hele on taky baron a Janek jsou nejvyraznejsi vedlejsi Q. Popravde jsou to ty dva ktery si nejvic pamatuju. Z ostatnich bych si uz na moc nevzopmel (kdyz neberu recyklaty - vybij jeskyni, zachran minery, vybij vesnicku, atd...) ...Takze je to asi stejny jako se Skyrimem (pokud jde o vedlejsi questy, ktery mi zustaly v hlave delsi dobu po dohrani) , ikdyz se ti to treba nelibi. Pribeh je prumernej, na to ze to ma byt zaver trilogie a ze je to Witcher. Prave taky jsem cetl vsechny knizky vsechno hral atd. a prave kvuli tomu mi to prijde jako tezkej prumer (kdybych neznal universum, tak si pribeh pochvaluju mnohem vic) . Vyzva je to do pulky hry, stejne jako vsechny RPG (krom par HC vyjimek) , takze bych to nedal ani do plusu ani do minusu...Soubojovej system je proste strasnej (ano i ve dvojce byl strasnej) . Nevim proc nemuzou prijit s necim zajimavejsim, treba jak starej gothic :-D Pokud jde o brneni - opet strasny. Uz to tu zaznelo, pouzitelny jsou pouze zaklinacsky veci - a to nejen vzhledove ale i po hratelnostni strance (balance) ...Svet mi prisel tak nejak nevyuzitej, se znamyma postavama malo akce (mysleno malo prostoru s nima - s marigoldem jsem se bavil tak 4x za hru) a to ani nemluvim o tom, ze po dohrani vsichni zmizi. No a na zaver tu mame peknou grafiku, ktera stejne prosla downgradem...Takze kolem a kolem... no nazor at si kazdy udela svuj. Timhle vsim nechci rict, jak je to spatna a debilni hra a kdesi cosi co za kritikou dneska kazdej vidi. Je to dobra hra, jen to neni ten strop, ta dokonala modla, za kterou ji tu vsichni maji. Stejne jako hromada her pred ni, ma sve mouchy (nektere vyraznejsi, nektere min) .Monkeyskunkmonkeyskunk6143    5.1.2016 20:31 Monkeyskunk

Akiss: Hele on taky baron a Janek jsou nejvyraznejsi vedlejsi Q. Popravde jsou to ty dva ktery si nejvic pamatuju. Z ostatnich bych si uz na moc nevzopmel (kdyz neberu recyklaty - vybij jeskyni, zachran minery, vybij vesnicku, atd...) ...Takze je to asi stejny jako se Skyrimem (pokud jde o vedlejsi questy, ktery mi zustaly v hlave delsi dobu po dohrani) , ikdyz se ti to treba nelibi. Pribeh je prumernej, na to ze to ma byt zaver trilogie a ze je to Witcher. Prave taky jsem cetl vsechny knizky vsechno hral atd. a prave kvuli tomu mi to prijde jako tezkej prumer (kdybych neznal universum, tak si pribeh pochvaluju mnohem vic) . Vyzva je to do pulky hry, stejne jako vsechny RPG (krom par HC vyjimek) , takze bych to nedal ani do plusu ani do minusu...Soubojovej system je proste strasnej (ano i ve dvojce byl strasnej) . Nevim proc nemuzou prijit s necim zajimavejsim, treba jak starej gothic :-D Pokud jde o brneni - opet strasny. Uz to tu zaznelo, pouzitelny jsou pouze zaklinacsky veci - a to nejen vzhledove ale i po hratelnostni strance (balance) ...Svet mi prisel tak nejak nevyuzitej, se znamyma postavama malo akce (mysleno malo prostoru s nima - s marigoldem jsem se bavil tak 4x za hru) a to ani nemluvim o tom, ze po dohrani vsichni zmizi. No a na zaver tu mame peknou grafiku, ktera stejne prosla downgradem...Takze kolem a kolem... no nazor at si kazdy udela svuj. Timhle vsim nechci rict, jak je to spatna a debilni hra a kdesi cosi co za kritikou dneska kazdej vidi. Je to dobra hra, jen to neni ten strop, ta dokonala modla, za kterou ji tu vsichni maji. Stejne jako hromada her pred ni, ma sve mouchy (nektere vyraznejsi, nektere min) .

AsuraCzech    Akiss: No zas bych to nepřeháněl, na pochod smrti je to výzva max do půlky hry. Příběh opravdu není skvělej je průměrnej, sidequesty se opakují do kola jen s jinou omáčkou dokola, zachraňuje to že ta omáčka je celkem slušně napsaná. Soubojový systém je asi nejlepší z trilogie ale furt je to kotoul fight jako ve dvojce. zbroje se hodně opakují jen mají jinou kombinaci barev a povedený sou jen ty zaklínačský kousky. Alchymie byla nejlepší ve dvojce kde si jako zaklínač musel elixíry pít před bitvou.
Grafika je hezká ale zklamalo mě že všechny postavy z Z2 mají úplně stejný hadry a vzhled jako měli ve dvojce snad jen kromě Triss, celkově mi tam přišli propracovanější.
Jako fanda je to pro mě 10 z 10, reálně tak 7, 5-8 z 10, minus bod za příběh a zbytek za ty chyby.
AsuraCzechasuraczech13644
    5.1.2016 20:15
AsuraCzech

Akiss: No zas bych to nepřeháněl, na pochod smrti je to výzva max do půlky hry. Příběh opravdu není skvělej je průměrnej, sidequesty se opakují do kola jen s jinou omáčkou dokola, zachraňuje to že ta omáčka je celkem slušně napsaná. Soubojový systém je asi nejlepší z trilogie ale furt je to kotoul fight jako ve dvojce. zbroje se hodně opakují jen mají jinou kombinaci barev a povedený sou jen ty zaklínačský kousky. Alchymie byla nejlepší ve dvojce kde si jako zaklínač musel elixíry pít před bitvou.
Grafika je hezká ale zklamalo mě že všechny postavy z Z2 mají úplně stejný hadry a vzhled jako měli ve dvojce snad jen kromě Triss, celkově mi tam přišli propracovanější.
Jako fanda je to pro mě 10 z 10, reálně tak 7, 5-8 z 10, minus bod za příběh a zbytek za ty chyby.

Akiss   1x   WWWB a když né Zaklínač, tak co? Quest s Bloody Baronem je dojemnej, až je chlapovi do breku, morální rozhodnutí ovlivní celou hru, hra sama o sobě skvělej příběh, a každej side quest má co do sebe (Zkus si zahrát sidequesty ve Skyrimu, voničom) . Hratelnost? Výzva? Zahraj si to na pochod smrti a poraž Imliretha! Těžkej a dlouhej progress! Co se ti dál nelíbí? Soubojovej systém naprosto super, spousta různého equipu, alchymistických krávovinek a kovářských hovadinek. Grafika? Screennu postavičku, 3 minutky si pohraju ve photoshopu, a nepoznáš, jestli to je fotka, nebo screen. Zaklínače hltam, přečetl jsem celýho Sapkowskiho, viděl seriál (jo, ten je opravdu špatnej) a dohrál všechny hry a musim říct že Witcher 3 je mistrovský dílo.Akissakiss39460    5.1.2016 18:56 Akiss

WWWB a když né Zaklínač, tak co? Quest s Bloody Baronem je dojemnej, až je chlapovi do breku, morální rozhodnutí ovlivní celou hru, hra sama o sobě skvělej příběh, a každej side quest má co do sebe (Zkus si zahrát sidequesty ve Skyrimu, voničom) . Hratelnost? Výzva? Zahraj si to na pochod smrti a poraž Imliretha! Těžkej a dlouhej progress! Co se ti dál nelíbí? Soubojovej systém naprosto super, spousta různého equipu, alchymistických krávovinek a kovářských hovadinek. Grafika? Screennu postavičku, 3 minutky si pohraju ve photoshopu, a nepoznáš, jestli to je fotka, nebo screen. Zaklínače hltam, přečetl jsem celýho Sapkowskiho, viděl seriál (jo, ten je opravdu špatnej) a dohrál všechny hry a musim říct že Witcher 3 je mistrovský dílo.

Wolverine    Zaklínač, jedná z málá sérií, která je díl od dílu lepší a lepší! !Wolverinewolverine21178    5.1.2016 18:44 Wolverine

Zaklínač, jedná z málá sérií, která je díl od dílu lepší a lepší! !

lukas0707    WWWB : S tebou se tu nemá smysl o ničem bavit už jen z toho důvodu že nejsi ani schopný napsat slovo SPOILER ! ! ! Sice neodkrýváš příběh hry doslova, ale myslím že pár lidí co hru ještě nedohrálo by si nerado přečetlo první část tvého posledního příspěvku. Už jen z toho důvodu si myslím že se zde nebavíme se zapáleným a vášnivým hráčem. Takže nemá moc smysl si číst tvé příspěvky :(lukas0707lukas07074408    5.1.2016 18:32 lukas0707

WWWB : S tebou se tu nemá smysl o ničem bavit už jen z toho důvodu že nejsi ani schopný napsat slovo SPOILER ! ! ! Sice neodkrýváš příběh hry doslova, ale myslím že pár lidí co hru ještě nedohrálo by si nerado přečetlo první část tvého posledního příspěvku. Už jen z toho důvodu si myslím že se zde nebavíme se zapáleným a vášnivým hráčem. Takže nemá moc smysl si číst tvé příspěvky :(

Chepa   1x   WWWB - Nema smysl se stebou o nečem bavit. Všechno vidiš černo-bile a nedavas pozornost menším detailům. Já vidím kouzlo v každém tom dílu a i když me jednička bavila asi nejmene, videl sem v ní to kouzlo ze pro serii ji proste zahrát musím. A mužeš rikat co chceš, ale v RPG hrách mám nahráno tisíce hodin a Zaklinač 3 je jedno z top.Chepachepa9532    5.1.2016 13:19 Chepa

WWWB - Nema smysl se stebou o nečem bavit. Všechno vidiš černo-bile a nedavas pozornost menším detailům. Já vidím kouzlo v každém tom dílu a i když me jednička bavila asi nejmene, videl sem v ní to kouzlo ze pro serii ji proste zahrát musím. A mužeš rikat co chceš, ale v RPG hrách mám nahráno tisíce hodin a Zaklinač 3 je jedno z top.

Zifi   5x   Zaklínač 3 je úžasná hra. Na každém webu jsou tři zamindrákovanci, kteří se všem snaží tuto hru znechutit a pořád dokola píší své nesmysli. Takže třem lidem se nelíbí a 97 se hra líbí. Jenže ti tři lidi, kterým se hra nelíbí mají prázdné životy a snaží se tu prázdnotu vyplnit tím, že se snaží hru všem ostatním znechutit. Něco je tlačí aby do jedné diskuse psali pořád dokola to samé a potom se stane, že v diskusi která má 100 reakcí, tak patří třeba polovina i více jim. Je to nechutné. Rozjelo se to na konkurenčních webech a dostalo se to právě sem. Je mi jich líto chtěl bych všechny vyzvat aby na jejich reakce nereagovali. To je právě to co živí jejich bolest. Mějme s nimi soucit, ale neprohlubujme jejich utrpení tím, že s nimi budeme diskutovatZifizifi28310    5.1.2016 09:15 Zifi

Zaklínač 3 je úžasná hra. Na každém webu jsou tři zamindrákovanci, kteří se všem snaží tuto hru znechutit a pořád dokola píší své nesmysli. Takže třem lidem se nelíbí a 97 se hra líbí. Jenže ti tři lidi, kterým se hra nelíbí mají prázdné životy a snaží se tu prázdnotu vyplnit tím, že se snaží hru všem ostatním znechutit. Něco je tlačí aby do jedné diskuse psali pořád dokola to samé a potom se stane, že v diskusi která má 100 reakcí, tak patří třeba polovina i více jim. Je to nechutné. Rozjelo se to na konkurenčních webech a dostalo se to právě sem. Je mi jich líto chtěl bych všechny vyzvat aby na jejich reakce nereagovali. To je právě to co živí jejich bolest. Mějme s nimi soucit, ale neprohlubujme jejich utrpení tím, že s nimi budeme diskutovatKomentář byl autorem naposledy upraven 5.1.2016 09:43

Původní verze před úpravami:Zaklínač 3 je úžasná hra. Na každém webu se jsou tři zamindrákovanci, kteří se všem snaží tuto hru znechutit a pořád dokola píší své nesmysli. Takže třem lidem se nelíbí a 97 se hra líbí. Jenže ti tři lidi, kterým se hra nelíbí mají prázdné životy a snaží se tu prázdnotu vyplnit tím, že se snaží hru všem ostatním znechutit. Něco je tlačí aby do jedné diskuse psali pořád dokola to samé a potom se stane, že v diskusi která má 100 reakcí, tak patří třeba polovina i více jim. Je to nechutné. Rozjelo se to na konkurenčních webech a dostalo se to právě sem. Je mi jich líto chtěl bych všechny vyzvat aby na jejich reakce nereagovali. To je právě to co živí jejich bolest. Mějme s nimi soucit, ale neprohlubujme jejich utrpení tím, že s nimi budeme diskutovat

WWWB    Chepo a trojka nemá klišoidní příběh o hledaní? Ano, 60 hodin hledáš Ciri, pak 20 hodin dáváš otcovské rady, pak Ciri zachrání svět...

Návaznost na ságu? Ano, souhlasím, bohužel na brak jménem Paní Jezera, kde se Sapkowski topil v alkoholu a vnikl guláš. Jednička navazovala na ságu jen tak okrajově, jen jsi zaslechl od hostinského příběh o Ciri a Yennefer, lovčí jen tak mimochodem zmínil Bonharta, tohle utvářelo super pocit ze hry, navíc to mělo takovou povídkovou atmosféru. Ano, gameplay stal za prd, ale ve trojce stojí za dvojnásobné prd, jelikož RPG systém a expení je naprosto nefunkční. To že trojka pak nemá skoro žádnou atmosféru ze Zaklínačského universa, je pak poslední hřebíček...
WWWBwwwb45235
    5.1.2016 02:01
WWWB

Chepo a trojka nemá klišoidní příběh o hledaní? Ano, 60 hodin hledáš Ciri, pak 20 hodin dáváš otcovské rady, pak Ciri zachrání svět...

Návaznost na ságu? Ano, souhlasím, bohužel na brak jménem Paní Jezera, kde se Sapkowski topil v alkoholu a vnikl guláš. Jednička navazovala na ságu jen tak okrajově, jen jsi zaslechl od hostinského příběh o Ciri a Yennefer, lovčí jen tak mimochodem zmínil Bonharta, tohle utvářelo super pocit ze hry, navíc to mělo takovou povídkovou atmosféru. Ano, gameplay stal za prd, ale ve trojce stojí za dvojnásobné prd, jelikož RPG systém a expení je naprosto nefunkční. To že trojka pak nemá skoro žádnou atmosféru ze Zaklínačského universa, je pak poslední hřebíček...

AsuraCzech    Tak zas bych z Z1 nedělal něco nadpozemskýho. Z toho klikacího soubojovýho systému mám ještě teď noční můry :D, potom Triss chovající se jako Yen tomu taky moc nepomáhala, story taky pokulhávalo ale ne tak jako ve trojce.AsuraCzechasuraczech13644    5.1.2016 00:29 AsuraCzech

Tak zas bych z Z1 nedělal něco nadpozemskýho. Z toho klikacího soubojovýho systému mám ještě teď noční můry :D, potom Triss chovající se jako Yen tomu taky moc nepomáhala, story taky pokulhávalo ale ne tak jako ve trojce.

lukas0707   1x   Na W1 prostě bylo něco nenahraditelného, spousta věcí tam zapadala do sebe tak jako v jiných hrách ne... Jak řikáte, slovanská atmosféra, temnější grafika, ta drsnost toho světa, příběh atd... Všechno to spolu hrálo :) Na tu dobu je to luxus. Možná si to ještě znovu zahraju :) Ale to až dohraju DLC W3 a těch mnoho her co mám rozjetejch.

Ale stejně W3 je momentálně to nej co jsem asi kdy hrál :) :gun:
lukas0707lukas07074408
    5.1.2016 00:16
lukas0707

Na W1 prostě bylo něco nenahraditelného, spousta věcí tam zapadala do sebe tak jako v jiných hrách ne... Jak řikáte, slovanská atmosféra, temnější grafika, ta drsnost toho světa, příběh atd... Všechno to spolu hrálo :) Na tu dobu je to luxus. Možná si to ještě znovu zahraju :) Ale to až dohraju DLC W3 a těch mnoho her co mám rozjetejch.

Ale stejně W3 je momentálně to nej co jsem asi kdy hrál :) :gun:

Big Boss   3x   Přesně, W 2 a 3 byly super, ale jednička prostě dokázala tu slovanksou atmosféru jako žádná jiná hra, hlavně to bylo mnohem temnější a to i v grafice (nechci hatovat W3, ale oproti W1 to je s tím barevným světem dost slabé) a celkově města, wyzima prostě tak to má vypadat, chudinská část a ta královská , to bylo jak jiné města, super a hlavně i soundtracky z W1 se mi líbily víc jak z ostatníchBig Bossbig-boss20351    4.1.2016 23:35 Big Boss

Přesně, W 2 a 3 byly super, ale jednička prostě dokázala tu slovanksou atmosféru jako žádná jiná hra, hlavně to bylo mnohem temnější a to i v grafice (nechci hatovat W3, ale oproti W1 to je s tím barevným světem dost slabé) a celkově města, wyzima prostě tak to má vypadat, chudinská část a ta královská , to bylo jak jiné města, super a hlavně i soundtracky z W1 se mi líbily víc jak z ostatních

Vojtech1141    PredatorCzech: Konečně toho infantilního trolla a hatera někdo rozdrtil.Vojtech1141vojtech114138905    4.1.2016 22:13 Vojtech1141

PredatorCzech: Konečně toho infantilního trolla a hatera někdo rozdrtil.

Sash13   1x   Obličej Geralta z 1 je mé guilty pleasure: DSash13sash1319385    4.1.2016 21:09 Sash13

Obličej Geralta z 1 je mé guilty pleasure: D

Norb    Nemůžu si pomoct, ale díky tomu bluru vzdálených objektů ve dvojce se mě zdá 2 lepší jak ta 3ka, btw na čem to bylo zase hraný, vypadá to jak z konzoli bože, jinak jak tam srovnávají triss, 1-kozi/2-žádný kozi/3-trochu kozi =DNorbnorb10722    4.1.2016 20:10 Norb

Nemůžu si pomoct, ale díky tomu bluru vzdálených objektů ve dvojce se mě zdá 2 lepší jak ta 3ka, btw na čem to bylo zase hraný, vypadá to jak z konzoli bože, jinak jak tam srovnávají triss, 1-kozi/2-žádný kozi/3-trochu kozi =D

Esprite   5x   Dnešní děti už neuměj docenit kvalitu titulů jako je Witcher 1, Mafia 1, Gothik atd. Jsou zprněný dnešníma rychlokvaškama s milionem blur, lens lights a dalších efektů, řeší jen grafiku a samý krávoviny, ale že většina dnešních her stojí za hovno ani poznat nemohou. Nevyrůstaly v době, kdy herní průmysl ještě nebyl jak Hollywood ve filmovém světě a hry měly své kouzlo.Espriteesprite33929    4.1.2016 19:54 Esprite

Dnešní děti už neuměj docenit kvalitu titulů jako je Witcher 1, Mafia 1, Gothik atd. Jsou zprněný dnešníma rychlokvaškama s milionem blur, lens lights a dalších efektů, řeší jen grafiku a samý krávoviny, ale že většina dnešních her stojí za hovno ani poznat nemohou. Nevyrůstaly v době, kdy herní průmysl ještě nebyl jak Hollywood ve filmovém světě a hry měly své kouzlo.

Xapek   2x   Chepa: Příběh může být klišé (byť mně zrovna v prvním zaklínači přišel celkem originální) , ale atmosféra zaklínače přímo sálá z drsnosti, syrovosti a zároveň až překvapivé uvěřitelnosti, se kterou je herní svět zpracován a která byla tehdy naprosto nevídaná (pro srovnání TES, ME, DA, Gothic... všechno jsou to skvělé hry, ale žádná nedokázala krutost svého světa vykreslit právě tak jako Zaklínač)
... no a taky mimo jiné... byl jsem tehdy přece jen o dost mladší a tak nějak jsem to víc prožíval :)
Xapekxapek21014
    4.1.2016 19:27
Xapek

Chepa: Příběh může být klišé (byť mně zrovna v prvním zaklínači přišel celkem originální) , ale atmosféra zaklínače přímo sálá z drsnosti, syrovosti a zároveň až překvapivé uvěřitelnosti, se kterou je herní svět zpracován a která byla tehdy naprosto nevídaná (pro srovnání TES, ME, DA, Gothic... všechno jsou to skvělé hry, ale žádná nedokázala krutost svého světa vykreslit právě tak jako Zaklínač)
... no a taky mimo jiné... byl jsem tehdy přece jen o dost mladší a tak nějak jsem to víc prožíval :)

AsuraCzech   4x   Chepa: Řeknu to krátce " Slovanská atmoška "AsuraCzechasuraczech13644    4.1.2016 19:24 AsuraCzech

Chepa: Řeknu to krátce " Slovanská atmoška "

Chepa   1x   Prosím vás a v čem ta atmosféra byla jako? klišoidní pribeh typu - Oni nam neco ukradli tak je musime najit a všechny zabít.

Trojka má aspon super návaznost na ságu.
Chepachepa9532
    4.1.2016 18:41
Chepa

Prosím vás a v čem ta atmosféra byla jako? klišoidní pribeh typu - Oni nam neco ukradli tak je musime najit a všechny zabít.

Trojka má aspon super návaznost na ságu.

Big Boss   6x   Stejně W1 byl nejlepší , tu atmosféru co měl W1 nic nepřekonáBig Bossbig-boss20351    4.1.2016 18:40 Big Boss

Stejně W1 byl nejlepší , tu atmosféru co měl W1 nic nepřekoná

CzePavel99   1x   První díl mě bohužel minul. Před vydáním trojky jsem ho sice chtěl koupit, ale slyšel jsem že na dnešní dobu je až moc zastaralí a hratelnost už za moc nestojí. Dvojku vlastním na Pc, bohužel jsem skončil celkem brzo. Na trojku jsem se těšil dost, a ta hra mě uchvátila. Má chyby, ne že ne. Ale je to parádní hra.CzePavel99czepavel9911259    4.1.2016 18:04 CzePavel99

První díl mě bohužel minul. Před vydáním trojky jsem ho sice chtěl koupit, ale slyšel jsem že na dnešní dobu je až moc zastaralí a hratelnost už za moc nestojí. Dvojku vlastním na Pc, bohužel jsem skončil celkem brzo. Na trojku jsem se těšil dost, a ta hra mě uchvátila. Má chyby, ne že ne. Ale je to parádní hra.

yesman    1 vypada mocne!yesmanyesman21065    4.1.2016 17:49 yesman

1 vypada mocne!

lukas0707   1x   Zaklínač 1 a 3 jsou úžasný hry. Musím říct že jsem se u toho nikdy nenudil. Výjimkou jsou pouze souboje ve vodě které mi přišly dost otravné když jsem chtěl vybrat truhly s pokladem ( v 3 ) .

Zaklínač 2 mě bavil nejméně, asi za to mohly lokace které sice byli hezké ale uzavřené. Příběhově to však taky byla pecka, stejně jako 1 a 3 :)

Já si tedy na celou sérii uchovám jen ty nejlepší vzpomínky protože to je srdcovka.
lukas0707lukas07074408
    4.1.2016 17:13
lukas0707

Zaklínač 1 a 3 jsou úžasný hry. Musím říct že jsem se u toho nikdy nenudil. Výjimkou jsou pouze souboje ve vodě které mi přišly dost otravné když jsem chtěl vybrat truhly s pokladem ( v 3 ) .

Zaklínač 2 mě bavil nejméně, asi za to mohly lokace které sice byli hezké ale uzavřené. Příběhově to však taky byla pecka, stejně jako 1 a 3 :)

Já si tedy na celou sérii uchovám jen ty nejlepší vzpomínky protože to je srdcovka.

AsuraCzech   2x   Myslím že Z3 by byl mnohem lepší kdyby jen udělali menší mapu, něco mezi dvojkou a otevřeným světem. ¨
Jinak Story je ve trojce asi nejslabší s trilogie, hlavě si tam dost začali ničit Lore kde byli logický blbosti co ignorovali jak knížky tak i to co ukazovala herní trilogie.
Neberte to zle Z3 mám rád, hlavně Geralt tam konečně vypadá k světu a jako zaklínač. Je to pro mě 10 z 10 ale to jen díky tomu že sem fanda toho světa od 15 :D a sem schopnej zavřít oči u některých závažných chyb, no Triss je taky důvod :D Ale ten hype efekt tomu upřít nejde protože tam je.
AsuraCzechasuraczech13644
    4.1.2016 16:39
AsuraCzech

Myslím že Z3 by byl mnohem lepší kdyby jen udělali menší mapu, něco mezi dvojkou a otevřeným světem. ¨
Jinak Story je ve trojce asi nejslabší s trilogie, hlavě si tam dost začali ničit Lore kde byli logický blbosti co ignorovali jak knížky tak i to co ukazovala herní trilogie.
Neberte to zle Z3 mám rád, hlavně Geralt tam konečně vypadá k světu a jako zaklínač. Je to pro mě 10 z 10 ale to jen díky tomu že sem fanda toho světa od 15 :D a sem schopnej zavřít oči u některých závažných chyb, no Triss je taky důvod :D Ale ten hype efekt tomu upřít nejde protože tam je.

Machine78   2x   PredatorCzech- tomuhle říkám rozumný objektivní názor.Machine78machine785274    4.1.2016 15:43 Machine78

PredatorCzech- tomuhle říkám rozumný objektivní názor.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

PredatorCzech   5x   WWWB: s 50% souhlasím ale třeba "infantilní příběh" - příběh mi na dnešní dobu přišel ok nic extra ale prostě ani nic nějak hrozného ...
Prázdná mapa ? jako nějaká místa "prázdná" byla v určitém smyslu ale taky se nedá čekat že ti bude po lese, louce chodit 50 lidí a budou tam nějaké budovy, létací ostrovy, cirkus? atd ... (v reálu máš taky města pak dlouho nic a pak třeba vesnici) nechápu kde lidi zrovna chodí na tohle ...chcou mnohdy reálnou hru ale na skutečnou realitu úplně zapomínají... + zaklínač 2 tam prázdná mapa nebyla ? aha vlastně tam ta mapa byla tak malá že si ji přešel za 3 minuty . . ( to zase mě u 2 zklamalo jelikož jsem fanda "RPG" kde má člověk prostor a né že je zavřený v kleci 10x10.
a naposledy o "armoringu" ve 2 ano souhlasím ale zase kolik "brnění" tam je ? osobně jsem celou hru prošel asi ze 3 "sety" (nepočítám) základ na začátku hry.

tak že závěrem ano 50% +- máš pravdu a i s tebou souhlasím ale dalších 50% věcí co tu tvrdíš mi vážně příjde jako čistý hate nebo si fanda určitého stylu RPG a tohle ti prostě nesedlo tak hned musíš b...? Já jsem přešel RPG jako třeba Gothic, Two worlds, "Diablo", Risen, Mount and blade, Dragon age, Elder scrolls od Morrowindu (a rozhodně některé byli o hodně horší a měli chyby jako Z3) ...ale se zaklínačem 3 + (celkově i se všemi díly) jsem spokojen ....
Jo a PS: s tím level-desingem běž někam jinam třeba do call of duty nebo wolfensteinu
PredatorCzechpredatorczech29654
    4.1.2016 15:37
PredatorCzech

WWWB: s 50% souhlasím ale třeba "infantilní příběh" - příběh mi na dnešní dobu přišel ok nic extra ale prostě ani nic nějak hrozného ...
Prázdná mapa ? jako nějaká místa "prázdná" byla v určitém smyslu ale taky se nedá čekat že ti bude po lese, louce chodit 50 lidí a budou tam nějaké budovy, létací ostrovy, cirkus? atd ... (v reálu máš taky města pak dlouho nic a pak třeba vesnici) nechápu kde lidi zrovna chodí na tohle ...chcou mnohdy reálnou hru ale na skutečnou realitu úplně zapomínají... + zaklínač 2 tam prázdná mapa nebyla ? aha vlastně tam ta mapa byla tak malá že si ji přešel za 3 minuty . . ( to zase mě u 2 zklamalo jelikož jsem fanda "RPG" kde má člověk prostor a né že je zavřený v kleci 10x10.
a naposledy o "armoringu" ve 2 ano souhlasím ale zase kolik "brnění" tam je ? osobně jsem celou hru prošel asi ze 3 "sety" (nepočítám) základ na začátku hry.

tak že závěrem ano 50% +- máš pravdu a i s tebou souhlasím ale dalších 50% věcí co tu tvrdíš mi vážně příjde jako čistý hate nebo si fanda určitého stylu RPG a tohle ti prostě nesedlo tak hned musíš b...? Já jsem přešel RPG jako třeba Gothic, Two worlds, "Diablo", Risen, Mount and blade, Dragon age, Elder scrolls od Morrowindu (a rozhodně některé byli o hodně horší a měli chyby jako Z3) ...ale se zaklínačem 3 + (celkově i se všemi díly) jsem spokojen ....
Jo a PS: s tím level-desingem běž někam jinam třeba do call of duty nebo wolfensteinu

Dr.Killjoy   7x   Jednička má podle mě nejlepší atmosféru, čtvrtou kapitolu prostě už nic nepřekoná.Dr.Killjoydrkilljoy9151    4.1.2016 15:33 Dr.Killjoy

Jednička má podle mě nejlepší atmosféru, čtvrtou kapitolu prostě už nic nepřekoná.

Machine78   2x   WWWB-tak si to nahraj znova. Ano jednička je dobrá ale proboha kdy jsi to hrál naposled? Hratelně to odpovídá době kdy hra vyšla, a to jsem fanda všeho kolem Zaklinače ( vyjma Polského seriálu) přesto mě ale jednička už hratelně absolutně nebaví. Podle mě je trojka vrchol. A že trpí některými nešvary her v otevřeným světě, no tak to prostě zatím je, alespoň u velkých AAA her. Přesto na rozdíl od jiných mě i po padesáté to samé celkem bavilo.Machine78machine785274    4.1.2016 15:28 Machine78

WWWB-tak si to nahraj znova. Ano jednička je dobrá ale proboha kdy jsi to hrál naposled? Hratelně to odpovídá době kdy hra vyšla, a to jsem fanda všeho kolem Zaklinače ( vyjma Polského seriálu) přesto mě ale jednička už hratelně absolutně nebaví. Podle mě je trojka vrchol. A že trpí některými nešvary her v otevřeným světě, no tak to prostě zatím je, alespoň u velkých AAA her. Přesto na rozdíl od jiných mě i po padesáté to samé celkem bavilo.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (52 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Jaký monitor? (20 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12145 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole