Uživatel nepřihlášen

Predator Triton 700 vs. Helios 300: Grafikou a procesorem to teprve začíná

Pátek 29.9.2017 13:33 - Autor: "Inzerce" - Rubrika: Novinky Novinka

Dva herní stroje s logem Acer jsou na první pohled shodné, zdání ovšem klame. Nesmíte se totiž spoléhat pouze na základní specifikace.

Čím se mezi sebou liší herní notebooky? Nejčastější odpověď bude pravděpodobně výkon. Přece jen se pro hráče jedná o ten hlavní parametr. Neměl by být ale jediný. Zkušení dávno vědí, že hrubý výkon není vše a zážitek ovlivní celá řada dalších parametrů. Budete notebook každý den nosit s sebou? Pak určitě oželíte kapku výkonu za mnohem příjemnější rozměry a váhu. Upravujete pravidelně fotky? V takovém případě je nutností kvalitní displej. To jsou jenom dva jednoduché příklady k nastínění toho, že gigahertzy a gigabajty nejsou všechno.

Herní notebooky Predator Triton 700 a Predator Helios 300 skvěle poslouží k porovnání a ukázce, že jde o víc než jenom výkonové parametry. Nabízí standardní velikost 15,6“ a Helios 300 disponuje v nejvyšší konfiguraci stejnými parametry jako výše postavený Triton 700. Jmenovitě moderní Kaby Lake procesor Core i7-7700HQ v kombinaci s 16 GB rychlé DDR4 paměti a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1060 s 6 GB paměti.

Hlavní parametry jsou stejné, proč tedy Acer nabízí dva z tohoto úhlu stejné stroje a za Predator Triton 700 si nechá výrazně připlatit. Oba notebooky se liší v celé řadě parametrů, které nejsou na první pohled zřejmé. Právě s rozdíly vás seznámí následující odstavce.


Zatímco Helios 300 po stránce rozměrů snadno zapadne mezi konkurenční herní notebooky, Triton 700 bude vyčnívat, resp. se díky kompaktním rozměrům mezi ostatními spíše ztratí. Na první pohled byste ani neřekli, že se jedná o herní notebook. Jeho tloušťka činí totiž pouhých 18,9 mm, což je o hodně méně, než bývá zvykem u herních strojů. Svůj podíl na tom má technologie NVIDIA Max-Q, která umožnuje drasticky snížit rozměry mobilních grafických karet.

Zkrátka kompaktní rozměry jsou hlavní devizou Triton 700 a primární důvod, proč si připlatit. Pokud vás rozměry z jakéhokoliv důvodu nezajímají, tak Triton 700 postrádá smysl a skvěle vám poslouží levnější Helios 300. Byť jsou rozměry nejvýraznějším rozdílem, tak nejde o ten jediný.

Triton 700 nabízí mechanickou klávesnici s nízkým profilem. Jestli preferujete jasný pocit při stisku mechanického spínače, můžete si připsat plusové body právě pro tento model. Klávesnice je podsvícená a umožňuje nastavení barev a nejrůznější efekty. Helios 300 také dostal od výrobce podsvícenou klávesnici, musí vám ale stačit červená barva, která ladí s designem notebooku.


Dostáváme se k poslednímu velkému rozdílu. U Triton 700 totiž Acer převrátil část s klávesnici „vzhůru nohama“. Je totiž posunutá na přední část základny, takže při používání nemáte dlaně položené na notebooku, ale mohou odpočívat na stole. Díky nízké tloušťce notebooku to není žádný problém a ruce máte v přirozené poloze. Touchpad byl přemístěn na druhou část, kde mají ostatní notebooky klávesnici. Je kombinovaný se skleněnou plochou, jejíž část ukazuje ventilátor chlazení. Podobně jako u klávesnice si můžete nastavit jeho barvu. Zkrátka taková cool drobná vychytávka navíc.

Tímto je porovnání důležitých odlišností u konce. Jak jste mohli vidět, ne vždy záleží pouze na taktu procesoru či modelu grafické karty. Triton 700 se dá označit jako „notebook budoucnosti“, který oslní hlavně kompaktními rozměry. Jestli je pro vás výkon jediný hlavní parametr, levnější Helios 300 bude lepší volba a poslouží stejně dobře. Navíc je dostupný ve spoustě konfigurací, takže si můžete vybrat přesně tu ideální pro vás.

Nyní už můžete pokračovat na CZC.cz, protože přesně víte, jaký ze dvou zmiňovaných notebooků si vybrat.


Tisk
Štítky: inzerce
Související novinky
 
Předčasné Vánoce. Nové LYNX Grunex počítače jsou tu

Předčasné Vánoce. Nové LYNX Grunex počítače jsou tu

Pondělí 18.12.2017 17:20 - Seznamte se s ProGamer 2018. Přečíst celý článek »

Acer Aspire GX-781: Cenově dostupnější alternativa k Predator desktopům

Acer Aspire GX-781: Cenově dostupnější alternativa k Predator desktopům

Středa 13.12.2017 15:55 - Značka Acer si ve světě hardware pro hráče vybudovala jméno s pomocí produktové řady Predator, která dychtivým hráčům nabízí dostatek výkonu, ať už v podobě desktopu nebo notebooku. Nejedná se ale zdaleka o jediné stroje, které tento výrobce nabízí. Přečíst celý článek »

Je na čase zapomenout na Full HD rozlišení. Budoucnost patří 4K

Je na čase zapomenout na Full HD rozlišení. Budoucnost patří 4K

Pátek 8.12.2017 19:45 - Herní svět kráčí směrem k více a více skloňovanému 4K rozlišení. Přečíst celý článek »

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
God of War – dojmy z hraní

V porovnání s chystaným restartem série působí předešlé díly jako obyčejné demoverze.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

Far Cry 5 – dojmy z hraní

Preview - 19.3.2018
 
Far Cry 5 – dojmy z hraní

Jaké jsou naše dojmy z několikahodinového hraní open-world střílečky Far Cry 5?

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kobky plné chaosu – deskovka

Nechte se zlákat do smrdutých cel, z nichž může vyjít pouze jeden vítěz.

 
 

Ve víru věků – deskovka

Speciál - 16.3.2018
 
Ve víru věků – deskovka

Budujte své impérium a zanechejte odkaz budoucím generacím.

 
 
 
Assassin’s Creed: Origins - Kletba faraonů

Théby a Údolí králů. Přesně tam nás pošle v pořadí druhé DLC pro Assassin’s Creed: Origins. Stojí ale nové dobrodružství za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole