Uživatel nepřihlášen
 

BattleSouls – dojmy z otevřené betaverze

Čtvrtek 2.6.2016 20:00 - Autor: Petr "Etien" Smejkal - Rubrika: Preview Preview BattleSouls

Barvitě laděná akční hra, která v současné době trpí slabším obsahem a nedostatkem hráčů.

Zhruba v polovině května letošního roku byla vydána otevřená betaverze akční střílečky z pohledu třetí osoby zvaná BattleSouls, která je částečně obklopená aurou MOBA stylu. Ačkoliv se nejedná o kdovíjakou pecku, mnohé by mohla oslovit díky akčnímu nádechu a jednoduchému pojetí.

Tři postavy v jedné bitvě

V BattleSoulsu se připojíte do boje o legendární krystaly, které musíte se svými spoluhráči zničit dříve, nežli oni zničí ty vaše. Na rozdíl od tematicky stejných her se BattleSouls liší tím, že se do žáru bitev vrhnete s hned třemi hrdiny najednou. Na bojišti si mezi jednotlivými postavami můžete libovolně přepínat a reagovat tak na právě probíhající vřavu. Před každým zápasem si tedy nejprve navolíte trojici hrdinů, za které vás baví hrát, a pak hurá na to. Vybírat můžete z celkem pěti postav, z nichž má každá dvě aktivní a jednu pasivní schopnost. Postavy se od sebe znatelně liší. Zatímco kouzelník díky svému dostřelu zastává roli účinného odstřelovače, prostorově výraznější pirátka Rosita střílí ze svého kanónu pouze na blízko. K mání je také portující se démon, rytíř se štítem nebo bojovnice s elektrickými šoky. Mimo aktivních schopností každá z postav disponuje jednou pasivní.

Přepínání mezi jednotlivými postavami může někoho nadmíru bavit, ale na druhou stranu ne všem tento styl vyhovuje. Hráč je díky této možnosti logicky ochuzen o moment překvapení a taktickou výhodu, protože ačkoliv se před vámi z nenadání objeví například mág, proti kterému běžíte v kůži rytíře, jenž by neměl z hlediska síly proti čarostřelci šanci, jednoduše si pomocí klávesy přepnete na takticky lepší postavu a vaše šance se mohou rázem proměnit ve váš prospěch. Ačkoliv to může znít jako legrace, většinou to tak není, protože jsem se prakticky v každé hře setkal s tím, že si soupeř měnil svoji postavu podle té mojí. V boji se tak hráči věnují spíše přepínání mezi hrdiny, nežli přemýšlení nad lepší taktikou a dalším postupu.Kde všichni jsou?

Každý souboj si z vašeho drahocenného času ukrojí 10 až 15 minut, vše ale závisí na šikovnosti samotných hráčů. Pokud vás nepřítel srazí na kolena, jste automaticky obdarování 15 vteřinovou penalizací. Hra je velmi svižná a díky arkádovému ovládání příjemně jednoduchá. Ve hře navíc neexistuje fronta, která by vás zdržovala. Po výběru serveru se za několik málo vteřin ocitnete na bitevním poli, a to i za předpokladu chybějících hráčů. Proti sobě vždy stojí červený a modrý tým s pěti soupeři na každé straně, přičemž velmi často se mi stalo, že jsem hrál pouze já a zbytek týmu ovládal počítač. Jeho myšlení ale není příliš inteligentní a při boji jsem byl opakovaně svědkem, jak po obsazení krystalu běží dvě NPC postavy na další krystal naprosto stejnou cestou. Šli prostě mechanicky za sebou jak kuřátka za slepicí, rovnou na odstřel. Stejně tak nepřátelští NPC protivníci nejsou mazaní. Střílí nepřesně a jejich taktika se nemění, tudíž vás nikdy nepřekvapí a vy po pár zápasech již dokážete předvídat, z jakého rohu na vás vybafnou. Otevřená betaverze BattleSoulsu zatím nepřilákala dostatečný počet hráčů, což je velká škoda. S počítačem řízenými hrdiny je zkrátka nuda.Dále velmi zamrzí malý počet hrdinů. Pět postav je moc málo na to, aby hra na delší dobu dokázala zabavit. Na zážitku také ubírají pouhé čtyři mapy, které máte za pár chvil prozkoumané a nic nového vás nepřekvapí. Mapy navíc působí velmi podobně. Jako každá správná F2P hra, tak i BattleSouls obsahuje dodatečný obsah vedený formou mikrotransakcí. I zde je přítomna značná strohost, protože obchod nabízí pouze dvojici petů, kill efektů a několik portrétů.

Grafická stránka hry určitě nepatří mezi ty špičkové, ale svým barevným zpracováním a pohádkovým 3D stylem působí slušně a hezky se na ni dívá. Optimalizace hry a serverů by ale chtěla krapet doladit, protože se obraz místy trhá a postavy lagují.

BattleSouls si můžete zahrát i vy, stáhněte si hru na Steamu.

BattleSouls na PCHodnocení hry
Těšíme se
  • na svižné tempo
  • na příjemné odreagování
Bojíme se
  • malého počtu postav a map
  • malého zájmu hráčů
  • slabé umělé inteligence
  • brzkého stereotypu
Shrnutí: BattleSouls je svižná akční hra, kterou ovšem zastiňuje velice strohý obsah, který zatím mnoho online hráčů nepřilákal. Uvidíme, jak se časem vývojáři z Pixeleapu pochlapí, protože práce mají víc než dost.
Tisk  
BattleSouls na PCScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry BattleSouls Screenshot ze hry BattleSouls Screenshot ze hry BattleSouls Screenshot ze hry BattleSouls Screenshot ze hry BattleSouls Screenshot ze hry BattleSouls Screenshot ze hry BattleSouls Screenshot ze hry BattleSouls

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku BattleSouls – dojmy z otevřené betaverze
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
witcherrr    Jako mobilní hra by byla asi ok. .witcherrrwitcherrr12259    3.6.2016 21:24 witcherrr

Jako mobilní hra by byla asi ok. .

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Dishonored: Death of the Outsider - nový díl s novou hrdinkou

Hlavní roli přebírají spíše vedlejší charaktery. Přinese to vítané změny do zažitého konceptu, nebo už Dishonored nebude tím, čím bývalo?

 
Přečíst celý článek»Autor: Vakomlok - Platforma: PC a konzole
 
 
PES 2018 – fotbal pro fajnšmekry

Jaký je nejnovější fotbálek od Konami? Co přináší nového a jak se hraje? Otázek je celé řada a odpovědi najdete v dnešní recenzi.

 
Přečíst celý článek»Autor: Fakus - Platforma: PC a konzole
 
 
Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 11. až 17. září

Doom a Wolfenstein 2: The New Colossus pro Switch, veřejná PC beta Call of Duty: WWII, Season Pass Star Wars: Battlefrontu zdarma, streamování her…

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Deskovkový speciál: Vládce Tokia

V kůži mocného monstra ničte japonskou metropoli a rozdávejte mocné údery svým nepřátelům.

 
 
 
Conan Exiles: The Frozen North – výprava do hor

Vyprahlá poušť, nevyzpytatelná oáza a drsné vrcholky hor. Jaké bylo naše přežívání?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole