Uživatel nepřihlášen
      

Shōchū z 11. týdne, aneb vodka japonských vývojářů

Pondělí 21.3.2016 19:15 - Autor: Ivan "killjezor" Jeziorek - Rubrika: Novinky Novinka

Po minulém týdnu se vracíme k velkému množství trailerů, třeba z dílny Compile Heart, ale nebudou chybět informace o VR Sword Art Online.

Před týdnem jsem těmito novinkami nastartoval pitný režim, ve kterém jsem se i nadále rozhodl pokračovat. Tedy není to nic, co by se mělo konzumovat v hojné míře třeba ve škole nebo na pracovišti, ale sem tam nezaškodí se trochu odvázat a dát si trochu shochu, tedy něčeho jako vodky, vyráběné v Japonsku ze sladkých brambor, pšenice, cukrové třtiny a dalších surovin. Tak tedy kassai!

Jako vždy začneme postavami z Dead or Alive Xtreme 3. Dnes je to kunoichi z Mugen Tenshin ninja klanu jménem Ayane. Doplňuje tak předchozí dívky: Kokoro, Nyotengu, Hitomi, Momiji, Helena Douglas a Marie Rose.

Než se ale pustíme do videa, tak chvíli vydržte. Hned druhá zpráva se také týká stejné hry. Koei Tecmo oznámilo, že hodlá začátkem léta vydat v Japonsku takzvanou Basic Play Free Version hry pro PlayStation 4 i pro PS Vitu. Co všechno bude obsahovat nevím, ale patrně půjde o podobný princip jako u Dead or Alive 5 Ultimate: Core Fighters, která obsahovala čtyři hratelné postavy a téměř všechny herní režimy a kde jste si další hratelné postavy a příběhový režim museli dokoupit samostatně.

Od 14. března můžete do hry Exist Archive: The Other Side of the Sky stahovat kostýmy, inspirované hrou Star Ocean: Integrity and Faithlessness. Obě hry, Exist Archive i Star Ocean 5, jsou vyvinuty studiem tri-Ace. První z nich ale vydával a vlastní Spike Chunsoft, zatímco druhý Square Enix.

Nippon Ichi se nám pochlubili vydáním druhého traileru k nové PS Vita hře Rose and the Old Castle of Twilight. Titul sleduje osudy mladé dívky jménem Rose poté, co se probudí v ruinách hradu. Tato stavba v minulosti ztratila svou "barvu" a "čas", se stala se známou jako Starý hrad Twilight. Rose se pak dostane pomoci od tajemné bytosti Giant a musí se pokusit z ruin uniknout. Rose and the Old Castle of Twilight vyjde v Japonsku pro PS Vitu 26. dubna.

Další zprávou zabrouzdáme do univerza SAO. IBM Japan vydalo první screenshoty z VR projektu Sword Art Online: The Beginning. Kromě herního světa, můžete vidět i reálný NerveGear, který funkčně vychází z Oculus Riftu DK2, je vybaven senzory, které detekují pohyb nohou, a také využívá technologii Kinectu v2. Pod galerií pak naleznete první (bohužel velmi krátké) gameplay video se záznamem boje. V současné době se v Tokiu testuje alfa verze za účasti 208 hráčů.26. dubna se pak v arkádových hernách v Japonsku poprvé setkáme s Kan Colle Arcade. Sega oznámila datum umístění automatů pro hru, ve které budete používat ke hraní takzvané Kanmusume karty, díky kterým si můžete vytvořit flotilu. Tu ovládáte pomocí volantu a určujete rychlosti plavidla. Proti nepřátelům použijete čtyři typy útoků: hlavní zbraní, sekundární zbraní, torpéda anebo leteckým úderem. Holčičí lodě Kanmusume jsou ve hře znázorněny v 3D grafice.

Novým trailerem překvapilo i Bandai Namco, které uvedlo na scénu třetí trailer k Tales of Berseria prostřednictvím stránky V-Jump. Přívěs představuje novou postavu Magileux a ústřední melodii Burn od rockové kapely Flow. Toto RPG má v Japonsku vyjít pro PlayStation 4 a PlayStation 3 v roce 2016. Západní vydání je pak plánováno pro PlayStation 4 a pro PC platformu.

Další zpráva nám částečně načne sérií gameplay videí. První z nich pochází od Capcomu a jde o gameplay video ze hry Sengoku Basara: Sanada Yukimura-Den, která vyjde pro PlayStation 4 a PlayStation 3. Jde o další díl série Sengoku Basara, zaměřující se na život Sanada Yukimura a který má v Japonsku vyjít toto léto.

Hned další ukázka pochází ze hry Caligula od FuRyu. První záběry z hraní tohoto PS Vita RPG od scénáristy Persony 1 a 2, debutovaly na akci Dengeki Game Festival. Záběry ukázaly asi 500 jednotlivých studentů, které potkáte ve virtuálním světě Mobius a také takzvaný Imaginary Chain bojový systém. Caligula má v Japonsku vyjít 23. června. (Gameplay začíná v čase 28:56 a znovu ve 33:10.)

Následující herní ukázka patří na vrub Compile Heart a debutovým záběrům, a teaser traileru z oznámeného pirátského PS Vita RPG Genkai Tokki: Seven Pirates. Ukázka byla opět vidět na Dengeki Game Festivalu a mezi hlavními postavami nenajdete ani jednoho muže. Patří zde Parte Kairi (lidská protagonistka), Claret (Kraken Monster Girl), Waffle (Kobold Monster Hime), Lindo (Dragon Monster Girl), Sakyura (Demon Monster Girl), Poron (Skeleton Monster Girl) a Chell (Slime Monster Girl). Hra má na Vitu vyjít někdy v létě.

Oslím můstkem se dostáváme k další zprávě, která již není o gameplay záběrech, ale patří do stáje Compile Heart. Během Dengeki Game Festivalu společnost oznámila nové 3D "active dungeon RPG" pro Vitu jménem Kangokutou Mary Skelter. Na tvorbě se podílí Compile Heart, Dengeki Bunko a Dengeki PlayStation (první vydá hru, druhý mangu a třetí anime). Scénář napsal Yomoji Otono a postavy navrhl Dakei Naname. Mary Skelter se odehrává v Japonsku, v září roku 1999. Ocitnete se v živém vězení Jail, vypadající jako velké město a ponořeném 666 metrů pod zemí. V tomto živém vězení se začaly rodit příšery, známé jako Marchen, které právě unáší lidi a vězní je. Protagonista a hlavní hrdinka (Jack a Alice) se narodili několik desítek let po tomto incidentu a jejich cílem je uniknout z vězení. Toot živé vězení má tři velké touhy, po kterých se rozrůstá: chuť k jídlu, sexuální touha a spánek. Abyste unikli, musíte "vypěstovat" více než 666 metrů vezení.

Některým uvězněným lidem se ale narodily dívky, které reagují na krev Marchen a díky tomu se jejich fyzické schopnosti výrazně zlepší. Ty vám pomohou utéct a tvoří Chishiki Girls Squad. Najdete zde: Akazuki (Červená Karkulka), Oyayubihime (Malenka), Shirayukihime (Sněhurka) a Nemurihime (Šípková Růženka). Více se o hře dovíme z Dengeki PlayStationu, vycházejícího 31. března.

V týdnu nám Famitsu oznámilo vývoj hry Fate/Extella pro PS 4 a PS Vitu. Marvelous se stará jak o vývoj, tak o vydání v tomto roce. Scénář mají na starosti Kinoko Nasu a Hikaru Sakurai, design postav navrhl Aruko Wada. Hra sleduje osudy několika postav v době po Moon Holy Grail válce. Kinoko Nasu o hře řekl: "Chtěli jsme po dokončení předchozí hry udělat něco, co by se dostalo až pod povrch příběhu. Válka Moon Holy Grail převrátila to, co kdysi jasně definovalo pojem Fate a tentokrát jsme vytvořili to, v tomto novém světě znamená Extra. Je to pokrevní příběh Extra. Nový svět Moon, Extella." Takashi Takeuchi pak ještě dodává: "Hra si v ničem neodporuje s Fate/Stay Night a ani není pouhým pokračováním Fate/Extra."

V roce 1993 vyšla poprvé hra Romancing SaGa 2. Square Enix ve své smartphone horečce připravuje v Japonsku 24. března vydání aktualizovaná verze pro PS Vitu, iOS a Android. Nová verze hry zachovává původní grafiku, s aktualizovaným pozadím a novým vzhledem soubojů. Změnami prošlo i ovládání, které je pro každou platformu jiné.

Kenka Bancho Otome vychází v Japonsku 19. května a vy se teď můžete podívat na úvodní filmeček z připravované adaptace série Kenka Bancho od RED Entertainment, která žánrově spadá do otome vizuálních novel.

Další zpráva sice není přímo herní, ale s touto branží přímo souvisí. Hong Kongské filmové studio China 3D pracuje na hraném akčním snímku, vycházející ze série Dynasty Warriors od Koei Tecmo. Film režíruje Roy Hin Yeung Chow (filmy Nightfall a Wong Fei-hung) a scénář napsala Chi-long To, která je autorkou scénářů obou předchozích filmům. China 3D momentálně natáčení připravuje a začít se má až příští rok. Do kin se v Číně, Hong Kongu a Macau dostane až v roce 2018. Jestli bude uveden i někde jinde, zatím nevíme.

Těsně před závěrečným hodnocením her od Famitsu, si dáme blok zaměřený na pátý Star Ocean. Nejprve si dáme 10 minut dlouhý videorozhovor s Kaito Ishikawou, který ale při mluvení ukáže hru za hlavní postavu Fidela Camuze. Hraní začíná v čase 3:30 a končí v deváté minutě. Další dvě videa se zaměřují na bojový systém, nejdříve základy a pak rozšířené možnosti. Star Ocean: Integrity and Faithlessness vyjde v Japonsku pro PlayStation 4 už 31. března a pro PS3 až 28. dubna. V Severní Americe a v Evropě bude letos k mání pouze pro PS4ku.

A už tradičně na závěr přehled recenzí časopisu Famitsu Vol 1424:

  • Dance with Devils (PSV) – 8/7/8/7 [30/40]
  • Dead or Alive Xtreme 3: Fortune (PS4) – 8/8/8/8 [32/40]
  • Dead or Alive Xtreme 3: Venus (PSV) – 8/8/8/8 [32/40]
  • Hatsune Miku: Project Diva X (PSV) – 9/9/9/9 [36/40]
  • Nobunaga’s Ambition: Sphere of Influence Sengoku Risshiden (PS4) – 9/9/9/8 [35/40]
  • Nobunaga’s Ambition: Sphere of Influence Sengoku Risshiden (PS3) – 9/9/9/8 [35/40]
  • Nobunaga’s Ambition: Sphere of Influence Sengoku Risshiden (PSV) – 9/9/9/8 [35/40]
  • Shirogane x Spirits (PSV) – 7/6/6/6 [25/40]
  • Trackmania Turbo (PS4) – 8/8/7/8 [31/40]
  • Trackmania Turbo (XBO) – 8/8/7/8 [31/40]
Tisk
Související novinky
 
Kuličky z 51. týdne, aneb zelený čaj japonských vývojářů

Kuličky z 51. týdne, aneb zelený čaj japonských vývojářů

Úterý 27.12.2016 09:28 - Pár zajímavostí z Japonska, hlavně obrázky a videa. Přečíst celý článek »

0 komentářů|PC, PS4, PS3, PSV, 3DS
Sekihan ze 49. týdne, aneb červená rýže japonských vývojářů

Sekihan ze 49. týdne, aneb červená rýže japonských vývojářů

Čtvrtek 15.12.2016 08:00 - Dnešní přehled je spíše o videích. Čekají na vás trailery na Star Ocean: Anamnesis, Gun Gun Pixies, novou Senran Kaguru, Přečíst celý článek »

2 komentáře|PC, PS4, PS3, PSV, 3DS, iPhone, Android
Yum yum ze 48. týdne, aneb omáčka japonských vývojářů

Yum yum ze 48. týdne, aneb omáčka japonských vývojářů

Středa 7.12.2016 11:00 - Gameplaye z The Witch and Hundred Knight 2, Nights of Azure 2 nebo taky velmi kladné hodnocení Yakuzy 6 od Famitsu. A dnes i hodně krátkých zpráv. Přečíst celý článek »

0 komentářů|PC, PS4, Xbox One, PSV, 3DS, iPhone, Android

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Shōchū z 11. týdne, aneb vodka japonských vývojářů
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
killjezor člen redakce   1x   Oznámení ohledně vydání na západě vychází zvlášť. Tenhle přehled je pro věci, které se vůbec, nebo prozatím, z Japonska nedostanou.killjezorkilljezor26380    22.3.2016 13:20 killjezor

@ odpověď na komentář od Draczeq:Oznámení ohledně vydání na západě vychází zvlášť. Tenhle přehled je pro věci, které se vůbec, nebo prozatím, z Japonska nedostanou.

Draczeq napsal:A kde je hlavni udalost tydne: oznameni Atelieru Sophie pro zapadni trh?

ElementGamer    To SAO vypadá naprosto parádně. Téměř dokonalé snímání rukou, všechno. Jen ty animace by mohli trochu poladit, ale na druhou stranu - tohle je teprve pre-alfa (možná ani to ne) , takže jsem fakt zvědavý na výsledek. Třeba je to právě ten impuls, na který se čekalo.ElementGamerelementgamer13999    22.3.2016 13:18 ElementGamer

To SAO vypadá naprosto parádně. Téměř dokonalé snímání rukou, všechno. Jen ty animace by mohli trochu poladit, ale na druhou stranu - tohle je teprve pre-alfa (možná ani to ne) , takže jsem fakt zvědavý na výsledek. Třeba je to právě ten impuls, na který se čekalo.

Miky člen redakce   1x   To bude v samostatné novince, která brzy vyjde.Mikymiky3    22.3.2016 13:02 Miky

@ odpověď na komentář od Draczeq:To bude v samostatné novince, která brzy vyjde.

Draczeq napsal:A kde je hlavni udalost tydne: oznameni Atelieru Sophie pro zapadni trh?

Draczeq   1x   A kde je hlavni udalost tydne: oznameni Atelieru Sophie pro zapadni trh?Draczeqdraczeq17092    22.3.2016 13:00 Draczeq

A kde je hlavni udalost tydne: oznameni Atelieru Sophie pro zapadni trh?

DepešákDom    Skutecne SAO ? : 0 To chci! Kirito ma stejneou povahu jako ja, rad ho bezpovsimnuti nahradim>:)DepešákDomdepesakdom3408    22.3.2016 11:29 DepešákDom

Skutecne SAO ? : 0 To chci! Kirito ma stejneou povahu jako ja, rad ho bezpovsimnuti nahradim>:)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

killjezor člen redakce   1x   Tak SAO pozitivní by to možná uvítali, ale je to prototyp, bude to vypadat úplně jinak (a když umřeš ve hře, umřeš doopravdy) .killjezorkilljezor26380    22.3.2016 09:14 killjezor

@ odpověď na komentář od Maestrodk:Tak SAO pozitivní by to možná uvítali, ale je to prototyp, bude to vypadat úplně jinak (a když umřeš ve hře, umřeš doopravdy) .

Maestrodk napsal:Při prvním spuštění hry se na tom NerveGearu spustí nějaký zámek, takže to nepůjde sundat z hlavy. :D

Pary7    Pokud ti to pri smrti neusmazi mozek, pak komu to bude vadit? xDPary7pary78556    22.3.2016 01:34 Pary7

Tento komentář obsahuje spoilery. Zobrazit v čitelné podoběCbxhq gv gb cev fzegv arhfznmv zbmrx, cnx xbzh gb ohqr inqvg? kQPokud ti to pri smrti neusmazi mozek, pak komu to bude vadit? xDKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Maestrodk   3x   Při prvním spuštění hry se na tom NerveGearu spustí nějaký zámek, takže to nepůjde sundat z hlavy. :DMaestrodkmaestrodk8088    21.3.2016 20:21 Maestrodk

Při prvním spuštění hry se na tom NerveGearu spustí nějaký zámek, takže to nepůjde sundat z hlavy. :D

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Andor – deskovka

Speciál - 18.2.2018
 
Andor – deskovka

Hranice Andoru ohrožují temné síly a pouze čtveřice hrdinů může království pomoci.

 
 
 
Resident Evil 7: Gold Edition

Pokud vás minula návštěva bažinatého jihu USA, máte novou příležitost v kompletní edici.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

Bayonetta 1+2 pro Switch

Recenze - 16.2.2018
 
Bayonetta 1+2 pro Switch

Sexy čarodějka opět vyráží lovit monstra. Tentokrát ale zůstává věrna Nintendo platformě, jen si s sebou přináší možnost dotykového ovládání.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole
 

Wulverblade

Recenze - 16.2.2018
 
Wulverblade

Braňte keltský sever proti šikům římských vojáků pochodujících z Londinia.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

Railway Empire

Recenze - 14.2.2018
 
Railway Empire

Poznejte složitost železniční dopravy i americkou historii a vybudujte si své vlakové impérium.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole