Uživatel nepřihlášen
    

Portal 2 – co bychom neudělali pro vědu

Neděle 24.4.2011 14:00 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Recenze Recenze Portal 2

Ačkoliv na to první Portal z počátku vůbec nevypadal, postupem času sklízel více a více ocenění a pozitivních ohlasů. Jednalo se v podstatě o herní revoluci, na kterou dodnes spousta hráčů vzpomíná. Proto se nemůžeme divit, že herní obchody obsadil druhý díl, nazvaný jednoduše Portal 2. Tak jak se studio Valve předvedlo tentokrát?

...
Délka: ...
Portal 2 - Launch TV reklama
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Hledání ztraceného času

Portal 2 začíná přesně tam, kde skončil první díl, tedy po zničení ďábelského počítače GlaDOS, jenž ovládal nejen hráče, ale i laboratoře Aperture Science, v nichž se celá hra odehrávala. Je tu ale jeden malý háček. Hlavní protagonistka Chell se neprobouzí nějakých pár minut po celém incidentu, nýbrž po pár stovkách let. Celá ta dlouhá léta Chell spala uvnitř laboratoří a celá šaráda začíná až ve chvíli, kdy jí probudí Wheatley, malý inteligentní orb tvořící součást původního GlaDOSu. Po prvních slovech z „úst“ Wheatleyho musí být každému jasné, co je třeba udělat. Utéct. Aperture Science je totiž v troskách, ikonická sterilita je dávno pryč, všude samý plevel a rozpadající se stěny, zkrátka a dobře, laboratoře jsou úplně mrtvé. Tak proč v nich zůstávat?

Příběh samozřejmě nezůstane u tak primitivní zápletky, takže se vám spolu s Wheatleym podaří oživit samotný GlaDOS, jenž se ani trochu necítí na umření. Právě naopak, už zase má chuť testovat, takže vás navede k portálové zbrani a vám nezbývá nic jiného, než se vrátit do starých kolejí, skákat jak GlaDOS píská a s pomocí portálů procházet jednu místnost za druhou. A při tom všem každou chvíli slýchat, jak vám ta potvora pořád připomíná, že jste ji zabili.Celá zápletka však nekončí ani u toho, ale víc nehodlám prozrazovat, jen tím chci naznačit, jak báječně se tak jednoduchý příběh dokáže zkomplikovat a úplně převrátit. Ano, časem nabere hra takových obrátek, až z toho oči přecházejí. A to je jedině dobře. O Valve občas kolují ošklivé drby, že pokud nejde o Half-Life, v oblasti příběhů pokulhávají. To jsem zvědav, kdo si to dovolí tvrdit po dohrání Portalu 2. Asi nikdo, to mi věřte, protože story je vážně naprostá špička, která nemá obdoby.

Asi nejlepší věcí na příběhu je však humor. Po celou dobu hraní bude vaše bránice docela zaměstnaná. Povedené hlášky totiž netrousí jenom GlaDOS, ale i Wheatley nebo všudypřítomný hlas jakéhosi instruktora a postupem času dokonce zakladatel laboratoří. Navíc se ve hře najde pár narážek na Half-Life. Třeba když jednou vylezete z výtahu, ozve se ikonické houkání vlaku, načež se GlaDOS omlouvá, že netuší, co to bylo. Každý hráč Half-Life 2 ale určitě tuší.

Mozkové hloubání a dloubání

Nyní něco k samotným hádankám, tedy základu hratelnosti. Tentokrát se s dovolením nebudu obtěžovat vysvětlováním základních principů a funkcí portálové zbraně, takže přejdu rovnou k novinkám.


Jednou z nich je trojice zvláštních gelů. První z nich, modrý Repulsion Gel, udělá z podlahy hotovou trampolínu. Další, oranžový Propulsion, zase výrazně urychlí vaši chůzi (nebo spíše běh), a nakonec bílý Conversion Gel, jenž vám umožní tvořit portály i v místech, kde by to normálně nešlo, třeba na ocelových stěnách. Žádný z gelů však nemůžete používat, jak se vám zachce, vytékají na předem daných místech, nicméně jakmile na ně dojde řada, jsou pro řešení hádanek naprosto klíčové, a to hlavně tím, že můžou protékat vámi vytvořenými portály, takže většinou není problém ošplouchnout zrovna to místo, které potřebujete. Kromě toho je ale se všemi gely ohromná sranda, já si užíval hlavně oranžový, kdy se mi podařilo nabarvit celou místnost a pak jezdit jako na kluzišti. Ani modrý však nezůstává pozadu a rozhodně je nejlepší s ním vysprchovat maličké, ale zatraceně nebezpečné střílny (přece jste si nemysleli, že tentokrát chybí), a ony začnou skákat jako šílený hopík. Hračičkové mají o zábavu postaráno.Další z novinek jsou energetické mosty. Pro správné řešení musíte i jejich směr určovat pomocí portálů (ačkoliv, to musíte vlastně u všech novinek), a myslím, že vše potřebné pochopíte ze screenshotu, snad to není potřeba vysvětlovat. Pak je tu Excursion Funnel, tedy proud energie, do nějž naskočíte a vezete se. Hodí se nejen na překonávání velkých propastí, není od věci ho kombinovat s trubkami na vytékání některého z gelů. Občas navíc narazíte na tlačítko, které proud energie obrátí, což taky není od věci.

Vystřelující plošiny snad není třeba dlouze popisovat, fungují přesně tak, jak byste od nich čekali, co si ale určitě zaslouží popis, je laser. Nejde o to, že se můžete spálit, slouží hlavně k zapnutí speciálních spínačů, k čemuž občas potřebujete speciální kostky, s nimiž můžete laser nasměrovat přesně tam, kam chcete. Největší prča však nastává ve chvíli, kdy je v blízkosti laseru nějaká střílna. Asi už chápete, stačí laser nasměrovat na střílnu a ta se pěkně usmaží. Její nebohé kvičení sice může leckoho vyděsit, ale k čertu s tím, lepší ona než já.


A obtížnost? Ta je na můj vkus nastavena tak akorát, tvůrci vám každý prvek dávkují přesně tak, abyste si základní pravidla dobře vštípili do hlavy, ale zároveň musíte občas vymýšlet něco nového, jinak se váš postup hrou docela zpomalí. I tak si ale nemyslím, že by někdo považoval Portal 2 za přehnaně těžký nebo naopak příliš jednoduchý, Valve tu hranici únosnosti vystihlo tak akorát.

High five!

Výše zmíněné novinky jsou vážně super, tvůrci se prostě vyznamenali, ale nejdůležitější novinkou je asi co-op. V něm se vy a jakýkoliv spoluhráč ujmete role dvou robotů, vysokého P-Body a zakrslého Atlase. Oba mají k dispozici portálovou pušku a každý tak může tvořit dvojici portálů. P-Body má na starost žlutý a červený, Atlas zase světle a tmavě modrý. Základ kooperativního módu tedy tkví ve využívání všech čtyř portálů, jinak se nehnete z místa, a to ani z první místnosti. Buď budete spolupracovat, nebo končíte. Žádné další možnosti.Kdyby si ale každý tvořil portály podle sebe, byl by v tom pěkný zmatek. Proto Portal 2 obsahuje ukazovátko, kterým může každý snadno tomu druhému ukázat, kam umístit portál. Dále nechybí ani možnost různých gest, třeba „3 – 2 – 1 – Go“, což se hodí hlavně při potřebě přesného načasování. Dále hra nabízí i méně podstatné opičárny, jako objetí, klasické tlesknutí High Five nebo kámen-nůžky-papír. Ani jeden z robotů tak není žádné necitelné dřevo, a pokud chcete se spoluhráčem trochu blbnout, gesta vám to snadno umožní.

Po vzoru Team Fortress 2 umožňuje druhý Portal menší vzhledovou úpravu obou robotů. Za achievementy občas získáte třeba vlajku nebo čepici ve stylu Weight Companion Cube (ani ta nesmí chybět), a co víc, uživatelé PC/Macu mohou v Portalu 2 obdržet pár klobouků právě z Team Fortress 2, pokud je teda ve zmíněné online legendě získali. Ne že bych se chtěl pošklebovat konzolím (i když…), ale je fajn, že PC má něco navíc, i když jde spíše o takovou drobnost.

Krása rozpadlých laboratoří

Singleplayer i co-op už máme za sebou, takže je nejvyšší čas věnovat se technické stránce celé hry. Co se týče grafiky, Source engine ani tentokrát nezklamal. Už je mezi námi několik let, ale pořád vypadá všechno svěže, texturám nechybí pěkně vysoké rozlišení a nezklame ani vzhled ohně, vody nebo často viditelného plevelu. Právě díky celkovému grafickému kabátu vypadá prostředí hry skvěle, ať už jde o polorozpadlé laboratoře nebo prostory mimo ně, kam samozřejmě také zavítáte. Čas od času může nastoupit lehký stereotyp z velmi podobného prostředí, hádanky vás ale nenechají se nudit ani vteřinu.


Nezklamala ani zvuková stránka, což se tentokrát týká hlavně dabingu a hudby. GlaDOS i Wheatley jsou nadabováni vážně mistrně, jejich hlasy nijak neodpuzují a naopak hráče nutí poslouchat, co zrovna říkají. Hra však oproti prvnímu dílu exceluje i soundtrackem. Většina melodií je spíše podprahová a dokresluje stísněnou atmosféru, a když už dojde na nějaké akčnější tóny, jde o skvělý poslech plný adrenalinu. Písnička nazvaná Want You Gone, jež doprovází závěrečné titulky, už je potom kapitola sama pro sebe, a i když nedosahuje takových kvalit jako Still Alive v jedničce, i tak jde o mistrnou skladbu.

Test chamber complete

Portal 2 je prostě hotový zázrak. Obsahuje všechno, co má taková hra mít, tedy pořádný příběh, vtipné dialogy, povedené prostředí, slušnou hrací dobu, stylový multiplayer, jenž působivě doplňuje singleplayer, dále vkusnou audiovizuální stránku a hlavně pořádnou dávku originality. Navíc bez jakýchkoliv bugů nebo jiných chyb, pokud nepočítáme opravdu časté a dlouhé nahrávání jednotlivých úrovní. Jak to tak vypadá, hra je na nejlepší cestě k tomu stanout po boku takových legend, jako je Baldur’s Gate, Mafia, BioShock nebo Half-Life 2. Proto si myslím, že vůbec první desítka v historii Zingu je rozhodně zasloužená.

Portal 2 na PC, PS3, Xbox 360, MacHodnocení hry
Skóre hry 10 10/10
Portal 2
» Více o hře
Líbí se nám
  • perfektní příběh
  • povedené dialogy
  • spousta humoru
  • narážky na Half-Life
  • geniální co-op
  • skvělá audiovizuální stránka
  • skladba Want You Gone
Vadí nám
  • dlouhé nahrávací časy
  • občas stereotypní prostředí
Verdikt: Portal 2 je zábavné, vtipné a hlavně originální veledílo bez jakýchkoliv chyb. Bezesporu jeden z nejnadějnějších kandidátů na hru roku, možná přímo nejnadějnější.
Hru ohodnotilo také 506 čtenářů průměrnou známkou 9.5/10.
Micro-Ice (10), bedikk (10), Timmy (10), KingSton.cz (9), Laky (10), Pustynia (10), vancouver97 (10), DrifterCzech (9), Hammers (10), SweetL.c. (10), inian (10), Popopki (10), prudislav (10), eRko (10), Kllrt (10), vernys (10), Kubisoft (10), Overpowered (9), Darkdokie (9), Kakashi (10), tommystreet (10), Shimmy (9), Jirikovac (10), Szotek_cz (10), fja_ (8), Argy (10), Vlastimil91 (9), Megaloman (10), FuFu (10), w00dy (10), LOL4K (10), PetasCzech (10), Moonis (9), Nula (8), ELhonzo (9), ben917 (10), ComTK (10), Vrbis01 (10), eXis (10), mj.hassik (10), Al-Muhambad (10), Morfable (10), wandall (9), Orel741 (10), ZemiCZ (9), Fatal.Error=XP (8), Vixi (9), Bunhead (9), DreeDex (10), steve (10), drumfil (10), Fildus (10), Meg.A.Byte. (10), Javo26 (10), trphajzlik (10), Am0n (10), ExBee (10), corey26 (3), MiCO (10), ozzyozzy (6), Xenty (10), malkin555 (10), Robert1106 (10), Axon (9), Sir Nicolas (10), Smejdcz (10), Raxlly (10), Silverine (10), Fiola (9), Algest (10), Damaj (10), FreshGoals (10), fler289 (9), Reeves (10), MikeR (10), Gylly (10), Hades47 (1), GiGaB@yt (10), Michalek.13 (9), Andrew5445 (9), Blizz (8), Infinity (8), Eledin (10), Lambda (10), Lothar (10), HALF-LIFEBLAZEN (10), Krowan (10), Thopter (10), ELjano (10), Luke29 (10), Faget (10), sardasdarn (10), Markvy (10), Honzas4400 (10), Ctira.d (10), Fogo (10), Bl@ckBull (10), Capone24 (10), joker1 (10), Sirix (10), PlayerOfGame (10), Alterna715 (9), Hanzz (10), Dj.Mixass (10), molnik (10), BaresdaKilla (10), -Matador- (10), Doom351 (10), free-art (10), Krudanze (10), LetajiciMaslo (10), Bonpar (10), Eduardo (8), FreeKiller (10), LordOfDav11 (9), Ajaxis (10), Jekon (10), SyRvY (10), Buchtič (10), SpellcrosS (10), ondrejdis (10), ACR27 (10), LED Lampicka (10), adamiskos (9), AvantGuard (10), Wofi (10), Noobinator (10), Adios (10), dom15CZE (9), Ropucha (9), Bargud (10), Echt (9), Jason3 (10), Warfaryn (10), StrikerTH (10), Rushi (10), HermikCZ (10), Olomer (8), crash01 (10), JakER (9), chips (10), Adam-PacIn (10), goonerknight (10), eisluk (10), Trololol (10), ivankrato (10), Rambo (10), Falco (10), !ndulon@ (10), itomas (10), Polarski (10), kopiha (1), petralexbinar (1), Numerios (9), ChinoTheOnlyOne (6), Jogobela (10), Junkul (9), Micvan (10), zombicek (10), HonzysKISS (9), Racek (10), actros007 (9), SairusCz (8), EpiCenega (10), Zorkki (7), RaydenCZ (10), hruska (10), BiG_Axel13 (10), maytwo (10), Altair28 (10), Stig.r84 (10), Cartman (10), TrojisCZ (10), pesslovany (10), midder (9), Gman (7), Fernet (10), Phill002 (10), versace186 (10), lukass.petr (8), Tess (10), Lumicko (10), Miki450 (10), James (10), LubosZ32 (6), Piskot CZ (10), Kamikatze (10), Bubakh (9), Dr.Killjoy (10), sk8mancj (8), hej7mi (10), Cinky (9), TheGreendroid (10), mrtvola369 (10), Groon (10), takon999 (10), Diler112 (10), SeCeS (8), Spunak (10), Presario (10), Dementos (9), metalseed (10), K4rm4d0n (10), Bela (10), gdulik (9), adkins (9), Pajda (9), buriji (10), Prochik (10), hozix (10), R.Gabriel (10), Braga (10), hamer12 (10), Praky (10), KoloUS-heck (10), quiktimeleft (9), CiCu (10), IMP700 (10), martin151 (9), Gagarin (8), nero (9), Ball (10), morfin (10), Toms (10), Skapco (10), redsnakecz (10), predator.cz (10), Sectr (9), Mr.Triboni (10), lepšínežty (10), cavaski (10), hudi11 (10), hlodacek (10), Jebedeah (9), lukashkcz (10), TheSpeedding (9), DeuZ (10), Dafix (9), TheRollyCZE (8), Amii (9), Speedy 81 (10), dax21 (9), Crocy (9), johny88 (10), Tobi (9), koubik.11 (10), žemla (10), FrankySVK (10), Cmoud94 (9), TunniQ (9), RecreesCZ (9), obivan568 (9), Nord (10), Louis_Vuitton (10), Vivi (10), Cole (8), Lev216 (10), Aster (10), SpooTo (10), Milouch Drake (9), pajmič (9), Lucious (9), strnadik01 (10), Anton (9), lukezamek111 (10), hujmulokop (10), SpriteCZ (8), k8nny (10), terz (10), aSsAsSiNuS (10), tudiiik (10), Gandrel (10), Nomad845 (8), urbi.j (8), Toldo (10), Dustter (10), cybertoxic (9), KiKca (10), Dr.Vtx (9), PsychoGamer (10), Kowalski (10), Vajicko (10), SABOTEURCZ2012 (9), Mine (10), Linhartik (10), DankenSK (10), SnEaK (10), limpi (10), KET312 (10), Paturata (10), Szczigi (9), HoloCron (10), 3dav3 (10), Dare (10), Icarus (10), DeathMetal (10), set-upper (10), Skyrimák (10), AeSko (10), MoRt8 (10), jokerx (10), RCS339 (10), Strec (8), Elli[CZE]k (9), Andrsten (9), petronelus (10), GROWLING (10), zidpadne (10), katexP (9), shaak (10), kiklop8 (10), LanceCZ (10), -R.I.P- (8), Santusak (10), Pato8 (10), WorDym (10), Farky (8), navvrat (9), SamFisher (10), Žolík (8), Afterman (10), dantegamer (10), megajar (10), Nozdormu (10), CoDMW3 (1), SaamatuCZ (10), Rox Cox (10), cizon (10), Vojtas131 (10), Asaig (10), BionicD (7), korelak (10), Tesaros (10), Roklik (CZ) (9), stihac10 (10), Dwait (10), kratos 78 (10), Limec (10), MarkCZ (10), Chipsonator (8), EddieCZ (10), LuckyBaal (10), achmed744 (10), skylines (10), StalwartStone (10), Lukkys (9), Kříž (10), rxpython (10), DavrosCZ (10), lenuska28 (10), Czech_NoOb (9), selda (10), evolution999 (9), Rascal (10), Skallagrim (9), LoWier (7), Marek77 (10), Echosword (10), Temgotin (10), Urbi (10), mirrko (10), Luky604 (10), Maxiiik (10), Satris (10), DizzyLizzie (9), klaz365 (10), Gugos (10), xmycak (9), Alfajk (9), Moody7822 (8), skaldacz8 (10), Pajzl (10), ajatim (9), gawlo (10), utresyby (9), markantis (6), Lukas1412 (10), restepik (10), konvax (9), fermdik (10), Luke015 (9), Nick (8), Taugor (8), matt.hew11 (9), myscho (9), DwaneDibbley (7), mlok1911 (10), Malasnikov (9), Darnatos (10), Skilcry (10), Bred02 (9), MRsidius (10), Nafrei (10), crazzzy (10), Archer (10), zmrzlinar22 (9), CZconnor (10), Veronique (10), FunnyDeath89 (10), blusterer (10), chelseacz (10), SenyaCZ (10), Novisss1 (9), Bohmpe (10), matan (10), HrobarHoubarCZ (10), ShaunHastings (10), Qlour (7), Hoot (10), Killermsik (8), Garriken (9), gumadzus (9), Danalth (10), Newek23 (10), zoltan chivay (10), koudela191 (9), Rivers25 (9), NintendoNES (8), elcig (10), Scarto (9), Mopidu (9), Raden (9), kufr (9), N.Gin (8), Danigon (10), Pongi (9), NeoBlade (10), FireWolf (9), Mighty (10), Phillios191 (8), otaaaa (9), Colony (8), ElectroTano (10), hxxnxs (10), Lonewolf (10), fordzy (10), Man1akCZ (10), Smirnow (10), Painik (9), Epso (10), fallanga (8), KaerMorhen (10), Koe20 (9), Call of duty (10), franklin (9), Mafian11102000 (10), Jocker94 (10), IgniteAngel (10), Ebolus (10), golema123 (10), Matthew.8 (9), danny-v (10), Lynch (7), pepajs95 (10), overlord22 (10), hunterak (10), witcherrr (10), Ramen (10), Milord (9), Langer (9), Dager31CZ (9), Raylo™ (10), Creeperak (10), Jendus (10), Vlken69 (10), Dolero (10), CzePavel99 (10), SPARCO1979 (10), wajdoslavek6 (9), soldierXXXX (9), Mollo (9), draco666 (9), mattyy1hp (10), Blackhand47XD (9), ejkina (9), M1L4N (8), Pospec (10), Kirkes21 (10), Atlantis (9), Hrabi (10), bananomet (8), Barfilm (9), šuplík (10), DERO (7), Carljack (9), Foxik09 (10), Vojtech1141 (9), Tasty Dumpling (10), WeirdWorm (10), lolin666 (10), FesakSX (9), RastyK2 (9), Coolumbus (10), havlajs (9), reflex24 (10), fatush1 (10), ChristianeQ (7), stuntman (7), Sutom (9), Darkcan (9), Greca (10), mattesak (10), Mr.Lolendo (10), SweetL.c.King (9), Labigmek (10), Krmitko (10)
Před vydáním hru ohodnotilo 11 čtenářů průměrnou známkou 10/10.
v3t0 (10), Electro (10), Arided (10), morrelo (10), ShardCZ (10), D3VL3R (10), DANIELPES (10), Jirkas (10), Vildanix (10), bavn3r (10), patrinko (10)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Štítky: portal 2, portal, valve
Portal 2 na PC, PS3, Xbox 360, MacScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Portal 2 Screenshot ze hry Portal 2 Screenshot ze hry Portal 2 Screenshot ze hry Portal 2 Screenshot ze hry Portal 2 Screenshot ze hry Portal 2 Screenshot ze hry Portal 2 Screenshot ze hry Portal 2

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Portal 2 – co bychom neudělali pro vědu
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
hruska   1x   portal 2 is the best game on spaaaacehruskahruska8406    22.1.2012 16:50 hruska

portal 2 is the best game on spaaaace

Overpowered   1x   Mě se to teda nahrávalo pěkně rychle, tak 6s.Overpoweredoverpowered5690    1.5.2011 17:13 Overpowered

Mě se to teda nahrávalo pěkně rychle, tak 6s.

Cvrnda člen redakce    Chill: Nahrávací časy jsou dost individuální věc, a proto se víceméně nepromítly do výsledného hodnocení a hra i tak dostala desítku, každopádně i když se mi to většinou taky nahrává rychle, občas to trochu pokulhává, ale tak to bývá když už člověk nehraje na úplně nejnovějším PCCvrndacvrnda7    1.5.2011 16:59 Cvrnda

Chill: Nahrávací časy jsou dost individuální věc, a proto se víceméně nepromítly do výsledného hodnocení a hra i tak dostala desítku, každopádně i když se mi to většinou taky nahrává rychle, občas to trochu pokulhává, ale tak to bývá když už člověk nehraje na úplně nejnovějším PC

Chill    Dlouhé nahrávací časy? Mně se hra nahrávala vždycky max 10 S !Chillchill1972    30.4.2011 18:28 Chill

Dlouhé nahrávací časy? Mně se hra nahrávala vždycky max 10 S !

Playman    Jenom škoda že Zing. cz nedělá jako jediný videorecenze. Vidět Cvrndu na živo jak recenzuje Portal 2, nebylo by to zrovna k zahození. ;-) Vím že těm videorecenzím zdatně sekunduje INDIAN a dokonce je i dělá ale byl bych rád kdyby se do toho čas od času pustil také někdo přímo z autorů a redaktorů Zingu... Druhá věc je, že INDIAN je teď jaksi zaseklí a je otázka, kdy už mu nechají volný prostor na tvorbu.Playmanplayman62    28.4.2011 17:39 Playman

Jenom škoda že Zing. cz nedělá jako jediný videorecenze. Vidět Cvrndu na živo jak recenzuje Portal 2, nebylo by to zrovna k zahození. ;-) Vím že těm videorecenzím zdatně sekunduje INDIAN a dokonce je i dělá ale byl bych rád kdyby se do toho čas od času pustil také někdo přímo z autorů a redaktorů Zingu... Druhá věc je, že INDIAN je teď jaksi zaseklí a je otázka, kdy už mu nechají volný prostor na tvorbu.

XJ-0461 = Clank    Nejdřív mě ten koncept nezaujal, ale recenze mě na 100 % přesvědčila, že se do toho jít vyplatí. Jedině s poznámečkou ohledně písně Want You Gone bych nesouhlasil - dle mého dosáhne ještě větších ovací, a sama o sobě je lepší, než Still Alive. Jinak paráda. :-DXJ-0461 = Clankxj-0461-clank4033    28.4.2011 17:29 XJ-0461 = Clank

Nejdřív mě ten koncept nezaujal, ale recenze mě na 100 % přesvědčila, že se do toho jít vyplatí. Jedině s poznámečkou ohledně písně Want You Gone bych nesouhlasil - dle mého dosáhne ještě větších ovací, a sama o sobě je lepší, než Still Alive. Jinak paráda. :-D

ExBee    tahle hra je originalni.... a uz pekne zapadla do moji sbirky :dance:ExBeeexbee1887    27.4.2011 23:04 ExBee

tahle hra je originalni.... a uz pekne zapadla do moji sbirky :dance:

Javo26    Jenom 10/10? ! Už zase nějak ubíráte :angry: .Javo26javo263509    25.4.2011 17:38 Javo26

Jenom 10/10? ! Už zase nějak ubíráte :angry: .

horas    fakt dobrá recenze klobouk dolu :-)horashoras2090    25.4.2011 17:33 horas

fakt dobrá recenze klobouk dolu :-)

sardasdarn   1x   Dohráno za cca 10hodin s dvěma nebo třemi menšími záseky (než jsem začal používat hlavu ;-) ) .sardasdarnsardasdarn5747    25.4.2011 15:33 sardasdarn

Dohráno za cca 10hodin s dvěma nebo třemi menšími záseky (než jsem začal používat hlavu ;-) ) .

DreeDex    Geniální hra, už dlouho mě něco takhle nebavilo.DreeDexdreedex2393    25.4.2011 15:10 DreeDex

Geniální hra, už dlouho mě něco takhle nebavilo.

Fatal.Error=XP    Dával bych si na hodnocení pozor, připadá mi přemrštěné. Ale to je názor čtenáře ;-) jinak pěkný, coop mě zajímá, to zkusímFatal.Error=XPfatalerrorxp5036    25.4.2011 12:59 Fatal.Error=XP

Dával bych si na hodnocení pozor, připadá mi přemrštěné. Ale to je názor čtenáře ;-) jinak pěkný, coop mě zajímá, to zkusím

Cvrnda člen redakce    Díky všem co upozornili na Pneumatic Diversity Vent, skutečně ho ve hře člověk nenajde a nejspíš jsem si to spletl. Každopádně, odstavec smazán, už by mělo být všechno OK. A jak už psal Bedikk, snad se toho dočkáme aspoň v DLCCvrndacvrnda7    25.4.2011 12:14 Cvrnda

Díky všem co upozornili na Pneumatic Diversity Vent, skutečně ho ve hře člověk nenajde a nejspíš jsem si to spletl. Každopádně, odstavec smazán, už by mělo být všechno OK. A jak už psal Bedikk, snad se toho dočkáme aspoň v DLC

bedikk    Pneumatic Diversity Vent ve hře bohužel vážně není. Snad v DLCbedikkbedikk25    25.4.2011 11:52 bedikk

Pneumatic Diversity Vent ve hře bohužel vážně není. Snad v DLC

ScorpionMK11    S JakERem určitě souhlasím VALVe udelalo mnoho her ktery se zapsali do dejin sice sem portal nehral ale po teto recenzi urcite jdu nato :-)ScorpionMK11scorpionmk116223    25.4.2011 11:26 ScorpionMK11

S JakERem určitě souhlasím VALVe udelalo mnoho her ktery se zapsali do dejin sice sem portal nehral ale po teto recenzi urcite jdu nato :-)

Laddys    Možná už vim proč je celou dobu ticho ohledně HL2 EP3....
...Měli plný ruce práce Portalu 2
Laddysladdys1697
    25.4.2011 11:25
Laddys

Možná už vim proč je celou dobu ticho ohledně HL2 EP3....
...Měli plný ruce práce Portalu 2

zdenda    Tvůrci jsou Machři, smekámzdendazdenda5236    25.4.2011 10:39 zdenda

Tvůrci jsou Machři, smekám

Orel741    S celou recenzí souhlasím. Tedy kromě dlouhého načítání. Mi se načítá rychle.Orel741orel7414211    25.4.2011 09:59 Orel741

S celou recenzí souhlasím. Tedy kromě dlouhého načítání. Mi se načítá rychle.

sardasdarn    "Pamatujete si tu bílou věc plnou kulek? Oh... To vlastně budete za chvíli vy. "

Rozhodně plných 10! ! :-D
sardasdarnsardasdarn5747
    24.4.2011 22:38
sardasdarn

"Pamatujete si tu bílou věc plnou kulek? Oh... To vlastně budete za chvíli vy. "

Rozhodně plných 10! ! :-D

JakER    Tomu říkám pocta! A tohle je zrovna hra, cosi tu desítku zaslouží. Zkrátka, oprávněně perfektní. Já smekám VALVe.JakERjaker2265    24.4.2011 20:42 JakER

Tomu říkám pocta! A tohle je zrovna hra, cosi tu desítku zaslouží. Zkrátka, oprávněně perfektní. Já smekám VALVe.

vancouver97    Cvrnda: Jsme na tom stejně.... ;)vancouver97vancouver973387    24.4.2011 19:50 vancouver97

Cvrnda: Jsme na tom stejně.... ;)

ChristianeQ    Aha tak to se omlouvám bohužel jse mpřečetl jen jeho poslední dva posty a peroto jsem tak zareagoval:( i am sorry:) Peace VChristianeQchristianeq1706    24.4.2011 19:46 ChristianeQ

Aha tak to se omlouvám bohužel jse mpřečetl jen jeho poslední dva posty a peroto jsem tak zareagoval:( i am sorry:) Peace V

blacke    jaktože nemaj portaly 11/10 :-)blackeblacke189    24.4.2011 19:36 blacke

jaktože nemaj portaly 11/10 :-)

Vrbis01    VALVE je prostě NEJ studio! ! ! !Vrbis01vrbis013725    24.4.2011 18:59 Vrbis01

VALVE je prostě NEJ studio! ! ! !

Playman    Portal II je prostě pecka, přesně tak, jak se čekalo. :-)Playmanplayman62    24.4.2011 18:31 Playman

Portal II je prostě pecka, přesně tak, jak se čekalo. :-)

Moonis    Nemůžu nic, než souhlasit, pokud tato hra nebude hrou roku kvůli nějakému Call of Duty, tak se hodně naštvu. ;-)Moonismoonis2191    24.4.2011 17:59 Moonis

Nemůžu nic, než souhlasit, pokud tato hra nebude hrou roku kvůli nějakému Call of Duty, tak se hodně naštvu. ;-)

Sectr    Hodnocení se nedivím je to jedna z her roku.Sectrsectr859    24.4.2011 17:14 Sectr

Hodnocení se nedivím je to jedna z her roku.

-R.I.P-    Přesně! podívej se na posledních 5 komentů které napsal....-R.I.P-rip1029    24.4.2011 16:44 -R.I.P-

Přesně! podívej se na posledních 5 komentů které napsal....

Al-Muhambad    ChristianeQ: Jenže Eduardo to opravdu neumí... 8-)Al-Muhambadal-muhambad4853    24.4.2011 16:41 Al-Muhambad

ChristianeQ: Jenže Eduardo to opravdu neumí... 8-)

Shimmy    Tak hráče musí hold bavit řešení hádanek a celkově logické hry... Je jasné že se najde dost odpůrců no :-)Shimmyshimmy2070    24.4.2011 16:08 Shimmy

Tak hráče musí hold bavit řešení hádanek a celkově logické hry... Je jasné že se najde dost odpůrců no :-)

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (45 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12143 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Jaký monitor? (13 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (109 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 

Andor – deskovka

Speciál - 18.2.2018
 
Andor – deskovka

Hranice Andoru ohrožují temné síly a pouze čtveřice hrdinů může království pomoci.

 
 
 
Resident Evil 7: Gold Edition

Pokud vás minula návštěva bažinatého jihu USA, máte novou příležitost v kompletní edici.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

Bayonetta 1+2 pro Switch

Recenze - 16.2.2018
 
Bayonetta 1+2 pro Switch

Sexy čarodějka opět vyráží lovit monstra. Tentokrát ale zůstává věrna Nintendo platformě, jen si s sebou přináší možnost dotykového ovládání.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole