Uživatel nepřihlášen

Na filmové adaptaci Sleeping Dogs se stále pracuje

Pondělí 5.2.2018 11:41 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Novinky Novinka

Alespoň se nás o tom snaží přesvědčit herec Donnie Yen, který byl obsazen do hlavní role.

V současné době se připravuje nemalé množství filmových adaptací známých počítačových a konzolových her, přičemž mezi nimi najdeme i Sleeping Dogs. O filmovém zpracování kvalitní a oblíbené městské akce z roku 2012 jsme už dlouho nic neslyšeli, ale nyní máme k dispozici ujištění, že se na projektu pracuje.

Herec Donnie Yen, kterého můžete znát z filmů Ip Man nebo Rogue One: Star Wars Story, na Instagramu zveřejnil sérii fotografií ze zákulisí a screenshotů z herní předlohy s komentářem, že velké věci někdy potřebují trochu času. Z toho by se snad dalo usuzovat, že filmoví Sleeping Dogs jsou sice v přípravě, ale i tak nás čeká poměrně dlouhé čekání na výsledek. Yen byl každopádně obsazen do hlavní role a soudě dle první fotografie do ní celkem pasuje.

Stále bohužel nevíme, o čem přesně by filmová adaptace měla být. Herní předloha vyprávěla příběh policisty jménem Wei Shen, který infiltruje podsvětí Hongkongu. Tvůrci Sleeping Dogs se dočkali značného uznání za zajímavý příběh, zábavný soubojový systém nebo nádherně zpracované město, které leckdy působilo opravdu živě. Dalo by se říct, že v tomto ohledu překonali žánrovou konkurenci v podobě GTA a Saints Row. Kritika se naopak snesla hlavně na jízdní model.

Celkově však hra sklízela skvělá hodnocení a řada hráčů si ji dodnes nemůže vynachválit. Navzdory tomu jsme se nikdy nedočkali pokračování, jehož vývoj byl zastaven hned v zárodku. Vše dokonalo uzavření studia United Front Games, které má Sleeping Dogs na svědomí. Snímek s Donniem Yenem v hlavní roli je tedy v tuto chvíli jediná šance na navrácení Sleeping Dogs na mapu zábavního průmyslu. Tak snad nedopadne tak špatně jako většina herních filmů.

Tisk
Štítky: sleeping dogs
Související novinky
 
Sleeping Dogs dostanou film

Sleeping Dogs dostanou film

Pátek 3.3.2017 12:30 - Hlavní roli si střihne Donnie Yen. Přečíst celý článek »

Plány na zrušené Sleeping Dogs 2 byly značně ambiciózní
 

Plány na zrušené Sleeping Dogs 2 byly značně ambiciózní

Úterý 22.11.2016 18:28 - S Wei Shenem a jeho kolegou jsme mohli zažít větvený příběh či propojení uložených pozic všech hráčů, které by ovlivňovalo úroveň zločinnosti ve městě. Přečíst celý článek »

6 komentářů|PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360
Porovnání staré a nové PC verze Sleeping Dogs

Porovnání staré a nové PC verze Sleeping Dogs

Pátek 10.10.2014 16:44 - Vydavatel tvrdí, že Definitive edice má lepší textury ve vyšším rozlišení, lepší nasvícení, vyšší počet částicových efektů, detailnější modely postav nebo větší počet chodců a hustší provoz. Přečíst celý článek »

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Na filmové adaptaci Sleeping Dogs se stále pracuje
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Carljack    Ta hra mě dost bavila, to jo! Ale že by byla příběhově natolik bohatá, aby zrovna podle ní musel být film, to si nemyslím. A nejspíš by asi ani nedopadl dobře, jak známe filmové adaptace her.
Nicméně doufám, že Square Enix někdy dá pokyn ke druhému dílu, zrovna jejich studiu by i akční open-world seděl a i když by na hře nedělali United Front Games, nějaké jejich jiné studio by určitě zvládlo udělat perfektní druhý díl.
Carljackcarljack3570
    7.2.2018 04:10
Carljack

Ta hra mě dost bavila, to jo! Ale že by byla příběhově natolik bohatá, aby zrovna podle ní musel být film, to si nemyslím. A nejspíš by asi ani nedopadl dobře, jak známe filmové adaptace her.
Nicméně doufám, že Square Enix někdy dá pokyn ke druhému dílu, zrovna jejich studiu by i akční open-world seděl a i když by na hře nedělali United Front Games, nějaké jejich jiné studio by určitě zvládlo udělat perfektní druhý díl.

nippon666   1x   lubo. dante: Jo to máš pravdu, bohužel Special ID mě vůbec nenadchl. Z ukázek jsem se na něj těšil jak malej a pak taková bída, ale i mistr tesař se někdy utne:-) . Jestli vznikne film Sleeping Dogs tak budu rád, ale jak jsem říkal podle mě to není zas až tak podstatné, filmů s podobnou tematikou je hodně. Ale nechme se překvapit co na nás Donnie chystá:-) .nippon666nippon66630371    6.2.2018 21:41 nippon666

lubo. dante: Jo to máš pravdu, bohužel Special ID mě vůbec nenadchl. Z ukázek jsem se na něj těšil jak malej a pak taková bída, ale i mistr tesař se někdy utne:-) . Jestli vznikne film Sleeping Dogs tak budu rád, ale jak jsem říkal podle mě to není zas až tak podstatné, filmů s podobnou tematikou je hodně. Ale nechme se překvapit co na nás Donnie chystá:-) .

lubo.dante    Ten Film Special ID z fotek se trochu podobá Sleeping Dogglubo.dantelubodante14238    6.2.2018 11:13 lubo.dante

Ten Film Special ID z fotek se trochu podobá Sleeping Dogg

nippon666   1x   Nechci vám kazit radost, ale je dost možný, že Donnie jenom troluje. Jeden pádný důkaz je ta fotka, protože každý správný fanoušek Donnieho ví, že je z filmu Special ID z roku 2013. Jako možná film vznikne, ale Hong Kong má tolik super undercover filmů, že je to tak nějak jedno jestli Sleeping Dogs budou nebo ne.nippon666nippon66630371    6.2.2018 01:55 nippon666

Nechci vám kazit radost, ale je dost možný, že Donnie jenom troluje. Jeden pádný důkaz je ta fotka, protože každý správný fanoušek Donnieho ví, že je z filmu Special ID z roku 2013. Jako možná film vznikne, ale Hong Kong má tolik super undercover filmů, že je to tak nějak jedno jestli Sleeping Dogs budou nebo ne.

Rivers25   1x   Díky za info. :) Z toho vyplývá, že online prvky u čistě u singleplayerových her nejsou moc dobrý nápad až na vyjímky. A že je u hráčů pořád v oblibě kvalitní single s dobrým příběhem než multiplayer.Rivers25rivers2519181    5.2.2018 17:59 Rivers25

@ odpověď na komentář od Cvrnda:Díky za info. :) Z toho vyplývá, že online prvky u čistě u singleplayerových her nejsou moc dobrý nápad až na vyjímky. A že je u hráčů pořád v oblibě kvalitní single s dobrým příběhem než multiplayer.

Cvrnda napsal:Přesné detaily dodnes pořádně neprosákly ven, ale vypadá to jednoduše na sérii špatných rozhodnutí Square Enix. Logika velí po úspěšné hře začít pracovat na dvojce, ale tehdy měli ve Square Enix (a nejen tam) představu, že budoucnost her spočívá ve free-to-play titulech na PC a v online prvcích. Snad i proto se začalo místo Sleeping Dogs 2 pracovat na Triad Wars, ale ta hra bohužel moc dobře nefungovala. Tvůrci vzali město ze Sleeping Dogs a naroubovali do něj prapodivný asynchronní multiplayer, který ve srovnání se SD nenabízel moc zábavy. Zájem byl minimální, výhledově se situace zlepšit nemohla, a tak byl projekt zrušen. To ale United Front Games dost vyšťavilo a i když pak zkusili něco na vlastní pěst se Smash + Grab, situace byla očividně neuržitelná a všechno šlo do háje.
Ta tehdejší snaha Square Enix narvat všude online prvky je dodnes znatelná v Just Cause 3, Rise of the Tomb Raider nebo v Hitmanovi, ale tam nebyly tak škodlivé, ty hry na nich vyloženě nestály a jejich tvůrci to z různých důvodů přečkali. V United Front Games takové štěstí neměli

Cvrnda člen redakce   2x   Přesné detaily dodnes pořádně neprosákly ven, ale vypadá to jednoduše na sérii špatných rozhodnutí Square Enix. Logika velí po úspěšné hře začít pracovat na dvojce, ale tehdy měli ve Square Enix (a nejen tam) představu, že budoucnost her spočívá ve free-to-play titulech na PC a v online prvcích. Snad i proto se začalo místo Sleeping Dogs 2 pracovat na Triad Wars, ale ta hra bohužel moc dobře nefungovala. Tvůrci vzali město ze Sleeping Dogs a naroubovali do něj prapodivný asynchronní multiplayer, který ve srovnání se SD nenabízel moc zábavy. Zájem byl minimální, výhledově se situace zlepšit nemohla, a tak byl projekt zrušen. To ale United Front Games dost vyšťavilo a i když pak zkusili něco na vlastní pěst se Smash + Grab, situace byla očividně neuržitelná a všechno šlo do háje.
Ta tehdejší snaha Square Enix narvat všude online prvky je dodnes znatelná v Just Cause 3, Rise of the Tomb Raider nebo v Hitmanovi, ale tam nebyly tak škodlivé, ty hry na nich vyloženě nestály a jejich tvůrci to z různých důvodů přečkali. V United Front Games takové štěstí neměli
Cvrndacvrnda7
    5.2.2018 17:30
Cvrnda

@ odpověď na komentář od Rivers25:Přesné detaily dodnes pořádně neprosákly ven, ale vypadá to jednoduše na sérii špatných rozhodnutí Square Enix. Logika velí po úspěšné hře začít pracovat na dvojce, ale tehdy měli ve Square Enix (a nejen tam) představu, že budoucnost her spočívá ve free-to-play titulech na PC a v online prvcích. Snad i proto se začalo místo Sleeping Dogs 2 pracovat na Triad Wars, ale ta hra bohužel moc dobře nefungovala. Tvůrci vzali město ze Sleeping Dogs a naroubovali do něj prapodivný asynchronní multiplayer, který ve srovnání se SD nenabízel moc zábavy. Zájem byl minimální, výhledově se situace zlepšit nemohla, a tak byl projekt zrušen. To ale United Front Games dost vyšťavilo a i když pak zkusili něco na vlastní pěst se Smash + Grab, situace byla očividně neuržitelná a všechno šlo do háje.
Ta tehdejší snaha Square Enix narvat všude online prvky je dodnes znatelná v Just Cause 3, Rise of the Tomb Raider nebo v Hitmanovi, ale tam nebyly tak škodlivé, ty hry na nich vyloženě nestály a jejich tvůrci to z různých důvodů přečkali. V United Front Games takové štěstí neměli

Rivers25 napsal:Nechápu, proč uzavřeli studio, který udělalo tak povedenou hru jako je Sleeping Dogs. : / Studia, který produkují odpad tady pořád jsou (Mafia 3, Mass Effect Andromeda) a ti dobří končí. Doufám, že se někdy Sleeping Dogs 2 dočkáme.

Rivers25   5x   Nechápu, proč uzavřeli studio, který udělalo tak povedenou hru jako je Sleeping Dogs. : / Studia, který produkují odpad tady pořád jsou (Mafia 3, Mass Effect Andromeda) a ti dobří končí. Doufám, že se někdy Sleeping Dogs 2 dočkáme.Rivers25rivers2519181    5.2.2018 17:15 Rivers25

Nechápu, proč uzavřeli studio, který udělalo tak povedenou hru jako je Sleeping Dogs. : / Studia, který produkují odpad tady pořád jsou (Mafia 3, Mass Effect Andromeda) a ti dobří končí. Doufám, že se někdy Sleeping Dogs 2 dočkáme.

largo   2x   Kdo jiný by se hodil do filmu než Donnie Yen? nikdo těším se.largolargo13709    5.2.2018 16:48 largo

Kdo jiný by se hodil do filmu než Donnie Yen? nikdo těším se.

Behavioralista    Měl bych si to kurňa už konečně zahrát, když už je to česky.Behavioralistabehavioralista34565    5.2.2018 15:48 Behavioralista

Měl bych si to kurňa už konečně zahrát, když už je to česky.

zebrostroj74    Jako u všech adaptací tomu dám šanci.zebrostroj74zebrostroj7473044    5.2.2018 14:36 zebrostroj74

Jako u všech adaptací tomu dám šanci.

Jamajčan    Kdyby raději udělali film podle GTA IV! ! !Jamajčanjamajcan73308    5.2.2018 13:24 Jamajčan

Kdyby raději udělali film podle GTA IV! ! !

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (45 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12143 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Jaký monitor? (13 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (109 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 

Andor – deskovka

Speciál - 18.2.2018
 
Andor – deskovka

Hranice Andoru ohrožují temné síly a pouze čtveřice hrdinů může království pomoci.

 
 
 
Resident Evil 7: Gold Edition

Pokud vás minula návštěva bažinatého jihu USA, máte novou příležitost v kompletní edici.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

Bayonetta 1+2 pro Switch

Recenze - 16.2.2018
 
Bayonetta 1+2 pro Switch

Sexy čarodějka opět vyráží lovit monstra. Tentokrát ale zůstává věrna Nintendo platformě, jen si s sebou přináší možnost dotykového ovládání.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole