Uživatel nepřihlášen

Star Wars slaví 40. narozeniny

Čtvrtek 25.5.2017 13:26 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Novinky Novinka

Již 40 let vznikají nové filmy, knihy, komiksy a samozřejmě hry z předaleké galaxie.

Zdá se to skoro až neuvěřitelné, ale přesně před 40. lety, 25. května 1977, v kinech odstartoval svou krasojízdu vůbec první Star Wars film, později známý jako čtvrtá epizoda s podtitulem Nová naděje. Už 40 let je tak galaxie Star Wars mezi námi a během té doby zplodila značné množství filmů, knih, komiksů, hraček a samozřejmě počítačových, konzolových a mobilních her.

Nebýt jednoho filmu od George Lucase, nikdy bychom nezakusili výborný příběh v sérii Knights of the Old Republic od BioWare a Obsidianu. Stejně tak bychom si nezalétali v legendárních simulátorech X-Wing a TIE Fighter, nebojovali ve všech možných verzích Battlefrontu a nezažili bychom fantastický soubojový systém v Jedi Knight: Jedi Outcast a Jedi Academy. Ten je mnohými dodnes považován za vůbec nejlépe zpracovaný soubojový systém se zbraněmi pro boj zblízka, jaký se kdy na poli videoher objevil.

Během let jsme se samozřejmě kromě kvalitních titulů, mezi něž patří i střílečka Republic Commando, strategie Empire at War nebo celá série LEGO Star Wars, dočkali i méně povedených nebo vyloženě nekvalitních produktů. Stejně tak historie mnohých tvůrců Star Wars her z dnešního pohledu připomíná horskou dráhu, často s vážnou havárií na konci. Leckterá studia, jimž vděčíme za ty nejkvalitnější tituly, už neexistují. Za všechny zmíním třeba Pandemic, tvůrce původních Battlefrontů. Jiná studia zase existují, ale už dávno nejsou tak plodná. To platí třeba o Raven Software, týmu zodpovědnému za Jedi Outcast a Jedi Academy. Z kdysi soběstačného studia je nyní nevýrazná holka pro všechno v rukou Activisionu.

Časy se zkrátka mění, stejně jako podmínky. O to víc je obdivuhodné, že se celé Star Wars sáze podařilo přežít tak dlouho. Budoucnost filmů je jasně naplánovaná a v čele těchto plánů stojí Poslední z Jediů, osmá epizoda, která se v našich kinech objeví v polovině prosince. Oproti tomu budoucnost her si mezi sebe rozdělily společnosti Disney a především EA. Pod jeho záštitou nyní vzniká Star Wars: Battlefront 2, pokračování Battlefrontu z roku 2015, a také akční adventura od Visceral Games a scénáristky Uncharted Amy Hennig. Ve vývoji je i akční Star Wars hra od tvůrců Titanfallu ze studia Respawn Entertainment.

Nyní nezbývá než pogratulovat Star Wars a všem jeho tvůrcům k výročí a doufat, že bude ta budoucnost co nejvíc plodná a že se dočkáme nejen dalších kvalitních filmů, ale také pořádných her, na které snad jednoho dne budeme vzpomínat stejně jako na mnohé z těch, o kterých tu byla zmínka.


Tisk
Štítky: star wars
Související novinky
 
Lucasfilm připravuje zcela novou filmovou trilogii Star Wars

Lucasfilm připravuje zcela novou filmovou trilogii Star Wars

Pátek 10.11.2017 13:00 - Zaměří se na dosud neprozkoumanou oblast Star Wars světa a dá se očekávat, že z ní budou dříve či později těžit i nové hry. Přečíst celý článek »

Trailer láká na film Star Wars: Poslední z Jediů

Trailer láká na film Star Wars: Poslední z Jediů

Úterý 10.10.2017 09:10 - Video mimo jiné ukazuje některé věci, které dříve či později uvidíme v letošním Star Wars: Battlefrontu 2. Přečíst celý článek »

Další spekulace o Star Wars hře od Visceralu přibližují jednu z hlavních postav

Další spekulace o Star Wars hře od Visceralu přibližují jednu z hlavních postav

Středa 28.6.2017 16:14 - Seznamte se s Robie Mattox, kolegyní hlavního hrdiny Dodgera. Přečíst celý článek »

1 komentář|PC, PS4, Xbox One

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Star Wars slaví 40. narozeniny
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
N3RWO   1x   Bezva, o tom jsem neslyšel, na Zingu jsem teprve od letošního roku. Vypadá to jako zajímavý projekt, ale pokud to bude adventura, tak se už vážně budu muset dokopat k rapidnímu zlepšení angličtiny : /N3RWOn3rwo72047    26.5.2017 14:16 N3RWO

Bezva, o tom jsem neslyšel, na Zingu jsem teprve od letošního roku. Vypadá to jako zajímavý projekt, ale pokud to bude adventura, tak se už vážně budu muset dokopat k rapidnímu zlepšení angličtiny : /

MORTHSIR   1x   No neco tu bylo. [ odkaz ] [ odkaz ]MORTHSIRmorthsir17268    26.5.2017 09:12 MORTHSIR

No neco tu bylo. [ odkaz ] [ odkaz ]

N3RWO    Jj už mi to došlo, jen jsem myslel, že o těch hrách bude víc informací, jako obrázky apod. .N3RWOn3rwo72047    26.5.2017 06:56 N3RWO

@ odpověď na komentář od MORTHSIR:Jj už mi to došlo, jen jsem myslel, že o těch hrách bude víc informací, jako obrázky apod. .

MORTHSIR napsal:Indicie k tem hrám máš prímo v clánku.

MORTHSIR    Indicie k tem hrám máš prímo v clánku.MORTHSIRmorthsir17268    25.5.2017 14:18 MORTHSIR

@ odpověď na komentář od N3RWO:Indicie k tem hrám máš prímo v clánku.

N3RWO napsal:A které dvě hry myslíš?

N3RWO    A které dvě hry myslíš?N3RWOn3rwo72047    25.5.2017 14:11 N3RWO

@ odpověď na komentář od Vojtech1141:A které dvě hry myslíš?

Vojtech1141 napsal:Pravdou je, že EA a Activision zruinovaly vývojáře her ze SW univerza, a tudíž nevycházejí žádné nové SW hry až na Battlefront pro děti.
: / Škoda...Dobré je jen to, že ve vývoji jsou další 2 SW hry, které mohou být zajímavé.

Vojtech1141    Pravdou je, že EA a Activision zruinovaly vývojáře her ze SW univerza, a tudíž nevycházejí žádné nové SW hry až na Battlefront pro děti.
: / Škoda...Dobré je jen to, že ve vývoji jsou další 2 SW hry, které mohou být zajímavé.
Vojtech1141vojtech114138905
    25.5.2017 14:02
Vojtech1141

Pravdou je, že EA a Activision zruinovaly vývojáře her ze SW univerza, a tudíž nevycházejí žádné nové SW hry až na Battlefront pro děti.
: / Škoda...Dobré je jen to, že ve vývoji jsou další 2 SW hry, které mohou být zajímavé.

4xII    SW jsem měl rád než to koupilo Disney4xII4xii71198    25.5.2017 13:53 4xII

SW jsem měl rád než to koupilo Disney

N3RWO   6x   Pod informaci ohledně soubojového systému v Jedi Knight: Jedi Outcast a Jedi Academy bych se klidně podepsal. A celkově mám tyhle dvě hry ze světa Star Wars upe nejraději. Kdyby teď vyšlo pokračování v duchu těchto dílů, tak bych si radostí cvrnknul do kalhotek.N3RWOn3rwo72047    25.5.2017 13:51 N3RWO

Pod informaci ohledně soubojového systému v Jedi Knight: Jedi Outcast a Jedi Academy bych se klidně podepsal. A celkově mám tyhle dvě hry ze světa Star Wars upe nejraději. Kdyby teď vyšlo pokračování v duchu těchto dílů, tak bych si radostí cvrnknul do kalhotek.

Diskuze na fóru

Humble bundle -vše sem (569 příspěvků), Steam účet - BAN (5 příspěvků), Fotka vašeho PC (226 příspěvků), Trance - TOTY 2017 (450 příspěvků), Vše o sběratelských/speciálních/limitovaných edicích her (4563 příspěvků), Assassin's Creed Unity (65 příspěvků), STEAM -všechno sem (7038 příspěvků), Good Old Games | GOG.com (53 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Fire Emblem Warriors - povedená grupka hrdinů

Omega Force nám opět dokázala, že vlastní návod, jak účelně spojit dvě různé značky. A vytvořit tak perfektní záležitost.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole a handheld
 
 
Návštěva nového studia SCS Software

Tvůrci simulátorů trucků slaví 20 let, a tak nás pozvali do svých zcela nových kanceláří na prohlídku, ukázku VR a křest nového DLC New Mexico.

 
Přečíst celý článek»Autor: Marek_Tvrdy - Platforma: PC
 

Heliborne - vrtulníky a rock

Recenze - 21.11.2017
 
Heliborne - vrtulníky a rock

Nahoďte rotory a vrhněte se do víru nebeských bitev v simulátoru Heliborne. Toto akční létání s vrtulníky je plné výbuchů raket, řinčení kulometů a…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC
 
 
Attentat 1942 – lepší než učebnice

Heydrichiáda zasáhla osudy tisíců lidí. Pojďme se podívat blíže na jeden z nich.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC
 
 
Project Cars 2 – nekompromisní závodní simulátor

To, co vám jinde projde, za to vám Project Cars 2 vymáchá obličej v kaluži vyjetého oleje.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole