Uživatel nepřihlášen

Star Wars slaví 40. narozeniny

Čtvrtek 25.5.2017 13:26 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Novinky Novinka

Již 40 let vznikají nové filmy, knihy, komiksy a samozřejmě hry z předaleké galaxie.

Zdá se to skoro až neuvěřitelné, ale přesně před 40. lety, 25. května 1977, v kinech odstartoval svou krasojízdu vůbec první Star Wars film, později známý jako čtvrtá epizoda s podtitulem Nová naděje. Už 40 let je tak galaxie Star Wars mezi námi a během té doby zplodila značné množství filmů, knih, komiksů, hraček a samozřejmě počítačových, konzolových a mobilních her.

Nebýt jednoho filmu od George Lucase, nikdy bychom nezakusili výborný příběh v sérii Knights of the Old Republic od BioWare a Obsidianu. Stejně tak bychom si nezalétali v legendárních simulátorech X-Wing a TIE Fighter, nebojovali ve všech možných verzích Battlefrontu a nezažili bychom fantastický soubojový systém v Jedi Knight: Jedi Outcast a Jedi Academy. Ten je mnohými dodnes považován za vůbec nejlépe zpracovaný soubojový systém se zbraněmi pro boj zblízka, jaký se kdy na poli videoher objevil.

Během let jsme se samozřejmě kromě kvalitních titulů, mezi něž patří i střílečka Republic Commando, strategie Empire at War nebo celá série LEGO Star Wars, dočkali i méně povedených nebo vyloženě nekvalitních produktů. Stejně tak historie mnohých tvůrců Star Wars her z dnešního pohledu připomíná horskou dráhu, často s vážnou havárií na konci. Leckterá studia, jimž vděčíme za ty nejkvalitnější tituly, už neexistují. Za všechny zmíním třeba Pandemic, tvůrce původních Battlefrontů. Jiná studia zase existují, ale už dávno nejsou tak plodná. To platí třeba o Raven Software, týmu zodpovědnému za Jedi Outcast a Jedi Academy. Z kdysi soběstačného studia je nyní nevýrazná holka pro všechno v rukou Activisionu.

Časy se zkrátka mění, stejně jako podmínky. O to víc je obdivuhodné, že se celé Star Wars sáze podařilo přežít tak dlouho. Budoucnost filmů je jasně naplánovaná a v čele těchto plánů stojí Poslední z Jediů, osmá epizoda, která se v našich kinech objeví v polovině prosince. Oproti tomu budoucnost her si mezi sebe rozdělily společnosti Disney a především EA. Pod jeho záštitou nyní vzniká Star Wars: Battlefront 2, pokračování Battlefrontu z roku 2015, a také akční adventura od Visceral Games a scénáristky Uncharted Amy Hennig. Ve vývoji je i akční Star Wars hra od tvůrců Titanfallu ze studia Respawn Entertainment.

Nyní nezbývá než pogratulovat Star Wars a všem jeho tvůrcům k výročí a doufat, že bude ta budoucnost co nejvíc plodná a že se dočkáme nejen dalších kvalitních filmů, ale také pořádných her, na které snad jednoho dne budeme vzpomínat stejně jako na mnohé z těch, o kterých tu byla zmínka.


Tisk
Štítky: star wars
Související novinky
 
Další spekulace o Star Wars hře od Visceralu přibližují jednu z hlavních postav

Další spekulace o Star Wars hře od Visceralu přibližují jednu z hlavních postav

Středa 28.6.2017 16:14 - Seznamte se s Robie Mattox, kolegyní hlavního hrdiny Dodgera. Přečíst celý článek »

1 komentář|PC, PS4, Xbox One
Údajné detaily přibližují Star Wars hru od Visceralu

Údajné detaily přibližují Star Wars hru od Visceralu

Středa 21.6.2017 13:42 - Podle všeho se zhostíme role přeživšího z Alderaanu, který je v období mezi čtvrtou a pátou filmovou epizodou stíhán Impériem a pracuje pro Jabbu Hutta. Přečíst celý článek »

9 komentářů|PC, PS4, Xbox One
Na odhalení Star Wars hry od Visceralu nedošlo, protože dostal přednost Battlefront 2

Na odhalení Star Wars hry od Visceralu nedošlo, protože dostal přednost Battlefront 2

Neděle 11.6.2017 12:20 - Scénáristka Amy Hennig tvrdí, že tento rok je rokem Battlefrontu 2. A proč se nedostavil Titanfall 2? Přečíst celý článek »

5 komentářů|PC, PS4, Xbox One

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Star Wars slaví 40. narozeniny
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
N3RWO   1x   Bezva, o tom jsem neslyšel, na Zingu jsem teprve od letošního roku. Vypadá to jako zajímavý projekt, ale pokud to bude adventura, tak se už vážně budu muset dokopat k rapidnímu zlepšení angličtiny : /N3RWOn3rwo72047    26.5.2017 14:16 N3RWO

Bezva, o tom jsem neslyšel, na Zingu jsem teprve od letošního roku. Vypadá to jako zajímavý projekt, ale pokud to bude adventura, tak se už vážně budu muset dokopat k rapidnímu zlepšení angličtiny : /

MORTHSIR   1x   No neco tu bylo. [ odkaz ] [ odkaz ]MORTHSIRmorthsir17268    26.5.2017 09:12 MORTHSIR

No neco tu bylo. [ odkaz ] [ odkaz ]

N3RWO    Jj už mi to došlo, jen jsem myslel, že o těch hrách bude víc informací, jako obrázky apod. .N3RWOn3rwo72047    26.5.2017 06:56 N3RWO

@ odpověď na komentář od MORTHSIR:Jj už mi to došlo, jen jsem myslel, že o těch hrách bude víc informací, jako obrázky apod. .

MORTHSIR napsal:Indicie k tem hrám máš prímo v clánku.

MORTHSIR    Indicie k tem hrám máš prímo v clánku.MORTHSIRmorthsir17268    25.5.2017 14:18 MORTHSIR

@ odpověď na komentář od N3RWO:Indicie k tem hrám máš prímo v clánku.

N3RWO napsal:A které dvě hry myslíš?

N3RWO    A které dvě hry myslíš?N3RWOn3rwo72047    25.5.2017 14:11 N3RWO

@ odpověď na komentář od Vojtech1141:A které dvě hry myslíš?

Vojtech1141 napsal:Pravdou je, že EA a Activision zruinovaly vývojáře her ze SW univerza, a tudíž nevycházejí žádné nové SW hry až na Battlefront pro děti.
: / Škoda...Dobré je jen to, že ve vývoji jsou další 2 SW hry, které mohou být zajímavé.

Vojtech1141    Pravdou je, že EA a Activision zruinovaly vývojáře her ze SW univerza, a tudíž nevycházejí žádné nové SW hry až na Battlefront pro děti.
: / Škoda...Dobré je jen to, že ve vývoji jsou další 2 SW hry, které mohou být zajímavé.
Vojtech1141vojtech114138905
    25.5.2017 14:02
Vojtech1141

Pravdou je, že EA a Activision zruinovaly vývojáře her ze SW univerza, a tudíž nevycházejí žádné nové SW hry až na Battlefront pro děti.
: / Škoda...Dobré je jen to, že ve vývoji jsou další 2 SW hry, které mohou být zajímavé.

4xII    SW jsem měl rád než to koupilo Disney4xII4xii71198    25.5.2017 13:53 4xII

SW jsem měl rád než to koupilo Disney

N3RWO   6x   Pod informaci ohledně soubojového systému v Jedi Knight: Jedi Outcast a Jedi Academy bych se klidně podepsal. A celkově mám tyhle dvě hry ze světa Star Wars upe nejraději. Kdyby teď vyšlo pokračování v duchu těchto dílů, tak bych si radostí cvrnknul do kalhotek.N3RWOn3rwo72047    25.5.2017 13:51 N3RWO

Pod informaci ohledně soubojového systému v Jedi Knight: Jedi Outcast a Jedi Academy bych se klidně podepsal. A celkově mám tyhle dvě hry ze světa Star Wars upe nejraději. Kdyby teď vyšlo pokračování v duchu těchto dílů, tak bych si radostí cvrnknul do kalhotek.

Diskuze na fóru

Humble bundle -vše sem (541 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (11969 příspěvků), Trance - Progressive Mix 43* (430 příspěvků), Mafia I - Krabicová verze - KOUPÍM! (12 příspěvků), Co neminout na PS4? (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7015 příspěvků), Prodej sběratelských figurek. (5 příspěvků), Prodám Intel Core i5-6400, LGA1151 (1 příspěvek)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Destiny 2 – space opera co chytne a nepustí

Jedna z nejdražších her minulých let dostává svůj druhý díl. Poučila se z předchozích chyb?

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole
 
 
Baja: Edge of Control HD – reinkarnace z minulé generace

K životu byly probuzeny off-road závody z minulé generace konzolí. Stojí Baja za váš čas a peníze?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 
 
Dishonored: Death of the Outsider - nový díl s novou hrdinkou

Hlavní roli přebírají spíše vedlejší charaktery. Přinese to vítané změny do zažitého konceptu, nebo už Dishonored nebude tím, čím bývalo?

 
Přečíst celý článek»Autor: Vakomlok - Platforma: PC a konzole
 
 
PES 2018 – fotbal pro fajnšmekry

Jaký je nejnovější fotbálek od Konami? Co přináší nového a jak se hraje? Otázek je celé řada a odpovědi najdete v dnešní recenzi.

 
Přečíst celý článek»Autor: Fakus - Platforma: PC a konzole
 
 
Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 11. až 17. září

Doom a Wolfenstein 2: The New Colossus pro Switch, veřejná PC beta Call of Duty: WWII, Season Pass Star Wars: Battlefrontu zdarma, streamování her…

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole