Uživatel nepřihlášen
      

Bišamon 1. týdne, aneb bohové japonských vývojářů

Neděle 8.1.2017 10:30 - Autor: Ivan "killjezor" Jeziorek - Rubrika: Novinky Novinka

Na začátku roku si dáme nějaké novinky ohledně Dragon Quest Monsters: Joker 3 Professional, ReZero nebo ohledně Kingdon Hearts.

Bišamon nosí helmu a brnění a často bývá zobrazen i s oštěpem. Původně je ochráncem buddhismu, ale také jedním ze sedmi bůžků, kteří by měli přinášet štěstí. Těchto sedm bůžků pochází původně z Číny, Indie a Japonska, a tím pádem v sobě mísí jak buddhismus, tak taoismus, tak i šintó. Z pohledu křesťana je to trochu nepochopitelné, ale pro Asii jde o zcela běžnou věc.

V Japonsku pochází první zmínky o sedmi bůžcích z období Muromači (1336-1467), kdy začali japonští obchodníci věřit v bůžky obchodu Daikoka a Ebisu. Takže i další skupiny obyvatel hledaly, jestli by se pro ně také nenašel nějaký vhodný opatrovník, a tak se z bišamona stal bůh důstojnosti, ochránce před zlem i nemocemi. Je patronem doktorů, misionářů, mnichů a vojáků. Díky jeho charakteristickému poznávacímu znamení, tedy vzhledu válečníka, bývá někdy mylně zaměňován za boha války.

Možná si někteří z vás kladou otázku, kam se poděl týdenní příděl receptů, ale protože mi postupně začaly docházet lákavé, nebo aspoň trochu zajímavé, pokrmy, rozhodl jsem se pro malou změnu a tento rok se pokusím naše čtenáře seznámit s rozličným panteonem japonských bohů, bůžků a také démonů. Ale teď se už vrhněme na novinky z herní branže, kterých bohužel není tento týden mnoho.

Dragon Quest Monsters: Joker 3 Professional

Square Enix uveřejnil hned z kraje roku nějaké nové informace a screenshoty ohledně chystaného aktualizovaného dílu spin-off série Dragon Quest Monsters, tedy Dragon Quest Monsters: Joker 3 Professional pro 3DS.

Začneme postupně. Nejprve je tady modifikace funkce Super Life Fusion. Ta se poprvé objevila až v díle Dragon Quest Monsters: Joker 3, ale v Professional verzi došla k vylepšení a monstra teď dokážou uvolnit daleko více energie, než kdy předtím. Takže došlo k přejmenování této funkce na Super Life Fusion Modified. Hlavním rozpoznávacím rysem této inovované fúze je to, že takto zrozené příšery můžou dosáhnout maximální úrovně 120. Kromě toho se budete moci naučit více a silnější dovednosti, ale zvedne se také cena za naučení těchto lepších schopností.

Do Dragon Quest Monsters: Joker 3 Professional přibyla i nová monstra, která v Dragon Quest Monsters: Joker 3 nebyla. Jedním z nich je Darck, monstrum známé také jako sběratel. Poznáte jej podle zářícího drahokamu, který pevně svírá, když na něm jedete. Další je AsuraZoma. Monstrum, které ovládlo sílu temnoty. Díky tomu mistrně používá fyzické i magické útoky.

Semergias se někdy přezdívá největším zlem a bohem bitev. Ovládá silné fyzické útoky prostřednictvím zbraní, které svírá v obou rukou. Brutální LordDraco je věčně naštvaný drak, který dokáže útočit i když na něm jedete. Posledním je čtyřoká bestie Baboon, která si o sobě myslí, že je králem. Bez ohledu na jakoukoli situaci, vždycky s sebou táhne svůj trůn.

Dragon Quest Monsters: Joker 3 Professional má v Japonsku vyjít pro 3DS 9. února a vy se níže můžete podívat na 8 nových obrázků.

ReZero -Starting Life in Another World- Death or Kiss

Obrázky proložíme i nějakým tím videem a začneme stájí 5pb. a jejich připravovaném vizuálním románem ReZero -Starting Life in Another World- Death or Kiss pro PlayStation 4 a PS Vitu. Román je inspirován populárním anime a mangou a vyjde v Japonsku už 23. března a vy se můžete podívat na jeho úvodní film.

Nep-Nep Connect: Chaos Chanpuru

Tento týden máme opravdu hodně málo novinek a některé jsou ještě k tomu i chudé na obsah. Jedna z nich se týká Nep-Nep Connect: Chaos Chanpuru pro PS Vitu, ke které Compile Heart na svém blogu na sdílel první screnshot.

Společnost ale uvedla, že se již brzy dočkáme nového infa ohledně bojového systému a že na nás ve hře čeká řada postav z celého univerza Compile Heart. Budete mít možnost vytvořit si skupinu svých oblíbených, mezi kterými půjde v bojích na bázi karetních her, volně přepínat.

Compile Heart také naznačili, že se ve hře objeví ještě další Chaos postavy. Prozatím máme potvrzeny Chaos verze Noire, Blanc a Vert, ale další na řadě by snad mohla být Chaos verze Purple Sister ze série Neptunia a Faust z Trillionu: God of Destruction.


Valkyria Revolution

Valkyria Revolution je pro mnohé trochu rozporuplným titulem. Hodně hráčů chtělo další Valkyrii, ale už podle prvních gameplay videí se jim Revolution moc nezamlouvá. Uvidíme, jak ve finále dopadne a než k tomu dojde, koukneme se prozatím na další video, představující jednu z hlavních postav hry.

Tou je Maxim, mladý generál říše Rus. Narodil se na území říše a už v mládí se stal vojákem, ale velmi brzo byl vybrán pro výcvik vojenských důstojníků samotným císařem Claudiem. V boji je schopen používat drtivou sílu magie, což je výsledek experimentu s implantátem Ragnite.

Valkyria Revolution vyjde v Japonsku pro PlayStation 4 a PS Vitu 19. ledna. V Evropě bychom se hry měli dočkat pro PlayStation 4, Xbox One a PS Vitu ve 2. čtvrtletí roku 2017.

Shutoko Battle Xtreme

Nedávno spustila společnost Genki internetové stránky s odpočtem, ze kterého se nakonec vyklubaly závody Shutoko Battle Xtreme pro iOS a Android. Jde tak vůbec o první závody ze série Genki Racing Project pro chytré telefony a také půjde poprvé o free-to-play "závodní bojový ARPG" titul. Pro zajímavost, předchozí hra vyšla už v roce 2006.

Na oficiálních stránkách je již spuštěna možnost předregistrace a za určitý počet předběžných registrací jsou slíbeny různé bonusy. Třeba za 10 000 registrací je to Two-Star Suzuki Alto Works HA36S 2015, za 30 000 Three-Star Honda S660 JW5 2015, za 50 000 hráči dostanou 500 VIP Coins, za 100 000 Four-Star Toyota 86 ZN6 2015, při 150 000 registracích 1 000 VIP Coins a pokud se registruje 200 000 lidí, dostanou Five-Star Nissan GT-R R35 2013.

Datum vydání ale ještě neznáme ani přibližně.


Kingdom Hearts

A teď něco pro fanoušky série Kingdom Hearts. Protože se mi nepodařilo najít seznam recenzí z časopisu Famitsu, nabídneme vám za ně něco možná ještě lepšího. Square Enix si totiž v rámci oslav 15. výročí série Kingdom Hearts připravil nádhernou prezentaci v podobě skleněných hodin Memorial Stained Glass Clock. Ty budou od 9. do 15. ledna vystaveny v tokijském metru, na promenádě stanice Šinjuku.

Memorial Stained Glass Clock se skládají z jedné obří vitráže Sora Stained Glass a dvanácti menších, prezentujících čísla na hodinách. Po ukončení akce hodlá Square Enix hodiny odstranit a všech 13 barevných skel ve formě hodin rozdá jako dárky.

Existují dva způsoby, jak je získat: 1) sledovat @_KingdomHearts a tweetou na něj obrázek své oblíbené vitráže, vybrané z internetových stránek kampaně, nebo 2) se musíte vyfotit se skutečnou expozicí vitráží a tweetout fotku hashtagem #キ ン グ ダ ム ハ ー ツ 15周年.

Vedle obrovských hodin je ještě umístěn 80-palcový vertikální displej, na kterém je promítáno flashback video série Kingdom Hearts  a odpočítávání do vydání Kingdom Hearts HD 2.8: Final Chapter Prologue, ke kterému dojde 12. ledna (v Evropě pak až 24. ledna).

Níže se můžete podívat na galerii 17 obrázků, včetně ukázky hodin i všech jednotlivých vitráží.

Ve zkratce

Nippon Ichi Software spustil provoz tajemných teaser stránek a naznačil tak přípravu nové hry. Na webových stránkách jsou vidět siluety 12 osob, které následně postříká krev. Jedna osoba pak zmizí a zůstane pouze 11. Doporučuji se ale všimnout stínu bílé siluety.

Atlus na japonském PlayStation Store vydal volně stáhnutelné balíčky témat a avatarů inspirované Personou 5 pro PS4 - Persona 20th Anniversary Theme and Avatar Set a pro PS3 - Persona 20th Anniversary Theme.

10. ledna ve 21:00 JST (tedy ve 14 hodin našeho času) odhalí Square Enix během Niconico live streamu novou sadu postav pro arkádovku Dissidia Final Fantasy. Během live streamu tvůrci představí nové postavy i v ukázce hraní na živo, budou o novém obsahu diskutovat a chystané je také Q&A okénko.

Tisk
Související novinky
 
Izanami 21. týdne, aneb bohové japonských vývojářů

Izanami 21. týdne, aneb bohové japonských vývojářů

Neděle 28.5.2017 13:13 - Postavy z Radiant Historie, nová VR Neptunia, další Dragon Quest a hlavní vizuál letošního Tokyo Game Show. A samozřejmě zoho bude trochu víc. Přečíst celý článek »

0 komentářů|PS4, PSV, 3DS, iPhone, Android
Aji-Shiki 20. týdne, aneb bohové japonských vývojářů

Aji-Shiki 20. týdne, aneb bohové japonských vývojářů

Úterý 23.5.2017 07:40 - Opět se ozývá Monster Hunter Stories, nebude chybět Dragon Quest XI, demo Death Mark, malá připomínka Iwaihime: Matsuri a mnoho dalšího. Přečíst celý článek »

0 komentářů|PC, PS4, Xbox One, PSV, 3DS, Switch
Amatsu Mikaboshi 19. týdne, aneb bůh japonských vývojářů

Amatsu Mikaboshi 19. týdne, aneb bůh japonských vývojářů

Neděle 14.5.2017 12:46 - Dnes se oproti minulému týdnu dočkáme daleko lepší skvadry her. Novinky o Radiant Historii, novém Dragon Questu a Dynasty Warriors a také One Piece pro Switch. Ale je toho daleko víc. Přečíst celý článek »

0 komentářů|PC, PS4, PSV, 3DS, Switch

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Bišamon 1. týdne, aneb bohové japonských vývojářů
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:

Diskuze na fóru

Fotka vašeho PC (226 příspěvků), Humble bundle -vše sem (570 příspěvků), Steam účet - BAN (5 příspěvků), Mafia 1 na Steamu (nejde spustit) (3 příspěvky), Trance - TOTY 2017 (451 příspěvků), STEAM -všechno sem (7039 příspěvků), Assassin's Creed Unity (65 příspěvků), Intel starter pack prodej herních kodu (1 příspěvek), Vše o sběratelských/speciálních/limitovaných edicích her (4563 příspěvků), Good Old Games | GOG.com (53 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
DOOM na Switchi je doslova kapesním peklem

Radost z přítomnosti legendárního DOOMa na Nintendu Switch rychle vystřídala frustrace.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 
 
Overgrowth – prohopkejte se ke svobodě

Je na čase svrhnout krutovládu a opět nastolit mír. Svět volá po hrdinovi a nikdo jiný nemá tolik za ušima jako králík Turner.

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC
 
 
Fire Emblem Warriors - povedená grupka hrdinů

Omega Force nám opět dokázala, že vlastní návod, jak účelně spojit dvě různé značky. A vytvořit tak perfektní záležitost.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole a handheld
 
 
Návštěva nového studia SCS Software

Tvůrci simulátorů trucků slaví 20 let, a tak nás pozvali do svých zcela nových kanceláří na prohlídku, ukázku VR a křest nového DLC New Mexico.

 
Přečíst celý článek»Autor: Marek_Tvrdy - Platforma: PC
 

Heliborne - vrtulníky a rock

Recenze - 21.11.2017
 
Heliborne - vrtulníky a rock

Nahoďte rotory a vrhněte se do víru nebeských bitev v simulátoru Heliborne. Toto akční létání s vrtulníky je plné výbuchů raket, řinčení kulometů a…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC