Uživatel nepřihlášen

Vývojáři her mají vlastní seznamku

Pondělí 3.7.2017 12:23 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

V České republice ji založil bývalý manažer Amazonu, vývojářům má pomoci najít investory a vydavatele.

V dnešní době už nestačí mít pouze nápad k vytvoření hry. Potřebujete peníze, které můžete získat buď od hráčů přes crowdfunding (například na Kickstarteru) nebo se pokusit sehnat investory, respektive vydavatele. Ani jedno není jednoduché, zejména v situaci, kdy nemáte v herním průmyslu jméno. Začínajícím vývojářům i těm zkušenějším chce pomoci Sébastien Pacetti, který byl dlouhé roky na pozici manažera obchodního řetězce Amazon a pracoval také v Ubisoftu.

Pacetti v České republice založil novou firmu Yunoïa a vytvořil stejnojmennou službu. Tu popisuje jako seznamku pro vývojáře a tržiště pro jejich projekty. Přes službu Yunoïa mají vývojáři snadněji najít investory a vydavatele pro své hry, stejně tak se seznámit s dalšími tvůrci, kteří mohou přiložit ruku k dílu.

K vytvoření této služby ho přiměla situace, ke které se dostal, když pracoval pro pražské studio Warhorse v roli komerčního ředitele a snažil se najít službu, která by jim pomohla prezentovat vznikající středověké RPG Kingdom Come: Deliverance. Nic takového ale na internetu nenašel.

„Naší snahou je vytvořit ekosystém pro celý herní průmysl, kde vývojáři z malých i větších studií najdou vše, co potřebují pro to, aby mohli rychleji hry vyvinout a zobchodovat,“ prozradil Sébastien Pacetti v rozhovoru pro Hospodářské novinky.

„Zaplatit si můžete za radu expertů, s nimiž spolupracujeme. Odborný novinář vám třeba před jednáním s vydavatelem může dát názor na vaši hru. Experti přes komunikaci zase poradí, jak hru propagovat. Vývojáři přece jenom platí za stydlivé lidi a často nevědí, jakým způsobem k tomu přistoupit,“ dodává. Základní verze služby Yunoïa je zdarma. Měsíční poplatky jsou od 15 až do 100 euro za měsíc, podle toho, jaké předplatné si vývojář vybere.

Když se na Yunoïa podíváte, tak si lze přečíst o jednotlivých projektech základní informace, zhlédnout video nebo dokonce napsat recenzi, případně kontaktovat tvůrce.

Více se o službě Yunoïa dočtete na stránkách Byznys.ihned.cz.

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Vývojáři her mají vlastní seznamku
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Jamajčan    Docela fajn nápad!Jamajčanjamajcan73308    3.7.2017 12:30 Jamajčan

Docela fajn nápad!

Diskuze na fóru

Humble bundle -vše sem (541 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (11969 příspěvků), Trance - Progressive Mix 43* (430 příspěvků), Mafia I - Krabicová verze - KOUPÍM! (12 příspěvků), Co neminout na PS4? (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7015 příspěvků), Prodej sběratelských figurek. (5 příspěvků), Prodám Intel Core i5-6400, LGA1151 (1 příspěvek)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Destiny 2 – space opera co chytne a nepustí

Jedna z nejdražších her minulých let dostává svůj druhý díl. Poučila se z předchozích chyb?

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole
 
 
Baja: Edge of Control HD – reinkarnace z minulé generace

K životu byly probuzeny off-road závody z minulé generace konzolí. Stojí Baja za váš čas a peníze?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 
 
Dishonored: Death of the Outsider - nový díl s novou hrdinkou

Hlavní roli přebírají spíše vedlejší charaktery. Přinese to vítané změny do zažitého konceptu, nebo už Dishonored nebude tím, čím bývalo?

 
Přečíst celý článek»Autor: Vakomlok - Platforma: PC a konzole
 
 
PES 2018 – fotbal pro fajnšmekry

Jaký je nejnovější fotbálek od Konami? Co přináší nového a jak se hraje? Otázek je celé řada a odpovědi najdete v dnešní recenzi.

 
Přečíst celý článek»Autor: Fakus - Platforma: PC a konzole
 
 
Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 11. až 17. září

Doom a Wolfenstein 2: The New Colossus pro Switch, veřejná PC beta Call of Duty: WWII, Season Pass Star Wars: Battlefrontu zdarma, streamování her…

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole