Uživatel nepřihlášen
  

Série Uncharted překonala hranici 41 milionů prodaných kusů

Úterý 12.12.2017 11:26 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

Lovec pokladů Nathan Drake je hodně úspěšný.

Zástupci studia Naughty Dog na víkendovém PlayStation Experience nemluvili jen o připravovaném The Last of Us Part 2, který je z poloviny hotov, ale také o Uncharted. Série oslavila desáté výročí a dobrodružství Nathana Drakea na PlayStationu 3 a poté PlayStationu 4 hráče hodně zaujalo. Celkem se prodalo 41,7 milionů kusů. Impozantním prodejům samozřejmě pomohla i kolekce všech starších dílů na PS4 nebo nedávný příběhový přídavek The Lost Legacy.

Co bude s Uncharted dál? To je těžké povědět. Příběh Nathana Drakea je uzavřen, ale srpnové The Lost Legacy dokázalo, že i bez Nathana si lze tuhle sérii představit. Myslím si, že Naughty Dog se jednoho dne k Uncharted vrátí a připraví zbrusu nový díl.

Zdroj: GameInformer

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk
Štítky: uncharted
Související novinky
 
Uncharted slaví desáté výročí

Uncharted slaví desáté výročí

Pondělí 20.11.2017 10:16 - Naughty Dog a Sony připravili vzpomínkový trailer a bezplatný balíček maličkostí. Přečíst celý článek »

9 komentářů|PS4, PS3
Mladým Nathanem se ve filmu Uncharted má stát Tom Holland

Mladým Nathanem se ve filmu Uncharted má stát Tom Holland

Pondělí 22.5.2017 17:55 - Zahrál si mladého Petera Parkera / Spider-Mana ve filmu Captain America: Občanská válka. Přečíst celý článek »

Uncharted film se začne natáčet v roce 2017

Uncharted film se začne natáčet v roce 2017

Středa 9.11.2016 15:50 - Natáčet se začne na sklonku jara, počátkem léta, slibuje režisér Shawn Levy. Přečíst celý článek »

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Série Uncharted překonala hranici 41 milionů prodaných kusů
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
einfari    Hraju na PS4 necelý rok a první hry, které jsem si kupoval byly Uncharted 1, 2, 3, 4. Dal jsem si to hezky za sebou a pro mě má každý díl lepší i slabší části, nemůžu říct, že by byl jeden lepší než druhy. Zatímco v těch prvních dílech bylo vidět, že se tlačí hodně na zábavný gameplay tak ve třetím a hlavně ve čtvrtém díle jsem byl více pohlcen samotným příběhem a twisty ve vztazích než samotnou hratelností.einfarieinfari25285    13.12.2017 13:05 einfari

Hraju na PS4 necelý rok a první hry, které jsem si kupoval byly Uncharted 1, 2, 3, 4. Dal jsem si to hezky za sebou a pro mě má každý díl lepší i slabší části, nemůžu říct, že by byl jeden lepší než druhy. Zatímco v těch prvních dílech bylo vidět, že se tlačí hodně na zábavný gameplay tak ve třetím a hlavně ve čtvrtém díle jsem byl více pohlcen samotným příběhem a twisty ve vztazích než samotnou hratelností.

OneShot   1x   "It's sold more than 41 million units between all numbered entries and spinoffs"- to mi přijde jako že mám počítat všechno, spinoffs je množné číslo. Ale i kdybych odečetl Golden Abyss, pořád mi to přijde strašně málo. Psal jsem, jaký z tohoto čísla mám pocit, netřeba se v tom rýpat a hledat exaktní data.OneShotoneshot73915    12.12.2017 17:48 OneShot

@ odpověď na komentář od Marek_Tvrdy:"It's sold more than 41 million units between all numbered entries and spinoffs"- to mi přijde jako že mám počítat všechno, spinoffs je množné číslo. Ale i kdybych odečetl Golden Abyss, pořád mi to přijde strašně málo. Psal jsem, jaký z tohoto čísla mám pocit, netřeba se v tom rýpat a hledat exaktní data.

Marek_Tvrdy napsal:Nadpis hodně zobecňuje, ale z článku vyplývá, že jde o prodeje her Uncharted od Naughty Dog.

Marek_Tvrdy člen redakce    Nadpis hodně zobecňuje, ale z článku vyplývá, že jde o prodeje her Uncharted od Naughty Dog.Marek_Tvrdymarek_tvrdy6198    12.12.2017 17:26 Marek_Tvrdy

@ odpověď na komentář od OneShot:Nadpis hodně zobecňuje, ale z článku vyplývá, že jde o prodeje her Uncharted od Naughty Dog.

OneShot napsal:Nadpis říká série Uncharted, je tedy třeba počítat i Golden Abyss a Nathan Drake Collection- také se prodávaly, ne? Mobilní hra je zdarma, ta se asi do prodejů nevztahuje. Je třeba též vzít v potaz, že drtivá většina lidí, kteří Uncharted vlastní, nezůstala u jednoho dílu. Proto mi to číslo přijde malé, takhle to vypadá, že Uncharted nikdy nehrálo ani 10% majitelů Playstationu.

Tarik   3x   K celé sérii jsem se dostal až letos v září a musím říct, že je to opravdu masterpiece :gun:
Zrovna hraju Lost legacy a paráda. :thumbup:
Tariktarik12392
    12.12.2017 17:10
Tarik

K celé sérii jsem se dostal až letos v září a musím říct, že je to opravdu masterpiece :gun:
Zrovna hraju Lost legacy a paráda. :thumbup:

OneShot    Nadpis říká série Uncharted, je tedy třeba počítat i Golden Abyss a Nathan Drake Collection- také se prodávaly, ne? Mobilní hra je zdarma, ta se asi do prodejů nevztahuje. Je třeba též vzít v potaz, že drtivá většina lidí, kteří Uncharted vlastní, nezůstala u jednoho dílu. Proto mi to číslo přijde malé, takhle to vypadá, že Uncharted nikdy nehrálo ani 10% majitelů Playstationu.OneShotoneshot73915    12.12.2017 15:58 OneShot

@ odpověď na komentář od Marek_Tvrdy:Nadpis říká série Uncharted, je tedy třeba počítat i Golden Abyss a Nathan Drake Collection- také se prodávaly, ne? Mobilní hra je zdarma, ta se asi do prodejů nevztahuje. Je třeba též vzít v potaz, že drtivá většina lidí, kteří Uncharted vlastní, nezůstala u jednoho dílu. Proto mi to číslo přijde malé, takhle to vypadá, že Uncharted nikdy nehrálo ani 10% majitelů Playstationu.Komentář byl autorem naposledy upraven 12.12.2017 16:04

Původní verze před úpravami:Nadpis říká série Uncharted, je tedy třeba počítat i Golden Abyss a Nathan Drake Collection- taky se prodávaly, ne? Mobilní hra je zdarma, ta se asi do prodejů nevztahuje. Je třeba též vzít v potaz, že drtivá většina lidí, co Uncharted vlastní, nejspíš nezůstali u jednoho dílu. Proto mi to číslo přijde malé, takhle to vypadá, že Uncharted nikdy nehrálo ani 10% majitelů Playstationu.

Marek_Tvrdy napsal:Sedm? Golden Abyss na PSVita byl spíše propadák a nedělali ho Naughty Dog. Karetní hru Fight for Fortune lidi ani neznají a taky ji dělal někdo jiný, stejně jako Fortune Hunter na mobily. Onlinovka Drake's Trail už nefunguje a motion komixy nelze považovat za hry. Naughty Dog udělali pouze 5 her Uncharted.

El_Scorpio    Pekné číslo, ale povedzme si pravdu. Naozaj skvelý kúsok bola iba druhá časť. To je fakt jedna z 10/10 hier. Jednotka bola taká... meh, dala tomu základ, ale chýbalo tomu dačo. A trojka sa snažila vo všetkom iba kopírovať dvojku plus tam pridala niektoré zbytočné sekvencie, ktoré celistvosť narušovali (mám na mysli hlavne level s loďou, ktorý je tam násilne vopchaný, len aby mohli ukázať fyziku vody a "otočený" level) . Handheldový diel bol iba fajn a posledná štvorka tiež. Našli sa aj kritici aj veľkí fanúšikovia. Ale tá druhá časť, tá je tak všeobecne ponímaná ako parádna. Vynikajúci príbeh, grafika, hrateľnosť, vtip, dokonca zábavný multiplayer, súťažný aj kooperačný. Je dobre, že Naughty Dog túto sériu ukončili a presunuli sa ďalej. Dojiť to do extrému by nemalo žiadúci efekt.El_Scorpioel_scorpio63241    12.12.2017 15:47 El_Scorpio

Pekné číslo, ale povedzme si pravdu. Naozaj skvelý kúsok bola iba druhá časť. To je fakt jedna z 10/10 hier. Jednotka bola taká... meh, dala tomu základ, ale chýbalo tomu dačo. A trojka sa snažila vo všetkom iba kopírovať dvojku plus tam pridala niektoré zbytočné sekvencie, ktoré celistvosť narušovali (mám na mysli hlavne level s loďou, ktorý je tam násilne vopchaný, len aby mohli ukázať fyziku vody a "otočený" level) . Handheldový diel bol iba fajn a posledná štvorka tiež. Našli sa aj kritici aj veľkí fanúšikovia. Ale tá druhá časť, tá je tak všeobecne ponímaná ako parádna. Vynikajúci príbeh, grafika, hrateľnosť, vtip, dokonca zábavný multiplayer, súťažný aj kooperačný. Je dobre, že Naughty Dog túto sériu ukončili a presunuli sa ďalej. Dojiť to do extrému by nemalo žiadúci efekt.

Ayreas    Nečekej, zapínej 8-) hodně mě to bavilo :dance:Ayreasayreas57206    12.12.2017 12:54 Ayreas

@ odpověď na komentář od dopitapetr:Nečekej, zapínej 8-) hodně mě to bavilo :dance:

dopitapetr napsal:Na exkluzivitu je to nádherné číslo. Mě zbývá ještě The Lost Legacy, který mám už několik dní doma, ale stále jsem se k němu nedostal.

Marek_Tvrdy člen redakce   6x   Sedm? Golden Abyss na PSVita byl spíše propadák a nedělali ho Naughty Dog. Karetní hru Fight for Fortune lidi ani neznají a taky ji dělal někdo jiný, stejně jako Fortune Hunter na mobily. Onlinovka Drake's Trail už nefunguje a motion komixy nelze považovat za hry. Naughty Dog udělali pouze 5 her Uncharted.Marek_Tvrdymarek_tvrdy6198    12.12.2017 12:52 Marek_Tvrdy

@ odpověď na komentář od OneShot:Sedm? Golden Abyss na PSVita byl spíše propadák a nedělali ho Naughty Dog. Karetní hru Fight for Fortune lidi ani neznají a taky ji dělal někdo jiný, stejně jako Fortune Hunter na mobily. Onlinovka Drake's Trail už nefunguje a motion komixy nelze považovat za hry. Naughty Dog udělali pouze 5 her Uncharted.

OneShot napsal:Já bych naopak čekal to číslo vyšší- vzhledem k tomu, že jde o 7 dílů, vzhledem k počtu prodaných konzolí (cca 160 milionů) a vzhledem k tomu, že tahle série má konzoli prodávat. Dle těchto čísel to vypadá, že Uncharted vlastní jen malý zlomek uživatelů Playstationu.

Narw    Je nutno vzít v úvahu bazar. Počet prodaných kusů nerovná se počtu hráčů.Narwnarw57671    12.12.2017 12:47 Narw

@ odpověď na komentář od OneShot:Je nutno vzít v úvahu bazar. Počet prodaných kusů nerovná se počtu hráčů.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

OneShot napsal:Já bych naopak čekal to číslo vyšší- vzhledem k tomu, že jde o 7 dílů, vzhledem k počtu prodaných konzolí (cca 160 milionů) a vzhledem k tomu, že tahle série má konzoli prodávat. Dle těchto čísel to vypadá, že Uncharted vlastní jen malý zlomek uživatelů Playstationu.

Alfajk   12x   O lineární singleplayerové hry není zájem. tečka.
EA™
Alfajkalfajk16671
    12.12.2017 12:07
Alfajk

O lineární singleplayerové hry není zájem. tečka.
EA™

OneShot   1x   Já bych naopak čekal to číslo vyšší- vzhledem k tomu, že jde o 7 dílů, vzhledem k počtu prodaných konzolí (cca 160 milionů) a vzhledem k tomu, že tahle série má konzoli prodávat. Dle těchto čísel to vypadá, že Uncharted vlastní jen malý zlomek uživatelů Playstationu.OneShotoneshot73915    12.12.2017 12:04 OneShot

Já bych naopak čekal to číslo vyšší- vzhledem k tomu, že jde o 7 dílů, vzhledem k počtu prodaných konzolí (cca 160 milionů) a vzhledem k tomu, že tahle série má konzoli prodávat. Dle těchto čísel to vypadá, že Uncharted vlastní jen malý zlomek uživatelů Playstationu.

dopitapetr   3x   Na exkluzivitu je to nádherné číslo. Mě zbývá ještě The Lost Legacy, který mám už několik dní doma, ale stále jsem se k němu nedostal.dopitapetrdopitapetr5480    12.12.2017 11:48 dopitapetr

Na exkluzivitu je to nádherné číslo. Mě zbývá ještě The Lost Legacy, který mám už několik dní doma, ale stále jsem se k němu nedostal.

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Gravel

Recenze - 21.3.2018
 
Gravel

Jak dopadly nové off-road závody od italského studia Milestone, které často tvoří jen průměrné hry?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 

TT Isle of Man

Recenze - 20.3.2018
 
TT Isle of Man

Oficiální hra nejtěžšího motocyklového závodu planety přetéká adrenalinem.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
God of War – dojmy z hraní

V porovnání s chystaným restartem série působí předešlé díly jako obyčejné demoverze.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

Far Cry 5 – dojmy z hraní

Preview - 19.3.2018
 
Far Cry 5 – dojmy z hraní

Jaké jsou naše dojmy z několikahodinového hraní open-world střílečky Far Cry 5?

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kobky plné chaosu – deskovka

Nechte se zlákat do smrdutých cel, z nichž může vyjít pouze jeden vítěz.