Uživatel nepřihlášen
   

LEGO Ninjago Movie Video Game - jak se legáček nindžou stal

Čtvrtek 12.10.2017 18:30 - Autor: Štěpán "Vakomlok" Lenk - Rubrika: Recenze Recenze The LEGO Ninjago Movie: Video Game

Je to jen další z řady narychlo splácaných her podle filmové předlohy, nebo LEGO Ninjago obstojí i jako samostatné dobrodružství?

Recenzovaná verze: PlayStation 4

V kinech se už více než dva týdny promítá nejnovější celovečerní animák s tématikou slavné stavebnice - LEGO Ninjago Movie. Zároveň s ním na pulty obchodů dorazila i jeho videoherní verze, pojmenovaná poněkud kostrbatě LEGO Ninjago Movie Videogame. Je to jen další z řady narychlo splácaných her podle filmové předlohy, nebo LEGO Ninjago obstojí i jako samostatné dobrodružství?

3, 2, 1, Ninja-GO!

LEGO hry jsou ideální rodinnou zábavou. Hratelnost je dostatečně jednoduchá pro naše nejmenší, zároveň si ji díky často inteligentnímu humoru a pop-kulturním narážkám dokážou bez větších problémů užít i dospělí. LEGO Ninjago není výjimkou, naopak tuto formuli splňuje do puntíku.

Hra je rozdělena do třinácti příběhových kapitol, jejichž děj odráží stejnojmenný celovečerní film. Ninjago City - futuristická metropole připomínající Tokyo - se nachází na prastarém ostrově a je pod přímou ochranou skupinky šesti nindžů. Město čelí neustálým útokům Lorda Garmadona a jeho armády poskoků v kostýmech připomínajících všemožnou mořskou faunu.

Ochrana města je dost náročnou záležitostí sama o sobě, situaci ještě navíc komplikuje fakt, že Garmadon je ve skutečnosti otcem jednoho ze strážců - Zeleného Nindži jménem Lloyd. Ten, v zoufalé snaze překonat stigma svého původu a porazit otce jednou provždy, nechtěně ohrozí celé Ninjago City a pouze spirituální cesta do vlastního nitra (a nitra ostrova) může Lloydovi pomoct se vypořádat se složitou rodinnou situací, ovládnout síly Spinjitsu a zachránit město.

Dějová linka je zábavná, obsahuje spoustu humoru (proměnlivé kvality, ale většina je ok) a nudit se určitě nebudete. Oscara za scénář tvůrci pravděpodobně nezískají, ale děti si ho nepochybně užijí. Způsob vyprávění mi ale občas připadal až příliš zkratkovitý, některé scény by stálo za to udělat o něco delší a maličko je rozvinout. Chápu záměr autorů zbytečně nezdržovat netrpělivé děti od hraní, pár příběhem prohlubujících vteřin navíc by určitě nikoho nezabilo.

Herní náplň se od ostatních LEGO her nijak zvlášť neliší. Pobíháte s legáčky plastovým světem, řešíte jednodušší hádanky a bojujete s Garmadonovými poskoky. Levely jsou prošpikovány místy a tajnými skrýšemi, do kterých se ve většině případů dostanete až po dohrání příběhu, kdy budou mít všechny hlavní charaktery patřičné speciální schopnosti. Všechny levely se vám po závěrečných titulcích totiž otevřou ve free módu a můžete se tak v klidu vrátit do všech lokací a hledat, co všechno jste minuli. Můžete sbírat zlaté kostičky, balíčky s novými postavami, závodit, pomáhat obyčejným legáčkům v rámci vedlejších questů, případně se pustit do soubojů s vlnami nepřátel v Battle aréně. Vedlejších aktivit je tedy dost a určitě se vyplatí alespoň jednou se vrátit na již navštívená místa. Jedinou nevýhodou tohoto cestování jsou ukrutně dlouhé loadingy.

Staňte se mistry kung-fu

Ruku v ruce s ústředním nindžovským tématem jde zcela určitě největší novinka tohoto dílu - vylepšený soubojový systém. Není sice nijak zvlášť komplikovaný, v rámci série LEGO her jde ale o vítané obohacení, které povyšuje prosté mlácení dvěma tlačítky na výrazně hlubší herní zážitek.

K dispozici máte šest bojových útoků, jejichž názvy si roztomile utahují z tradičních jmen reálných postojů kung-fu. V průběhu hry se tedy naučíte The Art of Striking Rabbit (tři rychlé údery za sebou), The Art of the Rushing Boar (bleskový výpad vpřed zakončený úderem), The Art of the Floating Butterfly (kop z výskoku), The Art of the Swooping Hawk (skok zakončený mocnou ranou o zem a následnou tlakovou vlnou), The Art of the Stinging Bee (smršť úderů v rámci jednoho dlouhého komba) a konečně The Art of the Skyward Dragon (protivníka vyhodíte do vzduchu a zasypete ho sérií ničivých ran).

V praxi se jedná o jednoduchá komba, která vykouzlíte stiskem několika málo tlačítek, přesto souboje se zlými legáčky získávají na dynamice a částečně i na taktice. Brnění některých typů nepřátel jde totiž prolomit pouze konkrétními útoky, prostým mačkáním jedné klávesy se daleko nedostanete. Během akčních pasáží tedy nad svými hrdiny máte mnohem větší kontrolu a pocit tupého mlácení dvěma tlačítky známý z předchozích LEGO her je dočista pryč.

Všechny dostupné chvaty můžete ještě vylepšovat pomocí takzvaných Ninjanuity žetonů, a to celkem třikrát. Vaše útoky pak například dávají větší damage, rozšíří se oblast jejich účinku nebo třeba dostanete víc bodů na konci souboje. Je to prostý princip, přesto se do hry náramně hodí a hratelnost posouvá zase o něco dále. Nový bojový systém je tedy jednoznačné plus.

Dobře zpracovaný plast

Z hlediska audiovizuálního zpracování se jedná o klasický standard, který nastolily předešlé LEGO hry. Grafika je barevná a na pohled příjemná, zamrzí ale nevýrazný level design a občasné bugy. Nejednou se moji legáčci zasekli v prostoru a stálo mě poměrně velké úsilí je zase vyprostit. Nepotěší ani divoké prostocviky kamery v užších prostorách, kvůli kterým občas nemáte nejmenší ponětí, kam vlastně kráčíte. Nejvíc to je patrné ve split-screen režimu s druhým hráčem, kdy je vaše obrazovka o polovinu menší.

Zvuky jsou zpracovány dobře, vyniká především dabing jednotlivých postav. Autoři ale mohli ubrat na četnosti hlášek pronášených vašimi počítačem řízenými spolubojovníky. Opakují se totiž opravdu často a velmi rychle vám začnou lézt na nervy. Jinak si ale ohledně zvukového doprovodu nemám nač stěžovat.

„Nepotěší ani divoké prostocviky kamery v užších prostorách, kvůli kterým občas nemáte nejmenší ponětí, kam vlastně kráčíte. Nejvíc to je patrné ve split-screen režimu s druhým hráčem, kdy je vaše obrazovka o polovinu menší.“

Umění Závěrečného Slova

LEGO her během minulé dekády vzniklo nespočet. Už nějakou dobu ale tato série i přes svou zábavnou hratelnost tak trochu přešlapuje na místě. LEGO Ninjago Movie Videogame naštěstí mezi plastové panáčky přináší svěží vítr a do osvědčené hratelnosti nenásilně implementuje značně vylepšený bojový systém. K nindžovskému tématu se navíc perfektně hodí, a hlavně díky němu se tato hra řadí mezi lepší LEGO tituly posledních let.

Odlehčené dobrodružství Lloyda a jeho přátel si nejlépe užijí hlavně děti, díky velké porci humoru a pop-kulturních odkazů je ale tato hra bez problémů snesitelná i pro dospělé. Fajn hratelnost bohužel kazí nevýrazný level design, občasné bugy a mizerná kamera. Pokud se vám líbil stejnojmenný film, u LEGO Ninjago Movie Videogame se určitě budete bavit také.

LEGO Ninjago Movie Video Game koupíte v našich obchodech Xzone.cz a GameExpres.sk.

The LEGO Ninjago Movie: Video Game na PC, PS4, Xbox One, SwitchHodnocení hry
Skóre hry 6 6/10
The LEGO Ninjago Movie: Video Game
» Více o hře
Líbí se nám
  • vylepšený bojový systém
  • spousta humoru
Vadí nám
  • občasné bugy
  • kamera
  • nevýrazný level design
  • dlouhé loadingy
Verdikt: Zábavná hra, která do stagnující série vnáší trochu svěžího větru především díky vylepšenému bojovému systému. Zážitek kazí jen pár občasných chyb, ale jinak je LEGO Ninjago Movie Videogame ideální zábavou pro celou rodinu.
Hru ohodnotil také 1 čtenář známkou 10/10.
Aiden Pearce (10)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
The LEGO Ninjago Movie: Video Game na PC, PS4, Xbox One, SwitchScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry The LEGO Ninjago Movie: Video Game Screenshot ze hry The LEGO Ninjago Movie: Video Game Screenshot ze hry The LEGO Ninjago Movie: Video Game Screenshot ze hry The LEGO Ninjago Movie: Video Game Screenshot ze hry The LEGO Ninjago Movie: Video Game Screenshot ze hry The LEGO Ninjago Movie: Video Game Screenshot ze hry The LEGO Ninjago Movie: Video Game Screenshot ze hry The LEGO Ninjago Movie: Video Game

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku LEGO Ninjago Movie Video Game - jak se legáček nindžou stal
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
bildo    Jj, dík. Tak to možná zkusím. Přece jenom, teď mají děti to Ninjago v oblibě. Děkuji.bildobildo1021    7.12.2017 17:12 bildo

@ odpověď na komentář od Vakomlok:Jj, dík. Tak to možná zkusím. Přece jenom, teď mají děti to Ninjago v oblibě. Děkuji.

Vakomlok napsal:Jen o sbírání kostiček to není, přední je tu příběh. Jinak si myslím, že pro děti je to ideální hra a pokud máte dva ovladače, můžete hrát i spolu.

Vakomlok člen redakce    Jen o sbírání kostiček to není, přední je tu příběh. Jinak si myslím, že pro děti je to ideální hra a pokud máte dva ovladače, můžete hrát i spolu.Vakomlokvakomlok61929    6.12.2017 23:28 Vakomlok

@ odpověď na komentář od bildo:Jen o sbírání kostiček to není, přední je tu příběh. Jinak si myslím, že pro děti je to ideální hra a pokud máte dva ovladače, můžete hrát i spolu.

bildo napsal:Já to chtěl koupit pro syna, ale když koukám na videa, tak je to HROZNÝ ! ! ! To tam celou hru sbírám miliony bílých koleček ?
Podle videí mi přijde že ta hra je o neustálém sbírání koleček, a to mlácení je tam jen pro to, aby mi z každého nepřítele vypadli další kolečka.
Škoda, jinak bych tu hru synovi koupil. :(

bildo    Já to chtěl koupit pro syna, ale když koukám na videa, tak je to HROZNÝ ! ! ! To tam celou hru sbírám miliony bílých koleček ?
Podle videí mi přijde že ta hra je o neustálém sbírání koleček, a to mlácení je tam jen pro to, aby mi z každého nepřítele vypadli další kolečka.
Škoda, jinak bych tu hru synovi koupil. :(
bildobildo1021
    6.12.2017 09:51
bildo

Já to chtěl koupit pro syna, ale když koukám na videa, tak je to HROZNÝ ! ! ! To tam celou hru sbírám miliony bílých koleček ?
Podle videí mi přijde že ta hra je o neustálém sbírání koleček, a to mlácení je tam jen pro to, aby mi z každého nepřítele vypadli další kolečka.
Škoda, jinak bych tu hru synovi koupil. :(

Vakomlok člen redakce   2x   Taky myslím, pro děti ideální zábava. :-)Vakomlokvakomlok61929    15.10.2017 10:36 Vakomlok

@ odpověď na komentář od vertigo:Taky myslím, pro děti ideální zábava. :-)

vertigo napsal:Film jsme skoukli s mým malým Ninjou. Hra samozřejmě co se týče synka, pro něj nutnost, už od srpna se ptá jestli už to vyšlo :-) U něj určo zklamání nebude a ty bugy Lego standart :-D

vertigo   1x   Film jsme skoukli s mým malým Ninjou. Hra samozřejmě co se týče synka, pro něj nutnost, už od srpna se ptá jestli už to vyšlo :-) U něj určo zklamání nebude a ty bugy Lego standart :-Dvertigovertigo8493    13.10.2017 16:00 vertigo

Film jsme skoukli s mým malým Ninjou. Hra samozřejmě co se týče synka, pro něj nutnost, už od srpna se ptá jestli už to vyšlo :-) U něj určo zklamání nebude a ty bugy Lego standart :-D

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (52 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Jaký monitor? (20 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12145 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole