Uživatel nepřihlášen
   

Destiny 2: Curse of Osiris DLC

Pondělí 18.12.2017 10:10 - Autor: Filip "Filca" Němec - Rubrika: Recenze Recenze Destiny 2

Tímto tempem skončí Destiny v propadlišti dějin.

Recenzovaná verze: PlayStation 4

Rozšíření Curse of Osiris mě donutilo přemýšlet nad tím, jestli jsem ještě stále fanoušek hry nebo bych se měl řadit mezi její odpůrce. V prvním díle jsem nahrál tolik hodin, že se to bojím zveřejnit a recenze na druhý díl byla z mojí strany spíše optimistická, leč s jistými výtkami. Jenže až po několika týdnech se ukázalo, že Destiny 2 má přeci jen trhliny, které se autorům nedaří dostatečně rychle zacelit. Sami nedávno potvrdili, že zklamali především své nejvěrnější hardcore fanoušky, které odradili chabým endgame obsahem a zejména strohým Crucible režimem, který jsem v recenzi také kritizoval.

Nedávné dojmy z Paris Games Week prezentace ve mně ale vzbuzovaly nadšení. Příběhové rozšíření s Osirisem vypadalo velmi dobře a stejně tak hráči do něj vkládali velké naděje. Ačkoli bych měl s verdiktem počkat až na konec článku, na rozdíl od Bungie vám řeknu hned a narovinu, že Curse of Osiris je jen dalším hřebíčkem do rakve. Vlastně je více než to. Je fackou všem hráčům a fanouškům a je v tomto případě jedno, jestli si toto DLC koupíte nebo ne, hra vás totiž vytrestá tak jako tak. V prvním případě sice dostanete slibované rozšíření, ale nový obsah abyste hledali lupou. Pokud naopak rozšíření nekoupíte, na Destiny 2 můžete vlastně zapomenout, protože vám hra uzamkne některé aktivity.
Curse of Osiris bez Osirise

Pojďme ale hezky popořádku. Jádrem rozšíření jsou příběhové mise, které sledují osud nejsilnějšího Warlocka všech dob. Ten, jak se zdá, narazil na blížící se hrozbu, a přestože je aktuálně ve vyhnanství, dokázal varovat ostatní strážce. Kromě toho, že Osiris patří mezi nejsilnější postavy celého univerza, je do značné míry také podivínem, který se jednak upnul na studování rasy Vex a také nesouhlasil se způsobem, jakým se ubírá společenství strážců. Kvůli tomu byl vyhnán a nyní spolu se svým ghostem Sagirou prozkoumává Infinite Forest – počítačovou simulaci, kterou vytvořili Vexové a do níž se také podíváte.

„Curse of Osiris vlastně není vůbec o Osirisovi. Sotva ho na pár chvil spatříte.“

Nachází se na Merkuru, což je nová planeta, kterou vám aktuální DLC přidá na mapu světa. Ale neradujte se předčasně. Jakkoli je lokalita na Merkuru nádherná, její rozloha je přímo výsměchem. Její překonání z jedné strany na druhou budete počítat spíše na sekundy nežli minuty. V porovnání s ostatními planetami se jedná opravdu jen o malé výletní místečko. Nabízí pouze jeden public event a Adventure misi, která je navíc vytrženou částí z jedné příběhové mise. A i těch je poskrovnu. Příběhem prolétnete za zhruba tři hodinky a co je ještě horší, autoři se v tomto směru vůbec nevytáhli.

Přestože osobnost Osirise a jeho mytologie je pro univerzum Destiny skvělým materiálem, v Bungie tuto šanci naprosto promarnili. Tak trochu nečekaně zjistíte, že Curse of Osiris vlastně není vůbec o Osirisovi a sotva ho na pár chvil spatříte. Jeho aura nepřekonatelného válečníka, a tak trochu rebela, sice nastíní úvodní filmeček, ale zbytek příběhu tuto postavu zadupe do šedi a průměru. V tomto ohledu se tvůrci opět propadli do kvalit Destiny 1, což je velká škoda, protože ve druhém díle se jim dařilo pracovat s příběhem podstatně lépe.
Kde nic, tu nic

Z dalšího obsahu nám bylo slíbeno jako vždy nové vybavení, zbraně, lodě a podobně. To jsme samozřejmě dostali, ale nemám pocit, že jde o něco extra speciálního. Nebýt ikonky v rohu, nové kousky dost možná ani nerozlišíte od těch stávajících, pokud tedy nejste chodící Destiny encyklopedie. Nové zbraně jsou fajn a líbí se mi také kupříkladu nové skiny ghostů, ale dost možná se už dostávám do pozice, kdy děkuji vývojářům z Bungie i za samozřejmosti.

V tomto ohledu je zklamáním také stroj na výrobu speciálních zbraní, který najdete v Lighthousu na Merkuru. K sestavení takových zbraní je potřeba nasbírat nejdříve potřebné suroviny a jak už možná tušíte, čeká vás v tomto směru nezábavný grind. Materiály dostanete z Crucible zápasů, strike misí či public eventů. Znamená to tedy, abyste dostali něco nového, musíte hrát (pořád dokola) starý obsah. Kdyby se alespoň autoři pokusili naroubovat tento zdlouhavý grind na něco nového a zábavného, co přineslo DLC. Ostatně zklamáním je i samotný Lighthouse, který ve výsledku nabízí pouze jednu NPC postavu a jeho úloha ve hře je tak prakticky zbytečná.

Takhle tedy ne!

Pokud jste překvapeni vlnou negativismu, na které se veze tato recenze, následující řádky ještě přitvrdí. Už první díl představil nepopulární „uzamykání“ obsahu pro ty hráče, kteří si nekoupili nějaké rozšíření. Šlo ale především o zachování konzistence celkového zážitku tak, aby některá skupina hráčů nebyla zvýhodněna a naopak. Curse of Osiris však tento nepopulární tah posunulo na zcela novou úroveň drzosti.

„Pokud chcete Destiny 2 plnohodnotně hrát, vlastně vám nezbývá nic jiného než si DLC koupit.“

Pokud si nové DLC nekoupíte, nezahrajete si už prestige verzi Nightfall striku a také raidu. Stejně tak si nezahrajete už ani Trials of the Nine, což jsou všechno aktivity, které byly ještě před vypuštěním DLC dostupné. Může za to samozřejmě navýšení levelového stropu, ale také prostý fakt, že vám vývojáři seberou něco, co už dříve bylo přístupné a nyní vám to odemknou za ne zrovna malý poplatek, je zkrátka a jednoduše nepěkná podpásovka. Pokud chcete Destiny 2 plnohodnotně hrát, vlastně vám nezbývá nic jiného než si DLC koupit.

Aktualizace: V Bungie nakonec pod nátlakem couvli a vydali patch, díky kterému je prestige verze raidu přístupná i těm hráčům, kteří si nekoupí Curse of Osiris. To samé se týká také Trials of the Nine.
Na nutnou resuscitaci čeká i Crucible, na kterém chtěli v Bungie u druhého dílu stavět, ale opět přinesl především fanouškům série jen oči pro pláč. Nemožnost si vybrat herní režim a další základní chyby bohužel zůstávají i nadále a nic z toho nevylepší ani tři nové mapy, z nichž je jedna exkluzivně pro PlayStation 4 verze hry, tak jako tomu je již zvykem. Mapy jsou sice pěkné a jejich přítomnost rozhodně potěší, ale je to jako dát náplast na tříštivou zlomeninu a tvářit se, že je vše v pořádku.

Nakonec tu něco dobrého skutečně je ale jestli vám to ospravedlní koupi DLC, je už na vás. Rozšíření původního raidu o misi Eater of Worlds je nakonec velmi příjemným překvapením. Na jednu stranu jsme všichni zklamáni z absence nového raidu, přesto je Eater of Worlds nakonec slušnou náhradou. Svým rozsahem se samozřejmě nemůže rovnat tomu původnímu z Destiny 2, ale nabízí zcela nové lokace s velmi zajímavými puzzly a hádankami, které opět vyžadují bezprecedentní spolupráci všech šesti hráčů. Jen je škoda, že za jeho dokončení nedostanete nic extra zajímavého.

Destiny 2 ve výsledku zachraňuje nakonec stále velmi skvělý pocit ze střelby a úctyhodná variabilita zbraní. To jsou dvě věci, které mohou ostatní tituly jen tiše závidět. Vše se navíc odehrává v nádherném barevném světě, ale mám jakožto fanoušek série velké obavy, aby nakonec všechna ta barevná dobrodružství neskončila jako šedé vzpomínky. Anebo se na Destiny 2 a jeho chystaná rozšíření bude nadávat, a přesto bude hra úspěšná? To ukáže čas a v rukou to máme především my hráči.

Destiny 2 na PC, PS4, Xbox OneHodnocení hry
Skóre hry 4 4/10
Destiny 2
» Více o hře
Líbí se nám
  • Kvalitní rozšíření původního raidu
  • Dobře zvládnuté nové Crucible mapy
Vadí nám
  • Špatná práce s příběhem
  • Nevyužitý Osiris
  • Krátká a nezábavná kampaň
  • Minimum novinek
  • Velikost Merkuru
  • Zcela nevyužitý Lighthouse
Verdikt: Tak takhle tedy ne! Nejenom že DLC předvádí neoblíbené „za hodně peněz málo muziky“, ještě je natolik drzé, že hráčům sebere část původní hry, pokud si Curse of Osiris nepořídí. Jedinou světlou stránkou je nakonec velmi dobře zvládnuté rozšíření raidu, rozhodně jsme ale čekali něco lepšího.
Hru ohodnotilo také 20 čtenářů průměrnou známkou 6.8/10.
Mythix (10), Aiden Pearce (10), Falleen (7), marek7777 (9), ThainDegu (6), masterblaster4 (7), CzePavel99 (8), Greca (10), KeerGeek (8), predator.cz (9), Phenonmen (5), eVe-CZ (10), Mixam (4), corey26 (7), Epso (3), Frko (5), Alfajk (1), Navrc3K (5), Clon3 (4), johnk2 (7)
Před vydáním hru ohodnotilo 5 čtenářů průměrnou známkou 7.6/10.
flexo369 (9), kikikimikiki (10), Parasit (9), Phenonmen (1), WeirdWorm (9)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Štítky: Destiny 2
Destiny 2 na PC, PS4, Xbox OneScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Destiny 2 Screenshot ze hry Destiny 2 Screenshot ze hry Destiny 2 Screenshot ze hry Destiny 2 Screenshot ze hry Destiny 2 Screenshot ze hry Destiny 2 Screenshot ze hry Destiny 2 Screenshot ze hry Destiny 2

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Destiny 2: Curse of Osiris DLC
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
dinss    Co čekat od Activision? Chrlení DLC s absolutně nepřiměřenou cenou za obsah. Destiny 2 mne vůbec nechytlo.dinssdinss71858    20.12.2017 11:24 dinss

Co čekat od Activision? Chrlení DLC s absolutně nepřiměřenou cenou za obsah. Destiny 2 mne vůbec nechytlo.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Miky člen redakce   2x   Hodnocení rozhodně neměníme. Pouze jsme do recenze doplnili aktualizaci.Mikymiky3    19.12.2017 17:27 Miky

@ odpověď na komentář od v0id:Hodnocení rozhodně neměníme. Pouze jsme do recenze doplnili aktualizaci.

v0id napsal:Podla mna si nezasluzia, aby ste menili recenziu. Alebo jej hodnotenie, maximalne dopisat ze po zmene toho co spravili, by bolo hodnotenie nasledovne: ... . Zmenu spravili, lebo si to ludia vsimli ze sa ich snazili okradnut a teda si nezasluzia, lepsie skore, lebo je to banda spinavych zlodejov. Nech im to ostane ako poucenie, ze srat ludom na hlavy sa moze len prave tolko (kolko tak cinili pri destiny 1)

v0id   1x   Podla mna si nezasluzia, aby ste menili recenziu. Alebo jej hodnotenie, maximalne dopisat ze po zmene toho co spravili, by bolo hodnotenie nasledovne: ... . Zmenu spravili, lebo si to ludia vsimli ze sa ich snazili okradnut a teda si nezasluzia, lepsie skore, lebo je to banda spinavych zlodejov. Nech im to ostane ako poucenie, ze srat ludom na hlavy sa moze len prave tolko (kolko tak cinili pri destiny 1)v0idv0id6743    19.12.2017 17:17 v0id

@ odpověď na komentář od Filca:Podla mna si nezasluzia, aby ste menili recenziu. Alebo jej hodnotenie, maximalne dopisat ze po zmene toho co spravili, by bolo hodnotenie nasledovne: ... . Zmenu spravili, lebo si to ludia vsimli ze sa ich snazili okradnut a teda si nezasluzia, lepsie skore, lebo je to banda spinavych zlodejov. Nech im to ostane ako poucenie, ze srat ludom na hlavy sa moze len prave tolko (kolko tak cinili pri destiny 1)

Filca napsal:Připravujeme update, aby byly informace aktuální. Nicméně v době psaní recenze ještě platilo to, co je v článku.

Filca člen redakce   2x   Připravujeme update, aby byly informace aktuální. Nicméně v době psaní recenze ještě platilo to, co je v článku.Filcafilca27325    18.12.2017 13:42 Filca

@ odpověď na komentář od relox:Připravujeme update, aby byly informace aktuální. Nicméně v době psaní recenze ještě platilo to, co je v článku.

relox napsal:Nechci hájit Bungie ale Recenzér by měl jít na jejich stránky a přečíst si co vše pak upravily pro hráče co nemají DLC. Celý to psát nebudu ale není to tak hrozné jak to bylo po vydání DLC.

Alfajk   8x   to jsou ty vase predobjednavky season passu, pak si muzou dovolit presne tyhle zhovadilosti...kazdopadne destiny 2 ani zadarmoAlfajkalfajk16671    18.12.2017 11:49 Alfajk

to jsou ty vase predobjednavky season passu, pak si muzou dovolit presne tyhle zhovadilosti...kazdopadne destiny 2 ani zadarmo

relox    Nechci hájit Bungie ale Recenzér by měl jít na jejich stránky a přečíst si co vše pak upravily pro hráče co nemají DLC. Celý to psát nebudu ale není to tak hrozné jak to bylo po vydání DLC.reloxrelox3284    18.12.2017 11:20 relox

Nechci hájit Bungie ale Recenzér by měl jít na jejich stránky a přečíst si co vše pak upravily pro hráče co nemají DLC. Celý to psát nebudu ale není to tak hrozné jak to bylo po vydání DLC.

Anciabl   3x   Vidím to na komplet edici za 5e za pár let :DAnciablanciabl21472    18.12.2017 10:50 Anciabl

Vidím to na komplet edici za 5e za pár let :D

Spinder    Destiny 2 je skvela hra, jen bungie to zabiji svym pristupem :( a s kazdou aktualizaci mi to prijde horsi a horsi : /Spinderspinder15061    18.12.2017 10:42 Spinder

Destiny 2 je skvela hra, jen bungie to zabiji svym pristupem :( a s kazdou aktualizaci mi to prijde horsi a horsi : /Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Chesse    Ja to říkal :) Jeste, ze jim aspon neproslo zamknuti obsahu lidem co si dlc nekoupi :) Activision se pozna...Chessechesse22383    18.12.2017 10:36 Chesse

Ja to říkal :) Jeste, ze jim aspon neproslo zamknuti obsahu lidem co si dlc nekoupi :) Activision se pozna...Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (59 příspěvků), Jaký monitor? (22 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12148 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Gaming Setup + Collectors Edition (3 příspěvky), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků), Nový notebook (30 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Metal Gear Survive

Recenze - 23.2.2018
 
Metal Gear Survive

Konami si pro nás připravilo hru, ve které musíte přežít. Nebo lépe řečeno: kterou musíte přežít. Tak snad příště…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Monster Energy Supercross

Recenze - 22.2.2018
 
Monster Energy Supercross

Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole