Uživatel nepřihlášen
   

Zvedá se masivní vlna odporu proti systému krabic v betě Star Wars: Battlefrontu 2

Úterý 10.10.2017 18:58 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Novinky Novinka

Systém hlasitě kritizují velké zahraniční weby, více či méně proslulí YouTubeři i samotní hráči a fanoušci.

Právě probíhající beta Star Wars: Battlefrontu 2, která byla prodloužena do zítřejších 18:00, v mnoha směrech představila multiplayer hry v příznivém světle. Zvlášť pokud jde o vytouženou hlubší a komplexnější hratelnost, přítomnost tříd nebo kvalitnější vesmírné bitvy. Také ale odhalila kontroverzi v podobě krabic s výbavou.

Na papíře funguje systém poměrně jednoduše. Za hraní multiplayeru získáváte kredity, za něž můžete kupovat několik druhů krabic. Z nich náhodně získáte hlavně karty, které vylepšují jednotlivé třídy, hrdiny i stíhačky. Také vám mohou padnout součástky na výrobu dalších karet nebo další kredity. Každý den navíc získáte jednu krabici jen za pouhé přihlášení do hry. Tenhle systém má ale hned několik háčků.

Krabice bude ve finále možné kupovat i za skutečné peníze. Díky tomu by měli tvůrci mít možnost poskytovat všem majitelům hry bezplatnou dodatečnou podporu zahrnující nové mapy, hrdiny a další obsah. Nedojde tedy na štěpení komunity na ty, kteří mají jen základní hru, a na ty, kteří si připlatí, každý bude zkrátka moci hrát s každým. Jenomže krabice ani zdaleka neobsahují jen kosmetické záležitosti, a tak se přirozeně množí obavy, že se z multiplayeru Star Wars: Battlefrontu 2 stane pay-to-win záležitost. Jinými slovy ti, kteří si zaplatí víc, budou mít větší šanci na to, že jim z krabice padne něco, co následně ovlivňuje hratelnost.Dalším problémem je, že krabice jsou minimálně v rámci bety jediným způsobem odemykání nové výbavy. Vylepšování jednotek, hrdinů a stíhaček, vylepšování zbraní, levelování tříd, odemykání vítězných póz či tanečků, to všechno závisí jen a pouze na tom, co získáváte z krabic. Kupříkladu úroveň jednotlivých tříd zvyšuje počet karet, které pro ni vlastníte. Může se tedy stát, že třída, za kterou hrajete nejčastěji, je na nízké úrovni, protože jste měli smůlu a nepadl vám pro ni dostatek karet, zatímco třída, kterou ignorujete, bude mít vysoký level, protože máte pro ni díky krabicím a faktoru náhody hodně karet. Díky kreditům, obecnému postupu po úrovních nebo plnění výzev přímo nezískáte a neodemknete takřka nic.

Nejen z těchto důvodů se proti systému krabic v Battlefrontu 2 vzedmula obrovská vlna nesouhlasu a odporu. Krabice kritizují různé velké herní weby, třeba IGN, britský Eurogamer nebo USGamer. Ozývají se i více či méně populární YouTubeři, například AngryJoe, Total Biscuit nebo BattlefrontUpdates. Seznam kritických článků či videí, který se objevil na Redditu, snad vydá za tisíc slov.

Právě na Redditu (a nejen na něm) je vidět, že olej do ohně přilévají i sami hráči a fanoušci. Někteří se bojí pay-to-win praktik, jiní chtějí víc způsobů, jak odemykat výbavu. Samozřejmě se objevují i četná srovnání s free-to-play tituly a mobilními hrami, v nichž by něco takového bylo asi více na místě než ve hře za plnou cenu.Celý systém má rozhodně nezanedbatelné mouchy a bude zajímavé sledovat, jakým způsobem a jestli vůbec na vlnu nesouhlasu zareaguje společnost EA nebo tvůrci multiplayeru ze studia DICE. Množství kritiky je opravdu výrazné a někdy se ozývá i z míst, která mohou dělat dojem, že je mají velké herní společnosti včetně EA v kapse, což celé situaci na závažnosti rozhodně neubírá. Se systémem krabic představeným v betě si to zkrátka někdo opravdu zavařil.

Nezbývá než doufat, že v této podobě v betě i zůstane a že ve finále bude systém o poznání férovější, propracovanější, smysluplnější a ne tak zásadní. Jestli ne, mohou krabice multiplayer Battlefrontu 2 zabít nebo alespoň přizabít rychleji než nedostatek obsahu a Season Pass v předešlém díle.

Tisk
Star Wars: Battlefront 2 na PC, PS4, Xbox OneScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2 Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2 Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2 Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2 Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2 Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2 Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2 Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2
Související novinky
 
Kampaň Star Wars: Battlefront 2 proběhnete za standardní dobu

Kampaň Star Wars: Battlefront 2 proběhnete za standardní dobu

Pátek 20.10.2017 14:01 - V délce kampaně se žádná revoluce nekoná. Délka je podobná Call of Duty nebo Battlefieldu. Přečíst celý článek »

28 komentářů|PC, PS4, Xbox One
Kampaň Star Wars: Battlefrontu 2 ve velkolepém traileru
 

Kampaň Star Wars: Battlefrontu 2 ve velkolepém traileru

Čtvrtek 19.10.2017 15:12 - Během kampaně, v níž se ujmeme velení elitní imperiální jednotky Inferno Squad, se podíváme na Naboo nebo do hradu Maz Kanaty. Přečíst celý článek »

23 komentářů|PC, PS4, Xbox One
PS4 a PS4 Pro v barvách Star Wars: Battlefront 2

PS4 a PS4 Pro v barvách Star Wars: Battlefront 2

Úterý 17.10.2017 16:11 - Zalíbí se fanouškům Hvězdných válek? Přečíst celý článek »

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Zvedá se masivní vlna odporu proti systému krabic v betě Star Wars: Battlefrontu 2
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
DacMonald   1x   Hlavní je nepředobjednávat :)DacMonalddacmonald33318    10.10.2017 20:46 DacMonald

Hlavní je nepředobjednávat :)

Ales   7x   1. dil bety SW: BF byl hrozny a absolutne me odradil od porizeni plne verze. A to jsem obrovsky fanousek SW a klasickeho Battlefieldu. Beta 2. dilu SW: BF me nadchla grafikou a zpracovanim. I tridy jsou super, podobne Battlefieldu. Co nechapu jsou ony bedny a hlavne karticky, ktere davaji urcite vyhody/ability. Kdyby v bednach padala jako u BF1 treba kamuflaz k pistolim apod. nic proti. At je klidne daji i za real money. Ale toto je hnus a souhlasim plne s redakci. Za me to je duvod, proc opet zrejme nepujdu do noveho Battlefrontu i kdyz tenktokrat bych si ho rad poridil. :(Alesales29933    10.10.2017 19:37 Ales

1. dil bety SW: BF byl hrozny a absolutne me odradil od porizeni plne verze. A to jsem obrovsky fanousek SW a klasickeho Battlefieldu. Beta 2. dilu SW: BF me nadchla grafikou a zpracovanim. I tridy jsou super, podobne Battlefieldu. Co nechapu jsou ony bedny a hlavne karticky, ktere davaji urcite vyhody/ability. Kdyby v bednach padala jako u BF1 treba kamuflaz k pistolim apod. nic proti. At je klidne daji i za real money. Ale toto je hnus a souhlasim plne s redakci. Za me to je duvod, proc opet zrejme nepujdu do noveho Battlefrontu i kdyz tenktokrat bych si ho rad poridil. :(Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Frezen9   5x   Přitom to šlo tak jednoduše změnit. Stačilo jít třeba Overwatch cestou. SW je zrovna hra, kde mohla být tuna cutomizace a oni to takhle podělaj.
Jediná věc která mě na té hře vadí.
Frezen9frezen915735
    10.10.2017 19:34
Frezen9

Přitom to šlo tak jednoduše změnit. Stačilo jít třeba Overwatch cestou. SW je zrovna hra, kde mohla být tuna cutomizace a oni to takhle podělaj.
Jediná věc která mě na té hře vadí.

Malcolm   2x   ha čekal jsme že se to nebude líbit ale tohle je masakr :D Jsem zvědav jestli se EA podvolíMalcolmmalcolm8346    10.10.2017 19:32 Malcolm

ha čekal jsme že se to nebude líbit ale tohle je masakr :D Jsem zvědav jestli se EA podvolí

johnny_jay   1x   Aktuální situace na subredditu pro SWBF je taková, ze přes 80% příspěvku (v rámci řazení podle Best/Top) je pravé stížnost proti tomuto. Už je to skoro až otravne, takže snad se nad námi EA (DICE? ) smiluji a předělaji to. Ikdyz mne osobně tam vadí jiné věci, na které se snad dostane, protože přímo ovlivňují hratelnost. Bylo by fajn, kdyby DICE vydalo seznam věci, které se do vydání (a případně po vydání) mají změnitjohnny_jayjohnny_jay30163    10.10.2017 19:30 johnny_jay

Aktuální situace na subredditu pro SWBF je taková, ze přes 80% příspěvku (v rámci řazení podle Best/Top) je pravé stížnost proti tomuto. Už je to skoro až otravne, takže snad se nad námi EA (DICE? ) smiluji a předělaji to. Ikdyz mne osobně tam vadí jiné věci, na které se snad dostane, protože přímo ovlivňují hratelnost. Bylo by fajn, kdyby DICE vydalo seznam věci, které se do vydání (a případně po vydání) mají změnitKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 16. až 22. října

Uzavření Visceral Games a překopání jeho Star Wars hry, launch trailer Wolfensteina 2, odklad Age of Empires: Definitive Edition, Monster Energy…

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 

Deskovkový speciál: DOOM

Speciál - 22.10.2017
 
Deskovkový speciál: DOOM

Základna Lazarus na Phobosu se opět probudila k životu. Odvážíte se prozkoumat zdánlivě opuštěné laboratoře plné démonických monster?

 
 
 
Total War: Arena - první dojmy z bojiště

V minulých dnech nám byla dána možnost otestovat uzavřenou betu Total War: Arena. Líbil se nám nový zástupce slavné značky?

 
Přečíst celý článek»Autor: ThainDegu - Platforma: PC
 
 
Star Wars: Battlefront 2 - vše, co byste měli vědět, na jednom místě

V multiplayeru nás konečně čekají všechny tři éry Star Wars ságy. Těšit se můžeme i na kampaň, v níž se ujmeme velitelky elitní imperiální jednotky.

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Ken Follett’s The Pillars of Earth – stavění katedrály podle knižní předlohy

První část hry „Z popela“ nabízí prolog k rozsáhlému příběhu o stavbě katedrály a o osudech lidí s ní spojenými.

 
Přečíst celý článek»Autor: Ylbirda - Platforma: PC a konzole