Uživatel nepřihlášen
  

The Next Big Thing - další velká věc

Pondělí 25.4.2011 14:00 - Autor: Milan "Fakus" Votava - Rubrika: Recenze Recenze The Next Big Thing

Na novou adventuru od studia Pendulo se těšilo velké množství hráčů, už díky tomu, že Pendulo je pro všechny milovníky adventur zárukou kvality. A jak to dopadlo tentokrát?

...
Délka: ...
The Next Big Thing - Filmový trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Studio Pendulo se může pyšnit více než kvalitní herní sérií jménem Runaway, která si získala nejedno srdce hráčů adventur. A tak jejich nejnovější počin The Next Big Thing byl hráčskou veřejností se zaujetím vyhlížen. Nyní se nám konečně dostala do ruky plná verze hry, a tak jsme se podívali The Next Big Thing pořádně na zoubek.

Již po dohrání demoverze The Next Big Thing jsem nešetřil superlativy, jelikož první dvě kapitoly mne doopravdy nadchly. Díky tomuto zážitku se moje očekávání ještě vygradovalo o nějaký ten stupínek výš, což je možná důvod, proč v konečném důsledku ze hry až tak skvělý pocit nemám. Ale nebudeme předbíhat, pojďme se pustit do The Next Big Thing pěkně popořádku.Vítejte na vyhlašování cen nejlepších filmových monster

Příběh hry se odehrává v docela jiném světě, než je ten, na který jsme všichni zvyklí. V The Next Big Thing se totiž po světě potuluje celá řada prapodivných monster a podivných kreatur, které žijí bok po boku s ostatními obyvateli. Podobný scénář si někteří mohou pamatovat ze hry Hollywood Monsters, kterou se prý scénáristi Pendula nechali inspirovat. Začátek dějové linky se však odehrává ve slavnostní večer vyhlašování cen pro nejlepší filmová monstra.

Po vyhlášení hlavních cen se každý, kdo ve zdejším showbusinessu něco znamená, přesune na afterpárty k Williamu A. FitzRandolphovi, což je filmový magnát a majitel největšího zdejšího filmového studia jménem MKO. Na párty nesmí chybět ani novináři Liz Allaire a Dan Murray, čímž se konečně dostáváme k hlavním postavám hry. Právě Liz si totiž povšimne, že jedna z filmových monster leze do FitzRandolphovi kanceláře oknem a pro bulvární novinářku jako je ona je tohle jasná vidina sólo kapra. Bohužel, později Liz přijde na to, že se namočila do něčeho, s čímž tak úplně nepočítala. Naštěstí je tu ještě Dan, který, ačkoliv to tak na první pohled nevypadá, ji na holičkách nenechá.


Příběh je celý tak trochu postaven na hlavu a myšlenkové pochody autorů se jistě vyřádili do sytosti, bohužel chybělo mi větší rozvinutí příběhu, trošku silnější zápletka, popřípadě nějaký opravdu silný zvrat, na nějž jsme v kvalitních adventurách zvědaví. Nic takového se však během hraní nedostavuje, a tak jediné, o co v podstatě jde je přijít na to, co že to ono monstrum jménem Big Albert v kanceláři hledalo a proč druhý den není ani Big Albert a ani Liz k nalezení. Že by snad FitzRandolph chystal něco opravdu velkého?

Praštěná blondýnka a drsnej sportovní novinář

Jak jsem se již zmínil, v The Next Big Thing se nacházejí hned dvě hratelné postavy. Tou první je poněkud praštěná a zbrklá blondýnka jménem Liz, která píše bulvární články. Druhou postavou je Dan Murray, sportovní novinář, který má vše na háku a nic ho nerozhodí, jedině snad pokud by se nedostavil na páteční zápas boxu. Oba se nemají příliš v lásce, avšak když se Liz druhý den po předávání cen nedostaví ráno do práce, vrhne se Dan do vyšetřování na vlastní pěst. Nakonec oba zjistí, že spolu mohou vycházet, a že na každém z nich se najde i několik dobrých vlastností.Obě postavy se neustále střídají, takže občas řešíte úkoly coby Liz, jindy zase coby Dan, avšak žádné zásadní změny, mezi jednotlivými postavy nenajdeme. Jediné oživení přinášejí kapitoly, ve kterých hrajete za Liz zrovna v době, kdy je v kómatu, takže se celý příběh odehrává pouze v její hlavě a vaším úkolem je vyřešit například její fobii nebo přemoci strach, díky čemuž se nakonec může Liz navrátit do úplného vědomí.

Kromě Liz a Dana figurují v příběhu The Next Big Thing i další postavy, jako jsou Dr. Zelssius, což je pošetilý doktor, který rozhodně nepatří na stranu dobra. Zajímavou postavou je také profesor Fly, díky němuž Dan pronikne do tajů teleportování, anebo pejsek Tobby, což je ve skutečnosti masožravá kytka, která však umí vše, co zvládá i nejlepší přítel člověka. A za zmínku jistě stojí také přerostlý básník, který dokáže složit nádhernou báseň pouze, když je mu tělesně ubližováno.


Adventura pro naprosté začátečníky i ostřílené dobrodruhy

Během hraní prvních dvou dílů Runaway si většina hráčů stěžovala na neviditelnost aktivních předmětů, které jsou potřeba pro zvládnutí dalšího postupu. V The Next Big Thing vyšli autoři hráčům natolik vstříc, že přibylo nejenom tlačítko, které vám zobrazí všechny aktivní předměty na obrazovce, ale pokud si absolutně nevíte rady, stačí kliknout na tlačítko pomoci a vypravěč, který vás provází dějem celé hry, vám napoví. Jedná se o opravdu skvělý způsob, jakým přilákat i hráče, kteří adventurám příliš neholdují nebo navnadit mladé začínající hráče, kteří by si v některých případech nevěděli rady.

Pomoc vypravěče dokáže udržet hráče neustále ve hře, jelikož pokud už začínáte být naštvaní a nejradši byste hru vypnuli, stačí požádat o pomoc a už zase víte, co dělat, kam jít, atd. Pokud patříte mezi ostřílené hráče adventur, tak jednoduše stačí navolit si střední obtížnost, ve které se již pomoci od vypravěče nedočkáte, a opravdoví profesionálové zvolí obtížnost nejtěžší, v níž se vám nezobrazují ani aktivní předměty.  Pokud tak opravdu adventury hrajete, zkuste alespoň střední obtížnost, jelikož díky vypravěči by se vám hra mohla zdát až přespříliš jednoduchá a mohli byste o ni během hraní ztratit zájem.Hezky to vypadá a skvěle to mluví, ale…

The Next Big Thing pohání stejný grafický engine, jako poslední díl Runaway, avšak tentokrát je vše navíc oháknuté do Full HD kabátku. Grafika vypadá hezky a opravdu pěkně se na hru dívá. Vyzdvihnout musím také dabing, který je zvládnutý s noblesou a především bych zmínil dabing profesora Flye. Vše jednoduše poukazuje na to, že autoři vědí, co dělají.

Bohužel ani The Next Big Thing není bez chyb. Ze všeho nejvíce mě zarazila krátká herní doba a opravdu velmi malé množství lokací. Vezme-li v potaz například to, že některé kapitoly si vystačí pouze se třemi herními lokacemi, nic víc. Bohužel nikterak mne nenadchly ani dialogy mezi postavami. Jsou sice dobře napsány a kolikrát se zasmějete díky skvělému smyslu pro humor, kterým studio Pendulo vyniká, ale nemohl jsem se ubránit pocitu, že většina dialogů je naprosto zbytečných. Navíc, pokud jdete za postavou znovu si promluvit, máte zde všechny možnosti k dialogu znovu, jako byste s ní předtím nikdy nemluvili.


Z demoverze hry jsem byl nadšen a neskrýval jsem pocity radosti, očekával jsem až přespříliš a možná proto nejsem nakonec s plnou hrou tolik spokojen. The Next Big Thing je jistě kvalitní adventura a já se moc těším na další díl, který jistě bude následovat. Avšak i tak na mě hra kolikrát působila jako velmi rychlý produkt, který je v mnoha ohledech, především pak v příběhu, nedodělaný. Jednoduše řečeno, čekal jsem víc.

The Next Big Thing na PC, MacHodnocení hry
Skóre hry 6 6/10
The Next Big Thing
» Více o hře
Líbí se nám
  • postavy
  • pomoc vypravěče
  • smysl pro humor
  • dabing
  • grafika ve Full HD
Vadí nám
  • krátká herní doba
  • malé množství lokací
  • nedostatečné rozvinutí příběhu
  • že jsme čekali něco opravdu velkého
Verdikt: The Next Bigr Thing od studia Pendulo nikterak nepřekvapilo, což je škoda, jelikož mnozí z nás od ní čekali přeci jenom něco víc. Takhle se jedná „pouze“ o kvalitní adventuru, která díky výbornému nastavení obtížnosti skvěle pasuje začínajícím hráčům, i vytrvalým milovníkům adventur.
Hru ohodnotilo také 8 čtenářů průměrnou známkou 5.8/10.
Eduardo (8), morrelo (7), Hades47 (1), nero (5), tudiiik (6), Andrea (7), Halalí (6), Wolverine (6)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
The Next Big Thing na PC, MacScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry The Next Big Thing Screenshot ze hry The Next Big Thing Screenshot ze hry The Next Big Thing Screenshot ze hry The Next Big Thing Screenshot ze hry The Next Big Thing Screenshot ze hry The Next Big Thing Screenshot ze hry The Next Big Thing Screenshot ze hry The Next Big Thing

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku The Next Big Thing - další velká věc
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Core    Překvapuje mě, že si tuhle adventuru Penduláci nepohlídali... Runaway však super. Z recenze mě zaujala část, kdy se hráč řeší Liziny fóbie. Sympatický nápad.Corecore6047    4.5.2011 15:58 Core

Překvapuje mě, že si tuhle adventuru Penduláci nepohlídali... Runaway však super. Z recenze mě zaujala část, kdy se hráč řeší Liziny fóbie. Sympatický nápad.

inian   1x   he Next Bigr Thing od studia Pendulo nikterak nepřekvapilo :-Dinianinian4288    25.4.2011 14:12 inian

he Next Bigr Thing od studia Pendulo nikterak nepřekvapilo :-D

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (150 příspěvků), Low FPS a GPU usage 45 - 65% (18 příspěvků), Jaký monitor? (45 příspěvků), PS4 Slim - má někdo na prodej? (6 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12157 příspěvků), STEAM -všechno sem (7099 příspěvků), Trance - Goa + Progressive Mix 44 (466 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (115 příspěvků), Hard to be a god (3 příspěvky), PlayStation 4 - An error has occurred (3 příspěvky), Hlučný ventilátor a disk PS4 Pro (9 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Northgard

Recenze - 23.3.2018
 
Northgard

Hrdinské příběhy drsného severu v nové variaci. Necháte se zlákat polární září?

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC
 

Pure Farming 2018

Recenze - 23.3.2018
 
Pure Farming 2018

Z Polska k nám doputoval nadějný zemědělský simulátor nabízející čtyři odlišná prostředí, netradiční plodiny a mnoho dalšího. Uspěl?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 
 
O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

Bílá barva zatěžující oči je minulostí. Pojďte se seznámit s vývojem zbrusu nového Zingu.

 
 

Mulaka

Recenze - 22.3.2018
 
Mulaka

Po stope mexického zabijáka modliviek.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 
 
Final Fantasy XV na počítače je skoro fantazií

Ale jenom skoro. Trvalo to sice rok a půl, ale konečně se dočkali i PC hráči. Stálo to čekání tedy za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC