Uživatel nepřihlášen
   

Mafia 3 - gangsterka na jiný způsob

Neděle 9.10.2016 21:11 - Autor: - Rubrika: Recenze Recenze Mafia 3

Po letech čekání si Lincoln Clay odskočil od likvidace italské mafie na obrazovky našich počítačů a konzolí. Jedná se o dobrou Mafii nebo alespoň o dobrou hru, která nás přiměje zapomenout na to, kterou značku vlastně využívá?

Recenzovaná verze: PlayStation 4 a PC

Dlouho očekávaný a jinak pojatý třetí díl série Mafia je konečně tady. Ale je to pořád Mafia? Nebo jde o příliš odlišnou hru, která jen využívá a špiní známé jméno? Tuhle otázku si od loňského odhalení pokládá řada hráčů. V redakci se ale ptáme trochu jinak. Zajímá nás nejen to, jestli má Mafia 3 skutečně právo využívat svou značku, ale i to, jestli jde vůbec o zábavnou hru, která má co říct i hráčům, kteří s předešlými díly, z nichž ten první je doslova modla českých fanoušků, nepřišli do styku. Jak už to tak v případě kontroverzních titulů bývá, odpověď není tak prostá. Rozhodně není tak prostá jako motivace nového protagonisty, veterána z Vietnamu jménem Lincoln Clay.

Zlatá šedesátá

Lincoln se z války vrací do svého rodného města New Bordeaux v roce 1968. Ve Vietnamu prožil velmi krušné chvilky a na své činy a utrpení ostatních chce zapomenout a užít si pokud možno klidný život se svou adoptivní rodinou. Jak už to tak ale bývá, plány se sesypou jako domeček z karet. Po oslavě na přivítanou se Lincoln dozvídá, že se jeho adoptivní otec se svou „rodinou“ dostal do velkého maléru. Přestal platit výpalné italské mafii, které ve městě šéfuje Don Sal Marcano a jeho příbuzní. Jediná cesta z tohoto průšvihu vede přes velmi riskantní akci, vykradení sejfu Národní banky.

Příběh je na začátku pojat velmi dobře. Užijete si velké množství akce a v mezičase se ve filmečcích podíváte na své činy v dokumentu z pohledu zainteresovaných osob a komise. Dokument byl natočen po tom všem, co Lincoln Clay se svými společníky v New Bordeaux udělal, a výborně poslouží k tomu, aby se hráč rychle zorientoval a věděl, o co ve hře vlastně jde.

Tahle část kampaně je skutečně zajímavá a hlavně jsem se cítil, jak kdybych hrál následovníka druhé Mafie s velkým důrazem na příběh, emoce a činy. Po vykradení sejfu Národní banky a následných událostí se ale projevuje druhá tvář hry. Sal Marcano zradil adoptivní rodinu Lincolna Claye a všechny členy černošského gangu povraždil. Obětí měl být i samotný Lincoln, snad jen jeho štěstí chtělo, aby brutální a nepředvídatelnou vraždu přežil.Lincoln Clay ztratil všechno, co mu bylo drahé. Po zotavení z následků útoku se rozhodne k jedinému: pomstít se mafii tak, aby všichni členové včetně Dona Sala Marcana a jeho příbuzných trpěli tak, jako trpí on ze ztráty své rodiny. V tento okamžik začíná Mafia 3 kulhat na jednu nohu. Příběh se pomaličku rozplývá a ve hře už jde výhradně o pomstu. Ale ne ledajakou pomstu, tohle je krvavá a zatraceně brutální pomsta. Takové praktiky neznají ani mafiáni ve svých slušivých oblecích.

Štěstí máme každej konečný množství. Dřív nebo později si svůj kyblík vyčerpáš a nic v něm nezbude –Sammy, adoptivní otec Lincolna Claye.

Přestože Lincoln Clay ve Vietnamu prošel výcvikem a zažil mnohé, sám by italskou mafii v New Bordeaux na kolena nepoložil. Využije slabin svého protivníka a postupně do svých řad přivede trojici společníků, která mu s chutí pomůže porazit zlo jménem Sal Marcano. Do svých řad postupně naverbujete chladnokrevnou Haiťanku Cassandru, šíleného Ira Burkeho a sympaťáka Vita Scalettu, hlavního protagonistu Mafie 2. Tyhle tři osoby vám budou pomáhat udržet podniky a čtvrti, které zaberete, pod kontrolou, dají vám různé bonusy a mají vám vydělat peníze.

Ano, mají. Hra vás bude informovat, že pro poražení Marcana a jeho oveček budete potřebovat nemalé množství financí. Opak je však pravdou, z ovládaných podniků a čtvrtí jsem získával akorát zanedbatelné úplatky, které by mi ani náhodou nestačily pro pořádnou výbavu. Přidělování podniků a čtvrtí tak začalo brzy ztrácet smysl a jediným smysluplným důvodem byly bonusy, které vám každý společník poskytne. Díky těmto bonusům si můžete přivolat dodávku se zbraněmi, municí a dalším vybavením, včetně adrenalinových injekcí pro obnovení zdraví. Dále consigliere, která přijede a vyzvedne peníze, jež máte u sebe. Do té doby musíte do sejfu ve svém úkrytu. Po smrti totiž o polovinu peněz, které máte u sebe, přijdete.V pozdějších fázích příběhu si můžete nechat dovést auto či požádat operátorku o odstřihnutí telefonů, aby si protivníci nemohli zavolat posily a svědci nemohli upozornit policii na zločin. Také lze zařídit, aby po vás policie na nějakou dobu přestala pátrat. Mezi další bonusy se řadí zpřístupnění lepších zbraní, vylepšování aut, vybrané zbraně zdarma a možnost nést více munice/injekcí.

O bonusy můžete také přijít. Stačí se špatně rozhodnout a přidělit čtvrť někomu jinému. Každý společník má své pro a proti. Kromě bonusů měl rozhodovat také výdělek, jak jsem již ale napsal, ten je velmi zanedbatelný a alespoň pro mne nemělo moc smysl o něm přemýšlet. Cassandra, Burke a Vito a jejich lidé přitom nejsou jediní spojenci. Další důležitou postavou v příběhu je detektiv John Donovan, kterého Lincoln poznal ve Vietnamu. Právě Donovan bude vašim informátorem a pravou rukou. Bude pro vás odposlouchávat italskou mafii, shánět potřebné informace a vše s vámi do puntíku plánovat.

Nejde o to přivést je zpátky k životu ani o pouliční spravedlnost. Tady jde o to, aby ten bastard poznal, jaký to je o všechno přijít. Aby viděl, jak ho o všechno připravím - Lincoln Clay.

Hra s velkým potenciálem

Po dohrání Mafie 3 jsem dlouhou dobu přemýšlel o všem, co se ve hře stalo. Jsem přesvědčen, že minimálně první dvě hodiny jsou velmi zábavné, a kdyby v tomhle tempu a stylu dobrodružství pokračovalo, dokázal bych Mafii 3 mnohé odpustit. Bohužel se po slibném úvodu vše zvrhne v nekonečná krvavá jatka, která jsou velmi repetitivní. Stále děláte jedno a to samé: dojedete si pro úkol, vyslechnete informátory, mezitím pozabíjíte větší množství nepřátel, zničíte cenné zboží (drogy, luxusní vozy, osvobodíte prostitutky nebo eliminujete důležité klienty bordelu), abyste šéfa podniku/čtvrti vylákali ze skrýše. Poté ho zabijete. Tohle kolečko mnohokrát absolvujete, abyste se nakonec dostali k samotnému Salu Marcanovi.

V určitém ohledu bych dokázal takové opakování úkolů přežít, ale frustrace byla silnější. Zejména v momentech, kdy jsem vyčistil skladiště a zničil bedny s drogami, abych se o pár minut později znovu vydal na stejné místo, protože se tam vyskytuje šéf tamního podniku. Představte si, že tohle uděláte pětkrát za sebou, akorát se jen změní místo, a budete na tom jistě stejně jako já.Přijde mi, že vývojářům ze studia Hangar 13, kde pracuje hned několik důležitých lidí z 2K Czech, došel v polovině dech, nebo jim někdo nařídil, aby Mafii 3 rychle dodělali, nehledě na výsledek. Tomu odpovídají i vedlejší úkoly. V těch musíte pro své společníky plnit mise. Pro Burkeho budete krást automobily, Cassandře doručíte drogy a Vito po vás bude chtít, abyste někoho našli a zabili. Vcelku jednoduché úkoly, které jsou navíc strašně jednoduché. Mafia 3 vás vede za ruku, na mapě vám ukáže, kde máte zásilku s drogami hledat, kde pro Burkeho ukrást auta a kde najít cíl pro Vita. Když k těmto stále se opakujícím úkolům přičtete ještě skutečnost, že jsou značně zjednodušené, budete při jejich plnění minimálně kroutit hlavou.

Já jsem téměř brečel, když jsem pro Burkeho kradl tři auta. Mapa mě zavedla na odlehlé místo, kde jsem ukradl první auto a odvezl ho na vrakoviště. Poté jsem jel pro druhý vůz. K mému úžasu jsem se ocitl na stejném místě, auto stálo na totožném místě a za ním dokonce bylo to mé, se kterým jsem přijel pro to první. Takhle se to opakovalo ještě jednou, jen s tím rozdílem, že tam nestály dva automobily, ale tři. Jedno bylo to, které jsem měl ukrást, další dvě ty, se kterými jsem předtím přijel. Zdá se, že někdo zapomněl vygenerovat více možností, kde se vozy mají nacházet, případně hra z nějakého důvodu zvorala generování. Ať tak či onak, jde o velkou chybu, která by se neměla stávat.Fanoušky Mafie rovněž zamrzí, že při nakládání nebo vykládání zboží jen zčerná obrazovka. Příkladem budiž drogy pro Cassandřu. Letadlo do moře shodí bedny s marihuanou, vy přijedete s člunem na místo, zmáčknete příslušné tlačítko a naložíte bedny, ale ne způsobem jako v prvním nebo druhém díle. Ve trojce zčerná obrazovka a bedny jsou naloženy. To samé vás čeká poté, co přijedete k molu, abyste přeložili bedny na náklaďák. Opět akorát zčerná obrazovka a vy sedíte v náklaďáku. Chápu, že je jiná doba, trh si žádá zjednodušení, ale když už dělám pokračování hry, kde tohle bylo základem, mohli by dát autoři alespoň hráčům na výběr, zda chtějí zboží nakládat/vykládat ručně nebo automaticky.

Umělá inteligence, kapitola sama pro sebe

Dalším, mnohem větším problémem je umělá inteligence nepřátel. Ta je dost tupá, což poznáte při stealth zabíjení. Mnohokrát se mi stalo, že jsem se schoval za překážku a zapískal na oběť. Protivník zpozorněl, vytáhl zbraň a pomalinku se blížil ke mně. Na tom by nebylo nic zvláštního. Ovšem opodál stál jeho kolega, který musel vidět, jak hrudníkem jeho kamaráda projede můj nůž. Kolega nic neudělá, stále stojí na svém místě. Zapískám na něj a on udělá to samé jako jeho předchůdce. Pochopitelně skončí úplně stejně.

Pokud chcete další příklad, tak vám ho milerád dám. Zrovna jsem se dostal do střežené oblasti, přes sklo odprásknu jednoho mafiána a stáhnu se do druhé místnosti. Ostatní se v tom lepším případě začnou krýt a vyčkávají na mé další kroky. V tom horším případě se jeden za druhým vydají ke dveřím. Snadná práce, stačí zamířit a pomocí kulometu odprásknout jednoho za druhým. Abych na umělou inteligenci jenom nenadával, tak se mi skutečně líbí její chování poté, co protivníka střelím. Když zasáhnu nohu, začne na ní kulhat a nadávat, a po zásahu do těla se začne svíjet na zemi.Další kapitolou je policie. Zapomeňte na to, že vás bude pokutovat za překročení povolené rychlosti. Na to se v Mafii 3 nehraje. V přítomnosti policie si musíte dát pozor akorát na to, abyste do nich nenarazili, případně nepřejeli nějakého člověka nebo nevrazili do lampy apod. To by bylo ještě v mezích, ovšem to, co se mi několikrát stalo, už ne. Na mysli mám případ, když po mně policajti vyhlásí pátrání a snaží se mě dostat. Za jízdy některým prostřelím gumy a oni havarují (občas během havárie i vybuchnou). Ostatní se stále drží, avšak z ničeho nic ve vysílačce slyším, že se mnou ztratili vizuální kontakt, přitom ve zpětném zrcátku je vidím a oni určitě vidí mé auto. Hra si ale myslí něco jiného.

Co je na Mafii 3 dobré?

Po přečtení řádků výše vám musí být jasné, že Mafia 3 není žádný zázrak, na který budeme i za deset let s láskou vzpomínat. Zároveň ale nejde o takový průser, jak se může na první pohled zdát. Rozporuplné a špatně zpracované věci, které se prohlubují po zhruba dvou hodinách hraní, ve větší míře napravuje atmosféra a zpracování města. V roce 1968 v New Orleans, kterým je New Bordeaux značně inspirováno, probíhaly rasové nepokoje. Černí byli utlačováni a neměli téměř žádná práva, bez nadsázky se s nimi zacházelo jako s kusem hadru. Stejné je to v Mafii 3. Nejednou vám to dá hra v cut-scénách pocítit, za což si scénáristé zaslouží velkou pochvalu. Výsledné hodnocení vylepšuje ještě prvotřídní dabing, soundtrack a již zmíněné filmečky. Z určitého pohledu jsou zábavné i přestřelky, když tedy zapomenete na kradmý pohyb a budete vše řešit brutálně stejně jako Lincoln Clay. Potěšila mě rovněž možnost si zvolit, zda oběti budu podřezávat nožem (případně je bodat) nebo je zlikviduju způsobem, který se obejde bez krveprolití.

Také se sluší zmínit řízení vozidel. Vybrat si můžete mezi arkádou a simulací. Zdá se mi, že při nastavení simulátoru je cítit váha vozu, auto hůře brzdí, pomaleji se rozjíždí a je těžší zvládnout smyk. Rozhodně si obě nastavení vyzkoušejte a rozhodněte se pro to, které vám bude více vyhovovat.


Je to Mafia nebo ne?

Je čas odpovědět na otázku, kterou jsme si položili na začátku recenze. Po dohrání hry, které mi zabralo přes 30 hodin, a s odstupem času musím konstatovat, že tohle není ta Mafia, na kterou minimálně čeští a slovenští hráči čekali. Ze začátku se budete cítit velmi dobře, ale po zhruba dvou hodinách se sen rozplyne a ze hry se stane jen brutální akce, kde jde jen a jen o zabíjení. Je to velká škoda, stejně tak je škoda, že tvůrci zabili potenciál. Kdyby si dali více záležet na detailech a vedlejších úkolech a vychytali umělou inteligenci, zlepšili grafiku, eliminovali doskakování textur a další nešvary, tak to mohlo dopadnout mnohem lépe. Hlavně rvačky působí dost fádně a nedodělaně, přitom na nich stojí jeden hlavní úkol. Nechápu tak jejich zpracování, kdy se mi několikrát stalo, že při rvačce moje ruka projela skrz nepřítele nebo jsem prošel skrz něho. Nemluvě o útocích na civilisty. Kdo kdy viděl, že jen strčíte do člověka, ten spadne na zem a je mrtev?

Mafia 3 by nebyla špatnou hrou. Sice by to nebyla ta pravá Mafia, ale konkurence v žánru open-world akcí to být mohla. Vždyť město a jeho atmosféra je celkem jedinečná, začátek příběhu vskutku zajímavý, hudba vás pohltí, dabing potěší a na filmečky se skvěle dívá. Kdyby Mafia 3 byla ještě nějaký čas ve vývoji, s největší pravděpodobností byste níže neviděli číslo pět, ale o dvě nebo tři čísla lepší.

Nezapomeňte si přečíst druhý pohled od Martina Cvrčka, který hraje Mafii 3 na PC a má k tomu co říct. Mezi námi jde o velkého fanouška Mafie, největšího v redakci Zingu.

Druhý pohled

Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček

Všechno začíná tak dobře. Úvodní pasáže hry nabízí lineární, intenzivní a filmově podaný vývoj příběhu, který působí jako skutečný sen pro kohokoliv, kdo čekal řádného nástupce předešlých dílů. Tenhle americký herní sen se ale brzo rozplyne. Příběh Mafie 3 bych nejlépe přirovnal k hrnci výborně uvařené omáčky. Nejdřív vám dá kuchař ochutnat přímo z hrnce a vy cítíte, že je všechno tak, jak má být. Jenže po několika hodinách spokojeného ochutnávání vám kuchař ten hrnec sebere, záměrně rozlije jeho obsah kolem sebe a vám nezbývá než tu omáčku postupně seškrabávat dlouhé hodiny z podlahy. Pořád cítíte, že je dobře uvařená, ale najednou ji musíte jíst mnohem déle, než by bylo zdrávo, a mnohem složitějším a neskutečně stereotypním způsobem.Podstata příběhu je určitě zajímavá a povedená a většina postav má co nabídnout. Návrat Vita Scaletty je učiněný splněný sen a Burke, Cassandra, otec James (alias Lincolnův morální kompas) nebo agent John Donovan nejsou špatně napsané postavy. Rodina Marcanů zase představuje řádné zmetky a ani sám Lincoln Clay není úplně k zahození. Ačkoliv na první pohled vypadá jako bezcharakterní dřevo, občas se mu podaří udělat něco, díky čemuž si nejspíš začnete myslet, že je to vlastně docela sympaťák. Problém ale je, že celá ta souhra dobře napsaných a hlavně skvěle nadabovaných postav je hrozně rozvláčná a opředená nevídaným množstvím nesmírně stereotypních úkolů, v nichž vlastně děláte stále totéž. A ani ta možnost rozdělovat části města Vitovi, Cassandře nebo Burkemu není tak zajímavá a zábavná, jak by možná člověk čekal. Přinejmenším jsem neviděl moc důvodů, proč jí věnovat víc pozornosti, než je nutné.

A tak je to vlastně téměř se vším v Mafii 3. Všechno zní na poslech hezky, ale realizace se zpravidla zasekla na půli cesty. Přestřelky jsou docela zábavné a chování zbraní není špatné. Jenomže v kontrastu s nimi tu stojí mizerně zpracované stealth mechaniky a především naprosto příšerná umělá inteligence, která ukazuje své nedostatky jak při přestřelkách, tak při plížení. Auta jsou hezky vymodelovaná, ale model poškození je vyloženě k smíchu. Ovládání většiny vozidel není úplně k zahození, ale jen v případě, že si nastavíte simulaci. A i v takovém případě občas auta až příliš plavou a některé pomalejší vozy mají podobné vlastnosti jako nezkrotná žihadla.

„Jízda po New Bordeaux s naladěním libovolné rádiové stanice dokáže být výborný zážitek a dobové skladby se daří trefně využívat i v některých důležitých příběhových momentech.”

Pak je tu město New Bordeaux. Samo o sobě má hezkou atmosféru a celkově je zpracované velmi dobře. Stěžovat si nemohu ani na jeho rozlohu. Bohužel často působí až příliš prázdně a právě na zpracování New Bordeaux je nejlépe vidět tragická technická stránka. Nezáleží na tom, jestli máte v případě PC verze nastavené minimální nebo maximální detaily. V každém případě hra vypadá nevábně a má velké problémy třeba s osvětlením. O tom, že i po odemčení snímků za sekundu nedokáže Mafii 3 rozjet na stabilních 60fps snad žádná existující sestava, nemluvě. Illusion Engine byl přece v Mafii 2 tak skvěle optimalizovaný a technicky vytříbený, jak je tedy možné, že se tvůrcům podařilo jeho údajně vylepšenou verzi takhle znásilnit? Teď za něco stojí jen cut-scény, kterým vážně není co vytknout.Jinak mě napadají dva herní prvky, proti kterým nemohu říct ani popel Lincolnovy poslední oběti. Jedním z nich je český překlad, v němž jsem dokázal najít jen minimum chyb či nepřesností. Jinak působí velmi profesionálně a propracovaně. Druhým je výběr dobové hudby, který je jedním slovem perfektní. Už když jsem poprvé zapnul hru a v hlavním menu začal hrát song All Along the Watchtower od Jimiho Hendrixe, bylo mi jasné, že v tomhle směru tvůrci nezklamou. A nezklamali. Jízda po New Bordeaux s naladěním libovolné rádiové stanice dokáže být výborný zážitek a dobové skladby se daří trefně využívat i v některých důležitých příběhových momentech. Díky tomu máte pocit, že jestli se tvůrcům něco povedlo, jestli je něco vážně autentické, je to zachycení atmosféry 60. let. Originální orchestrální soundtrack je bohužel poměrně nevýrazný, což zamrzí hlavně při vzpomínce na soundtrack předešlých dílů, který byl v obou případech památnou záležitostí.

Na Mafii 3 je často vidět, že se vývojáři snažili. Někdy hra dokonce dokáže nabídnout překvapivé detaily. Potěšil mě třeba fakt, že rádio začne šumět, když vjedete do tunelu. Rád vidím, že nepřátelé vždy hned nepadnou mrtví k zemi a občas se chvíli svíjí, což je drsná, ale milá připomínka první Mafie. Je také skvělé vidět nový přístup k přerušení dialogů v autě, třeba vlivem nárazu. Pak dotyčný řekne něco jako „kde jsem to přestal” a zase mluví. Nebál bych se prohlásit, že občas je v Mafii 3 vidět a cítit rukopis a odkaz detailistů z 2K Czech, potažmo Illusion Softworks. O to víc zarážející jsou ale mnohá selhání v tolika zásadních záležitostech.Rád vidím i to, že mají tvůrci docela „koule” a nebojí se vykreslit problematiku rasismu, což je další prvek, který trochu evokuje snahu o navození pocitu autenticity, známého z předešlých dílů. Na rozdíl od Mikyho jsem hru ještě nestihl dohrát, ale zatím jsem nenarazil na případ, kdy by autoři něco v otázce rasismu a dobových okolností zlehčovali nebo idealizovali. Lincoln Clay vážně není rytíř v zářivé zbroji a vojenské bundě, který bojuje za rovnoprávnost pohlaví nebo lidí s odlišnou barvou kůže. A jeho svět je přesně tak hnusný a nesnášenlivý, jak by měl být. To má ukazovat i jednání policie, které bohužel také není úplně ideální.

„Lincoln Clay vážně není rytíř v zářivé zbroji a vojenské bundě, který bojuje za rovnoprávnost pohlaví nebo lidí s odlišnou barvou kůže.”

Některé výrazné přestupky přímo před jejich očima neřeší, řadu banalit naopak tvrdě stíhají. Nebo se o to aspoň snaží, protože i policisté jsou bez ohledu na finanční podporu Sala Marcana a odlišné jednání v různých částech města neschopní idioti, jejichž pátrací metody jsou hodně zarážející. A když se vás milostivě rozhodnou zmáčknout, prostě jim za jízdy rozstřílíte pneumatiky, což stačí k absurdním explozím jejich aut. Tohle není slibované navození stylu hollywoodských filmů z 60. let v čele s Bullittovým případem. V tomhle směru byste nějaký pocit autenticity hledali marně.

Mafia 3 nejen že není moc dobrá Mafia. Ona to není ani kdovíjak výtečná hra. I když se u hraní vyloženě nenudím a nevztekám, stále cítím pachuť zmařeného potenciálu, který mě mrzí o to víc, že žánr gangsterek je jeden z mých nejoblíbenějších a v herním průmyslu je ho jako šafránu. Osobně bych Mafii 3 doporučil hlavně těm, kteří mají rádi atmosféru 60. let, jíž se vážně povedlo navodit, a těm, kterým nevadí sledovat dobrý příběh skrz spoustu stereotypních činností. Celkově ji ale vnímám jako spíše obyčejnou městskou akci, která je doprovázena řadou nedotažených herních prvků. Mafia 3 navíc nemůže být brána jako skvělá hra ani poté, co si odmyslím, jakou značku vlastně využívá a co ta značka v minulosti představovala.

Mafii 3 můžete zakoupit na Xzone.cz nebo GameExpres.sk.

Screenshoty v této recenzi pochází z PS4 verze a PC verze nastavené na střední a nejvyšší nastavení.Redakce Zing.cz hraje na notebooku ASUS GL552.

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Mafia 3 na PC, PS4, Xbox OneHodnocení hry
Skóre hry 5 5/10
Mafia 3
» Více o hře
Líbí se nám
 • město a jeho atmosféra
 • poměrně zábavné přestřelky
 • strhující začátek příběhu
 • skvělý výběr dobové hudby
 • povedený dabing
 • dobře zpracované cut-scény
 • kvalitní česká lokalizace
Vadí nám
 • velmi hloupá umělá inteligence
 • povrchní stealth mechaniky
 • že se hlavní a vedlejší mise opakují
 • nemalé množství bugů a nedodělků
 • odbytá technická stránka
Verdikt: Z Mafie 3 se stala brutální akce, kde jde především o zabíjení, což zachraňuje město s jeho jedinečnou atmosférou, minimálně začátek příběhu, výběr dobové hudby, dabing a filmečky. O pouhé průměrnosti bohužel rozhodla řada chyb a bugů, povrchní stealth mechaniky a velmi hloupá umělá inteligence. Občas jsme si připadali, jako kdybychom místo hotové hry hráli jen vývojovou verzi.
Na Zingu se nachází také 1 uživatelská recenze hry Mafia 3.
Hru ohodnotilo také 124 čtenářů průměrnou známkou 5.7/10.
TheRockM (6), Parasit (9), plkCRA (5), Lazy (4), Draper (6), Man1akCZ (5), Esprite (2), ThainDegu (5), Alfajk (3), Darkzur (7), Wyverna (8), Miky (5), opletalpa (4), petlos69 (3), Horus (3), SweetL.c.King (5), masterblaster4 (4), Marek_Tvrdy (5), martinskupa (7), corey26 (10), Corvus (10), Bozidara (9), SpriteCZ (6), skipperltm (4), Vynex (5), valis1 (8), Aiden Pearce (10), Mixam (4), Olevnek (6), three7 (4), Daviid159 (3), Cvrnda (6), Marek77 (8), KrysMan (9), Ako Suminoe (8), Xenus (6), HentaiLord (4), GUNSERKER (8), Lootmaster (1), CzechNeverEnd (8), OS1R1S (6), the víta ! :) (5), intel44 (1), predator.cz (6), tomdh86 (7), cybertoxic (9), ori63 (3), Adam-PacIn (3), snajx (8), Moody7822 (9), Playman (6), brunovito666 (10), MafiosoCZ (7), Drazerak (7), MelmanCZ (5), PredatorCzech (6), Le Magnifique (4), 23cicer (8), Ardis (6), Antidox (4), skylines (3), NiNo_O (6), tiny (4), _marosho_ (6), Blinky (5), norsen (5), Mythix (4), Maty (8), Katie008 (6), adalas (8), DEADMAU5 (8), Ka3el (9), pepajs95 (2), Ondrej_V (6), WarCry (5), Mafian11102000 (1), Halalí (5), phoeb83 (3), ChiLLi_Master (6), NDenny (7), Epicek (7), Sedli14 (7), Hagimo (7), Peter (1), Greca (10), WeirdWorm (5), flexo369 (9), HD-G.I.D (1), M1L4N (7), Semuel (9), sokolik1144 (6), dinss (7), Raylo™ (8), TheUnderground (7), jiiirka (6), SteveHood (3), Dakh666 (7), ejkina (8), Micronex (1), DacMonald (5), Nathan Drake (1), eVe-CZ (3), inexet007 (4), soldierXXXX (4), ChristianeQ (7), FranCop (5), Desmond Miles (7), Pec41 (5), Rivers25 (5), TGPCZ (6), Baradej (7), Bogi_cze (7), OldCar6 (5), Godxon 1 (7), BlackScorpioncz (7), chelseacz (7), Theogreel (6), BackPa (6), johnk2 (5), Mazuur (3), Ondra Kenway (6), PCmaster race (1), morrelo (8), baelerys (7)
Před vydáním hru ohodnotilo 38 čtenářů průměrnou známkou 8.2/10.
PKDMAN (10), Smuky (10), MAGPUL (10), matroš (1), Rivers25 (7), Xenus (1), sokolik1144 (10), antiku (1), Ellips (8), zekCZ (9), Ondra Kenway (8), pierce (10), mereciczky (10), SlenderGame (10), Kirkes21 (10), Alex gta5onl (9), TGPCZ (9), Parasit (10), Ardis (7), OPW Player (8), Daniel65911 (10), adalas (10), BackPa (8), flexo369 (10), kened94 (9), Mates99 (8), Mariahrug (7), kotlik (10), tomito007 (1), Bruce Wayne (10), Mafian11102000 (7), Francík27-CZ (10), Desmond Miles (10), lukyben (10), CzechNeverEnd (8), pepajs95 (10), Man1akCZ (10), valuueee (6)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Mafia 3 na PC, PS4, Xbox OneTrailery ke hře
Mafia 3 na PC, PS4, Xbox OneScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Mafia 3 Screenshot ze hry Mafia 3 Screenshot ze hry Mafia 3 Screenshot ze hry Mafia 3 Screenshot ze hry Mafia 3 Screenshot ze hry Mafia 3 Screenshot ze hry Mafia 3 Screenshot ze hry Mafia 3

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Mafia 3 - gangsterka na jiný způsob
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Strec    Říkám snad, že ji hraju :D. Jen jsem to zapl abych viděl co přineslo těch 5 Gb. Znovu jsem po dlouhé pauze rozjel kde jsem skončil... a opět jsem nebyl zklamán. Prostě mě to ani s lepším technickým stavem nechytlo. Trápit se nehodlám o to nemusíš mít strach. Možná s dalším updatem a případně DLC tomu dám šanci... jisty kouzlo tam je, ale náplň a množství "nePOVINNÝCH" misí to trocha ubíji.Strecstrec4311    12.11.2016 14:46 Strec

@ odpověď na komentář od MORTHSIR:Říkám snad, že ji hraju :D. Jen jsem to zapl abych viděl co přineslo těch 5 Gb. Znovu jsem po dlouhé pauze rozjel kde jsem skončil... a opět jsem nebyl zklamán. Prostě mě to ani s lepším technickým stavem nechytlo. Trápit se nehodlám o to nemusíš mít strach. Možná s dalším updatem a případně DLC tomu dám šanci... jisty kouzlo tam je, ale náplň a množství "nePOVINNÝCH" misí to trocha ubíji.

MORTHSIR napsal:No a tim padem to nehraj, netrap se dobrovolne. Lol Tohle fak obdivuji, clovek je nespokojenej a porad se drzi jak kliste, klobouk dolu.

KillzoneLord   2x   Morthsir: To mi taky hlava nebere. Kdyz me hra nebavi, tak ji proste nehraju.KillzoneLordkillzonelord29975    12.11.2016 14:42 KillzoneLord

Morthsir: To mi taky hlava nebere. Kdyz me hra nebavi, tak ji proste nehraju.

MORTHSIR    No a tim padem to nehraj, netrap se dobrovolne. Lol Tohle fak obdivuji, clovek je nespokojenej a porad se drzi jak kliste, klobouk dolu.MORTHSIRmorthsir17268    12.11.2016 10:36 MORTHSIR

@ odpověď na komentář od Strec:No a tim padem to nehraj, netrap se dobrovolne. Lol Tohle fak obdivuji, clovek je nespokojenej a porad se drzi jak kliste, klobouk dolu.

Strec napsal:Taky jsem spozoroval zlepšení. Jen ta hra je taková furt stejná, nudná.

Strec    Taky jsem spozoroval zlepšení. Jen ta hra je taková furt stejná, nudná.Strecstrec4311    11.11.2016 11:31 Strec

@ odpověď na komentář od declare:Taky jsem spozoroval zlepšení. Jen ta hra je taková furt stejná, nudná.

declare napsal:Teď už se mi ten zmetek drží na 60FPS stabilně. Hurá.

declare   3x   Teď už se mi ten zmetek drží na 60FPS stabilně. Hurá.declaredeclare6466    10.11.2016 20:02 declare

@ odpověď na komentář od Ondrej_V:Teď už se mi ten zmetek drží na 60FPS stabilně. Hurá.

Ondrej_V napsal:Lidičky pozor! Nějaká 5, 8GB ptákovina se stahuje... Prý outfity a patch...

Ondrej_V    Lidičky pozor! Nějaká 5, 8GB ptákovina se stahuje... Prý outfity a patch...Ondrej_Vondrej_v15018    9.11.2016 20:55 Ondrej_V

Lidičky pozor! Nějaká 5, 8GB ptákovina se stahuje... Prý outfity a patch...

HAVIROV29    Anciabl: jo ty zakladni mam taky no nevadi :) diky: ) pockam si na wd: )HAVIROV29havirov2928554    16.10.2016 13:46 HAVIROV29

Anciabl: jo ty zakladni mam taky no nevadi :) diky: ) pockam si na wd: )

Anciabl    Oblečky nevím já dostal jen auta a zbraně a ty tam jsouAnciablanciabl21472    16.10.2016 13:08 Anciabl

@ odpověď na komentář od HAVIROV29:Oblečky nevím já dostal jen auta a zbraně a ty tam jsou

HAVIROV29 napsal:Anciabl: nebo steamu :) no nevim me to prijde ze to mam porad stejny :) pockat oni jeste nepridali obleceni a tak ? nevis kdys to ma vyjit ? : )

skylines    No už se to dá sehnat za 800kč :Dskylinesskylines11568    16.10.2016 12:53 skylines

@ odpověď na komentář od KillzoneLord:No už se to dá sehnat za 800kč :D

KillzoneLord napsal:Treba si to jednou za ty tri kila poridim :D

HAVIROV29    Anciabl: nebo steamu :) no nevim me to prijde ze to mam porad stejny :) pockat oni jeste nepridali obleceni a tak ? nevis kdys to ma vyjit ? : )HAVIROV29havirov2928554    16.10.2016 12:33 HAVIROV29

Anciabl: nebo steamu :) no nevim me to prijde ze to mam porad stejny :) pockat oni jeste nepridali obleceni a tak ? nevis kdys to ma vyjit ? : )

Anciabl    Na jakým stremu ? :D Auta budeš mít v nabídce od Burkeho na zavoláníAnciablanciabl21472    16.10.2016 12:14 Anciabl

@ odpověď na komentář od HAVIROV29:Na jakým stremu ? :D Auta budeš mít v nabídce od Burkeho na zavolání

HAVIROV29 napsal:jak udelam update na stremu ? zadny auta pridany nemam : (

HAVIROV29    jak udelam update na stremu ? zadny auta pridany nemam : (HAVIROV29havirov2928554    16.10.2016 10:41 HAVIROV29

jak udelam update na stremu ? zadny auta pridany nemam : (

Ondrej_V    Někdo na Twitteru psal, že jde o opravu bugů a zlepšení výkonu...Ondrej_Vondrej_v15018    15.10.2016 10:09 Ondrej_V

Někdo na Twitteru psal, že jde o opravu bugů a zlepšení výkonu...

KillzoneLord   4x   Treba si to jednou za ty tri kila poridim :DKillzoneLordkillzonelord29975    15.10.2016 03:32 KillzoneLord

Treba si to jednou za ty tri kila poridim :DKomentář byl autorem naposledy upraven 15.10.2016 03:34

Původní verze před úpravami:Miky: Na internetu pisou, ze ps3 verze mafia 2 ma profesionalni cesky dabing :D, tak nevim :D

skylines   1x   Se to nestihlo dodělat tak to dostáváte po částech. :D každopádně nebudu moc daleko od pravdy když řeknu že na tomhle updatu je víc práce než za půl roku na celé hře :Dskylinesskylines11568    15.10.2016 03:14 skylines

@ odpověď na komentář od Ondrej_V:Se to nestihlo dodělat tak to dostáváte po částech. :D každopádně nebudu moc daleko od pravdy když řeknu že na tomhle updatu je víc práce než za půl roku na celé hře :D

Ondrej_V napsal:Další patch, opět 1, 2 GB... Changelog neznámý

fire2fire2fire   1x   shit, meli by platit lidem ze to vbc hrajoufire2fire2firefire2fire2fire13186    15.10.2016 02:18 fire2fire2fire

shit, meli by platit lidem ze to vbc hrajou

Ondrej_V   1x   Další patch, opět 1, 2 GB... Changelog neznámýOndrej_Vondrej_v15018    15.10.2016 01:30 Ondrej_V

Další patch, opět 1, 2 GB... Changelog neznámý

KillzoneLord   2x   Deyw: Treba zrovna u mafia 3 nikdo necekal, ze to muze byt treba s ukolama jako ve hre far cry :D. Proto ten hate. Co tu byla stara dobra mafia, tak je to par let zpatky a nevychazi kazdy rok! ! Kazdy cekal uspech a on neni. Vyzdimaly znacku a ted uz beztak zadna mafia nikdy nebude. Jsou to svine. Naposledy jsem takhle byl nasrany u hry parasite eve 2. Moje nejoblibenejsi hra, byla na ps1 :D. Kdyz jsem pak videl treti dil, ktery je uplne jiny, tak jsem si vazne pomyslel neco o .... .KillzoneLordkillzonelord29975    11.10.2016 20:58 KillzoneLord

Deyw: Treba zrovna u mafia 3 nikdo necekal, ze to muze byt treba s ukolama jako ve hre far cry :D. Proto ten hate. Co tu byla stara dobra mafia, tak je to par let zpatky a nevychazi kazdy rok! ! Kazdy cekal uspech a on neni. Vyzdimaly znacku a ted uz beztak zadna mafia nikdy nebude. Jsou to svine. Naposledy jsem takhle byl nasrany u hry parasite eve 2. Moje nejoblibenejsi hra, byla na ps1 :D. Kdyz jsem pak videl treti dil, ktery je uplne jiny, tak jsem si vazne pomyslel neco o .... .

KillzoneLord    Strec: Ale treba ukazatele pritomnosti policie a viditelnosti, to nechapu, proc to tam na nejtezsi je.KillzoneLordkillzonelord29975    11.10.2016 20:41 KillzoneLord

Strec: Ale treba ukazatele pritomnosti policie a viditelnosti, to nechapu, proc to tam na nejtezsi je.

KillzoneLord    Strec: No trasy by tolik nevadilo. Ale ty nepratele, ze jsou tak tupy a na nejtezsi? ? To je urceny asi 2 letym detem, co neumi hrat poradne :DTa hra se mi libila, ale taky chci trosku vyzvu, jinak je to nuda no :DKillzoneLordkillzonelord29975    11.10.2016 20:39 KillzoneLord

Strec: No trasy by tolik nevadilo. Ale ty nepratele, ze jsou tak tupy a na nejtezsi? ? To je urceny asi 2 letym detem, co neumi hrat poradne :DTa hra se mi libila, ale taky chci trosku vyzvu, jinak je to nuda no :D

Zbrojovak    Neopravi, ale pokud aspon trochu jo, tak das 3000 za to co melo byt v zakladu a stat 1000. No neber to :-)Zbrojovakzbrojovak53649    11.10.2016 20:17 Zbrojovak

@ odpověď na komentář od Laddys:Neopravi, ale pokud aspon trochu jo, tak das 3000 za to co melo byt v zakladu a stat 1000. No neber to :-)

Laddys napsal:Snad tohle všechno co čtu a co ve hře chybí, opraví patche a dlc

Laddys    Snad tohle všechno co čtu a co ve hře chybí, opraví patche a dlcLaddysladdys1697    11.10.2016 19:35 Laddys

Snad tohle všechno co čtu a co ve hře chybí, opraví patche a dlc

Strec    Hraji na nejtěžší s žádnou podporou zaměřování a je to neuvěřitelně snadny. Snadnou obtížnost jsem ani nezkoušel, ale snazší si to moc představit neumím. Ono už ty ukazatele přítomnosti policie, viditelnosti a trasy jsou prvky, ktere bych na nejtěžší obtížnosti nečekal. Tolik k té jednoduchosti hry.
A AI nepřatel je kapitola sama o sobě. Pokud zareaguje, tak pomalu a neadekvátně k situaci. Prostě panaci na popravu. Padají pěkně, ale časem je ta likvidace nuda, bez výzvy.
Obtížnost si zvedam používáním pouze pěstí a pistole na dálku.
Strecstrec4311
    11.10.2016 19:27
Strec

@ odpověď na komentář od KillzoneLord:Hraji na nejtěžší s žádnou podporou zaměřování a je to neuvěřitelně snadny. Snadnou obtížnost jsem ani nezkoušel, ale snazší si to moc představit neumím. Ono už ty ukazatele přítomnosti policie, viditelnosti a trasy jsou prvky, ktere bych na nejtěžší obtížnosti nečekal. Tolik k té jednoduchosti hry.
A AI nepřatel je kapitola sama o sobě. Pokud zareaguje, tak pomalu a neadekvátně k situaci. Prostě panaci na popravu. Padají pěkně, ale časem je ta likvidace nuda, bez výzvy.
Obtížnost si zvedam používáním pouze pěstí a pistole na dálku.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.czKomentář byl autorem naposledy upraven 11.10.2016 19:35

Původní verze před úpravami:Hraji na nejtěžší s žádnou podporou zaměřování a je to neuvěřitelně snadny. Snadnou obtížnost jsem ani nezkoušel, ale snazší si to moc představit neumím. Ono už ty ukazatele přítomnosti policie, viditelnosti a trasy jsou prvky, ktere bych na nejtěžší obtížnosti nečekal. Tolik k té jednoduchosti hry.

KillzoneLord napsal:Stezujete si na umelou inteligenci. Ja tu hru sice nevlastnim, ale casem budu :) . Zkuste si nastavit obtiznost na nejtezsi, pokud vam vadi inteligence nepratel, treba to zabere. Jestli tam je obtiznost :D

ElementGamer    Já ti to přeju, ale mně se hnusí už jen ten přístup.ElementGamerelementgamer13999    11.10.2016 17:56 ElementGamer

@ odpověď na komentář od Ako Suminoe:Já ti to přeju, ale mně se hnusí už jen ten přístup.

Ako Suminoe napsal:Tolik place sem nevidel od prvniho traileru na CoD. Libi se mi jak vetsina hru ani nehrala ale dokola bude nadavat. Ano hra neni dokonala, vypada hnusne ale zabavu obsahuje. Mam nahrano vic nez 10h a muzu rict ze sem se z toho ani minutu nenudil. Par vlastnich zaberu ze hry [ odkaz ] [ odkaz ] [ odkaz ] . Za me 8/10 ;) a rvete jak chcete

Miky člen redakce   6x   V chování nepřátel se nic nemění.Mikymiky3    11.10.2016 17:50 Miky

@ odpověď na komentář od KillzoneLord:V chování nepřátel se nic nemění.

KillzoneLord napsal:Stezujete si na umelou inteligenci. Ja tu hru sice nevlastnim, ale casem budu :) . Zkuste si nastavit obtiznost na nejtezsi, pokud vam vadi inteligence nepratel, treba to zabere. Jestli tam je obtiznost :D

KillzoneLord    Stezujete si na umelou inteligenci. Ja tu hru sice nevlastnim, ale casem budu :) . Zkuste si nastavit obtiznost na nejtezsi, pokud vam vadi inteligence nepratel, treba to zabere. Jestli tam je obtiznost :DKillzoneLordkillzonelord29975    11.10.2016 17:41 KillzoneLord

Stezujete si na umelou inteligenci. Ja tu hru sice nevlastnim, ale casem budu :) . Zkuste si nastavit obtiznost na nejtezsi, pokud vam vadi inteligence nepratel, treba to zabere. Jestli tam je obtiznost :D

MORTHSIR   1x   Nejvetsi legrace je, jak lidicky ztraceji svuj drahocenny cas a radeji travi cas hejtama na tuhle hru. No asi neni co hrat? :D Trapny uz. .MORTHSIRmorthsir17268    11.10.2016 17:37 MORTHSIR

Nejvetsi legrace je, jak lidicky ztraceji svuj drahocenny cas a radeji travi cas hejtama na tuhle hru. No asi neni co hrat? :D Trapny uz. .

v0id   1x   Dovod preco vydavatel nedal hru recenzentom pred vydanim hry. :Dv0idv0id6743    11.10.2016 17:32 v0id

Dovod preco vydavatel nedal hru recenzentom pred vydanim hry. :D

Strec   1x   2500 hodin nahráno... nebo 2500 hodn spuštěná hra. Víš od dob, kdy jsou na steamu kartičky lidi i "srač**" mají potřebu zapínat.Strecstrec4311    11.10.2016 16:54 Strec

@ odpověď na komentář od Deyw:2500 hodin nahráno... nebo 2500 hodn spuštěná hra. Víš od dob, kdy jsou na steamu kartičky lidi i "srač**" mají potřebu zapínat.

Deyw napsal:neda se nic delat ve meste asi tak jako v prvnim a druhym dilu. . grafika rikam na dnesni dobu standart co se drzi uz asi 2roky, kdy vsechno vypada +- stejne. . (uncharted4 je vyjimka) ukoly ktery se opakujou to beru, ale je nesmysl, ze ostatni hry typu: assassins creed, far cry kde neni open world, ale je to porad dokola jak u blbecku a vychazi to kazdej rok je hodnoceni 8/10 - a ty open world jako je just cause, mad max, kde ty hry byli jeste vic dokola a vic o hovne a hodnoceni je nekde jinde me neprijde fer vuci mafii. . nechapu ten hate a to hodnoceni. . 5/10 dostava fakt spatna hra a ne ta u ktery si schopnej vydrzet 30 a vic hodin. . to uz mi prijde, ze je to z recese nebo nenavisti vuci ty hre jako jsou recenze na steamu kde clovek nahraje treba 2500hodin a napise k recenzi, ze je to nejhorsi hra co kdy hral. . :D

Deyw   2x   neda se nic delat ve meste asi tak jako v prvnim a druhym dilu. . grafika rikam na dnesni dobu standart co se drzi uz asi 2roky, kdy vsechno vypada +- stejne. . (uncharted4 je vyjimka) ukoly ktery se opakujou to beru, ale je nesmysl, ze ostatni hry typu: assassins creed, far cry kde neni open world, ale je to porad dokola jak u blbecku a vychazi to kazdej rok je hodnoceni 8/10 - a ty open world jako je just cause, mad max, kde ty hry byli jeste vic dokola a vic o hovne a hodnoceni je nekde jinde me neprijde fer vuci mafii. . nechapu ten hate a to hodnoceni. . 5/10 dostava fakt spatna hra a ne ta u ktery si schopnej vydrzet 30 a vic hodin. . to uz mi prijde, ze je to z recese nebo nenavisti vuci ty hre jako jsou recenze na steamu kde clovek nahraje treba 2500hodin a napise k recenzi, ze je to nejhorsi hra co kdy hral. . :DDeywdeyw8780    11.10.2016 11:01 Deyw

neda se nic delat ve meste asi tak jako v prvnim a druhym dilu. . grafika rikam na dnesni dobu standart co se drzi uz asi 2roky, kdy vsechno vypada +- stejne. . (uncharted4 je vyjimka) ukoly ktery se opakujou to beru, ale je nesmysl, ze ostatni hry typu: assassins creed, far cry kde neni open world, ale je to porad dokola jak u blbecku a vychazi to kazdej rok je hodnoceni 8/10 - a ty open world jako je just cause, mad max, kde ty hry byli jeste vic dokola a vic o hovne a hodnoceni je nekde jinde me neprijde fer vuci mafii. . nechapu ten hate a to hodnoceni. . 5/10 dostava fakt spatna hra a ne ta u ktery si schopnej vydrzet 30 a vic hodin. . to uz mi prijde, ze je to z recese nebo nenavisti vuci ty hre jako jsou recenze na steamu kde clovek nahraje treba 2500hodin a napise k recenzi, ze je to nejhorsi hra co kdy hral. . :DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Diskuze na fóru

Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (76 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12090 příspěvků), STEAM -všechno sem (7083 příspěvků), Humble bundle -vše sem (607 příspěvků), Trance - TOTY - Top 10 (460 příspěvků), Good Old Games | GOG.com (55 příspěvků), Dusan Nemec ve WATCH DOGS 2 má být Čech? (4 příspěvky), CoD MW Remastered na PS4 (3 příspěvky), Roblox + Just Cause 3 (1 příspěvek)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Představujeme zbrusu nový Zing.cz

Spustili jsme veřejnou betu nové verze vašeho oblíbeného herního magazínu. Pojďte se seznámit s novým Zingem.

 
 

The Deer God

Recenze - 17.1.2018
 
The Deer God

Při lovu jelenů si musíte dát pozor nejen na nástrahy přírody, ale taky na stará božstva. Mohlo by se vám zabíjení nevinných zvířátek vymstít.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: PC a konzole
 

Everybody's Golf

Recenze - 15.1.2018
 
Everybody's Golf

Další díl série, který opět není dokonalý, ale díky laxní konkurenci stále nemá sobě rovného.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

XCOM – deskovka

Speciál - 14.1.2018
 
XCOM – deskovka

Létající talíře jsou na obzoru. Od úspěšné invaze dělí mimozemšťany soustředěná obrana centrály XCOM. Nechte se rekrutovat!

 
 
 
Door Kickers: Action Squad – dojmy z hraní

Měli jsme možnost otestovat nezávislou 2D alternativu Rainbow Six. Zaujala nás?

 
Přečíst celý článek»Autor: ThainDegu - Platforma: PC