Uživatel nepřihlášen
   

EA kupuje Respawn Entertainment, tvůrce Titanfallu

Pátek 10.11.2017 08:56 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Novinky Novinka

Na aktuální podobu studia a vývoj titulů v čele s novým Titanfallem a Star Wars hrou by tato změna neměla mít vliv. Alespoň to tvrdí vedení Respawnu.

Studio Respawn Entertainment, které má na svědomí skvělou sérii Titanfall, si docela dlouho užívalo nezávislost, a to navzdory faktu, že Titanfall i Titanfall 2 vydává společnost Electronic Arts. Tomu je ale nyní konec. Respawn oficiálně spojuje síly s EA, které zaplatilo za koupi studia 455 milionů dolarů.

Ve vyjádření Vince Zampelly, šéfa Respawnu, se dočteme, že akvizice ze strany EA nebyla nutná a existence studia nebyla na vážkách. Spojení s EA má však Respawnu poskytnout podporu a více zdrojů pro to, aby mohli vývojáři i nadále dělat to, co chtějí. A také přístup k novým technologiím a ke zkušenostem, které umožní větší růst studia a dosažení dlouhodobých plánů. Vypadá to tedy, že Zampella se vydal do rukou EA dobrovolně.

Respawn si má udržet kreativní svobodu a kulturu uvnitř studia. V EA prý sdílí jeho hodnoty a vizi při vývoji her, v nichž je hráč na prvním místě. Navíc nedojde k žádným organizačním změnám. Vince Zampella zůstává ve vedení Respawnu (a navíc se přidává vedoucímu týmu EA) a nedojde ani na propouštění zaměstnanců.

Stejně tak nemá dojít ke změnám ve vývoji titulů, které Respawn připravuje. Jedná se o nový přírůstek do série Titanfall, takže nyní je jisté, že se na něm pracuje, o akční adventuru ze světa Star Wars a o válečný VR projekt pro Oculus Rift. Respawn má také kreativní svobodu v případném vyvoření jakékoliv nové značky, ta ale samozřejmě bude automaticky spadat pod EA.

Zampella označuje tuto změnu jako skvělý krok pro Respawn, EA i hráče. Z jejich strany se ale kladných ohlasů nedočkal. S ohledem na minulost EA není snad nikdo nadšený z představy, že už Respawn není nezávislé studio a že o všem teď může rozhodovat EA. Mnozí se samozřejmě obávají toho, že další Titanfall bude přeplněný lootboxy a mikrotransakcemi, které hru zničí ve snaze jít za výdělkem i přes mrtvoly. Dále je tu strašák v podobě možnosti, že jakmile jednou Respawn udělá něco, s čím v EA nebudou spokojení, dojde k uzavření studia, jako tomu bylo v případě Visceralu, Maxisu a dalších tvůrčích celků.

Nezbývá než doufat, že na něco takového nedojde a že sliby zachování kreativní kontroly a vize Respawnu nejsou plané řeči. Zampellovo nadšení je ale v tuto chvíli opravdu těžké sdílet. Vedení studia mimochodem tímto krokem opsalo jeden velký kruh. Zampella a spol. kdysi utekli od EA po vývoji Medal of Honor: Allied Assault ve studiu 2015, aby pod Activisionem založili Infinity Ward a položili základy série Call of Duty. Po dokončení Modern Warfare 2 se však rozešli s Activisionem, opustili Infinity Ward a založili Respawn Entertainment, kde vznikl Titanfall. A teď je vše znovu naplno v rukou EA.

Tisk
Související novinky
 
Tvůrci Titanfallu chystají válečnou hru pro Oculus Rift

Tvůrci Titanfallu chystají válečnou hru pro Oculus Rift

Středa 11.10.2017 21:08 - Nejde však o projekt ze světa Titanfallu či Star Wars. K vydání hry by přitom mělo dojít až v roce 2019. Přečíst celý článek »

Tvůrci Titanfallu chystají novou hru

Tvůrci Titanfallu chystají novou hru

Středa 18.6.2014 09:30 - Pravděpodobně se nebude jednat o druhý díl Titanfallu, ale o úplně novou akci z pohledu třetí osoby. Přečíst celý článek »

3 komentáře|PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360
Střílečka od Respawn s mechy a exkluzivně pro konzole Xbox?
 

Střílečka od Respawn s mechy a exkluzivně pro konzole Xbox?

Úterý 30.4.2013 11:02 - Prozradily to dva na sobě nezávislé zdroje, které shodně řekly, že se dočkáme sci-fi střílečky s mechy a rozsáhlého multiplayeru s umělou inteligencí. Přečíst celý článek »

23 komentářů|PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince EA kupuje Respawn Entertainment, tvůrce Titanfallu
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
OneShot    Váhám, jestli EA znamená Everything Absurd nebo Enormous Assholes. Dost možná obojí.OneShotoneshot73915    11.11.2017 16:11 OneShot

Váhám, jestli EA znamená Everything Absurd nebo Enormous Assholes. Dost možná obojí.Komentář byl autorem naposledy upraven 11.11.2017 17:21

Původní verze před úpravami:Váhám, jestli EA znamená Everything Absurd nebo Enormous Assholes. Dost možná obojí. Nejspíš pro mě teď začne tvrdý bojkot her od EA. Ale ono to nebude tak těžké, vždyť kolik her za poslední dva roky bylo opravdu dobrých? Titanfall 2, ME: Catalyst bylo jen lehce nadprůměrné a Andromedu jsem radši ani neriskoval.

*Komentář editován redakcí.

Mr.Lolendo    EA apod. 3ráči přešly na tvrdou taktiku.
Aneb jde jim o to vymýtit herní trh kvalitními hrami za nízkou či střední cenu. (20-60e) Tedy hlavně hry které jednou zaplatíte a tím konec.
Buďto tyto studia ˇhry" zrujnují na stamilionových reklamách (či jiných praktikách) nebo je koupí a potichu zapíchnou jako prase.
EA si představuje ceny nákladů na hru (vývoj) vs. zisk = více jak 10x. Což některé hry už hravě překonaly.
Mr.Lolendomrlolendo10723
    11.11.2017 12:37
Mr.Lolendo

EA apod. 3ráči přešly na tvrdou taktiku.
Aneb jde jim o to vymýtit herní trh kvalitními hrami za nízkou či střední cenu. (20-60e) Tedy hlavně hry které jednou zaplatíte a tím konec.
Buďto tyto studia ˇhry" zrujnují na stamilionových reklamách (či jiných praktikách) nebo je koupí a potichu zapíchnou jako prase.
EA si představuje ceny nákladů na hru (vývoj) vs. zisk = více jak 10x. Což některé hry už hravě překonaly.

CzePavel99    Trošku se o ně bojím. Tak uvidíme v budoucnu.CzePavel99czepavel9911259    11.11.2017 11:21 CzePavel99

Trošku se o ně bojím. Tak uvidíme v budoucnu.

pajmič    Koluje takový drb, že EA koupilo Respawn a zavřelo Visceral, protože Respawn Star Wars hra vypadala/vapadá mnohem lépe a ambiciozněji než Visceral hra i v mnohem raněší fázi vývoje. Toto tu domněnku jen posilnuje.

Respawn bývalí infinity ward jsou dosti kreativní a ambiciozní týpci, kteří vždy dokázali udělat kvalitní titul, kdežto Visceral čel po Dead Space 1, 2 pomalu do kopru-
pajmičpajmic6747
    10.11.2017 21:23
pajmič

Koluje takový drb, že EA koupilo Respawn a zavřelo Visceral, protože Respawn Star Wars hra vypadala/vapadá mnohem lépe a ambiciozněji než Visceral hra i v mnohem raněší fázi vývoje. Toto tu domněnku jen posilnuje.

Respawn bývalí infinity ward jsou dosti kreativní a ambiciozní týpci, kteří vždy dokázali udělat kvalitní titul, kdežto Visceral čel po Dead Space 1, 2 pomalu do kopru-

Ales    jj, četl jsem jen titulek, ale pamatoval jsem si to dobře. Prostě molochy hernímu průmyslu vládnou. Studio musí vydat opravdovou pecku, aby si mohlo dovolit být nezávislé i několik dalších let. Poslední dobou se to daří CD Projektu. Jinak nevím.Alesales29933    10.11.2017 17:17 Ales

@ odpověď na komentář od Malcolm:jj, četl jsem jen titulek, ale pamatoval jsem si to dobře. Prostě molochy hernímu průmyslu vládnou. Studio musí vydat opravdovou pecku, aby si mohlo dovolit být nezávislé i několik dalších let. Poslední dobou se to daří CD Projektu. Jinak nevím.

Malcolm napsal:přečti si článek :)

Malcolm    přečti si článek :)Malcolmmalcolm8346    10.11.2017 16:37 Malcolm

@ odpověď na komentář od Ales:přečti si článek :)

Ales napsal:Nejsou zakladatelé Respawn bývalí pracovníci z CoD série? Ta patřila pod Activision a mám pocit, že nadávali, jak nemají tvůrčí svobodu. Celkem se obávám, že pod EA to bude to stejné. :(

carhrozny    Presne toto som chcel napísať.carhroznycarhrozny27972    10.11.2017 16:25 carhrozny

@ odpověď na komentář od gomental5:Presne toto som chcel napísať.

gomental5 napsal:RIP. .

Ales    Nejsou zakladatelé Respawn bývalí pracovníci z CoD série? Ta patřila pod Activision a mám pocit, že nadávali, jak nemají tvůrčí svobodu. Celkem se obávám, že pod EA to bude to stejné. :(Alesales29933    10.11.2017 16:16 Ales

Nejsou zakladatelé Respawn bývalí pracovníci z CoD série? Ta patřila pod Activision a mám pocit, že nadávali, jak nemají tvůrčí svobodu. Celkem se obávám, že pod EA to bude to stejné. :(

Cokovenecek    Lidičky, Titanfall 2 moc nevydělal. Právě kvůli EA. Jsem si tudíž jist, že do 5 let to studio zaručeně zavřou. Protože EA. Sbohem, sci-fi hry s dobrým SP i MP, sbohem DLC zdarma.Cokovenecekcokovenecek73104    10.11.2017 16:09 Cokovenecek

Lidičky, Titanfall 2 moc nevydělal. Právě kvůli EA. Jsem si tudíž jist, že do 5 let to studio zaručeně zavřou. Protože EA. Sbohem, sci-fi hry s dobrým SP i MP, sbohem DLC zdarma.

Lazy   1x   Hlavne ze u prvniho dilu byl placeny :D A dokonce verim ze si pod EA povedou lip.Lazylazy34358    10.11.2017 16:00 Lazy

@ odpověď na komentář od panradovan:Hlavne ze u prvniho dilu byl placeny :D A dokonce verim ze si pod EA povedou lip.

panradovan napsal:Sbohem zdarma dodávaný obsahu do TF2. TF3 už bude z hlediska dodatečného obsahu úplně jiná liga. . bohužel :(

zebrostroj74    Takže pod EA další mrtvé studio a značka.zebrostroj74zebrostroj7473044    10.11.2017 14:55 zebrostroj74

Takže pod EA další mrtvé studio a značka.

hRDLA    To se snad nestane, ale stačí dobrý marketing a prodáš i h*vnohRDLAhrdla20497    10.11.2017 14:54 hRDLA

To se snad nestane, ale stačí dobrý marketing a prodáš i h*vnoKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

declare   1x   Aby ve finále pak nezjistili, že EA zase takový ďábel není a dokáže produkovat i fajn hry.declaredeclare6466    10.11.2017 14:23 declare

@ odpověď na komentář od hRDLA:Aby ve finále pak nezjistili, že EA zase takový ďábel není a dokáže produkovat i fajn hry.

hRDLA napsal:Jo no, všichni tu prskají plameny ale kolik z vás si od nich ty nový Star Wars nakonec stejně koupí?

hRDLA   1x   Jo no, všichni tu prskají plameny ale kolik z vás si od nich ty nový Star Wars nakonec stejně koupí?hRDLAhrdla20497    10.11.2017 13:58 hRDLA

Jo no, všichni tu prskají plameny ale kolik z vás si od nich ty nový Star Wars nakonec stejně koupí?Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

declare    Tak doufám, že SW: Battlefront 2 od těch zlounů hrát nebudeš.declaredeclare6466    10.11.2017 13:14 declare

@ odpověď na komentář od Rivers25:Tak doufám, že SW: Battlefront 2 od těch zlounů hrát nebudeš.

Rivers25 napsal:EA je největší zlo v herním průmyslu, který akorát ničí kvalitní herní studia a jde jim jenom o peníze!

lara    tak to je v podstatě konec kvalitního Titan fall a bude sračkojdní TITAN FALL jestli tedy vůbec budelaralara56879    10.11.2017 12:44 lara

tak to je v podstatě konec kvalitního Titan fall a bude sračkojdní TITAN FALL jestli tedy vůbec bude

gomental5   1x   RIP. .gomental5gomental571357    10.11.2017 12:18 gomental5

RIP. .Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Behavioralista    Tak to je konec dalšího studia.Behavioralistabehavioralista34565    10.11.2017 12:03 Behavioralista

Tak to je konec dalšího studia.

guRdy    Ty časi kdy Titanfall mělo bezplatné dlc jsou nenávratně pričguRdygurdy842    10.11.2017 11:54 guRdy

Ty časi kdy Titanfall mělo bezplatné dlc jsou nenávratně prič

Alfajk    RIP Respawn Entertainment :-(Alfajkalfajk16671    10.11.2017 11:49 Alfajk

RIP Respawn Entertainment :-(

Rivers25    EA je největší zlo v herním průmyslu, který akorát ničí kvalitní herní studia a jde jim jenom o peníze!Rivers25rivers2519181    10.11.2017 10:44 Rivers25

EA je největší zlo v herním průmyslu, který akorát ničí kvalitní herní studia a jde jim jenom o peníze!

RastyK2    Do pěti let padnou jak Visceral Games.RastyK2rastyk213370    10.11.2017 10:28 RastyK2

Do pěti let padnou jak Visceral Games.

dez1nd    EA = Early Anding?dez1nddez1nd12443    10.11.2017 10:13 dez1nd

EA = Early Anding?Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Ondrej_V   1x   Dávám jim pět let, pak se jich EA zbaví.Ondrej_Vondrej_v15018    10.11.2017 10:04 Ondrej_V

Dávám jim pět let, pak se jich EA zbaví.

Miras47   1x   Další studio co EA zabije. Větě že hráči jsou na prvním místě už snad nemůže věřit ani malé děcko.Miras47miras4737137    10.11.2017 09:54 Miras47

Další studio co EA zabije. Větě že hráči jsou na prvním místě už snad nemůže věřit ani malé děcko.

Benny666   1x   Tak a je po pokračování.... . EA = Konec.Benny666benny66637163    10.11.2017 09:44 Benny666

Tento komentář obsahuje spoilery. Zobrazit v čitelné podoběGnx n wr cb cbxenčbiáaí.... . RN = Xbarp.Tak a je po pokračování.... . EA = Konec.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

declare   1x   To je tak když udělají fajn hru (myšleno Titanfall 2) , poskytují všemožný obsah a hra se stejně neprodává. Takže logický krok, pokud se chcou rozvíjet a nestagnovat.declaredeclare6466    10.11.2017 09:40 declare

To je tak když udělají fajn hru (myšleno Titanfall 2) , poskytují všemožný obsah a hra se stejně neprodává. Takže logický krok, pokud se chcou rozvíjet a nestagnovat.

hRDLA   2x   A jsme v p*či úplněhRDLAhrdla20497    10.11.2017 09:22 hRDLA

A jsme v p*či úplněKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Spinder   8x   RIP Respawn :(Spinderspinder15061    10.11.2017 09:15 Spinder

RIP Respawn :(Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Ljuk88    Korporace za. rany!Ljuk88ljuk8875031    10.11.2017 09:10 Ljuk88

Korporace za. rany!Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (57 příspěvků), Jaký monitor? (22 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12147 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Metal Gear Survive

Recenze - 23.2.2018
 
Metal Gear Survive

Konami si pro nás připravilo hru, ve které musíte přežít. Nebo lépe řečeno: kterou musíte přežít. Tak snad příště…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Monster Energy Supercross

Recenze - 22.2.2018
 
Monster Energy Supercross

Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole