Uživatel nepřihlášen
      

Assassin’s Creed 4 - výlet po Karibiku s trochou toho plundrování

Úterý 12.11.2013 14:00 - Autor: Daniel "corfer" Mazura - Rubrika: Recenze Recenze Assassin’s Creed 4: Black Flag

Ubisoft si promluvil do duše a po rozpačité trojce se snaží získat si fanoušky nazpět. Podobně jako hromada tonáže ve hře i pochybnosti o kvalitě jdou v tomto případě ke dnu.

Recenze z hraní PlayStation 3 verze hry

Jedna stopa v písku, druhá stopa v písku a třetí krok spočine na truhle. Kopnutím otevírám kovovou tvrz, která, jak se zdá, skrývá pořádné jmění, neboť na první pohled přetéká zlatem. Omyl, z bedny vypadne 96 reálů (místní měna) a já pokorně, s očima obrácenýma v sloup otočím Edwarda a s plnými kapsami drobných se vydávám nazpět, na loď, kde už čeká moje posádka. Za kormidlem mě moji druzi přivítají, spustí plachty a jak se Jackdaw pomalu rozkymácí, začnou sborovou písní doprovázet mou plavbu Karibikem. V tu chvíli začínám chápat, že přes haldy generického obsahu, má Assassin´s Creed IV: Black Flag srdce ze zlata. Ta omáčka kolem se možná tolik netřpytí, ale jádro odráží tolik světla, že oslní nejednoho zkušeného piráta pachtícího se za kořistí!

Jak pirát k řemeslu asasína přišel

Čím blíže bylo vydání nejnovějšího Assassin´s Creed, tím více jsem mu věřil, že dokáže (doslova) fouknout trochu větru do plachet již trochu zašlé série. Netvrdím, že třetí díl úplně vyhořel, jen se domnívám, že mytologie světa, s níž tahle série přišla, už se prostě začala kazit, až ve čtyřce naplno zplesnivěla a stala se z ní trapná vsuvka ze současnosti. Bohudík, mimo Karibik strávíte skutečně minimum času, což je jednak dobře, a jednak to nechá vyniknout hlavní pirátskou linku, která představuje právě to, co z Black Flag dělá vynikající hru plnou situací, jež nepřipomínají klišé ani těm nejzarytějším haterům.

Edward Kenway touží po bohatství, nezáleží mu na prostředcích, kterých při jeho obstarávání využije a tak trochu mu schází charakter. Ne jako Connorovi ze třetího dílu, jehož bakelitová nátura nakrkla nejednoho fanouška série. Spíše jde o to, že Edward není pomstychtivý nelítostný zabiják, ale floutek, který daleko více připomíná Ezia bez toho patetického hnacího motoru ,,zabili jste mi rodinu“. Mně osobně Edward sednul na výbornou, a když jsem zkraje mluvil o svěžím větru v sérii, měl jsem na mysli i jeho.

"Bohudík, mimo Karibik strávíte skutečně minimum času, což je jednak dobře, a jednak to nechá vyniknout hlavní pirátskou linku, která představuje právě to, co z Black Flag dělá vynikající hru plnou situací, jež nepřipomínají klišé ani těm nejzarytějším haterům."

Přitom až s bezchybnou ironií si Edward opatří ten značkový asasínský kostým. Bez jakýchkoliv spoilerů řeknu, že po pirátsku. A po pirátsku jede celá hlavní story, přitom postavy, které Edward potká jako ,,přátele“, jsou povětšinou jen variace na jeho osobu, čímž samo sebou nekritizuji lenost autorů, ale naopak chválím výjimečný talent tvořit tematické postavy, jejichž ksicht jen tak nezapomenete.

Asasínský podtext s hledáním místa zvaného Observatoř pak proplouvá kolem, aniž by rušil a dodává kapku mystična do jinak velmi uvěřitelného děje. Podíl na zajímavosti mají i velmi dobře napsané dialogy, jejichž průběh sice často sklouzne ke klasickému ,,dost řečí, už teď je pozdě“, ovšem daleko častěji jejich průběh překvapí a nakopne už tak parádní atmosféru.


Doma na lodi

Přeci jenom největší změnu oproti předchozímu dílu představuje vaše loď. Samozřejmě, ve trojce jste se v kůži Connora také zmítali ve vlnách. Teď ale vaše briga Jackdaw představuje středobod zdejšího vesmíru. Plní totiž roli dopravního prostředku, bez něhož byste se, ruku na srdce, po Karibiku daleko nedostali. Navíc všechno, co ve hře provádíte je více či méně svázáno právě s vaší lodí, kterou lze vylepšovat jak po stránce výkonnostní, tak po stránce vzhledové. Není tedy problém, pokud jste vybaveni patřičnou sumou a materiálem, vylepšit vše od kormidla, přes kanóny, po vzor na plachtě.

Podobné úpravy musíte podstoupit, pokud se chcete šplhat po potravním řetězci výše. V základní podobě bude vaše plavidlo stačit jen na ty nejmenší lodě, jejichž náklad vám slávu a bohatství nepřinese. Právě námořní bitvy se španělskou a britskou flotilou vám ale pomůžou vylepšit Jackdaw natolik, že se v klidu utkáte s celými konvoji. Nakolik jsou podobné situace realistické, to nechám na posouzení expertům, sám jsem však s uvěřitelností problém až na drobné výjimky neměl.V praxi tedy útočíte na lodě plné cenného nákladu, který posléze buď zpeněžíte, nebo využijete při vylepšování lodi.  Samotné souboje jsou opravdovou herní parádou. Perfektní ovládání lodí známe z minula, námořní akce se pořád neomrzela, za což mohou jak nové prvky, tak pirátská atmosféra, která loďstvu přeje daleko více než posledně. Umí to asi jenom Black Flag – utkat se za mohutné bouře v několika metrových vlnách s lodí, která připomíná spíše pevnost než plavidlo, za burácení hromů, praskání trupu a výbuchu střel, to je opravdu něco nového na trhu.

Na druhou stranu ani skvělé mořské části Assassin´s Creed IV se drobné nedostatky nevyhnuly. Tak například množství lodí, které na své pouti potkáte. Vážně to v Karibiku vypadalo jako na jižní spojce po ránu? Skutečně piráti doslova zakopávali o nechráněné lodě plné nákladu? Škoda. Ze hry se pod množstvím lodí vytratila jakákoliv radost z nově objeveného cíle a namastit si kapsu tak v AC IV znamená odrazit od břehu a vybrat si…¨

"Dalo by se říci, že jakmile dojde na plíživý postup, hra až příliš začne smrdět rukou designéra."

Na suchu to známe

Oproti námořnímu dobrodružství ovšem složka na souši kopíruje trojku, a když říkám kopíruje, tak myslím i se všemi nešvary. Jestliže na lodi opravdu zažijete něco neotřelého, na nohou asasín předvádí klasiku, která sice malinko zvýšila důraz na stealth, pořád se ale většinou akce klidně prosekáte. Když už jsem zmínil stealth, mám na mysli úplně stejné herní principy jako v předchozím díle, tzn. velmi nemotorné a jednoduché mechaniky, kdy veškerý tichý postup praktikujete za pomoci vymezených prostor, kde se lze schovat. Potíž je v tom, že taková roští, kupky sena a další schovávačky rozmístili autoři v misích velmi lineárně a pokusy o hráčovu invenci se trestají zpravidla spuštěním poplachu.

Dalo by se říci, že jakmile dojde na plíživý postup, hra až příliš začne smrdět rukou designéra. Šermířské souboje jsou sice velmi jednoduché stále, ovšem hrají se dobře, vypadají dobře a hlavně jsou zábavné. To samé se nedá říci o tiché likvidaci nepřátel, která sebou nese i řadu úsměvných momentů. Nepatřím mezi ty pitomce, kterým vadí, že asasín v roští prostě musí dělat hluk. Takovou věc beru jako povinnou berličku designéra. Když ale Edwardovi z keře čouhá celá hlava a metr před ním nečinně stojí britský voják, něco není správně.

"Historickou akurátnost si pak neodvažuji řešit, neboť ta je v případě hry, kde spolu bojují asasíni a templáři v Karibiku stejně na vedlejší koleji."

Nerad bych, abyste nabyli mylného dojmu, že jen kritizuji. Pořád akce působí áčkově, a jakmile k ní přičtete i novinky jako kupříkladu flusačku, kterou Edward získá od svých asasínských ,,kamarádů“, bavit se budete, na to sázím všechny karibské papoušky.

Na svých cestách navíc Edward navštíví řadu zajímavých přímořských měst. Havana na Kubě, nebo Kingston na Jamajce jsou moc pěkné turistické destinace. Na překrásnou renesanční Itálii ze dvojky sice nemají ani náhodou, ale řekněme si to na rovinu, co na ni má? Historickou akurátnost si pak neodvažuji řešit, neboť ta je v případě hry, kde spolu bojují asasíni a templáři v Karibiku stejně na vedlejší koleji.

...
Délka: ...
Assassin’s Creed 4: Black Flag - 101 trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Truhly, poklady a další aktivity

Nebyla by to hra v otevřeném světě, aby nenabídla spousty obsahu, který je určen k vedlejšímu vyžití. Za zmínku stoprocentně stojí harpunování. Abych řekl pravdu, pokaždé když byla možnost po cestě něco ulovit, zúčastnil jsem se zajímavé minihry s chutí a ani po nějakých dvaceti hodinách hry jsem se jí nevyhýbal. Obligátní hledání truhel a další spousty sběratelských předmětů pak samozřejmě nechybí.

Celkem dobře se autoři poprali i s opakujícími se úkoly. Obával jsem se, že generičnost přebije vynikající základ a utopí hru v oceánu nudy. Naštěstí se vedlejší úkoly většinou povedly, a když už se opakují, mají tendenci pokaždé přihodit něco nového. Nejlépe se to ilustruje na dobývání pevností, což možná není úplně vedlejší aktivita, nicméně zopakujete si ji poměrně často. Postup sice není kdovíjak objevný, alespoň však zevnějšek a síla tvrzí jsou různé a jejich dobývání tak není nudná fraška.

Ostrovní nádhera

S každou novou hrou na dosluhující generaci konzolí stále více cítím, jak moc už potřebujeme nové konzole a nové technické možnosti. Black Flag ale takovou hrou není. To, co se povedlo Ubisoftu vymáčknout z old-genu, zasluhuje obrovskou pochvalu a po GTA V se jedná o další překrásnou hru. Samozřejmě, rádi bychom už vyšší rozlišení textur a ostrost, ovšem při pohledu na vodu uznale pokývá hlavou i člověk, jemuž na technickém zpracování jinak nesejde.

Plavby jsou zážitkem pro oči, kde i jinak neoblíbená mlha patří k zážitku a atmosféře ranní cesty. Bouřky jsou pak kapitolou, která by zasloužila vědecký rozbor. No a západy slunce v Karibiku? Neexistuje nic kýčovitějšího. Kolem a kolem se jedná o špičku dnešního hraní na konzolích, přičemž jsem velmi zvědavý, jaký obrázek nás čeká na PC, PS4 a Xbox One.

Za kormidlo a vzhůru do Karibiku

Edward Kenway a pirátská banda okolo opět ukazují, že Assassin´s Creed není úplně vyčpělá značka. Rozhodně se nejedná ani o dojnou krávu Ubisoftu, jak se v posledních letech mohlo zdát. S lodí v hlavní roli můžeme konstatovat, že se sérii vrátila původní svěžest. Jedním dechem ale dodávám, že základní principy se už začaly zajídat. Věřím, že ještě díl či dva si s dobrými nápady vystačíme, do budoucna by to však chtělo nějaké zásadnější změny v hratelnosti.

Assassin’s Creed 4: Black Flag na PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, Wii UHodnocení hry
Skóre hry 8 8/10
Assassin’s Creed 4: Black Flag
» Více o hře
Líbí se nám
  • pirátské dobrodružství
  • že loď pořád baví
  • námořní bitvy
  • vylepšování Jackdaw
  • postavy a hlavně Edward
Vadí nám
  • obsah někdy působí genericky
  • stealth často vypadá komicky
  • jak jsou vody Karibiku plné lodí
Verdikt: Plavili jste se někdy při západu slunce Karibikem na pirátské lodi? Ne? Samozřejmě, že ne! Assassin´s Creed IV: Black Flag je jediná hra svého druhu.
Na Zingu se nachází také dalších 5 uživatelských recenzí hry Assassin’s Creed 4: Black Flag.
Hru ohodnotilo také 491 čtenářů průměrnou známkou 8.6/10.
feldisko (10), patrik669p (10), Stanny (10), D.Josefi (10), joko666 (10), Bayernfan (9), Ornell (10), bibi (10), Showa (10), Thief-CZ (9), CZconnor (10), Draper (10), Icarus (5), MagicFiberCZ (9), LoWier (10), Ssaannkkoo (9), largo (10), Raizo (10), fikus679 (10), Risan (1), corey26 (10), strider01 (9), standik2001 (10), malum j (10), adam1 (10), Vlastimil91 (9), SoulCZ (9), ZemiCZ (9), Ko0bantee (10), czghost98 (9), antiku (7), dusik42 (10), lenuska28 (10), energyzer (10), matafix (9), Falco (9), killer159357 (10), ori63 (10), Hellierer (9), Desmond Miles (10), Lootmaster (7), Bogi_cze (10), Gazzy (9), Sasuke58585 (10), jirotkap (9), Zabijak_CZ (10), VVstormU (10), bhaal (10), maris1111 (10), Killer198 (10), Garrosh (10), theo (9), soldierXXXX (8), daidara (10), SuperPaulieCZ (10), wolffe22cz (10), Smoothie (10), George522 (9), Honzas (10), TwoFace (9), Razzak (7), tomina852 (9), Aveline (10), Cvrnda (8), G.a.m.e.r .65 (10), koudela191 (8), Kato (10), Sedli14 (10), chelseacz (9), Veronique (10), MajklH (10), FAKEing (8), frank britva (9), Xenus (9), Chepa (9), StrikerTH (9), Antidox (8), Praky (10), Luss Assin (10), ACzeMiky (10), dcreep45 (8), LucasInho1991 (10), Dr.Killjoy (9), miro321 (9), Denny (8), DwaneDibbley (7), Assasin (10), Veritas (9), Ľubor Fabian (10), Brokarek (9), Luciferka (9), KET312 (10), Petroň (9), Smejdcz (8), stre3t (6), ShaunHastings (9), HrobarHoubarCZ (9), Cagi (10), petronelus (8), DarkDriver (9), Coffee CZ (8), road8 (9), JakER (8), vertigo (9), MrXPlayCZ (10), mattyy1hp (4), poctli96 (10), shifty205 (9), RyanGame (9), Komur Dark (10), selda (8), suvikgamer (6), 23cicer (8), Kalňas (8), Zoliis (9), Bryan (9), Lev216 (10), skaldacz8 (9), Bruce Wayne (10), Hoot (6), martyEF (9), MarkCZ (9), shxrk (9), beeturbo30 (8), Ladny (10), digimaster (10), FesakSX (9), zmrzlinar22 (9), espana (10), Darknight (10), VaeCortez (9), Skallagrim (6), CRYPT (7), Yanni (9), moderní_hráč (10), Kesl (10), Woosdy (9), Ka3el (8), Alfajk (8), HeroeskillerCZE (6), vývrtka (10), Vojta33 (8), pedros (10), K4rm4d0n (8), tomito007 (7), sticka (10), kijař (10), Bayonnet (9), matej.porvol (9), Jarda65 (9), kotlik (6), marten02 (10), Baradej (8), GamerAC (9), Darneth (8), JohnyL3XU5 (8), mjameslp (10), Hodor (9), Hagimo (7), Gabra12 (10), snajx (9), Spinder (9), NintendoNES (8), Epso (5), Kalach001 (8), Killermsik (7), ladousek1 (8), Drexy (10), Veenaa (9), Scarto (9), Johny M. (9), kirito156 (8), CZ_Sniper_CZ (8), Qlour (3), Pospa92 (9), marios350z (10), 0martas0 (9), Luisa (9), Vika (5), CZGeorge (9), Ados15 (9), Tomcus (8), Raden (9), Juraj103 (9), ruziss (8), dopitapetr (8), gumadzus (10), DanekJalůwka (10), mystery (7), Doominnoo (10), DizzyLizzie (9), koldycj (7), RadSBrno (9), Novrt (10), hanis93 (8), MelmanCZ (9), wajdoslavek6 (10), Angle_face (10), JohnnyH (9), hruska (6), Ice Golem (7), kraken7 (9), hej7mi (8), Danigon (9), Davelek (5), Ardis (7), kony97 (6), darkramm88 (10), Marw_von_CZ (8), Koleno (9), Feďa15 (8), Pongi (5), Mustaffa (10), Raiden-CZ (10), Toldo (9), Ripper (9), GTA 5 Fan (8), RodusCZ (5), ThainDegu (5), Terorek (9), CinciCZ (10), Michalien (9), Raverin (7), theDafli90 (9), LanceCZ (6), pol4mi (8), Phill002 (9), Ondrej_V (8), yugo (10), hxxnxs (6), Zani (10), Ananas (8), cactus.cz (8), G4rgamel (10), MafiosoCZ (10), Filip02373 (10), Man1akCZ (10), Maxiklos (10), danur078 (8), Dubisek (6), Helgrind (9), draco666 (6), SgtCepickaCZE (10), GhostkillerxD (8), thundeus (10), Chrom97 (8), Sovjet (8), Ghost_ (10), Freddie (9), Smirnow (10), TheBalcy (10), Odin red Wings (8), risha03 (10), Jesusek123 (10), Blodex (10), matan (7), Tejkr (9), RockMax (6), Camparos (9), Matthew.8 (8), želva (10), Arin (9), Marculino (10), Nick (7), mike03 (10), Krylow (8), Horus (10), PKDMAN (10), Aiden Pearce (10), hozix (9), Parasit (9), Eidam767 (8), opletalpa (10), fallanga (7), Mythix (8), BlackMount (10), Mixam (7), Skutecny.David (10), pierce (10), Stenlly69 (9), Shukram (9), SvkAmen (8), Fernet (9), franki15 (8), hanocri (7), NekoYukki (8), franklin (8), mac12352 (10), Mach (8), LeyaM (5), PredatorCzech (8), Mjay (9), lithrandir (9), Hospodsky (9), Parkysis (7), SamFisher (7), Olisek (8), Tadeo11 (8), Call of duty (6), SweetL.c.King (9), lorix (10), chlupik01 (10), Marrino (9), obivan568 (9), OMG&WTF (2), semtexiiik (9), Machine78 (7), vietcock (8), Kedamirek (8), Ebolus (6), Feny (10), prazak007 (7), Desmond000 (7), Adam-PacIn (9), Dext3r (9), DacMonald (9), aSsAsSiNuS (9), Mourisson (8), TigiBird (8), _marosho_ (9), NoIdea (10), liMonster_Dejv (10), Radek.D (8), CarolineKrny (9), Finch182 (7), pepajs95 (10), Arkuzian (8), svatda (9), obembe (10), GrimReaperCZ (9), Neznamy (9), Nikol (10), Behavioralista (8), Fildus (8), Kangus (8), tommhardy (8), Jencl (8), TheUnderground (9), lukasiino (9), tiberian23 (6), Lazy (9), otaaaa (9), balu (10), s3Cr3 (8), pisto (9), Solda (8), Damaj (9), belasis (10), Vincent_Vega (8), dellavare (9), Gallifreden (9), kurkuma (8), Pepe1986 (8), Game_Sis (10), RedMasterSK (10), Dakh666 (9), Blizz (9), Vergil (9), PavelBGamer (8), xoxy (10), Semuel (2), Pan Ručníček (9), Sutom (10), AviaRa (8), TheDave (8), Balthasar (8), MultiScorey (8), Ondra Kenway (10), Petras (9), jelenD (10), Novisss1 (7), relakstronkest (8), Smuky (6), Luther (9), SweetiePie (10), Ladio89 (9), Montak (10), alesekmoravec (8), davidkkk (8), Blackdiamond96 (10), svubax (9), SAWYER92 (10), Gera (10), Dolero (8), Sofťáček (5), joseph (10), jakero (10), CzePavel99 (9), xScore (10), Ako Suminoe (8), steragery (8), TomiX7 (9), Akiss (7), golema123 (9), Alangor (8), Cormac (10), karathus (10), Gejitka (9), Snow2 (8), Palnus (8), Rys18 (9), geniuz_ (9), Vojtech1141 (8), LuckyBaal (9), HruLeX (9), Exiperus (8), Blackhand47XD (10), M1L4N (6), adalas (8), phoeb83 (8), dartomis (9), skylines (8), miklas (9), NiETa (9), Katie008 (10), matroš (8), CasH1Scz (9), Halalí (9), MachujaNapitchi (8), BlackScorpioncz (9), Gunslinger (8), Smoli12 (8), HentaiLord (6), Modras (10), dantegamer (7), bananomet (9), TheDrifT3r_Cz (9), FranCop (9), Kope (7), Michal Assassin (9), Szczigi (9), šuplík (7), predator.cz (10), garrett0901 (9), cernejstri1 (10), Manyjak (10), Johanides (5), ILayme (8), GeSto (7), dusty (9), DERO (8), HrobarHoubarCze (10), Mafian11102000 (9), El_Scorpio (8), Bouner (8), jamesfreeze (10), dominoraw (9), Lestat19 (10), JackTwoFace (9), elho_cid (9), Kross (7), Carljack (3), Epicek (9), barlow (9), Jimmy_T (9), Zlobo (7), Greca (10), Foxik09 (10), Golradir (8), AjikTali (7), WeirdWorm (7), Siny (9), Lišák (4), lolin666 (8), tiny (8), fordzy (10), havlajs (7), Notd (10), Warchimedes (10), baifi003 (9), Rezet (9), ChristianeQ (7), Kedamir (8), inexet007 (9), kubahaslerka (7), GoOdTiMe (8), Tarik (8), Godxon 1 (10), ejkina (9), KeerGeek (9), Mazzi (9), YosheerCz (10), Deeside (8), Klatic (9), hellogin (7), baelerys (10), Norbi001 (8), Mazuur (7), handa999 (5), CZerv (9), Pepo888 (10)
Před vydáním hru ohodnotilo 48 čtenářů průměrnou známkou 9.2/10.
Kenedz68 (10), riman15 (10), Daniel65911 (10), hitman4774 (10), Bastr1 (10), lukezamek111 (10), connor2 (10), TheRockM (9), sokolik1144 (10), dantegamer (10), Rushi (10), k8nny (10), EddieCZ (9), ILayme (9), limpi (10), tovlasek (5), RUDY (5), Žolík (8), Capitan (10), TheSayt (10), hitman8001 (10), caukyy (10), kened94 (10), KuboKubo (10), Gametypek (10), Silent (9), AmID34D (10), blade1991 (9), Marian3p3 (10), Lukaseagle (10), Tafro (10), Moody7822 (10), Nelinka94 (10), Pepa010 (10), klaz365 (10), tiny (1), Echosword (10), stalkertwo (5), Francík27-CZ (8), Satyr15 (8), Dager31CZ (9), GTAmaniak (9), TreeMapled (9), lumichale (10), worvel (10), TheBarty0 (10), GUNSERKER (10), Boss_Pesek (8)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Assassin’s Creed 4: Black Flag na PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, Wii UScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Assassin’s Creed 4: Black Flag Screenshot ze hry Assassin’s Creed 4: Black Flag Screenshot ze hry Assassin’s Creed 4: Black Flag Screenshot ze hry Assassin’s Creed 4: Black Flag Screenshot ze hry Assassin’s Creed 4: Black Flag Screenshot ze hry Assassin’s Creed 4: Black Flag Screenshot ze hry Assassin’s Creed 4: Black Flag Screenshot ze hry Assassin’s Creed 4: Black Flag

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Assassin’s Creed 4 - výlet po Karibiku s trochou toho plundrování
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
dopitapetr    Feny: No paráda. To jsem hrál taky. :-)dopitapetrdopitapetr5480    7.9.2014 22:23 dopitapetr

Feny: No paráda. To jsem hrál taky. :-)

Feny    dopitapetr: Tak je tam navíc dlc s Aveline.Fenyfeny25524    7.9.2014 16:47 Feny

dopitapetr: Tak je tam navíc dlc s Aveline.

dopitapetr    Feny: Ale nejsem si jistej. Třeba tam nějaké to menší DLC bude. ;-) Každopádně za sebe ti můžu Black Flag doporučit. :thumbup:dopitapetrdopitapetr5480    4.9.2014 16:23 dopitapetr

Feny: Ale nejsem si jistej. Třeba tam nějaké to menší DLC bude. ;-) Každopádně za sebe ti můžu Black Flag doporučit. :thumbup:

Feny    dopitapetr:Děkuju za odpověď, každopádně je cena více než příznivá.Fenyfeny25524    4.9.2014 12:10 Feny

dopitapetr:Děkuju za odpověď, každopádně je cena více než příznivá.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

dopitapetr    Feny: Podle mě jen základní hru. ;-)dopitapetrdopitapetr5480    4.9.2014 12:01 dopitapetr

Feny: Podle mě jen základní hru. ;-)

Feny    Prý je teď na PS store Assassin's creed black flag Standard edition bundle v akci za 549 kč. Nevíte někdo co to všechno obsahuje?Fenyfeny25524    4.9.2014 10:16 Feny

Prý je teď na PS store Assassin's creed black flag Standard edition bundle v akci za 549 kč. Nevíte někdo co to všechno obsahuje?

CZconnor    jopjl:
Zkus začít hrát odznova ;-) :-D.
CZconnorczconnor20481
    1.1.2014 13:12
CZconnor

jopjl:
Zkus začít hrát odznova ;-) :-D.

jopjl    lidi prosím pomoc při zpuštění hry nebyl žádný problém ale po dokončení jedné vzpomínky se hra zasekne na načítání a dělá to vždycky poradte prosímjopjljopjl25599    1.1.2014 10:44 jopjl

lidi prosím pomoc při zpuštění hry nebyl žádný problém ale po dokončení jedné vzpomínky se hra zasekne na načítání a dělá to vždycky poradte prosím

burcha    RUDY Není zač :-) Rád jsem pomohlburchaburcha5158    19.12.2013 02:10 burcha

RUDY Není zač :-) Rád jsem pomohl

RUDY    burcha: Dík moc. :thumbup:RUDYrudy3807    19.12.2013 02:09 RUDY

burcha: Dík moc. :thumbup:

burcha   2x   Rudy Edward Teachburchaburcha5158    19.12.2013 02:07 burcha

Rudy Edward Teach

RUDY    burcha: A ako sa volá svojím vlastným menom?RUDYrudy3807    19.12.2013 02:02 RUDY

burcha: A ako sa volá svojím vlastným menom?

burcha    RUDY Černovousburchaburcha5158    19.12.2013 01:54 burcha

RUDY Černovous

RUDY    Prosím Vás, ktorý pirát vlastní lod Queen Anne's Revenge? Dík. :thumbup:RUDYrudy3807    19.12.2013 01:52 RUDY

Prosím Vás, ktorý pirát vlastní lod Queen Anne's Revenge? Dík. :thumbup:

CZconnor    dcreep45:
Jak co neudá ? Jo uz to chapu, ja myslel udat. Udalost mne napadla az ted.
CZconnorczconnor20481
    3.12.2013 16:25
CZconnor

dcreep45:
Jak co neudá ? Jo uz to chapu, ja myslel udat. Udalost mne napadla az ted.

dcreep45    Ano sice to vysvětli co se stalo po AC3 , ale nijak moc se to nerozvine a moc se toho neudá.dcreep45dcreep4516096    3.12.2013 13:14 dcreep45

Ano sice to vysvětli co se stalo po AC3 , ale nijak moc se to nerozvine a moc se toho neudá.

Smuky    killer159357 : Nevím jak ty ale mě jde se při pádu chytnout . A to běhaní si můžeš přenastavit . Takže no stres :)Smukysmuky12123    2.12.2013 18:18 Smuky

killer159357 : Nevím jak ty ale mě jde se při pádu chytnout . A to běhaní si můžeš přenastavit . Takže no stres :)

killer159357    Mě štve ovládání ve kterém zmizelo chycení se při pádu a běhání přes shift je noční můra .killer159357killer15935710284    2.12.2013 18:05 killer159357

Mě štve ovládání ve kterém zmizelo chycení se při pádu a běhání přes shift je noční můra .

burcha    co mě snad nejvíc sralo ted na Black Flag jsou mise, úkoli ... pořád jen samí ... Sleduj ho ! a taktéž se furt muselo odposlouchávat ....burchaburcha5158    2.12.2013 17:52 burcha

co mě snad nejvíc sralo ted na Black Flag jsou mise, úkoli ... pořád jen samí ... Sleduj ho ! a taktéž se furt muselo odposlouchávat ....

Smuky    Desmond Miles : Podle mě je pořád nejlepší AC II ale AC IV BF je asi na stejné úrovni jako AC II . Řekl bych že oba dva díly jsou na prvním místě ale AC II je pro mě prostě lepší , ale ne o moc .Smukysmuky12123    2.12.2013 17:40 Smuky

Desmond Miles : Podle mě je pořád nejlepší AC II ale AC IV BF je asi na stejné úrovni jako AC II . Řekl bych že oba dva díly jsou na prvním místě ale AC II je pro mě prostě lepší , ale ne o moc .

Desmond Miles    dcreep15
Dit Observator byla dostatecne vyuzita , a pritomnost vysvetluje co se stalo po Ac 3 , ale ukazuje i mnohem vic . Podle mne nejlepsi dil ze serie
Desmond Milesdesmond-miles17917
    2.12.2013 15:15
Desmond Miles

dcreep15
Dit Observator byla dostatecne vyuzita , a pritomnost vysvetluje co se stalo po Ac 3 , ale ukazuje i mnohem vic . Podle mne nejlepsi dil ze serieKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

dcreep45    Jako fanoušek serie jsem byl na 4 dil celkem pesimisticky kvuli piratskemu námětu. Ze začátku mne hral opravdu moc nebavila. Časem si mne ovšem ziskala až jsem se do ní zažral tak že jsem ji dohral za 3 dny. Třetí den mne ale čekalo zklamani. SPOILERS . Opravdu nevyužity potencial přibehu. Observatoř mohla byt vice propojena s 1 civilizaci a čekal jsem v ni cosi epickeho, ale stala se prakticky jen obyčejnym pokladem. Dějova linka v přitomnosti spiše jen vysvětlila co se dělo kousek po 3 dilu a byla na muj vkus až moc jednoducha. Celkově na mne hra pusobi spíše jako dlc ke 3.dcreep45dcreep4516096    1.12.2013 23:07 dcreep45

Jako fanoušek serie jsem byl na 4 dil celkem pesimisticky kvuli piratskemu námětu. Ze začátku mne hral opravdu moc nebavila. Časem si mne ovšem ziskala až jsem se do ní zažral tak že jsem ji dohral za 3 dny. Třetí den mne ale čekalo zklamani. SPOILERS . Opravdu nevyužity potencial přibehu. Observatoř mohla byt vice propojena s 1 civilizaci a čekal jsem v ni cosi epickeho, ale stala se prakticky jen obyčejnym pokladem. Dějova linka v přitomnosti spiše jen vysvětlila co se dělo kousek po 3 dilu a byla na muj vkus až moc jednoducha. Celkově na mne hra pusobi spíše jako dlc ke 3.

CZconnor    largo:
Jak odpovídá ?
CZconnorczconnor20481
    25.11.2013 21:28
CZconnor

largo:
Jak odpovídá ?

largo    myslím že ubisoft ví že z loděma byl velký pokrok, a proto si myslím že to bude v japonsku tenhle díl nato taky odpovídálargolargo13709    25.11.2013 20:27 largo

myslím že ubisoft ví že z loděma byl velký pokrok, a proto si myslím že to bude v japonsku tenhle díl nato taky odpovídá

Desmond Miles    Mne hlavne zajima jakej bude soubojovej system v budoucnu , protoze kazdej soubojoven system se drzel 2 dilyDesmond Milesdesmond-miles17917    25.11.2013 16:22 Desmond Miles

Mne hlavne zajima jakej bude soubojovej system v budoucnu , protoze kazdej soubojoven system se drzel 2 dilyKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

vertigo    dopitapetr: To rád slyším, že se ti to líbí :-) Hraju už přes dva týdny a jsem u sedmý sekvence a to je dáno tím, že furt šmejdím, hledám poklady, poté se kochám Mayskýma ruinama :-) Jen mě zajímá kam to povede u dalšího dílu s tou hratelností-najednou si to bez těch lodí nedovedu představit, no Ubisofti už něco vymyslej, jako vždycky :-)vertigovertigo8493    25.11.2013 16:16 vertigo

dopitapetr: To rád slyším, že se ti to líbí :-) Hraju už přes dva týdny a jsem u sedmý sekvence a to je dáno tím, že furt šmejdím, hledám poklady, poté se kochám Mayskýma ruinama :-) Jen mě zajímá kam to povede u dalšího dílu s tou hratelností-najednou si to bez těch lodí nedovedu představit, no Ubisofti už něco vymyslej, jako vždycky :-)

dopitapetr    Aveline, Vertigo: Předchozí díly jsem sice nehrál, ale AC 4 mě naprosto uchvátil. Mám nahráno nějakých 15 hodin a ještě nejsu ani ve třetině hry. Snažím se plnit všechny vedlejší úkoly a hledat veškeré truhly a poklady. Prostě super. :-)dopitapetrdopitapetr5480    25.11.2013 15:48 dopitapetr

Aveline, Vertigo: Předchozí díly jsem sice nehrál, ale AC 4 mě naprosto uchvátil. Mám nahráno nějakých 15 hodin a ještě nejsu ani ve třetině hry. Snažím se plnit všechny vedlejší úkoly a hledat veškeré truhly a poklady. Prostě super. :-)

vertigo    Aveline: Nezbývá než souhlasit, jsem na tom stejně :-)vertigovertigo8493    25.11.2013 15:17 vertigo

Aveline: Nezbývá než souhlasit, jsem na tom stejně :-)

Aveline    Parádní, překrásná hra. grafika je nádherná. Pro mě nejlépe vypadající díl ze všech a hratelnost je taky dobrá. Lehce se to ovládá. Líbí se mi, že Edward Kenway není klasický assassin zabiják, ale normální pirát, který využije oblek a schopnosti ke svému obohacení. Je dobré, že zasadili 4 pokračování hry do karibiku. Karibik vypadá úchvatně, velká změna oproti předchozím dílům a velké oživení série. A volný svět je taky moc fajn ( spousty obsahu, zajímavé minihry, hledání truhel a dalších a dalších sběratelských předmětů ) . Hra na spousty hodin. :thumbup:Avelineaveline23158    25.11.2013 12:11 Aveline

Parádní, překrásná hra. grafika je nádherná. Pro mě nejlépe vypadající díl ze všech a hratelnost je taky dobrá. Lehce se to ovládá. Líbí se mi, že Edward Kenway není klasický assassin zabiják, ale normální pirát, který využije oblek a schopnosti ke svému obohacení. Je dobré, že zasadili 4 pokračování hry do karibiku. Karibik vypadá úchvatně, velká změna oproti předchozím dílům a velké oživení série. A volný svět je taky moc fajn ( spousty obsahu, zajímavé minihry, hledání truhel a dalších a dalších sběratelských předmětů ) . Hra na spousty hodin. :thumbup:

dopitapetr    Přemýšlím, jestli ten Uplay Pass vzhledem k pozdějšímu prodeji hry aktivovat. Online to hrát nejspíš nebudu. Nevíte, jestli to přináší i nějaké nové věci a výhody do singlu?dopitapetrdopitapetr5480    25.11.2013 12:00 dopitapetr

Přemýšlím, jestli ten Uplay Pass vzhledem k pozdějšímu prodeji hry aktivovat. Online to hrát nejspíš nebudu. Nevíte, jestli to přináší i nějaké nové věci a výhody do singlu?

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (59 příspěvků), Jaký monitor? (22 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12147 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Killing Floor 2 (44 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Metal Gear Survive

Recenze - 23.2.2018
 
Metal Gear Survive

Konami si pro nás připravilo hru, ve které musíte přežít. Nebo lépe řečeno: kterou musíte přežít. Tak snad příště…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Monster Energy Supercross

Recenze - 22.2.2018
 
Monster Energy Supercross

Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole