Uživatel nepřihlášen

Indiana Jones se vrátí v roce 2019

Úterý 15.3.2016 20:05 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Novinky Novinka

Legendárního archeologa opět ztvární Harrison Ford a režie se znovu ujme Steven Spielberg. Mohla by film následovat i nová hra?

Když společnost Disney v roce 2013 koupila LucasFilm, aby mohla převzít otěže nad značkou Star Wars, od Paramountu zároveň odkoupila značku Indiana Jones. Od té doby se Disney a LucasFilm soustředili jen a pouze na Star Wars a chudák Indy byl u ledu.

Sem tam se o něm šuškalo, především v souvislosti se spekulacemi o rebootu, v němž by Harrisona Forda vystřídal jiný, samozřejmě mladý herec. Potvrzení toho, že se na dalším filmu opravdu pracuje a nejde jen o možný výhled do budoucna, ale ne a ne přijít. Až dodnes.

Pátý film s legendárním archeologem se konečně stává skutečností. Zatím nemá žádný podtitul, ale jeho premiéra je stanovená na 19. července 2019 a dobrá zpráva je, že se vrací jak Steven Spielberg v režisérské sesli, tak Harrison Ford, který opět ztvární doktora Jonese. Když se vrátil ke Star Wars, proč by se nemohl vrátit i k biči a klobouku.

Možná si říkáte, co dělá filmová novinka na herním webu. Už několikrát jsme prohlásili, že když mají filmové záležitosti co do činění s hrami, byť jen hypoteticky, tak o nich informujeme. A tohle by mohl být ten případ.

Indiana Jones se koneckonců několikrát objevil jako protagonista počítačových a konzolových her. Ano, dnes je na herní scéně zastíněn mladou generací v podobě Lary Croft a Nathana Drakea, ale v minulosti jsme se přeci jen dočkali několika zajímavých her s doktorem Jonesem.

Po herním ztvárnění filmů dorazila dnes už legendární adventura Fate of Atlantis (1992), následovaná solidními akčními adventurami Infernal Machine (1999) a Emperor's Tomb (2003). Tto prapodivné ztvárnění Prahy, kterému jsem se věnoval ve starším článku, si ale mohli odpustit.

V plánu byla i akční adventura pro PS3 a Xbox 360, která měla fungovat mimo jiné jako výkladní skříň fyzikálního enginu Euphoria, který můžete znát třeba z GTA IV. Bohužel došlo ke zrušení projektu a místo něj v roce 2009 dorazila rozporuplně přijatá hra Staff of Kings pro Wii, PS2, PSP a Nintendo DS. Indyho dosavadní kariéru na herní scéně pak uzavřela dvojice povedených Lego her s podtituly The Original Adventures (2008) a The Adventure Continues (2009).

S novým filmem se samozřejmě značně zvyšuje šance, že dříve či později vznikne i nějaký herní Indiana Jones. Zatím jde však jen o spekulaci a Disney ani LucasFilm plány na návrat Indyho do světa her neoznámili. Je ale dost možné, že by s Indym zacházeli stejně jako se Star Wars, tedy že by dali práva jediné herní společnosti. Značka Star Wars spadla do chřtánu EA, tak uvidíme, v čích rukou skončí Indiana Jones. Pokud vůbec někde skončí.

Mezitím doufejme, že se pan Spielberg tentokrát vykašle na mimozemšťany a že se bude držet co nejdál od ledniček a atomových hřibů. Často šlo ale o nápady George Lucase, který na pátem filmu spolupracovat nebude. A pokud netušíte, o čem je řeč, tak tady je malá připomínka toho, co jsme viděli v roce 2008, kdy jsme Indyho na plátnech kin viděli naposled.

Tisk
Štítky: indiana jones, filmy
Související novinky
 
Ve zrušené adventuře od LucasArts měl Indiana Jones pátrat po Kameni mudrců

Ve zrušené adventuře od LucasArts měl Indiana Jones pátrat po Kameni mudrců

Pátek 22.7.2016 13:20 - Nejslavnější archeolog musel tentokrát zastavit snahu o oživení Hitlera a Třetí říše. Přečíst celý článek »

Video odhaluje, jak měl původně vypadat Assassin’s Creed
 

Video odhaluje, jak měl původně vypadat Assassin’s Creed

Sobota 5.5.2012 09:40 - Na internet se dostalo video ukazující původní koncept Assassin’s Creed, jakožto odbočky Prince of Persia. Přečíst celý článek »

20 komentářů|PC, PS3, Xbox 360

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Indiana Jones se vrátí v roce 2019
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Bargud    Čtvrtý díl, ne? O tom z roku 2008 nic nevím :D
Za adventuru od tvůrcu LacasArts (i když ti teď na jedné dělají) bych se nezlobil. Z FPS her mě zabavila i ta, kde byl Allan Quatermain.
Bargudbargud6378
    16.3.2016 17:17
Bargud

Čtvrtý díl, ne? O tom z roku 2008 nic nevím :D
Za adventuru od tvůrcu LacasArts (i když ti teď na jedné dělají) bych se nezlobil. Z FPS her mě zabavila i ta, kde byl Allan Quatermain.

Maestrodk   1x   Jestli by nebylo lepší najít nového mladého ikonického herce a točit Uncharted filmy, jako hrdé nástupce Jonese. :) Atmosférou je to vlastně stejné. Vtip, dobrodružství a akce.
To se vlastně i takový film chystá, ale moc se o tom ještě nemluví. Kdo ví, jestli z toho nakonec něco bude.
Maestrodkmaestrodk8088
    16.3.2016 17:09
Maestrodk

Jestli by nebylo lepší najít nového mladého ikonického herce a točit Uncharted filmy, jako hrdé nástupce Jonese. :) Atmosférou je to vlastně stejné. Vtip, dobrodružství a akce.
To se vlastně i takový film chystá, ale moc se o tom ještě nemluví. Kdo ví, jestli z toho nakonec něco bude.

vertigo    Když se vrátí Indy tak jedině s tatuldou alias S. Connery tam byla ta správná chemie, nezapomenutelný momenty a gagy, holt Sean už je v hereckým duchodu, překecat pude jen těžko :-) 4 díl nebyl dokonalej, ale pořád daleko před konkurencí, která jen vykrádá a napodobuje. 5 už očekávám dlouho, takže si říkám : tak přeci jenom bude :-) Navíc jeho nepřímý potomci N. Drake a L. Croft mluví za vše, jak tahle série s chlápkem jeho kloboukem a bičem dalekosáhle ovlivnila spousty lidí :thumbup:vertigovertigo8493    16.3.2016 14:50 vertigo

Když se vrátí Indy tak jedině s tatuldou alias S. Connery tam byla ta správná chemie, nezapomenutelný momenty a gagy, holt Sean už je v hereckým duchodu, překecat pude jen těžko :-) 4 díl nebyl dokonalej, ale pořád daleko před konkurencí, která jen vykrádá a napodobuje. 5 už očekávám dlouho, takže si říkám : tak přeci jenom bude :-) Navíc jeho nepřímý potomci N. Drake a L. Croft mluví za vše, jak tahle série s chlápkem jeho kloboukem a bičem dalekosáhle ovlivnila spousty lidí :thumbup:

MachujaNapitchi   2x   Jako fanoušek bych měl asi jásat ale jsem zklamaný, Indy už měl být davno uzavřen vidět Harrisona Forda skákat v jeho věku by bylo komické, stačilo mi ho vidět ve Star Wars SPOILER: :-D Jsem i docela rád, že Han Solo už není součástí Star Wars, protože už tam to působilo komicky a více to fungovalo jako tah na fanoušky, že tam budou i původní postavy. Některé věci by měly skončit a už se k nim prostě nevracet, ten poslední díl byl katastrofální. :-DMachujaNapitchimachujanapitchi31798    16.3.2016 12:03 MachujaNapitchi

Jako fanoušek bych měl asi jásat ale jsem zklamaný, Indy už měl být davno uzavřen vidět Harrisona Forda skákat v jeho věku by bylo komické, stačilo mi ho vidět ve Star Wars SPOILER: :-D Jsem i docela rád, že Han Solo už není součástí Star Wars, protože už tam to působilo komicky a více to fungovalo jako tah na fanoušky, že tam budou i původní postavy. Některé věci by měly skončit a už se k nim prostě nevracet, ten poslední díl byl katastrofální. :-D

Wast    ještě dodám že mělo jít o zbrusu nový titul, mělo to hype ale nakonec to končilo neslavněWastwast14199    16.3.2016 10:53 Wast

ještě dodám že mělo jít o zbrusu nový titul, mělo to hype ale nakonec to končilo neslavně

Wast   2x   Před pár lety tu už byl jeden nadějný pokus a hra měla běžet na enginu Euphoria [ odkaz ]Wastwast14199    16.3.2016 10:52 Wast

Před pár lety tu už byl jeden nadějný pokus a hra měla běžet na enginu Euphoria [ odkaz ]

Norbi001   1x   Mě neskutečně bavilo Indiana Jones and the Infernal mechine. To bylol naprosto perfektní. Dohrál jsem to snad desetkrát. Vynikající... těžké a rébusy stály za to. Hlavně boj s Mardukem byl fenomenální.Norbi001norbi00117630    16.3.2016 10:51 Norbi001

Mě neskutečně bavilo Indiana Jones and the Infernal mechine. To bylol naprosto perfektní. Dohrál jsem to snad desetkrát. Vynikající... těžké a rébusy stály za to. Hlavně boj s Mardukem byl fenomenální.

MORTHSIR    Shia je strasnej fenomen. :DMORTHSIRmorthsir17268    16.3.2016 09:38 MORTHSIR

Shia je strasnej fenomen. :D

Faldmen    cajteekanee: distojny by to bylo bez tech mimozemstanu...vsecko ostatni bych tam prekousl, ale ten konec? Totalni zemak. Dokonce i pana "Čas dojit", ktereho tu ostatni zminuji bych prekousl i kdyz ho nemam rad...Faldmenfaldmen33601    16.3.2016 09:00 Faldmen

cajteekanee: distojny by to bylo bez tech mimozemstanu...vsecko ostatni bych tam prekousl, ale ten konec? Totalni zemak. Dokonce i pana "Čas dojit", ktereho tu ostatni zminuji bych prekousl i kdyz ho nemam rad...Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

cajteekanee    Ve článků se navážíte do Indiho 4, jo jasně nemá kvality původní trilogie. Ale kolik filmů ostatně taky ano? Podle mě je čtyřka důstojný pokračování.cajteekaneecajteekanee25741    16.3.2016 07:45 cajteekanee

Ve článků se navážíte do Indiho 4, jo jasně nemá kvality původní trilogie. Ale kolik filmů ostatně taky ano? Podle mě je čtyřka důstojný pokračování.

dartomis    Skvěléé ! Nemůžu se dočkat : 3dartomisdartomis13743    16.3.2016 07:16 dartomis

Skvěléé ! Nemůžu se dočkat : 3

FesakSX    Cvrnda: To bolo dobré :D.... Myslím že i tak by měl úspěch :DFesakSXfesaksx14964    16.3.2016 01:07 FesakSX

Cvrnda: To bolo dobré :D.... Myslím že i tak by měl úspěch :D

Virus   1x   Nikde to neříkejte ale já už znám i název. Indiana Jones a proklatý Alzheimer. :-)Virusvirus7406    16.3.2016 00:30 Virus

Nikde to neříkejte ale já už znám i název. Indiana Jones a proklatý Alzheimer. :-)

BackPa   1x   Kdyby ho už chtěli nahradit, tak Chrisem Prattem, vzhledově je mu hodně podobný a maskéři zvládnou hodně.BackPabackpa1775    15.3.2016 22:27 BackPa

Kdyby ho už chtěli nahradit, tak Chrisem Prattem, vzhledově je mu hodně podobný a maskéři zvládnou hodně.

fighter08   1x   V rebootu (pokud bude) bude hrát hlavní roli afroamerická homosexuální žena s nadváhou.fighter08fighter0815352    15.3.2016 21:34 fighter08

V rebootu (pokud bude) bude hrát hlavní roli afroamerická homosexuální žena s nadváhou.

carhrozny   1x   Už ten posledný IJ ma moc nebavil tak sa obávam že senilný Spielberg natočí nejakú ptákovinu. :nah:carhroznycarhrozny27972    15.3.2016 21:21 carhrozny

Už ten posledný IJ ma moc nebavil tak sa obávam že senilný Spielberg natočí nejakú ptákovinu. :nah:

Lukkys   1x   Aby se toho Ford dožil :-DLukkyslukkys18193    15.3.2016 21:14 Lukkys

Aby se toho Ford dožil :-D

ElementGamer   1x   Indiana Jones je srdcovka, to se nezapře. :) Jsem zvědav, s čím za ty 3 roky vytasí.ElementGamerelementgamer13999    15.3.2016 21:12 ElementGamer

Indiana Jones je srdcovka, to se nezapře. :) Jsem zvědav, s čím za ty 3 roky vytasí.

Maestrodk   3x   Ford už je na Indiho starý a Indi bez Forda není Indi. Jestli by to náhodou neměli nechat u ledu. Pokud tam zas nacpou pana "just do it", tak to bude konec.Maestrodkmaestrodk8088    15.3.2016 21:06 Maestrodk

Ford už je na Indiho starý a Indi bez Forda není Indi. Jestli by to náhodou neměli nechat u ledu. Pokud tam zas nacpou pana "just do it", tak to bude konec.

Cvrnda člen redakce   8x   FesakSX: Ford bude na invalidním vozíku jezdit ulicemi Moskvy a švihat Brežněva a jeho lidi po zádech, zatímco se Shia jako navrátivší se synek poohlédne po tajemném artefaktu uvnitř Kremlu a ve chvílích Fordovy nerozhodnoti začne řvát "Just do it! ". Takhle nějak bych to vidělCvrndacvrnda7    15.3.2016 20:57 Cvrnda

FesakSX: Ford bude na invalidním vozíku jezdit ulicemi Moskvy a švihat Brežněva a jeho lidi po zádech, zatímco se Shia jako navrátivší se synek poohlédne po tajemném artefaktu uvnitř Kremlu a ve chvílích Fordovy nerozhodnoti začne řvát "Just do it! ". Takhle nějak bych to viděl

MORTHSIR   1x   Chcelo by to FPS s Indym. :lol:MORTHSIRmorthsir17268    15.3.2016 20:45 MORTHSIR

Chcelo by to FPS s Indym. :lol:

FesakSX    By mě zajímalo co v tom filmu bude dělat? nahánět nacisty s čaganem? :DFesakSXfesaksx14964    15.3.2016 20:38 FesakSX

By mě zajímalo co v tom filmu bude dělat? nahánět nacisty s čaganem? :D

caukyy   2x   LEGO Indiana Jones 3 :Dcaukyycaukyy13399    15.3.2016 20:19 caukyy

LEGO Indiana Jones 3 :D

Playman   1x   Snad nějaká hra vyjde!Playmanplayman62    15.3.2016 20:13 Playman

Snad nějaká hra vyjde!

Diskuze na fóru

Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (86 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12099 příspěvků), Roblox + Just Cause 3 (13 příspěvků), Humble bundle -vše sem (607 příspěvků), STEAM -všechno sem (7083 příspěvků), Good Old Games | GOG.com (55 příspěvků), Trance - TOTY - Top 10 (460 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Total War: Warhammer 2 – Rise of the Tomb Kings

Pod písečnými dunami začíná být nezdravě neživo. Do bojů na Novém kontinentu se zapojili králové kobek.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC
 
 
Dojmy z otevřené bety Metal Gear Survive

Věřte tomu nebo ne, ale ono to není zase tak špatné.

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Inis – deskovka

Speciál - 21.1.2018
 
Inis – deskovka

Postaví se do čela keltské země právě váš kmen?

 
 
 
Představujeme zbrusu nový Zing.cz

Spustili jsme veřejnou betu nové verze vašeho oblíbeného herního magazínu. Pojďte se seznámit s novým Zingem.

 
 

The Deer God

Recenze - 17.1.2018
 
The Deer God

Při lovu jelenů si musíte dát pozor nejen na nástrahy přírody, ale taky na stará božstva. Mohlo by se vám zabíjení nevinných zvířátek vymstít.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: PC a konzole