Uživatel nepřihlášen
 

The Last of Us – postapokalyptické déjà vu

Středa 5.6.2013 16:00 - Autor: Rosťa "Rosťa" Viktorin - Rubrika: Recenze Recenze The Last of Us

Jak se povedla jedna z bezkonkurenčně nejočekávanějších her letošního roku?

Tak to přeci jen dokázali. Studio Naughty Dog se nezaleklo těžkého úkolu a v podstatě na zakázku stvořilo novou velkou franšízu. Jenže během produkce blockbusteru, The Last of Us tak nějak přišlo o duši. Ne snad, že by novinka autorů mimo jiné velebeného Uncharted byla špatná, jen jí chybí to pověstné „něco“, co by z ní udělalo nezapomenutelný zážitek. Přiznám se, že už dlouho se mi nepsala recenze tak těžce. V podstatě od chvíle, kdy dorazila hra do redakce, se potýkám s nepříjemným pocitem, že mi byla omylem doručena její starší verze. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit jak je možné, že se můj názor rozchází v podstatě se zbytkem světa.

...
Délka: ...
The Last of Us - Prodloužený příběhový trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Zatímco všude se pějí ódy a rozdávají ultimátní hodnocení, já dumám nad tím, proč jindy možná až přehnaně kritickým redaktorům zahraničního magazínu Edge najednou nevadí všechny ty drobounké zádrhely, jichž je na poměry áčkové produkce a potenciální hry roku možná až moc. Nemůžu se proto zbavit dojmu, že dlouhé měsíce budovaný hype kolem gamesy převzal otěže a recenzenti jen poslušně vyklusávají tempo, na které si za tu dobu zvyknuli. No, a nebo jsem možná idiot jen já. Tahle možnost tu samozřejmě stále je taky.

Podíváme-li se na The Last of Us očima oslepenýma tiskovou zprávou, jen těžko se vzdoruje návalům nadšení. Vše se odehrává v pandemickém světě budoucnosti, poznamenaném prapodivnou nákazou, měnící lidi v živoucí botanickou zahradu. Co přesně se stalo, a kdo je za to zodpovědný se nedozvíme, avšak pár náznaků během kampaně pro jednoho hráče zazní. Nejčastěji je v téhle spojitosti skloňovaná de facto teroristická organizace Světlonošů, ke které se, což jsem doteď nepochopil, upírají prosby a naděje běžného obyvatelstva. A to i přesto, že se k útokům a regulérnímu rozpoutání apokalypsy přihlásila. Do toho všeho se samozřejmě míchá i armáda s celou paletou stupidních řešení. Holt Amerika.

The Last of Us je blockbusterem bez duše.

V tomhle mumraji se ujímáte role životem zničeného Joela, který se tak dlouho protloukal na vlastní pěst až mu osud (čti scénárista) přihrál do cesty mladou Ellie, jež ho navždy změní. Upřímně řečeno, příběh vážně chválit nelze. Jde o tisíckrát omílané klišé, které je navíc prosté jakýchkoliv nečekaných zvratů a veškeré dění je člověk schopný uhádnout dopředu. Na druhou stranu, kvalita jeho zpracování je, jak je u Naughty Dog zvykem, na vysoké úrovni a pokud vás do očí bijící neoriginalita netrápí, nepochybuji o tom, že si hru vcelku bez problému užijete.

Hodně v tomhle směru pomáhá fakt, že jsou vývojáři mistři narativního vyprávění. Všechno do sebe tak nějak správně zapadá a hlavně dohromady funguje. I vývoj hlavních postav je zmáknutý na jedničku s hvězdičkou, kdy každý jeden člověk má svou vlastní minulost, podle níž jedná. Ústřední duo navíc během singleplayeru projde nesmírně sympatickou proměnou osobností, která nejen, že je nenápadná, ale hlavně je uvěřitelná. Velké díky za to patří skvěle napsaným dialogům, jež vždy v rámci dění dávají smysl a nenutí postavy do žádných krkolomných situací a přehrávání.S tím samozřejmě souvisí i skvěle odvedená práce v dabingovém studiu, potvrzující, že má vedení Naughty Dog výjimečně dobrý čuch na herecké obsazení. A stejně jako audio, nemalé péče se dočkala i vizuální stránka hry, která je téměř bezchybná. Všechno opět vznikalo především za využití technologie motion capture, přičemž zodpovědní lidé z tvůrčího celku znovu dokázali, že patří mezi aktuálně nejlepší animátory na trhu. Veškeré pohyby jsou až překvapivě přesné a plynulé a člověk má občas pocit, že místo hraní kouká na film. Čas od času jsem sice měl problém s do sebe se vpíjejícími předměty a haprujícími texturami, ale za to může podle všeho špatně vylisovaná kopie hry a běžní hráči už by se s něčím takovým neměli setkávat.

Chválit musím i v případě hratelnosti, která je jako vždy na velmi vysoké úrovni. Ovládání je v rámci možností intuitivní a nikterak nenarušuje plynutí gamesy. Přidány navíc byly i drobné RPG prvky, díky nimž si můžete vylepšovat vaši postavu i nalezené zbraně a dokonce se tu v omezené míře vyskytuje crafting. Pokud se vám podaří nalézt správné suroviny, není problém spíchnout na koleně lékárničku, Molotovův koktejl, dýmovnici, nebo provizorní kudlu. Jak přitom budete postupovat po lokacích, budete nalézat nejrůznější „naučné“ dokumenty, které vám kupříkladu umožní rychleji se léčit, vyrábět kvalitnější předměty a tak dále.

Já vím, až potud to všechno zní jako rajská hudba, že? Jenže je tu ale. A tím je samotné hraní. The Last of Us lze projít za nějakých třináct, čtrnáct hodin čistého času, což je na dnešní poměry vcelku příjemné. Strávený čas jde navíc ještě natáhnout hraním na nejtěžší obtížnost, kdy si musíte dávat sakra pozor na to, co děláte, a každá chybička může znamenat konečnou. Bohužel, s vyššími nároky se zvedá pouze výdrž nepřátel a snižuje počet po úrovních roztroušených zásob. Umělá inteligence v jako toliko jiných hrách zůstává neměnná a to je ten největší problém. Sony se sice holedbá, že si na ni nikdo nikdy nestěžoval, ale opravdu si nedovedu představit, jak mohla projít alpha, beta i omega testováním.Naprosto běžné jsou kupříkladu situace, kdy po vás pátrají nepřátelé a pokud si nestoupnete přímo do kužele světla, jednoduše vás nevidí. A to navzdory faktu, že slunce teprve zapadá a není tudíž žádná velká tma. Neméně úsměvně působí momenty, kdy se ručně pustíte do protivníka a jeho o dva metry dál stojící kolega vaši bitku úsměvně ignoruje a dál vytrvale čučí do zdi. O moc lépe na tom ovšem není ani Ellie. Je sice hezké, že má s Joelem společných několik „podvědomých“ reakcí (pokud se například oba přikrčí u téže stěny, Joel ji obklopí vlastním tělem, aby ji chránil), které působí extrémně sympaticky, ale jinak je to vlastně kráva.

Před deštěm kulek se zásadně brání tak, že vyleze na střechu nejbližšího auta (a to si nedělám srandu), a pokud je někde prostor pro schování příliš malý, jednoduše zůstane stát vedle vás, absolutně ignorujíc, že po vás pátrá dvacet vystresovaných týpků s nervózním prstem na spoušti. To však, jak jsem zjistil, vůbec nevadí. Pro potřeby příběhu je totiž Ellie pro nepřátele neviditelná, bez ohledu na to, že stojí metr daleko a koukají přímo na ní. Hádám, že se tím tvůrci snažili zabránit frustraci hráčů z toho, že byli odhaleni kvůli postavě, kterou nemohou ovládat, jenže ve výsledku to působí nepříjemně rušivě.

Umělá demence je hlavním problémem jinak výborné hry.

Na pováženou je ale i výše zmíněný systém tvorby předmětů. Působí to sice jako docela příjemné zpestření, avšak pouze do chvíle kdy zjistíte, že nůžky jsou v budoucnosti křehčí než čínská keramika. Chápu, že se ztupí, nebo zlomí, když se s nimi Joel pokusí vypáčit dveře, nebo s nimi někoho přetáhne po hlavě, ale kdo to kdy viděl, aby se zničily po jedné penetraci do břicha. A teprve až najdete příslušnou knihu „Jak nebodat jako debil“, tak můžete zkusit někoho píchnout dvakrát. Ještě o třídu stupidněji působí fakt, že ocelovým páčidlem můžete protivníkovi natáhnout jen asi šestkrát, nebo sedmkrát, než si musíte najít novou zbraň. WTF?! To jsem jako tu tlustou železnou trubku zlomil o jeho játra?Celá kampaň je tak primárně o vymetání každého koutu a hledání nůžek, tyčí a klacků, které by vám v nehostinném prostředí pomohly přežít o trochu déle. Třeba baterky v baterce vám ale vydrží bez problému celou hru. Tedy x měsíců herního času. Rušivých elementů je však bohužel kapánek víc. Těžko se kupříkladu ve hře, která je celá o přelézání trosek a hledání nejschůdnější cesty, chápe jak je možné, že místo, aby Joel s Ellie přelezl metr a půl vysokou branku a pokračovali co možná nejpříměji do cíle, se oba rozhodnou vzít to tou nejdebilnější oklikou. Chápu styl narativního vyprávění a to, že vývojáři u takovýchto her musí hráče chtě nechtě vodit za ručičku, ale občas je to do nebe volající. Když už to tak musí být, tak si tvůrci alespoň mohli dát tu práci a postavit hrdinům do cesty opravdovou překážku.

Ta se místo toho ukrývá v systému pomoci. Totiž, abyste se někdy dostali dál, musíte například jednu postavu někam vysadit, aby vám následně shodila žebřík, nebo vás vytáhla nahoru. Jenže aby mohlo dojít k interakci, musíte koukat tím správným směrem a stát přesně na tom správném místě, jinak máte smůlu. A je jedno jak moc prosebně se tváříte, nebo kolik láskyplných objetí už jste věnovali stěně před vámi. To všechno navíc na člověka dolehne s dvojnásobnou silou, když si uvědomí jak „odfláknutý“ je vlastně level design. Většina hry se totiž odehrává ve městě, kde máte vždy za úkol dostat se z bodu A do bodu B. Ještě než urazíte byť jediný metr přitom víte, že půjdete na střídačku plus mínus dvakrát otevřenou krajinou a dvakrát skrze polorozpadlé domy. A tak pořád dokola. Jediným zpestřením jsou proto chvíle, kdy se vyskytujete mimo město (kde si rovněž zajezdíte na koních), avšak takových momentů je jen velmi málo.Vím, že spousta z vás nejspíš bude namítat, že nejde o žádné velké chyby. Spíš naopak, jsou to jen takové drobnosti a já vlastně souhlasím. Jenže ve chvíli, kdy začnete Last of Us hrát, zjistíte, jak moc takové blbosti výsledný dojem ze hry ovlivňují. V negativním slova smyslu. A nezachrání to ani extrémně povedený soundtrack, ani parádní audiovizuální zpracování. Takhle prostě podle mě desítková hra nevypadá. A už vůbec ne hra roku. Na s hrou spojené konstruktivní výtky a dotazy samozřejmě milerád odpovím v komentářích. Co se multiplayeru týče, tomu se budeme věnovat později v samostatném článku, neboť jsme si ho nemohli v předstihu vyzkoušet.

The Last of Us vychází 14. června s českými titulky exkluzivně na konzole PlayStation 3.

The Last of Us na PS3Hodnocení hry
Skóre hry 8 8/10
The Last of Us
» Více o hře
Líbí se nám
  • audiovizuální zpracování
  • vynikající hratelnost
Vadí nám
  • předvídatelný level design
  • nešťastná umělá inteligence
  • klišoidní příběh
Verdikt: The Last of Us je popravdě tak trochu zklamáním. Ano, jde bezpochyby o vynikající hru, ale asi jsem od ní čekal víc.
Na Zingu se nachází také dalších 5 uživatelských recenzí hry The Last of Us.
Hru ohodnotilo také 412 čtenářů průměrnou známkou 9.6/10.
rawneox (10), StanleyPavel (10), Velmajster (10), cameelek (10), Big Boss (10), Gazzy (10), RadarKK (10), Luciferka (10), Ados15 (10), Bam007 (9), Machine78 (10), Davelek (10), KET312 (10), Eduardo (10), Krylow (10), Martinrush (10), shxrk (10), krystof183 (10), sova655 (10), Enemy_001 (8), Ctira.d (10), Kamikaze Ninja (10), Snickerska (10), GamerAC (10), darkramm88 (10), RUDY (10), Milouch Drake (10), rudron (10), BlackJoint (5), ellouu (10), Legrion (10), HardCZ (10), Smejdcz (10), Tafro (10), Xrayman58 (10), Fernet (10), B.R.U.T.U.S. (10), drogbatom (10), Dancer648 (10), lenuska28 (10), George522 (10), vertigo (10), sweat55 (10), Conchar (9), Lemmy_Kilmister (10), DannyFreedom (10), Ramms+ein (10), Lukas1412 (10), Night (9), martin151 (10), Tomayakamakashy (10), Cole (10), Hellierer (10), Hodor (10), GoOdTiMe (10), skylines (7), Elmania5770 (10), IILucia (10), Nelinka94 (10), skaldacz8 (9), ChiLLi_Master (10), Brokarek (9), hRDLA (10), Onos T'oolan (8), markantis (9), Farky (9), Kajinek (10), Atom123 (10), Crazy007 (10), Shimmy (9), Equinoxik (10), Nick (10), Taugor (9), Michalien (10), Laddys (9), Azriel (10), NPCboss (10), GTAmaniak (10), Jarda65 (10), Ball (10), ondrac (10), stihac10 (10), MateuM (10), Brandy (10), miachl (10), Johny M. (10), Deutsch (10), Turokman87 (10), matt.hew11 (10), beeturbo30 (10), Fosňák (9), takon999 (10), Zoliis (8), EliminatorCzech (9), PsychoGamer (10), theDafli90 (10), caniggia (10), Veronique (10), SAMES (10), maxmax'329 (10), Meky171 (10), wolffe22cz (10), AsuraCzech (10), FesakSX (10), Spark (10), LucasInho1991 (10), th0ca (8), pOinT7777 (10), Slon (9), robo090 (10), Ardis (10), HeroeskillerCZE (10), Bogi_cze (10), Hagimo (10), Kubajzna (10), CzePavel99 (10), petlos69 (1), Killermsik (9), moderní_hráč (10), Feny (10), Newek23 (10), Deyw (10), tomito007 (10), marten02 (9), mattyy1hp (10), gumadzus (10), Fallon (10), Milord (10), Dawyx (9), ladousek1 (10), s3Cr3 (10), Nathan Drake 3 (10), Jason1453 (10), czghost98 (10), Alcatras (9), wita22 (10), Mine (9), jesterkacz (10), kotlik (9), TegtmejerGaming (10), Skapco (10), ruziss (10), Smuky (10), Hafny (10), SpriteCZ (10), charles (10), mystery (10), Alphonse800 (10), Vika (10), Ratos (10), Gabra12 (10), Zack (8), Missty (9), Jirkas (10), -TomaS587- (10), GarSonak (10), Rascal (10), Draxess92x (10), fatush1 (10), assasins creed (10), Colony (9), onny19 (10), Tom666 (10), stanley (9), kubakonek (9), hxxnxs (5), Zani (10), antiku (8), Marek_Tvrdy (10), adultreviews (10), pasik64 (8), Amoonra (10), BůhOnty (9), CZconnor (10), booker (10), Rambo (10), kikikimikiki (10), GhostkillerxD (10), HonzusCZE (10), Tiberius-CZ (10), Arin (10), snajx (10), Docik (10), PredatorCzech (9), Ssaannkkoo (10), Sovjet (10), PKDMAN (10), xbox (10), SPARCO1979 (10), Smirnow (10), Marek77 (10), tiberian23 (10), MelmanCZ (10), Blodex (10), Bedan... (10), fiter (10), RD272 (10), RockMax (9), Draper (8), Camparos (10), DOLiVO CZ (10), Soviet Princess (10), Angle_face (10), MrPokus (10), Odin red Wings (10), Parasit (10), majklkejn (10), LeyaM (10), Barik (10), Motna (10), Mixam (7), masterblaster4 (10), corey26 (10), LEETGAMERcz (10), Skutecny.David (10), Monkeyskunk (9), GTA 5 Fan (10), polcus (10), ramboba (10), hanocri (10), Radas (10), Alangor (10), franklin (10), kurny31 (10), Aiden Pearce (10), Cagi (10), Ripper (10), Parkysis (10), IamDafli (10), Jackie Clue (10), RandomPirate (10), zmrzlinar22 (7), vietcock (10), Spunak (10), Jew Pussy (9), PavelBGamer (10), Conty (10), geniuz_ (10), terrka (10), Remake (10), Lord_Of_Warez (5), danny-v (10), cajteekanee (10), MultiScorey (10), Radegastr (10), _marosho_ (9), KorvetakCZ (10), liMonster_Dejv (10), EnderWiggin (10), valuueee (10), MachujaNapitchi (10), Aveline (10), Finch182 (9), JohnnyH (10), IamDafli90 (10), GrimReaperCZ (10), onefootman (10), Nikol (10), hunterak (10), tommhardy (10), cactus.cz (9), TheUnderground (10), Maty (10), Vincent_Vega (7), daza (10), Kakttus (10), kurkuma (10), Pepe1986 (10), Dakh666 (10), Semuel (10), Trewis506 (9), obembe (10), jakero (10), Stillson (10), lufik12 (10), Gejitka (10), MazarSkunk_1 (10), Dager31CZ (10), Kozopes (10), SamFisher (7), pepajs95 (10), Creeperak (8), jelenD (10), Gunslinger (10), Petr-34 (9), rocketbg (9), relakstronkest (10), SweetiePie (10), Phillios191 (9), Epso (6), phoeb83 (10), Jayshee (10), davidkkk (9), L8ck3 (10), Blackdiamond96 (10), Fakus (9), LuiGy (10), digimaster (10), markusef (10), irdzi (8), CZMARTY7 (9), BRUNO cz (10), Serrlaid (9), Nathan Drake (10), Lootmaster (10), MARTAS SK (10), iNva (10), Lynch (6), ori63 (8), Bruce Wayne (10), theo (10), Marllone (6), Darkzur (9), Michal Assassin (10), Ako Suminoe (7), T-800 (9), DEADMAU5 (10), blockhead (10), Lubajz (10), DaveREAL1990 (10), Ondra Kenway (8), Ersagon (10), Exiperus (10), Trinity7 (10), limpi (10), Jendus (9), nike16id (10), Mates99 (10), Bouner (9), Kenedz68 (10), tomdh86 (10), Faldmen (10), DesmondCZE (10), ShaunHastings (10), Kirkes21 (10), joseph (10), Jizzy (10), Crazypig (10), baifi003 (10), Simonelocz (10), Szczigi (10), Sigurd (10), BlackScorpioncz (10), vtap (10), Fany00 (10), Jakoubek (10), TheDrifT3r_Cz (10), Alfajk (10), Katie008 (10), fikus679 (10), theDaveREAL (10), Barfilm (9), matroš (10), cernejstri1 (10), BabetakCZE (9), Unmar (9), Mighty (9), hanz917 (10), n0lifer1990x (10), carhrozny (8), waclaw78 (10), Rudanek88 (10), Matthew.8 (10), ashhollywood (10), Lišák (7), Michal3572 (10), Manyjak (10), ☢Škodák☢ (10), Epicek (10), Jimmy_T (10), DacMonald (8), Foxik09 (10), Golradir (10), Vojtech1141 (9), nikieres (10), navzdyhrac (10), Tasty Dumpling (10), WeirdWorm (9), Siny (10), Milaano (10), realBe1ng990 (10), Falleen (9), ReymondReylow (10), lolin666 (10), Mythix (9), Paulus Poetry (10), reflex24 (9), Greca (10), VENUŠE (10), HentaiLord (9), Tessy94 (10), Kedamir (10), hellogin (5), Kill3r 367 (10), einfari (10), SweetL.c.King (10), inexet007 (10), Beruna33 (9), Pec41 (10), Mazuur (9), SteveHood (10), Tarik (10), Fildus (10), baelerys (10), KLARCEMISUNGO (10), BlackSparkle (10), eVe-CZ (10), Yanni (10), Imrik (10), hruska (8), Jarouš84 (10), Marven (8)
Před vydáním hru ohodnotilo 39 čtenářů průměrnou známkou 9.5/10.
dusty (10), patrik669p (9), zidpadne (9), Slimo2424 (10), dopitapetr (10), blazen730 (10), Netery (10), Dubos (10), Havlacio123 (10), sokolik1144 (10), niksons (10), Michal3572 (10), EthanMars (10), SHIT222 (10), dantegamer (10), Bastr1 (10), kratos 78 (10), MrGreen (1), Majkl23 (10), Marian3p3 (10), vývrtka (10), KillerVistaCZ (10), Rosťa (8), Echosword (10), Robert1106 (9), tRUPRECHT (10), musakej (10), MagicFiberCZ (8), ka.vl (5), zero (10), Karui (10), mirus (10), Micronex (10), tudiiik (10), kluzi (10), Carl0s (10), Blizz (10), Chepa (10), Arifull (10)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
The Last of Us na PS3Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry The Last of Us Screenshot ze hry The Last of Us Screenshot ze hry The Last of Us Screenshot ze hry The Last of Us Screenshot ze hry The Last of Us Screenshot ze hry The Last of Us Screenshot ze hry The Last of Us Screenshot ze hry The Last of Us

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku The Last of Us – postapokalyptické déjà vu
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
VENUŠE   3x   No to víš, nestíhám psát komentáře.... když jen hraju hry :-D Přítel nakupuje, tak je pořád co hrát :dance: A taky musím dohnat, co jsem zameškala :-)VENUŠEvenuse69832    30.6.2017 20:26 VENUŠE

@ odpověď na komentář od dopitapetr:No to víš, nestíhám psát komentáře.... když jen hraju hry :-D Přítel nakupuje, tak je pořád co hrát :dance: A taky musím dohnat, co jsem zameškala :-)

dopitapetr napsal:Už jsem myslel že si umřela. Dlouho si tu nebyla co? :D

dopitapetr   2x   Už jsem myslel že si umřela. Dlouho si tu nebyla co? :Ddopitapetrdopitapetr5480    30.6.2017 20:14 dopitapetr

@ odpověď na komentář od VENUŠE:Už jsem myslel že si umřela. Dlouho si tu nebyla co? :D

VENUŠE napsal:Pozdě, ale přeci.... :-) I já jsme měla tu čest objevit tento skvost a můžu na 100% říct, že na mém pomysleném žebříčku zaujímá první místo :thumbup: Ellie jsem si okamžitě zamilovala. Prostě dokonalá citovka :-) Bylo by fajn, kdyby někdy v budoucnu bylo pokračování.... .

Geralt z Rivie   1x   Docela mě zajímá jak se někdo dostane ke článku, který je starý 4 roky. :DGeralt z Riviegeralt-z-rivie17274    30.6.2017 19:51 Geralt z Rivie

Docela mě zajímá jak se někdo dostane ke článku, který je starý 4 roky. :D

VENUŠE   1x   No jo, nějak mě to uteklo :-D tak dík :-)VENUŠEvenuse69832    30.6.2017 18:27 VENUŠE

@ odpověď na komentář od DepešákDom:No jo, nějak mě to uteklo :-D tak dík :-)

DepešákDom napsal:Ty to moc nesledujes asi co :D ?
odkaz ]

DepešákDom   1x   Ty to moc nesledujes asi co :D ?
odkaz ]
DepešákDomdepesakdom3408
    30.6.2017 18:22
DepešákDom

@ odpověď na komentář od VENUŠE:Ty to moc nesledujes asi co :D ?
odkaz ]Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

VENUŠE napsal:Pozdě, ale přeci.... :-) I já jsme měla tu čest objevit tento skvost a můžu na 100% říct, že na mém pomysleném žebříčku zaujímá první místo :thumbup: Ellie jsem si okamžitě zamilovala. Prostě dokonalá citovka :-) Bylo by fajn, kdyby někdy v budoucnu bylo pokračování.... .

VENUŠE   3x   Pozdě, ale přeci.... :-) I já jsme měla tu čest objevit tento skvost a můžu na 100% říct, že na mém pomysleném žebříčku zaujímá první místo :thumbup: Ellie jsem si okamžitě zamilovala. Prostě dokonalá citovka :-) Bylo by fajn, kdyby někdy v budoucnu bylo pokračování.... .VENUŠEvenuse69832    30.6.2017 17:40 VENUŠE

Pozdě, ale přeci.... :-) I já jsme měla tu čest objevit tento skvost a můžu na 100% říct, že na mém pomysleném žebříčku zaujímá první místo :thumbup: Ellie jsem si okamžitě zamilovala. Prostě dokonalá citovka :-) Bylo by fajn, kdyby někdy v budoucnu bylo pokračování.... .

vertigo   1x   8 skutečně vážně fakt. Někdo vdolky jinej zase holky :-Dvertigovertigo8493    27.10.2016 14:52 vertigo

@ odpověď na komentář od n0lifer1990x:8 skutečně vážně fakt. Někdo vdolky jinej zase holky :-D

n0lifer1990x napsal:8 LOOOL really ? :shock: :-D

n0lifer1990x   1x   8 LOOOL really ? :shock: :-Dn0lifer1990xn0lifer1990x66238    27.10.2016 08:52 n0lifer1990x

8 LOOOL really ? :shock: :-D

vertigo   6x   Blíží se 14. 6. rok od vydání, stále však převládá pocit, že ND stvořili něco vyjimečného. Samozřejmě jak pro koho, záleží na vkusu :-Dvertigovertigo8493    27.5.2014 16:13 vertigo

Blíží se 14. 6. rok od vydání, stále však převládá pocit, že ND stvořili něco vyjimečného. Samozřejmě jak pro koho, záleží na vkusu :-D

Ratos   1x   lootmaster-ano, to je presne ono, dik ze to sem dals....Ratosratos11417    31.3.2014 12:36 Ratos

lootmaster-ano, to je presne ono, dik ze to sem dals....Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Lootmaster   1x   Ratos: Asi máš na mysli video webu game series ( [ odkaz ] ) . Link na video :
odkaz ]
Lootmasterlootmaster5989
    31.3.2014 11:21
Lootmaster

Ratos: Asi máš na mysli video webu game series ( [ odkaz ] ) . Link na video :
odkaz ]

Ratos   1x   to me porad neprestava udivovat, na youtube je video od fanouska ktere se zabiva mnosztvim skrytych detajlu ve hre , nemuzu ho z meho mobilu linknout , ale lidem co se hra libi doporucuju , neni problem ho najit ma nehorazne moc zhlidnuti...Ratosratos11417    31.3.2014 08:40 Ratos

to me porad neprestava udivovat, na youtube je video od fanouska ktere se zabiva mnosztvim skrytych detajlu ve hre , nemuzu ho z meho mobilu linknout , ale lidem co se hra libi doporucuju , neni problem ho najit ma nehorazne moc zhlidnuti...

Monkeyskunk    Nene bylo tam od zacatku 8. Vim ze sem kvuli tomu mega nadaval, ale nakonec sem po rozlezeni v hlave uznal, ze 8ka byla opravnena znamka a jeste respekt recenzentovi, ze to v te hre videl, ikdyz jeste nepolevil takovy ten hype :-DMonkeyskunkmonkeyskunk6143    30.3.2014 15:38 Monkeyskunk

Nene bylo tam od zacatku 8. Vim ze sem kvuli tomu mega nadaval, ale nakonec sem po rozlezeni v hlave uznal, ze 8ka byla opravnena znamka a jeste respekt recenzentovi, ze to v te hre videl, ikdyz jeste nepolevil takovy ten hype :-D

rawneox   1x   Malcolm: pořiď si to a budeš taky ;) :)rawneoxrawneox17681    30.3.2014 15:29 rawneox

Malcolm: pořiď si to a budeš taky ;) :)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Malcolm    to má jenom 8 ? :D ja sice sem to este nehral a díky absenci playstationu si to asi nikdy nezahraju ale co vidim na netu tak amíci sou z tyhle hry totálně udělaný :DMalcolmmalcolm8346    30.3.2014 14:16 Malcolm

to má jenom 8 ? :D ja sice sem to este nehral a díky absenci playstationu si to asi nikdy nezahraju ale co vidim na netu tak amíci sou z tyhle hry totálně udělaný :D

dopitapetr    Já mám taky dojem, že tam bylo 7. ;-)dopitapetrdopitapetr5480    30.3.2014 11:53 dopitapetr

Já mám taky dojem, že tam bylo 7. ;-)

Ratos    pockat, nedostalo nahodou tlou na zingu 7? Ted je tam nejednou 8, nebo se pletu?Ratosratos11417    30.3.2014 08:51 Ratos

pockat, nedostalo nahodou tlou na zingu 7? Ted je tam nejednou 8, nebo se pletu?Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

rawneox    Smuky: asi tak. . nevim co k tomu ještě dodat. . mam i season pass a dle mýho jde o nejlepší hru celkově! ! TOP!rawneoxrawneox17681    29.3.2014 11:23 rawneox

Smuky: asi tak. . nevim co k tomu ještě dodat. . mam i season pass a dle mýho jde o nejlepší hru celkově! ! TOP!Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Smuky   1x   rawneox : Přesně tak , vždyť je to jedna z nejlepších herna na PS :) Přijde přijde mi že autor recenze přeskakoval cutscény , dal si tam maďarštinu a udělal jednu misi .Smukysmuky12123    29.3.2014 11:16 Smuky

rawneox : Přesně tak , vždyť je to jedna z nejlepších herna na PS :) Přijde přijde mi že autor recenze přeskakoval cutscény , dal si tam maďarštinu a udělal jednu misi .

rawneox   1x   Smuky: Trošku jsem pravil verdikt :D . . Recenze je popravdě tak trochu zklamáním. Ano, jde bezpochyby o vynikající řádky, ale asi jsem od nich čekal víc. :D lolrawneoxrawneox17681    29.3.2014 11:12 rawneox

Smuky: Trošku jsem pravil verdikt :D . . Recenze je popravdě tak trochu zklamáním. Ano, jde bezpochyby o vynikající řádky, ale asi jsem od nich čekal víc. :D lolKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Smuky    Recenze je teda nic moc , hra si zaslouží víc než 8/10 ....Smukysmuky12123    29.3.2014 11:05 Smuky

Recenze je teda nic moc , hra si zaslouží víc než 8/10 ....

shaak   1x   cajteekanee: Na spoiler radši varuj, jsou tu lidé, co to ještě nehráli. ;-)shaakshaak13196    11.1.2014 18:30 shaak

cajteekanee: Na spoiler radši varuj, jsou tu lidé, co to ještě nehráli. ;-)

Rappix    cajteekanee: S křížkem po funuse. Máš půl roku zpoždění. 8-)Rappixrappix10626    11.1.2014 16:26 Rappix

cajteekanee: S křížkem po funuse. Máš půl roku zpoždění. 8-)

cajteekanee   5x   A to jako vážně 8 z 10 nevím co jsi autor recenze vzal, ale člověk při smyslech by tohle nenapsal, klišoidní příběh? Příběh je vynikajicí je pravda, že občas člověk ví jak co dopadne, ale to nevadí a neubírá to hře na grandioznosti. Opakující se level design? Ne to je opravdu už trochu komické. Design ve hře naprosto krásně vystihuje postapokalyptický svět a nikde jsem si nepřipadal že jsem to už někdy viděl nebo že jsem byl někde dvakrát. Prostě vynikající hra nejlepší co jsem kdy hrál. Mám objednaný Bioshock 3 infinite a těším se až porovnám tyto 2 hry. Ellie je kráva, když ji měli zabít kůli záchraně světa připadalo my, že by mi měli zabít dceru. 11 z 10cajteekaneecajteekanee25741    11.1.2014 16:11 cajteekanee

A to jako vážně 8 z 10 nevím co jsi autor recenze vzal, ale člověk při smyslech by tohle nenapsal, klišoidní příběh? Příběh je vynikajicí je pravda, že občas člověk ví jak co dopadne, ale to nevadí a neubírá to hře na grandioznosti. Opakující se level design? Ne to je opravdu už trochu komické. Design ve hře naprosto krásně vystihuje postapokalyptický svět a nikde jsem si nepřipadal že jsem to už někdy viděl nebo že jsem byl někde dvakrát. Prostě vynikající hra nejlepší co jsem kdy hrál. Mám objednaný Bioshock 3 infinite a těším se až porovnám tyto 2 hry. Ellie je kráva, když ji měli zabít kůli záchraně světa připadalo my, že by mi měli zabít dceru. 11 z 10

rawneox    dopitapetr: doufejme ;)rawneoxrawneox17681    27.12.2013 13:32 rawneox

dopitapetr: doufejme ;)

dopitapetr    rawneox: Mě osobně je úplně jedno, kolik to DLC bude stát. Koupil bych to klidně i za litr. :-D Jen se trochu obávám herní doby. Ale dělají na tom už dost dlouho, tak ty 3-4 hodinky by to mohlo mít. ;-)dopitapetrdopitapetr5480    27.12.2013 00:38 dopitapetr

rawneox: Mě osobně je úplně jedno, kolik to DLC bude stát. Koupil bych to klidně i za litr. :-D Jen se trochu obávám herní doby. Ale dělají na tom už dost dlouho, tak ty 3-4 hodinky by to mohlo mít. ;-)

rawneox    Cejtim, že to DLC bude našlápnutý! A ta cena bude asi taky. . no za kvalitu se musí platit :)rawneoxrawneox17681    26.12.2013 21:16 rawneox

Cejtim, že to DLC bude našlápnutý! A ta cena bude asi taky. . no za kvalitu se musí platit :)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

dopitapetr    Dnes se na EU PlayStation Blogu objevila zpráva, že se na začátku ledna dočkáme podrobných informací o chystaném příběhovém DLC Left Behind. :lol: Vydání bychom se pak měli dočkat někdy začátkem příštího roku. :lol:
odkaz ]
dopitapetrdopitapetr5480
    26.12.2013 19:21
dopitapetr

Dnes se na EU PlayStation Blogu objevila zpráva, že se na začátku ledna dočkáme podrobných informací o chystaném příběhovém DLC Left Behind. :lol: Vydání bychom se pak měli dočkat někdy začátkem příštího roku. :lol:
odkaz ]

czghost98    Nevím co od toho mám čekatczghost98czghost9817745    14.12.2013 14:20 czghost98

Nevím co od toho mám čekat

dopitapetr    Je tady někdo, kdo se taky těší na to příběhové DLC Left Behind ?dopitapetrdopitapetr5480    14.12.2013 11:58 dopitapetr

Je tady někdo, kdo se taky těší na to příběhové DLC Left Behind ?

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (52 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Jaký monitor? (20 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12145 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (109 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole