Uživatel nepřihlášen
 

Microsoft nebude k Xboxu One X dávat adaptér pro Kinect

Středa 11.10.2017 13:44 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

Zájemci si ho budou muset zvlášť koupit. Stojí necelých tisíc korun.

Stále více indicií směřuje k tomu, že Microsoft postavil pohybový senzor Kinect na vedlejší kolej. Na Xboxu 360 zažíval Kinect své nejlepší časy, celá rodina se bavila u hraní menších, ale zábavných titulů. Pokračovat se mělo na Xboxu One. V době vydání konzole byl v prodeji výhradně bundl s vylepšeným Kinectem ve verzi 2.0. Po roce a několika měsících si ale společnost uvědomila, že na trhu ztrácí a představila balení Xboxu One bez Kinectu. Díky tomu šla cena dolu, zatímco s Kinectem stál Xbox One přemrštěných 500 dolarů (o 100 více než PS4), bez Kinectu se cena dostala na 399 dolarů, což byla i cena PS4.

Po této změně se prodeje Kinectu ale téměř zastavily. Mohl za to hlavně nedostatek zajímavých her. Na Xboxu 360 bylo stále co hrát, ale Xbox One pro Kinect nenabídl nic extra. Situaci nepomohl ani modernější Xbox One S. U něj tvůrci na Kinect vůbec nemysleli a Microsoft adaptér pro Kinect přibalil do krabice. Tato nabídka ale končí. Za pár měsíců již v krabici s Xboxem One S adaptér nenaleznete.

U připravovaného Xboxu One X to bude stejné. Ani ten nebude podporovat Kinect a bude pro něj potřeba adaptér. Ten ale v krabici s konzolí nenalezneme. Zájemci si ho budou muset zvlášť koupit. Jeho cena je 40 dolarů (u nás necelých tisíc korun). Pokud ale máte adaptér pro Kinect z Xboxu One S, bude fungovat i na Xboxu One X.

O nezájmu o Kinect svědčí i propagace, ta je ze strany Microsoft téměř nulová. Není to ale škoda? Kdyby Microsoft investoval do vývoje her, mohl by zájem o Kinect být větší. Nebo už máme tuhle vlnu za sebou?

Xbox One X, nejvýkonnější verze konzole od Microsoftu, dorazí na trh 7. listopadu 2017.

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk
Související novinky
 
Ohlasy na Xbox One X

Ohlasy na Xbox One X

Pondělí 18.12.2017 08:54 - Před štědrým dnem se Microsoft snaží vzbudit větší zájem o Xbox One X a do nového traileru přidal názory recenzentů. Pochopitelně nechybí informace, že jde o nejvýkonnější konzoli na světě. Přečíst celý článek »

54 komentářů|Xbox One
Xbox One X za úvodní dny ve Velké Británii porazil v prodejích PS4 Pro

Xbox One X za úvodní dny ve Velké Británii porazil v prodejích PS4 Pro

Pondělí 13.11.2017 11:33 - Za první týden se prodává lépe než konkurence od Sony. Přečíst celý článek »

33 komentářů|Xbox One
Bethesda a EA vylepšují své hry pro Xbox One X

Bethesda a EA vylepšují své hry pro Xbox One X

Úterý 7.11.2017 19:18 - O jaké hry jde a jaká vylepšuje na nejvýkonnější konzoli na trhu budou mít? Nově i s Mafií 3. Přečíst celý článek »

9 komentářů|Xbox One

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Microsoft nebude k Xboxu One X dávat adaptér pro Kinect
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
kajny18    Jo u Xboxu 360 to bylo popularni, protoze Kinect bylo jediny zarizeni, ktery snimalo vase telo a ne ovladace, jako u PSka nebo Nintenda. Navic pro to bylo vyvijeno plno zabavnejch her. Dneska uz je tady virtualni realita a Kinect vlastne nema smysl. Navic hry uz se na to ani poradne nedelaji myslim.kajny18kajny185539    11.10.2017 21:13 kajny18

Jo u Xboxu 360 to bylo popularni, protoze Kinect bylo jediny zarizeni, ktery snimalo vase telo a ne ovladace, jako u PSka nebo Nintenda. Navic pro to bylo vyvijeno plno zabavnejch her. Dneska uz je tady virtualni realita a Kinect vlastne nema smysl. Navic hry uz se na to ani poradne nedelaji myslim.

koubecx    Nechápu, proč by se k tomu měl přibalovat. U Ska taky nebyl. Stávající majitel Kinectu si o něj mohl zažádat a byl mu doručen zdarma. To byla ale pouze časově omezená akce.koubecxkoubecx52568    11.10.2017 14:41 koubecx

Nechápu, proč by se k tomu měl přibalovat. U Ska taky nebyl. Stávající majitel Kinectu si o něj mohl zažádat a byl mu doručen zdarma. To byla ale pouze časově omezená akce.

Lubajz    Docela tohle chápu, ty lidi co mají kinect buď budou hrát stejně klidně na starším One, protože pochybuju, že ještě vyjdou nový hry na to, který by využily výkon One X. A aspoň se Microsoft zaměří na lepší věci a tuhle zbytečnost pomalu pohřbí :-DLubajzlubajz14312    11.10.2017 14:03 Lubajz

Docela tohle chápu, ty lidi co mají kinect buď budou hrát stejně klidně na starším One, protože pochybuju, že ještě vyjdou nový hry na to, který by využily výkon One X. A aspoň se Microsoft zaměří na lepší věci a tuhle zbytečnost pomalu pohřbí :-DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (52 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Jaký monitor? (20 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12145 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (109 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole