Uživatel nepřihlášen
   

Steep: Road to the Olympics DLC

Čtvrtek 21.12.2017 16:45 - Autor: Milan "Fakus" Votava - Rubrika: Recenze Recenze Steep

Čekání na XXIII. zimní olympijské hry si nyní můžete zkrátit nejnovějším DLC pro sportovní hru Steep, avšak vyplatí se cesta do olympijské vesničky?

Recenzovaná verze: Play Station 4

Zimní olympijské hry jsou již za rohem, přípravy v Pchjongčchangu pomalu finišují a maximální euforii kazí snad jen kauza s reprezentací Ruska a jaderné testy sousedního KLDR. V tomto článku však v žádném případě nechci řešit dopingové skandály anebo vyhrocenou politickou situaci na Korejském poloostrově, kdepak, jsme tu proto, abychom se podívali na zoubek nejnovějšímu rozšíření sportovního titulu Steep, Road to the Olympics.

Původní recenzi Steep naleznete zde.

Cesta za zlatým hattrickem

Jedním z hlavních lákadel nového DLC, Road to the Olympics, je především nový příběhový režim.   Cesta, kdy se v kůži olympijského závodníka snažíte probojovat na XXIII. zimní olympijské hry a zvládnout to, co ještě nikdo jiný nedokázal. Přesněji řečeno, získat zlatou medaili ve všech třech freestyle disciplínách. Jmenovitě jde o slopestyle, U-rampa a big air. Cestu za olympijským zlatem vám navíc zpestřují vyprávění a postřehy nejrůznějších hvězd zimních sportů, své si tedy vyslechnete mimo jiné i od krásné Lindsey Vonnové nebo hvězdy z X Games, Kevina Rollanda. Velmi milým zjištěním budiž fakt, že ačkoliv hra nenabízí velký výběr národností, Česká republika ve výběru nechybí, a tak není problém poslechnout si během slavnostního ceremoniálu českou národní hymnu. Bohužel, vše kazí krátká herní doba a nedostatek zajímavých příběhových momentů.

Vedle režimu kariéry, který je zaměřen především na snowboardové řádění, přidává nejnovější rozšíření do hry i jiné olympijské disciplíny. Poměrně nečekaně tak nyní může každý hráč okusit i závody ve sjezdu, slalomu anebo super-G. Vedle již zmiňovaných disciplín, jež obsahuje příběhový režim, obsahuje DLC navíc ještě paralelní slalom a snowboard cross. Výčet je to poměrně slušný a během sjezdu super-G jsem dokonce pocítil lehký závan olympijského nadšení, které jsem zažíval snad jen u stařičkého olympijského titulu, během jehož hraní jsem rozdrtil nejeden enter, přesně jako zpívá Pokáč. Bohužel, nadšení poměrně brzy vyprchá, jelikož závodů v olympijských disciplínách je opravdu poskrovnu a jejich hraní (především sjezdů) nepřináší ani dostatečnou porci zábavy.
Zábradlí již nejsou na obtíž

Poměrně nudné sjezdové lyžování vynahrazuje slopestyle, kde se každý může vyřádit do sytosti. Slopestyle nabízí celou řadu překážek a jízdu jsem si doopravdy užíval. Jednoznačně k tomu přispívá možnost grindování, která tak trestuhodně v původní hře chyběla. Zábradlí tak již neplní pouze estetický účel, ale lze jej efektně, ale i efektivně využívat. Pouhou překážkou již nejsou ani popadané stromy. Kromě grindování a přenášení váhy z jedné strany snowboardu na druhou, však žádné zásadní změny v hratelnosti nenastaly.

Společně s Olympijskou tématikou přináší nové DLC do hry i zcela novou herní mapu Asie, kde kromě olympijských kopců Koreje najdete i čtyři pohoří Japonska - Sapporo, Daisetsuzan, Zao a Hakuba. Nechybí typická japonská architektura, ukázky asijské přírody a opět jsou k vidění nádherné scenérie. Autorům patří díky i za eliminaci hloupých míst, kde se váš svěřenec pouze hloupě zasekl a nezbylo než se z podobného úseku teleportovat. Celkově je nová herní mapa opět zajímavým místem k prozkoumávání a vedle nových klasických závodů samozřejmě nechybí ani hledání zajímavých míst a příběhy hor.

Nový obsah, ale chyby zůstávají

Steep je rozšiřován poměrně pravidelně. Ať už se jedná o neustálé vyhlašování nových online turnajů, které díky olympijským medailím získávají zcela nový nádech, anebo přísun nového vybavení a oblečení. Je hezké, že tvůrci nezapomínají do hry neustále pumpovat nový obsah (samozřejmě za nemalé peníze), ale jaksi zapomínají na technickou stránku. Již v samotných začátcích Steep jsem upozorňoval na časté problémy s poklesem snímků a ani olympijské rozšíření není výjimkou. Především během závodů sjezdu super-G nebo při jízdě v lesnatých kopcích Japonska jsou poklesy framerate jasně patrné. Ve chvílích, kdy záleží na přesnosti, a i sebemenší chyba může znamenat konec v nadějích na vítězství, jsou podobné problémy jednoduše neomluvitelné.

Při ohlášení přídavku Road to the Olympics jsem neskrýval nadšení. Ačkoliv jsem na začátku hře Steep vytýkal mnoho chyb, musím uznat, že její hraní a plnění i těch nejbláznivějších výzev mě baví a sem tam se do zasněžených kopců rád vracím. Od svého začátku se již Steep rozrostl na pořádného macka a společně se všemi DLC přináší opravdu mnoho hodin zábavy, bohužel nejnovější olympijské dobrodružství mohlo dopadnout o poznání lépe. Jednoduše nepochybuji o tom, že z licence olympijských her se dalo vytěžit daleko víc.
Hru Steep koupíte na Xzone.cz a GameExpres.sk.

Steep na PC, PS4, Xbox OneHodnocení hry
Skóre hry 6 6/10
Steep
» Více o hře
Líbí se nám
  • Nové prostředí Asie
  • Olympijské disciplíny
  • Grindování
  • Poslouchání české národní hymny při ceremoniálu
Vadí nám
  • Celkově nezajímavý příběhový režim
  • Promarněný potenciál
  • Poklesy fps
  • Malé množství olympijských závodů
Verdikt: Olympijské dobrodružství v novém prostředí a s několika olympijskými disciplínami, avšak s dosti velkou pachutí promarněného potenciálu.
Hru ohodnotilo také 20 čtenářů průměrnou známkou 7.3/10.
SamFisher (8), Sedli14 (8), pepajs95 (6), morrelo (8), Darkzur (8), Kill3r 367 (7), Mighty (9), Evžen Detox (9), Lynch (7), Vojtech1141 (6), elho_cid (5), Greca (10), WeirdWorm (7), lolin666 (9), Notd (4), sokolik1144 (6), reflex24 (7), Manyjak (7), Mythix (7), BlackSparkle (7)
Před vydáním hru ohodnotili 4 čtenáři průměrnou známkou 9/10.
Marek77 (9), Qlour (8), sokolik1144 (10), Mighty (9)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Štítky: steep
Steep na PC, PS4, Xbox OneScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Steep Screenshot ze hry Steep Screenshot ze hry Steep Screenshot ze hry Steep Screenshot ze hry Steep Screenshot ze hry Steep Screenshot ze hry Steep Screenshot ze hry Steep

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Steep: Road to the Olympics DLC
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Miky člen redakce    Ano, o tom víme. Proto je nahoře v recenzi odkaz na původní recenzi Steep.Mikymiky3    22.12.2017 10:03 Miky

@ odpověď na komentář od johnny_jay:Ano, o tom víme. Proto je nahoře v recenzi odkaz na původní recenzi Steep.

johnny_jay napsal:OT: Nejde o nic velkého, ale když se dostanene na stránku Steep tady na webu a kliknete na "Recenze", tak Vás to hodí na recenzi tohoto DLC a ne plné hry. Ale jak říkám, je to jen detail :)

johnny_jay    OT: Nejde o nic velkého, ale když se dostanene na stránku Steep tady na webu a kliknete na "Recenze", tak Vás to hodí na recenzi tohoto DLC a ne plné hry. Ale jak říkám, je to jen detail :)johnny_jayjohnny_jay30163    22.12.2017 08:52 johnny_jay

OT: Nejde o nic velkého, ale když se dostanene na stránku Steep tady na webu a kliknete na "Recenze", tak Vás to hodí na recenzi tohoto DLC a ne plné hry. Ale jak říkám, je to jen detail :)

Mythix    Celkem zklamání za ty prachy :( To mělo být v základu už dávno ale tohle Ubi podělalMythixmythix30055    21.12.2017 20:55 Mythix

Celkem zklamání za ty prachy :( To mělo být v základu už dávno ale tohle Ubi podělal

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (59 příspěvků), Jaký monitor? (22 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12148 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Gaming Setup + Collectors Edition (3 příspěvky), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků), Nový notebook (30 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Metal Gear Survive

Recenze - 23.2.2018
 
Metal Gear Survive

Konami si pro nás připravilo hru, ve které musíte přežít. Nebo lépe řečeno: kterou musíte přežít. Tak snad příště…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Monster Energy Supercross

Recenze - 22.2.2018
 
Monster Energy Supercross

Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole