Uživatel nepřihlášen

Predator Triton 700 vs. Helios 300: Grafikou a procesorem to teprve začíná

Pátek 29.9.2017 13:33 - Autor: "Inzerce" - Rubrika: Novinky Novinka

Dva herní stroje s logem Acer jsou na první pohled shodné, zdání ovšem klame. Nesmíte se totiž spoléhat pouze na základní specifikace.

Čím se mezi sebou liší herní notebooky? Nejčastější odpověď bude pravděpodobně výkon. Přece jen se pro hráče jedná o ten hlavní parametr. Neměl by být ale jediný. Zkušení dávno vědí, že hrubý výkon není vše a zážitek ovlivní celá řada dalších parametrů. Budete notebook každý den nosit s sebou? Pak určitě oželíte kapku výkonu za mnohem příjemnější rozměry a váhu. Upravujete pravidelně fotky? V takovém případě je nutností kvalitní displej. To jsou jenom dva jednoduché příklady k nastínění toho, že gigahertzy a gigabajty nejsou všechno.

Herní notebooky Predator Triton 700 a Predator Helios 300 skvěle poslouží k porovnání a ukázce, že jde o víc než jenom výkonové parametry. Nabízí standardní velikost 15,6“ a Helios 300 disponuje v nejvyšší konfiguraci stejnými parametry jako výše postavený Triton 700. Jmenovitě moderní Kaby Lake procesor Core i7-7700HQ v kombinaci s 16 GB rychlé DDR4 paměti a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1060 s 6 GB paměti.

Hlavní parametry jsou stejné, proč tedy Acer nabízí dva z tohoto úhlu stejné stroje a za Predator Triton 700 si nechá výrazně připlatit. Oba notebooky se liší v celé řadě parametrů, které nejsou na první pohled zřejmé. Právě s rozdíly vás seznámí následující odstavce.


Zatímco Helios 300 po stránce rozměrů snadno zapadne mezi konkurenční herní notebooky, Triton 700 bude vyčnívat, resp. se díky kompaktním rozměrům mezi ostatními spíše ztratí. Na první pohled byste ani neřekli, že se jedná o herní notebook. Jeho tloušťka činí totiž pouhých 18,9 mm, což je o hodně méně, než bývá zvykem u herních strojů. Svůj podíl na tom má technologie NVIDIA Max-Q, která umožnuje drasticky snížit rozměry mobilních grafických karet.

Zkrátka kompaktní rozměry jsou hlavní devizou Triton 700 a primární důvod, proč si připlatit. Pokud vás rozměry z jakéhokoliv důvodu nezajímají, tak Triton 700 postrádá smysl a skvěle vám poslouží levnější Helios 300. Byť jsou rozměry nejvýraznějším rozdílem, tak nejde o ten jediný.

Triton 700 nabízí mechanickou klávesnici s nízkým profilem. Jestli preferujete jasný pocit při stisku mechanického spínače, můžete si připsat plusové body právě pro tento model. Klávesnice je podsvícená a umožňuje nastavení barev a nejrůznější efekty. Helios 300 také dostal od výrobce podsvícenou klávesnici, musí vám ale stačit červená barva, která ladí s designem notebooku.


Dostáváme se k poslednímu velkému rozdílu. U Triton 700 totiž Acer převrátil část s klávesnici „vzhůru nohama“. Je totiž posunutá na přední část základny, takže při používání nemáte dlaně položené na notebooku, ale mohou odpočívat na stole. Díky nízké tloušťce notebooku to není žádný problém a ruce máte v přirozené poloze. Touchpad byl přemístěn na druhou část, kde mají ostatní notebooky klávesnici. Je kombinovaný se skleněnou plochou, jejíž část ukazuje ventilátor chlazení. Podobně jako u klávesnice si můžete nastavit jeho barvu. Zkrátka taková cool drobná vychytávka navíc.

Tímto je porovnání důležitých odlišností u konce. Jak jste mohli vidět, ne vždy záleží pouze na taktu procesoru či modelu grafické karty. Triton 700 se dá označit jako „notebook budoucnosti“, který oslní hlavně kompaktními rozměry. Jestli je pro vás výkon jediný hlavní parametr, levnější Helios 300 bude lepší volba a poslouží stejně dobře. Navíc je dostupný ve spoustě konfigurací, takže si můžete vybrat přesně tu ideální pro vás.

Nyní už můžete pokračovat na CZC.cz, protože přesně víte, jaký ze dvou zmiňovaných notebooků si vybrat.


Tisk
Štítky: inzerce
Související novinky
 
Pohádka o obnovovací frekvenci

Pohádka o obnovovací frekvenci

Čtvrtek 5.10.2017 14:10 - Aneb mýty o lidském oku a herním monitoru. Přečíst celý článek »

ZOWIE by BenQ Celeritas II klávesnice, která tě nenechá ve štychu

ZOWIE by BenQ Celeritas II klávesnice, která tě nenechá ve štychu

Čtvrtek 17.8.2017 11:29 - Mechanika vs. membránovka, RGB vs. jednobarevné podsvícení, bláznivý vs. střídmý design, numerický blok ano/ne? Přečíst celý článek »

Lenovo Legion Y720 zaujme výkonem i vychytávkami

Lenovo Legion Y720 zaujme výkonem i vychytávkami

Úterý 1.8.2017 11:10 - Aktuálně nejvyšší model z řady Lenovo Legion vás nezaujme pouze výkonem. Přináší totiž celou řadu funkcí pro hráče, jako je například podpora bezdrátového Xbox One gamepadu. Přečíst celý článek »

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
The Evil Within 2 - probuzení do nové noční můry

Horor The Evil Within je zpět a jeho tvůrci se pokusili udělat některé věci jinak a lépe. Podařilo se jim to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Gran Turismo Sport – návrat krále motorsportu

Prověřili jsme nové Gran Turismo Sport a nezapomněli ani na srovnání s Project Cars 2 a Forza Motorsport 7.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

Elex – návrat ke kořenům?

Recenze - 16.10.2017
 
Elex – návrat ke kořenům?

Na sérii Gothic většina hráčů vzpomíná s láskou dodnes. Zapíše se nové RPG z dílen Piranha Bytes v jejich srdcích stejně dobře?

 
Přečíst celý článek»Autor: ThainDegu - Platforma: PC a konzole
 
 
South Park: The Fractured but Whole – superhrdinové útočí

Eric, Stan, Kyle a Kenny se opět vrhají do akce. Přidáte se k nim?

 
Přečíst celý článek»Autor: ThainDegu - Platforma: PC a konzole
 
 
Deskovkový speciál: České RONE

Lidská civilizace padla a o poslední zbytky se přetahují přeživší s mutanty, hybridy a inteligentními stroji. Přežijete déle než pět minut?