Uživatel nepřihlášen

Vývojáři her mají vlastní seznamku

Pondělí 3.7.2017 12:23 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

V České republice ji založil bývalý manažer Amazonu, vývojářům má pomoci najít investory a vydavatele.

V dnešní době už nestačí mít pouze nápad k vytvoření hry. Potřebujete peníze, které můžete získat buď od hráčů přes crowdfunding (například na Kickstarteru) nebo se pokusit sehnat investory, respektive vydavatele. Ani jedno není jednoduché, zejména v situaci, kdy nemáte v herním průmyslu jméno. Začínajícím vývojářům i těm zkušenějším chce pomoci Sébastien Pacetti, který byl dlouhé roky na pozici manažera obchodního řetězce Amazon a pracoval také v Ubisoftu.

Pacetti v České republice založil novou firmu Yunoïa a vytvořil stejnojmennou službu. Tu popisuje jako seznamku pro vývojáře a tržiště pro jejich projekty. Přes službu Yunoïa mají vývojáři snadněji najít investory a vydavatele pro své hry, stejně tak se seznámit s dalšími tvůrci, kteří mohou přiložit ruku k dílu.

K vytvoření této služby ho přiměla situace, ke které se dostal, když pracoval pro pražské studio Warhorse v roli komerčního ředitele a snažil se najít službu, která by jim pomohla prezentovat vznikající středověké RPG Kingdom Come: Deliverance. Nic takového ale na internetu nenašel.

„Naší snahou je vytvořit ekosystém pro celý herní průmysl, kde vývojáři z malých i větších studií najdou vše, co potřebují pro to, aby mohli rychleji hry vyvinout a zobchodovat,“ prozradil Sébastien Pacetti v rozhovoru pro Hospodářské novinky.

„Zaplatit si můžete za radu expertů, s nimiž spolupracujeme. Odborný novinář vám třeba před jednáním s vydavatelem může dát názor na vaši hru. Experti přes komunikaci zase poradí, jak hru propagovat. Vývojáři přece jenom platí za stydlivé lidi a často nevědí, jakým způsobem k tomu přistoupit,“ dodává. Základní verze služby Yunoïa je zdarma. Měsíční poplatky jsou od 15 až do 100 euro za měsíc, podle toho, jaké předplatné si vývojář vybere.

Když se na Yunoïa podíváte, tak si lze přečíst o jednotlivých projektech základní informace, zhlédnout video nebo dokonce napsat recenzi, případně kontaktovat tvůrce.

Více se o službě Yunoïa dočtete na stránkách Byznys.ihned.cz.

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Vývojáři her mají vlastní seznamku
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Jamajčan    Docela fajn nápad!Jamajčanjamajcan73308    3.7.2017 12:30 Jamajčan

Docela fajn nápad!

Diskuze na fóru

Humble bundle -vše sem (570 příspěvků), Fotka vašeho PC (226 příspěvků), Steam účet - BAN (5 příspěvků), Trance - TOTY 2017 (450 příspěvků), Assassin's Creed Unity (65 příspěvků), STEAM -všechno sem (7038 příspěvků), Vše o sběratelských/speciálních/limitovaných edicích her (4563 příspěvků), Good Old Games | GOG.com (53 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Overgrowth – prohopkejte se ke svobodě

Je na čase svrhnout krutovládu a opět nastolit mír. Svět volá po hrdinovi a nikdo jiný nemá tolik za ušima jako králík Turner.

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC
 
 
Fire Emblem Warriors - povedená grupka hrdinů

Omega Force nám opět dokázala, že vlastní návod, jak účelně spojit dvě různé značky. A vytvořit tak perfektní záležitost.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole a handheld
 
 
Návštěva nového studia SCS Software

Tvůrci simulátorů trucků slaví 20 let, a tak nás pozvali do svých zcela nových kanceláří na prohlídku, ukázku VR a křest nového DLC New Mexico.

 
Přečíst celý článek»Autor: Marek_Tvrdy - Platforma: PC
 

Heliborne - vrtulníky a rock

Recenze - 21.11.2017
 
Heliborne - vrtulníky a rock

Nahoďte rotory a vrhněte se do víru nebeských bitev v simulátoru Heliborne. Toto akční létání s vrtulníky je plné výbuchů raket, řinčení kulometů a…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC
 
 
Attentat 1942 – lepší než učebnice

Heydrichiáda zasáhla osudy tisíců lidí. Pojďme se podívat blíže na jeden z nich.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC