Uživatel nepřihlášen

Když výrobce vyslyší volání hráčů: 240 nebo 144 Hz v podání ZOWIE by BenQ

Pondělí 4.12.2017 11:00 - Autor: "Inzerce" - Rubrika: Novinky Novinka

Není moc společností, které si berou k srdci zpětnou vazbu hráčů či obecně uživatelů. Jejich počet se začíná zvyšovat a není divu „náš zákazník, náš pán“ resp. „hlas lidu, hlas boží“.


Placený článek: Nedávno jsme napsali pohádku o obnovovací frekvenci a lidském oku, tento článek vyvolal ohromné množství reakcí ať už pozitivních či negativních. Evidentně to nebyl jediný pohled na danou problematiku a globálně tato zpětná vazba znamenala reakci výrobce. Zůstaňme prosím u faktu, že vyšší obnovovací frekvence je bezpochyby rozdíl oproti klasickým 60/75Hz monitorům, který potvrdila většina diskutujících.

ZOWIE by BenQ ve svém portfoliu produktů pro hráče počítačových a konzolových her nedávno nabídla top model XL2546 s obnovovací frekvencí 240 Hz. Nyní přichází s modelem XL2536 lišícím se právě v této hodnotě, kterou SNIŽUJE na 144 Hz. Proč? Chce vyhovět aktuální situaci v domácnostech resp. hardwarové výbavě hráčů, kteří ne vždy disponují kvalitním železem, které by výkonnostně stačilo monitoru s 240 Hz a oni tak mohli plně využít jejich maximální potenciál za pořizovací cenu.

Nový ZOWIE by BenQ XL2536 je krokem vstříc hráčům, jejich požadavkům a určitý vzkaz a odpověď „OK  bereme na vědomí, 240 Hz je pro některé overkill. Pro ty, kteří chtějí stejně kvalitní produkt, přicházíme s řešením zakládajícím se na vaší zpětné vazbě“.

Model je kopií svého předchůdce nabízí Full HD rozlišení na úhlopříčce 24,5 palce, dobu odezvy 1 ms a pokročilou technologii Dynamic Accuracy. Ta zajišťuje mimořádnou ostrost obrazu v rychlých pohybech, při střelbě apod.


Je vyhotoven v černé barvě s červenými doplňky. Opomenout nesmíme clonu, přispívající k maximálnímu soustředění na hru, a kompletní bohatou ergonomii monitoru. Monitor lze výškově nastavit, naklopit a otočit až do pozice Pivot = na výšku a to vše zaznamenat pomocí posuvníků, díky kterým své nastavení na stole nezapomenete. Zajímavou vychytávkou kromě otvoru ve stojanu sloužícího jako pořadač kabelů či madla pro přenos je zatahovací háček na boku monitoru, na který uskladníte sluchátka v době, kdy zrovna nehrajete.

Z dalších vlastností bych vypíchl Black eQualizer, technologii zlepšující viditelnost v tmavých scénách her a Color Vibrance užitečnou funkci, díky které snadno nastavíte sytost barev pomocí 20 přednastavených úrovní. Přesvědčit by vás mohly Flicker-free a Low Blue Light, technologie monitoru chránící zrak uživatele.

ZOWIE by BenQ XL2536 je krokem kupředu, ač snižuje hodnotu obnovovací frekvence. Další podrobnosti i jeho cenovku najdete na CZC.cz

Tisk
Štítky: inzerce
Související novinky
 
Předčasné Vánoce. Nové LYNX Grunex počítače jsou tu

Předčasné Vánoce. Nové LYNX Grunex počítače jsou tu

Pondělí 18.12.2017 17:20 - Seznamte se s ProGamer 2018. Přečíst celý článek »

Acer Aspire GX-781: Cenově dostupnější alternativa k Predator desktopům

Acer Aspire GX-781: Cenově dostupnější alternativa k Predator desktopům

Středa 13.12.2017 15:55 - Značka Acer si ve světě hardware pro hráče vybudovala jméno s pomocí produktové řady Predator, která dychtivým hráčům nabízí dostatek výkonu, ať už v podobě desktopu nebo notebooku. Nejedná se ale zdaleka o jediné stroje, které tento výrobce nabízí. Přečíst celý článek »

Je na čase zapomenout na Full HD rozlišení. Budoucnost patří 4K

Je na čase zapomenout na Full HD rozlišení. Budoucnost patří 4K

Pátek 8.12.2017 19:45 - Herní svět kráčí směrem k více a více skloňovanému 4K rozlišení. Přečíst celý článek »

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

The Deer God

Recenze - 17.1.2018
 
The Deer God

Při lovu jelenů si musíte dát pozor nejen na nástrahy přírody, ale taky na stará božstva. Mohlo by se vám zabíjení nevinných zvířátek vymstít.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: PC a konzole
 

Everybody's Golf

Recenze - 15.1.2018
 
Everybody's Golf

Další díl série, který opět není dokonalý, ale díky laxní konkurenci stále nemá sobě rovného.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

XCOM – deskovka

Speciál - 14.1.2018
 
XCOM – deskovka

Létající talíře jsou na obzoru. Od úspěšné invaze dělí mimozemšťany soustředěná obrana centrály XCOM. Nechte se rekrutovat!

 
 
 
Door Kickers: Action Squad – dojmy z hraní

Měli jsme možnost otestovat nezávislou 2D alternativu Rainbow Six. Zaujala nás?

 
Přečíst celý článek»Autor: ThainDegu - Platforma: PC
 
 
Kingdom Come: Deliverance – vše, co byste měli vědět, na jednom místě

Jeden z nejambicióznějších a nejsledovanějších projektů posledních let je konečně za rohem, a tak si shrneme, co všechno nás v Kingdom Come čeká.

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole