Uživatel nepřihlášen

Acer Aspire GX-781: Cenově dostupnější alternativa k Predator desktopům

Středa 13.12.2017 15:55 - Autor: "Inzerce" - Rubrika: Novinky Novinka

Značka Acer si ve světě hardware pro hráče vybudovala jméno s pomocí produktové řady Predator, která dychtivým hráčům nabízí dostatek výkonu, ať už v podobě desktopu nebo notebooku. Nejedná se ale zdaleka o jediné stroje, které tento výrobce nabízí.


Placený článek: Pro hráče je tu také řada Aspire, opět ve formě notebooků nebo desktopů. Cílí spíše na méně náročné hráče, kteří si chtějí užít kvalitní hraní, ale zároveň nekupovat „predátora“. Podrobněji si představíme model Aspire GX-781, takovou střední řadu mezi herními počítači.

Design počítače balancuje mezi světy kancelářských modelů a vyzdobených herních kousků. Nejedná se tak o nudnou černou bednu a zároveň výrazně neodbočuje od tradičních tvarů. Šmrnc dodává počítači především přední strana vyzdobená červenými prvky (zkrátka univerzální „herní“ barva), ostrými hranami a také panelem, díky kterému se snadno dostanete třeba k USB portům.

Všichni ale dobře víme, že počítač, a především ten herní dělají vnitřnosti, tak se pojďme přesunout do útrob Aspire GX-781. Právě použité komponenty snadno a rychle prozradí, jaký herní výkon můžete od počítače očekávat.


Stroj je vybaven procesorem Intel Core i7-7700 z rodiny Kaby Lake. Oblíbený kus křemíku, po kterém často sahají hráči, kterým nestačí nižší řada Core i5. Tento model se zvládne přetaktovat až na 4,2 GHz, když je potřeba hrubý výpočetní výkon.

Každopádně pro hráče přece jen hraje první housle grafická karta. Acer vybavil počítač Aspire GX-781 modelem NVIDIA GeForce GTX 1060. Zlatá střední cesta aktuální generace karet od tohoto výrobce se nových her rozhodně nezalekne. Ve většině případů budete hrát ve Full HD rozlišení s maximálními detaily a dostatkem snímků za vteřinu.

Dvě hlavní komponenty máme za sebou a zbývá prolétnout zbytek. Další na řadě? Operační paměť. Ke dvojici 8GB modulů typu DDR4 asi není třeba víc dodávat. 16 GB RAM bude ještě dlouho naprostý dostatek. O uložení dat se postará „tým“ rychlého SSD a tradičního HDD. Na 128GB SSD najdete systém pro rychlý start a fungování a 2TB pevný disk budete zase zaplňovat hodně dlouho.


Chybí vám u nových počítačů mechanika? Aspire GX-781 je vybaven rovnou DVD vypalovačkou, výrobce přihodil také čtečku paměťových karet a rychlý WiFi modul standardu 802.11ac. To už jsou takové bonusy na závěr.

Počítač Acer Aspire GX-781 je navíc dostupný v několika různých konfiguracích. A na závěr ještě jedna pozitivní zpráva, na CZC.cz dostanete k většině modelů jako bonus novou akční pecku Wolfenstein II: The New Colossus, abyste mohli počítač hned naplno využít.

Tisk
Štítky: inzerce
Související novinky
 
Předčasné Vánoce. Nové LYNX Grunex počítače jsou tu

Předčasné Vánoce. Nové LYNX Grunex počítače jsou tu

Pondělí 18.12.2017 17:20 - Seznamte se s ProGamer 2018. Přečíst celý článek »

Je na čase zapomenout na Full HD rozlišení. Budoucnost patří 4K

Je na čase zapomenout na Full HD rozlišení. Budoucnost patří 4K

Pátek 8.12.2017 19:45 - Herní svět kráčí směrem k více a více skloňovanému 4K rozlišení. Přečíst celý článek »

Křeslo Sandberg jako královský trůn do vašeho pokojíčku

Křeslo Sandberg jako královský trůn do vašeho pokojíčku

Středa 6.12.2017 11:30 - Aktuálně moderní označování produktů jako „herní“ nezná mezí. Nejinak je tomu v případě křesel. Přečíst celý článek »

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

The Deer God

Recenze - 17.1.2018
 
The Deer God

Při lovu jelenů si musíte dát pozor nejen na nástrahy přírody, ale taky na stará božstva. Mohlo by se vám zabíjení nevinných zvířátek vymstít.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: PC a konzole
 

Everybody's Golf

Recenze - 15.1.2018
 
Everybody's Golf

Další díl série, který opět není dokonalý, ale díky laxní konkurenci stále nemá sobě rovného.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

XCOM – deskovka

Speciál - 14.1.2018
 
XCOM – deskovka

Létající talíře jsou na obzoru. Od úspěšné invaze dělí mimozemšťany soustředěná obrana centrály XCOM. Nechte se rekrutovat!

 
 
 
Door Kickers: Action Squad – dojmy z hraní

Měli jsme možnost otestovat nezávislou 2D alternativu Rainbow Six. Zaujala nás?

 
Přečíst celý článek»Autor: ThainDegu - Platforma: PC
 
 
Kingdom Come: Deliverance – vše, co byste měli vědět, na jednom místě

Jeden z nejambicióznějších a nejsledovanějších projektů posledních let je konečně za rohem, a tak si shrneme, co všechno nás v Kingdom Come čeká.

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole