Uživatel nepřihlášen

Vývojáři her mají vlastní seznamku

Pondělí 3.7.2017 12:23 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

V České republice ji založil bývalý manažer Amazonu, vývojářům má pomoci najít investory a vydavatele.

V dnešní době už nestačí mít pouze nápad k vytvoření hry. Potřebujete peníze, které můžete získat buď od hráčů přes crowdfunding (například na Kickstarteru) nebo se pokusit sehnat investory, respektive vydavatele. Ani jedno není jednoduché, zejména v situaci, kdy nemáte v herním průmyslu jméno. Začínajícím vývojářům i těm zkušenějším chce pomoci Sébastien Pacetti, který byl dlouhé roky na pozici manažera obchodního řetězce Amazon a pracoval také v Ubisoftu.

Pacetti v České republice založil novou firmu Yunoïa a vytvořil stejnojmennou službu. Tu popisuje jako seznamku pro vývojáře a tržiště pro jejich projekty. Přes službu Yunoïa mají vývojáři snadněji najít investory a vydavatele pro své hry, stejně tak se seznámit s dalšími tvůrci, kteří mohou přiložit ruku k dílu.

K vytvoření této služby ho přiměla situace, ke které se dostal, když pracoval pro pražské studio Warhorse v roli komerčního ředitele a snažil se najít službu, která by jim pomohla prezentovat vznikající středověké RPG Kingdom Come: Deliverance. Nic takového ale na internetu nenašel.

„Naší snahou je vytvořit ekosystém pro celý herní průmysl, kde vývojáři z malých i větších studií najdou vše, co potřebují pro to, aby mohli rychleji hry vyvinout a zobchodovat,“ prozradil Sébastien Pacetti v rozhovoru pro Hospodářské novinky.

„Zaplatit si můžete za radu expertů, s nimiž spolupracujeme. Odborný novinář vám třeba před jednáním s vydavatelem může dát názor na vaši hru. Experti přes komunikaci zase poradí, jak hru propagovat. Vývojáři přece jenom platí za stydlivé lidi a často nevědí, jakým způsobem k tomu přistoupit,“ dodává. Základní verze služby Yunoïa je zdarma. Měsíční poplatky jsou od 15 až do 100 euro za měsíc, podle toho, jaké předplatné si vývojář vybere.

Když se na Yunoïa podíváte, tak si lze přečíst o jednotlivých projektech základní informace, zhlédnout video nebo dokonce napsat recenzi, případně kontaktovat tvůrce.

Více se o službě Yunoïa dočtete na stránkách Byznys.ihned.cz.

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Vývojáři her mají vlastní seznamku
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Jamajčan    Docela fajn nápad!Jamajčanjamajcan73308    3.7.2017 12:30 Jamajčan

Docela fajn nápad!

Diskuze na fóru

Creative - forum pro kreativní lidi (683 příspěvků), STEAM -všechno sem (6995 příspěvků), Jules Verne (5 příspěvků), Trance - Progressive Mix 42* (397 příspěvků), Rozšíření katalogu (61 příspěvků), Argo (3 příspěvky), Hledám hru (3 příspěvky), Vše o sběratelských/speciálních/limitovaných edicích her (4532 příspěvků), Resident Evil (3 příspěvky), Overwatch - prodej uctu (13 příspěvků), PS 3 Problém (3 příspěvky)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Quarantine – hypochondrova noční můra skutečností

Civilizace se ocitá pod tlakem miliónů mikroskopických agresorů. Viry se snaží vyhubit lidstvo a jen odvážný lékařský tým může odvrátit katastrofu.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC
 
 
Portal Knights – Minecraft pro dospělé

Sprostá inspirace kultovní hrou pro mladistvé, nebo další evoluční stupeň „kostičkových“ her?

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole
 
 
The Infectious Madness of Doktor Dekker – detektivka na pohovce

Skrývá se vrah doktora Dekkera mezi jeho pacienty?

 
Přečíst celý článek»Autor: Ylbirda - Platforma: PC
 
 
The Elder Scrolls Online: Morrowind – návrat krásného starého světa

Zavítali jsme do legendární provincie. Líbilo se nám to, co jsme viděli?

 
Přečíst celý článek»Autor: EddieCZ - Platforma: PC a konzole
 
 
Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 10. až 16. července

Trial Mass Effectu: Andromeda, detaily o posledním DLC Mafie 3, datum vydání Gran Turismo Sport, expanze Warframe, demo The Surge a další.

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole