Uživatel nepřihlášen
     

Harumaki ze 7. týdne, aneb jarní závitky japonských vývojářů

Neděle 21.2.2016 11:57 - Autor: Ivan "killjezor" Jeziorek - Rubrika: Novinky Novinka

Dnešní přehled je ve znamení trailerů a gameplay videí, ale místo se našlo i pro několik dalších zajímavých novinek.

Dnešní nášup možná některé zájemce a jedlíky odradí hned svým prvním chodem, a tak jsem se rozhodl nazvat aktuální přehled harumaki, což jsou jarní závitky. Protože stejně tak, jako se chuť závitků projeví až po celkové konzumaci, je dobré si novinek užít pěkně dohromady.

Prvním příspěvkem si totiž připomeneme někým milovanou, ale jinými lidmi nenáviděnou, hru Dead or Alive Xtreme 3. Ta v Japonsku vyjde pro PlayStation 4 a PS Vitu 24. března a po Marii Rose se s vámi dnes podělíme o křivky Heleny Douglas.

Další ingredience se skládá ze zajímavé informace ohledně bojovky Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4. Bandai Namco svému titulu asi věří, protože uveřejnilo celkový počet vyskladněných kusů kopií hry. Ten totiž překonal hranici 1,3 milionu kusů. Rozděleno na jednotlivé regiony jde konkrétně o 80 000 kusů v Japonsku, 84 000 kusů ve zbytku Asie, 550 000 kusů v Evropě (vydáno až 5. února) a 620 000 kusů v Severní Americe (vydáno až 9. února). Celkově se série Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm prodalo celosvětově více než 14 milionů kusů.

Teď nás čekají Medaboti! Budou všude, kam se podíváte! Hra Metabots: Girls Mission koečně dostala svůj první trailer. Vydavatel navíc oznámil bonusy za předobjednávku a za získání kopií hry z prvního nákladu. Za předobjednávku získáte knihu s postavami a Medaboty a první náklad hry bude obsahovat originální 3DS téma. Medabots: Girls Mission Kabuto Ver. a Kuwagata Ver. mají vyjít v Japonsku pro 3DS 10. března a půjde o vůbec první hru s Medaboty, určenou pro věkovou kategorii 15+.

Capcom v průběhu týdne odhalil nového státního žalobce a jednoho z protivníků ve hře Phoenix Wright: Ace Attorney 6. Je jím státní zástupce z království Kurain Nayuta Sadmadhi. Zároveň byla potvrzena přítomnost staršího systému Mood Matrix, známý ze hry Phoenix Wright: Ace Attorney – Dual Destinies. Phoenix Wright: Ace Attorney 6 má v Japonsku vyjít pro 3DS v roce 2016, přičemž západní vydání je také v plánu.

Minulý týden vyšla hra Shin Megami Tensei IV: Final, ale těsně před jejím uvolněním v Japonsku se 4Gamer.net pochlubil 11. minut dlouhou ukázkou, kterou vám níže nabízíme. Shin Megami Tensei IV: Final se odehrává v roce 203x, kde se po válce bohů stává se zdevastovaného Tokia centrála démonů. Když vstoupila bitva mezi Luciferem a MerKaBahem do závěrečné fáze, objevil se démon Krishna. V čele Polytheistic Gods Alliance vyhlásil Krishna válku Luciferevi, MerKaBahovi a monoteistickým bohům. A lidstvo bylo opět zapleteno do hrozné války, ve které je hlavní postavou mladý muž, hrah bohů, využívající moc démona Daguzy.

Pokud máte účet na japonském PSN, asi byste neměli minout demo na PS Vita RPG Hero Must Die od Nippon Ichi. Ve hře musíte obětovat sami sebe, abyste zabili krále démonů a stali se hrdinou. Bohužel však umíráte a Bůh vám dá pouhých pět dní života, než půjdete do nebe. Demo vám umožní protít hru 1x, což znamená, že vám Bůh udělí pět dní života (5 hodin herního času). Plná hra vychází v Japonsku 25. února.

Square Enix vydal novou, 30 sekund dlouhou reklamu na “čistokrevné a reálné” RPG Ikenie to Yuki no Setsuna. Tato reklama je určena pouze pro internet a je v ní představen aktivní systém Time Battle a kooperační techniky. Druhým videem je pak 20 minut dlouhá ukázka z průzkumu dungeonů a venkovních lokalit, z klasických bitev i soubojů s bossy, létání se vzducholodí a další drobnosti. Ikenie na Yuki no Setsuna vychází v Japonsku pro PlayStation 4 a PS Vitu 18. února a jak bylo oznámeno na E3 2015, vydání ve zbytku světa je plánováno na letošní rok 2016.

Hadoken.net přišel s informací, kterou potvrdily dva nezávislé zdroje, že SNK Playmore pracuje na nové hře ze série Samurai Shodown, který má vyjít v roce 2017. Nový Samurai Shodown se má vrátit zpět ke kořenům série a podobně jako The King of Figrters XIV použije koncept 2D hry s 3D modely. SNK Playmore údajně také plánují společně se hrou vydat novou anime adaptaci anime. Prozatím posledním dílem série byl Samurai Shodown: Edge of Destiny, který byl vydán pro Xbox 360 v roce 2009 a jednalo se o čtvrtý díl série.

El Dia uvolnili úvodní filneček z Eve: Burst Error R. Tento remake vizuálního románu pro PS Vitu a pro PC nabídne aktualizovanou grafiku, možnost přeskočit text a další užitečné funkce. Postavy a CG události z původní hry byly digitálně remasterované a barevně upraveny, vycházející ale plně z původní hry. Eve: Burst Error R má v Japonsku vyjít 28. dubna.

Square Enix spustili pro Final Fantasy XV oficiální japonský blog. Již dříve bylo oznámeno, tento blog nahradí oficiální japonské fórum. Final Fantasy XV vyjde pro PlayStation 4 a Xbox One v roce 2016.

A nakonec tady máme něco, co asi zaujme všechny fanoušky Valkyrie. Japonská verze Valkyria Chronicles Remastered vyšla 10. února a obsahovala bojovou ukázku nového dílu Valkyria: Azure Revolution. Pokud jste na nový díl série zvědaví, nabízíme vám přes 40 minut záznamu z hraní a také oficiální playthrough video přímo od Segy.

Úplný závěr se pak opět týká přehledu recenzovaných her časopisem Famitsu spolu s platformou a výsledným hodnocením:

Attack on Titan (PS4) – 8/9/9/8 [34/40]
Attack on Titan (PS3) – 8/9/9/8 [34/40]
Attack on Titan (PSV) – 8/9/9/8 [34/40]
Hardware: Rivals (PS4) – 7/7/8/7 [29/40]
Ikenie to Yuki no Setsuna (PS4) – 8/8/8/8 [32/40]
Ikenie to Yuki no Setsuna (PSV) – 8/8/8/8 [32/40]
Kan Colle Kai (PSV) – 7/7/8/7 [29/40]
Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games (3DS) – 9/8/8/8 [33/40]
Nazo no Mini-Game: Choigae (3DS) – 6/8/6/9 [29/40]
Street Fighter V (PS4) – 10/8/8/9 [35/40]

Tímto seznamem bychom se s vámi rozloučili a budeme se těšit zase za týden.

Tisk
Související novinky
 
Fukurokudžu 6. týdne, aneb bohové japonských vývojářů

Fukurokudžu 6. týdne, aneb bohové japonských vývojářů

Pondělí 13.2.2017 10:42 - Odložení Gun Gun Pixies, postavy z Exile Election, nové ukázky z Blue Reflection, anebo Konami s dívčí verzí Bombermana. Ale i noví roboti! Přečíst celý článek »

0 komentářů|PS4, PSV, Switch
Daikoku 5. týdne, aneb bohové japonských vývojářů

Daikoku 5. týdne, aneb bohové japonských vývojářů

Úterý 7.2.2017 10:00 - Opět novinky o Blue Reflection, o nové Senran Kaguře, postavy z Exile Election, něco o Dragon Quest Monsters: Joker 3 Professional a v recenzích od Famitsu také NiOh. Přečíst celý článek »

0 komentářů|PS4, PSV, 3DS
Hotei 4. týdne, aneb bohové japonských vývojářů

Hotei 4. týdne, aneb bohové japonských vývojářů

Pondělí 30.1.2017 12:00 - Trailery z Idolmasteru pro VR a z Blue Reflection nebo detaily ohledně Exile Election a také k novému Ace Attorney. Ale je toho samozřejmě daleko víc! Přečíst celý článek »

4 komentáře|PC, PS4, PSV, 3DS

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Harumaki ze 7. týdne, aneb jarní závitky japonských vývojářů
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
ElementGamer    Tak Valkyria je povinnost a zbytek se uvidí.ElementGamerelementgamer13999    21.2.2016 20:30 ElementGamer

Tak Valkyria je povinnost a zbytek se uvidí.

killjezor člen redakce   1x   Chtěl bych se vás zeptat, chcete nechávat ta hodnocení z recenzí nebo je to zbytečná informace?killjezorkilljezor26380    21.2.2016 19:17 killjezor

Chtěl bych se vás zeptat, chcete nechávat ta hodnocení z recenzí nebo je to zbytečná informace?

rocketbg    Ikenie to Yuki no Setsuna vypadá na hodně slušné JRPG. Valkyria: Azure Revolution mě zklamalo - XCOMovský gameplay zrušili a příběhově to kopíruje jedničku (malý státeček bojuje proti velkému impériu, na jejichž straně je jedna valkyria...) .... hmmmm JAK TO ASI DOPADNE? ? ? !

Btw autorovi děkuju za dobré nadpisy, pomalu se naučím recepty na všechny japonské dobroty! :D
rocketbgrocketbg38351
    21.2.2016 15:57
rocketbg

Ikenie to Yuki no Setsuna vypadá na hodně slušné JRPG. Valkyria: Azure Revolution mě zklamalo - XCOMovský gameplay zrušili a příběhově to kopíruje jedničku (malý státeček bojuje proti velkému impériu, na jejichž straně je jedna valkyria...) .... hmmmm JAK TO ASI DOPADNE? ? ? !

Btw autorovi děkuju za dobré nadpisy, pomalu se naučím recepty na všechny japonské dobroty! :D

Ako Suminoe   1x   Dik za info :)
Valkyria: Azure Revolution beru urcite ale dost me mrzi ze je to uplne prekopany oproti puvodnim dilum . Valkyria chronicles si zrovna ted davam znovu a je to jedna z top her na svete ♥
Ako Suminoeako-suminoe38518
    21.2.2016 12:59
Ako Suminoe

Dik za info :)
Valkyria: Azure Revolution beru urcite ale dost me mrzi ze je to uplne prekopany oproti puvodnim dilum . Valkyria chronicles si zrovna ted davam znovu a je to jedna z top her na svete ♥

AsuraCzech   1x   Valkyria: Azure Revolution nevypadá špatně, sice je jiná ale i tak se těším.
Ikenie to Yuki no Setsuna taky vypadá hodně dobře.
A nový Samurai Shodow se snad vyvede.
AsuraCzechasuraczech13644
    21.2.2016 12:11
AsuraCzech

Valkyria: Azure Revolution nevypadá špatně, sice je jiná ale i tak se těším.
Ikenie to Yuki no Setsuna taky vypadá hodně dobře.
A nový Samurai Shodow se snad vyvede.

Diskuze na fóru

Náhodné myšlenky a události dne (11556 příspěvků), STEAM -všechno sem (6666 příspěvků), Wifi připojení do PC (9 příspěvků), Napiš videohru, která ... (117 příspěvků), Gamepad pro syna (18 příspěvků), Trance - Holiday Mix 2016 (316 příspěvků), Filmový koutek aneb co jste zrovna viděli? (689 příspěvků), Mafia III-Obecná diskuze (8 příspěvků), Legend of Grimrock čeština steam (7 příspěvků), Vše o sběratelských/speciálních/limitovaných edicích her (4371 příspěvků), Humble bundle -vše sem (502 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Nintendo Switch - vše, co byste měli vědět, na jednom místě

Nintendo Switch bude možná jedním z nejkontroverznějších hardwarů. Koncept domácí i přenosné konzole je možná sázkou na jistotu, ale třeba nemusí všem…

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole
 
 
Detention – život v tchajwanské totalitě

Vydejte se na cestu do jižní Asie a odhalte temnou minulost Greenwood High School.

 
Přečíst celý článek»Autor: Ylbirda - Platforma: PC
 
 
Horizon: Zero Dawn - vše, co byste měli vědět, na jednom místě

Vydání jedné z nejočekávanějších her tohoto roku se nezadržitelně blíží. Tradičně pojaté RPG, které mísí historii a sci-fi. To vše od autorů oblíbené…

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 
 
Sniper Elite 4 - sabotáž po italsku

Karl Fairburne se vrací, aby opět rozdrtil pár lebek, prostřelil pár plic, střev a varlat a nově rozkopal pár čelistí. A také zastavil nebezpečné…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 
 
Phoning Home – velmi neosobní hovor

Dokázalo nás dobrodružství nemluvného robota oslovit?

 
Přečíst celý článek»Autor: ThainDegu - Platforma: PC