Uživatel nepřihlášen
 

Eisenhorn: XENOS - hon na nevěřící čarodějnice

Středa 20.4.2016 14:00 - Autor: Petr "Etien" Smejkal - Rubrika: Preview Preview Eisenhorn: XENOS

Ještě před samotným vydáním jsme měli možnost vyzkoušet kousek z příběhu nemilosrdných přisluhovačů inkvizice, kteří vymetou ďábla z těla nejedné čarodějnici.

V březnu roku 2014 vývojáři z Pixel Hero světu hrdě oznámili partnerství se společností Games Workshop, která je většině známá zejména díky Warhammeru 40,000. Na základě spolupráce začali vývojáři pracovat na titulu s názvem Eisenhorn: XENOS, jehož nedokončená verze se nám před pár dny dostala do rukou. O této hře se na herní scéně příliš nešušká, je tedy žádané Eisenhorn: XENOS blíže představit.

Jedná se o 3D akční dobrodružnou adventuru, která staví na pilířích úspěšné knihy Xenos sepsané perem Dana Abnetta z Velké Británie. Hráč se vžije do role inkvizitora a člena skupiny Ordo Xenos Gregora Eisenhorna, jenž byl vyslán chránit galaktickou lidskou říši zvanou Impérium. Celé vyprávění se odehrává v ponuré a temné budoucnosti, která je zahalena do roušky záhad a tajemna.

Útočník, obránce, technolog aneb skvadra na nevěřící čarodějnice

My jsme měli možnost ochutnat hratelnou verzi, jejíž délka hraní přesáhla něco málo přes devadesát minut. Hned na začátku našeho putování jsme se vžili do role charismatického padesátníka Eisenhorna, který je ověnčen pistolí a energickým mečem. Postupem času si lze obě zbraně upgradovat a tím tak vylepšit jejich hodnoty jako je kupříkladu útok, síla nebo obrana. Mimo vylepšení jsme mohli meč vyměnit za šavli a klasickou pistol za bojovou brokovnici. Každá ze zbraní má odlišné atributy, jejichž výběr záleží čistě na uvážení každého hráče. Postupem času se k nám přidal Godwyn Fishig, který se po celou dobu naší výpravy jevil jako zkušený obránce a výtečná podpora. Mimo bodyguarda se k naší skromné družině připojil stařičký podivín Uber Aemos, který umí zacházet s různými technologickými vychytávkami. Každá postava má své jedinečné vlastnosti a schopnosti, přičemž tyto hodnoty lze postupem času upravovat a navyšovat. Vše záleží na počtu nashromážděných korunek, které jsou po celém Impériu ukryty v truhlicích. Investovat můžete nejen do zbraní a vychytávek, ale také do navyšování určitých statistik jako je síla, zdraví a jiné.Celé naše putování v Eisenhron: XENOS bylo od hlavy až k patě protkané příběhem a povídáním s různými podivíny. Impérium je poseté skupinkami znuděných nepřátel, kteří nám občas připomínali inteligenci houpacího koně. Komické byly zejména situace, kdy jsme před zraky nepřítele masakrovali jeho kolegy a on na nás nehnutě zíral do doby, než jeho přítel bezvládně padl na zem a až poté na nás začal útočit. Nepřátele můžete pokořit pomocí meče nebo střelné zbraně, přičemž bojový systém je ovlivněn aktuální hodnotou many a síly. Čili standardně pokud nemáte dostatek many, nelze čarovat a pokud není dostatek síly, nelze vytvářet bojová komba. Pokud uvidíte skupinku nepřátel v dostatečném předstihu a vzdálenosti, lze si díky volbě pozastavení času útok předem naplánovat a jednotlivé výpady či útoky navolit dle své libosti.

Potajmu či veřejně? Je to na vás!

Zhruba v polovině hraní jsme se ocitli v temných zákoutích chladného paláce, v jehož uličkách pendlovali ostražití nepřátelé. Během hraní jsme měli možnost vyzkoušet utajený stealth postup, který nás nutil neustále se přikrčovat a nepřátelské hlídky eliminovat jednu po druhé. Pokud jsme se pokradmu přiblížili do nepřítelových zad, tohoto jsme hezky zákeřně a tiše eliminovali. Navíc jsme byli díky tajnému postupu odměněni korunkami navíc. Nutno však podotknout, že v případě prozrazení daná mise nekončí a příběh běží dál. Bylo tedy jenom na nás, jaký herní styl upřednostníme.

Součástí vybavení našeho hlavního hrdiny Eisenhrona je také jakýsi elektronický přístroj, s jehož pomocí lze rozklíčovat různé záhady a otevírat dveře. Vše je navíc obohaceno jednoduchou minihrou, která je známá z her jako je například Fallout. Ačkoliv se mohou minihry jevit jako zbytečné, opak je pravdou, neboť hru podobné oddechovky příjemně oživí a hráče pobaví.Grafická stránka Eisenhorn: XENOS nás nijak nenadchla. Modely hrdinů a nepřátel jsou vymodelovány slušně, nicméně okolní prostředí je na tom podstatně hůře. Všudy přítomná černá zkrátka nepůsobí nijak valně. Na druhou stranu si je třeba uvědomit, že se jedná o adventuru každým coulem, která staví zejména na silném příběhu, který vyznavače tohoto žánru zajímá na prvním místě.

Eisenhorn: XENOS vyjde 19. května 2016 a nabídne příběhovou linku na 9 až 11 hodin.

Eisenhorn: XENOS na PCHodnocení hry
Těšíme se
  • na poutavý příběh inspirovaný knižní předlohou
  • na nové zbraně a vychytávky
  • na nepřátelské bosse
Bojíme se
  • předem daného scénáře bez možnosti volby
  • že se nynější verze nebude lišit od té finální
  • slabé AI
Shrnutí: XENOS nás příjemně překvapil slušným příběhem, zábavným bojovým systémem a hratelností. Na druhou stranu si jsme dobře vědomi drobných neduh, které hra obsahuje. Květen je totiž za dveřmi a my nevíme, zdali budou vývojáři schopni vůbec nějakých změn.
Tisk  
Eisenhorn: XENOS na PCScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Eisenhorn: XENOS Screenshot ze hry Eisenhorn: XENOS Screenshot ze hry Eisenhorn: XENOS Screenshot ze hry Eisenhorn: XENOS Screenshot ze hry Eisenhorn: XENOS Screenshot ze hry Eisenhorn: XENOS Screenshot ze hry Eisenhorn: XENOS Screenshot ze hry Eisenhorn: XENOS

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Eisenhorn: XENOS - hon na nevěřící čarodějnice
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
hRDLA    i na telefony... škoda ztratil jsem zájemhRDLAhrdla20497    20.4.2016 14:22 hRDLA

i na telefony... škoda ztratil jsem zájem

Diskuze na fóru

Humble bundle -vše sem (569 příspěvků), Fotka vašeho PC (226 příspěvků), Steam účet - BAN (5 příspěvků), Trance - TOTY 2017 (450 příspěvků), Vše o sběratelských/speciálních/limitovaných edicích her (4563 příspěvků), Assassin's Creed Unity (65 příspěvků), STEAM -všechno sem (7038 příspěvků), Good Old Games | GOG.com (53 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Fire Emblem Warriors - povedená grupka hrdinů

Omega Force nám opět dokázala, že vlastní návod, jak účelně spojit dvě různé značky. A vytvořit tak perfektní záležitost.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole a handheld
 
 
Návštěva nového studia SCS Software

Tvůrci simulátorů trucků slaví 20 let, a tak nás pozvali do svých zcela nových kanceláří na prohlídku, ukázku VR a křest nového DLC New Mexico.

 
Přečíst celý článek»Autor: Marek_Tvrdy - Platforma: PC
 

Heliborne - vrtulníky a rock

Recenze - 21.11.2017
 
Heliborne - vrtulníky a rock

Nahoďte rotory a vrhněte se do víru nebeských bitev v simulátoru Heliborne. Toto akční létání s vrtulníky je plné výbuchů raket, řinčení kulometů a…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC
 
 
Attentat 1942 – lepší než učebnice

Heydrichiáda zasáhla osudy tisíců lidí. Pojďme se podívat blíže na jeden z nich.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC
 
 
Project Cars 2 – nekompromisní závodní simulátor

To, co vám jinde projde, za to vám Project Cars 2 vymáchá obličej v kaluži vyjetého oleje.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole