Uživatel nepřihlášen
   

Zvedá se masivní vlna odporu proti systému krabic v betě Star Wars: Battlefrontu 2

Úterý 10.10.2017 18:58 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Novinky Novinka

Systém hlasitě kritizují velké zahraniční weby, více či méně proslulí YouTubeři i samotní hráči a fanoušci.

Právě probíhající beta Star Wars: Battlefrontu 2, která byla prodloužena do zítřejších 18:00, v mnoha směrech představila multiplayer hry v příznivém světle. Zvlášť pokud jde o vytouženou hlubší a komplexnější hratelnost, přítomnost tříd nebo kvalitnější vesmírné bitvy. Také ale odhalila kontroverzi v podobě krabic s výbavou.

Na papíře funguje systém poměrně jednoduše. Za hraní multiplayeru získáváte kredity, za něž můžete kupovat několik druhů krabic. Z nich náhodně získáte hlavně karty, které vylepšují jednotlivé třídy, hrdiny i stíhačky. Také vám mohou padnout součástky na výrobu dalších karet nebo další kredity. Každý den navíc získáte jednu krabici jen za pouhé přihlášení do hry. Tenhle systém má ale hned několik háčků.

Krabice bude ve finále možné kupovat i za skutečné peníze. Díky tomu by měli tvůrci mít možnost poskytovat všem majitelům hry bezplatnou dodatečnou podporu zahrnující nové mapy, hrdiny a další obsah. Nedojde tedy na štěpení komunity na ty, kteří mají jen základní hru, a na ty, kteří si připlatí, každý bude zkrátka moci hrát s každým. Jenomže krabice ani zdaleka neobsahují jen kosmetické záležitosti, a tak se přirozeně množí obavy, že se z multiplayeru Star Wars: Battlefrontu 2 stane pay-to-win záležitost. Jinými slovy ti, kteří si zaplatí víc, budou mít větší šanci na to, že jim z krabice padne něco, co následně ovlivňuje hratelnost.Dalším problémem je, že krabice jsou minimálně v rámci bety jediným způsobem odemykání nové výbavy. Vylepšování jednotek, hrdinů a stíhaček, vylepšování zbraní, levelování tříd, odemykání vítězných póz či tanečků, to všechno závisí jen a pouze na tom, co získáváte z krabic. Kupříkladu úroveň jednotlivých tříd zvyšuje počet karet, které pro ni vlastníte. Může se tedy stát, že třída, za kterou hrajete nejčastěji, je na nízké úrovni, protože jste měli smůlu a nepadl vám pro ni dostatek karet, zatímco třída, kterou ignorujete, bude mít vysoký level, protože máte pro ni díky krabicím a faktoru náhody hodně karet. Díky kreditům, obecnému postupu po úrovních nebo plnění výzev přímo nezískáte a neodemknete takřka nic.

Nejen z těchto důvodů se proti systému krabic v Battlefrontu 2 vzedmula obrovská vlna nesouhlasu a odporu. Krabice kritizují různé velké herní weby, třeba IGN, britský Eurogamer nebo USGamer. Ozývají se i více či méně populární YouTubeři, například AngryJoe, Total Biscuit nebo BattlefrontUpdates. Seznam kritických článků či videí, který se objevil na Redditu, snad vydá za tisíc slov.

Právě na Redditu (a nejen na něm) je vidět, že olej do ohně přilévají i sami hráči a fanoušci. Někteří se bojí pay-to-win praktik, jiní chtějí víc způsobů, jak odemykat výbavu. Samozřejmě se objevují i četná srovnání s free-to-play tituly a mobilními hrami, v nichž by něco takového bylo asi více na místě než ve hře za plnou cenu.Celý systém má rozhodně nezanedbatelné mouchy a bude zajímavé sledovat, jakým způsobem a jestli vůbec na vlnu nesouhlasu zareaguje společnost EA nebo tvůrci multiplayeru ze studia DICE. Množství kritiky je opravdu výrazné a někdy se ozývá i z míst, která mohou dělat dojem, že je mají velké herní společnosti včetně EA v kapse, což celé situaci na závažnosti rozhodně neubírá. Se systémem krabic představeným v betě si to zkrátka někdo opravdu zavařil.

Nezbývá než doufat, že v této podobě v betě i zůstane a že ve finále bude systém o poznání férovější, propracovanější, smysluplnější a ne tak zásadní. Jestli ne, mohou krabice multiplayer Battlefrontu 2 zabít nebo alespoň přizabít rychleji než nedostatek obsahu a Season Pass v předešlém díle.

Tisk
Star Wars: Battlefront 2 na PC, PS4, Xbox OneScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2 Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2 Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2 Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2 Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2 Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2 Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2 Screenshot ze hry Star Wars: Battlefront 2
Související novinky
 
Nové hrdiny Star Wars: Battlefrontu 2 nebude nutné odemykat pomocí kreditů

Nové hrdiny Star Wars: Battlefrontu 2 nebude nutné odemykat pomocí kreditů

Úterý 12.12.2017 12:12 - Stačí se přihlásit do hry v období právě probíhající sezóny spojené s filmem Poslední z Jediů a Finn a Phasma vás nebudou stát jediný kredit. Přečíst celý článek »

4 komentáře|PC, PS4, Xbox One
Trailer ukazuje první várku dodatečného obsahu pro Star Wars: Battlefront 2

Trailer ukazuje první várku dodatečného obsahu pro Star Wars: Battlefront 2

Čtvrtek 7.12.2017 15:40 - Obsah inspirovaný nadcházejícím filmem zahrnuje dva nové hrdiny, mapu planety Crait a pokračování singleplayerové kampaně. To všechno zdarma. Přečíst celý článek »

13 komentářů|PC, PS4, Xbox One
Tvůrci Star Wars: Battlefrontu 2 zvýšili příděl kreditů

Tvůrci Star Wars: Battlefrontu 2 zvýšili příděl kreditů

Pondělí 4.12.2017 16:58 - V multiplayeru i Arcade režimu můžete nyní získávat o poznání více kreditů, změnami prošly i denní krabice. Přečíst celý článek »

17 komentářů|PC, PS4, Xbox One

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Zvedá se masivní vlna odporu proti systému krabic v betě Star Wars: Battlefrontu 2
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
DacMonald   1x   Hlavní je nepředobjednávat :)DacMonalddacmonald33318    10.10.2017 20:46 DacMonald

Hlavní je nepředobjednávat :)

Ales   7x   1. dil bety SW: BF byl hrozny a absolutne me odradil od porizeni plne verze. A to jsem obrovsky fanousek SW a klasickeho Battlefieldu. Beta 2. dilu SW: BF me nadchla grafikou a zpracovanim. I tridy jsou super, podobne Battlefieldu. Co nechapu jsou ony bedny a hlavne karticky, ktere davaji urcite vyhody/ability. Kdyby v bednach padala jako u BF1 treba kamuflaz k pistolim apod. nic proti. At je klidne daji i za real money. Ale toto je hnus a souhlasim plne s redakci. Za me to je duvod, proc opet zrejme nepujdu do noveho Battlefrontu i kdyz tenktokrat bych si ho rad poridil. :(Alesales29933    10.10.2017 19:37 Ales

1. dil bety SW: BF byl hrozny a absolutne me odradil od porizeni plne verze. A to jsem obrovsky fanousek SW a klasickeho Battlefieldu. Beta 2. dilu SW: BF me nadchla grafikou a zpracovanim. I tridy jsou super, podobne Battlefieldu. Co nechapu jsou ony bedny a hlavne karticky, ktere davaji urcite vyhody/ability. Kdyby v bednach padala jako u BF1 treba kamuflaz k pistolim apod. nic proti. At je klidne daji i za real money. Ale toto je hnus a souhlasim plne s redakci. Za me to je duvod, proc opet zrejme nepujdu do noveho Battlefrontu i kdyz tenktokrat bych si ho rad poridil. :(Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Frezen9   5x   Přitom to šlo tak jednoduše změnit. Stačilo jít třeba Overwatch cestou. SW je zrovna hra, kde mohla být tuna cutomizace a oni to takhle podělaj.
Jediná věc která mě na té hře vadí.
Frezen9frezen915735
    10.10.2017 19:34
Frezen9

Přitom to šlo tak jednoduše změnit. Stačilo jít třeba Overwatch cestou. SW je zrovna hra, kde mohla být tuna cutomizace a oni to takhle podělaj.
Jediná věc která mě na té hře vadí.

Malcolm   2x   ha čekal jsme že se to nebude líbit ale tohle je masakr :D Jsem zvědav jestli se EA podvolíMalcolmmalcolm8346    10.10.2017 19:32 Malcolm

ha čekal jsme že se to nebude líbit ale tohle je masakr :D Jsem zvědav jestli se EA podvolí

johnny_jay   1x   Aktuální situace na subredditu pro SWBF je taková, ze přes 80% příspěvku (v rámci řazení podle Best/Top) je pravé stížnost proti tomuto. Už je to skoro až otravne, takže snad se nad námi EA (DICE? ) smiluji a předělaji to. Ikdyz mne osobně tam vadí jiné věci, na které se snad dostane, protože přímo ovlivňují hratelnost. Bylo by fajn, kdyby DICE vydalo seznam věci, které se do vydání (a případně po vydání) mají změnitjohnny_jayjohnny_jay30163    10.10.2017 19:30 johnny_jay

Aktuální situace na subredditu pro SWBF je taková, ze přes 80% příspěvku (v rámci řazení podle Best/Top) je pravé stížnost proti tomuto. Už je to skoro až otravne, takže snad se nad námi EA (DICE? ) smiluji a předělaji to. Ikdyz mne osobně tam vadí jiné věci, na které se snad dostane, protože přímo ovlivňují hratelnost. Bylo by fajn, kdyby DICE vydalo seznam věci, které se do vydání (a případně po vydání) mají změnitKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Diskuze na fóru

Humble bundle -vše sem (580 příspěvků), Vtipné momenty z her (7 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12012 příspěvků), ovladač na volant (3 příspěvky), Splitscreen hry (7 příspěvků), STEAM -všechno sem (7041 příspěvků), Prodám zlato do Total War Arena (1 příspěvek), Trance - TOAO 12 Darren Porter (455 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Rozhovor s Michaelem Dennym o PlayStationu a Paris Games Week

Nejen o chystaných hrách s viceprezidentem SIE Worldwide Studios.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 
 
JCB Pioneer: Mars – dojmy z hraní

Založit kolonii na místě, které není zrovna ideální pro život je oříšek. O to víc je to složitější, když jste na to úplně sami.

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC
 

SpellForce 3

Recenze - 11.12.2017
 
SpellForce 3

Svět Eo je zmítán záhadnou chorobou, z jejíhož šíření jsou obviněni magií nadaní jedinci. Přijdete na kloub původu zhoubného moru?

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC
 

Deskovkový speciál: Tókaidó

Speciál - 10.12.2017
 
Deskovkový speciál: Tókaidó

Hrstka poutníků se vydává pověstnou stezkou podél japonského pobřeží. Přidáte se k jejich pouti?

 
 
 
Nejzajímavější a nejdůležitější novinky z The Game Awards a PlayStation Experience

Trailer Metra Exodus a Death Stranding, nové hry od tvůrců Dark Souls a Firewatch, Bayonetta 3, Witchfire, datum vydání PUBG a A Way Out, gameplay…

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole