Uživatel nepřihlášen
     

Geralt a jeho přátelé oslavují 10. výročí herního Zaklínače

Pondělí 4.9.2017 16:12 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Novinky Novinka

V povedeném videu se sešla celá řada postav nejen ze Zaklínače 3. K dispozici je také video, které ukazuje vtipné chyby z vývoje a další zákulisní kuriozity. Aktualizováno.

Aktualizace: Studio CD Projekt RED nově vydalo tapetu na plochu s motivem oslavy 10. výročí herního Zaklínače. Jedná se o kvalitnější podobu závěrečného záběru včerejšího videa, na němž je k vidění Geralt, Ciri, Yennefer, Triss, Marigold, Zoltan Chivay, Shani, Regis, Lambert, Eskel, Vernon Roche, Klepna a Janek. Další rozlišení obrázku najdete na oficiálním webu v sekci Media, konkrétně na záložce Wallpapers.


Původní zpráva (11:20): Letos na podzim to bude už 10 let od vydání prvního herního Zaklínače. V CD Projektu RED však slaví 10. výročí své značky už nyní, jak dokazuje třeba včerejší přednáška na akci PAX West, na níž někteří zaměstnanci studia hovořili o historii celé série.

Vše odstartovalo působivé a z jistého úhlu pohledu snad i dojemné video, v němž lze vidět Geralta a jeho přátele, jak slaví na vinici Corvo Bianco v Toussaintu, který se objevil v datadisku O víně a krvi pro Zaklínače 3. Kromě Geralta a Ciri si můžete všimnout Triss, Yennefer, Marigolda, Regise, Zoltana, Shani, Krvavého barona, Vernona Rocheho, Lamberta, Eskela a dalších postav.

Touto cestou CD Projekt RED děkuje fanouškům a hráčům za desetiletou podporu, bez níž by se samozřejmě nedostali do pozice, v jaké jsou nyní. Nezbývá než vývojářům pogratulovat ke kulatému výročí a vyhlížet cokoliv, co se značkou Zaklínač napáchají v následujících letech. Momentálně pracují na karetní hře Gwent: The Witcher Card Game, připravují Zaklínače 3 pro podporu Xboxu One X a PS4 Pro a jednoho dne se snad vrátí s nějakým dalším pořádným titulem. Už delší dobu ale víme, že přednost má nyní Cyberpunk 2077 a že jestli se CD Projekt RED do světa Zaklínače vrátí, už se budeme muset obejít bez Geralta. Jeho herní příběh skončil.

Během přednášky byla ukázána i videa, která se ohlíží za vývojem jednotlivých dílů. Videa spojená se Zaklínačem a Zaklínačem 2 jsou poměrně standardní, retrospektiva Zaklínače 3 však rozhodně stojí za pozornost. Nejen že je plná záběrů ze zákulisí, ale také ukazuje kuriózní chyby, s nimiž se vývojáři během tvorby hry setkali.

Tisk
Související novinky
 
Dark Horse připravuje sošku Geralta ve vaně

Dark Horse připravuje sošku Geralta ve vaně

Úterý 20.2.2018 15:09 - Sběratelské předměty spojené se Zaklínačem jsou čím dál podivnější. Přečíst celý článek »

18 komentářů|PC, PS4, Xbox One
Zaklínač 3 se dočkal podpory Xboxu One X

Zaklínač 3 se dočkal podpory Xboxu One X

Středa 20.12.2017 15:20 - Patch 1.60 přináší různá grafická vylepšení a dva režimy, díky nimž je možné hrát s rozlišením 4K při 30fps nebo se škálovaným rozlišením při 60fps. Přečíst celý článek »

7 komentářů|Xbox One
Úvod prvního Zaklínače předělán v enginu Zaklínače 3

Úvod prvního Zaklínače předělán v enginu Zaklínače 3

Pondělí 13.11.2017 16:34 - Díky modu si můžete v modernějším podání zahrát deset let starý úvod herního Zaklínače. Přečíst celý článek »

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Geralt a jeho přátelé oslavují 10. výročí herního Zaklínače
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Virus    Tak konečně jsem to shlédl s češtinou. Jsem se bál, že to nedodělají. :-) A je to pěkné, desetileté ohlednutí za sérií ale je to taky sakra dlouhé. :-DVirusvirus7406    14.9.2017 17:21 Virus

Tak konečně jsem to shlédl s češtinou. Jsem se bál, že to nedodělají. :-) A je to pěkné, desetileté ohlednutí za sérií ale je to taky sakra dlouhé. :-D

eVe-CZ    Změna je život :D :D nikdy nevíš , já bych se volbě pohlaví nebránil . Za Ciri to je asi nejpravděpodobnější ale jak říkáš nejspíš tak z 5 % procent . necháme se překvapit . Přeci to stejnak nebude hned další rok ale ještě pár let to potrvá ....eVe-CZeve-cz37508    13.9.2017 18:42 eVe-CZ

@ odpověď na komentář od fallanga:Změna je život :D :D nikdy nevíš , já bych se volbě pohlaví nebránil . Za Ciri to je asi nejpravděpodobnější ale jak říkáš nejspíš tak z 5 % procent . necháme se překvapit . Přeci to stejnak nebude hned další rok ale ještě pár let to potrvá ....

fallanga napsal:Pokud vyjde další Zaklínač, tak dost pochybuji, že by byl za ženskou postavu. Přeci jenom, zaklínačky nejsou, a v Zaklínači by se mělo, logicky, hrát za zaklínače. Maximálně ta Ciri, ale tomu bych taky nedával přílišné naděje.

fallanga    Pokud vyjde další Zaklínač, tak dost pochybuji, že by byl za ženskou postavu. Přeci jenom, zaklínačky nejsou, a v Zaklínači by se mělo, logicky, hrát za zaklínače. Maximálně ta Ciri, ale tomu bych taky nedával přílišné naděje.fallangafallanga20226    13.9.2017 18:27 fallanga

@ odpověď na komentář od eVe-CZ:Pokud vyjde další Zaklínač, tak dost pochybuji, že by byl za ženskou postavu. Přeci jenom, zaklínačky nejsou, a v Zaklínači by se mělo, logicky, hrát za zaklínače. Maximálně ta Ciri, ale tomu bych taky nedával přílišné naděje.

eVe-CZ napsal:Tak to ti rozumím :) je vidět že tu hru máš vážně rád . Todle znám ale moc her takových už není .... Každopádně pokud vyjde další zaklínač tak at je prosím za Ciri či nějakou ženskou postavu , to bych byl vážně rád . Ale musí si to udržet kvalitu kterou předvedl třetí díl . :) .

eVe-CZ   1x   Tak to ti rozumím :) je vidět že tu hru máš vážně rád . Todle znám ale moc her takových už není .... Každopádně pokud vyjde další zaklínač tak at je prosím za Ciri či nějakou ženskou postavu , to bych byl vážně rád . Ale musí si to udržet kvalitu kterou předvedl třetí díl . :) .eVe-CZeve-cz37508    13.9.2017 18:00 eVe-CZ

@ odpověď na komentář od Norbi001:Tak to ti rozumím :) je vidět že tu hru máš vážně rád . Todle znám ale moc her takových už není .... Každopádně pokud vyjde další zaklínač tak at je prosím za Ciri či nějakou ženskou postavu , to bych byl vážně rád . Ale musí si to udržet kvalitu kterou předvedl třetí díl . :) .

Norbi001 napsal:Což o to... to je mi jasný. Ale když se podíváš co vývojáři chrlí za houna a potom si zase zahraješ Zaklínače, tak najednou prostě toužíš po dalším skvostu jako je Zaklínač. Ta hra prostě v Tobě zanechá pocity, které se jen tak nezapomínají. Stejně jsem to měl s Uncharted nebo God of War... prostě to čekání je ubíjející, když víš, že Těm vývojářům můžeš prostě věřit.

Norbi001   2x   Což o to... to je mi jasný. Ale když se podíváš co vývojáři chrlí za houna a potom si zase zahraješ Zaklínače, tak najednou prostě toužíš po dalším skvostu jako je Zaklínač. Ta hra prostě v Tobě zanechá pocity, které se jen tak nezapomínají. Stejně jsem to měl s Uncharted nebo God of War... prostě to čekání je ubíjející, když víš, že Těm vývojářům můžeš prostě věřit.Norbi001norbi00117630    13.9.2017 16:32 Norbi001

@ odpověď na komentář od eVe-CZ:Což o to... to je mi jasný. Ale když se podíváš co vývojáři chrlí za houna a potom si zase zahraješ Zaklínače, tak najednou prostě toužíš po dalším skvostu jako je Zaklínač. Ta hra prostě v Tobě zanechá pocity, které se jen tak nezapomínají. Stejně jsem to měl s Uncharted nebo God of War... prostě to čekání je ubíjející, když víš, že Těm vývojářům můžeš prostě věřit.

eVe-CZ napsal:Kámo to je moc brzo . . Chce to kvalitu a čas na vše , tadle hra si to zaslouží . Klidně si počkám dalších 6 let když to bude stát za to :)

eVe-CZ    Kámo to je moc brzo . . Chce to kvalitu a čas na vše , tadle hra si to zaslouží . Klidně si počkám dalších 6 let když to bude stát za to :)eVe-CZeve-cz37508    10.9.2017 02:41 eVe-CZ

@ odpověď na komentář od Norbi001:Kámo to je moc brzo . . Chce to kvalitu a čas na vše , tadle hra si to zaslouží . Klidně si počkám dalších 6 let když to bude stát za to :)

Norbi001 napsal:No tohle mi snad dělají schválně? Já to musim říct... prostě musim.... KURVA UŽ NÁM DEJTE DALŠÍ HRU Z PROSTŘEDÍ ZAKLÍNAČEEEE. ! ! ! Já, syn krále Děloslava VIII, požaduji další podobnou dokonalost. JÁ CHCI, JÁ CHCI, JÁ CHCI. :D Neříkejte, že byste takovou hru nebrali. Tentokrát klidně i vlastní postavu nebo tak něco. Co Vy na to?

eVe-CZ    A já trojku stále nedohrál :( to je žabařství todle :(eVe-CZeve-cz37508    10.9.2017 02:39 eVe-CZ

A já trojku stále nedohrál :( to je žabařství todle :(

Imunda    Teprv Baron? No tak to budeš padat že židle asi... To je opravdu jen chabý začátek!Imundaimunda31837    5.9.2017 19:52 Imunda

@ odpověď na komentář od johnny_jay:Teprv Baron? No tak to budeš padat že židle asi... To je opravdu jen chabý začátek!Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

johnny_jay napsal:Jednička mne minula, dvojka mne nezaujala, ale trojka je hotový majsrtštyk. Naštěstí jsem pořád relativně na začátku (ještě jsem nepomohl Baronovi zachránit jeho ženu) , takže toho mám pořád dost před sebou. A hlavně, z té hry jde poznat, že se nás tvůrci nesnažili odrbat, ale naopak, že se pokusili vydat hru desetiletí. Podařilo se jim to? Nemohu soudit, ale pokud by někdo řekl, že ano, nebyl bych překvapen :)

Sash13   1x   right in the feels!Sash13sash1319385    5.9.2017 16:26 Sash13

right in the feels!

zorgSVK    Musím si to zahrať zas a znova po 3x :) Dúfam, že sa jedného dňa do sveta Zaklínača ešte vrátime, kludne by to mohlo byť aj za Ciri a jej nové príbehy, ale nechal by som sa aj prekvapiť, zaklínač bude vždy u mňa TOP1 hra a dlho ju asi nič neprekoná :) Tomu, komu ukápla aj slza za to 2 minútové video, kto by to bol povedal, že hra dokáže v človeku vyvolať také pocity : O Btw Cyberpunku sa skôr ako 2020 asi nedočkáme, či ?zorgSVKzorgsvk9692    4.9.2017 22:38 zorgSVK

Musím si to zahrať zas a znova po 3x :) Dúfam, že sa jedného dňa do sveta Zaklínača ešte vrátime, kludne by to mohlo byť aj za Ciri a jej nové príbehy, ale nechal by som sa aj prekvapiť, zaklínač bude vždy u mňa TOP1 hra a dlho ju asi nič neprekoná :) Tomu, komu ukápla aj slza za to 2 minútové video, kto by to bol povedal, že hra dokáže v človeku vyvolať také pocity : O Btw Cyberpunku sa skôr ako 2020 asi nedočkáme, či ?Komentář byl autorem naposledy upraven 5.9.2017 10:35

Původní verze před úpravami:Musím si to zahrať zas a znova po 3x :)

OS1R1S   6x   Parádní video :thumbup: Husina, nostalgická slza a krásné vzpomínky. Závěr jak se patří :-)OS1R1Sos1r1s8560    4.9.2017 21:29 OS1R1S

Parádní video :thumbup: Husina, nostalgická slza a krásné vzpomínky. Závěr jak se patří :-)

Norbi001    No tohle mi snad dělají schválně? Já to musim říct... prostě musim.... KURVA UŽ NÁM DEJTE DALŠÍ HRU Z PROSTŘEDÍ ZAKLÍNAČEEEE. ! ! ! Já, syn krále Děloslava VIII, požaduji další podobnou dokonalost. JÁ CHCI, JÁ CHCI, JÁ CHCI. :D Neříkejte, že byste takovou hru nebrali. Tentokrát klidně i vlastní postavu nebo tak něco. Co Vy na to?Norbi001norbi00117630    4.9.2017 19:04 Norbi001

No tohle mi snad dělají schválně? Já to musim říct... prostě musim.... KURVA UŽ NÁM DEJTE DALŠÍ HRU Z PROSTŘEDÍ ZAKLÍNAČEEEE. ! ! ! Já, syn krále Děloslava VIII, požaduji další podobnou dokonalost. JÁ CHCI, JÁ CHCI, JÁ CHCI. :D Neříkejte, že byste takovou hru nebrali. Tentokrát klidně i vlastní postavu nebo tak něco. Co Vy na to?

CzePavel99   1x   Až ukápla slza... :shock:CzePavel99czepavel9911259    4.9.2017 17:39 CzePavel99

Až ukápla slza... :shock:

johnny_jay    Jednička mne minula, dvojka mne nezaujala, ale trojka je hotový majsrtštyk. Naštěstí jsem pořád relativně na začátku (ještě jsem nepomohl Baronovi zachránit jeho ženu) , takže toho mám pořád dost před sebou. A hlavně, z té hry jde poznat, že se nás tvůrci nesnažili odrbat, ale naopak, že se pokusili vydat hru desetiletí. Podařilo se jim to? Nemohu soudit, ale pokud by někdo řekl, že ano, nebyl bych překvapen :)johnny_jayjohnny_jay30163    4.9.2017 16:09 johnny_jay

Jednička mne minula, dvojka mne nezaujala, ale trojka je hotový majsrtštyk. Naštěstí jsem pořád relativně na začátku (ještě jsem nepomohl Baronovi zachránit jeho ženu) , takže toho mám pořád dost před sebou. A hlavně, z té hry jde poznat, že se nás tvůrci nesnažili odrbat, ale naopak, že se pokusili vydat hru desetiletí. Podařilo se jim to? Nemohu soudit, ale pokud by někdo řekl, že ano, nebyl bych překvapen :)

Paulus Poetry    Nedávno jsem dohrál Wild Hunt se všemi DLC. Pravda už to není takové, jako když hrajete hru poprvé a teprve vše odhalujete. Nicméně hra má výbornou znovuhratelnost a příběh jsem si rád připomenul a užil do sytosti. Každý hraje svým vlastním stylem. A nebo jen na YouTube můžete naleznout nepřeberné množství buildů. Vždycky ale je lepší experimentovat a hrát nevšedního zaklínače a používat dovednosti, které zas tak moc lidí nevyužívalo :) Hra je pak o hodně jiná. Člověk nemá pak pocit, že už tohle jednou viděl a dělal to takhle a takto.Paulus Poetrypaulus-poetry66313    4.9.2017 15:31 Paulus Poetry

Nedávno jsem dohrál Wild Hunt se všemi DLC. Pravda už to není takové, jako když hrajete hru poprvé a teprve vše odhalujete. Nicméně hra má výbornou znovuhratelnost a příběh jsem si rád připomenul a užil do sytosti. Každý hraje svým vlastním stylem. A nebo jen na YouTube můžete naleznout nepřeberné množství buildů. Vždycky ale je lepší experimentovat a hrát nevšedního zaklínače a používat dovednosti, které zas tak moc lidí nevyužívalo :) Hra je pak o hodně jiná. Člověk nemá pak pocit, že už tohle jednou viděl a dělal to takhle a takto.

fallanga   2x   Nebudu lhát. Nějaká nostalgická slza tam byla.fallangafallanga20226    4.9.2017 15:19 fallanga

Nebudu lhát. Nějaká nostalgická slza tam byla.

Ondrej_V    Tak jsem to asi špatně pochopil.Ondrej_Vondrej_v15018    4.9.2017 13:27 Ondrej_V

@ odpověď na komentář od Cvrnda:Tak jsem to asi špatně pochopil.

Cvrnda napsal:Trojka byla od začátku koncipovaná jako pokračování Geraltovat příběhu. Za vlastní postavu se původně mělo hrát v původním Zaklínači, než si tvůrci řekli, že fanoušci prostě chějí hrát za Geralta

ElementGamer   2x   Nádherný konec jedné cesty. :) Ale... něco končí, něco začíná.ElementGamerelementgamer13999    4.9.2017 13:25 ElementGamer

Nádherný konec jedné cesty. :) Ale... něco končí, něco začíná.

Cvrnda člen redakce   13x   Trojka byla od začátku koncipovaná jako pokračování Geraltovat příběhu. Za vlastní postavu se původně mělo hrát v původním Zaklínači, než si tvůrci řekli, že fanoušci prostě chějí hrát za GeraltaCvrndacvrnda7    4.9.2017 13:19 Cvrnda

@ odpověď na komentář od Ondrej_V:Trojka byla od začátku koncipovaná jako pokračování Geraltovat příběhu. Za vlastní postavu se původně mělo hrát v původním Zaklínači, než si tvůrci řekli, že fanoušci prostě chějí hrát za Geralta

Ondrej_V napsal:Ohledně pokračování Zaklínače. Už trojka měla být s vlastní postavou. A přesto...

Ondrej_V    Ohledně pokračování Zaklínače. Už trojka měla být s vlastní postavou. A přesto...Ondrej_Vondrej_v15018    4.9.2017 13:14 Ondrej_V

Ohledně pokračování Zaklínače. Už trojka měla být s vlastní postavou. A přesto...

Ondrej_V   1x   Stačila mi hrát trojka a tu sérii jsem si zamiloval, stejně jako AC. Byť fantasy vyloženě nemám rád.Ondrej_Vondrej_v15018    4.9.2017 13:11 Ondrej_V

Stačila mi hrát trojka a tu sérii jsem si zamiloval, stejně jako AC. Byť fantasy vyloženě nemám rád.

Rys18   1x   knihy su prequelRys18rys1812038    4.9.2017 13:03 Rys18

@ odpověď na komentář od skylines:knihy su prequel

skylines napsal:Tohle je dokonalé. :D Bral bych nějaký prequel :D

skylines    Tohle je dokonalé. :D Bral bych nějaký prequel :Dskylinesskylines11568    4.9.2017 12:56 skylines

Tohle je dokonalé. :D Bral bych nějaký prequel :D

Xapek   21x   Až mi skoro slzička ukápla :-) A pak mi tvrďte, že tohle není nejlepší herní studio. Přeji jim přinejmenším stejný úspěch s novou značkou. Na Cyberpunk se těším, nedovedu si představit, že by to nebyla jasná koupě. :thumbup:Xapekxapek21014    4.9.2017 12:34 Xapek

Až mi skoro slzička ukápla :-) A pak mi tvrďte, že tohle není nejlepší herní studio. Přeji jim přinejmenším stejný úspěch s novou značkou. Na Cyberpunk se těším, nedovedu si představit, že by to nebyla jasná koupě. :thumbup:

Marek_Tvrdy člen redakce    A zase neoznámili žádnou výroční verzi. Stále doufám v tabletový port jedničky.Marek_Tvrdymarek_tvrdy6198    4.9.2017 12:21 Marek_Tvrdy

A zase neoznámili žádnou výroční verzi. Stále doufám v tabletový port jedničky.

Geralt z Rivie   2x   Už 10 let? To mě utvrdilo v tom, že si dám znova všechny díly. :) Super série :)Geralt z Riviegeralt-z-rivie17274    4.9.2017 12:17 Geralt z Rivie

Už 10 let? To mě utvrdilo v tom, že si dám znova všechny díly. :) Super série :)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

risha03   2x   Jo... tak z tohoto videa jsem bulil už včera : / :D nejlepší hra (hry) , které kdy vznikly.risha03risha0321162    4.9.2017 12:17 risha03

Jo... tak z tohoto videa jsem bulil už včera : / :D nejlepší hra (hry) , které kdy vznikly.

Smejdcz   10x   Sakra, co bych dal za tu věcičku z Men in Black a vypral si mozek, abych to celé mohl dát znova na čisto. No a teď navalte Cyberpunk 2077 sakra :DSmejdczsmejdcz2368    4.9.2017 11:49 Smejdcz

Sakra, co bych dal za tu věcičku z Men in Black a vypral si mozek, abych to celé mohl dát znova na čisto. No a teď navalte Cyberpunk 2077 sakra :D

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (52 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Jaký monitor? (20 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12145 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole