Uživatel nepřihlášen
 

Datum vydání a limitovaná edice Total War Saga: Thrones of Britannia

Čtvrtek 1.2.2018 16:00 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

V novém díle série Total War budete přepisovat důležitý historický milník, od kterého se bude následně odvíjet osud moderní Británie.

Nový historický díl ze série Total War vyjde 19. dubna letošního roku. Total War Saga: Thrones of Britannia se bude prodávat v limitované edici, která zahrne embosovaný steelbook, detailní mapu kampaně (oboustrannou) a kartičky s biografií vůdců jednotlivých frakcí. Prodávat se bude za 749 Kč a předobjednat ji můžete v našem obchodě Xzone.cz.

Samozřejmostí jsou české titulky, na které jsme si u Total War od Cenegy Czech již zvykli.


Píše se rok 878 n. l. Bojovný anglický král Alfréd Veliký vybudoval v bitvě u Ethandunu impozantní obranu a invaze Vikingů si na ní vylámala zuby. Spráskaní, leč dosud nezlomení severští vojevůdci drží pozice po celé Británii. Po téměř 80 letech je to vůbec poprvé, co se země nachází v křehkém stavu míru.

Králové Anglie, Skotska, Irska a Walesu z celého rozděleného ostrova tuší, že se schyluje ke změně. Změně, která skýtá příležitost. Budou se podepisovat dohody. Přijde válka. Osud bude vrtkavý a bude se o tom vyprávět. To vše v sáze, která mapuje vzestup jednoho z největších národů v dějinách.

Králové povstanou. Jeden usedne na trůn.

Hra Thrones of Britannia je samostatná hra ze série Total War, ve které budete přepisovat důležitý historický milník, od kterého se bude následně odvíjet osud moderní Británie. V čele deseti hratelných frakcí musíte vybudovat a ubránit království v zájmu Anglosasů, gaelských klanů, velšských kmenů nebo vikinských osadníků. Utvářejte spojenectví, spravujte rozvíjející se sídla, budujte vojska a vypravujte se na dobyvačná tažení napříč tou nejdetailnější mapou, jaká se kdy v Total War objevila.

Zvolte si strategii

K dosažení slavného vítězství se lze ve velké kampani dopracovat mnoha způsoby. Můžete agresivně expandovat prostřednictvím hrubé síly, získat si věhlas výstavbou, pokročilými technologiemi a vlivem nebo splnit sérii unikátních úkolů odvíjejících se od historie vámi vybrané frakce. V pozdní fázi hry vás pak čeká epická koncovka a závěrečná, rozhodující vítězná podmínka.
Prozkoumejte a dobuďte Britské ostrovy

Rozkryjte opar neznáma a objevte anglosaskou Británii v celé šíři od zasněžených skotských vrchovin až po kentské sady a nivy. Různá městečka, města a vesnická prostředí jsou inspirací pro celou řadu různých bojišť. Experimentujte se strategickými možnostmi nově obsazených menších sídel. Přiškrťte nepřátelské obchodní trasy a vymaňte je ze silných, udržitelných pozic.

Dejte vzniknout legendě o vikingském vojevůdci či anglosaském králi

Každá frakce bude čelit řadě unikátních událostí a složitých dilemat, většinou založených na autentických historických událostech a problémech dané doby. Můžete se vydat na vikingské výpravy nebo třeba spravovat rolnické hospodářství. Každá frakce má zkrátka svá specifika. Angažujte svého krále a šlechtu do unikátních rolí, čiňte smysluplná rozhodnutí ohledně jejich rozvoje, upevňujte jejich vliv a vezměte jejich osud pevně do svých rukou.

Prohloubení „klasického“ herního prožitku z Total War

Hra obsahuje řadu vylepšení základních mechanik Total War týkajících se například provincií, politiky, technologií, verbování, dilemat a mnoha dalších oblastí. Cílem bylo připravit vám intenzivní, strhující a smysluplný prožitek.

Hratelné frakce, kultury a králové

Hra Thrones of Britannia bude obsahovat deset frakcí z pěti kultur, jejichž bližší popis najdete níže.

Anglosaská království

Když římská vláda v Anglii dospěla do svého konce, nová království germánské rasy se sloučila do hrabství, která se nyní označují jako Northumbrie, Mercie, Wessex, Essex, Sussex, Východní Anglie a Kent. Lidé z těchto regionů se souhrnně nazývají Anglosasové. Tento pojem se začal hojně používat v 8. století, aby se rozlišilo mezi anglickými Sasy a starými Sasy (Ealdseaxe) z evropského kontinentu.

Anglosasové v zásadě existovali v období mezi rozpadem římské nadvlády v 5. století až do invaze Normanů v 11. století, tedy v raném středověku. Thrones of Britannia mapuje dění na Britských ostrovech od roku 878 n.l., kdy Anglosasové byli v největším rozmachu.
Kulturní rysy: Fyrd (zemská hotovost)

Fyrd byl v anglosaských dobách určitou formou armády branců z řad svobodných občanů s vlastními zbraněmi a zbrojí, kteří byli v případě potřeby povoláváni k obraně své země. Jednou z mnoha reforem Alfréda Velikého byla formalizace tohoto systému, ve kterém bohatí velkostatkáři přispívali muži a materiálem.

Aby anglická království ve hře Thrones of Britannia reflektovala systém zemské hotovosti, mohou na základě počtu vlastněných sídel rekrutovat další odvedence. Přílišné spoléhání se na odvedence s sebou ale přináší postihy – nasadíte-li jich do pole příliš mnoho, populace se proti nadměrné branné povinnosti vzbouří a začnou problémy s veřejným pořádkem.

Frakce Wessexu pod vedením krále Alfréda

Království Západních Sasů – neboli Wessex bylo mocenským sídlem krále Alfréda. Po vikinské invazi v roce 871 n.l. byl Alfréd nucen přesídlit do Somersetu, ale po svém fantastickém vítězství v bitvě u Ethandunu se vrátil na vrchol. Za jeho následné vlády pak vznikla velká řada reforem a bylo zavedeno mnoho jednotících vylepšení.

Rys frakce Wessexu: Witan (shromáždění moudrých)

Witan je shromáždění místodržitelů, kteří diskutují o budoucnosti Wessexu. Jeho doporučení se pravidelně objevují hráči v podobě série návrhů. Každá volba s sebou přináší pozitivní a negativní účinky na kampaň a v rámci frakce může mít vliv na využívání odvedenců z fyrdu.

Frakce Mercie pod vedením krále Ceowulfa

Králové Mercie sídlili v hlavním městě Tamworthu a spravovali oblast, které se nyní říká Midlands. Mercie se v dobách svého největšího rozmachu rozprostírala od Northumbrie na severu Anglie až po Kent, Sussex a Wessex na jihu. V roce 877 n.l. se Velká pohanská armáda zmocnila východní části království a založila Danelaw neboli Východní Anglii.

Rys frakce: Zásoby

Jakmile se v pokladnici nastřádá přebytečné množství zlata, hráč Mercie bude mít možnost se o část tohoto bohatství podělit. Může jej věnovat vojsku na snížení nákladů na udržování, zrychlení doplňování ztrát, šlechticům za účelem zvýšení loajality a příjmu z trhů, lidem na zvýšení veřejného pořádku a příjmů ze statků, případně si jej hráči mohou nechat pro sebe, a tím způsobit vyšší náklady na udržování vojska a veřejného pořádku.
Zdroj: Tisková zpráva

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk
Související novinky
 
O království Mide v Total War Saga: Thrones of Britannia

O království Mide v Total War Saga: Thrones of Britannia

Neděle 25.2.2018 11:11 - Král Flann Sinna a jeho království Mide v historickém díle Total War, který se zaměří na Británii. Přečíst celý článek »

O příběhu v Total War: Thrones of Britannia

O příběhu v Total War: Thrones of Britannia

Čtvrtek 1.2.2018 12:30 - Nový historický díl nás zavede na britské ostrovy těsně po invazi Velké dánské armády. Vývojáři se zaměřili na vyprávění příběhu. Přečíst celý článek »

Total War: Thrones of Britannia v prvním pořádném traileru

Total War: Thrones of Britannia v prvním pořádném traileru

Čtvrtek 4.1.2018 18:55 - Konečně vidíme záběry přímo z enginu nadcházejícího spin-offu strategické série Total War. Přečíst celý článek »

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Datum vydání a limitovaná edice Total War Saga: Thrones of Britannia
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
dinss    No, kupuju už jen kvůli té edici. :Ddinssdinss71858    2.2.2018 01:18 dinss

No, kupuju už jen kvůli té edici. :D

Kolousek001    Cena ujde, český titulky velký plus, jelikož nestíhám tak asi chvíli počkám třeba to bude po chvilce hned ve slevě jako Attila :DKolousek001kolousek00128103    1.2.2018 17:55 Kolousek001

Cena ujde, český titulky velký plus, jelikož nestíhám tak asi chvíli počkám třeba to bude po chvilce hned ve slevě jako Attila :D

Cagi    Ano Cagicagi3277    1.2.2018 16:39 Cagi

Ano Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (62 příspěvků), Jaký monitor? (22 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12149 příspěvků), STEAM -všechno sem (7092 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Gaming Setup + Collectors Edition (3 příspěvky), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků), Killing Floor 2 (44 příspěvků), Nový notebook (30 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Hypergrid – deskovka

Speciál - 25.2.2018
 
Hypergrid – deskovka

Šachové uvažování nad piškvorkovým principem? Česká paráda pro náročné logiky.

 
 

Knowledge is Power

Recenze - 25.2.2018
 
Knowledge is Power

Myslíte si, že znáte svět? Prověřte své znalosti ve hře proti svým kamarádům.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: Konzole
 

Metal Gear Survive

Recenze - 23.2.2018
 
Metal Gear Survive

Konami si pro nás připravilo hru, ve které musíte přežít. Nebo lépe řečeno: kterou musíte přežít. Tak snad příště…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Monster Energy Supercross

Recenze - 22.2.2018
 
Monster Energy Supercross

Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole