Uživatel nepřihlášen
   

Medal of Honor – nudná válka, zábavná klání

Úterý 19.10.2010 12:00 - Autor: Roman "RB" Bičan - Rubrika: Recenze Recenze Medal of Honor

Spousta lidí zainteresovaných do vývoje Medal of Honor s oblibou tvrdila, že letošní Call of Duty to bude mít těžší, než obvykle. Ze začátku jsem tomu i věřil. Po důkladném proklepnutí singleplayeru i multiplayeru ovšem vím, že je to pouhé zbožné přání. Skutečnost je bohužel jinde.

...
Délka: ...
Medal of Honor - Launch Trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Singleplayer plný nepříjemných překvapení

Říká se, že nic není černobílé, jelikož všechno má vedle nepříjemných záporů i své kladné stránky. V herním průmyslu je toto rčení poměrně časté, avšak najdou se i výjimky, z nichž může sršet genialita a bezchybnost, nebo naopak velké zklamání. Proč to zmiňuji právě teď? Singleplayer Medal of Honor totiž z pomyslné kvalitní lajny vybočil po celou dobu hrání a nabízí tak jen další bezduché ničím nezajímavé střílení (tentokrát Talibánců), kterému chybí to hlavní – koření drsného konfliktu a napumpovaná atmosféra, jež se postupně uvolňuje. Tedy přesně to, na čem vždycky stavěla konkureční série Call of Duty.

Čekáte-li od Medal of Honor nápaditou frenetickou akci plnou velkých přestřelek, v nichž nechybí ohlušující výbuchy granátů a řev raněných, chcete toho zřejmě příliš. Ačkoliv nám tohle autoři neustále slibovali, pravda se zakotvila ve zcela jiných vodách. Singleplayer mi jako přes kopírák připomíná Battlefield: Bad Company 2, jenž vykrádal konkureční tituly a vedle zničitelného prostředí jste v něm něco zajímavého hledali marně. S příšernou kvalitou se ještě spojila opravdu nízká herní doba a bylo vymalováno na černo.Stejné pocity mám nyní i z Medal of Honor. Jen s tím rozdílem, že tady není ani ten destrukční model, s nímž se dalo vcelku dobře pobavit. Kde jen nastala ta osudová chyba? Tvůrci se snažili obšlehnout pár momentů z her podobného ražení, implantovat je náhodně do kampaně, ale zapomněli na to nejdůležitější – na samotnou krvelačnou akci. Omezili počet nepřátel, zvýšili obtížnost a co je nejdůležitější, příběh se odehrává převážně na pustých nezajímavých pláních. To by samozřejmě ještě nemuselo znamenat, že je hra vyloženě špatná. Děj je na motivy skutečných událostí, autorům pomáhali vojácí z povolání. Přesto je i tento aspekt zanedbán a nikterak vás nežene dál.

Umělá filmovost

Zatímco Call of Duty má tendenci přikovat vás k televizním obrazovkám, případně monitorům a linku projet na jeden zátah, Medal of Honor nic takového nenabízí. Nebudu lhát, v některých pasážích (zejména ke konci) jsem se nudil a závěr již přímo očekával. Finální titulky naskočily po necelých pěti hodinách, což je skutečně málo. Přiznám se, zase tak moc mě to neiritovalo – když vás něco nebaví, jste rádi, že to máte konečně z krku. Příběh není vůbec zajímavý. Stanete se součástí malých operací a většinu hry si projde buď ve čtyřech, nebo ve dvou. Jednotlivé postavy však nikdy blíže nepoznáte.S vojáky nesdílíte strach ani napětí, mnohdy vás nezajímá jejich osud, jejich další kroky. Já si dokonce nezapamatoval ani jména, neboť to nebylo zapotřebí. Autoři se snažili kampaň osvěžit pasážemi, kdy například využíváte bomby naváděné laserem. Vezmete do ruky dalekohled a označujete nepřátelská vozidla s kulomety nebo obrněnce, načež přiletí raketa a srovná je se zemí. DICE stejný systém využívalo v Bad Company 2 – tam se to ovšem rovněž nepovedlo a podobné situace byly spíše na obtíž. Kladně bych nicméně hodnotil misi ve vrtulníku (škoda, že jej nemůžete ovládat sami), která však mohla obsahovat více různorodých úkolů.

Když už to vypadá, že se schyluje ke grandiózní velkolepé misi, nic z toho stejně není. Na začátku jedné takové jste na palubě transportní helikoptéry, načež proběhne vysazení do pusté a vypráhlé pláně. Efektně vybíháte ven a zastavujete se po boku spojeneckých druhů. Kontrolujete okolí, nikde ani talibánská noha. Klídek, pohoda. Velitel uděluje rozkazy, načež kolem proletí dávka svištících nábojů. Jeden z vrtulníků odlétá a znenadání ho zasáhne střela z RPGčka. Rozezní se další výstřely, kolem začnou vybuchovat dělostřelecké granáty a vy se společně s dalšími vojáky vydáváte rychlým úprkem kupředu. Parťák vedle to koupil, zdravotník jej odtahuje do bezpečí. Atmosféra jako řemen. Je tady ale jeden háček. Gamepad je položený na stole a vy bohužel nehrajete, nýbrž celou událost sledujete.


Kvalita si žádá čas

Dalším problémem je velmi častý výskyt skriptů, které občas nefungují tak, jak by měly. Připevňoval jsem výbušninu na nepřátelský náklaďák. Parťák mě vysílačkou upozornil, že jen pár metrů od mého stanoviska pochoduje dvoučlenná hlídka Talibánců. V tu chvíli jsem samozřejmě nevěděl, kde přesně, takže jsem obešel transportní vůz, abych se lépe podíval. Spatřil jsem dva vyzbrojené znepřátelence, kteří prošli asi metr ode mě, aniž by zareagovali. Pozoroval jsem je tedy ještě chvilku, zamířil a dvěma dávkami do hlavy každého „uspal“. Těžko se pak můžete do takové hry ponořit. Podobné chybičky prostě vytrhnou z víru děje.

To ani nemluvím o dalších technických nedostatcích. Často se například zasekáváte o neviditelné zídky. Jednou jsem kvůli tomu dokonce musel restarovat misi. Kolega otevřel dveře, prošel na druhou stranu, ale já už se k němu nedostal. Mezi prahy jsem se zasekl a nemohl projít. Autoři měli pravděpodobně hodně naspěch, detaily se nikterak nezabývali a singleplayer spíchli velmi rychle. Svědčí o tom i opravdu krátká herní doba, která se na nejnižší obtížnost zastaví i před hranicí pěti hodin. Kampaň je navíc uměle protáhována obtížnějšími pasážemi, kvůli nimž na jednom místě opakovaně umíráte. Checkpointy jsou rozmístěny povětšině případů správně, v těch nejdrsnějších situacích však bohužel ne.Ještě než začnu rozebírat multiplayer, zhodnotím hru pro jednoho hráče. Vzhledem k tomu, že každou část tvořilo jiné studio a použilo jiný engine, jedná se prakticky o úplně odlišné tituly. Singleplayer mě nepotěšil a ani nenadchl. Po celou dobu hraní se dostavovalo velké zklamání  a s tím spojená nuda. Tvůrci se dopustili mnoha radikálních chyb a stvořili lehce nadprůměrnou akci z pohledu první osoby, která výjimečný a intenzivní zážitek nabídne jen stěží. Na Xboxu 360 navíc framerate padá (zejména při misi s helikoptérou), grafika není vůbec oslnivá a propracovaná. Singleplayer je v případě Medal of Honor odpudivý. Doslova.

Napraví multiplayer reputaci?

V poslední době je multiplayer v mnoha titulech ten nejvýznamější aspekt. Ačkoliv si jej v MoH vzali na starosti zkušení tvůrci z DICE (série Battlefield) a použili svůj engine, měl jsem jisté obavy. Od začátku nám bylo vtloukáno do hlavy, že na rozdíl od Bad Company 2 máme očekávat rozlohou menší mapy a naoplátku si užít daleko akčnější a svižnější zážitek. To je také splněno. Kdekdo by dokonce mohl tvrdit, že multiplayer Medal of Honor je příjemným mixem Call of Duty a právě zmiňovaného Bad Company 2. Destrukci však autoři potlačili. Příčinou může být právě velikost jednotlivých map.Před započnutím každého klání dostanete na výběr ze tří odlišních typů vojáků. Standard v podobě Riflemana (střelce) si zvolí hráči, kteří chtějí být přímo ve víru války, ale vedle toho potřebují mít po boku též účinnou zbraň na dálku. Spec Ops ve svém vybavení najde automatickou pušku s rychlou kadencí, čímž má navrch v soubojích nablízku, ovšem ztrací výhodu proti vzdálenějším cílům. Snipera pak zřejmě nemá smysl představovat, jelikož jeho vlastnosti jsou zcela zjevné. Osobně bych doporučil všechny třídy vyzkoušet a rozhodnout se podle toho, co vám nejvíc sedí. V určitých módech je ovšem lepší typy vojáků kombinovat podle situace.

Abyste ale dokázali protivníkům oponovat, je třeba ze začátku zatnout nervy a žebříček skóre ignorovat. Po vzoru BF:BC2 a nejnovějších dílů Call of Duty obsahuje hra levelování. Když poprvé spustíte jeden z módů, jste absolutní nula a máte jen to nejzákladnější vybavení (primárka, sekundárka, kouřový granát, tříštivý granát či granátomet). Zabíjením, obsazováním bodů, ničením nepřátelských objektů a dalšími zvrhlostmi získáváte zkušenostní body a dostávate nové věcičky, které vás udělají silnějším. Na rozdíl od jiných her jsem ocenil, že na vysoký level se dostanete poměrně rychle – řádově za pár hodin hraní.Různorodých map si autoři připravili dostatek. Zabojujete si na poušťní vojenské základně, v rozbořeném městě, ve vyprahlé krajině, v zasněžených horách a rovněž v malé vesnici, která je obestavená útesy. Za pár chvil si zapamatujete jejich terén, kudy lze provést nejlepší postup apod. Nicméně, mrzelo mě, že se našla spousta míst, na nichž se hráči mohli zakempit a odstřelovačkou zabíjet nic netušící pěšáky. Sniperky jsou účinné, většinou padáte k zemi po první přesné ráně. Bezpečný postup je tak značně omezený a kolikrát si rozmyslíte, zda nebude lepší zastavit se a čekat na příchod nepřátel skrze připravený zaměřovač.

Otravné killstreaky

Pakliže střílíte jednoho protivníka za druhým, dostanete „malou“ odměnu v podobě killstreaků. Dalekohledem zaměříte místo, na nejž se o pár sekund později začnou sypat ničivé rakety. Pokud stále nezemřete, otevře se ještě ničivější bombardace, poté i naváděná střela. Ono to sice působí skvěle, ale jakmile se stanete lovnou zvěří právě vy, pocítíte, že to taková vyhra zase není. Mapy jsou malé, vyvýšených míst je mnoho, takže nepřítel bez problémů sešle pár pozdravů na hlavy. Jestliže má štěstí, udělá to za pár sekund znovu. A později opět. Tři smrti, proti nimž se nemůžete ubránit – frustrace.


Přesto všechno bych multiplayer jednoznačně pasoval do toho nejlepšího, co v novém Medal of Honor můžete najít. Zabáva, svižnost a rychlost se cení. Herních módů je dost (tým vs. tým, hardcore, bránění/obsazení pozice, vlajky a zničení/ubránění různých objektů). Nelze si však zvolit mapu, hra sama vybere vhodnou relaci. Použití enginu Frostbite zaručuje lepší grafiku a plynulejší chod, což je zcela jistě dobře. Medal of Honor si pořiďte jen kvůli multiplayeru, singleplayer je zklamání. Nebo víte co? Počkejte raději na vydání Call of Duty: Black Ops a až poté dejte zelenou jednomu z těchto titulů.

Medal of Honor na PC, PS3, Xbox 360Hodnocení hry
Skóre hry 7 7/10
Medal of Honor
» Více o hře
Líbí se nám
  • multiplayer
  • rychlost levelování
  • různorodost multiplayerových map
  • počet módů
Vadí nám
  • singleplayer
  • jednotvárnost prostředí
  • délka kampaně
  • chyby a nedodělávky
  • lehce zastaralá grafika
  • občas nízký framerate
Verdikt: Od Medal of Honor se očekávalo mnoho. Singleplayer zklamal na celé čáře, chyběl mu zápal, inovace a dravost. Multiplayer sice hodnocení o něco málo zvedá, i tak jsem ovšem očekával daleko více. Takhle si musíme počkat ještě pár týdnů na Call of Duty: Black Ops a celou eskapádu uzavřít soubojem.
Na Zingu se nachází také další 3 uživatelské recenze hry Medal of Honor.
Hru ohodnotilo také 317 čtenářů průměrnou známkou 7.3/10.
RB (7), indi (8), Ironix32 (9), WoLf-Cz (8), Brandy (5), CiCu (6), Fildus (7), Hektorus-522 (7), andrew931 (8), Stig.r84 (8), Chcankki (7), ThifferX (8), cony89 (6), marten01 (7), Cvrnda (8), Smejdcz (5), Playman (7), Afterman (9), Pellito (8), DreeDex (6), Electro (7), Killer-X (10), Laky (5), corey26 (8), ozzyozzy (7), Shimmy (7), NIKIS (10), Kakashi (9), ZemiCZ (9), Thomas (8), Hammers (9), Silverine (7), Flak88! (8), Sectr (7), -R.I.P- (6), Soap MacTavish (10), lordjakub (6), Ctira.d (7), czdwarf (9), KOKOT (1), Eduardo (8), DANIELPES (10), Olomer (6), Rambo (10), asty11 (8), *Kmotr* (10), Axon (5), D3VL3R (7), ShardCZ (9), SeCeS (10), jyb69 (7), Alcatraz (9), Buddha (9), Robert1106 (7), goonerknight (7), Mazarox (8), Buchtič (8), Vlastimil91 (8), Arkham (7), Bunhead (10), SweetL.c. (8), Javo26 (8), Mike005 (9), Trongix (7), Hades47 (5), Icewind (7), nicitelp117 (10), drone (9), Pg-Ine-24 (10), Trololol (10), rronaldr (4), _Immortall- (9), PlayerOfGame (9), Lizaby (7), ZohaN (10), Ados15 (7), gigik (9), Satris (5), FreeKiller (8), Exekucnak (9), SmH83 (6), marek1998mw3 (7), Kvip (8), Zuben45 (7), darknoon (8), Bela (9), dom15CZE (5), Infinity (5), Bargud (6), MacTavish (9), Chipsonator (8), Drobkins (7), Ferrar (8), actros007 (8), Stixxy (9), kajomonek (9), žemla (9), Zabiják.cz (8), stuntman (6), Matysek7777 (7), Till (6), Falco (8), itomas (9), Kane (8), bounty[cz] (7), mara9 (7), Hrot85 (9), Hejda (1), sido (8), lojkis17 (10), MelmanCZ (7), midder (6), Dezider (10), Fejfi (8), Blizz (5), morfin (9), jesusek (6), bedikk (8), James (7), kened94 (10), Piskot CZ (8), M4S4CR (8), Bubakh (8), dex1o(^_^)o (8), Zinzin (8), mrtvola369 (10), jojo211 (9), Dwayne (9), lukashkcz (9), ChiLLi_Master (7), Groon (8), Ycos (4), Technologi (5), tomthirane (8), Gerald of Rivia (8), Jano77 (5), K4rm4d0n (8), war100 (10), Beastmaster4 (9), quiktimeleft (7), Praky (8), nero (5), CrosS_VamP (7), Killerman52 (8), obivan568 (8), lepšínežty (7), L_amak (4), crash01 (8), janekts1 (10), lukezamek111 (9), HungryCub (8), ostrostrelec (9), predator.cz (9), JackOhio (4), SeanDevline (7), vincentlucille (8), Lumicko (5), Spark (8), FrankySVK (9), Capone24 (7), Cmoud94 (9), strasiak (6), Krausik (8), klesla (5), jadav (7), ivankrato (3), hitman8001 (7), Xenus (10), TheSpeedding (8), Mikovec (1), hujmulokop (8), JANSULOVSKY (8), CervikLama (7), Shock (7), Crazy55 (7), JB (7), tudiiik (8), Nomad845 (8), Echosword (9), hozix (6), JKoB (8), KET312 (9), Jocker94 (8), PsychoGamer (7), Dassman (7), Davo (8), Jirulka (6), Darknight (9), Antidox (8), sokolik1144 (10), melish1945 (9), Haku (8), Mine (7), Andrsten (7), Mrkrikajs (6), shaak (7), Skleeny (5), Luciferka (7), Phillios191 (7), Lynch (5), Kubajzna (4), SamFisher (7), dantegamer (10), SAMES (6), indi.voo.doo.al (6), zero (7), Lovecrossed (3), -STEFFAN- (9), killer159357 (4), F.gery (8), stihac10 (8), hanis93 (6), mongos (8), DarkDriver (7), tomito007 (3), MarkCZ (8), Mustaffa (5), LuckyBaal (8), ACzeMiky (7), skylines (7), Ssaannkkoo (7), Abakanius (9), Rascal (6), avalanchedisc (7), Heisenberg (4), Jarda65 (2), Medi (6), Atlantis (8), Rosťa (7), breeg (7), mlok1911 (7), George522 (7), Lukaseagle (8), Paturata (6), stalkertwo (9), japol (6), Nick (5), Wolverine (8), Taugor (8), Mikefiser (4), Selphie (7), Turokman87 (7), MateuM (9), beeturbo30 (9), Zoliis (9), SgtCepickaCZE (10), Archer (7), zmrzlinar22 (8), xmatesx (8), Tesaros (7), Bryan (7), Aveline (8), chelseacz (8), darkramm88 (8), Novrt (10), th0ca (7), ShaunHastings (6), kubakonek (8), Marrino (7), Slon (6), petronelus (6), gumadzus (7), marten02 (6), Micronex (7), Hagimo (5), NintendoNES (6), Francík27-CZ (8), Danigon (7), Raiden-CZ (3), hxxnxs (5), Man1akCZ (7), fordzy (8), Ghost_ (10), CZconnor (9), Painik (7), RastyK2 (8), Sketchy (9), SpriteCZ (8), Parasit (8), Shukram (7), Ripper (6), Kedamirek (9), Palnus (6), pohoda (8), pepajs95 (10), Feny (6), Behavioralista (3), Fernet (6), Bogi_cze (5), dusty (8), Tarik (7), hRDLA (3), ondra 865 (8), Jakoubek (7), Ako Suminoe (6), Jencl (7), Darkzur (7), Michal Assassin (8), Mollo (5), Blackhand47XD (6), Mates99 (9), Modras (7), šuplík (7), Metro2035 (6), tomdh86 (7), limpi (7), DERO (7), Ardis (7), Carljack (7), SweetL.c.King (7), FesakSX (7), paladinky971 (7), soldierXXXX (8), Theogreel (6), hanz917 (6), AdamoK (7), Pepo888 (7)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Medal of Honor na PC, PS3, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Medal of Honor Screenshot ze hry Medal of Honor Screenshot ze hry Medal of Honor Screenshot ze hry Medal of Honor Screenshot ze hry Medal of Honor Screenshot ze hry Medal of Honor Screenshot ze hry Medal of Honor Screenshot ze hry Medal of Honor

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Medal of Honor – nudná válka, zábavná klání
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Trololol    Výborná hraTrolololtrololol6742    4.6.2011 15:15 Trololol

Výborná hra

Sectr    dobrý :-D ale krátký :angry:Sectrsectr859    30.12.2010 12:49 Sectr

dobrý :-D ale krátký :angry:

Playman    Recenze na mém blogu - [ odkaz ]Playmanplayman62    6.11.2010 10:20 Playman

Recenze na mém blogu - [ odkaz ]

Krupe    edit: Navíc, co dodat k mínusu za jednotvárnost prostředí. Já myslím, že nic. Snad nikdo neočekával hektary makového pole, tedy aspoň já ne.Krupekrupe1665    4.11.2010 17:00 Krupe

edit: Navíc, co dodat k mínusu za jednotvárnost prostředí. Já myslím, že nic. Snad nikdo neočekával hektary makového pole, tedy aspoň já ne.

Krupe    Vyjádřím se jen k recenzi singlu. A to tak, že s ní až na výjimky nesouhlasím. Porovnávat afghánské hory s grafikou např. čekaného CoD, je totální nesmysl. Zelená vždy přitahovala, že, určitě se na ní dá více vyřádit jak na skalách nebo sněhu a písku. Za druhé, autor očekával bitevní vřavu a cinkot granátů. Ve vysokých horách, u jednotky TIER 1? Zřejmě očekával tísíce talibanců utíkajících z kopce, kde se jim brání hrstka ze speciální jednotky. A mohli by vyrůstat ve skále, nebo zdech chatrčí, tak jako v CoD. Pak by se to protáhlo na daleko víc hodin, stačilo by jen mířit před sebe. No nebylo by to originální? ;-) Co z toho udělat zrovna hordu z GoW2. Trochu mimo mísu. Zřejmě nebyl zcela pochopen smysl hry ( pokuď tedy hry nějaký mají ) . A to ukázat prostředí a práci této jednotky a jim podobných lidí v tomto konfliktu. Samozřejmě toho žádná hra nikdy a v žádném žánru nebude schopna. Samozřejmě jsou tam i chyby, o tom žádná, ale až tak strašné to není. Za sebe můžu říct, že jsem byl docela spokojen, herní doba mohla být delší, to určitě, ale to už je bohužel dnes takový trend. PeaceKrupekrupe1665    4.11.2010 16:54 Krupe

Vyjádřím se jen k recenzi singlu. A to tak, že s ní až na výjimky nesouhlasím. Porovnávat afghánské hory s grafikou např. čekaného CoD, je totální nesmysl. Zelená vždy přitahovala, že, určitě se na ní dá více vyřádit jak na skalách nebo sněhu a písku. Za druhé, autor očekával bitevní vřavu a cinkot granátů. Ve vysokých horách, u jednotky TIER 1? Zřejmě očekával tísíce talibanců utíkajících z kopce, kde se jim brání hrstka ze speciální jednotky. A mohli by vyrůstat ve skále, nebo zdech chatrčí, tak jako v CoD. Pak by se to protáhlo na daleko víc hodin, stačilo by jen mířit před sebe. No nebylo by to originální? ;-) Co z toho udělat zrovna hordu z GoW2. Trochu mimo mísu. Zřejmě nebyl zcela pochopen smysl hry ( pokuď tedy hry nějaký mají ) . A to ukázat prostředí a práci této jednotky a jim podobných lidí v tomto konfliktu. Samozřejmě toho žádná hra nikdy a v žádném žánru nebude schopna. Samozřejmě jsou tam i chyby, o tom žádná, ale až tak strašné to není. Za sebe můžu říct, že jsem byl docela spokojen, herní doba mohla být delší, to určitě, ale to už je bohužel dnes takový trend. Peace

Franx    Myslím že tohle rozhodně není hra která si zaslouží více mínusů než plusů... Má své nedostatky v porovnání třeba se skvělým Call of Duty, ale i tak jsou tam některé momenty, které by jste nechtěli aby skončily...Franxfranx3034    22.10.2010 22:21 Franx

Myslím že tohle rozhodně není hra která si zaslouží více mínusů než plusů... Má své nedostatky v porovnání třeba se skvělým Call of Duty, ale i tak jsou tam některé momenty, které by jste nechtěli aby skončily...

RB    vlkodlak99: S tím druhořadým jsem to myslel jinak. V dnešní době je druhořadý pro tvůrce, pro vydavatele. Neinvestuje se do něj tolik času a úsilí jako dřív. Osobně mám kvalitní singleplayer raději než multiplayer. Bohužel u akčních titulů se na něj kašle. K této recenzi se již vyjadřovat nemusím, všechno potřebné a odpovědi na své otázky v ní najdeš. Co se týče MW2, vadila mi na něm krátká kampaň a příběh mohl být propracovanější (tam je zase guláš v tom, kde teď si a co děláš) . Jinak to byl ale intenzivní zážitek, čemuž u mě 8 odpovídá. Ale to už jsme OT.RBrb9    22.10.2010 21:29 RB

vlkodlak99: S tím druhořadým jsem to myslel jinak. V dnešní době je druhořadý pro tvůrce, pro vydavatele. Neinvestuje se do něj tolik času a úsilí jako dřív. Osobně mám kvalitní singleplayer raději než multiplayer. Bohužel u akčních titulů se na něj kašle. K této recenzi se již vyjadřovat nemusím, všechno potřebné a odpovědi na své otázky v ní najdeš. Co se týče MW2, vadila mi na něm krátká kampaň a příběh mohl být propracovanější (tam je zase guláš v tom, kde teď si a co děláš) . Jinak to byl ale intenzivní zážitek, čemuž u mě 8 odpovídá. Ale to už jsme OT.

Playman    vlkodlak99: Máš to tam jasně napsáno černé na bílém: Singleplayer zklamal na celé čáře, chyběl mu zápal, inovace a dravost. A když to podle tebe tak opravdu neni -> ok, vždyť já jsem tvůj názor vzal na vědomí ihned. Říkám ti - napiš svojí blogovou recenzi a popiš svůj názor... Zde hodne lidi cte ty blogy a recenze v nich...Playmanplayman62    22.10.2010 21:29 Playman

vlkodlak99: Máš to tam jasně napsáno černé na bílém: Singleplayer zklamal na celé čáře, chyběl mu zápal, inovace a dravost. A když to podle tebe tak opravdu neni -> ok, vždyť já jsem tvůj názor vzal na vědomí ihned. Říkám ti - napiš svojí blogovou recenzi a popiš svůj názor... Zde hodne lidi cte ty blogy a recenze v nich...

vlkodlak99    Playman: s tím naprosto souhlas tohle je svatá pravda a proto jsem také první reagoval právě na ten text a i sem to napsal že číselné hodnocení je mě podstatě fuk ovšem podle textu autora se singl v postatě nedá hrát a všechno co v něm je je naprosto špatně a tak to podle mě opravdu není :-)vlkodlak99vlkodlak99533    22.10.2010 21:23 vlkodlak99

Playman: s tím naprosto souhlas tohle je svatá pravda a proto jsem také první reagoval právě na ten text a i sem to napsal že číselné hodnocení je mě podstatě fuk ovšem podle textu autora se singl v postatě nedá hrát a všechno co v něm je je naprosto špatně a tak to podle mě opravdu není :-)

Playman    vlkodlak99: Všichni dávají zbytečně vysoká hodnocení. Očividně jsi jeden z těch lidí - kteří jsou z toho prostě zblblý, což je jasné - když hodně redaktorů hry nadsazuje a čistě průmerným hrám byli schopní dát klidně devítkové hodnocení... Od té doby se snažím nekoukat na to číselné hodnocení ale hlavně na celý obsah recenze... Tato recenze je zcela v pořádku , číselné hodnocení zcela odpovídá textu - nechápu tedy, co stále nechápeš :-DPlaymanplayman62    22.10.2010 20:59 Playman

vlkodlak99: Všichni dávají zbytečně vysoká hodnocení. Očividně jsi jeden z těch lidí - kteří jsou z toho prostě zblblý, což je jasné - když hodně redaktorů hry nadsazuje a čistě průmerným hrám byli schopní dát klidně devítkové hodnocení... Od té doby se snažím nekoukat na to číselné hodnocení ale hlavně na celý obsah recenze... Tato recenze je zcela v pořádku , číselné hodnocení zcela odpovídá textu - nechápu tedy, co stále nechápeš :-D

vlkodlak99    Nejde mi o samotné hodnocení to je mi celkem fuk ale o celkoví text co se týká singlu (v multiplayer s tebou opravdu souhlasím) neodpověděl jsi mě ani na jednu s těch otázek. . to je vedlejší . . ale mám už jen jedinou otázku když v tvém měřítku dostalo CoD . . 8 a to je veřejností považováno v podstatě za špičku či jedna s toho nejlepších svého žánru . . co by musela hra mít aby dostala 9tku ? za sing …singl je až druhořadý ? ? snad pro tebe a další lidi ale pro spoustu lidí nikoli. . (hraní her se věnuji bezmála 18-19 let od starých commodoru 64) a většinu her hraji právě kuli singlu takže pro mě to tak druhořadé není . . RB . . neber to jako urážku nebo že bych tě shazoval pouze mě zajímá proč hodnotíš jak hodnotíšvlkodlak99vlkodlak99533    22.10.2010 20:47 vlkodlak99

Nejde mi o samotné hodnocení to je mi celkem fuk ale o celkoví text co se týká singlu (v multiplayer s tebou opravdu souhlasím) neodpověděl jsi mě ani na jednu s těch otázek. . to je vedlejší . . ale mám už jen jedinou otázku když v tvém měřítku dostalo CoD . . 8 a to je veřejností považováno v podstatě za špičku či jedna s toho nejlepších svého žánru . . co by musela hra mít aby dostala 9tku ? za sing …singl je až druhořadý ? ? snad pro tebe a další lidi ale pro spoustu lidí nikoli. . (hraní her se věnuji bezmála 18-19 let od starých commodoru 64) a většinu her hraji právě kuli singlu takže pro mě to tak druhořadé není . . RB . . neber to jako urážku nebo že bych tě shazoval pouze mě zajímá proč hodnotíš jak hodnotíš

Playman    Jsem rád že jsme si to takto krásně vyjasnili ...Playmanplayman62    22.10.2010 20:13 Playman

Jsem rád že jsme si to takto krásně vyjasnili ...

RB    vlkodlak99: Do série CoD zamilován nejsem. Samozřejmě, tato série se mi líbí velmi, ale nikdy jsem nikde nenapsal, že je to dokonalá hra. MW2 jsem recenzoval v době vydání jinam a udělil jsem 8/10 a to hlavně díky skvělému multiplayeru. Singleplayer je až druhořadý, ale nechybí mu hlavní věci, které u akcí upřednostňuji. V MoH toho chybělo víc. Navíc já hodnotím stylem 5 = průměr, takže 7 není žádný odpad. Singleplayer za moc nestál (na Xboxu 360, kde je navíc technická stránka značně zanedbána a FPS na spoustě míst klesají pod přijatelnou hranici) , ale multiplayer je o něčem jiném. Osobně mix Bad Company 2 a MW2 vítám s otevřenou náručí. Jinak Playmane děkuju za obhajobu a souhlasím.RBrb9    22.10.2010 20:06 RB

vlkodlak99: Do série CoD zamilován nejsem. Samozřejmě, tato série se mi líbí velmi, ale nikdy jsem nikde nenapsal, že je to dokonalá hra. MW2 jsem recenzoval v době vydání jinam a udělil jsem 8/10 a to hlavně díky skvělému multiplayeru. Singleplayer je až druhořadý, ale nechybí mu hlavní věci, které u akcí upřednostňuji. V MoH toho chybělo víc. Navíc já hodnotím stylem 5 = průměr, takže 7 není žádný odpad. Singleplayer za moc nestál (na Xboxu 360, kde je navíc technická stránka značně zanedbána a FPS na spoustě míst klesají pod přijatelnou hranici) , ale multiplayer je o něčem jiném. Osobně mix Bad Company 2 a MW2 vítám s otevřenou náručí. Jinak Playmane děkuju za obhajobu a souhlasím.

vlkodlak99    Playman : osobně číst tuhle recenzi a nehrát to řeknu si jednoduše že je to odpad a hrát to nebudu což by byla docela dost škoda. . stejně jako ostatní vyjádřili níže svůj názor souhlas či nesouhlas i já vyjádřil názor svůj od toho tu ty komentáře také snad jsou . . ty otazníky sou tam schválně né proto abych jeho názor shazoval ale nýbrž proto že by mě opravdu zajímali odpovědi když už si autor vzal jako přímé srovnání právě to CoD a laťku kterou MoH měl přeskočit (ale uznejte sám je to realné aby se tak stalo? ) :-) jinak moje recenze no nevím kdo by to chtěl číst osobně naprosto souhlasím s videorecenzí z indiana kterou tam měl bedikkvlkodlak99vlkodlak99533    22.10.2010 19:48 vlkodlak99

Playman : osobně číst tuhle recenzi a nehrát to řeknu si jednoduše že je to odpad a hrát to nebudu což by byla docela dost škoda. . stejně jako ostatní vyjádřili níže svůj názor souhlas či nesouhlas i já vyjádřil názor svůj od toho tu ty komentáře také snad jsou . . ty otazníky sou tam schválně né proto abych jeho názor shazoval ale nýbrž proto že by mě opravdu zajímali odpovědi když už si autor vzal jako přímé srovnání právě to CoD a laťku kterou MoH měl přeskočit (ale uznejte sám je to realné aby se tak stalo? ) :-) jinak moje recenze no nevím kdo by to chtěl číst osobně naprosto souhlasím s videorecenzí z indiana kterou tam měl bedikk

Playman    vlkodlak99: Sedmička je dobrý hodnocení a autor hře nedává na prdel ale pouze vyjadřuje svůj názor. Což by jste při svém věku mohl chápat - co člověk to názor... Mějte tedy svůj vlastní a zbytečně na názor ostatních neschazujte, napište tedy svojí recenzi na hru - zde na blogu... A hru uveďte z vašeho úhlu pohledu - který by mě více než zajímal - uvedený normálně v recenzi... Děkuji Vám předem.Playmanplayman62    22.10.2010 18:49 Playman

vlkodlak99: Sedmička je dobrý hodnocení a autor hře nedává na prdel ale pouze vyjadřuje svůj názor. Což by jste při svém věku mohl chápat - co člověk to názor... Mějte tedy svůj vlastní a zbytečně na názor ostatních neschazujte, napište tedy svojí recenzi na hru - zde na blogu... A hru uveďte z vašeho úhlu pohledu - který by mě více než zajímal - uvedený normálně v recenzi... Děkuji Vám předem.

vlkodlak99    Myslím že tomu autor dává zbytečně na prdel . . doslova mě irituje už neustále častěji používaná hláška čekali jsme víc proto je to na houby proboha nikdo si neuvědomí že je to mnohokrát lepší než to co vychází u konkurence (viz třeba ta zmiňovaná mafie jo je tam pár chyb někoho nakrkne to že to mohlo bejt delší už v originále a né si kupovat další dlc ALE. . ukažte mě hru která je lepší než mafie) stejně tak tady s článku mě už od začátku příjde že autor je fanaticky zamilován do CoD. . vytýká tu něco co CoDčku v pohodě prochází protože je to prostě CoD a je to hrozně dobrá hra ještě než vůbec vyjde . počínaje její grafikou či že postavu nijak nepoznáváte ? ? v CoD snad ano ? ? v MoH de v podstatě pořád o stejné lidi od začátku do konce co víc chtít u střílečky ? ? bezduché ničím nezajímavé střílení (tentokrát Talibánců) ? ? Co nabídlo CoD jiného ? ? koření drsného konfliktu? ? Asi bych se musel smát kdyby to tak bylo přece jenom se hra zabývá něčím co se zakládá na realitě a né na sci fi kde všude lítaj bomby jak za 3 větové a celá země v plamenech s tím se prostě nedá souhlasit . . jak psal Bedikk . . singl je dobry hra je dobra ale také sem si z ní nesedl na zadek ale rozhodně jsem se nenudil a těch 6-7 hodin mě stálo za to u hry strávit ale mohlo to bej rozhodně lepší to je faktvlkodlak99vlkodlak99533    22.10.2010 18:36 vlkodlak99

Myslím že tomu autor dává zbytečně na prdel . . doslova mě irituje už neustále častěji používaná hláška čekali jsme víc proto je to na houby proboha nikdo si neuvědomí že je to mnohokrát lepší než to co vychází u konkurence (viz třeba ta zmiňovaná mafie jo je tam pár chyb někoho nakrkne to že to mohlo bejt delší už v originále a né si kupovat další dlc ALE. . ukažte mě hru která je lepší než mafie) stejně tak tady s článku mě už od začátku příjde že autor je fanaticky zamilován do CoD. . vytýká tu něco co CoDčku v pohodě prochází protože je to prostě CoD a je to hrozně dobrá hra ještě než vůbec vyjde . počínaje její grafikou či že postavu nijak nepoznáváte ? ? v CoD snad ano ? ? v MoH de v podstatě pořád o stejné lidi od začátku do konce co víc chtít u střílečky ? ? bezduché ničím nezajímavé střílení (tentokrát Talibánců) ? ? Co nabídlo CoD jiného ? ? koření drsného konfliktu? ? Asi bych se musel smát kdyby to tak bylo přece jenom se hra zabývá něčím co se zakládá na realitě a né na sci fi kde všude lítaj bomby jak za 3 větové a celá země v plamenech s tím se prostě nedá souhlasit . . jak psal Bedikk . . singl je dobry hra je dobra ale také sem si z ní nesedl na zadek ale rozhodně jsem se nenudil a těch 6-7 hodin mě stálo za to u hry strávit ale mohlo to bej rozhodně lepší to je fakt

MEN-X    2bedikk: Řekl bych že takhle to připadá člověku, co nehrál konkurenci, osobně jsem asi 2 roky hrál různé díly CoD další rok BC2 a i tak mi MoH připadá jako celkem příjemné osvěžení, na první pohled stejné, na druhý něco hodně odlišnýho. Jde hlavně o pocit ze hry... 8-)MEN-Xmen-x262    21.10.2010 19:59 MEN-X

2bedikk: Řekl bych že takhle to připadá člověku, co nehrál konkurenci, osobně jsem asi 2 roky hrál různé díly CoD další rok BC2 a i tak mi MoH připadá jako celkem příjemné osvěžení, na první pohled stejné, na druhý něco hodně odlišnýho. Jde hlavně o pocit ze hry... 8-)

Art.eX    Hodně slabá hra, připomíná mi to Mafii 2, každý čekal víc.Art.eXartex2488    21.10.2010 18:25 Art.eX

Hodně slabá hra, připomíná mi to Mafii 2, každý čekal víc.

Charley12    Osobně se mi SP hodně líbil. "Příběh" mě zaujal a celkem chytl. Škoda že byl tak krátký, ale zase na druhou stranu díky tomu jsem to již dohrál několikrát. Taktéž mě mírně mrzí že autoři do nastavení ve hře nedali něco jako "Very high" a člověk si toho "Very high" nastavení musí vynutit přes konfigurák. Ikdyž jsem také slyšel že hodně blbnout scripty tak já osobně jsem to nezažil, hra šla pokaždé jako po másle bez problémů.Charley12charley122081    21.10.2010 00:31 Charley12

Osobně se mi SP hodně líbil. "Příběh" mě zaujal a celkem chytl. Škoda že byl tak krátký, ale zase na druhou stranu díky tomu jsem to již dohrál několikrát. Taktéž mě mírně mrzí že autoři do nastavení ve hře nedali něco jako "Very high" a člověk si toho "Very high" nastavení musí vynutit přes konfigurák. Ikdyž jsem také slyšel že hodně blbnout scripty tak já osobně jsem to nezažil, hra šla pokaždé jako po másle bez problémů.

Moon    Hra my přišla příliš lehká na normální úroveň jsem za celou hru asi umřel 3x.Moonmoon994    20.10.2010 23:28 Moon

Hra my přišla příliš lehká na normální úroveň jsem za celou hru asi umřel 3x.

RB    bedikk: To ani singleplayer.RBrb9    20.10.2010 15:04 RB

bedikk: To ani singleplayer.

bedikk    Na druhou stranu mi singl prijde lepsi nez multak. Vzdyt multak nic noveho neprinasi.bedikkbedikk25    20.10.2010 06:44 bedikk

Na druhou stranu mi singl prijde lepsi nez multak. Vzdyt multak nic noveho neprinasi.

RB    Wojki: Singleplayeru bych 6 a multiplayeru pochopitelně 8. Upozorňuju, že hodnotím stylem 5 = průměr a u Medal of Honor mi vyšel lehký nadprůměr.RBrb9    19.10.2010 22:54 RB

Wojki: Singleplayeru bych 6 a multiplayeru pochopitelně 8. Upozorňuju, že hodnotím stylem 5 = průměr a u Medal of Honor mi vyšel lehký nadprůměr.

Wojki   1x   Opravdu musím silně nesouhlasit s názorem na singlplayer! Není užasný, ale za to aspon dobrý je!Wojkiwojki2405    19.10.2010 21:40 Wojki

Opravdu musím silně nesouhlasit s názorem na singlplayer! Není užasný, ale za to aspon dobrý je!

Playman    Tak to není zas taková pecka - jak bylo anouncováno... Z názorů vášch i všude jinde vyplývá jedno a to samé, jsem tedy zvědavý zda budu mít stejný názor jako vy ... ;-) :dance:Playmanplayman62    19.10.2010 16:54 Playman

Tak to není zas taková pecka - jak bylo anouncováno... Z názorů vášch i všude jinde vyplývá jedno a to samé, jsem tedy zvědavý zda budu mít stejný názor jako vy ... ;-) :dance:

bedikk   1x   Single je dobrý! To jo, ale není úžasný. Nesedl jsem si z toho na zadek, atmosféra tak prakticky chybí a objevuje se jen v několika záchvěvech. Celkově se jedná o tunel, který je doplněn několika pár zábavnými misemi. Ten potenciál tam je... jen ho využít.bedikkbedikk25    19.10.2010 16:15 bedikk

Single je dobrý! To jo, ale není úžasný. Nesedl jsem si z toho na zadek, atmosféra tak prakticky chybí a objevuje se jen v několika záchvěvech. Celkově se jedná o tunel, který je doplněn několika pár zábavnými misemi. Ten potenciál tam je... jen ho využít.

-R.I.P-    Já s recenzi souhlasim singl je vážně bída ten bych hodnotil tak 5/10. Mulťák je na tom o něco lépe ale taky žádná pecka 7/10. Pro mě jedno z největších zklamání roku od této hry jsem očekával hodně. EA si prostě vzali moc velké sousto které nedokázali pozřít. . :-(-R.I.P-rip1029    19.10.2010 15:49 -R.I.P-

Já s recenzi souhlasim singl je vážně bída ten bych hodnotil tak 5/10. Mulťák je na tom o něco lépe ale taky žádná pecka 7/10. Pro mě jedno z největších zklamání roku od této hry jsem očekával hodně. EA si prostě vzali moc velké sousto které nedokázali pozřít. . :-(

Mendys   1x   Já osobně jsem singl právě dohrál a ačkoliv neměl ten náboj série Call of Duty, rozhodně se nejednalo o singl špatný. Nebyl výborný, ale nenudil jsem se. Stejně se ale více těším na Black Ops. 8-)Mendysmendys5    19.10.2010 15:48 Mendys

Já osobně jsem singl právě dohrál a ačkoliv neměl ten náboj série Call of Duty, rozhodně se nejednalo o singl špatný. Nebyl výborný, ale nenudil jsem se. Stejně se ale více těším na Black Ops. 8-)

Majklicek   1x   Taky nesouhlasim, singleplayer byl skvělý :) ano. . přišla jedna nudná fáze, ale byly tam i prvky, které v jiných singleplayerových hrách nebyly . . oproti BC2 je to o 100% lepší. . a grafika? . . je hodně optimalizovana to ano, ale i tak je to pěkné! . . každý ale má svůj názor no :)Majklicekmajklicek1545    19.10.2010 15:47 Majklicek

Taky nesouhlasim, singleplayer byl skvělý :) ano. . přišla jedna nudná fáze, ale byly tam i prvky, které v jiných singleplayerových hrách nebyly . . oproti BC2 je to o 100% lepší. . a grafika? . . je hodně optimalizovana to ano, ale i tak je to pěkné! . . každý ale má svůj názor no :)

Miky člen redakce   1x   Každý s recenzí souhlasit nebude. Jedná se o názor Romana Bičana. Pokud se chcete podělit o svůj názor, uvítáme vaší recenzi v blogu.Mikymiky3    19.10.2010 15:41 Miky

Každý s recenzí souhlasit nebude. Jedná se o názor Romana Bičana. Pokud se chcete podělit o svůj názor, uvítáme vaší recenzi v blogu.

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Gravel

Recenze - 21.3.2018
 
Gravel

Jak dopadly nové off-road závody od italského studia Milestone, které často tvoří jen průměrné hry?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 

TT Isle of Man

Recenze - 20.3.2018
 
TT Isle of Man

Oficiální hra nejtěžšího motocyklového závodu planety přetéká adrenalinem.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
God of War – dojmy z hraní

V porovnání s chystaným restartem série působí předešlé díly jako obyčejné demoverze.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

Far Cry 5 – dojmy z hraní

Preview - 19.3.2018
 
Far Cry 5 – dojmy z hraní

Jaké jsou naše dojmy z několikahodinového hraní open-world střílečky Far Cry 5?

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kobky plné chaosu – deskovka

Nechte se zlákat do smrdutých cel, z nichž může vyjít pouze jeden vítěz.