Uživatel nepřihlášen
 

Shadow of the Colossus prodávanější na PS4 než originál na PS2

Pondělí 12.2.2018 17:10 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

PlayStation 4 verze ovládla žebříček nejprodávanějších her za minulý týden ve Velké Británii.

O kompletní remake Shadow of the Colossus pro PlayStation 4 je velký zájem. Svědčí o tom žebříček nejprodávanějších her za minulý týden ve Velké Británii. Shadow of the Colossus ovládl žebříček a stal se nejprodávanějšího hrou předešlých sedmi dnů.

Mnohem zajímavější je ale jiná informace. Za sedm dnů se prodalo o 73 procent více fyzických kopií, než tomu bylo za stejné časové období na PlayStationu 2 v únoru 2006. PS4 verze tak hráče zaujala. Zejména, když vezmete v potaz, že každým rokem stoupají prodeje digitální verzí. Přesná čísla ale neznáme, s nimi se Sony pochlubí později.

Druhou nejprodávanější hrou týdne v UK je EA Sports UFC 3. Následuje Monster Hunter: World, FIFA 18, Grand Theft Auto V, Call of Duty: WW2, Mario Kart 8 Deluxe, Super Mario Odyssey, Assassin's Creed Origins a The Evil Within 2. Minulý týden vyšel také Dragon Quest Builders pro Switch a vybojoval si 31. místo v žebříčku.

"Shadow of the Colossus se vydal mezi hráče hledat nové fanoušky. A díky povedenému audiovizuálními zpracování dostává příběh Wandera a jeho koně Agra nový impuls, který určitě přitáhne další hráče do zapovězených pustin. Zamrzí mírně chaotická kamera ve vypjatých chvílích a sporadický trhaný pohyb postav, ale to jsou jen drobné pihy na kráse příjemně plynoucího titulu," dočtete se ve verdiktu recenze.

Zdroj: Eurogamer.net

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk
Shadow of the Colossus na PS4, PS3, PS2Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Shadow of the Colossus Screenshot ze hry Shadow of the Colossus Screenshot ze hry Shadow of the Colossus Screenshot ze hry Shadow of the Colossus Screenshot ze hry Shadow of the Colossus Screenshot ze hry Shadow of the Colossus Screenshot ze hry Shadow of the Colossus Screenshot ze hry Shadow of the Colossus
Související novinky
 
Trailer připomíná Shadow of the Colossus pro PS4

Trailer připomíná Shadow of the Colossus pro PS4

Středa 7.2.2018 16:55 - Remake oblíbené hry z PlayStationu 2 vyšel pro PlayStation 4. Přečíst celý článek »

Vývojáři přepracovali všechny kolosy pro Shadow of the Colossus

Vývojáři přepracovali všechny kolosy pro Shadow of the Colossus

Pátek 2.2.2018 09:32 - Dozvěděli jsme se z nového deníčku + příběhový trailer. Přečíst celý článek »

Trailer Shadow of the Colossus prezentuje vylepšenou grafiku

Trailer Shadow of the Colossus prezentuje vylepšenou grafiku

Pondělí 29.1.2018 11:00 - Vizuální kabátek se z dob PS2 (rok 2005) dost změnil. Studio Bluepoint Games odvedlo kus práce a nový trailer vám kromě grafiky ukáže i bitvy proti několika kolosům. Přečíst celý článek »

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Shadow of the Colossus prodávanější na PS4 než originál na PS2
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
ElementGamer    Určitě do toho časem půjdu. Tenhle klenot jsem minul. :)ElementGamerelementgamer13999    14.2.2018 22:41 ElementGamer

Určitě do toho časem půjdu. Tenhle klenot jsem minul. :)

OneShot    Je to logické, tehdy o hře ještě nikdo nehovořil jako o legendě, jako o hře dekády, apod. Dnes už ale víme, že za uplynulých 13 let nikdo nic podobného nevytvořil, což této hře propůjčuje status výjimečnosti.
@ odpověď na komentář od dopitapetr:
Já vyrůstal na přihlouplých fps střílečkách, v 90. letech, a pěkných pár roků mi trvalo, než jsem se odhodlal hrát jiný žánr než Doomovky. Původní hru jsem nikdy nehrál, ale na tohle se v brzké době těším.
OneShotoneshot73915
    13.2.2018 00:25
OneShot

Je to logické, tehdy o hře ještě nikdo nehovořil jako o legendě, jako o hře dekády, apod. Dnes už ale víme, že za uplynulých 13 let nikdo nic podobného nevytvořil, což této hře propůjčuje status výjimečnosti.
@ odpověď na komentář od dopitapetr:
Já vyrůstal na přihlouplých fps střílečkách, v 90. letech, a pěkných pár roků mi trvalo, než jsem se odhodlal hrát jiný žánr než Doomovky. Původní hru jsem nikdy nehrál, ale na tohle se v brzké době těším.

dopitapetr   1x   Já už mám dohráno a musím říct, že se tomu vůbec nedivím. Remake se povedl na jedničku s hvězdičkou. Taky bych řekl, že tohle není hra určena pro dnešní hráče, kteří vyrůstají na samých přihlouplých fps střílečkach, ale pro ty co pamatují původní hru, případně remaster na PS3.dopitapetrdopitapetr5480    12.2.2018 23:54 dopitapetr

Já už mám dohráno a musím říct, že se tomu vůbec nedivím. Remake se povedl na jedničku s hvězdičkou. Taky bych řekl, že tohle není hra určena pro dnešní hráče, kteří vyrůstají na samých přihlouplých fps střílečkach, ale pro ty co pamatují původní hru, případně remaster na PS3.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

lukayson    Pro mě je vážně těžké užít si hru ve 30 fps, jsem moc rád za tento trend s remasterováním. Většina nových her na PS4 ve mne hned vzbudí chuť na remaster.lukaysonlukayson3273    12.2.2018 22:36 lukayson

Pro mě je vážně těžké užít si hru ve 30 fps, jsem moc rád za tento trend s remasterováním. Většina nových her na PS4 ve mne hned vzbudí chuť na remaster.

Alcatras    Shadow of the colossus stačí i na dnešní dobu. Hra rozhodně není prázdná a to, že ji recenzenti chválí jen kvůli tomu, že hráli původní verzi není prostě pravda. Hra není žádná akční rubačk, ale prostě takové umělecké dílo, které ne každý ocení. Já remake rozhodně chválím. Ten rozdíl je obrovský a je to skvěle odvedená práce.Alcatrasalcatras5716    12.2.2018 22:27 Alcatras

Shadow of the colossus stačí i na dnešní dobu. Hra rozhodně není prázdná a to, že ji recenzenti chválí jen kvůli tomu, že hráli původní verzi není prostě pravda. Hra není žádná akční rubačk, ale prostě takové umělecké dílo, které ne každý ocení. Já remake rozhodně chválím. Ten rozdíl je obrovský a je to skvěle odvedená práce.

Rascal    Nerekl bych. I pres to ze hraju tu z dnesniho pohledu prisernou verzi ma ps2, tak me to docela bavi. Driv jsem to nehral. Ta na ps4 musi byt suprova.Rascalrascal7254    12.2.2018 21:40 Rascal

@ odpověď na komentář od iNva:Nerekl bych. I pres to ze hraju tu z dnesniho pohledu prisernou verzi ma ps2, tak me to docela bavi. Driv jsem to nehral. Ta na ps4 musi byt suprova.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

iNva napsal:Je to zajímavé, meřeknu na ps2 to byla super hra, na dnešní dobu je však trošku nudná a prázdná. ano tvůrcům se port podařil a grafika a ty krajinky jsou krásné jenže to už dneska nestačí. Každá recenze je od lidí, kteří hráli a milovali původní hru a to je vůči jiným hrám nefér.

Btw je to jako by dneska někdo předělal do nového, třeba frostbite enginu, staré Medal of Honor Alied Assault - já bych se z té hry posral jen protože jsem původní díl miloval, ale na dnešní dobu by to přece jen nestačilo :)

iNva   1x   Je to zajímavé, meřeknu na ps2 to byla super hra, na dnešní dobu je však trošku nudná a prázdná. ano tvůrcům se port podařil a grafika a ty krajinky jsou krásné jenže to už dneska nestačí. Každá recenze je od lidí, kteří hráli a milovali původní hru a to je vůči jiným hrám nefér.

Btw je to jako by dneska někdo předělal do nového, třeba frostbite enginu, staré Medal of Honor Alied Assault - já bych se z té hry posral jen protože jsem původní díl miloval, ale na dnešní dobu by to přece jen nestačilo :)
iNvainva5792
    12.2.2018 21:28
iNva

Je to zajímavé, meřeknu na ps2 to byla super hra, na dnešní dobu je však trošku nudná a prázdná. ano tvůrcům se port podařil a grafika a ty krajinky jsou krásné jenže to už dneska nestačí. Každá recenze je od lidí, kteří hráli a milovali původní hru a to je vůči jiným hrám nefér.

Btw je to jako by dneska někdo předělal do nového, třeba frostbite enginu, staré Medal of Honor Alied Assault - já bych se z té hry posral jen protože jsem původní díl miloval, ale na dnešní dobu by to přece jen nestačilo :)

maryunder    Podle vgchartz Shadow of Colossus na PS2 prodal kolem 1, 2 miliónu kusů. Což bych řekl, že je ok číslo, jistě ne obrovský, ale zas tak špatný to zase není. Jestli má PS4 verze v prvním týdnu takové procento navýšení prodeje oproti původní PS2 verzi ve stejném časovém období, tak by to mohlo prodat aspoň 3 možná i 4 milióny kusů.
Myslím, že to je docela dobrý číslo a tahle hra, takovýhle remaster a celkově Bluepoint si ti prachy zaslouží.
maryundermaryunder73216
    12.2.2018 20:11
maryunder

@ odpověď na komentář od carhrozny:Podle vgchartz Shadow of Colossus na PS2 prodal kolem 1, 2 miliónu kusů. Což bych řekl, že je ok číslo, jistě ne obrovský, ale zas tak špatný to zase není. Jestli má PS4 verze v prvním týdnu takové procento navýšení prodeje oproti původní PS2 verzi ve stejném časovém období, tak by to mohlo prodat aspoň 3 možná i 4 milióny kusů.
Myslím, že to je docela dobrý číslo a tahle hra, takovýhle remaster a celkově Bluepoint si ti prachy zaslouží.

carhrozny napsal:"Za sedm dnů se prodalo o 73 procent více fyzických kopií, než tomu bylo za stejné časové období na PlayStationu 2 v únoru 2006. "

Nechápem načo je takéto meranie dobré. Keď to vychádzalo na PS2 tak to nikdo nepoznal a hráči to kupovali postupne takže porovnávanie predajov za 7 dní je na smiech. Nehovoriac o tom, že počet hráčov hrajúcich v 2006 roku je niekde úplne inde ako v 2018.

dusty   1x   Já další REMASTERY s radostí uvítám :) .dustydusty4291    12.2.2018 19:38 dusty

@ odpověď na komentář od zebrostroj74:Já další REMASTERY s radostí uvítám :) .

zebrostroj74 napsal:Jinými slovy další PS1/PS2 remastery jsou na cestě...

Rascal    PS2 verzi teď aktuálně hraju a je to šílený. Malý FPS, propady FPS, když cestuju ke kolosovi tak v temných zákoutích není skrz rozmazání vůbec nic vidět, ovládání je strašně prkenný, kamera se pořád vrací na takový úhly ze kterých není nic vidět. Si říkám že jsem měl spíš zkusit PS3 verzi : -/Rascalrascal7254    12.2.2018 19:37 Rascal

PS2 verzi teď aktuálně hraju a je to šílený. Malý FPS, propady FPS, když cestuju ke kolosovi tak v temných zákoutích není skrz rozmazání vůbec nic vidět, ovládání je strašně prkenný, kamera se pořád vrací na takový úhly ze kterých není nic vidět. Si říkám že jsem měl spíš zkusit PS3 verzi : -/

carhrozny   1x   "Za sedm dnů se prodalo o 73 procent více fyzických kopií, než tomu bylo za stejné časové období na PlayStationu 2 v únoru 2006. "

Nechápem načo je takéto meranie dobré. Keď to vychádzalo na PS2 tak to nikdo nepoznal a hráči to kupovali postupne takže porovnávanie predajov za 7 dní je na smiech. Nehovoriac o tom, že počet hráčov hrajúcich v 2006 roku je niekde úplne inde ako v 2018.
carhroznycarhrozny27972
    12.2.2018 19:25
carhrozny

"Za sedm dnů se prodalo o 73 procent více fyzických kopií, než tomu bylo za stejné časové období na PlayStationu 2 v únoru 2006. "

Nechápem načo je takéto meranie dobré. Keď to vychádzalo na PS2 tak to nikdo nepoznal a hráči to kupovali postupne takže porovnávanie predajov za 7 dní je na smiech. Nehovoriac o tom, že počet hráčov hrajúcich v 2006 roku je niekde úplne inde ako v 2018.

zebrostroj74   2x   Jinými slovy další PS1/PS2 remastery jsou na cestě...zebrostroj74zebrostroj7473044    12.2.2018 18:13 zebrostroj74

Jinými slovy další PS1/PS2 remastery jsou na cestě...

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (53 příspěvků), Jaký monitor? (22 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12145 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Monster Energy Supercross

Recenze - 22.2.2018
 
Monster Energy Supercross

Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole