Uživatel nepřihlášen
 

Abandon Ship vpluje do early access

Pátek 9.2.2018 09:11 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

Překvapivě s obsahem, který odpovídá plné verzi.

21. února vpluje hra Abandon Ship do předběžného přístupu na Steamu, oznámila společnost Fireblade Software. Těšit se můžete na dobrodružství skládající se z průzkumu rozsáhlého moře a nelítostných bitev. Moře je rozprostřeno na plátnech, do kterých musíte nejprve objevit cestu. Cestám se říká porty. Některé mapy mají méně portů a jsou na průzkum mnohem nebezpečnější. V některých dokonce naleznete aktivní sopky, které ovlivní boj, nebo všelijaká monstra. Tvorové moří budou menší i obrovští.

To ale nebude váš jediný problém. Před každou výpravou budete muset zvážit složení vaší posádky, dostupné zbraně a míru poškození. Čím více zbraní budete mít, tím méně posádky na svou cestu můžete vzít. Přidejte k tomu nepředvídatelné počasí a různorodé prostředí a máte hned několik věcí, které musíte vždy pořádně zvážit. Jak jste již asi sami zjistili, boje budou hodně taktické.

Vraťme se k early access verzi. V této fázi by měl titul být zhruba 9 až 12 měsíců. Vývojová verze se od té finální bude lišit zejména v systémech. Vývojáři hodlají optimalizovat a vybalancovat jednotlivé herní systémy, případně přidat nové. Hlavní příběh vám zabere 7 až 10 hodin, v závislosti na tom, jak důkladně budete jednotlivá místa prozkoumávat. Již v předběžném přístupu budou zahrnuty všechny biomasy, povětrností podmínky, 8 tříd lodí, desítky zbraní a vylepšení a několik unikátních míst. Samozřejmostí je také tutoriál a boj proti největšímu nepříteli. Toho představuje obávaný Kraken.

Tvůrci připravují i speciální mód zaměřený výhradně na boj. Každá taková bitva má v tomto režimu trvat půl hodiny až čtyřicet minut. Tím pádem už v early access půjde o hru, která svým obsahem bude odpovídat té, která dorazí do konce února příštího roku.

Na závěr jsem si nechal „záchranné lano“. Pokud se vám nějaký souboj nevyvede a protivník (nebo monstrum) vaši loď potopí, tak se stále můžete zachránit. Kapitán pro platbu využije i kus dřeva a bude se na něm nějaký čas plavit. Postupně se mu ale bude zhoršovat zdraví a vy musíte doufat, že narazíte na záchranný člun. Ale ani na něm nebude mít kapitán jednoduchý život a lehce se může stát neštěstí.

Když vám kapitán zemře, musíte začít od začátku, což má znamenat odlišné dobrodružství. Vývojáři ze studia Fireblade Software totiž připravili procedurálně generované ostrovy, trasy, přístavy a události. Sice se tak budete stále plavit po stejných plátnech, ale jejich obsah bude odlišný.

Zdroj: Tisková zpráva

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk
Štítky: abandon ship
Související novinky
 
Na průzkum moře a nelítostné bitvy v Abandon Ship si počkáme

Na průzkum moře a nelítostné bitvy v Abandon Ship si počkáme

Pátek 1.12.2017 15:17 - Hra nestíhá konec letošního roku. Čekání vývojáři vynahrazují novými gameplay záběry. Přečíst celý článek »

Abandon Ship vypadá na zábavné námořní dobrodružství

Abandon Ship vypadá na zábavné námořní dobrodružství

Středa 4.10.2017 16:04 - Nové video se zaměřilo na průzkum moře, respektive plátna. Zalíbí se vám mix Sid Meier's Pirates a FTL: Faster Than Light? Přečíst celý článek »

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Abandon Ship vpluje do early access
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (59 příspěvků), Jaký monitor? (22 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12147 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Killing Floor 2 (44 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Metal Gear Survive

Recenze - 23.2.2018
 
Metal Gear Survive

Konami si pro nás připravilo hru, ve které musíte přežít. Nebo lépe řečeno: kterou musíte přežít. Tak snad příště…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Monster Energy Supercross

Recenze - 22.2.2018
 
Monster Energy Supercross

Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole