Uživatel nepřihlášen
  

Grand Theft Auto V

Pondělí 23.9.2013 11:45 - Autor: Daniel "corfer" Mazura - Rubrika: Recenze Recenze Grand Theft Auto V

Milionová hra, která vydělává miliony, kradou se v ní miliony a je neuvěřitelně zábavná. Hratelnost novému GTA říká pane!

Recenze z hraní PS3 verze hry

Venku převládá šeď, slunce se kryje za hradbou mračen a dešťové kapky dopadají na lesklý chodník. Právě se ke mně dostává kopie nejočekávanější hry roku 2013 a je jasné, že špatné počasí už mě dlouho trápit nebude. Placka se hrou se otáčí v PlayStationu a já zažívám ten známý pocit, který doprovází premiéru každé očekávané hry. Přeci ale cítím i něco jiného. Něco známého, ale přece vzdáleného. Něco, co jsem zažil naposledy v dubnu roku 2008. Každý přece ví, že nové Grand Theft Auto vyvolává v herní branži i něco jiného než extatická nadšení. S každým novým kouskem v této megalomanské sérii totiž čekáme revoluci, jež zatím vždy jen zaklepala na dveře. Ne tak letos. Grand Theft Auto V se svou simulací gangstera je tady a na vrata inovace si přineslo beranidlo. No, a létaly třísky!

...
Délka: ...
Grand Theft Auto V - Michael, Franklin a Trevor
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Svět, který tam opravdu je

Není to maketa. Na rovinu, bez příkras vás ujišťuji o tom, že živější a plnější svět napříč videoherní produkcí nenajdete. Samozřejmě, jsou i jiné úžasné hry s otevřenými světy, ale jen a pouze v GTA V hraje herní svět hlavní roli. Napříč sérií se v Rockstar Games snaží o realizaci spousty neotřelých nápadů. Na svět je ale kladen ten největší důraz a letos snad poprvé můžeme s naprosto čistým svědomím říci, že okolní prostředí je demonstrací nekompromisní vývojářské práce.

Lví podíl na té atmosféře nekonečna má i neuvěřitelné technické zpracování. Popravdě řečeno moc nechápu, jak se starcům PS3 a Xbox 360 daří něco takového vůbec rozdýchávat, natožpak celkem plynule přehrávat. Skutečnost je taková, že dohled je masivní, úroveň detailu vysoká a velké bugy žádné. Těžko si vůbec představit, co stojí za tak skvělou optimalizací. Za sebe tipuji černou magii. Při tom opravdu neuvěřitelně působí GTA V až na člověka, který již Spojené státy navštívil. Všechen ten šrumec velkoměsta, překrásné výhledy na downtown a purpurové západy slunce tam skutečně jsou. Možná několikrát připomenou kýč, nakonec ale budete spíše omámení tou grafickou vyspělostí a citem pro kompozici. Já sám jsem si po nějakých čtyřiceti hodinách ve státě San Andreas opět uvědomil jak moc velká garance kvality je nálepka Rockstar Games.Pouhá grafická vyspělost by ale nestačila, kdyby chlapci a děvčata z Rockstar Games nenapěchovali celé Los Santos a okolí živoucími mechanismy. Při svém putování tak nezřídka narazíte na události, kterými se podobně jako v Red Dead Redemption můžete, ale nemusíte zabývat. Pomůžete člověku, jemuž to za chvíli letí a jeho auto právě dalo vale funkčnosti? Nebo jinak – vrátíte peněženku ženě, která byla okradena vámi dopadeným zlodějem? Volíte vy, a i když to zní jako nesmírné klišé, hry jsou právě o možnosti volby a tady je čistě na vás takřka vše.

Páté GTA ale nekončí u podobných generických výstupů. Často se stanete svědky i velmi komických a propracovaných situací, kdy kupříkladu jeden z kriminálníků opomněl přistavit únikové vozidlo a po vloupačce tak neměl s kolegy jak zmizet. Podobných ,,aktivit“ je napříč herní mapou spousta a především díky nim se prostě nemůžete v novém GTA nudit, ani kdybyste se zbůhdarma potloukali po herní mapě a zrovna neměli do čeho píchnout.Tři postavy, tři světy…

…trojitá zábava? Ano, Rockstar hrál před vydáním na revoluční notu, ovšem jedna věc je slyšet to z desky a druhá věc poslouchat to naživo. Kdo chtěl GTA V, ten už ho má a moc dobře ví, že výstup se podařil. Utněme však tu alegorii. Na rovinu přiznávám, že za posledních pět let, jsem v žánru nezažil větší zemětřesení. ,,Rockstars“ dovalili naprosto prvotřídní zábavu, když se celý ten sandbox jaksi vysypal a roztříštil do tří světů. Pro ty, kdo se poslední dva roky potápěli (v GTA se svým koníčkem můžou pokračovat), připomínám, že páté Grand Theft Auto nabízí hru za tři postavy, mezi nimiž lze víceméně libovolně pendlovat. Tahle novinka ovlivňuje nejen hratelnost, ale i vyprávění příběhu a stejně fantasticky jako zní na papíře, funguje i v reálu.

Michael má na krku pořádnou krizi středního věku, Franklin zase svého otravného kamaráda Lamara a Trevor pořádnou, nikdy nekončící, kocovinu. Dohromady tvoří všechny postavy doslova rovnostranný trojúhelník, neboť povahově jsou si všechny postavy cizí zhruba stejně. Vývojářům se navíc podařilo každé postavě vtisknout minimálně jednu pořádně negativní vlastnost, tudíž se nadmíru obtížně ztotožníte s jedním z protagonistů tak moc, abyste ostatní prostě odložili, jakkoliv to pořádně nejde, na vedlejší kolej. Z dějového hlediska tři hratelné charaktery představují vysokou scénáristickou, přičemž Dan Houser zřejmě prospěl s červeným diplomem.

Ruka do rukávu však zapadne až ve chvíli, kdy ke slovu přijde hratelnost. V rámci proveditelnosti takového prvku samozřejmě nelze mezi Michaelem, Franklinem a Trevorem libovolně přepínat kdykoliv se vám zamane. Dokonce se může zdát, že v misích takovou možnost dostanete jen opravdu výjimečně a ano, v tomto ohledu asi kdekdo čekal dosti nereálné zázraky. Mezi třemi hrdiny tak lze libovolně přepínat jen velmi zřídka, k čemuž vás hra navíc velmi důrazně popostrčí. Byla by ale chyba myslet si, že se jedná o rušivý element. Osobně jsem takové mise bral spíše jako bonus a ten hlavní potenciál jsem odkrýval mimo úkoly, kdy lze zhruba po třetině hry zcela dle vašeho uvážení volit mezi vyvolenou trojicí. A budete to dělat s chutí.Každá z postav má třeba speciální schopnost – Michael zpomalí čas při střelbě, Franklin v autě a Trevor, pošuk od pohledu, zase může začít běsnit, což ho učiní odolnějším a smrtonosnějším. Ne že by toto triviální odlišení hrálo nějakou výraznou roli ve variabilitě zážitku, ale buďte si jisti, že Rockstar jen u něj nezůstal. Často se o událostech dozvídáte ze tří různých úhlů pohledu, což mě osobně učarovalo vzhledem k tomu, že kolikrát byla volba postavy na mně a já tak klidně mohl přijít o spoustu zajímavostí. Nemusím snad mluvit o službě, jakou prokazuje taková nevyzpytatelnost případné znovuhratelnosti.

Auto, Grand Theft Auto

Nedílnou součástí všech ,,gétéáček“ jsou samo sebou dopravní prostředky. Bez nich by byl život v San Andreas, stejně jako ve skutečné Americe, nemyslitelný. Nasednout lze do takového množství vozidel, poletuch, plavidel a jiných bizarních kousků, že jenom ozkoušet vše, co v tomto ohledu hra nabízí, by vystačilo na dvouměsíční dovolenou. Sedany, sporťáky, kombíky – všechno tu najdete. K tomu ale přidejte motorky, kola, tanky, stíhačky, dvojplošníky, jachty, čtyřkolky, padáky, buginy a další. Uf, a to bych si vsadil ještě na to, že na další spoustu parádních vehiklů jsem zapomněl.

Máte tedy možnost projet se ve skutečně široké nabídce přibližovadel. Je to ale zábava? Osobně jsem v prvních hodinách hraní dštil síru na arkádovější směr, jímž se autoři vydali, a i přestože bych osobně raději viděl příklon ke stylu GTA IV, po delším hraní jsem řízení přivykl a vlastně si ho i docela užíval. Přitom se nejedná o nic hrozného. Pořád máme co dočinění s řidičskou nirvánou oproti takovému Saints Row IV, ovšem ti, kdo se v tomto ohledu přizpůsobili čtvrtému dílu, mohou být dosti nemile překvapeni.

S dopravními prostředky pak souvisí i jedna v celku otravná záležitost, která sužuje sérii už hodně dlouhou dobu. Představte si situaci, v níž přijedete na smluvené místo se svým nakoupeným (!) automobilem, ale misi můžete plnit pouze v předem připraveném vozidle. Vystoupíte z auta, necháte ho úhledně zaparkované u patníku, a když se pro něj chcete po skončení mise vrátit, sporťák, do něhož jste i s vylepšením nasázeli pěkných 700 tisíc dolarů, je fuč. Předpokládal jsem, že podobné Grand Theft Auto excesy bude v pátém díle řešit proklamovaná odtahová služba. Mýlil jsem se. Systém, podle něhož se vybírají vozidla pro odtažení postrádá jakýkoliv logický systém a klidně se tedy může stát, že vám odstraní z ulice nějaké ,,noname“ auto, které jste před chvílí ukradli, namísto koupeného (!) supersportu.Ono se tam i něco děje

Ano, děje. A je to vůbec ta nejkrásnější pasáž nového GTA. Až budete soucítit s Michaelem, až budete nevěřícně kroutit hlavou nad Trevorem, až budete žasnout, jak netradiční myšlenky lezou z Franklina, pak pochopíte, v čem páté GTA startuje i ty nejzarytější odpůrce mainstreamu. Už jsem zmiňoval, že se povedl scénář, ale jsou to teprve postavy, kdo mu dodávají ten správný ,,ksicht“.

Sice se kolikrát pozastavíte nad konáním té které postavy s tím, že vy byste to udělali jinak. Neberte to ale jako mínus. Velmi často vám hra nabídne volbu, přitom si ale nechává autorství, takže postavy jsou dané a svou volbou tedy těžko uděláte z takového Trevora Mirka Dušína. Málokteré studio na světě zvládá tak skvěle prezentovat postavy jako Rockstar. Díky povedené zápletce, kde ne každá postava je přesně taková, jak vypadá a díky fantastickým cutscénám se GTA prostě nemůže rovnat žádná přímá konkurence v žánru. Ostatně i takový Ubisoft, jehož Watch Dogs už číhají za dveřmi, má pěkně nahnáno, když z jeho útrob zní, že dva měsíce na prozkoumání Los Santos stačí. Pak se prý máme vydat do jeho Chicaga. Uvidíme.

...
Délka: ...
Grand Theft Auto V - Blaine County
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Mise, aktivity a jiné skopičiny

Když jsem si před necelým měsícem stěžoval v recenzi na Saints Row IV, že veškerou výplň tvoří tuze nezábavné střílení, nemohl jsem tušit, jak moc se mu nové GTA vzdálí. Nejenže náplň hlavních úkolů tvoří obrovsky různorodé činnosti, ale i to samotné střílení přetéká zábavností a pocitem opravdovosti.

Mise se dělí na ty klasické, do nichž jdete tradičně s jednou postavou, na loupežné fušky, které povětšinou plníte ve třech, a na takové, jež můžete splnit s jakoukoliv postavou z naší trojice. Nudit se rozhodně nebudete. Považte sami, co takhle přepadnout vojenskou základnu s šílencem Trevorem a za palby tanků ukrást vrtulník, nebo třeba v ponorce brázdit moře na severu, z něhož vylovíte vojenské cosi, po čem touží hlavní hrdinové.

Zapomněl jsem na něco? Ovšem! Herní mapa přetéká aktivitami, jako je potápění, horolezení, závodění a tak dále. Franklin má psa, jehož služeb využijete při nejedné misi. Je toho spousta a předem se omlouvám, pokud jsem právě vaši oblíbenou činnost vynechal. V diskuzi bude samozřejmě místo pro připomínky všeho druhu.

Nářez

Jakkoliv číselné hodnocení neuznávám jako plnohodnotnou formu vyjádření, dlouho předlouho jsem váhal, zda udělit devět nebo deset. Pak jsem ale spráskl ruce a uvědomil si jednu zásadní věc. Čím dokonalejší hru máme před sebou, tím větší je tendence hledat na ní sebemenší hnidy. Nemá to cenu. Nalijme si čistého vína, hru roku máme před sebou, a pokud ji vy ještě nemáte, mazejte pro ni. Nemáte konzoli? Spolehněme se na duchapřítomnost Rockstaru a věřme, že ani PC scénu neopomene.

Grand Theft Auto V na PS3, Xbox 360Hodnocení hry
Skóre hry 10 10/10
Grand Theft Auto V
» Více o hře
Líbí se nám
  • skutečný svět
  • hraní za živé postavy
  • jak moc krásná ta hra je
  • že Rockstar plní sliby a my skutečně hrajeme nejlepší GTA
Vadí nám
  • problémy s ukládáním automobilů
  • že máme hledat chyby, když tu žádné nejsou
Verdikt: Vysypaný sandbox, kde každé zrníčko písku představuje jednu věc, kterou můžete dělat. Je to zábava, herní nebe a (prozatím) nejlepší hra roku.
Na Zingu se nachází také další 2 uživatelské recenze hry Grand Theft Auto V.
Hru ohodnotilo také 741 čtenářů průměrnou známkou 9.5/10.
fighter08 (10), jirotkap (10), Icarus (10), Bryan (10), LucyferEwill (9), Malasnikov (10), Haku (6), darkramm88 (10), Enemy_001 (10), Ramms+ein (10), -OverLord- (10), G.a.m.e.r .65 (10), Docik (10), Hodor (10), honopo (10), Atom123 (10), Coloradak (10), Big Boss (10), ramboba (10), Blizz (9), MrWoozie (10), standik2001 (10), Bossgamespro (10), lumichale (10), Thorn1991 (10), Vrbis01 (6), -TomaS587- (10), dragonfly9 (10), corey26 (10), McMart (10), Silent (1), Ball (10), wencosa (10), Phenonmen (10), Rodon (9), countertroll (10), Ornell (10), hippus13 (10), D3VL3R (10), kojot (10), CzechNeverEnd (10), TheBarty0 (10), tomidelo (10), rawneox (10), Mustang (10), Brokarek (10), NPCboss (10), LoWier (10), Luke29 (10), lenuska28 (10), Nerry (9), balcy (9), espana (10), Echosword (10), paliSVK (10), Groon (10), Flery (10), GamerAC (10), Drexy (10), Petras (10), Xeox (10), hltlml (10), tudiiik (10), Micvan (10), TheJaco2k (10), vrakinos (10), Ajaxis (10), Dw4in (10), SAWYER92 (10), Tomas232 (10), Dext3r (10), Quackkk (10), Deutsch (10), Luke015 (10), KET312 (10), Sarias (10), thundeus (10), Dave.Michal (10), kinghome (9), Wolverine (10), bugi007 (10), Legolas (10), Leropos (10), DwaneDibbley (7), TheGreendroid (10), VlcoCZ (10), Adamos2002 (10), Michalek.13 (10), SeCrE_Cz (10), Terorek (10), Mikeses (10), Laddys (10), Ultimate7th (10), miachl (10), blade1991 (10), JakER (10), hitman4774 (10), AmID34D (10), Myrra (10), IILucia (10), Zoliis (10), CzePavel99 (10), Pary7 (10), neseser (10), stalkertwo (10), Spunak (10), pasik64 (10), Jirulka (10), Knoflikovec (10), StanleyPavel (10), zekCZ (10), kucik (10), Equinoxik (10), Luciferka (10), Saix (9), Lukassv (10), DOLiVO CZ (9), versace186 (10), BlackJoint (6), Zelvar (10), Qartter (10), mounttain (10), MsEmpty (9), shxrk (10), Gandalf. (10), Milouch Drake (10), Will (10), Draper (10), Matthew.8 (10), Shimmy (9), koop (8), Steawe (10), SuperKauli (10), Zlobo (10), geobbu (10), George522 (10), czmajkl (10), Stanny (10), Thief-CZ (10), zmrzlinar22 (9), Gazzy (10), SAMES (10), Ycos (10), RB (10), rezna (10), Vika (10), sam33 (10), DanD (10), maris1111 (10), hitman8001 (10), Aveline (10), LucasInho1991 (10), Bobíno (10), pOinT7777 (10), wikybb666 (10), Nonarn (10), TegtmejerGaming (10), pedros (10), Tarik (10), SOPIM (10), AsuraCzech (9), riman15 (10), 888pato (10), Ssaannkkoo (9), bramborant (10), AssaultCZ (10), ScooterCZ (10), feldisko (10), dzindzik (10), Kubajzna (10), tomáááš (9), Solda (10), moderní_hráč (10), Chepa (7), Woosdy (9), mattos (10), Johny M. (8), ChiLLi_Master (10), TheDrifT3r_Cz (10), cizon (7), matej.porvol (10), marten02 (9), StalwartStone (10), AliSterCZ (9), gambi (10), Anathem (10), Martin Stejskal (10), mjameslp (10), Predator918-CZ (7), Hellierer (6), takon999 (8), Hagimo (9), GarSonak (10), s3Cr3 (10), hozix (8), Spinder (10), Kalach001 (10), ladousek1 (10), Exhibit (10), theDafli90 (10), suvikgamer (1), Gjudy (8), Moonis (9), beeturbo30 (6), Jirkas (10), fikus679 (10), marios350z (10), 0martas0 (10), fatush1 (10), ruziss (10), Farky (8), mystery (8), AvenPlays (10), Alphonse800 (8), Horry (10), Angle_face (10), Sketchy (10), Kirkes21 (10), kraken7 (9), Danigon (10), RUDY (8), Tiberius92x (10), Matt04 (10), Alcatras (9), Ice Golem (10), Missty (10), tiberian23 (9), vajajo (6), Tom666 (9), Bigrip (9), RoKo (10), Camparos (10), Milaninho (10), Newek23 (10), Lubajz (10), Coffee CZ (10), 0celot (9), onny19 (10), Ondda (10), Conty (10), maxinik55 (9), Smoothie (7), CinciCZ (10), Michalien (10), stanley (10), vývrtka (10), nero (10), RodusCZ (10), Ardis (9), Spletter (10), Phillios191 (10), Fofr100 (9), legolas0901 (10), yugo (10), czghost98 (10), Wellbi260686 (10), Eidam767 (10), Doomsday (10), pitruss96 (10), Ballack (8), AustereRocket35 (10), GhostkillerxD (10), 102style (10), Michael.K (10), wolflegion (10), Sovjet (10), Ghost_ (10), FFCZ (10), Smirnow (10), Lucas War (10), Monkeyskunk (10), Blodex (7), Atlantique (10), mike03 (10), Aiden Pearce (10), Mighty (9), MrPokus (10), Barfilm (9), Parasit (8), kubakonek (8), Odin red Wings (9), ☢Škodák☢ (10), LeyaM (10), Mixam (5), Skutecny.David (10), Maty (9), hanocri (10), franklin (10), pepajs95 (10), Call of duty (10), DepešákDom (10), MCsniperSROcz (10), Parkysis (10), snakerh (9), iNva (10), Gejmcast (9), IamDafli (10), GejmcastCZ (9), ParadoxDawn (10), GazZzik (10), HeyDey (9), 6Evil6Raptor6 (10), Ripper (10), špindíraZkonína (10), PKDMAN (10), flatoutik (9), Alex (9), MelmanCZ (10), Jason77 (10), Sodan (10), Adios (10), jiri0506 (10), ChristianeQ (10), LordovCZ (8), Antidox (9), Petr0055 (10), semtexiiik (10), TheVootix (10), chippak (10), Lootmaster (9), ADONETTI (10), vietcock (9), Paffendorf (10), Škorpion (10), Kedamirek (9), CZconnor (10), OMG&WTF (10), Thunders (10), Abyssinia (10), Logzor (10), snajx (10), lukasiino (9), blusterer (10), cameelek (10), bart201 (10), SHERIFTIZER (10), PavelBGamer (8), Esseesse (10), Abarth (10), dune (10), Rikin (7), Hardquell (10), Runforged (10), cundřik (10), Addsky (10), Ijacek.007 (10), guardian (10), danny-v (10), Rajenek (10), lubo.dante (10), Radegastr (10), _marosho_ (8), Petr-34 (9), Rudanek88 (9), Fafa (10), obembe (10), Ratty (10), liMonster_Dejv (10), TripleNine (10), MachujaNapitchi (10), Lord_Of_Warez (5), Radek.D (9), Raverin (10), Bioinfinity (10), Carfi (10), ALCATRAAAZ (10), Finch182 (10), IamDafli90 (10), Jimmy1990 (10), Smejdcz (9), wolffe22cz (10), Vanquish (10), TheBalcy (10), Mrkrikajs (9), Dreamlines (10), Risan (10), Starsflash (10), GrimReaperCZ (10), Neznamy (10), Twisted (10), onefootman (10), FastLane (10), Nikol (10), JohnnyH (9), Deyw (10), Fildus (9), Aikyo (10), Hellcat (10), N3rMeR (10), erazghûl (9), MarshallCZ (10), tomito007 (10), tommystreet (10), TGPCZ (10), HebredexLP (10), Alangor (10), Technisia (10), arnold (10), Graedda (10), Hammers (10), Carl0s (10), rronaldr (9), R1112197500 (10), Vincent_Vega (8), 5Filip5 (10), kufr (10), Man1akCZ (10), Bojovnik44 (10), OS1R1S (10), Mythix (9), XDarius (10), morrelo (10), Pakey (9), pronine (10), Andaer (10), selda (10), balu (10), Ebolus (10), Jacob's (10), N.Gin (10), Bodka (10), caukyy (10), Epso (10), dimertuper (10), Phase (10), jaRys (10), danur078 (10), 666juri666 (10), Tomasak (10), antiku (10), Groo (10), zoltan chivay (9), three7 (9), KaerMorhen (10), The_Darkness2 (10), Dager31CZ (10), Popopki (10), shih (10), FrankySVK (10), Griffen (10), jacks1108 (10), Sedli14 (10), bočoboč (10), Malcolm (10), Warpo (10), SairusCz (10), KorvetakCZ (10), MateuM (10), largo (10), RedMasterSK (10), petlos69 (9), grasselmisa (10), Reedee (10), Vlastimil91 (10), Limec (1), Mjay (10), gumadzus (10), Moppy (8), Koleno (10), Virus (10), Moody7822 (10), zeroczech1911 (10), Gallifreden (10), klukin (10), Adwissa (10), Semuel (10), Skypas (9), Jew Pussy (10), joseph (10), Manitou (10), NITRONIUMX (10), daza (8), Kakttus (9), FesakSX (9), Progressive (10), MeatFlyCZ (10), Attacker (10), tiny (9), Le Magnifique (10), TwoFace (10), kurkuma (10), Olda (10), Pepe1986 (9), SamFisher (8), pici (7), EddieCZ (10), Balldur (10), Transsiberia (10), Aster (10), Tomy (10), CarolineKrny (9), Proximus (10), lithrandir (9), Nitrocide (10), Pessurczech (10), FLATLINERS (10), xHanys (10), Balthasar (10), Kolousek001 (7), witcherrr (10), Norbi001 (8), Trewis506 (9), Slim50 (8), cactus.cz (10), Payne74 (9), T-800 (9), Langer (8), Vergil (9), xoxy (10), jakero (9), ThrifX (10), Stillson (9), Deeside (10), Skallagrim (9), Rushi (10), matan (9), Snorlax (10), PetrX (10), Jakoubek (10), chelseacz (10), kuler91 (8), Veenaa (10), Cybotron (8), Ľubor Fabian (10), Alcatraz105 (10), Pisinek (10), Creeperak (9), SkyDusH (10), Gunslinger (10), SoundshockerZ (10), OriginalMix1990 (10), antitalent123 (10), Novisss1 (9), relakstronkest (8), Luther (9), digimaster (10), Jendus (9), paladinky971 (9), Ellips (10), Cagi (10), Ako Suminoe (6), Mourisson (8), mereciczky (10), Elishak (10), beather (10), Jayshee (10), limpi (8), Hospodsky (3), davidkkk (10), L8ck3 (10), SedllY (10), svubax (10), obivan568 (6), pedrok (10), hruska (8), tiny.95 (7), skylines (8), SlenderGame (10), steragery (10), Snak3r (10), Vlken69 (9), kmgrafi (10), GEORGEousCZ (10), jesterkacz (10), Serrlaid (9), Kill3r 367 (10), Pisstol (10), Ondrej_V (9), BůhOnty (9), phoeb83 (9), HFAF (10), chips (10), Akiss (8), Bajco (9), TorreS (10), Fuckface7 (8), AvexCZ (10), Atlantis (10), Darkzur (9), RaFaaanek (10), Mollo (9), Tejkr (10), Mavecz (9), Mat-20 (10), plkCRA (10), SweetL.c.King (10), Ryneon (10), Spab3man (10), ThriftX (10), OPW Player (10), geniuz_ (9), NDenny (9), Toreador (9), TheUnderground (10), mattyy1hp (9), DaveREAL1990 (10), Ersagon (9), Exiperus (10), Blackhand47XD (10), Mauser (10), Anton (10), Coman (9), BRUNO cz (9), klesla (8), JinLin (10), ejkina (9), adalas (9), Mates99 (10), Desmond Miles (8), Bouner (8), Satyr15 (3), M1L4N (4), pierce (10), SvenCZ (10), DesmondCZE (10), Vakek (9), Deniel05 (10), VaeCortez (9), andaine (10), DEADMAU5 (10), Stepping Razor (10), Vynex (10), BlackScorpioncz (10), Bogi_cze (10), AudioLabs (10), HentaiLord (8), Jizzy (10), Modras (10), radimidar (9), bananomet (9), Mackie2109 (10), Daniel65911 (10), Blazkowic (10), hellogin (8), vtap (10), Ondra Kenway (9), Johanides (9), Kope (8), marfy (10), soldierXXXX (9), theDaveREAL (10), Kross (8), predator.cz (8), šuplík (8), Mafian11102000 (10), Holy99 (9), Cameron97 (10), Alfajk (5), ferniii505 (8), cernejstri1 (10), Razzak (7), Raylo™ (10), paner830 (9), Xapek (7), BREAKER (10), GeSto (10), lukyben (10), Unmar (9), havlajs (8), Jencl (10), hanz917 (10), Garrus1990x (10), ori63 (10), Helgrind (9), n0lifer1990x (10), Snaphid (7), NiNo_O (9), GoOdTiMe (9), Lestat19 (10), Faldmen (10), Tlumic (10), Dannytron (10), Ka3el (10), Pollarstar (10), FranCop (8), JackTwoFace (10), Kenik (10), Lazy (9), Carljack (8), domk79 (10), Greca (10), Vorox (10), Epicek (8), Onesaint (10), navzdyhrac (10), Golradir (10), Vojtech1141 (9), Hades47 (1), Tasty Dumpling (10), jirka.s28 (10), Jjey (9), Lelanka (6), Miky01 (10), Doominnoo (9), N3RWO (10), Ma4zu6 (7), Notd (9), Kočičák (7), Falleen (7), Seffi (7), lolin666 (10), Pavelpepe (10), Fosňák (9), Nate (10), jiiirka (10), Jimmy_T (9), 8B3CE273 (7), CrazyF1ZZ (1), Polestar (10), Overoy (10), stuntman (5), johnk2 (10), ViaVia (10), Kedamir (9), einfari (10), inexet007 (10), Denny (8), Beruna33 (8), EMTYDY (10), Simonelocz (9), JURIBADASS (10), Darkcan (10), OldCar6 (8), CJFlip (10), tomdh86 (9), Godxon 1 (10), gomental5 (10), cajteekanee (9), Mazuur (8), Sidrs (10), KeerGeek (9), Mazzi (9), opletalpa (7), RockMax (7), Yanni (8), Manyjak (9), PCmaster race (9), Klatic (10), mirec (10), Keeper (10), baelerys (10)
Před vydáním hru ohodnotilo 148 čtenářů průměrnou známkou 9.6/10.
inian (10), Honzas (10), kopiha (10), steve (7), Dj.Mixass (9), PlayerOfGame (10), Ladny (10), ACR27 (10), Warfaryn (10), GUNSERKER (10), dusty (10), Bunhead (8), Numerios (8), lojkis17 (10), Pellito (10), HonzysKISS (10), martin4111 (10), pepino (10), RazorProduction (10), Rambo (10), Sidrs (9), war100 (10), Qube13 (10), Daniel65911 (10), tomasakcizur (10), kened94 (10), Milord (10), laci (10), SilvoSK (10), ScorpionMK11 (10), Krudanze (10), starkiller007 (3), Micuda (8), mrtvola369 (10), mara9 (9), Hades47 (3), hamer12 (10), fja_ (6), malwerius (10), shinoobi (10), CrosS_VamP (9), Tobi (10), peakr (10), martindubovy (10), tovlasek (10), CORI (10), Marek77 (10), Feďa15 (10), Louis_Vuitton (9), S3QU3NTIAL_SK (10), blazen730 (10), assasins creed (10), Xenus (10), pingi7 (9), TrojisCZ (9), hujmulokop (10), TrencinSK (10), tomco777 (10), Bartman007 (10), Linhartik (10), Ilidary (10), Dubos (10), PsychoGamer (9), G3org3Sk (10), dez1nd (10), Milkin (10), Čolek (10), Johanides (9), deres000 (10), MILDAman-3000 (10), katexP (10), gumak (10), ondra109 (10), Exekucnak (10), niksons (10), 007assassin (8), Michal3572 (10), Fejfi (10), poctli96 (9), Shortymax (10), Mr.Virus227 (10), theo (10), Play (9), Stenlly69 (1), Jaro333 (10), adior (10), milda199604 (10), dantegamer (10), TheRockM (10), sokolik1144 (10), king z hajku (10), Max Payne (10), MagicFiberCZ (10), TheSayt (9), tungus svk (10), Majkl23 (10), FJ10 (10), Havlacio123 (10), Jogobela (10), Geneve (10), KillerVistaCZ (10), Tadeo11 (9), Jarda65 (10), dandde91 (10), vencafleisig (10), LordOfDav11 (10), Desertman (10), Rivers25 (10), Smuky (10), HoloCron (10), heli (10), GTA 5 Fan (10), Marven (10), Danqe (10), skaldacz8 (9), majklkejn (10), unbroo (10), SnEaK (10), Kozopes (10), kuky11 (10), klaz365 (10), waclaw78 (10), TheGamesCZ (10), Zabijak_CZ (10), valuueee (10), Matak55 (10), Snickerska (10), matroš (1), Francík27-CZ (10), PerfiXCze (10), gigik (10), Taugor (5), Wynt3 (10), hergiy (10), Bluedevil (10), livegamer33 (10), jakil12 (10), Loadedcz (10), Tom@n (10), GTAmaniak (10), ondrac (10), sweat55 (10), JonikCZ (10), xman (10), vyhna95 (10), saymon5 (10), LanceCZ (10), Starchick (10)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Grand Theft Auto V na PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Grand Theft Auto V Screenshot ze hry Grand Theft Auto V Screenshot ze hry Grand Theft Auto V Screenshot ze hry Grand Theft Auto V Screenshot ze hry Grand Theft Auto V Screenshot ze hry Grand Theft Auto V Screenshot ze hry Grand Theft Auto V Screenshot ze hry Grand Theft Auto V

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Grand Theft Auto V
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Sauva    Tento komentář se netýká článku ale nwm jestli jsem natvrdlej nebo co ale dohral jsem hru (GTA 5) a mám problém s tím že nemůžu přijít na to proč jse mi nespawnujou DLC auta npř. : Zentorno a už ani adder (bugatti) pomůžete mi prosím :)Sauvasauva55959    24.4.2016 18:21 Sauva

Tento komentář se netýká článku ale nwm jestli jsem natvrdlej nebo co ale dohral jsem hru (GTA 5) a mám problém s tím že nemůžu přijít na to proč jse mi nespawnujou DLC auta npř. : Zentorno a už ani adder (bugatti) pomůžete mi prosím :)

rawneox    edit: chtěl "jsem" oživit článek nějakou kulturní vložkou. . :Drawneoxrawneox17681    18.5.2015 16:21 rawneox

edit: chtěl "jsem" oživit článek nějakou kulturní vložkou. . :D

Lootmaster    23cicer: přesně a to pak vysvětluj fízlům kteří jsou jen z této roviny :D ...Lootmasterlootmaster5989    18.5.2015 11:38 Lootmaster

23cicer: přesně a to pak vysvětluj fízlům kteří jsou jen z této roviny :D ...

rawneox    23cicer: to jsem rád. . chtěl oživit článek nějakou kulturní vložkou :) :thumbup:rawneoxrawneox17681    17.5.2015 18:57 rawneox

23cicer: to jsem rád. . chtěl oživit článek nějakou kulturní vložkou :) :thumbup:

23cicer   1x   Loot - mno ten typek nebude uplne srovnanej - ono zit v nekolikati paralelnich svetech je samo o sobe pomerne slozity ( (:23cicer23cicer7279    17.5.2015 11:02 23cicer

Loot - mno ten typek nebude uplne srovnanej - ono zit v nekolikati paralelnich svetech je samo o sobe pomerne slozity ( (:

Lootmaster    No co .... nevypustíte rybník když se vám tam nějákej kořala utopí.... takže pokud si někdo skusí gta naživo měl by se srovnat s nepříjemnými následky svého jednání :D ...Lootmasterlootmaster5989    17.5.2015 10:49 Lootmaster

No co .... nevypustíte rybník když se vám tam nějákej kořala utopí.... takže pokud si někdo skusí gta naživo měl by se srovnat s nepříjemnými následky svého jednání :D ...

23cicer   1x   v diskuzich!23cicer23cicer7279    17.5.2015 00:01 23cicer

v diskuzich!

Ardis   1x   Paní Mezková na to přišla, Rockstar by měl být okamžitě zažalován a zavřen za kažení mládeže! 8-)Ardisardis15239    16.5.2015 21:39 Ardis

Paní Mezková na to přišla, Rockstar by měl být okamžitě zažalován a zavřen za kažení mládeže! 8-)

23cicer   1x   raw - punk movement! zajimavy ze tu cynickou ironii chapu jen od mala lidi. .23cicer23cicer7279    16.5.2015 20:53 23cicer

raw - punk movement! zajimavy ze tu cynickou ironii chapu jen od mala lidi. .Komentář byl autorem naposledy upraven 16.5.2015 22:20

Původní verze před úpravami:raw - punk movement!

Monkeyskunk   1x   MORTHSIR: Ja sem naopak tezkej pesimista. Jen me neco naivniho vevnitr nuti porad verit v lidi :) Kazdopadne tim, ze nedelas nic, toho zmensi vetsinou jeste min, nez tema drobnostma. A o tom to je, casem si to uvedomi vic lidi. Snad :-DMonkeyskunkmonkeyskunk6143    16.5.2015 13:22 Monkeyskunk

MORTHSIR: Ja sem naopak tezkej pesimista. Jen me neco naivniho vevnitr nuti porad verit v lidi :) Kazdopadne tim, ze nedelas nic, toho zmensi vetsinou jeste min, nez tema drobnostma. A o tom to je, casem si to uvedomi vic lidi. Snad :-D

MORTHSIR    Monkeyskunk: Chtel bych mit tvuj optimisticky nadhled, ale s tema par jedincema nic moc nenadelas. Na srovnani to nestaci a nepomuze to ani tobe...jen ta psychika jedincu hraje roli, mesiassky pristup nefunguje.... .MORTHSIRmorthsir17268    16.5.2015 13:16 MORTHSIR

Monkeyskunk: Chtel bych mit tvuj optimisticky nadhled, ale s tema par jedincema nic moc nenadelas. Na srovnani to nestaci a nepomuze to ani tobe...jen ta psychika jedincu hraje roli, mesiassky pristup nefunguje.... .

Monkeyskunk    MORTHSIR: Ano vetsinou jo. Ale pokud se ze stovky najde jeden, kterymu tim otevres oci, pripadne ho donutis nad vecma premyslet trochu jinak, tak to neni zbytecny. Tezko se zmeni svet za den. Ale i drobnosti vykonavane obycejnymi lidmi mohou mit casem hodne znatelny ucinek ;)Monkeyskunkmonkeyskunk6143    16.5.2015 13:07 Monkeyskunk

MORTHSIR: Ano vetsinou jo. Ale pokud se ze stovky najde jeden, kterymu tim otevres oci, pripadne ho donutis nad vecma premyslet trochu jinak, tak to neni zbytecny. Tezko se zmeni svet za den. Ale i drobnosti vykonavane obycejnymi lidmi mohou mit casem hodne znatelny ucinek ;)

MORTHSIR    Monkeyskunk: Nejsem si jistej, , , dopadne to vetsinou tak, ze se naserou a pote s nima neni kloudna rec, takovej zacarovanej kruh. .MORTHSIRmorthsir17268    16.5.2015 12:21 MORTHSIR

Monkeyskunk: Nejsem si jistej, , , dopadne to vetsinou tak, ze se naserou a pote s nima neni kloudna rec, takovej zacarovanej kruh. .

Monkeyskunk    MORTHSIR: Snazit se jim otevrit oci pri kazde prilezitosti ;)Monkeyskunkmonkeyskunk6143    16.5.2015 12:15 Monkeyskunk

MORTHSIR: Snazit se jim otevrit oci pri kazde prilezitosti ;)

MORTHSIR    Sam: Lide totiz veri vsemu, i kravinam a nepravdam. Co se s tim da delat?MORTHSIRmorthsir17268    16.5.2015 11:56 MORTHSIR

Sam: Lide totiz veri vsemu, i kravinam a nepravdam. Co se s tim da delat?

SamFisher    Já bych ty internety zakázal.... :-D to zase bude nablito, že jsou hry zabijácké, kvůli pár magorům, co to buď nemaj v hlavě v pořádku (CoD na středních školách v americe) , nebo jsou zfetovaní jako tady ten mladík a myslej si , že můžou všechno :-DSamFishersamfisher16017    16.5.2015 11:51 SamFisher

Já bych ty internety zakázal.... :-D to zase bude nablito, že jsou hry zabijácké, kvůli pár magorům, co to buď nemaj v hlavě v pořádku (CoD na středních školách v americe) , nebo jsou zfetovaní jako tady ten mladík a myslej si , že můžou všechno :-D

MORTHSIR    raw: Tos nemusel, akorat z toho budu mit spatnej den... :-(MORTHSIRmorthsir17268    16.5.2015 11:24 MORTHSIR

raw: Tos nemusel, akorat z toho budu mit spatnej den... :-(

Lelanka    rawneox: To zas budou ohlasy, že hry jsou největší zlo. :DLelankalelanka10911    16.5.2015 11:19 Lelanka

rawneox: To zas budou ohlasy, že hry jsou největší zlo. :D

rawneox   2x   Málem bych zapoměl, [ odkaz ] hhh :Drawneoxrawneox17681    16.5.2015 10:42 rawneox

Málem bych zapoměl, [ odkaz ] hhh :D

23cicer    Smuky - no mě ani ne (: pač čas na hraní budu mít beztak až v červnu. . ale je pravda, že to s odkladama přeháněj!23cicer23cicer7279    15.3.2015 20:27 23cicer

Smuky - no mě ani ne (: pač čas na hraní budu mít beztak až v červnu. . ale je pravda, že to s odkladama přeháněj!

Smuky   2x   23cicer : až to vyjde tak to koupim ale už mě z toho jak s náma vyjebávaj bolí prdelSmukysmuky12123    15.3.2015 19:27 Smuky

23cicer : až to vyjde tak to koupim ale už mě z toho jak s náma vyjebávaj bolí prdel

23cicer    Anciabl - mno čeština je jedna z věcí kvůli které čekám. . jen doufám v to, že nebude závažnější problém při její implementaci do hry. . třeba MaxPayne 3 a čeština byl oříšek (nevím zda byl tím problémem nedostatek zkušeností překladatelů bo nějáká ochrana samotný hry)23cicer23cicer7279    15.3.2015 18:17 23cicer

Anciabl - mno čeština je jedna z věcí kvůli které čekám. . jen doufám v to, že nebude závažnější problém při její implementaci do hry. . třeba MaxPayne 3 a čeština byl oříšek (nevím zda byl tím problémem nedostatek zkušeností překladatelů bo nějáká ochrana samotný hry)

Anciabl   2x   Sice sem ho už přepařil na ps3 ale každej ten odklad mě málem zabil :D A v češtině to bude jiný kafe. Na Online se těším nejvíc ten sem zatím jen okoštoval a koupil barák za love co dávali jako odškodný za potíže ze serveramaAnciablanciabl21472    15.3.2015 16:16 Anciabl

Sice sem ho už přepařil na ps3 ale každej ten odklad mě málem zabil :D A v češtině to bude jiný kafe. Na Online se těším nejvíc ten sem zatím jen okoštoval a koupil barák za love co dávali jako odškodný za potíže ze serverama

23cicer    Smuky - mne ne. . na gta jsem vyrostl ( (:23cicer23cicer7279    15.3.2015 16:03 23cicer

Smuky - mne ne. . na gta jsem vyrostl ( (:

Smuky    mě je to už jedno :DSmukysmuky12123    15.3.2015 16:02 Smuky

mě je to už jedno :D

23cicer    Anciabl - ale prd. . do odkladu si pockej max 14 dnu. . pevne verim, ze to tentokrat r vyda23cicer23cicer7279    15.3.2015 16:00 23cicer

Anciabl - ale prd. . do odkladu si pockej max 14 dnu. . pevne verim, ze to tentokrat r vyda

Anciabl   4x   Jo už jen počkáme 30 dní do dalšího odkladu :DAnciablanciabl21472    15.3.2015 10:14 Anciabl

Jo už jen počkáme 30 dní do dalšího odkladu :D

23cicer   1x   T -30 days. .23cicer23cicer7279    15.3.2015 10:04 23cicer

T -30 days. .

Aveline   2x   Famózní hra, neskutečně propracované na otevřeny svět, prostě nejlepší hra roku. R* jsou borci. Každá jejich hra je perfektní. Přála bych si, aby to bylo i na next-gen. Klobouk dolu. :thumbup:Avelineaveline23158    25.11.2013 00:14 Aveline

Famózní hra, neskutečně propracované na otevřeny svět, prostě nejlepší hra roku. R* jsou borci. Každá jejich hra je perfektní. Přála bych si, aby to bylo i na next-gen. Klobouk dolu. :thumbup:

Bonny   1x   Z mych zkusenosti s PS3 verzi se to da jeste prekousnout, kvalita hry proste prevysuje tuhle chybickuBonnybonny4796    20.11.2013 20:05 Bonny

Z mych zkusenosti s PS3 verzi se to da jeste prekousnout, kvalita hry proste prevysuje tuhle chybickuKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Diskuze na fóru

Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (82 příspěvků), Roblox + Just Cause 3 (13 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12096 příspěvků), Humble bundle -vše sem (607 příspěvků), STEAM -všechno sem (7083 příspěvků), Good Old Games | GOG.com (55 příspěvků), Trance - TOTY - Top 10 (460 příspěvků)

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Dojmy z otevřené bety Metal Gear Survive

Věřte tomu nebo ne, ale ono to není zase tak špatné.

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Inis – deskovka

Speciál - 21.1.2018
 
Inis – deskovka

Postaví se do čela keltské země právě váš kmen?

 
 
 
Představujeme zbrusu nový Zing.cz

Spustili jsme veřejnou betu nové verze vašeho oblíbeného herního magazínu. Pojďte se seznámit s novým Zingem.

 
 

The Deer God

Recenze - 17.1.2018
 
The Deer God

Při lovu jelenů si musíte dát pozor nejen na nástrahy přírody, ale taky na stará božstva. Mohlo by se vám zabíjení nevinných zvířátek vymstít.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: PC a konzole
 

Everybody's Golf

Recenze - 15.1.2018
 
Everybody's Golf

Další díl série, který opět není dokonalý, ale díky laxní konkurenci stále nemá sobě rovného.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole