Uživatel nepřihlášen

Vývojáři her mají vlastní seznamku

Pondělí 3.7.2017 12:23 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

V České republice ji založil bývalý manažer Amazonu, vývojářům má pomoci najít investory a vydavatele.

V dnešní době už nestačí mít pouze nápad k vytvoření hry. Potřebujete peníze, které můžete získat buď od hráčů přes crowdfunding (například na Kickstarteru) nebo se pokusit sehnat investory, respektive vydavatele. Ani jedno není jednoduché, zejména v situaci, kdy nemáte v herním průmyslu jméno. Začínajícím vývojářům i těm zkušenějším chce pomoci Sébastien Pacetti, který byl dlouhé roky na pozici manažera obchodního řetězce Amazon a pracoval také v Ubisoftu.

Pacetti v České republice založil novou firmu Yunoïa a vytvořil stejnojmennou službu. Tu popisuje jako seznamku pro vývojáře a tržiště pro jejich projekty. Přes službu Yunoïa mají vývojáři snadněji najít investory a vydavatele pro své hry, stejně tak se seznámit s dalšími tvůrci, kteří mohou přiložit ruku k dílu.

K vytvoření této služby ho přiměla situace, ke které se dostal, když pracoval pro pražské studio Warhorse v roli komerčního ředitele a snažil se najít službu, která by jim pomohla prezentovat vznikající středověké RPG Kingdom Come: Deliverance. Nic takového ale na internetu nenašel.

„Naší snahou je vytvořit ekosystém pro celý herní průmysl, kde vývojáři z malých i větších studií najdou vše, co potřebují pro to, aby mohli rychleji hry vyvinout a zobchodovat,“ prozradil Sébastien Pacetti v rozhovoru pro Hospodářské novinky.

„Zaplatit si můžete za radu expertů, s nimiž spolupracujeme. Odborný novinář vám třeba před jednáním s vydavatelem může dát názor na vaši hru. Experti přes komunikaci zase poradí, jak hru propagovat. Vývojáři přece jenom platí za stydlivé lidi a často nevědí, jakým způsobem k tomu přistoupit,“ dodává. Základní verze služby Yunoïa je zdarma. Měsíční poplatky jsou od 15 až do 100 euro za měsíc, podle toho, jaké předplatné si vývojář vybere.

Když se na Yunoïa podíváte, tak si lze přečíst o jednotlivých projektech základní informace, zhlédnout video nebo dokonce napsat recenzi, případně kontaktovat tvůrce.

Více se o službě Yunoïa dočtete na stránkách Byznys.ihned.cz.

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Vývojáři her mají vlastní seznamku
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Jamajčan    Docela fajn nápad!Jamajčanjamajcan73308    3.7.2017 12:30 Jamajčan

Docela fajn nápad!

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (52 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Jaký monitor? (20 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12145 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole