Uživatel nepřihlášen

Zamyšlení nad donate systémem a přijetí prohry

Pátek 6.10.2017 20:30 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

Jak se nám dařilo/nedařilo, co jsme za vaše peníze udělali a co bude dál.

V květnu letošního roku jsme na Zingu rozjeli první verzi našeho donate systému, o který si někteří z vás dlouho psali. Po pěti měsících je čas si přiznat, že jsme, zejména tedy já samotný, pojali donate systémem špatně a nastal správný čas si přiznat prohru. Teď se hlavně nelekejte, existenci Zingu to nijak neohrozí.

Donate systém jsem totiž od začátku bral jako možnost, jak navýšit rozpočet Zingu, abych mohl vyplácet lepší peníze svým redaktorům a zároveň, aby si Zing mohl dovolit publikovat články, které nepatří mezi ty nejvíce zajímavé. Jinými slovy i články, které si nezískají takovou pozornost vás čtenářů, ale zároveň je velká škoda, že se o těchto věcech na českých a slovenských webech tolik nepíše. Z toho důvodu jsem vám během představení donate systému slíbil nové formáty zpravodajství, rozhovory s osobnostmi herního světa nebo podrobnější pokrytí her, které vás zajímají.

Chtěl bych osobně poděkovat všem, kteří nám přispěli. Vašich peněz si vážím a věřím, že jsme se vám za váš příspěvek odměnili naší prací a články, které každý den vydáváme. Právě díky vám se nám podařilo rozšířit zpravodajství Zingu a nalézt nové formáty. Osobně jsem hodně pyšný na dva nové formáty. Konkrétně jde o videospeciál Jak se hraje od Filipa Němce a o speciály zaměřené na deskovky, které sepisuje Jakub Němec. Zmínit se určitě hodí také několik rozhovorů s vývojáři: komunitní rozhovor s tvůrci Kingdom Come: Deliverance a rozhovor s hlavním scénáristou Total War: Warhammeru 2. Mohu prozradit, že další rozhovory čekají v redakčním systému a již brzy si je budete moci přečíst. No a v neposlední řadě již tradiční recenze o méně profláknutých hrách, které na Zingu pravidelně vydáváme, a novinky a články o východních hrách. Vím, někteří z vás na tyto hry nadávají a nechápou proč o nich píšeme, ale věřte mi, že je na Zingu vcelku početná skupinka čtenářů, která o tyto novinky a články stojí. Tak prosím mějte ohledy na tento obsah, který je bonusem k celkovému zpravodajství na Zingu, a nijak neomezuje standardní obsah.

Výše zmíněné jsme vytvořili za podpory několika z vás. Do dnešního dne nám na účet přišlo 11 882 korun. Z toho v současné době disponujeme částkou 3732 korun, kterou využijeme v nadcházejících týdnech a měsících. Do nových formátů a článků a do odměn pro redaktory jsme tak za pět měsíců investovali 8150 korun, které jste nám poslali.

Flintu do žita neházíme. Donate systém byla a stále je pouze možnost, jak rychleji a snadněji rozšířit zpravodajství na Zingu a dopřát mým pracovitým autorům peníze, které si za svou práci zaslouží. Donate systém tedy nerušíme. Několik z vás nám pravidelně zasílá příspěvky, za které vám opět mnohokrát a upřímně děkuji. Místo zrušení se zamýšlíme nad jeho pojetím a prezentací vám čtenářům.

Napište prosím do komentářů, jak byste si představovali, abychom vám donate program prezentovali, co byste od nás chtěli a klidně i mnoho dalšího. Vaše názory jsou totiž důležité, právě pro vás každý den sepisujeme články o hrách.

Děkuji za váš čas, a ještě jednou děkuji všem, kteří nám přispěli, a předem děkuji těm, kteří si najdou pár minut svého času a sepíšou své názory/nápady do komentářů. Poté se rozhodneme, jak s donate systémem naložíme.

Michal Burian
šéfredaktor Zing.cz

Chcete podpořit Zing.cz?

Pokud nás chcete také podpořit, využít k tomu můžete Zing.cz produkt v našem obchodě Xzone.cz (minimum je 25 korun) nebo nám poslat libovolnou částku skrz bankovní účet 273627327/0300 - nemusíte se nikde registrovat. Vzkaz pro redakci (kupříkladu vaší přezdívku na Zingu) napište do poznámky u platby. Účet je u ČSOB a příjemcem je Zing s.r.o. Pokud nemáte bankovní účet, lze zaplatit také na kterékoliv pobočce ČSOB.

Pro zahraniční platby je IBAN: CZ95 0300 0000 0002 7362 7327 a SWIFT CEKOCZPP.

Při platbě skrz Xzone.cz přijímáme kreditní karty Visa, VisaElectron, MasterCard a Maestro. Zaplatit můžete i bez nutnosti registrace na Zing.cz. Platební bránu poskytuje ČSOB, nikoliv Xzone s.r.o.

Pro platbu můžete využít rovněž QR kód, kde jsme příspěvek stanovili na 100 korun.


Poskytnutý příspěvek je považován za dar ve smyslu §2055 a násl. Zákona č.89/2012, Občanský zákoník, nezakládá obdarovanému žádnou povinnost poskytnout dárci jakékoliv protiplnění a bude obdarovaným plně využit na darovaný účel.

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk
Štítky: donate
Související novinky
 
Ohlédnutí za srpnovými příspěvky v donate systému
 

Ohlédnutí za srpnovými příspěvky v donate systému

Pondělí 4.9.2017 13:40 - O tom, jak se daří vašemu oblíbenému magazínu, který každý den čtete. Přečíst celý článek »

Dva měsíce s donate systémem na Zingu

Dva měsíce s donate systémem na Zingu

Neděle 2.7.2017 13:27 - O tom kolik jste nám přispěli, co jsme s penězi udělali a jak to bude v dalších měsících. Přečíst celý článek »

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Zamyšlení nad donate systémem a přijetí prohry
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Miky člen redakce    Každý má jiné názory, to je zcela normální. Já si pro donate systém představuji jiné využití, a ne abych vybrané peníze investoval do koupě her. To není ani reálné. Musely by se vybrat tisíce a tisíce měsíčně, abychom mohli všechny hry kupovat, ale k čemu by to bylo? To je lepší ty peníze dát do věcí, které Zing posunou kupředu.Mikymiky3    15.10.2017 19:40 Miky

@ odpověď na komentář od Madkyng:Každý má jiné názory, to je zcela normální. Já si pro donate systém představuji jiné využití, a ne abych vybrané peníze investoval do koupě her. To není ani reálné. Musely by se vybrat tisíce a tisíce měsíčně, abychom mohli všechny hry kupovat, ale k čemu by to bylo? To je lepší ty peníze dát do věcí, které Zing posunou kupředu.

Madkyng napsal:"... Takhle si já donate systém tedy nepředstavuji. .... "
A tohle je přesně ten důvod, proč donate neuspěl. Pokud něco nesplňuje Vaší představu o tom, jak by to mělo fungovat, tak nejste ochoten zkusit jiný přístup nebo to změnit. Snažit se našroubovat ostatním lidem svojí představu a pak se vyhlásit prohru. V 28-ti letech mít takovýto zkostnatělý přístup.... . no, kdo chce kam, pomozme mu tam. Mám Zing rád, ale přístup šéfredaktora mne hluboce zklamal.

Madkyng   4x   "... Takhle si já donate systém tedy nepředstavuji. .... "
A tohle je přesně ten důvod, proč donate neuspěl. Pokud něco nesplňuje Vaší představu o tom, jak by to mělo fungovat, tak nejste ochoten zkusit jiný přístup nebo to změnit. Snažit se našroubovat ostatním lidem svojí představu a pak se vyhlásit prohru. V 28-ti letech mít takovýto zkostnatělý přístup.... . no, kdo chce kam, pomozme mu tam. Mám Zing rád, ale přístup šéfredaktora mne hluboce zklamal.
Madkyngmadkyng34795
    15.10.2017 19:10
Madkyng

@ odpověď na komentář od Miky:"... Takhle si já donate systém tedy nepředstavuji. .... "
A tohle je přesně ten důvod, proč donate neuspěl. Pokud něco nesplňuje Vaší představu o tom, jak by to mělo fungovat, tak nejste ochoten zkusit jiný přístup nebo to změnit. Snažit se našroubovat ostatním lidem svojí představu a pak se vyhlásit prohru. V 28-ti letech mít takovýto zkostnatělý přístup.... . no, kdo chce kam, pomozme mu tam. Mám Zing rád, ale přístup šéfredaktora mne hluboce zklamal.

Miky napsal:Uvědomuješ si, kolik bychom museli měsíčně vybrat, abychom kupovali hry za své? To je nepředstavitelné. Navíc hry hodnotí každý redaktor podle svého, tak jak se mu hra líbí nebo naopak nelíbí. To, zda je to AAA nebo ne v tom nehraje roli. Takhle si já donate systém tedy nepředstavuji. Donate je na to, aby pomohl webu ve vývoji, ve vylepšení a v zavedení nových věcí. V posledních dvou měsících kupříkladu využívám peníze z donate na to, abych mohl vydávat dva články za den - z rozpočtu by se to pokrylo těžko. Stejně tak ho využívám v momentech, kdy nemohu psát tolik novinek, protože se věnuji jiným důležitým věcem - hlavně přípravě zbrusu nového Zingu, který chceme brzy spustit.

Lootmaster    Groo: to každopádně...uz jen v nedoceneni kvality toho pořadu...ale to je subjektivní kdyby tam nerapoval a pustil Bacha asi by mi udelal radost , ale nikdo by se nedíval...jde nám tady o donate system .Lootmasterlootmaster5989    12.10.2017 11:41 Lootmaster

Groo: to každopádně...uz jen v nedoceneni kvality toho pořadu...ale to je subjektivní kdyby tam nerapoval a pustil Bacha asi by mi udelal radost , ale nikdo by se nedíval...jde nám tady o donate system .Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Groo    Nakouslej koblížek? To jako fakt? Tak na tohle jsem už moc starej...Groogroo29858    12.10.2017 11:32 Groo

@ odpověď na komentář od Lootmaster:Nakouslej koblížek? To jako fakt? Tak na tohle jsem už moc starej...Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Lootmaster napsal:Groo: mě jde jen o marketingový model.... prispivas měsíc jsi nakouslej koblizek no a za 12 měsíců zlatá kobliha...funguje to ...

Lootmaster    Groo: mě jde jen o marketingový model.... prispivas měsíc jsi nakouslej koblizek no a za 12 měsíců zlatá kobliha...funguje to ...Lootmasterlootmaster5989    12.10.2017 11:22 Lootmaster

Groo: mě jde jen o marketingový model.... prispivas měsíc jsi nakouslej koblizek no a za 12 měsíců zlatá kobliha...funguje to ...Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Groo    Tak já třeba chápu moc dobře, proč je ta dotyčná figurka tak úspěšná, on prostě cílí na určitou skupinu lidí a těm dává co chtějí, proto má úspěch. Spíš mne ale děsí stav dnešní společnosti, pokud může uspět s tím co předvádí. Každopádně ne každý se pro peníze sníží k něčemu takovému, naštěstí jsou lidé, kteří mají jistou úroveň, pod kterou se nesníží ani kvůli prachům... ;)Groogroo29858    12.10.2017 11:13 Groo

@ odpověď na komentář od Lootmaster:Tak já třeba chápu moc dobře, proč je ta dotyčná figurka tak úspěšná, on prostě cílí na určitou skupinu lidí a těm dává co chtějí, proto má úspěch. Spíš mne ale děsí stav dnešní společnosti, pokud může uspět s tím co předvádí. Každopádně ne každý se pro peníze sníží k něčemu takovému, naštěstí jsou lidé, kteří mají jistou úroveň, pod kterou se nesníží ani kvůli prachům... ;)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Lootmaster napsal:Já se vůbec nedivím, že to nechápete a výsledky to dokazují bez změny myšlení nevyberete vůbec nic. Tady je každá dobrá rada škoda....

Lootmaster    Já se vůbec nedivím, že to nechápete a výsledky to dokazují bez změny myšlení nevyberete vůbec nic. Tady je každá dobrá rada škoda....Lootmasterlootmaster5989    12.10.2017 09:16 Lootmaster

Já se vůbec nedivím, že to nechápete a výsledky to dokazují bez změny myšlení nevyberete vůbec nic. Tady je každá dobrá rada škoda....Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

unholyU   1x   pocitam ze je to vtip !unholyUunholyu38320    12.10.2017 06:17 unholyU

@ odpověď na komentář od Lootmaster:pocitam ze je to vtip !

Lootmaster napsal:Miky: mrkni na to jak to dělá fatty pillow sám a budeš mít i auto na firemní akce.... par chytrých a jednoduchých kroků.

Pisstol   1x   Řekl bych, že spousta zdejších návrhů směřuje trochu jiným směrem. Po zavedení donate jde vidět, že je tady něco navíc. A to byl podle mého původní záměr.

(například) 50 měsíčně je jako dvě piva nebo nějaká prasárnička ve fástfůdu. Je to něco, co bez mrknutí utrácíme denně. Pokud chce někdo podpořit oblíbený web, není to pro něj problém.

Jak už jsem psal, obsahově zde není co vytknout. A nakonec, slovo DONATE znamená darovat. A darovat znamená nic za to nechtít. Někteří si to zde asi špatně překládají. Nějaké bonusy pro děti ve formě například žužu ikonek u nicku no budiž, pokud na to mají v zingu prostor.

A ještě. Mrkl jsem teda na fatty pillow a je mi z toho spíše trošku špatně. Z něj bych si rozhodně příklad nebral. Tam už zdravý rozum jaksi chybí. A trošku bych si dával pozor i na ty, co ho nějak vyzdvihují :)
Pisstolpisstol30028
    12.10.2017 00:08
Pisstol

Řekl bych, že spousta zdejších návrhů směřuje trochu jiným směrem. Po zavedení donate jde vidět, že je tady něco navíc. A to byl podle mého původní záměr.

(například) 50 měsíčně je jako dvě piva nebo nějaká prasárnička ve fástfůdu. Je to něco, co bez mrknutí utrácíme denně. Pokud chce někdo podpořit oblíbený web, není to pro něj problém.

Jak už jsem psal, obsahově zde není co vytknout. A nakonec, slovo DONATE znamená darovat. A darovat znamená nic za to nechtít. Někteří si to zde asi špatně překládají. Nějaké bonusy pro děti ve formě například žužu ikonek u nicku no budiž, pokud na to mají v zingu prostor.

A ještě. Mrkl jsem teda na fatty pillow a je mi z toho spíše trošku špatně. Z něj bych si rozhodně příklad nebral. Tam už zdravý rozum jaksi chybí. A trošku bych si dával pozor i na ty, co ho nějak vyzdvihují :)

Lootmaster    Miky: mrkni na to jak to dělá fatty pillow sám a budeš mít i auto na firemní akce.... par chytrých a jednoduchých kroků.Lootmasterlootmaster5989    11.10.2017 22:46 Lootmaster

Miky: mrkni na to jak to dělá fatty pillow sám a budeš mít i auto na firemní akce.... par chytrých a jednoduchých kroků.

unholyU   1x   Proste to je nezvladnute tecka a penize na vasem ucte jsou dukazemunholyUunholyu38320    11.10.2017 15:46 unholyU

Proste to je nezvladnute tecka a penize na vasem ucte jsou dukazemKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.czKomentář byl autorem naposledy upraven 11.10.2017 16:00

Původní verze před úpravami:Proste to je nezvladnute tecka a penize na vasem ucte jsou jasny dukaz ocekaval byl trochu vic popela na hlavu

Miky člen redakce    Uvědomuješ si, kolik bychom museli měsíčně vybrat, abychom kupovali hry za své? To je nepředstavitelné. Navíc hry hodnotí každý redaktor podle svého, tak jak se mu hra líbí nebo naopak nelíbí. To, zda je to AAA nebo ne v tom nehraje roli. Takhle si já donate systém tedy nepředstavuji. Donate je na to, aby pomohl webu ve vývoji, ve vylepšení a v zavedení nových věcí. V posledních dvou měsících kupříkladu využívám peníze z donate na to, abych mohl vydávat dva články za den - z rozpočtu by se to pokrylo těžko. Stejně tak ho využívám v momentech, kdy nemohu psát tolik novinek, protože se věnuji jiným důležitým věcem - hlavně přípravě zbrusu nového Zingu, který chceme brzy spustit.Mikymiky3    11.10.2017 13:09 Miky

@ odpověď na komentář od Lootmaster:Uvědomuješ si, kolik bychom museli měsíčně vybrat, abychom kupovali hry za své? To je nepředstavitelné. Navíc hry hodnotí každý redaktor podle svého, tak jak se mu hra líbí nebo naopak nelíbí. To, zda je to AAA nebo ne v tom nehraje roli. Takhle si já donate systém tedy nepředstavuji. Donate je na to, aby pomohl webu ve vývoji, ve vylepšení a v zavedení nových věcí. V posledních dvou měsících kupříkladu využívám peníze z donate na to, abych mohl vydávat dva články za den - z rozpočtu by se to pokrylo těžko. Stejně tak ho využívám v momentech, kdy nemohu psát tolik novinek, protože se věnuji jiným důležitým věcem - hlavně přípravě zbrusu nového Zingu, který chceme brzy spustit.

Lootmaster napsal:No donate system pro donatory nic nenabídl = manažerské selhání prostě. Stacilo odlišit platící hráče podle výše příspěvku a délky placení stejne jako to dělají streameri na twitchi tak jste na jiném levelu.... navic jak je napsáno. Peníze šly na rubriky , které nejsou tak oblíbené.... ja bych ocenil kdyby se za to kupovaly ačkove hry pro recenze pro zvýšení objektivity. Jinak se píše o hře co dostanu na stůl a jinak když za ní dám 17 kil .... neni to tak složité.

Lootmaster   2x   No donate system pro donatory nic nenabídl = manažerské selhání prostě. Stacilo odlišit platící hráče podle výše příspěvku a délky placení stejne jako to dělají streameri na twitchi tak jste na jiném levelu.... navic jak je napsáno. Peníze šly na rubriky , které nejsou tak oblíbené.... ja bych ocenil kdyby se za to kupovaly ačkove hry pro recenze pro zvýšení objektivity. Jinak se píše o hře co dostanu na stůl a jinak když za ní dám 17 kil .... neni to tak složité.Lootmasterlootmaster5989    11.10.2017 12:49 Lootmaster

No donate system pro donatory nic nenabídl = manažerské selhání prostě. Stacilo odlišit platící hráče podle výše příspěvku a délky placení stejne jako to dělají streameri na twitchi tak jste na jiném levelu.... navic jak je napsáno. Peníze šly na rubriky , které nejsou tak oblíbené.... ja bych ocenil kdyby se za to kupovaly ačkove hry pro recenze pro zvýšení objektivity. Jinak se píše o hře co dostanu na stůl a jinak když za ní dám 17 kil .... neni to tak složité.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Timo89    Novinky a články o východních hrách snad nemají nic společného s donate ne? Ty psal Ježek už dávno. Akorát je potkává stejný osud pozdního vydávání jako indie věci.Timo89timo8973377    10.10.2017 23:00 Timo89

Novinky a články o východních hrách snad nemají nic společného s donate ne? Ty psal Ježek už dávno. Akorát je potkává stejný osud pozdního vydávání jako indie věci.

unholyU (Pro hodnocení musíte být přihlášen  Ja si ho cetl a odpoved mas kazdy mesic na ucte! deskovky jsou fajn ale koho to to masove zajima proste nemate xicht a to jsi tvrdil co se nezmeni a k video obsahu se vyjadrovat nehodlam neber to ze te chci hejtovat jen jsem chtel vyjadrit svuj nazor na tvuj clanek a postupunholyUunholyu38320    10.10.2017 09:00 unholyU

@ odpověď na komentář od Miky:Ja si ho cetl a odpoved mas kazdy mesic na ucte! deskovky jsou fajn ale koho to to masove zajima proste nemate xicht a to jsi tvrdil co se nezmeni a k video obsahu se vyjadrovat nehodlam neber to ze te chci hejtovat jen jsem chtel vyjadrit svuj nazor na tvuj clanek a postup

Miky napsal:Prosím? Přečti si prosím ještě jednou článek nahoře. Zavedli jsme videospeciály Jak se hraje, speciály o deskovkách, informujeme o japonských hrách a do toho jsme začali často vydávat dva velké články za den. To je myslím za vybrané peníze až až. Tak jak, že jsem nic neudělal?

Miky člen redakce    Rád bych tě opravil, Mendys nebyl součástí Indiana, ale součástí Zingu. Byl zakládajícím členem Zingu, byl mým zástupcem a pomáhal Zing tvořit a rozjet.

A ještě jedna oprava, nejprve nás koupil GameExpres a poté sfúzoval s Xzone, a tak se Zing připojil do rodiny Xzone.

S Indianem jsme se rozešli již před třemi roky. Na naší doméně byl do letošního roku (pokud se nepletu) , ale už nebyl nijak součástí samotného magazínu.
Mikymiky3
    10.10.2017 08:29
Miky

@ odpověď na komentář od Playman:Rád bych tě opravil, Mendys nebyl součástí Indiana, ale součástí Zingu. Byl zakládajícím členem Zingu, byl mým zástupcem a pomáhal Zing tvořit a rozjet.

A ještě jedna oprava, nejprve nás koupil GameExpres a poté sfúzoval s Xzone, a tak se Zing připojil do rodiny Xzone.

S Indianem jsme se rozešli již před třemi roky. Na naší doméně byl do letošního roku (pokud se nepletu) , ale už nebyl nijak součástí samotného magazínu.

Playman napsal:Indian šel svou vlastní cestou - cestou vlastního webu. Mimo své vlastní sekce zde a občasných článků od Indiana a občasných videích - Mendys a Fiola, i samotný pořad na tom starém přehravači. Indian vznikl dlouho před samotným vznikem Zingu, tento web (zing. cz) vznikl tuším v letech 2010?

Magazin zing. cz vznikl spoluprácí herního obchodu GameLeader, který následně odkoupila společnost Xzone, vlastnící mimo jiné i Gameexpres. cz. Již před rokem ze zingu zmizela sekce Indian a tento projekt se přesunul na svojí starou doménu, přesně tak, jak to vždy měl již od svých začátků...

Miky člen redakce   2x   Prosím? Přečti si prosím ještě jednou článek nahoře. Zavedli jsme videospeciály Jak se hraje, speciály o deskovkách, informujeme o japonských hrách a do toho jsme začali často vydávat dva velké články za den. To je myslím za vybrané peníze až až. Tak jak, že jsem nic neudělal?Mikymiky3    10.10.2017 08:26 Miky

@ odpověď na komentář od unholyU:Prosím? Přečti si prosím ještě jednou článek nahoře. Zavedli jsme videospeciály Jak se hraje, speciály o deskovkách, informujeme o japonských hrách a do toho jsme začali často vydávat dva velké články za den. To je myslím za vybrané peníze až až. Tak jak, že jsem nic neudělal?

unholyU napsal:ja mam na to nazor ze kdyz chci penize neco pro to delam. Web ktery vlastni xzone stejne jako ten vas hrej. cz uz od doby zavedeni prispevku ma Pavel vse promakane a prinasi stale neco navic ale zde se nic nemeni zadny napad zadne videa proste nic.... posledne miky psal ze se bude snazit ale neudelal nic

unholyU    ja mam na to nazor ze kdyz chci penize neco pro to delam. Web ktery vlastni xzone stejne jako ten vas hrej. cz uz od doby zavedeni prispevku ma Pavel vse promakane a prinasi stale neco navic ale zde se nic nemeni zadny napad zadne videa proste nic.... posledne miky psal ze se bude snazit ale neudelal nicunholyUunholyu38320    10.10.2017 06:20 unholyU

ja mam na to nazor ze kdyz chci penize neco pro to delam. Web ktery vlastni xzone stejne jako ten vas hrej. cz uz od doby zavedeni prispevku ma Pavel vse promakane a prinasi stale neco navic ale zde se nic nemeni zadny napad zadne videa proste nic.... posledne miky psal ze se bude snazit ale neudelal nic

Playman    Indian šel svou vlastní cestou - cestou vlastního webu. Mimo své vlastní sekce zde a občasných článků od Indiana a občasných videích - Mendys a Fiola, i samotný pořad na tom starém přehravači. Indian vznikl dlouho před samotným vznikem Zingu, tento web (zing. cz) vznikl tuším v letech 2010?

Magazin zing. cz vznikl spoluprácí herního obchodu GameLeader, který následně odkoupila společnost Xzone, vlastnící mimo jiné i Gameexpres. cz. Již před rokem ze zingu zmizela sekce Indian a tento projekt se přesunul na svojí starou doménu, přesně tak, jak to vždy měl již od svých začátků...
Playmanplayman62
    10.10.2017 01:51
Playman

Indian šel svou vlastní cestou - cestou vlastního webu. Mimo své vlastní sekce zde a občasných článků od Indiana a občasných videích - Mendys a Fiola, i samotný pořad na tom starém přehravači. Indian vznikl dlouho před samotným vznikem Zingu, tento web (zing. cz) vznikl tuším v letech 2010?

Magazin zing. cz vznikl spoluprácí herního obchodu GameLeader, který následně odkoupila společnost Xzone, vlastnící mimo jiné i Gameexpres. cz. Již před rokem ze zingu zmizela sekce Indian a tento projekt se přesunul na svojí starou doménu, přesně tak, jak to vždy měl již od svých začátků...

DesmondCZE   1x   Můžu se zeptat jak je to vlastně s Vaší spoluprací s herním pořadem Indian? Pamatuji si, že když jsem Zing objevil, tak to bylo na základě Vaší vzájemné spolupráce (původně jsem myslel, že jste magazín Indianu) . Ani pořádně netuším, kdy Vaše spolupráce skončila.DesmondCZEdesmondcze13340    10.10.2017 00:12 DesmondCZE

Můžu se zeptat jak je to vlastně s Vaší spoluprací s herním pořadem Indian? Pamatuji si, že když jsem Zing objevil, tak to bylo na základě Vaší vzájemné spolupráce (původně jsem myslel, že jste magazín Indianu) . Ani pořádně netuším, kdy Vaše spolupráce skončila.

Gameexpres.cz člen redakce   3x   Jako majitel webu chci všem poděkovat nejen za příspěvky do donate, nákupy na našich eshopech, ale i za sledovanost Zingu. Peníze na chod webu se skládají z několika složek. Nejzajímavější je prodej reklamy, který se přímo váže na návštěvnost Zingu a počtu kliků na reklamy. Vaše podpora je dána už tím, že na Zing chodíte. Na druhém místě v příjmech jsou Vaše nákupy na eshopech Xzone. cz a GameExpres. sk. Pokud plánujete nákup nové hry a koupíte ji přes odkaz na Zingu v některém z uvedených obchodů, vidíme to ve statistikách a tyto peníze tvoří část pevného rozpočtu. Součet příjmů z těchto dvou složek (reklamy a prodejů na eshopech) musí být vyšší než náklady na chod Zingu. Přiznávám, že se nám toto daří od konce roku 2014, kdy jsme Zing koupili. Za tuto dobu byl celkový rozpočet na Zing navýšen s ohledem na příjmy, které generuje. Chci všem z Vás ještě jednou poděkovat jak za sledovanost, tak za nákupy u nás. Donate je třešnička, která může Michalovi (Miky) navýšit rozpočet a dle svého uvážení rozšířit obsah či rozjet další projekty na Zingu. Pracujeme na nové verzi Zingu a Vaše připomínky jsou pro nás inspirací na zlepšení. DěkujemeGameexpres.czgameexprescz33418    9.10.2017 11:12 Gameexpres.cz

Jako majitel webu chci všem poděkovat nejen za příspěvky do donate, nákupy na našich eshopech, ale i za sledovanost Zingu. Peníze na chod webu se skládají z několika složek. Nejzajímavější je prodej reklamy, který se přímo váže na návštěvnost Zingu a počtu kliků na reklamy. Vaše podpora je dána už tím, že na Zing chodíte. Na druhém místě v příjmech jsou Vaše nákupy na eshopech Xzone. cz a GameExpres. sk. Pokud plánujete nákup nové hry a koupíte ji přes odkaz na Zingu v některém z uvedených obchodů, vidíme to ve statistikách a tyto peníze tvoří část pevného rozpočtu. Součet příjmů z těchto dvou složek (reklamy a prodejů na eshopech) musí být vyšší než náklady na chod Zingu. Přiznávám, že se nám toto daří od konce roku 2014, kdy jsme Zing koupili. Za tuto dobu byl celkový rozpočet na Zing navýšen s ohledem na příjmy, které generuje. Chci všem z Vás ještě jednou poděkovat jak za sledovanost, tak za nákupy u nás. Donate je třešnička, která může Michalovi (Miky) navýšit rozpočet a dle svého uvážení rozšířit obsah či rozjet další projekty na Zingu. Pracujeme na nové verzi Zingu a Vaše připomínky jsou pro nás inspirací na zlepšení. Děkujeme

Miky člen redakce   1x   Proč by to mělo být nešťastné? Budeš se divit, ale od vydání této novinky přišlo na náš účet několik plateb.Mikymiky3    9.10.2017 09:12 Miky

@ odpověď na komentář od Playman:Proč by to mělo být nešťastné? Budeš se divit, ale od vydání této novinky přišlo na náš účet několik plateb.

Playman napsal:Miky psát do titulku "přijetí prohry" je při nejmenším nešťastné, tímto jsi vlastně jakýkoli donate systém sám odsoudil k zániku. V Čechách za něco dobrovolně platit sám od sebe - je prostě něco, co se běžně nedělá a lidé na to nejsou zvyklí. Když říkám "za něco" tak tím myslím zájmový web o hrách. Obecně web: Je místo, kde máte "všechno" zadarmo. Takhle obecně web nevnímám já ale ta masovka lidí, která si říká "většinová společnost". Když chceš něco prodat, nebo jinak - nebudu ti sem psát ekonomické poučky /encyklopedického typu. Napíšu to zcela jednoduše a srozumitelně. Když chce člověk zavést něco nového a chce aby to ta komunita lidí, přijala za své, musí to ty lidi postupně naučit používat tím, že - To zaprvé neodpíská během prvního půl roku. Ale musí na to ty lidi připravovat dlouhodobě, třeba několik let. Prostě v současné době není běžné aby člověk platil za něco, co je jinak všude zadarmo veřejně přístupné. Proč by měl? Musel by k tomu mít subjektivní důvod, třeba emoční: 1. Tý jo, já ten web mám tak rád, tak moc, že mu i nějáké ty peníze pošlu. Ale ta většina hledá důvod objektivní: 2. Proč bych měl platit za něco co je zadarmo? Chodím na ten web, protože mě "baví/informuje/dosaď si svůj důvod - ale tím to začíná a končí, nemám důvod mu posílat své drahocenné peníze.

A ber to Miky taky tak - co je cílovka? Kdo na zing nejvíce chodí? Staří, mladí, školáci, pracující, studenti VŠ? Třeba takový Tomáš, je mu 13 let, na zing. cz chodí pravidelně - zajímá se o herní scénu a nejvíce ho baví články od Cvrndy, hlavně ty knížky o kterých občas čte a dozvídá se o nich, tak řekne svým rodičům a ti mu knihu "Zaklínač a jeho svět" koupí. Ale co dělat? Chce podpořit web kam chodí rád, možná dokonce i nejraději ale jak to udělat? Rodiče ho vždy vedli k tomu, ať se dobře učí, ať sportuje ale k tomu počítači mají odpor. Dostává kapesné několik stokorun měsíčně. Rád chodí do kina a kupuje si zmrzlinu. Jaké má možnosti? No jasně, koupím si náramek s motivem Zing. cz !

___---> To byl pouze hypotetický příklad 13ti letého kluka z Ostravy. Kolik je náctiletýh čtenářů/návštěvníků zing. cz? Tak málo, že by se nenašlo cca "50+" potencionálních"dětí" / mladých lidí, kteří by si takový náramek prostě nekoupilo? Když člověk něco ani nezkusí, nikdy nemá šanci zjistit - zda by v tom byl úspěšný. Dávat číslo účtu, bez jakékoliv invence udělat možnost na xzone, bez špetky nápadu kde je pouze možnost "daru" který ale není udělaný vůbec dobře, řeknu proč: Bylo by natolik složité udělat to, že když člověk přispěje, pošle se mu automatický děkovný mail, s např. podepsanou fotkou redakce Zing. cz? Nebo vymyslet něco jednoduchého? Na ty odměny si někteří lidé prostě potrpí. Ale dělat to formou pouze článků zaměřených na donate systém, je chybný a nefunkční. Je to prostě celé nepromyšlené a nedodělané. Nicméně je pochopitelné že všechno pouze jeden člověk vymyslet nemůže. Motor zvaný Miky je sice rychlý a šikovný ale někdy má prostě krátkozraké vidění a nemůže zvládnout všechno dokonale. Tak asi takto bych to viděl já.

Playman   8x   Miky psát do titulku "přijetí prohry" je při nejmenším nešťastné, tímto jsi vlastně jakýkoli donate systém sám odsoudil k zániku. V Čechách za něco dobrovolně platit sám od sebe - je prostě něco, co se běžně nedělá a lidé na to nejsou zvyklí. Když říkám "za něco" tak tím myslím zájmový web o hrách. Obecně web: Je místo, kde máte "všechno" zadarmo. Takhle obecně web nevnímám já ale ta masovka lidí, která si říká "většinová společnost". Když chceš něco prodat, nebo jinak - nebudu ti sem psát ekonomické poučky /encyklopedického typu. Napíšu to zcela jednoduše a srozumitelně. Když chce člověk zavést něco nového a chce aby to ta komunita lidí, přijala za své, musí to ty lidi postupně naučit používat tím, že - To zaprvé neodpíská během prvního půl roku. Ale musí na to ty lidi připravovat dlouhodobě, třeba několik let. Prostě v současné době není běžné aby člověk platil za něco, co je jinak všude zadarmo veřejně přístupné. Proč by měl? Musel by k tomu mít subjektivní důvod, třeba emoční: 1. Tý jo, já ten web mám tak rád, tak moc, že mu i nějáké ty peníze pošlu. Ale ta většina hledá důvod objektivní: 2. Proč bych měl platit za něco co je zadarmo? Chodím na ten web, protože mě "baví/informuje/dosaď si svůj důvod - ale tím to začíná a končí, nemám důvod mu posílat své drahocenné peníze.

A ber to Miky taky tak - co je cílovka? Kdo na zing nejvíce chodí? Staří, mladí, školáci, pracující, studenti VŠ? Třeba takový Tomáš, je mu 13 let, na zing. cz chodí pravidelně - zajímá se o herní scénu a nejvíce ho baví články od Cvrndy, hlavně ty knížky o kterých občas čte a dozvídá se o nich, tak řekne svým rodičům a ti mu knihu "Zaklínač a jeho svět" koupí. Ale co dělat? Chce podpořit web kam chodí rád, možná dokonce i nejraději ale jak to udělat? Rodiče ho vždy vedli k tomu, ať se dobře učí, ať sportuje ale k tomu počítači mají odpor. Dostává kapesné několik stokorun měsíčně. Rád chodí do kina a kupuje si zmrzlinu. Jaké má možnosti? No jasně, koupím si náramek s motivem Zing. cz !

___---> To byl pouze hypotetický příklad 13ti letého kluka z Ostravy. Kolik je náctiletýh čtenářů/návštěvníků zing. cz? Tak málo, že by se nenašlo cca "50+" potencionálních"dětí" / mladých lidí, kteří by si takový náramek prostě nekoupilo? Když člověk něco ani nezkusí, nikdy nemá šanci zjistit - zda by v tom byl úspěšný. Dávat číslo účtu, bez jakékoliv invence udělat možnost na xzone, bez špetky nápadu kde je pouze možnost "daru" který ale není udělaný vůbec dobře, řeknu proč: Bylo by natolik složité udělat to, že když člověk přispěje, pošle se mu automatický děkovný mail, s např. podepsanou fotkou redakce Zing. cz? Nebo vymyslet něco jednoduchého? Na ty odměny si někteří lidé prostě potrpí. Ale dělat to formou pouze článků zaměřených na donate systém, je chybný a nefunkční. Je to prostě celé nepromyšlené a nedodělané. Nicméně je pochopitelné že všechno pouze jeden člověk vymyslet nemůže. Motor zvaný Miky je sice rychlý a šikovný ale někdy má prostě krátkozraké vidění a nemůže zvládnout všechno dokonale. Tak asi takto bych to viděl já.
Playmanplayman62
    8.10.2017 21:02
Playman

Miky psát do titulku "přijetí prohry" je při nejmenším nešťastné, tímto jsi vlastně jakýkoli donate systém sám odsoudil k zániku. V Čechách za něco dobrovolně platit sám od sebe - je prostě něco, co se běžně nedělá a lidé na to nejsou zvyklí. Když říkám "za něco" tak tím myslím zájmový web o hrách. Obecně web: Je místo, kde máte "všechno" zadarmo. Takhle obecně web nevnímám já ale ta masovka lidí, která si říká "většinová společnost". Když chceš něco prodat, nebo jinak - nebudu ti sem psát ekonomické poučky /encyklopedického typu. Napíšu to zcela jednoduše a srozumitelně. Když chce člověk zavést něco nového a chce aby to ta komunita lidí, přijala za své, musí to ty lidi postupně naučit používat tím, že - To zaprvé neodpíská během prvního půl roku. Ale musí na to ty lidi připravovat dlouhodobě, třeba několik let. Prostě v současné době není běžné aby člověk platil za něco, co je jinak všude zadarmo veřejně přístupné. Proč by měl? Musel by k tomu mít subjektivní důvod, třeba emoční: 1. Tý jo, já ten web mám tak rád, tak moc, že mu i nějáké ty peníze pošlu. Ale ta většina hledá důvod objektivní: 2. Proč bych měl platit za něco co je zadarmo? Chodím na ten web, protože mě "baví/informuje/dosaď si svůj důvod - ale tím to začíná a končí, nemám důvod mu posílat své drahocenné peníze.

A ber to Miky taky tak - co je cílovka? Kdo na zing nejvíce chodí? Staří, mladí, školáci, pracující, studenti VŠ? Třeba takový Tomáš, je mu 13 let, na zing. cz chodí pravidelně - zajímá se o herní scénu a nejvíce ho baví články od Cvrndy, hlavně ty knížky o kterých občas čte a dozvídá se o nich, tak řekne svým rodičům a ti mu knihu "Zaklínač a jeho svět" koupí. Ale co dělat? Chce podpořit web kam chodí rád, možná dokonce i nejraději ale jak to udělat? Rodiče ho vždy vedli k tomu, ať se dobře učí, ať sportuje ale k tomu počítači mají odpor. Dostává kapesné několik stokorun měsíčně. Rád chodí do kina a kupuje si zmrzlinu. Jaké má možnosti? No jasně, koupím si náramek s motivem Zing. cz !

___---> To byl pouze hypotetický příklad 13ti letého kluka z Ostravy. Kolik je náctiletýh čtenářů/návštěvníků zing. cz? Tak málo, že by se nenašlo cca "50+" potencionálních"dětí" / mladých lidí, kteří by si takový náramek prostě nekoupilo? Když člověk něco ani nezkusí, nikdy nemá šanci zjistit - zda by v tom byl úspěšný. Dávat číslo účtu, bez jakékoliv invence udělat možnost na xzone, bez špetky nápadu kde je pouze možnost "daru" který ale není udělaný vůbec dobře, řeknu proč: Bylo by natolik složité udělat to, že když člověk přispěje, pošle se mu automatický děkovný mail, s např. podepsanou fotkou redakce Zing. cz? Nebo vymyslet něco jednoduchého? Na ty odměny si někteří lidé prostě potrpí. Ale dělat to formou pouze článků zaměřených na donate systém, je chybný a nefunkční. Je to prostě celé nepromyšlené a nedodělané. Nicméně je pochopitelné že všechno pouze jeden člověk vymyslet nemůže. Motor zvaný Miky je sice rychlý a šikovný ale někdy má prostě krátkozraké vidění a nemůže zvládnout všechno dokonale. Tak asi takto bych to viděl já.

streew    po dlouhe dobe sem se prihlasil jelikoz musim par veci asi lidem vysvetlit ( jinak koukam na pravidelne prispevky ) ja osobne myslim ze neni duvod obavam ze by peníze byli z neuzivani ba naopak kolik lidi si zde ze zingu ( osobne sem nemam skusenosti z jinejma web stranka kde jsou udelni reklami tak aby vam to ne zastinilo pulku obrazovky a ke vsemu free hry ) na kliklo odkaz na placenou hru ktera byla za darmo kdyz stesi ji dali treba na steamu do knihovni ha kolik lidi takhle usetrilo penize to vam nevadilo ale refandace teto snahy odmitate nebo mate obavu oto ze zde ze zing zneuzije vas peniz osobne jsi myslim ze byste si meli jit proplachnout hubu pistoli ze vas neboli todle my fakt prijde hnusne netolerantni a nemoralni takhle uvazovat toje jen proti co si myslel to co si myslejstreewstreew29239    8.10.2017 09:05 streew

po dlouhe dobe sem se prihlasil jelikoz musim par veci asi lidem vysvetlit ( jinak koukam na pravidelne prispevky ) ja osobne myslim ze neni duvod obavam ze by peníze byli z neuzivani ba naopak kolik lidi si zde ze zingu ( osobne sem nemam skusenosti z jinejma web stranka kde jsou udelni reklami tak aby vam to ne zastinilo pulku obrazovky a ke vsemu free hry ) na kliklo odkaz na placenou hru ktera byla za darmo kdyz stesi ji dali treba na steamu do knihovni ha kolik lidi takhle usetrilo penize to vam nevadilo ale refandace teto snahy odmitate nebo mate obavu oto ze zde ze zing zneuzije vas peniz osobne jsi myslim ze byste si meli jit proplachnout hubu pistoli ze vas neboli todle my fakt prijde hnusne netolerantni a nemoralni takhle uvazovat toje jen proti co si myslel to co si myslej

Deiv   1x   Minulej měsíc jsem na donate úplně zapomněl, tak to tenhle napravím. Každopádně za to nic navíc neočekávám, na zing chodím už od začátku a mám to tu rád, takže rád přispěju :)Deivdeiv1313    7.10.2017 22:17 Deiv

Minulej měsíc jsem na donate úplně zapomněl, tak to tenhle napravím. Každopádně za to nic navíc neočekávám, na zing chodím už od začátku a mám to tu rád, takže rád přispěju :)

Miky člen redakce    My ale s žádnými mega sumami nepočítáme. Vždy jsem psal, že donate je dobrovolný a tak jsem ho také bral a beru.

K novému designu. Chci potom několika vybraným lidem že čtenářů poslat ochutnávku a možná bude i veřejná beta. Každopádně design stavíme tak, aby vyhovoval potřebám Zingu. To znamená, aby se na něj dalo koukat v PC i mobilu. Dále měl nahoře top obsah, který nemá zadapnout, a aby byl přehledný. Rozhodně končíme s tímto rozložením s dvěma postanima menu.
Mikymiky3
    7.10.2017 18:05
Miky

My ale s žádnými mega sumami nepočítáme. Vždy jsem psal, že donate je dobrovolný a tak jsem ho také bral a beru.

K novému designu. Chci potom několika vybraným lidem že čtenářů poslat ochutnávku a možná bude i veřejná beta. Každopádně design stavíme tak, aby vyhovoval potřebám Zingu. To znamená, aby se na něj dalo koukat v PC i mobilu. Dále měl nahoře top obsah, který nemá zadapnout, a aby byl přehledný. Rozhodně končíme s tímto rozložením s dvěma postanima menu.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

newborec    Díky za připomenutí, něco málo jsem tam hodilnewborecnewborec14020    7.10.2017 17:18 newborec

Díky za připomenutí, něco málo jsem tam hodilKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Mrkev    A co ten Flattr? Určitě to nehodí nějaké velké sumy, ale je to imho jednoduchý nástroj jak něco přispět.Mrkevmrkev72891    7.10.2017 17:02 Mrkev

A co ten Flattr? Určitě to nehodí nějaké velké sumy, ale je to imho jednoduchý nástroj jak něco přispět.

lara    nechci urazit zatím jsem nic nepřispěl tak že tu nebudu machrovat jen řeknu tolik: DONATE je DOBROVOLNÝ příspěvek a je pouze na lidech zda přispějí a kolik myslím že nějakým VIP webem a podobně si mnoho lidí spíše naštvete než že by ste jim udělali radost bohužel češi jako země se hrabou na dno a nebude to lepší berte to tak že ten kdo bude chtít vám přispěje jak to bude v jeho možnostech NENÍ TO PROHRA jen NELZE POČÍTAT S MEGA SUMAMIlaralara56879    7.10.2017 16:58 lara

@ odpověď na komentář od Miky:nechci urazit zatím jsem nic nepřispěl tak že tu nebudu machrovat jen řeknu tolik: DONATE je DOBROVOLNÝ příspěvek a je pouze na lidech zda přispějí a kolik myslím že nějakým VIP webem a podobně si mnoho lidí spíše naštvete než že by ste jim udělali radost bohužel češi jako země se hrabou na dno a nebude to lepší berte to tak že ten kdo bude chtít vám přispěje jak to bude v jeho možnostech NENÍ TO PROHRA jen NELZE POČÍTAT S MEGA SUMAMI

Miky napsal:K penězům za recenze. Vždy jsem platil tak, jak jsem mohl. V začátcích Zingu to bylo hodně dobré, Zing jsme na plný úvazek dělali dva. Potom z ČR odešlo EA a dost klesli peníze za reklamu a my jsme měli dvě možnosti. Buď nějaký čas zkusíme vést Zing ve ztrátě a doufat, že se to zlepší, nebo snížíme rozpočet a budeme v jistotě, že to neohrozí existenci webu. Já se rozhodl pro druhou možnost. V posledních letech se začal rozpočet postupně navyšovat a od letošního léta dostává každý člen redakce za svou práci zaplaceno.

Donate jsem opravdu chtěl pouze jako možnost, jak získat peníze navíc, které budou investované do obsahu. Je pravda, že by mnoho z toho nejspíš vzniklo i bez donate, ale trvalo by to mnohem déle a ne pár měsíců. Nebo by došlo k tomu, že by tady nebyly články o méně zajímavých hrách, nebyly by na ně peníze. Dost mě mrzí, že si někdo myslí, že ty peníze zneužijeme nebo tak. Na druhou stranu obavy chápu, je to dobou, ve které žijeme.

Odměny za donate. Měli jsme v plánu odznaky a další věci, ale tohle všechno stojí peníze. Řeknu to na rovinu. Kdyby se nám každý měsíc podařilo vybrat dejme tomu 5000 Kč, tak o těchto vylepšeních můžeme uvažovat, ale když za měsíc nevybereme ani 1000 Kč, tak nějaká investice do vylepšení postrádá jaksi smysl. To je myslím lepší ty peníze schovat a použít v době, kdy budou nejvíce potřeba - v měsících, kdy vychází spousta her. V současné době donate využívám na pokrytí dalších nákladů, aby v jeden den mohlo vyjít více článků. Určitě jste si všimli, že v jeden den jsou tu dvě recenze nebo recenze a preview či jiný obsah typu speciál.

Donate měl rozhodně vliv na obsah. Díky němu financujeme videospeciály od Filipa Němce, speciály o deskovkách od Jakuba nebo spoustu recenzí na indie hry. Osobně si myslím, že v tomhle se stále zlepšujeme a přinášíme vám spoustu recenzí na hry, o kterých se jinde moc nepíše.

K novému designu. Vývoj nového webu stojí peníze a spoustu času. Postupně na tom děláme a už máme přibližný termín spuštění. Vše ale záleží na tom, jak se nám povede převést databáze současného Zingu. Stavíme zbrusu nový Zing, kterým chceme nastartovat novou éru magazínu. Jakmile budeme vědět, že to v daném termínu stihneme, budeme vás o tom informovat. Nechci tady teď plácat nějaké termíny, když nevím, zda se to stihne. Ale mohu prozradit, že chystáme kompletně responzivní/moderní web.

Sekce videa. Ta byla zrušena. Již nenahráváme videa do našeho systému, ale používáme videa z YouTube. Je to z důvodu, že nemělo smysl ty videa dávat k nám a pouštět vám je v našem zastaralém přehrávači. Stejně tak to žralo čas, který můžeme věnovat do jiných věcí.

myscho    Co NoScript doplnok ma maly pocet stiahnuti ? :Dmyschomyscho20953    7.10.2017 16:50 myscho

@ odpověď na komentář od Gandalf.:Co NoScript doplnok ma maly pocet stiahnuti ? :D

Gandalf. napsal:Můžete to zkusit jako pirate bay, a těžit přes javascript na čtenářích bitcoin :-D

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
God of War – dojmy z hraní

V porovnání s chystaným restartem série působí předešlé díly jako obyčejné demoverze.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

Far Cry 5 – dojmy z hraní

Preview - 19.3.2018
 
Far Cry 5 – dojmy z hraní

Jaké jsou naše dojmy z několikahodinového hraní open-world střílečky Far Cry 5?

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kobky plné chaosu – deskovka

Nechte se zlákat do smrdutých cel, z nichž může vyjít pouze jeden vítěz.

 
 

Ve víru věků – deskovka

Speciál - 16.3.2018
 
Ve víru věků – deskovka

Budujte své impérium a zanechejte odkaz budoucím generacím.

 
 
 
Assassin’s Creed: Origins - Kletba faraonů

Théby a Údolí králů. Přesně tam nás pošle v pořadí druhé DLC pro Assassin’s Creed: Origins. Stojí ale nové dobrodružství za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole