Uživatel nepřihlášen

Nintendo oznámilo SNES Classic

Úterý 27.6.2017 13:13 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

Retro konzole po vzoru loňského NES Classic. Fanoušky zláká na seznam zajímavých her, včetně nikdy nevydaného Star Foxu 2. Aktualizováno.

Společnost Nintendo koncem loňského roku zabodovala, na trh uvedla retro konzoli NES Classic Edition, po které se jen zaprášilo. Jen škoda, že letos v dubnu skončila výroba a na spoustu hráčů se vůbec nedostalo (prodalo se 15 milionu kusů). Pokud jste volali po druhé šanci, tak Nintendo má velké překvapení.

29. září 2017 uvede na trh SNES Classic. Nabídne 21 her, včetně Contra 3: The Alien Wars, Donkey Kong Country, Final Fantasy 3, Kirby Super Star, Mega Man X, Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting, Super Mario Kart nebo nikdy nevydaný Star Fox 2.

„Mini systém obsahuje 21 předinstaovaných klasických her. Retro konzoli pomocí HDMI kabelu snadno připojíte k televizi s vysokým rozlišením. Vůbec poprvé si díky SNES Classic bude moci zahrát intergalaktické dobrodružství Star Fox 2, pokračování původní hry Star Fox, které vzniklo během éry Super NES, ale nikdy nevyšlo,“ informuje Nintendo v tiskové zprávě.

Pokud se bojíte, že se na vás opět nedostane, stejně jako u NES Classic Edition, tak Nintendo slibuje, že dodá do obchodů podstatně více kusů, než u NES Classic Edition. Zároveň ale upozorňuje, že se tato retro konzole bude prodávat od září 2017 do konce roku 2017.

Nintendo Classic Mini: SNES předobjednáte na Xzone.cz a GameExpres.sk. V balení kromě retro konzole a HDMI kabelu naleznete ještě dva ovladače. Podle Nintenda je cena 80 dolarů.

Seznam předinstalovaných her v SNES Classic:

 • Contra 3: The Alien Wars
 • Donkey Kong Country
 • EarthBound
 • Final Fantasy 3
 • F-ZERO
 • Kirby Super Star
 • Kirby’s Dream Course
 • The Legend of Zelda: A Link to the Past
 • Mega Man X
 • Secret of Mana
 • Star Fox
 • Star Fox 2
 • Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting
 • Super Castlevania IV
 • Super Ghouls ’n Ghosts
 • Super Mario Kart
 • Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars
 • Super Mario World
 • Super Metroid
 • Super Punch-Out!!
 • Yoshi’s Island

Všechny tyto hry mohou být ve všech ohledech považovány za kultovní klasiky, což pro některé z nich platí dvojnásob. Secret of Mana, Final Fantasy III, EarthBound a Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars jsou masivní RPG tituly, které od začátku do konce zaberou tucty hodin, a dokonce i fanoušci, kteří tyto klenoty dohráli několikrát, si budou moct užít zcela nový zážitek s nikdy dříve nevydanou hrou Star Fox 2. Před usednutím do nového kokpitu ale budou muset hráči nejprve prokázat své pilotní schopnosti dokončením původní první úrovně prvního Star Foxu.

Zajímavé je, že se Nintendo Classic Mini: SNES bude prodávat ve třech verzích. Každá verze je určena pro svůj specifický trh, jinou verzi budeme mít v Evropě, další v Japonsku (dost podobná evropské verzi) a úplně odlišná bude v Severní Americe. Podívejte se:

Evropská verze
Evropská verze
Japonská verze
Japonská verze
Americká verze
Americká verze

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Nintendo oznámilo SNES Classic
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
scobra    Za 1500 jsem koupil originální SNES bez her. Navíc ho k aktuální televizi nepřipojím bez redukce. Takže 80 dolarů mi přijde jako skvělá cena, jen kdyby se u nás neprodával za víc jak 100 dolarů...scobrascobra2949    28.6.2017 08:11 scobra

@ odpověď na komentář od skylines:Za 1500 jsem koupil originální SNES bez her. Navíc ho k aktuální televizi nepřipojím bez redukce. Takže 80 dolarů mi přijde jako skvělá cena, jen kdyby se u nás neprodával za víc jak 100 dolarů...

skylines napsal:80 babek... To je tak o 60 víc než je rozumné :D

Ergonaut1®    Super nápad jako dárek pro škvrňata. Na vánoce jasná koupě. A protože se mi tuším žádná retro Nintendo mašina kromě Gameboye nedostala nikdy do ruk, tak bude zábava na všech frontách.Ergonaut1®ergonaut172946    28.6.2017 01:20 Ergonaut1®

Super nápad jako dárek pro škvrňata. Na vánoce jasná koupě. A protože se mi tuším žádná retro Nintendo mašina kromě Gameboye nedostala nikdy do ruk, tak bude zábava na všech frontách.

Rascal   1x   Plánujou vyprodat pár kusů a konec? Rád bych si to třeba pořídil, ale teď mám výdaje za uplně jiný věci.... Mě naštvou a pořídím si tu konzoli založenou na malině a bude...Rascalrascal7254    27.6.2017 22:41 Rascal

Plánujou vyprodat pár kusů a konec? Rád bych si to třeba pořídil, ale teď mám výdaje za uplně jiný věci.... Mě naštvou a pořídím si tu konzoli založenou na malině a bude...

Keeper   2x   Jak rikas, tech 1500, - je uplne pohodovych a neda se proti tomu rict nic. . Vychytal :D Koupil jsem to a maximalne par tydnu po tom to prestali vyrabet a ceske prodejny zvedly cenu na 3 a pul... :)Keeperkeeper7130    27.6.2017 21:44 Keeper

@ odpověď na komentář od Lincoln:Jak rikas, tech 1500, - je uplne pohodovych a neda se proti tomu rict nic. . Vychytal :D Koupil jsem to a maximalne par tydnu po tom to prestali vyrabet a ceske prodejny zvedly cenu na 3 a pul... :)

Lincoln napsal:Keeper: Tak to si vychytal! A navíc ta cena je adekvátní to bych si vzal už i já :-) Bych nečekal, že se to takhle vyhoupne až do astronomických výšin.
rawneox: pravda, pravda a jestli to máš kousek do Německa, tak bych to taky neřešil :D Strategie ale dobrá jen ta cena už tolik ne.

Lincoln   1x   Keeper: Tak to si vychytal! A navíc ta cena je adekvátní to bych si vzal už i já :-) Bych nečekal, že se to takhle vyhoupne až do astronomických výšin.
rawneox: pravda, pravda a jestli to máš kousek do Německa, tak bych to taky neřešil :D Strategie ale dobrá jen ta cena už tolik ne.
Lincolnlincoln21233
    27.6.2017 20:13
Lincoln

Keeper: Tak to si vychytal! A navíc ta cena je adekvátní to bych si vzal už i já :-) Bych nečekal, že se to takhle vyhoupne až do astronomických výšin.
rawneox: pravda, pravda a jestli to máš kousek do Německa, tak bych to taky neřešil :D Strategie ale dobrá jen ta cena už tolik ne.

rawneox   4x   Myslím, že to je obchodní strategie, plno obchodů nadhodí přemrštěnou cenovku a tejden před vydáním to daj za cenu doporučenou výrobcem a lidi to budou brát, protože to bude uměle limitovaná nabídka. .
Má to svůj důvtip - konzole z devádesátek = obchodní model z devadesátek :D
No, do něměcka to mám cca 20 km, tak radši projedu za stovku béňo a koupim to tam za normálních podmínek :)
rawneoxrawneox17681
    27.6.2017 16:17
rawneox

@ odpověď na komentář od Lincoln:Myslím, že to je obchodní strategie, plno obchodů nadhodí přemrštěnou cenovku a tejden před vydáním to daj za cenu doporučenou výrobcem a lidi to budou brát, protože to bude uměle limitovaná nabídka. .
Má to svůj důvtip - konzole z devádesátek = obchodní model z devadesátek :D
No, do něměcka to mám cca 20 km, tak radši projedu za stovku béňo a koupim to tam za normálních podmínek :)

Lincoln napsal:Jako sorry tohle je přemrštěné a Contra 1ka tam opět není, takže si to strčte za klobouk :D Jak vydávali tu prvotní konzoli, tak ta stála nějakých 1690, - ideální cena a dnes pomalu jak Xbox či Psko . . Super, ale za ty prachy nesmysl.

Keeper   2x   Ja tu NES Classic kupoval za 1499, - :-)Keeperkeeper7130    27.6.2017 15:41 Keeper

@ odpověď na komentář od Lincoln:Ja tu NES Classic kupoval za 1499, - :-)

Lincoln napsal:Jako sorry tohle je přemrštěné a Contra 1ka tam opět není, takže si to strčte za klobouk :D Jak vydávali tu prvotní konzoli, tak ta stála nějakých 1690, - ideální cena a dnes pomalu jak Xbox či Psko . . Super, ale za ty prachy nesmysl.

Lincoln   1x   Jako sorry tohle je přemrštěné a Contra 1ka tam opět není, takže si to strčte za klobouk :D Jak vydávali tu prvotní konzoli, tak ta stála nějakých 1690, - ideální cena a dnes pomalu jak Xbox či Psko . . Super, ale za ty prachy nesmysl.Lincolnlincoln21233    27.6.2017 15:21 Lincoln

Jako sorry tohle je přemrštěné a Contra 1ka tam opět není, takže si to strčte za klobouk :D Jak vydávali tu prvotní konzoli, tak ta stála nějakých 1690, - ideální cena a dnes pomalu jak Xbox či Psko . . Super, ale za ty prachy nesmysl.

Daiken    Super, teď už jenom zbývá N64 a Gamecube a bude krásná nostalgická sbírka....Daikendaiken31190    27.6.2017 15:20 Daiken

Super, teď už jenom zbývá N64 a Gamecube a bude krásná nostalgická sbírka....Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Keeper   5x   3 a půl tisíce? :-D to už je řádný ranec za konzoli o minimálním výkonu kam nemůžeš přidávat další hry.... Do dvou tisíc je cena ok, ale tohle už je trochu přestřelenéKeeperkeeper7130    27.6.2017 13:28 Keeper

3 a půl tisíce? :-D to už je řádný ranec za konzoli o minimálním výkonu kam nemůžeš přidávat další hry.... Do dvou tisíc je cena ok, ale tohle už je trochu přestřelené

skylines   3x   80 babek... To je tak o 60 víc než je rozumné :Dskylinesskylines11568    27.6.2017 13:27 skylines

80 babek... To je tak o 60 víc než je rozumné :D

jak.proc   1x   Nevím čemu se divíš, ještě ráno byla konzole za 2500, - i v článku to bylo uvedeno, ale je pravda, že už je poledne, tak uvidíme za kolik bude večer.jak.procjakproc37378    27.6.2017 12:37 jak.proc

@ odpověď na komentář od rawneox:Nevím čemu se divíš, ještě ráno byla konzole za 2500, - i v článku to bylo uvedeno, ale je pravda, že už je poledne, tak uvidíme za kolik bude večer.

rawneox napsal:Tady je ofiko cena přímo od Nintenda, žádná orientační [ odkaz ] ;)

rawneox   1x   Tady je ofiko cena přímo od Nintenda, žádná orientační [ odkaz ] ;)rawneoxrawneox17681    27.6.2017 12:30 rawneox

Tady je ofiko cena přímo od Nintenda, žádná orientační [ odkaz ] ;)

MORTHSIR   1x   Zajdi do Sapy, tam seženeš Pegasus apod. za pár korun + cartridge.MORTHSIRmorthsir17268    27.6.2017 12:27 MORTHSIR

@ odpověď na komentář od rawneox:Zajdi do Sapy, tam seženeš Pegasus apod. za pár korun + cartridge.

rawneox napsal:No tvl, to je 135€, tak do toho nejdu, to radši seženu starou ruskou televizi a vytáhnu SNES od mámy ze sklepa! lol

rawneox   1x   No tvl, to je 135€, tak do toho nejdu, to radši seženu starou ruskou televizi a vytáhnu SNES od mámy ze sklepa! lolrawneoxrawneox17681    27.6.2017 12:23 rawneox

@ odpověď na komentář od MORTHSIR:No tvl, to je 135€, tak do toho nejdu, to radši seženu starou ruskou televizi a vytáhnu SNES od mámy ze sklepa! lol

MORTHSIR napsal:Koukni na ten link Xzone. cz

MORTHSIR   1x   Koukni na ten link Xzone. czMORTHSIRmorthsir17268    27.6.2017 12:07 MORTHSIR

@ odpověď na komentář od FireWolf:Koukni na ten link Xzone. cz

FireWolf napsal:Buď jsem slepý nebo tam nemáte v článku vůbec zmínku o ceně, což je dost důležitý údaj a měl by tam být.

FireWolf    Buď jsem slepý nebo tam nemáte v článku vůbec zmínku o ceně, což je dost důležitý údaj a měl by tam být.FireWolffirewolf28784    27.6.2017 12:01 FireWolf

Buď jsem slepý nebo tam nemáte v článku vůbec zmínku o ceně, což je dost důležitý údaj a měl by tam být.

Keeper    A která ta designová verze se u nás bude prodávat? Japonská nebo evropská?Keeperkeeper7130    27.6.2017 11:16 Keeper

A která ta designová verze se u nás bude prodávat? Japonská nebo evropská?

MORTHSIR   1x   Bude se to dát doufám rozšírit, ta nabídka her? :) Za tu cenu se dá pomalu sehnat i Xone. :DMORTHSIRmorthsir17268    27.6.2017 11:12 MORTHSIR

Bude se to dát doufám rozšírit, ta nabídka her? :) Za tu cenu se dá pomalu sehnat i Xone. :D

Miky člen redakce    Ceny v obchodech jsou orientačníMikymiky3    27.6.2017 11:07 Miky

@ odpověď na komentář od rawneox:Ceny v obchodech jsou orientační

rawneox napsal:Nemáte tam chybu? Doporučená maloobchodní cena je 79, 99€ , tak jako tak, jdu do toho! :dance: Konzole mýho dětství toto (ehm původní SNES) :) :thumbup:

rawneox   1x   Nemáte tam chybu? Doporučená maloobchodní cena je 79, 99€ , tak jako tak, jdu do toho! :dance: Konzole mýho dětství toto (ehm původní SNES) :) :thumbup:rawneoxrawneox17681    27.6.2017 11:06 rawneox

Nemáte tam chybu? Doporučená maloobchodní cena je 79, 99€ , tak jako tak, jdu do toho! :dance: Konzole mýho dětství toto (ehm původní SNES) :) :thumbup:

Diskuze na fóru

Creative - forum pro kreativní lidi (683 příspěvků), STEAM -všechno sem (6995 příspěvků), Jules Verne (5 příspěvků), Trance - Progressive Mix 42* (397 příspěvků), Rozšíření katalogu (61 příspěvků), Argo (3 příspěvky), Hledám hru (3 příspěvky), Vše o sběratelských/speciálních/limitovaných edicích her (4532 příspěvků), Resident Evil (3 příspěvky), Overwatch - prodej uctu (13 příspěvků), PS 3 Problém (3 příspěvky)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Quarantine – hypochondrova noční můra skutečností

Civilizace se ocitá pod tlakem miliónů mikroskopických agresorů. Viry se snaží vyhubit lidstvo a jen odvážný lékařský tým může odvrátit katastrofu.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC
 
 
Portal Knights – Minecraft pro dospělé

Sprostá inspirace kultovní hrou pro mladistvé, nebo další evoluční stupeň „kostičkových“ her?

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole
 
 
The Infectious Madness of Doktor Dekker – detektivka na pohovce

Skrývá se vrah doktora Dekkera mezi jeho pacienty?

 
Přečíst celý článek»Autor: Ylbirda - Platforma: PC
 
 
The Elder Scrolls Online: Morrowind – návrat krásného starého světa

Zavítali jsme do legendární provincie. Líbilo se nám to, co jsme viděli?

 
Přečíst celý článek»Autor: EddieCZ - Platforma: PC a konzole
 
 
Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 10. až 16. července

Trial Mass Effectu: Andromeda, detaily o posledním DLC Mafie 3, datum vydání Gran Turismo Sport, expanze Warframe, demo The Surge a další.

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole