Uživatel nepřihlášen
   

Zaklínač 3: O víně a krvi - tři hodiny v Toussaintu

Úterý 10.5.2016 17:00 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Preview Preview Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi

Přímo v kancelářích studia CD Projekt RED jsme si zahráli druhé a zároveň poslední placené rozšíření Zaklínače 3. Jaké jsou dojmy ze tří hodin v prosluněném Toussaintu?

Konečně. Konečně se splnilo mé přání navštívit polské studio CD Projekt RED ve Varšavě. Tohle preview ale není o tom, jak jsem na tamních chodbách škemral o podpisy do mého artbooku Zaklínače 3, ani o tom, jak jsem předával ocenění za hru roku. Tohle preview je v první řadě o mých dojmech z hraní O víně a krvi, druhé expanze pro Zaklínače 3, která je zároveň posledním dobrodružstvím Geralta z Rivie, minimálně v rámci her. Obsah datadisku jsem mohl procházet přibližně tři hodiny a během té doby jsem načerpal celou řadu dojmů.

Poznámka na úvod: První polovina článku popisuje vývoj úvodní část příběhu datadisku, která se rozprostírá zhruba přes necelé dvě hodiny. Přesto však nejde o spoilery, které by prozrazovaly něco víc o následném vývoji děje, podstatě příběhu nebo o vyvrcholení datadisku. Sdílení veškerých informací v článku povolili sami tvůrci po přímém dotazu na riziko spoilerů v případě určitých novinek.

Pokud ale přesto nechcete vědět žádné detaily o úvodu příběhu O víně a krvi, můžete ihned přeskočit k upozornění, které hlásá: „Zde končí popis úvodních pasáží datadisku. Následuje popis nových herních prvků, monster a dojmy ze samotné mapy Toussaintu.“

Zde začíná část článku popisující některé detaily o úvodních pasážích příběhu o Víně a krvi.

Neveselá hrozba ve veselé zemi

Když nás zaměstnanci studia nahnali k počítačům, příliš jsem nelenil a zatímco zahraniční kolegové dávali přednost připravenému gamepadu, já se chopil myši a klávesnice a rázem se objevil uprostřed Velenu. Stačila trocha jízdy v sedle, oškubání jedné vývěsky a už jsem se dostal do potyčky dvou rytířů v zářivé zbroji s tlupou banditů. Domluva plná vzletných výrazů nepomohla, takže se ke slovům dostaly meče a štíty. Po boji se Geralt dozvěděl, že pro něj poslala Anna Henrietta ze vzdálené země Toussaint, kterou ohrožuje nebezpečné, systematicky vraždící monstrum. Geralt nemohl odmítnout žádost staré známé ještě z dob knižní ságy, konkrétně z knihy Paní jezera, a v doprovodu rytířů se vydal do Toussaintu řešit další problém, na nějž stačí jen rozmrzelý, sarkastický zaklínač.

Už během úvodní cut-scény je jasné, že Toussaint je z vizuálního hlediska místo nesrovnatelné s Velenem, Novigradem nebo ostrovy Skellige. Všechno je jasnější, příjemnější na pohled, barevnější, ostřejší. Bohužel nebyl čas obdivovat krásy nově navštívené mapy, protože po prvních vteřinách na půdě Toussaintu se Geralt stal účastníkem konfliktu rytíře s bizarním obrem. Překvapilo mě, jak brzy dojde v O víně a krvi na bossfight, ale překvapení nebylo co platné, musel jsem bojovat. Obr se choval skoro stejně jako ledový obr na Skellige, takže s jeho porážkou nebyl nejmenší problém a já se záhy konečně pustil do vyšetřování vraždy, kterou spáchalo záhadné monstrum. Vše začalo na pravděpodobném místě činu na břehu řeky. Poměrně záhy tedy dochází na použití zaklínačských smyslů, a jak jsem později zjistil, i v případě O víně a krvi se s jejich využitím rozhodně nešetří, což by mohl být ve finále menší kámen úrazu.

V Toussaintu mají zvláštní zvyky
V Toussaintu mají zvláštní zvyky
Kamenný šarlej umí zatopit
Kamenný šarlej umí zatopit

V tu chvíli jsem ale nechtěl příliš přemýšlet o tom, jestli mi bude přemíra používání zaklínačských smyslů vadit stejně jako v případě Srdcí z kamene. Raději jsem pokračoval s vyšetřováním v nedaleké krčmě, která se malebně rozprostírá hned nad řekou. Po chvíli povídání, které mě nasměrovalo dál, jsem neodolal a zamířil ke krčmáři, abych si trochu osvěžil gwint. Příznivce téhle karetní hry jistě potěší, že s O víně a krvi přichází do hry pátý, fialově značený balíček s motivy skelligských klanů, a že se v rámci vedlejších úkolů v Toussaintu můžete zúčastnit dalšího gwintového turnaje.

Po troše karbanu jsem ale musel vyrazit dál, a to na nedalekou vinici, v jejímž sklepení mě čekal další bossfight, pro změnou s bruxou. Přání fanoušků se tedy splnilo a oblíbená bestie je zpět. A rozhodně je dobré si ji držet od těla. Ta nahatá mrcha měla pár es v zubech (rukávy přeci jen nemá), ale i tak nebyla její porážka kdovíjaký problém a já navázal na vyšetřování, které pro změnu mířilo na velkolepý rytířský turnaj.

„Přání fanoušků se splnilo a bruxa je zpět. A rozhodně je dobré si ji držet od těla.“

Pro čest, slávu a lidskou domýšlivost

Na turnaji panovala skutečná idylka. Všichni jsou veselí, nikdo očividně nic neřeší, jedinou důležitou věcí jsou hrdinské výkony samozvaných Jánošíků v naleštěném brnění. Jeden z rytířů se v aréně pustil do boje s bestií nazvanou šarlej (neplést s postavou Sapkowského husitské trilogie), která vypadá trochu jako obří, zkamenělá želva na steroidech. A ten boj pro rytíře nedopadl moc dobře. Geralt musel tudíž znovu zakročit, kdo jiný by si koneckonců mohl poradit s příšerou, která se utrhla ze řetězu? Za relativně krátkou dobu mě tak čekal již třetí bossfight a tenhle mi už dal trochu zabrat, a to hlavně proto, že jsem byl nějakou dobu líný se podívat do bestiáře a zjistit, co na tu kamennou potvoru vlastně platí.

Prosté švihání mečem a uskakování vážně nestačilo a já s potěšením zjistil, že podobně jako v případě Srdcí z kamene vyžaduje téměř každý souboj s bossem odlišný přístup. Po zajímavém boji ale přišla na řadu samotná Anna Henrietta a v ten moment se daly věci do pohybu. Po dlouhém rozhovoru, jenž zahrnoval i menší vzpomínání na události Paní jezera, totiž došlo ke zjištění toho, kdo může být další, již čtvrtou obětí záhadného monstra, přičemž dotyčného bylo samozřejmě třeba zachránit.

Archespory jsou zpět
Archespory jsou zpět
Geralt je opět magnetem na problémy
Geralt je opět magnetem na problémy

Anna Henrietta je zjevně nejen ženou nemalého půvabu a majitelkou pozadí, které Geralt s velkým potěšením očumoval, ale i ženou činu. A tak se spolu se zaklínačem koňmo rozjela napříč ulicemi města Beauclair až k paláci, který na město shlíží. Nalezení příští oběti ale nebylo jen tak, nejdřív bylo třeba dát dohromady indicie schované v předmětech spojených s místní slavností. V tu chvíli bylo třeba se rozhodnout, co budu shánět, a nakonec jsem skončil s úkolem strhnout stužku z rohu falešného jednorožce, kterého jsem musel nalákat košíkem mrkví, a vylovit z jezera umělou zlatou rybu. Z jejího dosažení se záhy vyklubala fantastická příležitost ukázat Geraltovu přímočarost a vtipnou neomalenost.

Geralt a Anna Henrietta následně dali dohromady všechny indicie vedoucí k místu, kde začalo pronásledování monstra napříč ulicemi, které skončilo v opuštěné stodole. Pronásledovaná nestvůra se očividně rozhodla Geralta zbavit, takže došlo na další, na první pohled poměrně náročný bossfight. Pomaloučku polehoučku jsem ale zmenšoval zdraví mého protivníka, a jakmile už měl na kahánku, došlo k menšímu zvratu, při němž na scénu vstoupil starý známý z knižní ságy - upír Regis. CD Projekt RED tak splnil další přání mnoha fanoušků.

Starý známý vrací úder
Starý známý vrací úder
Turnaj oplývá skvělou atmosférou
Turnaj oplývá skvělou atmosférou

Vstupem Regise na scénu však skončil dovolený průchod příběhovou linií, ale ještě jsem měl čas, takže mi jeden z asistentů z řad vývojářů doporučil splnění jednoho vedlejšího úkolu. Než jsem se k němu dostal, uprostřed města mě zastihl klučina s dopisem od Yennefer, přičemž mi bylo řečeno, že vztah s Yen v původní hře může mít dokonce vliv na znění tohoto dopisu, minimálně v případě několika slov. Po zajímavém zjištění následovala opětovná návštěva turnaje a chudáka, kterému bylo málem osudné setkání se šarlejem. Mladík se chce očividně dostat do hlavy (a nejspíš také do postele) blonďaté krásky, která o něj po zpackaném boji ztratila zájem, přičemž plán na nápravu je prostý a zahrnuje účast Geralta v turnaji.

Rozhodně jde o zajímavý quest, v němž nechybí pestré rozhovory, výběr zbroje ani výzvy turnaje. Čekala mě třeba střelba na terče s podobiznami temerských a redanských vojáků (Toussaint koneckonců spadá pod Niflgaard) nebo jízda na koni zpestřená střelbou a šviháním meče rovnou ze sedla.

Zde končí popis úvodních pasáží datadisku. Následuje popis nových herních prvků, monster a dojmy ze samotné mapy Toussaintu.

Geralt vinařem

Po chvíli hraní vedlejšího úkolu vývojáři rozkázali změnu uložené pozice, díky níž jsem si vyzkoušel další novinky, které druhá expanze Zaklínače 3 nabídne. Jedna z nich je možnost barvit zaklínačské zbroje. Napříč Toussaintem můžete koupit, najít nebo vyrobit barvy, které lze přímo v inventáři aplikovat na libovolné zaklínačské vybavení. Ihned jsem tedy Geralta oblékl do mé oblíbené mistrovské vlčí zbroje a rukavice obarvil na červeno, hrudní část na černo, kalhoty na bílo a boty tuším na růžovo. Koneckonců šlo jen o test.

Po hraní s barvičkami ale přišly na řadu významnější novinky. V určité fázi se Geralt stane majitelem vinice, potažmo sídla spojeného s vinicí, které můžete dál upravovat. V hlavní budově na vás čeká majordomus, který může za nějaké ty peníze a trochu čekání nechat sídlo vylepšit. Pokud máte dost peněz a nevíte co s nimi, není problém nechat si zkrášlit interiér, přistavit zahrádku s bylinkami, stáj pro Klepnu, která zvýší její výdrž, případně umístit v domě stojany na zbraně nebo vylepšit Geraltovu postel. I její použití mimochodem přináší určité bonusy. Ve sklepě domu vás zase čeká vlastní laboratoř zahrnující stůl, s nímž můžete manipulovat s mutageny.

I bruxy musí večeřet
I bruxy musí večeřet
Není nad projížďku malebnou krajinou
Není nad projížďku malebnou krajinou

V Toussaintu tedy není problém vytvořit Geraltovo místo odpočinku a věřím, že se tahle novinka bude zamlouvat hlavně těm, kteří podobně jako já během hraní původní hry nastřádali desítky tisíc a neví co s nimi. Ale jestli vás rekonstrukce Geraltova nového domova neláká a raději byste bojovali, můžete se těšit na další novinku v podobě mutací. Jedná se o zcela nový systém integrovaný do sekce Postava, umožňující odemčení, přesněji řečeno vyzkoumání 12 dalších schopností a dokonce i zpřístupnění dalších slotů pro aktivní schopnosti z původní hry. Vyzkoumané schopnosti se na sebe mnohdy vážou a výsledkem jejich odemčení a aktivace může být opravdu znatelné vylepšení možností boje, přičemž podle slov tvůrců se plný potenciál mutací odemyká až s New Game+. Příkladem jejich vlivu může být třeba kritický zásah znamením, po němž nepřítel exploduje, nebo vyléčení namísto smrti, díky němuž má Geralt také imunitu vůči zranění.

Po vyzkoušení těchto novinek jsem ještě dostal možnost se jen tak toulat Toussaintem a zkoušet cokoliv, co mě napadlo. Ihned jsem tedy zamířil k novým místům zájmu v podobě pevností nepřátel, které fungují poměrně zajímavě. Pokud vyčistíte pevnost, v okolních táborech se sníží počet nepřátel. Pokud při boji v pevnosti nestihnete zastavit protivníka volajícího o pomoc, dorazí posily. Nutno říct, že nepřátelé mi dávali docela zabrat, takže jsem raději v rámci úspory času z pevnosti utekl a zkusil další nové aktivity, při nichž můžete pomáhat rytířům v nesnázích a vinařům s jejich dodávkami. Přirozeně tím, že vyčistíte nedaleké hnízdiště příšer. Lovci otazníků na mapě si tak určitě přijdou na své a rád vidím, že na mapě Toussaintu nejsou k dispozici jen mnohokrát viděné aktivity.

„V určité fázi se Geralt stane majitelem vinice, potažmo sídla spojeného s vinicí, které můžete dál upravovat.“

Kýčovitý kraj

Následně nezbývalo než se jen tak toulat po mapě. A že se rozhodně je kde toulat. Mapa Toussaintu je už na pohled dost velká a rozdíl při srovnání nové mapy s úsekem mapy Velenu a Novigradu, který přidal datadisk Srdce z kamene, je přímo enormní. Novou mapu je zkrátka radost objevovat a nemalou roli hraje i zcela rozdílná povaha prostředí. V Toussaintu je všechno veselé, barevné, na pohled klidné a místní mluví úplně jinak než obyvatelé Velenu či Skellige. Určitě bych si dovedl představit, že tu strávím menší fantasy dovolenou.

Někdy je ale ta veselost a barevnost možná až příliš znatelná. V rámci naší tříčlenné česko-slovenské výpravy, která kromě mé maličkosti zahrnovala zástupce pořadu Re-Play a slovenského Sectoru, jsme se shodli na jedné věci. Ačkoliv je zjevné, že jde o zemi nezasaženou válkou, barevnost Toussaintu během dne je občas skoro až kýčovitá a na první pohled i trochu rušivá. Tahle země je vážně jiná a nesmírně se liší od všech těch temných, bezútěšných a špinavých lokalit, na které jsme ze série Zaklínač tak zvyklí. Nicméně jakmile při mých toulkách začalo pršet, veškerá malebnost Toussaintu byla ta tam. Především skyboxy a osvětlení dělají s atmosférou a barevností Toussaintu divy.

Další staří známí
Další staří známí
Některá místa v Toussaintu jsou vážně divná
Některá místa v Toussaintu jsou vážně divná

I když je všechno na pohled veselé, rozhodně to neznamená, že je také všude bezpečno. Monstra jsou stále přítomná, a to jak ta dobře známá z původní hry, například utopenci nebo ghúlové, tak i ta nová a staronová. Když jsem cestoval lesem k nedalekému přístavu, narazil jsem na archespory, které můžete znát už z prvního Zaklínače. Radostí ze shledání se starými (ne)přáteli jsem seskočil z koně a s mečem běžel vstříc odpudivé rostlině. Jakmile ale na Geralta dopadla přesně mířená sprška nějakého svinstva a jakmile se kolem samotné rostliny začaly množit vybuchující spóry, veškeré nadšení bylo pryč. Možná to bylo jen nedostatečnou úrovní postavy, možná tím, že šlo o hnízdo archespor, takže jich tam bylo víc. Ale přišlo mi, že staré známé rostliny jsou tentokrát vážně smrtící a zatraceně nebezpečné a Geraltovovi dokážou v mžiku znatelně ublížit.

Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi v číslech

• více než 90 nových questů
• více než 40 nových bodů zájmu (otazníky na mapě)
• více než 30 hodin nových dobrodružství
• 14000 řádků dialogů (Srdce z kamene mají 6000 řádků)
• 100 jednotlivých částí zbrojí včetně nových úrovní zaklínačských sad
• Více než 2 hodiny nové hudby
• více než 30 nových zbraní a 20 nových monster
• maximální úroveň v New Game+ navýšena na úroveň 100

Ještě před uplynutím stanoveného času jsem se chvíli kochal částečně přepracovaným uživatelským rozhraním a poté už jsem se musel s Toussaintem rozloučit. Rozhodně šlo o bohatou návštěvu a jen během těch tří hodin jsem viděl množství zajímavých věcí, které bez nejmenších pochyb potěší nejednoho příznivce Zaklínače. A to jsem ani zdaleka neviděl a nezkusil všechno, za zmínku stojí třeba nová výbava a další nová monstra. Leckoho jistě potěší, že tyto novinky zahrnují i odpudivé skolopendromorfy podobné stonožkám a Mantikoří zbroj (kazajku s bílými rukávy), kterou nosil Geralt v prvním díle. Obojí jste koneckonců mohli vidět na screenshotech vydaných před dvěma týdny.

Určitě mohu říct, že se zatím druhé rozšíření Zaklínače 3 vyvíjí dost slibně a rázem mám pocit, že Srdce z kamene byly vlastně jen takovou malou jednohubkou. O víně a krvi se zkrátka jeví jako nesmírně bohatá kombinace nového obsahu a snahy splnit četná přání fanoušků, takže nezbývá než doufat, že finální dojem bude stejný a že ho nepokazí případná kýčovitost Toussaintu či opětovná přemíra využívání zaklínačských smyslů. V tuto chvíli se ale zdá, že i kdyby se z těchto obav stal skutečný problém, byla by to jen malá skvrna od vína na jinak čistém a překvapivě bohatě zdobeném ubrusu.

Další informace nejen o datadisku O víně a krvi se dozvíte z novinky, která ukazuje změny uživatelského rozhraní a nové zbroje, a z rozhovoru, k jehož vydání dojde zítra. Nezapomeňte také na první teaser.

Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi vychází 31. května 2016. Speciální PC a PS4 edici předobjednáte v našich obchodech Xzone.cz a GameExpres.sk.

Závěrem děkuji Filipovi Ženíškovi, lokalizačnímu manažerovi Comgadu, za pomoc s určitými českými termíny.

Gwintové balíčky Severních říší a Nilfgaardu, které jsou součástí krabicové verze O víně a krvi (anglická verze karet, které jsem dostal v CD Projektu)
Gwintové balíčky Severních říší a Nilfgaardu, které jsou součástí krabicové verze O víně a krvi (anglická verze karet, které jsem dostal v CD Projektu)
Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi na PC, PS4, Xbox OneHodnocení hry
Těšíme se
  • na nové dobrodružství
  • na zkoumání rozsáhlého Toussaintu
  • na mutace a barvení zaklínačských zbrojí
  • na zvelebování vlastního sídla
  • na sbírání dalších gwintových karet
Bojíme se
  • přílišné kýčovitosti Toussaintu
  • opětovné přemíry využívání zaklínačských smyslů
Shrnutí: Datadisk o Víně a krvi zatím dělá dojem bohatého spojení nového obsahu a splněných přání fanoušků. Zcela nová a dost rozsáhlá mapa Toussaintu nebo novinky v čele se systémem mutací a možností dát dohromady vlastní sídlo jsou očividně jen některými zastávkami během posledního herního dobrodružství Geralta z Rivie.
Tisk  
Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi na PC, PS4, Xbox OneScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi Screenshot ze hry Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Zaklínač 3: O víně a krvi - tři hodiny v Toussaintu
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
HruLeX    To je fakt, tak či tak ještě musím udělat upgrade PC...ať si to můžu vychutnat na plno. ;) Díky za tipy.HruLeXhrulex9622    15.5.2016 11:28 HruLeX

To je fakt, tak či tak ještě musím udělat upgrade PC...ať si to můžu vychutnat na plno. ;) Díky za tipy.

Lazy   1x   Ono stejne si myslim ze kdyz na steamu koupis ve sleve zakladni hru a SP za plnou, tak to vyjde nastejno jako GOTY, nebo mozna dokonce i levnejc.Lazylazy34358    14.5.2016 08:53 Lazy

@ odpověď na komentář od HruLeX:Ono stejne si myslim ze kdyz na steamu koupis ve sleve zakladni hru a SP za plnou, tak to vyjde nastejno jako GOTY, nebo mozna dokonce i levnejc.

HruLeX napsal:Taky varianta. Ale radši tu GOTY edici a hlavně bych prosil na steam. Jinak díky za nápad, případně že nebdue GOTY tak tohle bude asi nejlepší.

HruLeX    Taky varianta. Ale radši tu GOTY edici a hlavně bych prosil na steam. Jinak díky za nápad, případně že nebdue GOTY tak tohle bude asi nejlepší.HruLeXhrulex9622    13.5.2016 20:52 HruLeX

@ odpověď na komentář od Lazy:Taky varianta. Ale radši tu GOTY edici a hlavně bych prosil na steam. Jinak díky za nápad, případně že nebdue GOTY tak tohle bude asi nejlepší.

Lazy napsal:A co treba koupt zakladni hru + Seasson pass (=GOTY) :-D

Lazy    A co treba koupt zakladni hru + Seasson pass (=GOTY) :-DLazylazy34358    13.5.2016 20:23 Lazy

@ odpověď na komentář od HruLeX:A co treba koupt zakladni hru + Seasson pass (=GOTY) :-D

HruLeX napsal:Neví někdo, jestli už oznámili GOTY edici nebo stále jen o tom přemýšlí? Hrál jsem jedničku a dvojku a stále čekám na tu GOTY edici, abych se potom mohl potopit a pořádně vyčvachtat v tom příběhu. :D Pak vykouknu z okna a budu přemýšlet, jestli je tohle realita nebo za rohem jsou nějací ti utopenci. :D

HruLeX    Neví někdo, jestli už oznámili GOTY edici nebo stále jen o tom přemýšlí? Hrál jsem jedničku a dvojku a stále čekám na tu GOTY edici, abych se potom mohl potopit a pořádně vyčvachtat v tom příběhu. :D Pak vykouknu z okna a budu přemýšlet, jestli je tohle realita nebo za rohem jsou nějací ti utopenci. :DHruLeXhrulex9622    13.5.2016 19:20 HruLeX

Neví někdo, jestli už oznámili GOTY edici nebo stále jen o tom přemýšlí? Hrál jsem jedničku a dvojku a stále čekám na tu GOTY edici, abych se potom mohl potopit a pořádně vyčvachtat v tom příběhu. :D Pak vykouknu z okna a budu přemýšlet, jestli je tohle realita nebo za rohem jsou nějací ti utopenci. :D

largo    erazghûl: možná je to kvůli tomu že na Kaer Mohemu nikdo není?largolargo13709    13.5.2016 16:51 largo

erazghûl: možná je to kvůli tomu že na Kaer Mohemu nikdo není?

ElementGamer   1x   To jo. :DElementGamerelementgamer13999    13.5.2016 16:40 ElementGamer

@ odpověď na komentář od dopitapetr:To jo. :D

dopitapetr napsal:90 novýh questů? To je teda pěkná nálož. Vidím to tak, že to budu hrát ještě i o letošních Vánocích. :-D

dopitapetr   2x   90 novýh questů? To je teda pěkná nálož. Vidím to tak, že to budu hrát ještě i o letošních Vánocích. :-Ddopitapetrdopitapetr5480    13.5.2016 16:36 dopitapetr

90 novýh questů? To je teda pěkná nálož. Vidím to tak, že to budu hrát ještě i o letošních Vánocích. :-D

23cicer    tak některý lidi viděj svět rádi b/w. . naštěstí to není případ lidí z cdpr23cicer23cicer7279    12.5.2016 07:33 23cicer

tak některý lidi viděj svět rádi b/w. . naštěstí to není případ lidí z cdpr

ElementGamer   1x   Jo, na uklidnění nervů to postačí. :D A popravdě to bude dost fajn oddechovka.ElementGamerelementgamer13999    12.5.2016 07:20 ElementGamer

@ odpověď na komentář od Corvus:Jo, na uklidnění nervů to postačí. :D A popravdě to bude dost fajn oddechovka.

Corvus napsal:Neskutečně se těším! slabých 20 dnů a je to doma! Ačkoliv je to proti Geraltovu naturelu, tak se opravdu těším na vlastní chaloupku někde u jezera (snad) s malou vinicí za plotem... Navíc mi připadá opravdu fajn, že zavítáme do prosluněného až pohádkového kraje. Po depce z Dark Souls III to bude opravdu paráda.

Corvus   1x   Neskutečně se těším! slabých 20 dnů a je to doma! Ačkoliv je to proti Geraltovu naturelu, tak se opravdu těším na vlastní chaloupku někde u jezera (snad) s malou vinicí za plotem... Navíc mi připadá opravdu fajn, že zavítáme do prosluněného až pohádkového kraje. Po depce z Dark Souls III to bude opravdu paráda.Corvuscorvus13394    11.5.2016 08:22 Corvus

Neskutečně se těším! slabých 20 dnů a je to doma! Ačkoliv je to proti Geraltovu naturelu, tak se opravdu těším na vlastní chaloupku někde u jezera (snad) s malou vinicí za plotem... Navíc mi připadá opravdu fajn, že zavítáme do prosluněného až pohádkového kraje. Po depce z Dark Souls III to bude opravdu paráda.

erazghûl    Tesim se na to upravovani vinice, nevim proc ale ve hrach me to hrozne bavi. Skoda ze si takhle nemuzeme vylepsovat Kaer Mohem.erazghûlerazghl34242    11.5.2016 00:55 erazghûl

Tesim se na to upravovani vinice, nevim proc ale ve hrach me to hrozne bavi. Skoda ze si takhle nemuzeme vylepsovat Kaer Mohem.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

CzePavel99   2x   Parádní preview, rozhodně se máme na co těšit jak tak vidím. :thumbup:CzePavel99czepavel9911259    11.5.2016 00:11 CzePavel99

Parádní preview, rozhodně se máme na co těšit jak tak vidím. :thumbup:

Cvrnda člen redakce    Obloha je vážně dost odlišná, Toussaint používá obrovské množství zcela nových prvků/assetů a mezi ně se řadí i tzv. skyboxy, tzn. zpracování oblohy a s tím spojené nasvětlení, minimálně v rámci slunečného počasí. To se od stejného počasí ve Velenu/Novigradu a na Skellige dost liší. Jakmile začalo pršet, měl jsem pocit, že zamračená obloha už se od Velenu příliš neliší, ale to byl jen první dojem. V dešti jsem mohl tancovat jen malou chvíli, než mě tvůrci vyhnali od počítače. Nicméně nutno říct, že ta "divně modrá obloha" zůstane v Toussaintu, mapy v původní hře by se v tomto směru po instalaci datadisku neměly nijak změnitCvrndacvrnda7    10.5.2016 21:40 Cvrnda

@ odpověď na komentář od VaxMarkus:Obloha je vážně dost odlišná, Toussaint používá obrovské množství zcela nových prvků/assetů a mezi ně se řadí i tzv. skyboxy, tzn. zpracování oblohy a s tím spojené nasvětlení, minimálně v rámci slunečného počasí. To se od stejného počasí ve Velenu/Novigradu a na Skellige dost liší. Jakmile začalo pršet, měl jsem pocit, že zamračená obloha už se od Velenu příliš neliší, ale to byl jen první dojem. V dešti jsem mohl tancovat jen malou chvíli, než mě tvůrci vyhnali od počítače. Nicméně nutno říct, že ta "divně modrá obloha" zůstane v Toussaintu, mapy v původní hře by se v tomto směru po instalaci datadisku neměly nijak změnit

VaxMarkus napsal:Není ta obloha nějak už moc divně modrá. Mám Zaklínače bez data disku a je to trochu jinak.

VaxMarkus    Není ta obloha nějak už moc divně modrá. Mám Zaklínače bez data disku a je to trochu jinak.VaxMarkusvaxmarkus36226    10.5.2016 21:36 VaxMarkus

Není ta obloha nějak už moc divně modrá. Mám Zaklínače bez data disku a je to trochu jinak.

Lynch    Mám dotaz lehce mimo. Kdo hraje Zaklínače 3 na PS4. Už ta hra běží plynule, bez pádů FPS.Lynchlynch5892    10.5.2016 20:46 Lynch

Mám dotaz lehce mimo. Kdo hraje Zaklínače 3 na PS4. Už ta hra běží plynule, bez pádů FPS.

Cvrnda člen redakce   3x   Pod spoilery si představuji dejme tomu to, kdo koho zabije, kdo obecně zemře, prostě různé skutečné zvraty mající přímý vliv na další vývoj příběhu. Tomu jsem se snažil vyhnout, kupříkladu při sestříhávání záběrů, které doplňují úvod článku, jsem rovnou zavrhnul možnost, že by obsahovaly nějaké cut-scény, v nichž by už spoilery kvůli různým dialogům být mohly. Jediným zvláštním odhalením je tak Regis, kterého, jak už jsem zmínil níže, jsem zahrnul z toho důvodu, že už se mě mnoho lidí ptalo na to, jestli tam teda ten Regis bude, protože o něm se spekuluje už hodně dlouho, a z důvodu, že už ho svým způsobem odhalili i sami vývojáři prostřednictvím screenshotů. Víceméně všechno popsané v článku, ať už jde o ty bossfighty, vstup do Toussaintu atd. zahrnuli sami vývojáři i do videí, ze kterých mohlo každé příslušné médium sestříhat vlastní video. Jinými slovy to, co je popsané v tomhle článku slovy, je na mnoha dalších (zahraničních) místech k vidění třeba ve formě videíCvrndacvrnda7    10.5.2016 19:38 Cvrnda

@ odpověď na komentář od heminstein:Pod spoilery si představuji dejme tomu to, kdo koho zabije, kdo obecně zemře, prostě různé skutečné zvraty mající přímý vliv na další vývoj příběhu. Tomu jsem se snažil vyhnout, kupříkladu při sestříhávání záběrů, které doplňují úvod článku, jsem rovnou zavrhnul možnost, že by obsahovaly nějaké cut-scény, v nichž by už spoilery kvůli různým dialogům být mohly. Jediným zvláštním odhalením je tak Regis, kterého, jak už jsem zmínil níže, jsem zahrnul z toho důvodu, že už se mě mnoho lidí ptalo na to, jestli tam teda ten Regis bude, protože o něm se spekuluje už hodně dlouho, a z důvodu, že už ho svým způsobem odhalili i sami vývojáři prostřednictvím screenshotů. Víceméně všechno popsané v článku, ať už jde o ty bossfighty, vstup do Toussaintu atd. zahrnuli sami vývojáři i do videí, ze kterých mohlo každé příslušné médium sestříhat vlastní video. Jinými slovy to, co je popsané v tomhle článku slovy, je na mnoha dalších (zahraničních) místech k vidění třeba ve formě videí

heminstein napsal:Jak můžeš napsat, že v článku nejsou spoilery ohledně vývoje příběhu, když následně popisuješ postup hrou? Napsal jsi, jak a proč se do Toussaintu dostaneme, s kým budeme mluvit a bojovat, jak začíná naše vyšetřování atd. Mně to teda moc nevadí, ale třeba lidi na oficiální facebookové fan stránce doporučují tento článek nečíst. :-)

Olda   1x   Shut up and TAKE MY MONEY ! ! ! :DOldaolda18207    10.5.2016 19:34 Olda

Shut up and TAKE MY MONEY ! ! ! :D

heminstein   2x   Jak můžeš napsat, že v článku nejsou spoilery ohledně vývoje příběhu, když následně popisuješ postup hrou? Napsal jsi, jak a proč se do Toussaintu dostaneme, s kým budeme mluvit a bojovat, jak začíná naše vyšetřování atd. Mně to teda moc nevadí, ale třeba lidi na oficiální facebookové fan stránce doporučují tento článek nečíst. :-)heminsteinheminstein39319    10.5.2016 19:31 heminstein

@ odpověď na komentář od Cvrnda:Jak můžeš napsat, že v článku nejsou spoilery ohledně vývoje příběhu, když následně popisuješ postup hrou? Napsal jsi, jak a proč se do Toussaintu dostaneme, s kým budeme mluvit a bojovat, jak začíná naše vyšetřování atd. Mně to teda moc nevadí, ale třeba lidi na oficiální facebookové fan stránce doporučují tento článek nečíst. :-)

Cvrnda napsal:Ještě jedna poznámka k potenciálním spoilerům. Veškeré informace spojené s vývojem příběhu pochází opravdu z prvního segmenu, který člověk odehraje asi tak za hodinu až hodinu a půl, podle toho, jak moc se bude zabývat nepovinnými linkami rozhovorů. Vše popsané v první části preview je tak opravdu jen naprostý úvod příběhů bez spoilerů, které by snad prozrazovaly něco víc o následném vývoji, nedejbože vyvrcholení datadisku (o kterém sám vím kulový)

Blackhand47XD   1x   Třeba mu pomohla Ciri, podobně jako Geraltovi. Však nám to jistě řekne. :D Už se těším až bude odpovídat dříve než se zeptám. :DBlackhand47XDblackhand47xd13675    10.5.2016 19:30 Blackhand47XD

@ odpověď na komentář od cajteekanee:Třeba mu pomohla Ciri, podobně jako Geraltovi. Však nám to jistě řekne. :D Už se těším až bude odpovídat dříve než se zeptám. :D

cajteekanee napsal:Spoiler : Nechápu jak Regis přežil spálení na úhel od Vilgerfortze. Sám v knize vypravoval, že když ho lidí jednou naprosto rozsekali tak se z toho vzpamatovával 50 let někde v zemi :D. Takže nevím jak se tak rychle zotavil z toho, že z něho Vilgerfortz udělal popel. Na druhou stranu mi to vubec nevadí, jelikož je to postava naprosto skvělá.

fordzy   1x   Jednoduchá odpověď. Zotavil se rychle, protože je to Regis. :-Dfordzyfordzy2256    10.5.2016 19:18 fordzy

@ odpověď na komentář od cajteekanee:Jednoduchá odpověď. Zotavil se rychle, protože je to Regis. :-D

cajteekanee napsal:Spoiler : Nechápu jak Regis přežil spálení na úhel od Vilgerfortze. Sám v knize vypravoval, že když ho lidí jednou naprosto rozsekali tak se z toho vzpamatovával 50 let někde v zemi :D. Takže nevím jak se tak rychle zotavil z toho, že z něho Vilgerfortz udělal popel. Na druhou stranu mi to vubec nevadí, jelikož je to postava naprosto skvělá.

DacMonald    Šrajtofle je připravena!DacMonalddacmonald33318    10.5.2016 19:17 DacMonald

Šrajtofle je připravena!

cajteekanee   1x   Spoiler : Nechápu jak Regis přežil spálení na úhel od Vilgerfortze. Sám v knize vypravoval, že když ho lidí jednou naprosto rozsekali tak se z toho vzpamatovával 50 let někde v zemi :D. Takže nevím jak se tak rychle zotavil z toho, že z něho Vilgerfortz udělal popel. Na druhou stranu mi to vubec nevadí, jelikož je to postava naprosto skvělá.cajteekaneecajteekanee25741    10.5.2016 19:10 cajteekanee

Spoiler : Nechápu jak Regis přežil spálení na úhel od Vilgerfortze. Sám v knize vypravoval, že když ho lidí jednou naprosto rozsekali tak se z toho vzpamatovával 50 let někde v zemi :D. Takže nevím jak se tak rychle zotavil z toho, že z něho Vilgerfortz udělal popel. Na druhou stranu mi to vubec nevadí, jelikož je to postava naprosto skvělá.

Lišák    No pokud řádně zavzpomínají na starou gardu. I když z ní jsem měl nejraději zlobidlo Angoulême.Lišáklisak29188    10.5.2016 19:04 Lišák

@ odpověď na komentář od fordzy:No pokud řádně zavzpomínají na starou gardu. I když z ní jsem měl nejraději zlobidlo Angoulême.

fordzy napsal:Nemám slov. Tohle bude Božské zjevení.
S nejlepší postavou Regisem, to bude finále u kterého jistě jedno oko nezůstané suché.

fordzy   2x   Nemám slov. Tohle bude Božské zjevení.
S nejlepší postavou Regisem, to bude finále u kterého jistě jedno oko nezůstané suché.
fordzyfordzy2256
    10.5.2016 18:47
fordzy

Nemám slov. Tohle bude Božské zjevení.
S nejlepší postavou Regisem, to bude finále u kterého jistě jedno oko nezůstané suché.Komentář byl autorem naposledy upraven 10.5.2016 18:53

Původní verze před úpravami:Nemám slov. Tohle bude Božské zjevení.

Bonpar   2x   Právě na tu kýčovitost se těším, bude hezky kontrastovat s odlétávajícími končetinami nepřátel.Bonparbonpar6370    10.5.2016 18:39 Bonpar

Právě na tu kýčovitost se těším, bude hezky kontrastovat s odlétávajícími končetinami nepřátel.

Dolero    Vzhled Regise mě opravdu zklamal... Nechápu, proč nevypadá stejně jako na Gwentové kartičce... :(
odkaz ]
Dolerodolero34249
    10.5.2016 18:37
Dolero

Vzhled Regise mě opravdu zklamal... Nechápu, proč nevypadá stejně jako na Gwentové kartičce... :(
odkaz ]

Cvrnda člen redakce    Díky za upozornění, informace jsem pro úplnost doplnil do novinky o zbrojích a změnách UICvrndacvrnda7    10.5.2016 18:33 Cvrnda

@ odpověď na komentář od Maty:Díky za upozornění, informace jsem pro úplnost doplnil do novinky o zbrojích a změnách UI

Maty napsal:Marcin Momot na twitteru potvrdil, že doporučený level je 34-35 a že také záleží na výbavě - [ odkaz ]

Maty    Marcin Momot na twitteru potvrdil, že doporučený level je 34-35 a že také záleží na výbavě - [ odkaz ]Matymaty3173    10.5.2016 18:27 Maty

@ odpověď na komentář od Cvrnda:Marcin Momot na twitteru potvrdil, že doporučený level je 34-35 a že také záleží na výbavě - [ odkaz ]

Cvrnda napsal:Kdykoliv, pokud má samozřejmě hráčův Geralt dostatečnou úroveň. Nicméně nutno říct, že doporučená úroveň pro questy O víně a krvi zatím není známá, když jsem se na to ptal tvůrců, řekli jen, že je prostě obsah datadisku možné začít hrát kdykoliv a není nutné čekat na dohrání původní hry. Počítám ale, že se ten level nebude moc lišit od Srdcí z kamene, očekávám úroveň 35 - 40

skylines    Tak se nakonec z dneška vyklubal zajímaví den :D Tolik infa jsme nečekal. Každopádně pořád čekám na gwint pro android. Heartstone mě neoslovil a pořádné karty prostě nejsou.

Na třetí kartě odzadu jsem na okamžik vyděl Freemana :D
skylinesskylines11568
    10.5.2016 18:20
skylines

Tak se nakonec z dneška vyklubal zajímaví den :D Tolik infa jsme nečekal. Každopádně pořád čekám na gwint pro android. Heartstone mě neoslovil a pořádné karty prostě nejsou.

Na třetí kartě odzadu jsem na okamžik vyděl Freemana :D

Diskuze na fóru

RAM rada! (38 příspěvků), Kingdom Come: Deliverance (30 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12140 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (108 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (6 příspěvků), Rozdávání klíčů! (5 příspěvků), MAFIA 1 EXTRÉMNÍ JÍZDA, VYBUCHUJÍCÍ CELESTE (6 příspěvků), Good Old Games | GOG.com (56 příspěvků), Humble bundle -vše sem (612 příspěvků), Origin (11 příspěvků)

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Bayonetta 1+2 pro Switch

Recenze - 16.2.2018
 
Bayonetta 1+2 pro Switch

Sexy čarodějka opět vyráží lovit monstra. Tentokrát ale zůstává věrna Nintendo platformě, jen si s sebou přináší možnost dotykového ovládání.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole
 

Wulverblade

Recenze - 16.2.2018
 
Wulverblade

Braňte keltský sever proti šikům římských vojáků pochodujících z Londinia.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

Railway Empire

Recenze - 14.2.2018
 
Railway Empire

Poznejte složitost železniční dopravy i americkou historii a vybudujte si své vlakové impérium.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole
 

Kingdom Come: Deliverance

Recenze - 13.2.2018
 
Kingdom Come: Deliverance

Středověké a realisticky pojaté RPG odehrávající se v Českém království 15. století dorazilo. A dorazilo... tak trochu rozporuplně.

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

EA Sports UFC 3

Recenze - 12.2.2018
 
EA Sports UFC 3

Již třetí návrat do oktagonu. Jedná se o zásah do černého anebo jen plácnutí do prázdna?

 
Přečíst celý článek»Autor: Fakus - Platforma: Konzole