Uživatel nepřihlášen
  

Na PS4 a Xboxu One poběží Kingdom Come: Deliverance v rozlišení 900p

Středa 10.1.2018 18:56 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

Na Xboxu One X a PlayStation 4 Pro to bude lepší. Nejlépe je na tom Xbox One X, kde bude lepší i nasvícení nebo efekty.

Datum vydáním očekávaného středověkého RPG titulu Kingdom Come: Deliverance, který nás zavede na výpravné dobrodružství v zemích Svaté říše římské, se nezadržitelně blíží. Stanoveno je na 13. února 2018 ve verzích pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Není tak divu, že české studio Warhorse o hře více mluví. V nejnovějším rozhovoru jsme se dozvěděli, v jakém rozlišení poběží konzolové verze.

Na Xboxu One X hra poběží v rozlišení 1440p, zatímco na PlayStation 4 Pro to bude 1080p. Na výkonném Xboxu One X bude navíc celá řada vylepšení. PR manažer Tobias Stolz-Zwilling v rozhovoru pro WCCFTech.com prozradil, že na Xboxu One X se hra pochlubí navíc špičkovým globálním osvětlením, větším množstvím stínů, které budou navíc lepší, a zlepší se také vykreslování objektů v dálce.

Kingdom Come: Deliverance bude vylepšeno rovněž na PlayStation 4 Pro. S výsledky jsou ve studiu spokojeni, přesto na PS4 Pro poběží hra pouze v rozlišení 1080p, zatímco na Xboxu One X je to již zmíněných 1440p. Zároveň bude na PS4 Pro o něco horší simulace globálního osvětlení a částicových efektů.

Pokud máte standardní Xbox One (původní nebo S) nebo PlayStation 4 (původní nebo slim), tak tam si Kingdom Come: Deliverance zahrajete pouze v rozlišení 900p. Nutno podotknout, že na Xboxu One ze začátku spousta her běžela pouze v 900p, ale na PS4 jich tolik nenajdete.

„Snažíme se využít výkon každé platformy - v rámci limitu technologie CryEngine,“ dodal PR manažer a závěrem ještě řekl, že Kingdom Come: Deliverance nebude podporovat HDR (High Dynamic Range) z důvodu toho, že CryEngine verze 3.8.6 nepodporuje HDR.

V rozhovoru nepadla zmínka o frekvenci snímků za sekundu. Z výše zmíněného očekáváme, že si na konzolích zahrajeme v 30fps. Doufejme, že Kingdom Come: Deliverance bude dobře optimalizováno a nebude docházet k propadům. Jen je zvláštní, že na Xboxu One X nebude hra v rozlišení 4K, takový Assassin's Creed: Origins bez problému zvládá 4K a 30fps na Xboxu One X. Vypadá to, že CryEngine není taková sranda optimalizovat.

Jako poslední jsme si nechali nový trailer od vydavatelství Deep Silver. V minutovém traileru se Deep Silver chlubí hodnocením preview verze od herních novinářů.

Hru předobjednáte v obchodech Xzone.cz a GameExpres.sk.

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk
Kingdom Come: Deliverance na PC, PS4, Xbox One, Mac, LinuxScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance
Související novinky
 
Mapa a artworky z Kingdom Come: Deliverance

Mapa a artworky z Kingdom Come: Deliverance

Neděle 14.1.2018 12:35 - Prohlédněte si důležité postavy a část mapy herního světa. Přečíst celý článek »

28 komentářů|PC, PS4, Xbox One
Představena česká sběratelská edice Kingdom Come: Deliverance
 

Představena česká sběratelská edice Kingdom Come: Deliverance

Čtvrtek 21.12.2017 12:48 - Edice obsahuje hru, tričko, sadu šesti kostek, plakát, cínovou figurku, artbook, mosaznou minci a digipack. Přečíst celý článek »

104 komentářů|PC, PS4, Xbox One
Špehování tábora v nových záběrech z Kingdom Come: Deliverance
 

Špehování tábora v nových záběrech z Kingdom Come: Deliverance

Středa 20.12.2017 16:06 - Tentokrát uvidíte aktuálnější podobu úkolu, který byl k dispozici už v betě, a více možností jeho řešení. Přečíst celý článek »

23 komentářů|PC, PS4, Xbox One

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Na PS4 a Xboxu One poběží Kingdom Come: Deliverance v rozlišení 900p
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Lazy   4x    :-D :nah: :-DLazylazy34358    21.1.2018 08:43 Lazy

@ odpověď na komentář od OneShot: :-D :nah: :-D

OneShot napsal:Díky za vysvětlení, rád jsem se dozvěděl něco nového. :thumbup: Z mého notně laického pohledu jsem nikdy nezpozoroval při zapnuté VS jakoukoli změnu v obrazu k lepšímu, co jsem naopak zpozoroval, že mi hra leckdy najednou neběží plynule. Díky tobě teď aspoň vím proč a co. Nicméně moje původní myšlenka byla, že bych radši snížil cokoli jiného než rozlišení. Moje chyba byla, že jsem v tom výčtu zmínil i tohle. :-) Rád uvádím co nejvíc příkladů, což je nejspíš na škodu, protože jsou lidi, co se chytnou hned každé prkotiny co nesedí. :-)

OneShot   1x   Díky za vysvětlení, rád jsem se dozvěděl něco nového. :thumbup: Z mého notně laického pohledu jsem nikdy nezpozoroval při zapnuté VS jakoukoli změnu v obrazu k lepšímu, co jsem naopak zpozoroval, že mi hra leckdy najednou neběží plynule. Díky tobě teď aspoň vím proč a co. Nicméně moje původní myšlenka byla, že bych radši snížil cokoli jiného než rozlišení. Moje chyba byla, že jsem v tom výčtu zmínil i tohle. :-) Rád uvádím co nejvíc příkladů, což je nejspíš na škodu, protože jsou lidi, co se chytnou hned každé prkotiny co nesedí. :-)OneShotoneshot73915    20.1.2018 23:40 OneShot

@ odpověď na komentář od Bonny:Díky za vysvětlení, rád jsem se dozvěděl něco nového. :thumbup: Z mého notně laického pohledu jsem nikdy nezpozoroval při zapnuté VS jakoukoli změnu v obrazu k lepšímu, co jsem naopak zpozoroval, že mi hra leckdy najednou neběží plynule. Díky tobě teď aspoň vím proč a co. Nicméně moje původní myšlenka byla, že bych radši snížil cokoli jiného než rozlišení. Moje chyba byla, že jsem v tom výčtu zmínil i tohle. :-) Rád uvádím co nejvíc příkladů, což je nejspíš na škodu, protože jsou lidi, co se chytnou hned každé prkotiny co nesedí. :-)

Bonny napsal:sekat se ti to nemůže, leda by jsi měl nedostatek paměti na grafice (třeba moc činností naráz) , pak by ti mohl vznikat microsuttering. Ale Vsync výkon nežere. On je celkem znatelnej rozdíl mezi 2GB a 4GB pamětí na grafice,

Bonny    sekat se ti to nemůže, leda by jsi měl nedostatek paměti na grafice (třeba moc činností naráz) , pak by ti mohl vznikat microsuttering. Ale Vsync výkon nežere. On je celkem znatelnej rozdíl mezi 2GB a 4GB pamětí na grafice,Bonnybonny4796    20.1.2018 23:22 Bonny

@ odpověď na komentář od OneShot:sekat se ti to nemůže, leda by jsi měl nedostatek paměti na grafice (třeba moc činností naráz) , pak by ti mohl vznikat microsuttering. Ale Vsync výkon nežere. On je celkem znatelnej rozdíl mezi 2GB a 4GB pamětí na grafice,

OneShot napsal:...říká člověk, co používá slova snůžky a doměnky. Už jsi mě v tomhle článku poslal do řiti třikrát, počtvrté nemusíš. Stejně jako nemusíš číst, co tu píšu, když ti to tak moc zvedá hladinu adrenalinu.

Playman   1x   Že se na ty komentáře nevyse.... ehm. nevykašlete. qetrix je nový. A OneShota neznám, ikdyž je tu ve všech komentářích pečený vařený.

Edit: stejně hra vyjde již brzo, většina si jí stejně nekoupí, tak proč komentovat něco, co mě nezajímá? nikdy nepochopím
Playmanplayman62
    20.1.2018 21:52
Playman

Že se na ty komentáře nevyse.... ehm. nevykašlete. qetrix je nový. A OneShota neznám, ikdyž je tu ve všech komentářích pečený vařený.

Edit: stejně hra vyjde již brzo, většina si jí stejně nekoupí, tak proč komentovat něco, co mě nezajímá? nikdy nepochopím

OneShot   2x   Já zase nechápu, že se v každý diskuzi najde někdo, kdo se musí srát do ostatních. Ohledně mého komentáře slovíčkaříš, prostě se hra pak trhá, ať už to nazveš jakkoli.
Tolik komentářů je tu ode mě proto, že někteří lidé zkrátka nedokáží pochopit, že se druhému něco líbí, nebo nelíbí, když u nich je to naopak. A pardon, že se pokaždé snažím najít slušný, nový argument a nepíšu rovnou trapné invektivy jako ty.
Když už nic jiného, mohl jsi to napsat slušně jako Bonny, kterému tímto děkuji za upřesnění.
OneShotoneshot73915
    20.1.2018 21:44
OneShot

@ odpověď na komentář od qetrix:Já zase nechápu, že se v každý diskuzi najde někdo, kdo se musí srát do ostatních. Ohledně mého komentáře slovíčkaříš, prostě se hra pak trhá, ať už to nazveš jakkoli.
Tolik komentářů je tu ode mě proto, že někteří lidé zkrátka nedokáží pochopit, že se druhému něco líbí, nebo nelíbí, když u nich je to naopak. A pardon, že se pokaždé snažím najít slušný, nový argument a nepíšu rovnou trapné invektivy jako ty.
Když už nic jiného, mohl jsi to napsat slušně jako Bonny, kterému tímto děkuji za upřesnění.

qetrix napsal:vertikální synchronizace že žere výkon ? Od kdy. Víš vůbec co dělá VS ? A taky nechápu proč se sereš do každý diskuze a poučuješ ostatní o něčem čemu sám nerozumíš. Většina tvých komentářů je čistě tvůj názor (a já ti ho neberu ) ale nesnaž se to každému vnutit když to není pravda.

reflex24   1x   Chtělo by to nový článek, diskuse už je dost nepřehledná. :Dreflex24reflex2428655    20.1.2018 21:43 reflex24

Chtělo by to nový článek, diskuse už je dost nepřehledná. :DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Lazy   1x   :D podle toho co napsal vubec ani netusi co dela Vsync.Lazylazy34358    20.1.2018 21:18 Lazy

@ odpověď na komentář od qetrix::D podle toho co napsal vubec ani netusi co dela Vsync.

qetrix napsal:vertikální synchronizace že žere výkon ? Od kdy. Víš vůbec co dělá VS ? A taky nechápu proč se sereš do každý diskuze a poučuješ ostatní o něčem čemu sám nerozumíš. Většina tvých komentářů je čistě tvůj názor (a já ti ho neberu ) ale nesnaž se to každému vnutit když to není pravda.

Bonny   3x   Vertikální Sinchronizace způsobuje mouse inpout lag v mnoha hrách, podle mě je to kravina. Když máš 120Hz+ monitor, tak se to nemusí vůbec zapínat, ale že by to žralo výkon? To ne :)Bonnybonny4796    20.1.2018 20:43 Bonny

Vertikální Sinchronizace způsobuje mouse inpout lag v mnoha hrách, podle mě je to kravina. Když máš 120Hz+ monitor, tak se to nemusí vůbec zapínat, ale že by to žralo výkon? To ne :)

qetrix   2x   vertikální synchronizace že žere výkon ? Od kdy. Víš vůbec co dělá VS ? A taky nechápu proč se sereš do každý diskuze a poučuješ ostatní o něčem čemu sám nerozumíš. Většina tvých komentářů je čistě tvůj názor (a já ti ho neberu ) ale nesnaž se to každému vnutit když to není pravda.qetrixqetrix42543    20.1.2018 20:35 qetrix

@ odpověď na komentář od OneShot:vertikální synchronizace že žere výkon ? Od kdy. Víš vůbec co dělá VS ? A taky nechápu proč se sereš do každý diskuze a poučuješ ostatní o něčem čemu sám nerozumíš. Většina tvých komentářů je čistě tvůj názor (a já ti ho neberu ) ale nesnaž se to každému vnutit když to není pravda.

OneShot napsal:Kdyby sis vytáhl hlavu odtud kam slunce nesvítí, tak bys věděl, že: zaprvé kritizuju to rozlišení taky proto, jak moc mi to adaptivní rozlišení rozlišení u AC Origins přijde hnusné, zadruhé když jsem předtím psal, že se mi to zkrátka nelíbí (bez dalšího) , tak jsi s tím měl očividně problém, zatřetí jsem neřekl, že vyšší rozlišení nežere výkon vůbec (ano, to by byl nesmysl) , ale pouze tolik, že jsou položky v grafickém nastavení, které žerou výkon stejně , ne-li víc a jejich efekt je mizivý (vyhlazování, vertikální synchronizace) .
Schválně si zkus 900p s nejvyšším vyhlazováním a zapnutou VS oproti 1080p s oběma vypnutými- což by se mi líbilo víc a tipnul bych si, že by byl i lehce vyšší výkon. Mohu se ti maximálně omluvit za to, jestli jsem to napoprvé nenapsal dost jasně, ale asi úplně nemám chuť, když jsi mě hned nazval lhářem a debilem.

23cicer    to je dobry. . nejsem cilovka, tenhle produkt rad ozelim ( (:23cicer23cicer7279    18.1.2018 22:55 23cicer

@ odpověď na komentář od antiku:to je dobry. . nejsem cilovka, tenhle produkt rad ozelim ( (:Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

antiku napsal:Však neboj. Stačí si koupit pc verzi. 1440? Když zvládají tak akorát 1080p konzole jak chceš 1440?

antiku    Však neboj. Stačí si koupit pc verzi. 1440? Když zvládají tak akorát 1080p konzole jak chceš 1440?antikuantiku10022    18.1.2018 22:17 antiku

@ odpověď na komentář od 23cicer:Však neboj. Stačí si koupit pc verzi. 1440? Když zvládají tak akorát 1080p konzole jak chceš 1440?

23cicer napsal:ale prd. . člověk, kterej pari na starym rcecku muze bejt v klidu. . ja ne. . pod 1440 bych nesel. . trapas no. . hej mame skvelou fotografiku ceskyho rybnicku. . jen je trocha rozpixelovanej ( (. vavra je clovek (kult osobnosti) , kterymu se podarilo vyvolat nadeji v ceskou hru s odkazem na mafii. .

nejsem sam, kdo psal uz na zacatku, ze tahle hra zaujme par tisicovek skalnich nadsencu imitace (nudy) stredovekyho zivota v hyperrealistickym (nakonec mazlym) podani

cernejstri1    Ještě 51 komentu a blížíte se k 200 to dáte :-D :-Dcernejstri1cernejstri158870    18.1.2018 21:33 cernejstri1

Ještě 51 komentu a blížíte se k 200 to dáte :-D :-D

v0id    2. bod. V tom pripade sa ti ospravedlnujem, pochopil som to prave tak.v0idv0id6743    18.1.2018 20:23 v0id

@ odpověď na komentář od OneShot:2. bod. V tom pripade sa ti ospravedlnujem, pochopil som to prave tak.

OneShot napsal:Kdyby sis vytáhl hlavu odtud kam slunce nesvítí, tak bys věděl, že: zaprvé kritizuju to rozlišení taky proto, jak moc mi to adaptivní rozlišení rozlišení u AC Origins přijde hnusné, zadruhé když jsem předtím psal, že se mi to zkrátka nelíbí (bez dalšího) , tak jsi s tím měl očividně problém, zatřetí jsem neřekl, že vyšší rozlišení nežere výkon vůbec (ano, to by byl nesmysl) , ale pouze tolik, že jsou položky v grafickém nastavení, které žerou výkon stejně , ne-li víc a jejich efekt je mizivý (vyhlazování, vertikální synchronizace) .
Schválně si zkus 900p s nejvyšším vyhlazováním a zapnutou VS oproti 1080p s oběma vypnutými- což by se mi líbilo víc a tipnul bych si, že by byl i lehce vyšší výkon. Mohu se ti maximálně omluvit za to, jestli jsem to napoprvé nenapsal dost jasně, ale asi úplně nemám chuť, když jsi mě hned nazval lhářem a debilem.

23cicer   1x   ale prd. . člověk, kterej pari na starym rcecku muze bejt v klidu. . ja ne. . pod 1440 bych nesel. . trapas no. . hej mame skvelou fotografiku ceskyho rybnicku. . jen je trocha rozpixelovanej ( (. vavra je clovek (kult osobnosti) , kterymu se podarilo vyvolat nadeji v ceskou hru s odkazem na mafii. .

nejsem sam, kdo psal uz na zacatku, ze tahle hra zaujme par tisicovek skalnich nadsencu imitace (nudy) stredovekyho zivota v hyperrealistickym (nakonec mazlym) podani
23cicer23cicer7279
    18.1.2018 17:20
23cicer

ale prd. . člověk, kterej pari na starym rcecku muze bejt v klidu. . ja ne. . pod 1440 bych nesel. . trapas no. . hej mame skvelou fotografiku ceskyho rybnicku. . jen je trocha rozpixelovanej ( (. vavra je clovek (kult osobnosti) , kterymu se podarilo vyvolat nadeji v ceskou hru s odkazem na mafii. .

nejsem sam, kdo psal uz na zacatku, ze tahle hra zaujme par tisicovek skalnich nadsencu imitace (nudy) stredovekyho zivota v hyperrealistickym (nakonec mazlym) podaniKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.czKomentář byl autorem naposledy upraven 18.1.2018 17:29

Původní verze před úpravami:ale prd. . člověk, kterej pari na starym rcecku muze bejt v klidu. . ja ne. . pod 1440 bych nesel. . trapas no. . hej mame skvelou fotografiku ceskyho rybnicku. . jen je trocha rozpixelovanej ( (.

23cicer    ale prd. . člověk, kterej pari na starym rcecku muze bejt v klidu. . ja ne. . pod 1440 bych nesel. .23cicer23cicer7279    18.1.2018 17:20 23cicer

ale prd. . člověk, kterej pari na starym rcecku muze bejt v klidu. . ja ne. . pod 1440 bych nesel. .Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Jerabson   1x   FLAME WARJerabsonjerabson45046    18.1.2018 17:11 Jerabson

FLAME WAR

23cicer   1x   900 je mimo standard. . k cemu mi je hyperrealismus, kdyz je mazlej. . chapes ten kontrast? ? asi ne. . dobry ( (:23cicer23cicer7279    18.1.2018 17:08 23cicer

900 je mimo standard. . k cemu mi je hyperrealismus, kdyz je mazlej. . chapes ten kontrast? ? asi ne. . dobry ( (:Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

OneShot   1x   Kdyby sis vytáhl hlavu odtud kam slunce nesvítí, tak bys věděl, že: zaprvé kritizuju to rozlišení taky proto, jak moc mi to adaptivní rozlišení rozlišení u AC Origins přijde hnusné, zadruhé když jsem předtím psal, že se mi to zkrátka nelíbí (bez dalšího) , tak jsi s tím měl očividně problém, zatřetí jsem neřekl, že vyšší rozlišení nežere výkon vůbec (ano, to by byl nesmysl) , ale pouze tolik, že jsou položky v grafickém nastavení, které žerou výkon stejně , ne-li víc a jejich efekt je mizivý (vyhlazování, vertikální synchronizace) .
Schválně si zkus 900p s nejvyšším vyhlazováním a zapnutou VS oproti 1080p s oběma vypnutými- což by se mi líbilo víc a tipnul bych si, že by byl i lehce vyšší výkon. Mohu se ti maximálně omluvit za to, jestli jsem to napoprvé nenapsal dost jasně, ale asi úplně nemám chuť, když jsi mě hned nazval lhářem a debilem.
OneShotoneshot73915
    18.1.2018 16:59
OneShot

@ odpověď na komentář od v0id:Kdyby sis vytáhl hlavu odtud kam slunce nesvítí, tak bys věděl, že: zaprvé kritizuju to rozlišení taky proto, jak moc mi to adaptivní rozlišení rozlišení u AC Origins přijde hnusné, zadruhé když jsem předtím psal, že se mi to zkrátka nelíbí (bez dalšího) , tak jsi s tím měl očividně problém, zatřetí jsem neřekl, že vyšší rozlišení nežere výkon vůbec (ano, to by byl nesmysl) , ale pouze tolik, že jsou položky v grafickém nastavení, které žerou výkon stejně , ne-li víc a jejich efekt je mizivý (vyhlazování, vertikální synchronizace) .
Schválně si zkus 900p s nejvyšším vyhlazováním a zapnutou VS oproti 1080p s oběma vypnutými- což by se mi líbilo víc a tipnul bych si, že by byl i lehce vyšší výkon. Mohu se ti maximálně omluvit za to, jestli jsem to napoprvé nenapsal dost jasně, ale asi úplně nemám chuť, když jsi mě hned nazval lhářem a debilem.

v0id napsal:Mas pravdu, asi nie. Diskusia sa vacsinou zaklada na faktoch, alebo nazoroch a ked napises ocividnu hlupost a este ju obhajujes, tak je tazke udrziavat diskusiu.
Nazor sa pocita ako sentiment voci istej veci, ktora je v zakladne subjektivna a neda sa vypocitat. ("Paci sa mi grafika", "1080 povazujem za nedostatocne" ale nie "*pixelcount* nijak zvlast vykon nezere", lebo si mozes spravit sam doma test a netrva to nijak dlho a nebudes tym zavadzat internet)

Tak ako tak, dufam ze tych 900p bude ustupok k plynulejsiemu hernemu zazitku s lepsim postprocessingom a nebudu mat rovnako "bez problému" hru ako AC: O @"4K" :D

v0id   2x   Na to ti samozrejme neviem odpovedat, nepracujem pre warhorse a ludia co poznam, tak bud uz nepracuju pre herny priemysel, alebo prave zacali, cize ani oni nie :)
Ale staci si pozriet co povedal tvorca star citizenu o ich hre na PS4/XBO a asi budes mat predstavu preco ta hra na ps4 ide len na 900p. Porovnavam preto ze obaja vyuzivaju cryengine, resp fork cryenginu. [ odkaz ]

Samozrejem mas pravdu, uspokojit sa nemusi, je to o prioritach, ja budem radsej ked nebudem mat prepady ako co mam v Bloodborne alebo AC: O co som zdielal zaciatkom tohto vlakna aj ked pojde na nizsom rozliseni.
v0idv0id6743
    18.1.2018 16:08
v0id

@ odpověď na komentář od Semuel:Na to ti samozrejme neviem odpovedat, nepracujem pre warhorse a ludia co poznam, tak bud uz nepracuju pre herny priemysel, alebo prave zacali, cize ani oni nie :)
Ale staci si pozriet co povedal tvorca star citizenu o ich hre na PS4/XBO a asi budes mat predstavu preco ta hra na ps4 ide len na 900p. Porovnavam preto ze obaja vyuzivaju cryengine, resp fork cryenginu. [ odkaz ]

Samozrejem mas pravdu, uspokojit sa nemusi, je to o prioritach, ja budem radsej ked nebudem mat prepady ako co mam v Bloodborne alebo AC: O co som zdielal zaciatkom tohto vlakna aj ked pojde na nizsom rozliseni.

Semuel napsal:Hele tvůj argument rozlišení vs Fps beru. Ale mě spíš zajímá proč by jsem se měl spokojit z 900p když standardem i na konzolích už dávno není 720p ale 1080p? !
Proč jiným vývojářům nedělá problém toho rozlišení dosáhnout v otevřeném světě hry ale zde to nejde? !
Ve velikosti mapy a detailech to není protože ta hra není bůh ví jaký grafický orgasmus, tak kde je ten problém? !
Dle mě tu odpověď zazněla, Pan Vávra si ukousl většího sousta než je schopen.

Semuel   3x   Hele tvůj argument rozlišení vs Fps beru. Ale mě spíš zajímá proč by jsem se měl spokojit z 900p když standardem i na konzolích už dávno není 720p ale 1080p? !
Proč jiným vývojářům nedělá problém toho rozlišení dosáhnout v otevřeném světě hry ale zde to nejde? !
Ve velikosti mapy a detailech to není protože ta hra není bůh ví jaký grafický orgasmus, tak kde je ten problém? !
Dle mě tu odpověď zazněla, Pan Vávra si ukousl většího sousta než je schopen.
Semuelsemuel7507
    18.1.2018 15:47
Semuel

@ odpověď na komentář od v0id:Hele tvůj argument rozlišení vs Fps beru. Ale mě spíš zajímá proč by jsem se měl spokojit z 900p když standardem i na konzolích už dávno není 720p ale 1080p? !
Proč jiným vývojářům nedělá problém toho rozlišení dosáhnout v otevřeném světě hry ale zde to nejde? !
Ve velikosti mapy a detailech to není protože ta hra není bůh ví jaký grafický orgasmus, tak kde je ten problém? !
Dle mě tu odpověď zazněla, Pan Vávra si ukousl většího sousta než je schopen.

v0id napsal:Povedal si ze sa radsej zmieris s vacsim prepadom cez 30, ako mensim rozlisenim, ospravedlnujem sa za parafrazovanie. Ci mi veris alebo nie, ja mam pravdu, a ty sa mozes ist vyplakavat. Podobny test trva 30 sekund a tolko casu som obetoval tomu aby som netrepal na internete debiliny ako ty, najma ked ma to stoji prave spominanych 30 sekund.

Aby si nemohol tvrdt ze som na rovnakej urovni generatora vymyslov, obetujem ti dasich 10 sekund googlenia, pre dalsi priklad: [ odkaz ]

Ked najblizsie budes lahko overitelne klamat, tak sa nad tym radsej zamysli.
Co sa tyka absencie diakritiky, mrzi ma ze nedokazes citat bez toho. ked uz si sa rozhodol toto napadat, lebo vies ze klames :)

v0id   2x   Mas pravdu, asi nie. Diskusia sa vacsinou zaklada na faktoch, alebo nazoroch a ked napises ocividnu hlupost a este ju obhajujes, tak je tazke udrziavat diskusiu.
Nazor sa pocita ako sentiment voci istej veci, ktora je v zakladne subjektivna a neda sa vypocitat. ("Paci sa mi grafika", "1080 povazujem za nedostatocne" ale nie "*pixelcount* nijak zvlast vykon nezere", lebo si mozes spravit sam doma test a netrva to nijak dlho a nebudes tym zavadzat internet)

Tak ako tak, dufam ze tych 900p bude ustupok k plynulejsiemu hernemu zazitku s lepsim postprocessingom a nebudu mat rovnako "bez problému" hru ako AC: O @"4K" :D
v0idv0id6743
    18.1.2018 15:37
v0id

Mas pravdu, asi nie. Diskusia sa vacsinou zaklada na faktoch, alebo nazoroch a ked napises ocividnu hlupost a este ju obhajujes, tak je tazke udrziavat diskusiu.
Nazor sa pocita ako sentiment voci istej veci, ktora je v zakladne subjektivna a neda sa vypocitat. ("Paci sa mi grafika", "1080 povazujem za nedostatocne" ale nie "*pixelcount* nijak zvlast vykon nezere", lebo si mozes spravit sam doma test a netrva to nijak dlho a nebudes tym zavadzat internet)

Tak ako tak, dufam ze tych 900p bude ustupok k plynulejsiemu hernemu zazitku s lepsim postprocessingom a nebudu mat rovnako "bez problému" hru ako AC: O @"4K" :D

OneShot    "Ja mam pravdu, ty klames. "- Končím s diskuzí, ona už to vlastně ani diskuze není, že?OneShotoneshot73915    18.1.2018 15:18 OneShot

@ odpověď na komentář od v0id:"Ja mam pravdu, ty klames. "- Končím s diskuzí, ona už to vlastně ani diskuze není, že?

v0id napsal:Povedal si ze sa radsej zmieris s vacsim prepadom cez 30, ako mensim rozlisenim, ospravedlnujem sa za parafrazovanie. Ci mi veris alebo nie, ja mam pravdu, a ty sa mozes ist vyplakavat. Podobny test trva 30 sekund a tolko casu som obetoval tomu aby som netrepal na internete debiliny ako ty, najma ked ma to stoji prave spominanych 30 sekund.

Aby si nemohol tvrdt ze som na rovnakej urovni generatora vymyslov, obetujem ti dasich 10 sekund googlenia, pre dalsi priklad: [ odkaz ]

Ked najblizsie budes lahko overitelne klamat, tak sa nad tym radsej zamysli.
Co sa tyka absencie diakritiky, mrzi ma ze nedokazes citat bez toho. ked uz si sa rozhodol toto napadat, lebo vies ze klames :)

v0id   6x   Povedal si ze sa radsej zmieris s vacsim prepadom cez 30, ako mensim rozlisenim, ospravedlnujem sa za parafrazovanie. Ci mi veris alebo nie, ja mam pravdu, a ty sa mozes ist vyplakavat. Podobny test trva 30 sekund a tolko casu som obetoval tomu aby som netrepal na internete debiliny ako ty, najma ked ma to stoji prave spominanych 30 sekund.

Aby si nemohol tvrdt ze som na rovnakej urovni generatora vymyslov, obetujem ti dasich 10 sekund googlenia, pre dalsi priklad: [ odkaz ]

Ked najblizsie budes lahko overitelne klamat, tak sa nad tym radsej zamysli.
Co sa tyka absencie diakritiky, mrzi ma ze nedokazes citat bez toho. ked uz si sa rozhodol toto napadat, lebo vies ze klames :)
v0idv0id6743
    18.1.2018 12:29
v0id

Povedal si ze sa radsej zmieris s vacsim prepadom cez 30, ako mensim rozlisenim, ospravedlnujem sa za parafrazovanie. Ci mi veris alebo nie, ja mam pravdu, a ty sa mozes ist vyplakavat. Podobny test trva 30 sekund a tolko casu som obetoval tomu aby som netrepal na internete debiliny ako ty, najma ked ma to stoji prave spominanych 30 sekund.

Aby si nemohol tvrdt ze som na rovnakej urovni generatora vymyslov, obetujem ti dasich 10 sekund googlenia, pre dalsi priklad: [ odkaz ]

Ked najblizsie budes lahko overitelne klamat, tak sa nad tym radsej zamysli.
Co sa tyka absencie diakritiky, mrzi ma ze nedokazes citat bez toho. ked uz si sa rozhodol toto napadat, lebo vies ze klames :)

23cicer    no budou to orgie s 900p na metrový úhlopříčce ( (:23cicer23cicer7279    18.1.2018 05:42 23cicer

no budou to orgie s 900p na metrový úhlopříčce ( (:

OneShot   1x   "Ocividne nema zmysel moc diskutovat" - argument jako stehno. "Ak nepoznas prepad cez 30 fps" - to jsem psal kde? Náhodně tebou zvolená čísla mě nezajímají, fakt ti mám věřit, že jsi kvůli mě dělal podrobné testy, jen abys to sem mohl napsat? Aj ja by som prosil, aby si si nabudúce zohnal klávesnicu s diakritikou, ak ju doma nemáte, lebo sa to nedá čítať. A hej, i vo Slovenčině funguje bez problémov.OneShotoneshot73915    18.1.2018 00:05 OneShot

@ odpověď na komentář od v0id:"Ocividne nema zmysel moc diskutovat" - argument jako stehno. "Ak nepoznas prepad cez 30 fps" - to jsem psal kde? Náhodně tebou zvolená čísla mě nezajímají, fakt ti mám věřit, že jsi kvůli mě dělal podrobné testy, jen abys to sem mohl napsat? Aj ja by som prosil, aby si si nabudúce zohnal klávesnicu s diakritikou, ak ju doma nemáte, lebo sa to nedá čítať. A hej, i vo Slovenčině funguje bez problémov.

v0id napsal:Ok, ocividne nema zmysel moc diskutovat. Ak nepoznas prepad cez 30 fps, tak nic.
30% rozdiel v pixelcounte 1080 vs 900p znamena ze grafika musi zobrazovat o 30% menej pixelov per frame a to ti prida na vykone. Najma, ak mas nastaveny este nejaky posprocess. Hentake nepodlozene tvrdenia, len tak vyplut, prosim ta. Odkial to mas? Odkial mas, ze rozlisenie "nijak zvlast" nezere vykon. Predpokladam ze si hrac PC. Pusti si hru a potom si ju pusti s rovnakym nastavenim o jedno rozlisenie nizsie. A reportuj mi fps. Schvalne som to otestoval. Prey 1080p 88fps na gtx1060. Ta ista gk, tie iste nastavenie pri 900p. 119fps. 26% rozdiel, poprosil by som, nepis taketo lahko overitelne klamstva alebo polomyslienky do diskusie. Skaluje to takmer linearne.

v0id   6x   Ok, ocividne nema zmysel moc diskutovat. Ak nepoznas prepad cez 30 fps, tak nic.
30% rozdiel v pixelcounte 1080 vs 900p znamena ze grafika musi zobrazovat o 30% menej pixelov per frame a to ti prida na vykone. Najma, ak mas nastaveny este nejaky posprocess. Hentake nepodlozene tvrdenia, len tak vyplut, prosim ta. Odkial to mas? Odkial mas, ze rozlisenie "nijak zvlast" nezere vykon. Predpokladam ze si hrac PC. Pusti si hru a potom si ju pusti s rovnakym nastavenim o jedno rozlisenie nizsie. A reportuj mi fps. Schvalne som to otestoval. Prey 1080p 88fps na gtx1060. Ta ista gk, tie iste nastavenie pri 900p. 119fps. 26% rozdiel, poprosil by som, nepis taketo lahko overitelne klamstva alebo polomyslienky do diskusie. Skaluje to takmer linearne.
v0idv0id6743
    17.1.2018 22:31
v0id

Ok, ocividne nema zmysel moc diskutovat. Ak nepoznas prepad cez 30 fps, tak nic.
30% rozdiel v pixelcounte 1080 vs 900p znamena ze grafika musi zobrazovat o 30% menej pixelov per frame a to ti prida na vykone. Najma, ak mas nastaveny este nejaky posprocess. Hentake nepodlozene tvrdenia, len tak vyplut, prosim ta. Odkial to mas? Odkial mas, ze rozlisenie "nijak zvlast" nezere vykon. Predpokladam ze si hrac PC. Pusti si hru a potom si ju pusti s rovnakym nastavenim o jedno rozlisenie nizsie. A reportuj mi fps. Schvalne som to otestoval. Prey 1080p 88fps na gtx1060. Ta ista gk, tie iste nastavenie pri 900p. 119fps. 26% rozdiel, poprosil by som, nepis taketo lahko overitelne klamstva alebo polomyslienky do diskusie. Skaluje to takmer linearne.

OneShot   1x   Přečti si moje komentáře u článků "Mapa a artworky..." a "Špehování tábora..." a uvidíš sám, jestli jen všechno kritizuji. U hry mi vadí tři věci- nízké rozlišení, ksicht Henryho a bojím se, že pro mě bude příliš obtížný soubojový systém. K tvé další otázce- PS4 900p verzi neviděl ještě nikdo, nikde ji neukazovali. Já ten krok prostě nechápu- rozlišení jako takové výkon nijak zvlášť nežere, to spíš kvalita textur, stíny, vyhlazování, filtry, vertikální synchronizace a podobné srandy. Místo snížení rozlišení bych spíše přežil, že mi občas zakolísá framerate, což nejspíš stejně bude dělat, tak by to bylo jen o trošku víc, což by nikdo nepoznal.OneShotoneshot73915    17.1.2018 03:38 OneShot

@ odpověď na komentář od v0id:Přečti si moje komentáře u článků "Mapa a artworky..." a "Špehování tábora..." a uvidíš sám, jestli jen všechno kritizuji. U hry mi vadí tři věci- nízké rozlišení, ksicht Henryho a bojím se, že pro mě bude příliš obtížný soubojový systém. K tvé další otázce- PS4 900p verzi neviděl ještě nikdo, nikde ji neukazovali. Já ten krok prostě nechápu- rozlišení jako takové výkon nijak zvlášť nežere, to spíš kvalita textur, stíny, vyhlazování, filtry, vertikální synchronizace a podobné srandy. Místo snížení rozlišení bych spíše přežil, že mi občas zakolísá framerate, což nejspíš stejně bude dělat, tak by to bylo jen o trošku víc, což by nikdo nepoznal.

v0id napsal:A videl si finalnu hru, ci si len tak rad zanadavas? Aj ked pravda, neviem kde mas hlavu ked pozeras ten film/hru, ani aky ostry mas zrak alebo ake silne lieky na znizovanie ASD (noc v zlom)

Ja mam konzolu tiez prvy rok a uprednostnim kompromis s plynulym 30 fps v porovnani s tym co nazyvaju "bez problému zvládá" AC: O.

Semuel: nezaspal si, len som sucast rovnako hlupej komunity, tak to vnimam u nas rovnako. Vy ste len v tom lepsi, ze si zdanlivo viac cenite svoju krajinu.

v0id   1x   A videl si finalnu hru, ci si len tak rad zanadavas? Aj ked pravda, neviem kde mas hlavu ked pozeras ten film/hru, ani aky ostry mas zrak alebo ake silne lieky na znizovanie ASD (nic v zlom)

Ja mam konzolu tiez prvy rok a uprednostnim kompromis s plynulym 30 fps v porovnani s tym co nazyvaju "bez problému zvládá" AC: O.

Semuel: nezaspal si, len som sucast rovnako hlupej komunity, tak to vnimam u nas rovnako. Vy ste len v tom lepsi, ze si zdanlivo viac cenite svoju krajinu.
v0idv0id6743
    17.1.2018 00:20
v0id

@ odpověď na komentář od OneShot:A videl si finalnu hru, ci si len tak rad zanadavas? Aj ked pravda, neviem kde mas hlavu ked pozeras ten film/hru, ani aky ostry mas zrak alebo ake silne lieky na znizovanie ASD (nic v zlom)

Ja mam konzolu tiez prvy rok a uprednostnim kompromis s plynulym 30 fps v porovnani s tym co nazyvaju "bez problému zvládá" AC: O.

Semuel: nezaspal si, len som sucast rovnako hlupej komunity, tak to vnimam u nas rovnako. Vy ste len v tom lepsi, ze si zdanlivo viac cenite svoju krajinu.

OneShot napsal:Kritizuje tu někdo Vávrovy předchozí hry (na svou dobu velmi pokrokovou Mafii nebo Hidden & Dangerous) ? Ne. Kritizuje tu někdo ostatní výborné české videohry- třeba Samorost 3 od Amanity? Ne.
Čecháčkovství je naopak hájit 900p jenom proto, že je to česká hra. Mně to rozlišení vadí. A vadilo by mi úplně stejně u jakékoli jiné hry nehledě na její tvůrce, žánr, atd. Už tak 10 let jsem hru s takovým rozlišením nehrál (konzoli- svoji první- mám rok, pro vás, co mi tu láte konzolistů) , a skutečně, v době, kdy se postupně přechází na 4K mi takový krok zpět přijde přinejmenším podivný. I staré filmy jsou dnes remasterované do 1080p a já nemám potřebu se dívat na něco v horší kvalitě.
Možná, jestli si stahujete ty šmouhy zvané kinoripy, tak vám 900p přijde jako extra třída, :-) to ale není můj případ. Jestli vám to nevadí- jste slepí, nebo to prostě vidět nechcete, to je vaše věc. Netřeba tu nadávat či jinak urážet lidi, kterým to vadí, zvlášť pod článkem, který je k tomu určen.
Co tu mám napsat? Jé, super, 900p, to bude boží! Nebo: mohlo to být horší, mohlo to být jen 240p. Nedoufal jsem, že tohle CryEngine kdy dokáže! Tohle byste chtěli? Byli byste pak spokojení?
Ale já mám ve zvyku psát tu pravdu- a pravda je, že mi to vadí. Ale všimněte si- já vám nikdy neříkal, že i vám ostatním to má vadit. Vaše protistrana se zmohla jen na to, že nám tu nadává do konzolistů, Čecháčků, ať táhneme z fóra pryč, ať si koupíme nové high-end PC a nesereme je. To není slušná diskuze, proto už se dál k tomuto vyjadřovat nebudu.

PKX77    Díky, bohužel procesor měnit nemůžu, to bych musel i celou desku. Ale to je jedno. Každopádně díky za názor.PKX77pkx7739303    15.1.2018 17:55 PKX77

Díky, bohužel procesor měnit nemůžu, to bych musel i celou desku. Ale to je jedno. Každopádně díky za názor.

OneShot   1x   1440p je rozlišení 2560x1440, tedy 2K. 4K by bylo 3840x2160, neboli 2160p. Ohledně monitoru to ber tak, že si stejně časem 4K monitor pořídíš- buď to bude letos, nebo za 5, za 7 let, teď jde jen o to, kolik jsi ochotný za něj utratit. Stejně tak ten monitor bude podporovat HDR, i když zrovna u téhle hry ho nevyužiješ.
PC nemáš úplně špatnou sestavu, tedy vyjma procesoru, doporučoval bych vyměnit za Intel, jakýkoli řady i5. Počet jader není všechno, zas taková investice to není a nárůst výkonu znatelně pocítíš.
Každopádně Xbox One X + 4K monitor tě dneska vyjde kolem 25. 000, a to ještě ty nejlevnější kombinace. Pokud tolik utratit nechceš, pak bych se zaměřil na PC verzi a upgrade procesoru.
OneShotoneshot73915
    15.1.2018 17:03
OneShot

@ odpověď na komentář od PKX77:1440p je rozlišení 2560x1440, tedy 2K. 4K by bylo 3840x2160, neboli 2160p. Ohledně monitoru to ber tak, že si stejně časem 4K monitor pořídíš- buď to bude letos, nebo za 5, za 7 let, teď jde jen o to, kolik jsi ochotný za něj utratit. Stejně tak ten monitor bude podporovat HDR, i když zrovna u téhle hry ho nevyužiješ.
PC nemáš úplně špatnou sestavu, tedy vyjma procesoru, doporučoval bych vyměnit za Intel, jakýkoli řady i5. Počet jader není všechno, zas taková investice to není a nárůst výkonu znatelně pocítíš.
Každopádně Xbox One X + 4K monitor tě dneska vyjde kolem 25. 000, a to ještě ty nejlevnější kombinace. Pokud tolik utratit nechceš, pak bych se zaměřil na PC verzi a upgrade procesoru.

PKX77 napsal:Oběma děkuji za odpověď, ještě se zeptám, uvažuju taky o xboxu x, na kterém to má běžet 1440p. Mimochodem nevím co je to za rozlišení (jestli je to už 4k) . Na tom pc to bude určitě 1080p ale nevím jestli 60 fps, spíš asi ne. Chci co možná nejlepší kvalitu grafiky, ale k tomu xboxu x bych musel dokoupit i lepší monitor. To se asi nevyplatí. A když to budu hrát na PS4ce, tak asi těch 900p pro mě bude dostatečných...fakt nevím...díky za názory. Pc jsem si stavěl sám, je to FX8300, 16gb, gtx 1060 6gb, win10 64bit

Diskuze na fóru

Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (89 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12099 příspěvků), Roblox + Just Cause 3 (13 příspěvků), Humble bundle -vše sem (607 příspěvků), Cenové akce (1 příspěvek), Trance - TOTY - Top 10 (460 příspěvků), STEAM -všechno sem (7083 příspěvků), Good Old Games | GOG.com (55 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Furi

Recenze - 23.1.2018
 
Furi

Ledově chladný zabiják utíkající z vězení v sobě spojuje jednoduchost s komplexností a vyvolá ve vás vztek, společně s neskutečným uspokojením. Že…

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: PC a konzole
 
 
Total War: Warhammer 2 – Rise of the Tomb Kings

Pod písečnými dunami začíná být nezdravě neživo. Do bojů na Novém kontinentu se zapojili králové kobek.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC
 
 
Dojmy z otevřené bety Metal Gear Survive

Věřte tomu nebo ne, ale ono to není zase tak špatné.

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Inis – deskovka

Speciál - 21.1.2018
 
Inis – deskovka

Postaví se do čela keltské země právě váš kmen?

 
 
 
Představujeme zbrusu nový Zing.cz

Spustili jsme veřejnou betu nové verze vašeho oblíbeného herního magazínu. Pojďte se seznámit s novým Zingem.