Uživatel nepřihlášen
   

Když se Stardew Valley setká s Harrym Potterem

Středa 13.9.2017 09:50 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

Nové RPG odehrávající se v čarodějnické škole/vesničce. Aktualizováno o nové detaily.

Generální ředitel společnosti Chucklefish (vydavatel Stardew Valley) poskytl PC Gameru rozhovor a prozradil více detailů o připravovaném projektu, který připomíná Stardew Valley při setkání s Harrym Potterem.

Dosud neoznámená hra nás zavede do školy kouzel, kde budeme hrát za jednoho ze studentů. „Cílem bylo vytvořit zábavný a kouzelný herní svět, který bude příjemným místem stejně jako město ve Stardew Valley,“ začal své vyprávění Finn Brice.

Vývojáři se inspirovali u Harryho Pottera, což je na první pohled poznat. Finn Brice ale prozradil, že další inspirací pro ně byl japonský dětský animovaný film Kiki’s Delivery Service (Doručovací služba slečny Kiki), knižní série Old Kingdom a fiktivní postava Tiffany Aching (Tonička Bolavá) z knih Terryho Pratchetta.

Ve hře se pochopitelně budete učit kouzlit a chybět nebude ani crafting systém pro výrobu lektvarů. Součástí hry je ale i farmářský systém.

„Je pro nás důležité, aby hra co nejvíce zachytila nostalgii školního života. Očekávejte nezapomenutelné okamžiky vycházející z našich vlastních zkušeností,“ dodal Brice.
Původní zpráva

Britská tvůrčí a vydavatelská společnost Chucklefish Limited se postupně dostává do popředí. V roce 2016 zaujmula akční adventurou Starbound, ve stejném roce vydala velmi úspěšné farmářské/dungeon RPG Stardew Valley a na letošní rok chystá taktickou tahovku Wargroove. To ale není jediná hra ve vývoji. Chucklefish hodlají navázat na úspěch Stardew Valley s RPG, které nás zavede do čarodějnické školy/vesničky.

O hře v současné době nic nevíme, ale Finn ‘Tiy’ Brice, ředitel firmy, na svém Twitteru zveřejnil obrázek, který potvrzuje lednové informace od PCGameru. V té době magazín popisoval nový projekt slovy, že se Stardew Valley setkal s Harrym Potterem. Zapomenout nemůže ani na video z prototypu, kterým Brice demonstroval grafický styl připravovaného díla.

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Když se Stardew Valley setká s Harrym Potterem
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
CzechBlackhawk    Vyborna hra, jen kdyby nebyly problemy s ps4 pro, kdy napr. pri vypinani konzole po vypnuti hry vas konzole upozorni chybovou hlaskou 3 beep (3x zapipa) . To mi hodne vadi a kvuli toho tu hru nehraju.CzechBlackhawkczechblackhawk56330    13.9.2017 12:22 CzechBlackhawk

Vyborna hra, jen kdyby nebyly problemy s ps4 pro, kdy napr. pri vypinani konzole po vypnuti hry vas konzole upozorni chybovou hlaskou 3 beep (3x zapipa) . To mi hodne vadi a kvuli toho tu hru nehraju.

Lincoln    Tak tohle je hodně cute :) Stardew Valley jsem hrál chvilku, ale tohle by mě asi bavilo déle.Lincolnlincoln21233    5.9.2017 07:16 Lincoln

Tak tohle je hodně cute :) Stardew Valley jsem hrál chvilku, ale tohle by mě asi bavilo déle.

Raylo™   2x   Tak tohle budu urcite sledovat:)Raylo™raylo37553    4.9.2017 18:08 Raylo™

Tak tohle budu urcite sledovat:)

Libu   1x   Tohle je přesně ten typ hry, který bych uvítala na mobil/tablet, ale bohužel. :-(Libulibu8858    4.9.2017 16:01 Libu

Tohle je přesně ten typ hry, který bych uvítala na mobil/tablet, ale bohužel. :-(

johnny_jay    Co jsem se díval, tak někdo z Chucklefish Lt. má vypomoct tvůrci SV s MP. Škoda, že (tvůrce SV) nepracoval i na Starboundu. Ta hra se mi líbí, ale když jsem ji hrál, něco mi tam chybělo a to něco by tam podle mě ten vývojář dokázal přidat. Jinak pokud uvažujete nad koupí SV, jen do toho :)johnny_jayjohnny_jay30163    4.9.2017 15:58 johnny_jay

Co jsem se díval, tak někdo z Chucklefish Lt. má vypomoct tvůrci SV s MP. Škoda, že (tvůrce SV) nepracoval i na Starboundu. Ta hra se mi líbí, ale když jsem ji hrál, něco mi tam chybělo a to něco by tam podle mě ten vývojář dokázal přidat. Jinak pokud uvažujete nad koupí SV, jen do toho :)

Diskuze na fóru

Humble bundle -vše sem (538 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (11969 příspěvků), Trance - Progressive Mix 43* (430 příspěvků), Co neminout na PS4? (5 příspěvků), Prodej sběratelských figurek. (5 příspěvků), Mafia I - Krabicová verze - KOUPÍM! (6 příspěvků), STEAM -všechno sem (7014 příspěvků), Soška - Aiden Pearce (prodám) (1 příspěvek), Prodám Intel Core i5-6400, LGA1151 (1 příspěvek)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Dishonored: Death of the Outsider - nový díl s novou hrdinkou

Hlavní roli přebírají spíše vedlejší charaktery. Přinese to vítané změny do zažitého konceptu, nebo už Dishonored nebude tím, čím bývalo?

 
Přečíst celý článek»Autor: Vakomlok - Platforma: PC a konzole
 
 
PES 2018 – fotbal pro fajnšmekry

Jaký je nejnovější fotbálek od Konami? Co přináší nového a jak se hraje? Otázek je celé řada a odpovědi najdete v dnešní recenzi.

 
Přečíst celý článek»Autor: Fakus - Platforma: PC a konzole
 
 
Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 11. až 17. září

Doom a Wolfenstein 2: The New Colossus pro Switch, veřejná PC beta Call of Duty: WWII, Season Pass Star Wars: Battlefrontu zdarma, streamování her…

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Deskovkový speciál: Vládce Tokia

V kůži mocného monstra ničte japonskou metropoli a rozdávejte mocné údery svým nepřátelům.

 
 
 
Conan Exiles: The Frozen North – výprava do hor

Vyprahlá poušť, nevyzpytatelná oáza a drsné vrcholky hor. Jaké bylo naše přežívání?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole