Uživatel nepřihlášen
 

PS4 umožní přidat vlastní tapety z USB a lepší třídění her v knihovně

Úterý 6.2.2018 17:15 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

Zároveň budete moci konečně skrýt ve svém seznamu zakoupených her staré bety, trial verze nebo demoverze.

Dnes oficiálně začalo uzavřené testování nové aktualizace systému konzolí PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro. Zároveň jsme se dozvěděli první detaily o aktualizaci 5.50, kterou budou vybraní hráči testovat, aby ji Sony za pár týdnů mohla zpřístupnit pro všechny majitele konzolí.

Původně se myslelo, že update 5.50 nebude tak důležitý. Opak je pravdou. Aktualizace přináší spoustu nového a zásadně upravuje a vylepšuje systém PlayStationu 4. Pojďme se na jednotlivé novinky podrobněji podívat.

Nové karty v knihovně her

Do knihovny her byly přidány dvě nové karty, které mají přinést požadovaný přehled o tom, které aplikace máte nainstalované a které koupené. V "This PS4" kartě naleznete seznam všech aplikací a her, které máte nainstalované v PS4, zatímco v záložce "name/avatar" naleznete všechny aplikace, které jste si zakoupili. Zároveň bude usnadněno vyhledávání zakoupených her, jež jste ještě nehráli.
Záložka PlayStation Plus

Na nové karty v knihovně her navazuje záložka PlayStation Plus. Ta se nachází také v knihovně a jsou v ní uvedeny hry, které máte zdarma v rámci předplatného PS Plus. Pokud vyprší platnost vašeho předplatného, tak na ikonce hry se objeví zámek, abyste věděli, že danou hru nemáte v současné době k dispozici.

Vlastní tapety

S aktualizací 5.50 začne PlayStation 4 a PS4 Pro podporovat vlastní tapety, které budete moci do konzole nahrát přes USB. Vaše domovská obrazovka na PS4 tak bude moci být podle vašich představ. Navíc v PS4 bude možné obrázek zvětšit a oříznout, aby perfektně sednul. S tím souvisí i úprava svého turnajového týmu - přes USB bude možné nahrát i logo týmu.

Možnost skrýt aplikace

Vadí vám, že ve svých zakoupených hrách máte i různé bety, trial verze nebo demoverze? Update 5.50 vám dovolí vybrané aplikace skrýt, aby vám nepřekáželi v seznamu zakoupených her. Za tuhle možnost jsem osobně hodně rád.
Odstranění starých upozornění

Pro lepší organizaci a správu vaší schránky se v Sony rozhodli umožnit hráčům odstranit stará upozornění v sekci Notifications. Upozornění budete moci odstranit stisknutím trojúhelníku, rovněž bude možné smazat více upozornění naráz.

Supersampling mód pro PS4 Pro

Dostáváme se k jedné zajímavosti pro majitele výkonnější konzole PlayStation 4 Pro. Pokud máte HDTV (rozlišení 1080p nebo menší), tak s PS4 Pro si budete moci hry vychutnat v lepší kvalitě. Supersampling mód totiž zajistí, že hry, které podporují rozlišení 4K, budou i na vaší televizi vypadat lépe, a to i u her, které nemají supersampling zahrnutý ve svém vylepšení pro PS4 Pro.

Jen pozor, u některých her můžete díky supersamplingu docházet k propadu frekvence snímků za sekundu. Vše záleží na konkrétní hře. Bude tak potřeba supersampling vyzkoušet, abyste zjistili, zda je kvalita hry lepší, nebo naopak horší.

Play Time Management

Máte děti a vadí vám, že u hraní na PS4 tráví příliš mnoho času? Pokud je nemůžete hlídat, tak se vám bude hodit funkce Play Time Management. Ta vám v rodinném účtu odemkne možnost určit, jak dlouho může dítě denně hrát hry. Správa bude možná i přes webový prohlížeč v počítači nebo přes mobilní aplikaci. Dítě bude při hraní upozorněno, že se blíží čas, aby si uložilo rozehranou hru a vypnulo ji.
Přehrávání hudby při hraní s PlayStation Now

U nás není PlayStation Now oficiálně podporováno, ale k této službě, která vyžaduje předplatné, se můžete i tak dostat. S updatem 5.50 bude umožněno při hraní her z PS Now poslouchat hudbu, která bude hrát na pozadí.

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk
Související novinky
 
Sony uvede na trh nový PlayStation headset

Sony uvede na trh nový PlayStation headset

Pondělí 5.2.2018 17:52 - „Zlatá“ sluchátka s 7.1 prostorovým zvukem se začnou prodávat koncem měsíce. Přečíst celý článek »

Sony láká na hry pro PlayStation 4

Sony láká na hry pro PlayStation 4

Čtvrtek 1.2.2018 10:11 - Spider-Man, God of War, Ghost of Tsushima, Blood and Truth, Frantics, Days Gone, The Last of Us Part II, Red Dead Redemption 2 a další. Přečíst celý článek »

Midnight Blue a Steel Black edice DualShocku 4

Midnight Blue a Steel Black edice DualShocku 4

Čtvrtek 1.2.2018 08:45 - V březnu se do obchodů dostanou nové barevné edice ovladače DualShock 4. Přečíst celý článek »

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince PS4 umožní přidat vlastní tapety z USB a lepší třídění her v knihovně
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
mereciczky    mereciczkymereciczky8680    7.2.2018 20:52 mereciczky

Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.czKomentář byl autorem naposledy upraven 8.2.2018 10:46

Původní verze před úpravami:Mám dva kódy. Kdo dřív příjde toho to je.
2X285CNMN23X

EDEX5KN3LP7H

Ivan Plajer   1x   Díky Faldmen. .Ivan Plajerivan-plajer18140    7.2.2018 12:56 Ivan Plajer

Díky Faldmen. .

dopitapetr   1x   Kdo má stále zájem ať mi pošle soukromou zprávu.dopitapetrdopitapetr5480    7.2.2018 12:47 dopitapetr

Kdo má stále zájem ať mi pošle soukromou zprávu.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Fooley    Zdravím, kdyby měl někdo přebytečný kód, tak bych také o jeden poprosil, díky :)Fooleyfooley21636    7.2.2018 12:31 Fooley

Zdravím, kdyby měl někdo přebytečný kód, tak bych také o jeden poprosil, díky :)

Ivan Plajer    Tak pošly Faldmen? ? ? ?Ivan Plajerivan-plajer18140    7.2.2018 12:09 Ivan Plajer

Tak pošly Faldmen? ? ? ?

Ayreas    Aha tak to bude tím, to mi uniklo úplně ;-)Ayreasayreas57206    7.2.2018 11:36 Ayreas

@ odpověď na komentář od Faldmen:Aha tak to bude tím, to mi uniklo úplně ;-)

Faldmen napsal:taky mám dva volný klíče, kdyby někdo chtěl :-)
Ayreas: Stačilo se přihlásit do bety. Zatím se mi nestalo, že by se na mě nedostalo.

Faldmen   1x   taky mám dva volný klíče, kdyby někdo chtěl :-)
Ayreas: Stačilo se přihlásit do bety. Zatím se mi nestalo, že by se na mě nedostalo.
Faldmenfaldmen33601
    7.2.2018 11:29
Faldmen

taky mám dva volný klíče, kdyby někdo chtěl :-)
Ayreas: Stačilo se přihlásit do bety. Zatím se mi nestalo, že by se na mě nedostalo.

Ayreas    Konečně! Konečně se dočkám toho, že ty trialy půjdou alespoň skrýt.

PS: ty kódy dostaly jen VIP lidi? :-D
Ayreasayreas57206
    7.2.2018 11:09
Ayreas

Konečně! Konečně se dočkám toho, že ty trialy půjdou alespoň skrýt.

PS: ty kódy dostaly jen VIP lidi? :-D

PauloKP   1x   Tak si udělat 2 složky, jednu na aktuálně hrané hry a jednu na ty, o které momentálně není zájem a dle nálady přesouvat, proč vymýšlet zbytečně blbosti...

Každopádně taky mám 2 volné klíče, kdyby měl někdo zájem
PauloKPpaulokp61899
    7.2.2018 11:08
PauloKP

@ odpověď na komentář od arnold:Tak si udělat 2 složky, jednu na aktuálně hrané hry a jednu na ty, o které momentálně není zájem a dle nálady přesouvat, proč vymýšlet zbytečně blbosti...

Každopádně taky mám 2 volné klíče, kdyby měl někdo zájem

arnold napsal:Tu už mám samozřejmě dávno udělanou, jenomže při prohlížení , či listování her, co si chci zahrát se mi stejně zobrazují ty o něž momentálně nemám zájem a i kdyby tak člověka to stejně podvědomě láká podívat se co je dál v seznamu, takže asi tak.

Ivan Plajer    dopita-pošly pleas? ? ? ?Ivan Plajerivan-plajer18140    7.2.2018 10:50 Ivan Plajer

dopita-pošly pleas? ? ? ?

arnold    Tu už mám samozřejmě dávno udělanou, jenomže při prohlížení , či listování her, co si chci zahrát se mi stejně zobrazují ty o něž momentálně nemám zájem a i kdyby tak člověka to stejně podvědomě láká podívat se co je dál v seznamu, takže asi tak.arnoldarnold20145    7.2.2018 10:42 arnold

@ odpověď na komentář od havlajs:Tu už mám samozřejmě dávno udělanou, jenomže při prohlížení , či listování her, co si chci zahrát se mi stejně zobrazují ty o něž momentálně nemám zájem a i kdyby tak člověka to stejně podvědomě láká podívat se co je dál v seznamu, takže asi tak.

havlajs napsal:Vytvoř složku. ;)

dopitapetr   1x   Taky mám dva kódy kdyby někdo chtěl.dopitapetrdopitapetr5480    7.2.2018 10:14 dopitapetr

Taky mám dva kódy kdyby někdo chtěl.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

havlajs    Vytvoř složku. ;)havlajshavlajs18986    7.2.2018 09:29 havlajs

@ odpověď na komentář od arnold:Vytvoř složku. ;)

arnold napsal:Co třeba přidat možnost vypnutí zobrazení nainstalovaných her v hlavním menu konzole, hru bych samozřejmě měl v knihovně, tahle možnost mi tam dost chybí, hru raději musím odinstalovat, než bych se na ní pořád díval nepřetržitě.

Lincoln    Rozdíl je fakt znát, když na to máš telku. Já jsem nečekal, že to bude až takové, ale prostě wow a naprosto krásně ostré. Horizon Zero Dawn jsem zapl a je to úplně jiná hra. Jako film. Neskutečný.Lincolnlincoln21233    7.2.2018 06:02 Lincoln

@ odpověď na komentář od Tomass182:Rozdíl je fakt znát, když na to máš telku. Já jsem nečekal, že to bude až takové, ale prostě wow a naprosto krásně ostré. Horizon Zero Dawn jsem zapl a je to úplně jiná hra. Jako film. Neskutečný.

Tomass182 napsal:Jelikož mám Pročko teprve asi 3 dny, a nemám zatím vyhovující telku, tak jsem zvědav hlavně na Supersampling mód, zda bude vidět nějaký rozdíl :) Možnost vkládání vlastních tapet, určitě super ale pro mě nevyužitelné - na storečku se dají sehnat hezká témata i zadarmo a proto nemám potřebu jakkoliv měnit ,

Lincoln    Hustý jsem nevěděl, že to takhle jde :) Nepoužil jsem - jen jsem koukl co to je :DLincolnlincoln21233    7.2.2018 06:00 Lincoln

@ odpověď na komentář od JohnnyH:Hustý jsem nevěděl, že to takhle jde :) Nepoužil jsem - jen jsem koukl co to je :D

JohnnyH napsal:6RNL ANN4 LPFX

JohnnyH    6RNL ANN4 LPFXJohnnyHjohnnyh25558    7.2.2018 04:50 JohnnyH

6RNL ANN4 LPFX

Carljack    Záložka PS+, Možnost skrýt aplikace v knihovně, Supersampling - jsou tři asi nejzajímavější funkce, které jistě využiji.
Jsem zvědav, kdy patch vypustí.
Carljackcarljack3570
    7.2.2018 04:21
Carljack

Záložka PS+, Možnost skrýt aplikace v knihovně, Supersampling - jsou tři asi nejzajímavější funkce, které jistě využiji.
Jsem zvědav, kdy patch vypustí.

L8ck3    Kdyby nekdo, chtel mam jeste jeden klic ;)L8ck3l8ck340326    7.2.2018 00:41 L8ck3

Kdyby nekdo, chtel mam jeste jeden klic ;)

SteveHood    To je složitější, než jak jsem to dělal já. :DSteveHoodstevehood46767    6.2.2018 22:18 SteveHood

@ odpověď na komentář od dopitapetr:To je složitější, než jak jsem to dělal já. :D

dopitapetr napsal:Já to dělám ještě jinak. Tapety si hledám ve smartphonu a posílám přes Playstation App do PS4 na svůj druhý účet. Na něj se pak přihlásím, najedu do zpráv, a obrázek vyfotím a ola, mám na pozadí co jen chci.

dopitapetr    Já to dělám ještě jinak. Tapety si hledám ve smartphonu a posílám přes Playstation App do PS4 na svůj druhý účet. Na něj se pak přihlásím, najedu do zpráv, a obrázek vyfotím a ola, mám na pozadí co jen chci.dopitapetrdopitapetr5480    6.2.2018 21:57 dopitapetr

@ odpověď na komentář od SteveHood:Já to dělám ještě jinak. Tapety si hledám ve smartphonu a posílám přes Playstation App do PS4 na svůj druhý účet. Na něj se pak přihlásím, najedu do zpráv, a obrázek vyfotím a ola, mám na pozadí co jen chci.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

SteveHood napsal:Šlo to. Ale mnohem hůř. Tím, že sis na prohlížeči našel tapetu, dal ji do fullscreenu a vyfotil. :D

Drzacek   2x   Mám pořad defaultni téma a nehodlám měnit Drzacekdrzacek3563    6.2.2018 20:58 Drzacek

Mám pořad defaultni téma a nehodlám měnit

Faldmen   1x   Pokud dobre chapu tvuj problem, tak staci vytvorit slozku, do ktere hodis vsechny hry, ktery mas nainstalovany a ty, na ktery se nechces divat, hodis az na konec seznamu. V hlavnim menu budes mit jen jednu slozku.Faldmenfaldmen33601    6.2.2018 20:09 Faldmen

@ odpověď na komentář od arnold:Pokud dobre chapu tvuj problem, tak staci vytvorit slozku, do ktere hodis vsechny hry, ktery mas nainstalovany a ty, na ktery se nechces divat, hodis az na konec seznamu. V hlavnim menu budes mit jen jednu slozku.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

arnold napsal:Co třeba přidat možnost vypnutí zobrazení nainstalovaných her v hlavním menu konzole, hru bych samozřejmě měl v knihovně, tahle možnost mi tam dost chybí, hru raději musím odinstalovat, než bych se na ní pořád díval nepřetržitě.

trustyGaming   1x   Já nejvíc cením odstranění zpráv v sekci notifikace, konečně budu moct udělat úklid od těch otravných info hlášenítrustyGamingtrustygaming71377    6.2.2018 19:37 trustyGaming

Já nejvíc cením odstranění zpráv v sekci notifikace, konečně budu moct udělat úklid od těch otravných info hlášeníKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

arnold    Co třeba přidat možnost vypnutí zobrazení nainstalovaných her v hlavním menu konzole, hru bych samozřejmě měl v knihovně, tahle možnost mi tam dost chybí, hru raději musím odinstalovat, než bych se na ní pořád díval nepřetržitě.arnoldarnold20145    6.2.2018 19:17 arnold

Co třeba přidat možnost vypnutí zobrazení nainstalovaných her v hlavním menu konzole, hru bych samozřejmě měl v knihovně, tahle možnost mi tam dost chybí, hru raději musím odinstalovat, než bych se na ní pořád díval nepřetržitě.

Golradir    Já mám skoro od začátku téma ze Zaklínače 3 - Geralt a Ciri. Jsem s ním naprosto spokojen, parádní hudba a pěkné tapety. Párkrát jsem zkoušel jiná témata, ale tohle je pro mě prostě TOP a měnit ho zatím nehodlám :)Golradirgolradir71350    6.2.2018 18:47 Golradir

Já mám skoro od začátku téma ze Zaklínače 3 - Geralt a Ciri. Jsem s ním naprosto spokojen, parádní hudba a pěkné tapety. Párkrát jsem zkoušel jiná témata, ale tohle je pro mě prostě TOP a měnit ho zatím nehodlám :)

Alcatras    Pro mě je konzole hlavně o hraní. Je sice škoda, že PS4 nemá to co měla PS3, ale stále to jsou věci, bez kterých se obejdu. Na tapety a také blbosti tu mám tablet či PCAlcatrasalcatras5716    6.2.2018 18:44 Alcatras

Pro mě je konzole hlavně o hraní. Je sice škoda, že PS4 nemá to co měla PS3, ale stále to jsou věci, bez kterých se obejdu. Na tapety a také blbosti tu mám tablet či PC

Alphonse800    Před chvílí mi Sony poslala kód, jdu to testnout. Kdo by chtěl ať mi hodí zprávu, mám dva kódy od Sony navíc.Alphonse800alphonse8007485    6.2.2018 18:44 Alphonse800

Před chvílí mi Sony poslala kód, jdu to testnout. Kdo by chtěl ať mi hodí zprávu, mám dva kódy od Sony navíc.

MoRt8   1x   Vlastní tapety ? ? ? WOW, tak tohle je milník, drazí přátelé. Právě sledujeme svět zítřka už dnes. Ten pokrok tak neskutečně letí dopředu.MoRt8mort88219    6.2.2018 18:37 MoRt8

Vlastní tapety ? ? ? WOW, tak tohle je milník, drazí přátelé. Právě sledujeme svět zítřka už dnes. Ten pokrok tak neskutečně letí dopředu.

SteveHood   5x   Šlo to. Ale mnohem hůř. Tím, že sis na prohlížeči našel tapetu, dal ji do fullscreenu a vyfotil. :DSteveHoodstevehood46767    6.2.2018 18:31 SteveHood

@ odpověď na komentář od zebrostroj74:Šlo to. Ale mnohem hůř. Tím, že sis na prohlížeči našel tapetu, dal ji do fullscreenu a vyfotil. :D

zebrostroj74 napsal:Počkat... To mi chcete fakt říct, že celé ty roky nešlo na PS4 přidat vlastní tapetu? Vždyť to už šlo i na staré PS3. To je teda síla. Nejde o to jak je ta funkce (ne) důležitá, jde hlavně o princip, že předchozí generace umí něco, co nová ne a co by dnes člověk považoval za standard. Ostuda! ! !

zebrostroj74   4x   Počkat... To mi chcete fakt říct, že celé ty roky nešlo na PS4 přidat vlastní tapetu? Vždyť to už šlo i na staré PS3. To je teda síla. Nejde o to jak je ta funkce (ne) důležitá, jde hlavně o princip, že předchozí generace umí něco, co nová ne a co by dnes člověk považoval za standard. Ostuda! ! !zebrostroj74zebrostroj7473044    6.2.2018 18:17 zebrostroj74

Počkat... To mi chcete fakt říct, že celé ty roky nešlo na PS4 přidat vlastní tapetu? Vždyť to už šlo i na staré PS3. To je teda síla. Nejde o to jak je ta funkce (ne) důležitá, jde hlavně o princip, že předchozí generace umí něco, co nová ne a co by dnes člověk považoval za standard. Ostuda! ! !

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (45 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12143 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Jaký monitor? (13 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (109 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 

Andor – deskovka

Speciál - 18.2.2018
 
Andor – deskovka

Hranice Andoru ohrožují temné síly a pouze čtveřice hrdinů může království pomoci.

 
 
 
Resident Evil 7: Gold Edition

Pokud vás minula návštěva bažinatého jihu USA, máte novou příležitost v kompletní edici.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

Bayonetta 1+2 pro Switch

Recenze - 16.2.2018
 
Bayonetta 1+2 pro Switch

Sexy čarodějka opět vyráží lovit monstra. Tentokrát ale zůstává věrna Nintendo platformě, jen si s sebou přináší možnost dotykového ovládání.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole