Uživatel nepřihlášen
 

Total War: Rome II – přepište dějiny

Pondělí 2.9.2013 15:34 - Autor: Petr "bedikk" Vojtěch - Rubrika: Recenze Recenze Total War: Rome 2

Pokračování strategické série je čím dál tím komplexnější a náročnější – dokážete si podrobit celý známý svět?

Total War patří k těm nejzásadnějším PC sériím. Vychází už pekelně dlouho, jeho obliba stále roste a kvalita rozhodně neupadá. Navíc, dovedete si představit, že ho budete hrát na konzoli? Pokud jste čistý PC hráč, tak Total War musíte dát šanci, už jen proto, že je počítači šitý přímo na míru. Jak už jsem ale říkal, vychází pekelně dlouho, vždyť Rome II je už osmým přírůstkem (nepočítaje datadisky). První hra vyšla v roce 2000, je to téměř k neuvěření, že série přežila celých třináct let (a nejedná se o FIFU nebo NFS). Znamená to ale, že každý díl musí nabízet něco navíc.

A to je vlastně trochu problém. Už to totiž není jen strategické přesouvání jednotek. Dnes po vás hra vyžaduje mnohem více soustředění, musíte sledovat politické pletichy, pracovat s rozvinutým ekonomickým modelem, znát své generály podrobně a věnovat se úplně každému městu, každé jednotce a i samotné válčení je více o morálce a motivaci než chytrých přesunech. Hra je neskutečně komplexní (což se dá říci o každém předchozím díle) a její ovládnutí už není otázkou intuice. Pokud jste hráčem série, tak nebudete mít problém se pustit rovnou do vlastní kampaně. Pokud ve strategiích (a už vůbec TW) nejste jako doma, tak tu pro vás je příběhová kampaň.


Na vzestupu

Gaius Fulvius Silanus je fiktivní postava (takže pozor při dějepisu), kterou stvořili scenáristé v Creative Assembly. Zprvu není žádným generálem, ale jednou vyhranou bitvou si zajistí přízeň senátu a následuje postupné povyšování. Má vlastně dva úkoly – porazit bojovné Sumnity, a tím upevnit moc Říma v Itálii, a naučit hráče všemu potřebnému. Tento tutoriál vás naučí bojovat v real-time bitvách a povede vás za ruku po strategické mapě.

Pocit z vyhrané bitvy je skvělý. Pocit z dobyté říše je nepopsatelný.

Vzhledem k tomu, že může trvat tři hodiny, než ho projdete, tak si umíte představit, jak moc je hra náročná a komplexní. Není to ale klasický tutoriál. Vypráví příběh o vzestupu Říma, což je skvělým výchozím bodem. A přestože to u příběhové kampaně často končí, tak hráči předchozích dílů Total War vědí, že zde jsou pravidla jiná. Jádrem celé hry je vlastní kampaň.

Vřava
Vřava
Armáda v tahovém režimu
Armáda v tahovém režimu

Jak bys to vyřešil ty?

Ještě než se dostanu ke kampani, tak musím upozornit na historické bitvy. Rome II se totiž snaží být vypravěčem a kromě výukové kampaně nabízí i pár skutečných bitev, které si můžete zahrát nezávisle na ostatních kampaních. Pokud jste četli naše starší preview, tak jistě víte o bitvě v Teutoburském lese, kde se správce Germanie Varus nechal zlákat do pasti. Nejprve vidíte mrtvá těla, a pak se čas vrátí zpět a jednoduše nastíní situaci. Jednotky pochodují lesem, když se najednou začnou valit hořící koule a iniciativu přebíráte vy.

Nejvíce se mi na tom líbí ta chvíle, kdy se něco děje a najednou se kamera otočí a je to na vás. V Teutoburském lese musíte reagovat okamžitě a pokusit se odvrátit katastrofu. Při obléhání Kartága máte naopak čas na rozmyšlení a zvolení vhodného postupu. Dále můžete bojovat u Nilu nebo v Rafii.

Říman nebo Gal

Možná se najdou i tací, kteří prostě hrají jen vlastní bitvy a tahová část je nezajímá. Vyberou si frakci, bojiště, naklikají armádu a jdou na věc. Tím se ale okrádají o to nejlepší. Pocit z vyhrané bitvy je skvělý. Pocit z dobyté říše je nepopsatelný. A od toho tu máme vlastní kampaň. A přestože hrajete TW: Rome, tak za Řím hrát nemusíte. Naopak je lepší si vybrat jinou frakci a přepsat dějiny. Co kdyby Kartágo prostě Řím dobylo? Co kdyby Řecko odolalo nátlaku a podrobilo si Řím?

Výběr frakce
Výběr frakce
Obklíčen
Obklíčen

Na tyto otázky zde můžete hledat odpovědi. Vyberete si jednu z nabízených frakcí a pustíte se do vlastních cílů. Hrát můžete za Řím, Kartágo, Východní říši, Galské kmeny, Království Alexandrových následovníků, Germány, a pokud jste si hru předobjednali, tak i za Řecko. To ale není vše, skoro každá strana má i své frakce. V Římě si vyberete svůj rod, za Řecko si můžete vybrat Athény, Epirus nebo Spartu a třeba Království Alexandrových následovníků skrývá Makedonii a Egypt.

Každá frakce má své cíle a výchozí postavení. Začínat za Řím je snadné, ale zase máte složité a ohromné cíle. Jiné frakce mohou mít těžší začátek, ale pak už to jde jako po másle. Každá strana má i své výhody a nevýhody. Tyto věci většinou vychází z historických reálií, pro sérii nic nového – někdo má výhodu při lodních bitvách, někdo je zase lepší při přepadeních atd.

Silou nebo lstí

Když si vyberete frakci, tak máte své území, ze kterého musíte rozšířit říši. Máte předem dané spojence a nepřátele. Stejně tak máte i dané cíle – nemusíte je plnit, ale vyplatí se to, protože za to dostanete i docela tučnou odměnu. Ale teď je to čistě na vás, musíte využít všeho, co jste se naučili, abyste dosáhli svého. Co tedy máte k dispozici? Samozřejmě rekrutujete armádu a s ní můžete dobývat města. Vedle toho je tu i diplomacie, kde se můžete dohodnout s dalšími frakcemi. Třeba si navzájem pomoci ve válce, uzavřít obchodní smlouvu, vojenský pakt nebo třeba někoho můžete uplatit a udělat z něj svého vazala.


Mějte také na paměti, že dobývání okolních území není to jediné, na co se musíte zaměřovat. Důležitá je i nálada ve vlastněných městech – když se o své poddané nebudete dobře starat a nebudete jim poskytovat dobrou ochranu, tak se mohou vzbouřit. Vysoké daně vám možná pomohou ve válečných časech zaplatit potřebnou armádu, ale nemůžete své obyvatelstvo vysávat donekonečna. Proto se vyplácí najímat žoldnéře, které zase hned po vyhrané bitvě propustíte.

Kromě vojáků můžete cvičit agenty, hodnostáře nebo šampiony. Ti fungují jako samostatná jednotka a jsou velmi užiteční. Tak třeba agent dokáže otrávit městské studny nebo podnítit vzpouru, čímž oslabí obranu a váš útok bude o to snazší. Třeba šampion umí podobné věci, ale jde na to jinak –přepadne jednotku a zmasakruje ji, v souboji porazí kapitána, čímž zdrtí morálku protivníkovi armády apod. A morálka zde hraje ohromnou roli. Určitě to znáte, vaše jednotka statečně bojuje, když najednou začne problikávat. To znamená, že se rozpadá a pokud se něco rychle nestane, tak se dá na úprk. A slabá morálka vojáků znamená rychlé váhání – stačí trochu zatlačit a vzdají se téměř bez boje.

V taktice udělal Rome II další krok kupředu, ale i tak má co vylepšovat.

Pokud vás bitvy v reálném čase tolik nebaví, tak můžete nechat výsledek spočítat. To se hodí, když je vítězství jasné – třeba když vás napadnou vzbouřenci, nebo když táhnete na hlavní město a po cestě jen tak mimoděk zaberete nějakou vesnici. Můžete zvolit i váš postoj, jestli chcete vzít armádu útokem a zběsile ji rozdupat, nebo raději zvolíte pomalý a obranný postup, abyste se tolik neunavili před další bitvou. Nakonec ještě dostanete možnost rozhodnout nad osudem zajatců – propuštěním ukážete vlídné gesto, zotročením něco vyděláte, ale neprospěje to pořádku v provincii a zmasakrováním dáte jasně najevo, že nemáte slitování.

Na bitevním poli

I v režimu bitvy v reálném čase se najdou novinky. Největším problémem série je vždy umělá inteligence (což u stříleček nevadí, ale strategii to dokáže potopit) a u dalších dílů si říkáme, že teď to konečně bude ono. Já nejsem žádným strategickým guru, ale menších neduhů jsem si také všiml. Třeba při obléhání se mi osvědčila taktika pomalého postupu, kdy i s menší armádou dokážu zdolat silnějšího nepřátele. A může za to i nedodělaná AI. Problém je v tom, že neútočím ze všech stran, ale postupuji jen jedním směrem a postupně ničím nepřátelské oddíly po jednom. Místo toho, aby ostatní přiběhly na pomoc, tak tu prostě stojí a čekají, až k nim dojdu a zničím je. Když je to blízko, tak přiběhnou, ale armádě z druhé strany města nedají vědět a já je tak pohltím postupně.

Lodě
Lodě
Taktický pohled
Taktický pohled

Jinak ale nepřítel umí být i vypočítavý. Třeba vás objede jízdou, pokusí se vám proniknout přes nechráněné křídlo apod. V taktice udělal Rome II další krok kupředu, ale i tak má co vylepšovat. Velkou novinkou je taktický pohled, který vás rychle přenese nad celou mapu a názorně vám ukáže všechny jednotky. To se hodí obzvláště při dobývání města, kdy jsou vojáci namačkáni v ulicích – takhle budete mít krásný přehled.

Lodní bitvy měly být původně větší a ovládat se měly celé skupiny lodí. To se neděje a dostáváme zpět starý model: jednotka = loď. Bojovat můžete na otevřeném prostranství nebo u pevniny. Vojáci se mohou vylodit, a když bojujete o přístav, tak počítejte s tím, že tu může být nějaká síla i na vodě. Ta se může vylodit nebo zaútočit z vody. Ve velkých bitvách prostě kontrolujete vše.

Ne, to není vše

Hra je tak rozmanitá a nabízí tolik možností, že to prostě nemohu v dnešní recenzi obsáhnout. Jsou tu drobnosti, které mě štvou, třeba nemožnost dohodnout se na kořisti se spojencem, velmi dlouhé čekání po každém tahu (než se propočítá postup ostatních frakcí), nemožnost vylodit se v přístavu, chyby při obléhání, kdy vojáci neprojdou otevřenou branou, nějaká frakce posílá po mapě vojáky sem a tam, ale reálně nic nedělá apod.A pak tu jsou i ty kladné věci – hra vám připomíná, co jste ještě zapomněli v každém kroku udělat (výzkum, schopnosti atd.), zbytky armád se mohou potulovat v okolí a partyzánsky se snaží zpět dobýt své území, ohromné detaily, kdy třeba rozšiřujete město o další stavby a na strategické mapy to je reálně vidět atd.

Prostě je toho hrozně moc. A to jsem ani nemluvil o tom, jak moc mě potěšil návrat do jednoho z nejlepších období – první Rome dosud patří k nejoblíbenějším dílům série a není se čemu divit. Dvojka je mnohem obsáhlejší a nabízí nesrovnatelně víc možností. Nabízí kus z válečnictví, obchodování, diplomacie nebo politiky – ne vše dělá stejně propracovaně, ale od posledního dílu se posunula o další krok. Otázkou zůstává, jestli toho už na jednu hru není příliš. A co dál? Já jsem pro Medieval III.

Total War: Rome 2 na PCHodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
Total War: Rome 2
» Více o hře
Líbí se nám
  • komplexní strategie
  • taktický pohled
  • ohromná strategická mapa
  • tutoriál formou příběhu
  • detaily
  • česká lokalizace
Vadí nám
  • nedotažená diplomacie
  • stále nedokonalá AI
  • chyby
Verdikt: Total War: Rome II se vrací do oblíbeného období a nabízí hráči komplexní strategii, která řeší válečnictví, diplomacii, obchod, ekonomiku i politické pletichy. Můžete se stát skutečným vládcem impéria, které sami vybudujete.
Hru ohodnotilo také 97 čtenářů průměrnou známkou 8.3/10.
ramboba (9), saint (10), PeTMis (10), Echosword (10), Hajkins (10), FeedMeGuys (10), vajajo (10), Hades47 (10), Flery (9), stihac10 (10), Jarda65 (6), Tomy (10), TreeMapled (10), PsychoGamer (7), Hellierer (7), MateuM (9), DOLiVO CZ (6), ondrywg (9), Dominikl (10), Cagi (9), Feďa15 (9), Silent (5), Enemy_001 (7), Tafro (10), OS1R1S (9), Will (9), zmrzlinar22 (10), narnian1370 (9), Raxel (9), Balldur (9), MagicFiberCZ (8), Arvaer (8), burcha (6), Denny (10), Coffee CZ (7), road8 (10), VaeCortez (10), gumadzus (10), sticka (9), kijař (7), Praky (9), Žolík (9), Xapek (8), Scarto (8), kufr (8), Smejdcz (8), Davelek (6), FruityCake (10), MeatFlyCZ (9), PredatorCzech (7), Spunak (7), Smirnow (9), Tejkr (9), SgtCepickaCZE (10), Nick (8), Horus (9), Helgrind (8), Kalach001 (5), Bart12 (6), jetti (7), hanocri (7), malum j (8), Alangor (6), Mach (8), snakerh (10), Ebolus (8), Kakttus (10), _marosho_ (8), Pessurczech (8), CarolineKrny (9), Finch182 (8), fallanga (5), Juraj103 (8), Behavioralista (4), Doominnoo (9), PetrX (5), Balthasar (6), relakstronkest (8), AviaRa (7), Pakey (8), HruLeX (9), adalas (9), Sigurd (8), M1L4N (6), Smoli12 (8), zoltan chivay (9), Welshan (6), šuplík (6), plkCRA (8), WarCry (9), Hagimo (8), Greca (10), dinss (8), Manyjak (9), johnk2 (9), Norbi001 (9), handa999 (8)
Před vydáním hru ohodnotilo 19 čtenářů průměrnou známkou 9.2/10.
Honzas (10), degic (10), Dominikanos (10), matroš (2), aio15 (10), Helion (10), F.gery (9), gumak (10), koubik.11 (10), Mondes (9), Tadeo11 (9), ILayme (9), OlikCZ (10), Kowenn (10), DwaneDibbley (7), vlcevo (10), Fejfi (10), Spots (10), bedikk (9)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Total War: Rome 2 na PCScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Total War: Rome 2 Screenshot ze hry Total War: Rome 2 Screenshot ze hry Total War: Rome 2 Screenshot ze hry Total War: Rome 2 Screenshot ze hry Total War: Rome 2 Screenshot ze hry Total War: Rome 2 Screenshot ze hry Total War: Rome 2 Screenshot ze hry Total War: Rome 2

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Total War: Rome II – přepište dějiny
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Hajkins   1x   Hurlex: nemáš s tim problem protože mám dojem že 2. patch opravuje některé zásadní chyby, ale ty obrovské přetrvávají. majitelé high-endových grafik mají stim šílené potíže. jeden typek tady má 7970+7975 CF a bitvy mu jedou v 10 FPS tak asi to není normální. těm co to funguje dobře se trefili asi HWvě do skupiny lidí co šlape hra v pořádku. hře chybí politika, rodiny rodokmen, vylepšování postavy je strohé oproti Shogun2, AI je tupé i na legendarní obtižnost, za další BITEVNÍ VLAJKA? ? ? nesmysl! obsazovat města a opevnění chápeme, ale na bitevním poli? ! další... chybí animace a taky válečné povzbuzení generála. atd atd (a to ani nemluvim o námořních bitvách, trapárna)

smutné na tom je, že vše co jsem vyjmenoval Rome 1 i Shogun 2 mají, tak co se to kurva staloooo? ? ? proč to museli osekat ? ne 10/10, ani 9. ale jak říká Joe, 6/10 až výjdou všechny patche a hra bude stabilní. i když se vyřeší technické záležitosti, tak to co hře Rome2 vzali, už se nepřidá. = ( jako kdyby rome 2 dělali zanikající společnost a ne slavná CA... fakt to člověk a sere.... jediné co stojí za to, jsou samotné bitvy, kdy si člověk vychutnává dav lidi bojující proti druhé straně, a i tak je to bordel. není patrné zda vojáci v tom mišmaši jsou vaši či je to nepřítel.... tak a ted mi řekněte, zda si hra zaslouží vysoké hodnocení... ? ! ;)
Hajkinshajkins5262
    20.9.2013 14:00
Hajkins

Hurlex: nemáš s tim problem protože mám dojem že 2. patch opravuje některé zásadní chyby, ale ty obrovské přetrvávají. majitelé high-endových grafik mají stim šílené potíže. jeden typek tady má 7970+7975 CF a bitvy mu jedou v 10 FPS tak asi to není normální. těm co to funguje dobře se trefili asi HWvě do skupiny lidí co šlape hra v pořádku. hře chybí politika, rodiny rodokmen, vylepšování postavy je strohé oproti Shogun2, AI je tupé i na legendarní obtižnost, za další BITEVNÍ VLAJKA? ? ? nesmysl! obsazovat města a opevnění chápeme, ale na bitevním poli? ! další... chybí animace a taky válečné povzbuzení generála. atd atd (a to ani nemluvim o námořních bitvách, trapárna)

smutné na tom je, že vše co jsem vyjmenoval Rome 1 i Shogun 2 mají, tak co se to kurva staloooo? ? ? proč to museli osekat ? ne 10/10, ani 9. ale jak říká Joe, 6/10 až výjdou všechny patche a hra bude stabilní. i když se vyřeší technické záležitosti, tak to co hře Rome2 vzali, už se nepřidá. = ( jako kdyby rome 2 dělali zanikající společnost a ne slavná CA... fakt to člověk a sere.... jediné co stojí za to, jsou samotné bitvy, kdy si člověk vychutnává dav lidi bojující proti druhé straně, a i tak je to bordel. není patrné zda vojáci v tom mišmaši jsou vaši či je to nepřítel.... tak a ted mi řekněte, zda si hra zaslouží vysoké hodnocení... ? ! ;)

HruLeX    Nemám s tou hrou žádné problémya tak dávám 10/10 protože se mi to líbí. A jestli bych měl sundat jeden bodík za tu AL tak to už jsem si zvykl, že se většinou nepovede.HruLeXhrulex9622    17.9.2013 14:24 HruLeX

Nemám s tou hrou žádné problémya tak dávám 10/10 protože se mi to líbí. A jestli bych měl sundat jeden bodík za tu AL tak to už jsem si zvykl, že se většinou nepovede.

kojot   2x   Tak já jsem po celou dobu hraní nenarazil na žádné chyby, až na tupou umělou inteligenci nepřátel a z tou optimalizací to bude asi individualní . prozatím hodnotím kladně (9, 5/10)
PS: 2% ze 100 000 jsou 2000
kojotkojot14015
    15.9.2013 20:37
kojot

Tak já jsem po celou dobu hraní nenarazil na žádné chyby, až na tupou umělou inteligenci nepřátel a z tou optimalizací to bude asi individualní . prozatím hodnotím kladně (9, 5/10)
PS: 2% ze 100 000 jsou 2000

Hajkins    bedikk: vůbec nevim kde by mohla být chyba. ani logicky to není normální, když si člověk uvědomí: bud CA si vymýšlí a nebo je to tak jak říkají, 2% lidi s tim mají problém. ale je to zvláštní. přeci nemůže hra být tak zkažená pro určitou skupinu lidi. všechny ovladače mám aktualizované všechny. čekal jsem na tu hru od dob Rome 1 a říkal jsem si, jaká bude 2jka. trochu mě to rozhodilo...

moje sestava není ultimate ale ani není poor: i5 3, 4Ghz, 8GB RAM 1333MHz, GTX680DCUII TOP, W7.

opravdu doporučuji si pustit recenzi od AngryJoe, on tam vystihuje všechny nedostatky a komentuje to vášnivě, tk jak to hráči soucití. Tvoje recenze není špatná, naopak je dobrá, nebýt technických nedodělků a věcí které CA slibili a nejsou. to nás zklamalo.... pro obyčejného hráče tj jedno, ale pro ty druhé je to velké zklamání.... .
Hajkinshajkins5262
    15.9.2013 18:32
Hajkins

bedikk: vůbec nevim kde by mohla být chyba. ani logicky to není normální, když si člověk uvědomí: bud CA si vymýšlí a nebo je to tak jak říkají, 2% lidi s tim mají problém. ale je to zvláštní. přeci nemůže hra být tak zkažená pro určitou skupinu lidi. všechny ovladače mám aktualizované všechny. čekal jsem na tu hru od dob Rome 1 a říkal jsem si, jaká bude 2jka. trochu mě to rozhodilo...

moje sestava není ultimate ale ani není poor: i5 3, 4Ghz, 8GB RAM 1333MHz, GTX680DCUII TOP, W7.

opravdu doporučuji si pustit recenzi od AngryJoe, on tam vystihuje všechny nedostatky a komentuje to vášnivě, tk jak to hráči soucití. Tvoje recenze není špatná, naopak je dobrá, nebýt technických nedodělků a věcí které CA slibili a nejsou. to nás zklamalo.... pro obyčejného hráče tj jedno, ale pro ty druhé je to velké zklamání.... .

bedikk    Hajkins: Jestli ten problém existuje, a skutečně to není jen u warez verze, tak se s tím snad vývojáři poperou co nejdřív a opraví to. Čím to může být? HW specifikace? Podpůrný SW na pozadí? Špatné ovladače? Nevím... ale věřím, že se to vyřeší. Nicméně, já jsem recenzoval hru. Recenzi jsem psal z novinářské verze, která fungovala (byl tam jeden bug, který shazoval příběhovou kampaň, ale ten v průběhu opravili) - podle toho jsem napsal recenzi a udělil hodnocení. Hru měl měl zároveň objednanou, takže mi v den vydání přišla a začal jsem hrát na svůj účet, kde taky nemám žádný problém. Vše mi funguje. Řekni, měl bych té hře dát 6/10, protože "někdo tvrdí, že mu nefunguje"? Jestli nefunguje někomu, tak by se o tom asi měla napsat aktualita, že je tu problém, který třeba lidé z CA řeší. Ale nemůžu přece sundat hodnocení, když mám hodnotit HRU jako takovou. Snad mi rozumíš. A jestli jste si hru koupili, ona nefunguje, tak s vámi soucítím, protože by mě to také samozřejmě vytáčelo. Já mám třeba z nepochopitelných důvodů problémy s Originem od EA a musím ho po každém updatu speciálně instalovat a promazávat registry, ale to beru jako problém vedle a do hodnocení EA her bych to nepočítal, i když mě to pokaždé totálně vytočí.bedikkbedikk25    15.9.2013 17:50 bedikk

Hajkins: Jestli ten problém existuje, a skutečně to není jen u warez verze, tak se s tím snad vývojáři poperou co nejdřív a opraví to. Čím to může být? HW specifikace? Podpůrný SW na pozadí? Špatné ovladače? Nevím... ale věřím, že se to vyřeší. Nicméně, já jsem recenzoval hru. Recenzi jsem psal z novinářské verze, která fungovala (byl tam jeden bug, který shazoval příběhovou kampaň, ale ten v průběhu opravili) - podle toho jsem napsal recenzi a udělil hodnocení. Hru měl měl zároveň objednanou, takže mi v den vydání přišla a začal jsem hrát na svůj účet, kde taky nemám žádný problém. Vše mi funguje. Řekni, měl bych té hře dát 6/10, protože "někdo tvrdí, že mu nefunguje"? Jestli nefunguje někomu, tak by se o tom asi měla napsat aktualita, že je tu problém, který třeba lidé z CA řeší. Ale nemůžu přece sundat hodnocení, když mám hodnotit HRU jako takovou. Snad mi rozumíš. A jestli jste si hru koupili, ona nefunguje, tak s vámi soucítím, protože by mě to také samozřejmě vytáčelo. Já mám třeba z nepochopitelných důvodů problémy s Originem od EA a musím ho po každém updatu speciálně instalovat a promazávat registry, ale to beru jako problém vedle a do hodnocení EA her bych to nepočítal, i když mě to pokaždé totálně vytočí.

Hajkins    bedikk: kamaráde, mám zatím nahráno 66 hodin a vím o čem je řeč a AngryJoe to říká správně. týká se to údajně 2% hráčů. což když si spočítáme např. 100. 000 hráčů 2% je 20. 000. na totalwar forum si ty lidi nevymýšlí. ani já ne.... Jak říkám, miluji tématiku Řím, ale nepovedlo se to... si schválně pust to jeho video a uvidiš ;)Hajkinshajkins5262    15.9.2013 16:56 Hajkins

bedikk: kamaráde, mám zatím nahráno 66 hodin a vím o čem je řeč a AngryJoe to říká správně. týká se to údajně 2% hráčů. což když si spočítáme např. 100. 000 hráčů 2% je 20. 000. na totalwar forum si ty lidi nevymýšlí. ani já ne.... Jak říkám, miluji tématiku Řím, ale nepovedlo se to... si schválně pust to jeho video a uvidiš ;)

FeedMeGuys   2x   Já se teda musím přidat, už mám nahráno přes desítky hodin...žádný bugy sem tam neměl, párkrát mi to spadlo, když jsem přesouval jednotky z armády do armády, jenže to nejnovější patch už vyřešil, nic jiného sem tam nenašel. Hratelnost je prostě super. Jediné co mi tam vadí je, že obtížnost je moc jednoduchá i na legendární obtížnosti. Dále se mi nelíbí encyklopedie a levlování postav je blbě udělané (strom schopností je v encyklopedii) , kdo hrál určitě ví co myslím. Dále to přehnali těmi zápornými vlastnostmi budov na vyšší technologické úrovni. Ta hra je prostě komplexní, Ui byla u Total war vždy taková tupá. Věřím, že to chce trochu času, oni na tom zapracují. Přes tyhle nedostatky říkám, ta hra je prostě skvělá a těch 9/10 si to zaslouží!FeedMeGuysfeedmeguys18116    14.9.2013 15:28 FeedMeGuys

Já se teda musím přidat, už mám nahráno přes desítky hodin...žádný bugy sem tam neměl, párkrát mi to spadlo, když jsem přesouval jednotky z armády do armády, jenže to nejnovější patch už vyřešil, nic jiného sem tam nenašel. Hratelnost je prostě super. Jediné co mi tam vadí je, že obtížnost je moc jednoduchá i na legendární obtížnosti. Dále se mi nelíbí encyklopedie a levlování postav je blbě udělané (strom schopností je v encyklopedii) , kdo hrál určitě ví co myslím. Dále to přehnali těmi zápornými vlastnostmi budov na vyšší technologické úrovni. Ta hra je prostě komplexní, Ui byla u Total war vždy taková tupá. Věřím, že to chce trochu času, oni na tom zapracují. Přes tyhle nedostatky říkám, ta hra je prostě skvělá a těch 9/10 si to zaslouží!

bedikk   1x   Hajkins: Recenzoval jsem to já, hrál jsem to několik desítek hodin a žádný takhle výrazný bugy jsem ve hře nepotkal... čím to jen bude? Že by někdo měl warez? ;) Nicméně, v těch videích jsou chyby hned v úvodu hry, kterej jsem schválně zkusil pustit několikrát a vždy běžel tak, jak měl.

A jen tak mimochodem, Shogun 2 mi připadá o třídu horší než Rome 2.
bedikkbedikk25
    14.9.2013 12:42
bedikk

Hajkins: Recenzoval jsem to já, hrál jsem to několik desítek hodin a žádný takhle výrazný bugy jsem ve hře nepotkal... čím to jen bude? Že by někdo měl warez? ;) Nicméně, v těch videích jsou chyby hned v úvodu hry, kterej jsem schválně zkusil pustit několikrát a vždy běžel tak, jak měl.

A jen tak mimochodem, Shogun 2 mi připadá o třídu horší než Rome 2.

Echosword   2x   Já to viděl, ale to nic nemění na tom, že někomu se ta hra může prostě líbit, protože sto lidí, sto chutí ;-)Echoswordechosword12986    14.9.2013 11:12 Echosword

Já to viděl, ale to nic nemění na tom, že někomu se ta hra může prostě líbit, protože sto lidí, sto chutí ;-)

Hajkins   1x   Echosword: možná jsi mě špatně pochopil. podporuji AngryJoe, jelikož má pravdu. ten kdo psal tuhle recenzi a nakonec dal 9/10 tak asi hrál Shogun 2 a ne Rome 2. pěkné to komentuje. podívej se, jaké Rome 2 ve skutečnosti je ;)odkaz ]Hajkinshajkins5262    14.9.2013 02:43 Hajkins

Echosword: možná jsi mě špatně pochopil. podporuji AngryJoe, jelikož má pravdu. ten kdo psal tuhle recenzi a nakonec dal 9/10 tak asi hrál Shogun 2 a ne Rome 2. pěkné to komentuje. podívej se, jaké Rome 2 ve skutečnosti je ;)odkaz ]

Echosword   2x   Hajkins: Proč má v hlavě nasráno? Protože má na hru jiný názor než ty? Tohle vážně miluju :lala:Echoswordechosword12986    13.9.2013 21:42 Echosword

Hajkins: Proč má v hlavě nasráno? Protože má na hru jiný názor než ty? Tohle vážně miluju :lala:

Silent    Jako já se na Angryho dívám nějaký rok a můžu s klidem říct, že občas ten rage "předstírá", ale tady jde vidět že ho to fakt regulérně doopravdy vytočilo.Silentsilent2464    13.9.2013 21:28 Silent

Jako já se na Angryho dívám nějaký rok a můžu s klidem říct, že občas ten rage "předstírá", ale tady jde vidět že ho to fakt regulérně doopravdy vytočilo.

Hajkins    SILENT: hele, viděl jsem to asi 3x, protože TEN TÝPEK TO ZABÍJÍ. ta hra si zaslouží 6/10! ! Miluji tématiku Řím, ale tohle posrali. někdo by řekl že to joe přehání nebo že to hraje, ale já mu uplně rozumim. je nasranej stejně tak jako já! ! ! ! ten kdo psal tuhle recenzi a dal nakonec 9/10 stejně tak i další , tak maj v hlavě N A S R Á N O protože to ve skutečnosti nehráli ! !Hajkinshajkins5262    13.9.2013 21:19 Hajkins

SILENT: hele, viděl jsem to asi 3x, protože TEN TÝPEK TO ZABÍJÍ. ta hra si zaslouží 6/10! ! Miluji tématiku Řím, ale tohle posrali. někdo by řekl že to joe přehání nebo že to hraje, ale já mu uplně rozumim. je nasranej stejně tak jako já! ! ! ! ten kdo psal tuhle recenzi a dal nakonec 9/10 stejně tak i další , tak maj v hlavě N A S R Á N O protože to ve skutečnosti nehráli ! !

Silent    Hajkins [ odkaz ] tady je to sesumírované :DSilentsilent2464    13.9.2013 18:50 Silent

Hajkins [ odkaz ] tady je to sesumírované :D

ondrywg    Hra mně nevídaně chytla, ale to asi každá ze série Total war :) . Jen škoda bugů a optimalizace - jedu na nejnižší nastavení grafiky na sestavě s i5-3570k a HD6870 ...ondrywgondrywg21741    10.9.2013 11:18 ondrywg

Hra mně nevídaně chytla, ale to asi každá ze série Total war :) . Jen škoda bugů a optimalizace - jedu na nejnižší nastavení grafiky na sestavě s i5-3570k a HD6870 ...

Hajkins   4x   chlapy asi takhle ! ! :Dodkaz ]Hajkinshajkins5262    10.9.2013 08:55 Hajkins

chlapy asi takhle ! ! :Dodkaz ]

kojot   1x   Sherlock161: Já nevěděl, že všichni lidé na planetě jsou stejni.kojotkojot14015    9.9.2013 16:49 kojot

Sherlock161: Já nevěděl, že všichni lidé na planetě jsou stejni.

Sherlock161   1x   bedikk: A co třeba vnést do recenze trochu objektivity? To, že se vám v redakci hra líbila a ty osobně si myslíš, že je pro tebe lepší než Shogun 2 a podle toho tak i hru hodnotíš, takhle to prostě není recenze, ale jen osobní první dojmy ze hry, ale je fakt, že od vás nemůžu chtít profesionální práce jako jsou v herních magazínech, ale aspoň trocha objektivity by tam být mohla.Sherlock161sherlock1617169    9.9.2013 16:44 Sherlock161

bedikk: A co třeba vnést do recenze trochu objektivity? To, že se vám v redakci hra líbila a ty osobně si myslíš, že je pro tebe lepší než Shogun 2 a podle toho tak i hru hodnotíš, takhle to prostě není recenze, ale jen osobní první dojmy ze hry, ale je fakt, že od vás nemůžu chtít profesionální práce jako jsou v herních magazínech, ale aspoň trocha objektivity by tam být mohla.

HruLeX   1x   Poslední dobou každá hra co vyjde, má několik patchu na opravy bugů atd. Hry vycházejí brzo, protože si dali nějaký termín a nechtějí zklamat hráče tím, že jim oznámí jiné datum vydání jak to má ve zvyku Ubisoft.HruLeXhrulex9622    9.9.2013 16:31 HruLeX

Poslední dobou každá hra co vyjde, má několik patchu na opravy bugů atd. Hry vycházejí brzo, protože si dali nějaký termín a nechtějí zklamat hráče tím, že jim oznámí jiné datum vydání jak to má ve zvyku Ubisoft.

Honzas   3x   Proč to vypouštěli tak brzo...když určitě věděli, že tam bude hodně chyb...viz 3 dny po vydání první patch...mohli s tím ještě chvíli počkat no. . :-(. . ale i tak si to pak koupím :-DHonzashonzas6619    9.9.2013 15:03 Honzas

Proč to vypouštěli tak brzo...když určitě věděli, že tam bude hodně chyb...viz 3 dny po vydání první patch...mohli s tím ještě chvíli počkat no. . :-(. . ale i tak si to pak koupím :-D

bedikk   2x   Sherlock161: To, že se naše názory rozcházejí neznamená, že jsme podplacení nebo nespravedliví. Hra se nám v redakci líbila, stále má svoje chybky, ale například přímo za sebe můžu říci, že mě oslovila mnohem více než předchozí Shogun 2.bedikkbedikk25    9.9.2013 13:30 bedikk

Sherlock161: To, že se naše názory rozcházejí neznamená, že jsme podplacení nebo nespravedliví. Hra se nám v redakci líbila, stále má svoje chybky, ale například přímo za sebe můžu říci, že mě oslovila mnohem více než předchozí Shogun 2.

Miky člen redakce    to Sherlock161: Hru jsem hrál i já, zhruba 6 hodin, a žádné problémy jsem neměl. Je pravda, že je hůře optimalizovaná na některých sestavách, ale ta moje k tomu nepatřila.Mikymiky3    9.9.2013 11:05 Miky

to Sherlock161: Hru jsem hrál i já, zhruba 6 hodin, a žádné problémy jsem neměl. Je pravda, že je hůře optimalizovaná na některých sestavách, ale ta moje k tomu nepatřila.

Sherlock161   3x   Tak jsem si to konečně zahrál, vypadá to, že zing je pěkně podplacen nebo je to jen banda amatérů, protože jak někdo solidní může dát hodnocení 9/10 nedodělané hře?Sherlock161sherlock1617169    9.9.2013 10:53 Sherlock161

Tak jsem si to konečně zahrál, vypadá to, že zing je pěkně podplacen nebo je to jen banda amatérů, protože jak někdo solidní může dát hodnocení 9/10 nedodělané hře?

burcha   1x   Honzas počkat tak 3 měsíce a pak koupit :-)burchaburcha5158    8.9.2013 12:35 burcha

Honzas počkat tak 3 měsíce a pak koupit :-)

Honzas    malý dotaz. . koupit nebo nekoupit? :dance:Honzashonzas6619    8.9.2013 12:19 Honzas

malý dotaz. . koupit nebo nekoupit? :dance:

FeedMeGuys    Hajkins: No zatím sem zkoušel Spartu, Arverni (Galové...ty se mi zdáli nejtěžší) a Iceny (nejlehčí) .
kojot: s tou Spartou máš pravdu, zkus pak ukecat Athény ať s tebou jdou do konfederace, až zničíš Epirus a Krétu. Pak už jsou za vodou. :D Odpověděl jsem tak trochu přeházeně tak promiňte.
FeedMeGuysfeedmeguys18116
    5.9.2013 19:17
FeedMeGuys

Hajkins: No zatím sem zkoušel Spartu, Arverni (Galové...ty se mi zdáli nejtěžší) a Iceny (nejlehčí) .
kojot: s tou Spartou máš pravdu, zkus pak ukecat Athény ať s tebou jdou do konfederace, až zničíš Epirus a Krétu. Pak už jsou za vodou. :D Odpověděl jsem tak trochu přeházeně tak promiňte.Komentář byl autorem naposledy upraven 5.9.2013 19:38

Původní verze před úpravami:Hajkins: No zatím sem zkoušel Spartu, Arverni (Galové...ty se mi zdáli nejtěžší) a Iceny (nejlehčí) .
kojot: s tou Spartou máš pravdu, zkus pak ukecat Athény ať s tebou jdou do konfederace, až zničíš Epirus a Krétu. Pak už jsou za vodou. :D

HruLeX    tak ti nezbývá nic jiného než ty frakce porazit :D aby si jich tam měl jen pár potom...ale to už bude hard ;)HruLeXhrulex9622    5.9.2013 12:57 HruLeX

tak ti nezbývá nic jiného než ty frakce porazit :D aby si jich tam měl jen pár potom...ale to už bude hard ;)

Hajkins    Echosword: hele řekl že bys to i stihl 2x obejít barák, než se načtou všechny frakce. zní to epicky, ale když u toho sedíš, čekáš.... čekáš.... a čekáš.... snesitelné by to bylo na 5-8 sekund, ale ne na 2 minutyHajkinshajkins5262    5.9.2013 10:06 Hajkins

Echosword: hele řekl že bys to i stihl 2x obejít barák, než se načtou všechny frakce. zní to epicky, ale když u toho sedíš, čekáš.... čekáš.... a čekáš.... snesitelné by to bylo na 5-8 sekund, ale ne na 2 minuty

Echosword    Hajkins: Jdu vyvenčit psa :D Teď vážně.... bohužel nic, ponevadž hru ještě nevlastním :)Echoswordechosword12986    4.9.2013 22:22 Echosword

Hajkins: Jdu vyvenčit psa :D Teď vážně.... bohužel nic, ponevadž hru ještě nevlastním :)Komentář byl autorem naposledy upraven 4.9.2013 22:42

Původní verze před úpravami:Hajkins: Jdu vyvenčit psa :D

Hajkins    Echosword: v prvním díle to bylo jinak... nicméně to načítání člověka frustruje. Já si přečtu smsky, nebo si udělám čaj, nebo se protáhnu z těch 6 hodin :D

Co děláte Vy, než se to načte? :D
Hajkinshajkins5262
    4.9.2013 22:20
Hajkins

Echosword: v prvním díle to bylo jinak... nicméně to načítání člověka frustruje. Já si přečtu smsky, nebo si udělám čaj, nebo se protáhnu z těch 6 hodin :D

Co děláte Vy, než se to načte? :D

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (52 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Jaký monitor? (21 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12145 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole