Uživatel nepřihlášen
      

Nový přírůstek do série Bridge Constructor využívá motivy Portalu

Středa 6.12.2017 15:00 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Novinky Novinka

Dalšího Portalu od Valve se nejspíš nikdy nedočkáme, ale aspoň budete moci v jeho světě stavět mosty. Měli bychom slavit nebo bědovat? Těžko říct.

Série Bridge Constructor, která se stejně jako řada podobných projektů zaměřuje na stavbu mostů, se v minulosti vydala už do několika oblastí, které zahrnují třeba středověk nebo vlakovou dopravu. Teď ale míří k tématu, který by asi nikdo neočekával - k Portalu.

Výsledkem je hra jednoduše nazvaná Bridge Constructor Portal, v níž budete moci stavět mosty a navrhovat trasy pro vozidla v zařízení Aperture Laboratories. Čeká vás tedy využívání a překonávání různých prvků Portalu, třeba samotných portálů nebo ikonických střílen, ve speciálních testovacích místnostech budete moci využívat i kvantové tunely a různé patentované technologie Aperture Laboratiories. To všechno pod dohledem GLaDOS.Jak naznačuje první teaser, GLaDOS pravděpodobně opět dabuje Ellen McLain, která oblíbený stroj s vražednými choutky nadabovala už ve všech produktech Portalu od Valve. Samo Valve se ale podle všeho na vývoji Bridge Constructor Portal nepodílí, vše vzniká pod dohledem tvůrců ze studia Headup Games a vydavatele ClockStone. Valve pravděpodobně nanejvýš propůjčilo licenci a značku podobně jako v případě titulů LEGO Dimensions a Pinball FX2, v nichž se tématika Portalu také objevila.

Bridge Constructor Portal vyjde 20. prosince 2017 pro PC, Mac, PS4, Xbox One, Switch, iOS a Android. Hra měla být původně odhalena až na zítřejší akci The Game Awards, ale někdo očividně stisknul velké tlačítko aktivující GLaDOS o něco dříve. Díky tomu si můžeme s předstihem pokládat otázky, jestli je tohle vůbec nutné a proč Valve propůjčuje značku Portal zrovna takovému projektu.

Na druhou stranu, oficiálního pokračování Portalu se při současném přístupu Valve nejspíš nikdy nedočkáme, stejně jako se nikdy nedočkáme dalšího Half-Life, takže alespoň mají fanoušci Portalu k dispozici něco, díky čemuž se mohou se svou oblíbenou sérií nadále setkávat. Obávám se však toho, že Bridge Constructor Portal řadu zanícených fanoušků spíše naštve a jen vyvolá zvýšení počtu stížností na adresu Valve a jeho nečinnosti.


Tisk

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Nový přírůstek do série Bridge Constructor využívá motivy Portalu
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Marek_Tvrdy člen redakce   4x   Tak dalšího Portalu bychom se dočkat mohli. Ale Half-Life je už asi mrtvý.Marek_Tvrdymarek_tvrdy6198    6.12.2017 16:39 Marek_Tvrdy

Tak dalšího Portalu bychom se dočkat mohli. Ale Half-Life je už asi mrtvý.

HALF-LIFEBLAZEN   1x   Ach jo Valve ty nám fakt měkneš, nakonec je dobře že už s Half-Life nic nechtěj mít společného, jinak by dalším projektem ze světa Half-Life byl nakonec Solitarie. :DHALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    6.12.2017 15:21 HALF-LIFEBLAZEN

Ach jo Valve ty nám fakt měkneš, nakonec je dobře že už s Half-Life nic nechtěj mít společného, jinak by dalším projektem ze světa Half-Life byl nakonec Solitarie. :D

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Deskovkový speciál: Scythe

Speciál - 17.12.2017
 
Deskovkový speciál: Scythe

Svět po ničivé válce bojuje o vlastnictví továrny na výrobu bitevních robotů. Bude vítězem tohoto střetu právě vaše civilizace?

 
 
 
Ancestors Legacy – dojmy z hraní

Půl roku před vydáním vypadá tato real-time strategie pro PC a Xbox One více než nadějně!

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole
 
 
Star Wars: Battlefront 2 – The Last Jedi Season aneb krok správným směrem

Co všechno nabízí první várka bezplatného dodatečného obsahu pro Battlefront 2 a co se od vydání stihlo zlepšit?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Deskovkový speciál: Escape Room – úniková hra

Průšvih. Máte 60 minut na vyřešení problému, jinak jste v loji. Uspějete, nebo skončíte v poli poražených?

 
 
 
The Surge: A Walk in the Park DLC

Zatím jediné příběhové DLC The Surge láká na výlet do zábavního parku. Zažijeme akční jízdu na horské dráze, na kterou dlouho nezapomeneme?

 
Přečíst celý článek»Autor: Vakomlok - Platforma: PC a konzole