Uživatel nepřihlášen
      

Kawa no Kami 11. týdne aneb bohové japonských vývojářů

Neděle 19.3.2017 16:00 - Autor: Ivan "killjezor" Jeziorek - Rubrika: Novinky Novinka

Dnes vás čekají 4 nové tituly, něco o Blue Reflection, něco o Senran Kaguře a třeba i nové vinyly pro konzole PlayStation 4.

Kawa no Kami je říční bůh, nebo také říční duch, a pokud znáte aspoň trochu japonskou animovanou filmovou tvorbu, tak jste se s ním už setkali ve známém filmu Cesta do fantazie. Ve většině příbězích je zobrazován jako špinavý a ušmudlaný stařec, později se z něho ale vždycky vyklube velmi bohatý, mocný, energický a duchovně založený muž. Rozhněvat ho dokáže máloco, ale vždycky bezohlední pytláci nebo lidé odhazující do řek odpadky.

Nadpřirozeno už máme pro dnešek za sebou a tak se můžeme vrhnout na hry. Začneme několika novými kousky.

Genkai Tokki: Castle Panzers

První oznámenou hrou jsou Genkai Tokki: Castle Panzers pro PlayStation 4. K odhalení došlo prostřednictvím internetových stránek s odpočtem, spuštěných minulý týden, a také na akci Dengeki Game Festival 2017, kde Compile Heart představili i tuto novou hru od studia Felistella.

Hra je zasazena do roku 213 císařského kalendáře a příběh začíná převratem v hlavním městě říše Galestia. Císař této říše se obětuje, aby ochránil svou dceru, které se se svým doprovodem podaří uniknout. Ta se nakonec setkává s osudovým mladíkem a příběh teprve začne nabírat obrátky.

Datum vydání hry prozatím nebylo oznámeno.

Megadimension Neptunia VIIR

Další titul byl oznámen stejnou společností na stejné akci. Na Dengeki Game Festivalu 2017 ukázali Compile Heart nový titul jménem Megadimension Neptunia VIIR (Megadimension Neptunia Victory II Realize) a jak jste už asi z názvu pochopili, je připravovaný pro PlayStation 4 a PlayStation VR.

Hra prý může být hrána s nebo bez headsetu PlayStation VR a v oznamovacím traileru můžeme slyšet jednu důležitou otázku. A to, jestli se chcete dozvědět více o bohyních z dob, než se začal vyprávět hlavní příběh této série. Vašim úkolem bude prožívat s dívkami každodenní život a vytvářet si společně příjemné vzpomínky.

A Certain Magical Virtual-On

Následující hra je ze stáje Segy. A Certain Magical Virtual-On je crossoverem mezi romány A Certain Magical Index od Dengeki Bunko a akční hrou Cyber Troopers Virtual-On od Segy. Vyjít má pro PlayStation 4 a PS Vitu a jedná se o high-speed bitevní akční hru s on-line podporou. Vyjít má v Japonsku v roce 2018.

A Certain Magical Virtual-On je zasazena do světa A Certain Magical Index, kde se Cyber Troopers Virtual-On používají ke sportu. Ztráty lidí, pilotujících při provozování tohoto sportu Virtuaroid mechy a starající se o zázemí hry, vedou až ke světové krizi, kterou se ale nakonec podaří vyřešit. Příběh napsal autor A Certain Magical Indexu Kazuma Kamachi a návrhy postav má na starosti tvůrce charakterů ze série Virtual-On, designér Hajime Katoki.

Hra nabídne velmi rychlou bitevní akci, která je jádrem série Virtual-On a Sega slibuje maximální využití zkušeností, získaných při vývoji této série. Navíc budou bitvy ozvláštněny o schopnosti posedlých postav ze série A Certain Magical Index. Uvidíme, co z toho nakonec vznikne anebo jestli půjde jen o obyčejnou propagaci značek.

Mashiro Witch: Midnight Marchen

Square Enix patrně nechtěli zůstat pozadu a přišli také s novým titulem, nazvaným Mashiro Witch: Midnight Marchen, ale určeným pro mobilní platformy. Jde o dark fantasy RPG od vlastního studia Business Division 10 pro iOS a Android a koncepčně je to další free-to-play hra, která má v Japonsku vyjít ještě letos.

Svět hry je na pokraji zkázy, je ovládán seskupením čarodějnic známých jako Šest princezen. Vašim úkolem je vrhnout se do boje a spolu s dalšími magickými dívkami svět zachránit. Šest princezen má ale strach a svůj vliv a tak využívají k posílení magické moci vzácné “bělostně čisté” bytosti Farbros, které zabíjejí. Čarodějnicemi jsou ve hře vždy jen lidé a svou sílu čerpají z negativních emocí zvířat, jako je závist a nenávist.

Hlavní postavou hry je dívka jménem Mana Asahina. Momentálně studuje, ale před vstupem do akademie ztratila paměť (už zase, kolikrát jsme to už u japonských her zažili) a úplně zapomněla na svou matku. Ve škole se teď snaží najít o svém původu nějaké střípky informací.

Mashiro Witch: Midnight Marchen půjde hrát i kooperativně prostřednictvím herního systému Union Magic a spojovat dohromady účinky svých magických sil.

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! Kono Yokubukai Game ni Shinpan wo!

Poslední novinku mají na krku 5pb. Jde o… vlastně nevíme ještě nic. Neznáme žánr, neznáme platformy a ani přibližný termín vydání. Hra se jmenuje Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! Kono Yokubukai Game ni Shinpan wo! (anglicky něco jako KonoSuba: God’s Blessing on this Wonderful World! Judgment of this Greedy Game!) a vychází ze série populárních románů, mangy a anime.

Níže najdete první teaser trailer nebo můžete navštívit internetové stránky hry.

Senran Kagura: Peach Beach Splash

Vrátíme se pevnýma nohama na zem a zabředneme do balastu již starších her. Prvním titulem bude Senran Kagura: Peach Beach Splash, ze které vydal Marvelous prvních 35 minut hraní.

Než se ale na video kouknete, zkuste se nejdříve zaměřit na tohle. Jde o minihru pro chytré telefony (stačí ji otevřít v prohlížeči), která se objevila týden před vydáním plné verze Senran Kagury: Peach Beach Splash. Vašim úkolem je střílet na dívky vodu a zamokřit je tak, aby bylo oblečení průhledné. Existuje celkem sedm etap, ve kterých se postupně představí Yumi, Asuka, Miyabi, Homura, Renka, Kagura a Souji. Úspěšným zvládnutím každé z nich se odemkne speciální video s danou postavou. (Pokud náhodou nechcete hru hrát, tady máte všech sedm speciálních videí.)

Minihra má ještě jeden úkol. Zvládnutí každé etapy se počítá a pokud se jich třeba podaří ukončit celkem čtyři miliony, odemkne se speciální tapeta. Další dárky pro hráče jsou připravovány s každým dalším pokořeným milníkem.

Během posledního live streamu společnosti Marvelous byla oznámena ještě informace, týkající se hry Senran Kagura: Peach Beach Splash. Do hry totiž bude časem, nevíme ještě kdy přesně, přidána ikona Nitroplusu a to je, jak všichni dobře víme, Super Sonico. Sonico bude jednou z hratelných postav a do hry se dostane formou stahovatelného obsahu.

Senran Kagura: Peach Beach Splash vyšla v Japonsku pro PlayStation 4 16. března a se západním vydáním se také počítá.


Blue Reflection: Sword of the Girl Who Dances in Illusions

A jdeme dál s další klasikou posledních několika týdnů, kterou je RPG Blue Reflection: Sword of the Girl Who Dances in Illusions. Tentokrát je to jedenáctá a dvanáctá dívka. Ta první se jmenuje Kei Narimiya, která je mezi spolužáky považována za někoho spolehlivého. Na druhou stranu je tahle disciplínu milující dívka velmi všetečná a někdy dokonce poněkud "mimo mísu".

Druhou je Kaori Mitsui, dívka, která se moc ničemu nevěnuje a svůj život tráví hraním smartphone her a procházením internetu, kde hledá zajímavé zprávy svých známých. Všichni ji automaticky považují za začínajícího delikventa a usuzují tak díky kombinaci jejich zájmů a celkem velkolepého vzhledu. V jádru je ale naopak neskutečně vážná, chodí řádně do školy a hned ráno ji můžete vidět sedět ve třídě.  Dokonce byla na střední škole ve stejném klubu jako Rika, ale jeho fungování už bylo zastaveno.

Blue Reflection: Sword of the Girl Who Dances in Illusions vyjde v Japonsku pro PlayStation 4 a PS Vitu už 30. března, ale o den dříve, na 29.3. připravuje Gust live stream Blue Reflection Complete Presentation. Sledovat jej můžete od 13:00 JST (tedy v 6 ráno našeho času) přes YouTube, Niconico a Fresh kanál. Prezentace má ukázat opravdu hodně z obsahu hry a dojde také na diskuzi.

Kei Narimiya

Kaori Mitsui

The Alliance Alive

Následující hra je na stránkách přehledu japonských novinek taky docela často, hlavně v poslední době. Jde o RPG The Alliance Alive. V návaznosti na předcházející informace z minulého týdne ohledně pohybu ve světě hry, vydalo FuRyu novou gameplay ukázku s ornitoptérami a následně se pochlubilo i pětiminutovým trailerem.

Ten funguje jako úvod do hry a ukáže nám všechna důležitá místa, postavy, bojový systém a další stěžejní prvky, jako je například jízda vozidly, létání s ornitoptérami, slézání stěn nebo a pohyb po krajině.

Druhé video se zaměřuje na zmíněné ornitoptéry, což jsou člověkem poháněné létající stroje, se kterými můžete přeletět z výše položených míst na ta nižší. Ve videu je ukázán princip létání, kdy se hráči pomocí kamery zaměří na místo přistání a po stisknutí tlačítka otevře ornitoptéra křídla a vzlétne. Můžete dokonce chytit vítr a vzlétnout na vyšší místa. Vítr ale může pracovat také proti vám.

The Alliance Alive vyjde v Japonsku pro 3DS 22. června.

Damascus Gear: Saikyo Exodus

Mecha záležitost Damascus Gear: Saikyo Exodus jsme si v minulém přehledu letmo představili a už tady máme první trailer. Arc System Works a APlus Games posunuli toto pokračování PS Vita hry Damascus Gear: Operation Tokyo trochu jinde a tak si projdeme úplně jiný příběh s novým hrdinou. Tento pilot robota, nazývaného ve hře Gear, musí během jednoho měsíce splatit dluh ve výši 100 milionů Eynů.

Své mechy si můžete libovolně přizpůsobit pomocí 8 měnitelných částí. Silnější díly můžete ukrást během misí nepřátelským jednotkám, protože tyto části většinou mají speciální efekty, charakteristiky, a díky tomu můžete kombinovat jednotlivé části s vlastnostmi již použitých.

Oproti hře Damascus Gear: Operation Tokyo bylo přidáno více než 45 typů robotů a 2400 druhů součástek a když si jednou postavíte svého mecha, můžete se pustit do boje a získat velké množství peněz. A splatit svůj dluh. Čím vyšší obtížnost ve hře zvolíte, tím více peněz vyděláte. Kromě toho ve hře najdete další prvky, které vyloženě rozvíjejí charakter hráče.

Damascus Gear: Saikyo Exodus má v Japonsku vyjít pro PS Vitu pouze přes PlayStation Store už 22. března.

Hatsune Miku, Yakuza 6 a PlayStation 4

Na závěr něco pro namlsání. Sony Interactive Entertainment Japan Asia ukázala nové vinyly, které chystá pro vytunění vašich (tedy spíše japonských) konzolí PS4. Jsou tematicky inspirované hrami Hatsune Miku: VR Future Live, Hatsune Miku: Project Diva Future Tone a Yakuza 6: The Song of Life.

Prodávat se budou od 1. dubna za cenu 3000 jenů každý (tedy asi 660Kč), ale výhradně přes japonský Sony Store. Další možnost jak vinyly získat je koupit si novou PlayStation 4, 500 GB model za 31 980 jenů (asi 7099Kč) nebo terabajtovou za 36 980 jenů (asi 8200Kč), a dostat zdarma jeden obtisk k nalepení zdarma.


Recenze Famitsu Vol. 1476

1000m Zombie Escape (3DS) – 7/8/7/7 [29/40]
Deus Ex: Mankind Divided (PS4) – 8/9/9/9 [35/40]
Deus Ex: Mankind Divided (XBO) – 8/9/9/9 [35/40]
Farming Simulator 17 (PS4) – 7/8/8/9 [32/40]
Hatsuyuki Sakura (PS Vita) – 7/8/8/7 [30/40]
Koneko no Ie 2 (3DS) – 7/8/7/6 [28/40]
Let It Die Uncle Prime Edition (PS4) – 9/9/9/9 [36/40]
Monster Hunter XX (3DS) – 9/9/9/8 [35/40]
Side Kicks! (PS Vita) – 8/8/8/7 [31/40]
Snipperclips: Cut It Out, Together! (Switch) – 8/8/9/8 [33/40]
Unearthing Mars (PSVR) – 6/7/7/8 [28/40]
WRC 6 (PS4) – 8/7/7/9 [31/40]

Rewrite

Protože dnes pro vás nemám žádné krátké newsky, rozloučíme se úvodním filmečkem z vizuálního románu Rewrite od studia Key, který pro potřeby konzole PlayStation 4 překopala společnost Prototype.

PlayStation 4 verze má v Japonsku vyjít 23. března a poběží v plném HD rozlišení 1080p. Jedná se ale o port Rewrite+ verze hry, která v Japonsku vyšla pouze na PC v červenci 2016 a neobsahuje fanouškovské rozšíření Rewrite Harvest Festa!

Tisk
Související novinky
 
Izanami 21. týdne, aneb bohové japonských vývojářů

Izanami 21. týdne, aneb bohové japonských vývojářů

Neděle 28.5.2017 13:13 - Postavy z Radiant Historie, nová VR Neptunia, další Dragon Quest a hlavní vizuál letošního Tokyo Game Show. A samozřejmě zoho bude trochu víc. Přečíst celý článek »

0 komentářů|PS4, PSV, 3DS, iPhone, Android
Aji-Shiki 20. týdne, aneb bohové japonských vývojářů

Aji-Shiki 20. týdne, aneb bohové japonských vývojářů

Úterý 23.5.2017 07:40 - Opět se ozývá Monster Hunter Stories, nebude chybět Dragon Quest XI, demo Death Mark, malá připomínka Iwaihime: Matsuri a mnoho dalšího. Přečíst celý článek »

0 komentářů|PC, PS4, Xbox One, PSV, 3DS, Switch
Amatsu Mikaboshi 19. týdne, aneb bůh japonských vývojářů

Amatsu Mikaboshi 19. týdne, aneb bůh japonských vývojářů

Neděle 14.5.2017 12:46 - Dnes se oproti minulému týdnu dočkáme daleko lepší skvadry her. Novinky o Radiant Historii, novém Dragon Questu a Dynasty Warriors a také One Piece pro Switch. Ale je toho daleko víc. Přečíst celý článek »

0 komentářů|PC, PS4, PSV, 3DS, Switch

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Kawa no Kami 11. týdne aneb bohové japonských vývojářů
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
killjezor člen redakce   1x   pokud to dobře chápu, bude to podobné jako jejich předchozí hra The Legend of legacy [ odkaz ] Tedy, příběh bude spíše doplňkovou funkcí a spíše budeš prohledávat svět podle sebe a občas ti to řekne něco o příběhovém pozadí.killjezorkilljezor26380    20.3.2017 14:59 killjezor

@ odpověď na komentář od rocketbg:pokud to dobře chápu, bude to podobné jako jejich předchozí hra The Legend of legacy [ odkaz ] Tedy, příběh bude spíše doplňkovou funkcí a spíše budeš prohledávat svět podle sebe a občas ti to řekne něco o příběhovém pozadí.

rocketbg napsal:The Alliance Alive vypadá dobře. Připomíná mi to Bravely Default akorát s méně klišé příběhem.

rocketbg    The Alliance Alive vypadá dobře. Připomíná mi to Bravely Default akorát s méně klišé příběhem.rocketbgrocketbg38351    20.3.2017 14:03 rocketbg

The Alliance Alive vypadá dobře. Připomíná mi to Bravely Default akorát s méně klišé příběhem.

MORTHSIR    Nebo spíše tu hru Yakuzu. :DMORTHSIRmorthsir17268    20.3.2017 03:08 MORTHSIR

@ odpověď na komentář od killjezor:Nebo spíše tu hru Yakuzu. :D

killjezor napsal:Ten první a i ten poslední. Ta Yakuza je skvělá!

killjezor člen redakce    Ten první a i ten poslední. Ta Yakuza je skvělá!killjezorkilljezor26380    19.3.2017 18:35 killjezor

@ odpověď na komentář od Chesse:Ten první a i ten poslední. Ta Yakuza je skvělá!Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Chesse napsal:Sakra, ten prvni potisk Hatsune Miku chci na PS Pro :D

Chesse    Sakra, ten prvni potisk Hatsune Miku chci na PS Pro :DChessechesse22383    19.3.2017 17:06 Chesse

Sakra, ten prvni potisk Hatsune Miku chci na PS Pro :DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Diskuze na fóru

Náhodné myšlenky a události dne (12018 příspěvků), PSN v ČR (5 příspěvků), ovladač na volant (3 příspěvky), SpellForce 3 (1 příspěvek), TERA - Pozvánka do guildy Rafani (1 příspěvek), Trance - TOAO 12 Darren Porter (455 příspěvků), STEAM -všechno sem (7041 příspěvků), Humble bundle -vše sem (580 příspěvků), Resident Evil (4 příspěvky), Splitscreen hry (7 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Battlerite

Recenze - 13.12.2017
 
Battlerite

Tak trochu jiná masivně multiplayerová hra. Uspěje v konkurenci League of Legends a Doty 2?

 
Přečíst celý článek»Autor: EddieCZ - Platforma: PC
 
 
Rozhovor s Michaelem Dennym o PlayStationu a Paris Games Week

Nejen o chystaných hrách s viceprezidentem SIE Worldwide Studios.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 
 
JCB Pioneer: Mars – dojmy z hraní

Založit kolonii na místě, které není zrovna ideální pro život je oříšek. O to víc je to složitější, když jste na to úplně sami.

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC
 

SpellForce 3

Recenze - 11.12.2017
 
SpellForce 3

Svět Eo je zmítán záhadnou chorobou, z jejíhož šíření jsou obviněni magií nadaní jedinci. Přijdete na kloub původu zhoubného moru?

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC
 

Deskovkový speciál: Tókaidó

Speciál - 10.12.2017
 
Deskovkový speciál: Tókaidó

Hrstka poutníků se vydává pověstnou stezkou podél japonského pobřeží. Přidáte se k jejich pouti?