Uživatel nepřihlášen
   

Když se Stardew Valley setká s Harrym Potterem

Středa 13.9.2017 09:50 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

Nové RPG odehrávající se v čarodějnické škole/vesničce. Aktualizováno o nové detaily.

Generální ředitel společnosti Chucklefish (vydavatel Stardew Valley) poskytl PC Gameru rozhovor a prozradil více detailů o připravovaném projektu, který připomíná Stardew Valley při setkání s Harrym Potterem.

Dosud neoznámená hra nás zavede do školy kouzel, kde budeme hrát za jednoho ze studentů. „Cílem bylo vytvořit zábavný a kouzelný herní svět, který bude příjemným místem stejně jako město ve Stardew Valley,“ začal své vyprávění Finn Brice.

Vývojáři se inspirovali u Harryho Pottera, což je na první pohled poznat. Finn Brice ale prozradil, že další inspirací pro ně byl japonský dětský animovaný film Kiki’s Delivery Service (Doručovací služba slečny Kiki), knižní série Old Kingdom a fiktivní postava Tiffany Aching (Tonička Bolavá) z knih Terryho Pratchetta.

Ve hře se pochopitelně budete učit kouzlit a chybět nebude ani crafting systém pro výrobu lektvarů. Součástí hry je ale i farmářský systém.

„Je pro nás důležité, aby hra co nejvíce zachytila nostalgii školního života. Očekávejte nezapomenutelné okamžiky vycházející z našich vlastních zkušeností,“ dodal Brice.
Původní zpráva

Britská tvůrčí a vydavatelská společnost Chucklefish Limited se postupně dostává do popředí. V roce 2016 zaujmula akční adventurou Starbound, ve stejném roce vydala velmi úspěšné farmářské/dungeon RPG Stardew Valley a na letošní rok chystá taktickou tahovku Wargroove. To ale není jediná hra ve vývoji. Chucklefish hodlají navázat na úspěch Stardew Valley s RPG, které nás zavede do čarodějnické školy/vesničky.

O hře v současné době nic nevíme, ale Finn ‘Tiy’ Brice, ředitel firmy, na svém Twitteru zveřejnil obrázek, který potvrzuje lednové informace od PCGameru. V té době magazín popisoval nový projekt slovy, že se Stardew Valley setkal s Harrym Potterem. Zapomenout nemůže ani na video z prototypu, kterým Brice demonstroval grafický styl připravovaného díla.

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Když se Stardew Valley setká s Harrym Potterem
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
CzechBlackhawk    Vyborna hra, jen kdyby nebyly problemy s ps4 pro, kdy napr. pri vypinani konzole po vypnuti hry vas konzole upozorni chybovou hlaskou 3 beep (3x zapipa) . To mi hodne vadi a kvuli toho tu hru nehraju.CzechBlackhawkczechblackhawk56330    13.9.2017 12:22 CzechBlackhawk

Vyborna hra, jen kdyby nebyly problemy s ps4 pro, kdy napr. pri vypinani konzole po vypnuti hry vas konzole upozorni chybovou hlaskou 3 beep (3x zapipa) . To mi hodne vadi a kvuli toho tu hru nehraju.

Lincoln    Tak tohle je hodně cute :) Stardew Valley jsem hrál chvilku, ale tohle by mě asi bavilo déle.Lincolnlincoln21233    5.9.2017 07:16 Lincoln

Tak tohle je hodně cute :) Stardew Valley jsem hrál chvilku, ale tohle by mě asi bavilo déle.

Raylo™   2x   Tak tohle budu urcite sledovat:)Raylo™raylo37553    4.9.2017 18:08 Raylo™

Tak tohle budu urcite sledovat:)

Libu   1x   Tohle je přesně ten typ hry, který bych uvítala na mobil/tablet, ale bohužel. :-(Libulibu8858    4.9.2017 16:01 Libu

Tohle je přesně ten typ hry, který bych uvítala na mobil/tablet, ale bohužel. :-(

johnny_jay    Co jsem se díval, tak někdo z Chucklefish Lt. má vypomoct tvůrci SV s MP. Škoda, že (tvůrce SV) nepracoval i na Starboundu. Ta hra se mi líbí, ale když jsem ji hrál, něco mi tam chybělo a to něco by tam podle mě ten vývojář dokázal přidat. Jinak pokud uvažujete nad koupí SV, jen do toho :)johnny_jayjohnny_jay30163    4.9.2017 15:58 johnny_jay

Co jsem se díval, tak někdo z Chucklefish Lt. má vypomoct tvůrci SV s MP. Škoda, že (tvůrce SV) nepracoval i na Starboundu. Ta hra se mi líbí, ale když jsem ji hrál, něco mi tam chybělo a to něco by tam podle mě ten vývojář dokázal přidat. Jinak pokud uvažujete nad koupí SV, jen do toho :)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Attentat 1942 – lepší než učebnice

Heydrichiáda zasáhla osudy tisíců lidí. Pojďme se podívat blíže na jeden z nich.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC
 
 
Project Cars 2 – nekompromisní závodní simulátor

To, co vám jinde projde, za to vám Project Cars 2 vymáchá obličej v kaluži vyjetého oleje.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole
 
 
Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 13. až 19. listopadu

Odhalení Thrones of Britannia: A Total War Saga a Project Hospital, seriál Hitmana, akční hra od Motive Studios, duchovní nástupce Skate, nové DLC…

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Deskovkový speciál: Zombicide Černý mor

Středověkými zablácenými ulicemi se šinou hordy nemrtvých, kterým čelí hrstka statečných hrdinů. Přijmete jejich pozvání do party?

 
 
 
Star Wars: Battlefront 2 - další návštěva předaleké galaxie

Hodnotíme singleplayer i multiplayer nového Battlefrontu. Jak kvalitní je výsledná hra a jak se vypořádala s nedávnými vlnami kontroverze?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole