Uživatel nepřihlášen
 

Zaklínač 2: Vrahové Králů – ve víru smrtící politiky

Středa 18.5.2011 15:00 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Recenze Recenze Zaklínač 2

Tak jsme se konečně dočkali. Zaklínač Geralt opět obsadil naše monitory v pokračování dost možná nejlepšího RPG posledních let. Jestli jde o stejnou nirvánu, jako před lety, to si povíme v této recenzi.

...
Délka: ...
Zaklínač 2: Vrahové králů - Naděje (Launch trailer)
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Zpět do Severních Království

Podle očekávání navazuje Zaklínač 2 na svého předchůdce. Geralt z Rivie se dostal do služeb krále Foltesta a asistuje mu při útoku na hrad La Valette, kde se skrývají Foltestovy děti. Ofenzíva je úspěšná, hrad dobyt, jenomže pak se na scéně objeví záhadný kralovrah, a aniž bych chtěl spoilovat, král Foltest přijde o život. Vrahoun však zmizí a ze smrti krále obviní Geralta, jenž se tím pádem dostane do vězení. To by ale nebyl náš chrabrý Zaklínač, aby se z něj nedostal, teda za pomoci krásné a oblíbené čarodějky Triss Ranuncul a šéfa Foltestova komanda Vernona Rocheho. Úkol je tedy jasný. Najít kralovraha, zjistit jeho motivy a očistit vlastní jméno.

Zápletka je v základu dost jednoduchá, ale po vzoru knižní předlohy z pera Andrzeje Sapkowského se větví do nevídaných směrů a hlavně nabízí neuvěřitelné množství emotivních a dechberoucích momentů a samozřejmě také cut-scén. Už jen zabití Foltesta je zpracováno tak neuvěřitelným způsobem, že by i Mafia nebo Mass Effect 2 zbledly závistí. Příběh je prostě zase o úroveň výše, a je radost ho prožívat a v podstatě i tvořit, protože stejně jako v prvním dílu hrají podstatnou roli vaše rozhodnutí. A věřte mi, občas vašich voleb budete litovat, tomu se prostě nevyhnete.V dobré společnosti

Neméně důležitou roli hrají samozřejmě postavy. Ty jednoduše nemají chybu, všechno působí dojmem, že i nejméně podstatný obyvatel má svoji duši a svůj příběh. Geralt, Triss, Zoltan a Marigold vám samozřejmě přirostou k srdci okamžitě, už v prvním díle šlo o jasné oblíbence, nezklame ani dost odměřený Vernor Roche, záhadný čaroděj Detmold nebo svůdná velitelka Saskia, a jakmile přijde řada na krále, je radost ty mocipány sledovat, ať už jde o egoistického Foltesta nebo Henselta, krále Kaedwenu. I hlavní záporáci mají něco do sebe, ačkoliv jak už to tak ve světě Zaklínače bývá, hranice mezi nepřátelstvím a spojenectvím je hodně, ale vážně hodně tenká.

Zapůsobit však dokážou i klasičtí nepřátelé. Na svých cestách potkáte řadu vojáků, ghůlů, banditů, přízraků a z řad nepřátel z prvního dílu nesmí chybět naši staří kámoši, Utopenci, jež tentokrát dokážou člověku docela zavařit.


Ohněm a mečem

A když už takové nepřátele potkáte, pochopitelně přijde na řadu boj. Stejně jako v jedničce, i tentokrát jsou základem dva meče, ocelový a stříbrný, které střídáte podle potřeby. Pomoct vám může i blok nebo pětice magických znamení, tedy Aaard, Igni, Axie, Yrden a Quen, přičemž se časem můžete naučit i šesté znamení, Heliotrop. Na rozdíl od dokonalého soubojového systému prvního dílu jde tentokrát převážně o klikačku, kdy levé tlačítko slouží na rychlé a pravé na silné údery, ale pořád musíte klikat opatrně. Jedině tak totiž dosáhnete skutečně účinného a elegantního boje, navíc máte větší šanci na kritické zásahy. Když totiž začnete klikat jako šílenci, můžete si tím způsobit menší komplikace a pomalejší postup.

Úžasně vymyšlený soubojový systém z jedničky sice překonán nebyl, ale nový systém se také povedl. Ze začátku je to sice dost jednoduché, ale postupem času vám nezbude nic jiného než taktizovat, pečlivě vybírat kombinaci stylů a sem tam i uskakovat. To však neplatí o bossfightech. Vizuálně sice nemají chybu a nevadilo by mi ani, že jde pořád o opakování toho samého způsobu (vždyť v jedničce to bylo totéž), ale jsou prostě moc jednoduché. Hra vám toho napoví až příliš, skoro vždycky přesně víte, kdy, kde a jak co použít, případně jak kliknout. Často dokonce stačí protivníka zahnat do kouta a tam ho sešvihat rychlým stylem. V základu je boj silnou stránkou hry, a také docela přístupnou, ale ty bossfighty mohly být trochu větší výzva. A aby se z toho boje snad nestal stereotyp, občas hra nabídne i stealth mise, jež perfektně oživí daný děj a do příběhu vždycky skvěle zapadají.Návrat starých radovánek

Pokud jde o RPG principy, Zaklínač 2 toho nabízí vážně dost a jde v tradici svého předchůdce, žádné zjednodušování jako v Dragon Age II. Samozřejmě nechybí větvené rozhovory a propracovaný vývoj postavy, rozdělený do čtyř vývojových stromů. Tentokrát můžete rozdělovat talenty v běhu hry, už není potřeba zasedat k ohni a meditovat. Meditace, které už také nevyžaduje ohniště, se však pořád hodí, hlavně kvůli vaření lektvarů, probíhajícího víceméně stejně jako v prvním díle. Hra samozřejmě umožňuje klasické craftování, jež se hodí hlavně kvůli tvorbě bomb a pastí a co je nejdůležitější, vrací se i veškeré řádění spojené s hospodou, tedy vývěska s kontrakty přede dveřmi, kostky, pěstní souboje (stačí ve správnou chvíli stisknout správnou klávesu, což dodává souboji pořádný spád) a nově i páka, která mě však moc nechytla. Každopádně, je fajn vidět, že tvůrci nezapomínají na to nejlepší z prvního dílu a s mírným vylepšením vše aplikovali i do dvojky. Přesně takhle se má dělat správné pokračování.

A když už mluvím o pokračování, ještě zmíním vliv možnosti importovat uložené pozice z prvního dílu. Rozhodně nečekejte nic jako v druhém Dragon Age, kdy to mělo možnost na jeden nebo dva vedlejší questy, s následky svých skutků se potýkáte docela často, hlavně v rozhovorech. A pokud mě zrak ani paměť neklame, s importem dostane člověk stříbrný meč z jedničky, Aerondight, a to rozhodně není všechno. Každopádně chválím.Jako v reálu

Grafika je vážně úchvatná, to říkám na rovinu. Každé prostředí, ať už jde o hrady, pralesy, vyprahlé pláně nebo jeskyně, všechno disponuje ohromným množstvím detailů, což platí i o vyobrazení postav a mimiky jejich obličejů. Třešničkou na dortu je počasí, skvěle navozující temnou, ale také „neuvěřitelně uvěřitelnou“ atmosféru Sapkowského světa. Nejvíc mě zaujal déšť, působící dojmem, že vám kapky vody vytrvale narážejí na monitor a stékají po něm. To sice nabízí i mnoho dalších her, ale v Zaklínači 2 to působí dojmem, že jste jen režisér stojící za kamerou, což jen přispívá ke skvělému dojmu.

Všechna ta nádhera však vyžaduje určitou daň, a to poměrně vysoké HW nároky, především pak na grafickou kartu. Nutnost mít grafiku s pamětí nejméně 512 MB se prostě jen tak nevidí, a ačkoliv mohla optimalizace dopadnout ještě hůř, přece jenom na tom mohl CD Projekt RED ještě trochu zapracovat. Jestli ale chtějí vážně převést Zaklínače 2 na konzole, přeji jim hodně zdaru, protože to může být pro ty dvě mašiny dost velký problém.


Ozvučení je pak kapitola sama pro sebe. Všechno zní realisticky, poutavě a přitom nijak rušivě a vypadá to, jako by se zvuky vzájemně doplňovaly. Povedl se také dabing postav, nenarazil jsem na žádnou postavu, jejíž hlas by mi nějak rval uši. No a soundtrack, to je hotové umělecké dílo dokonale doplňující každý pixel ve hře, každou cut-scénu i každý souboj, a rozhodně jde o jeden z nejpoutavějších hudebních doprovodů posledních let, jenž se může směle postavit vedle Crysis 2, Assassin’s Creed II nebo Mafie II.Zapíchnul mu meč až po játra a pohádky je konec

CD Projekt RED se holt opět vyznamenal a podruhé dokázal, že je mistrem svého oboru. Ať už jde o příběh, souboje, postavy, vývoj hlavního hrdiny nebo audiovizuální stránku, Zaklínač 2 je prostě RPG jak má být, vedle něhož nemá třeba takové Dragon Age II vůbec žádnou šanci. Navíc hra nabízí rozsáhlé množství vedlejších úkolů (díky nim je trochu scestné hovořit o nějaké hrací době, která je ale i bez nich ideální), takže o zábavu je rozhodně postaráno. Navíc jsou pryč neduhy prvního dílu, jako třeba opakující se vzhled postav nebo všudypřítomné neviditelné stěny. Pár bugů se sice objevilo (třeba občasné pády hry), bossfighty mohly být trochu větší výzva, a také mohl CD Projekt víc zapracovat na optimalizaci, ale jde o jediné skvrny na jinak naprosto čistém díle. Vývojáři si zkrátka zaslouží ovace ve stoje, stejně jako v případě prvního dílu, a my PCčkáři si opět můžeme užívat téměř dokonalého RPG.

PS: Jako bonus vám do recenze přikládáme tři Launch trailery.

...
Délka: ...
Zaklínač 2: Vrahové králů - Opovržení a strach (Launch trailer)
Kvalita videa »nízkástřední vysoká
...
Délka: ...
Zaklínač 2: Vrahové králů - Láska a krev (Launch trailer)
Kvalita videa »nízkástřední vysoká
Zaklínač 2 na PCHodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
Zaklínač 2
» Více o hře
Líbí se nám
 • vynikající příběh
 • tuna rozličných voleb
 • skvělé postavy
 • řada klasických RPG prvků
 • rozsáhlejší vylepšení Geralta
 • svižný soubojový systém
 • nádherný audiovizuál
 • vliv uložených pozic z jedničky
Vadí nám
 • až moc jednoduché souboje s bossy
 • vyšší HW nároky
 • sem tam drobné chybky
 • občasné pády hry
Verdikt: Současný král na poli RPG a hra, která dělá čest nejen prvnímu dílu, ale i knižní předloze. Troufám si tvrdit, že Andrzej Sapkowski musí být hrdý. Geralt z Rivie zase všem vytřel zrak, přesně jak to má ten bělovlasý chlapec ve zvyku.
Na Zingu se nachází také další 4 uživatelské recenze hry Zaklínač 2.
Hru ohodnotilo také 712 čtenářů průměrnou známkou 9.2/10.
Wojki (9), indi (9), Xiao (10), God (10), Reeves (9), Sectr (10), Jekon (9), Commander (10), D3VL3R (8), Luky522 (10), assassin0070 (10), LittleShady (10), SweetL.c. (10), kikikimikiki (10), ramboba (10), Gylly (9), Mike005 (10), ParKii (10), Heroes Killer (10), st3p4 (10), kratos199999 (10), Viliem (10), Trongix (10), Vixi (9), winkja (10), Arkham (10), ZemiCZ (9), Hony (9), Smoothie (10), Ironix32 (10), Luboš (8), Ropucha (10), Adam-PacIn (10), Nojmi (10), Axon (9), buriji (9), wolflegion (10), Marigold (10), Presario (10), Lumicko (10), wandall (10), Blizz (10), maco937 (10), Overpowered (9), FuFu (10), Pajajurca (10), fja_ (9), MajklH (10), Tomcus (10), pesslovany (10), Eledin (10), joker1 (10), Robert1106 (10), Teclado (10), ozzyozzy (7), termex (9), 666juri666 (9), Silverine (10), Al-Muhambad (10), jakil (10), Luke29 (8), Vejris (10), Ornell (10), simon34 (10), RzrX6 (10), MaRw1n (10), ELhonzo (10), Icewind (10), Saix (10), Snorlax (10), Trololol (8), tovlasek (9), johnytopinka (10), Jirikovac (10), Kratas (10), MikeR (8), Bunhead (9), mlok1911 (10), Ajaxis (10), Terat (10), Sir Nicolas (9), unwa (10), PlayerOfGame (10), Charliehk (8), Fildus (9), Marek_Tvrdy (10), Capone24 (9), jiaaa (10), patas98 (10), Strec (9), InkredyblDyno (9), Shorney (10), BaresdaKilla (10), Doom351 (9), Fogo (10), Keeper (8), peakr (10), Hellierer (10), Krudanze (9), Barbar22 (10), Lelllek (9), Olomer (9), Bonpar (10), Formulac1 (9), FreeKiller (10), zero (10), Damaj (10), VenZen (8), misakio (10), SmH83 (10), matuseka (10), marek1998mw3 (10), Irandael (9), Zuben45 (9), Vivi (10), SyRvY (10), Marc Cold (10), Adios (9), nanreo (10), Thopter (10), RaZzor10 (10), tommystreet (9), andrew931 (10), TheStig (10), Dweight (9), MiCO (9), speedy360 (10), kamgeforce (10), Ezio Auditore (10), Virus (10), mattos (9), Nanyn (10), starkiller007 (1), Raizo (10), Gopaz (8), Qartter (9), tomb. (9), bedikk (10), itomas (10), Dwait (10), charmander98 (10), kened94 (10), mara9 (9), kopiha (10), Bart12 (10), Jogobela (7), Electro (8), sido (10), MelmanCZ (9), Pary7 (8), Northman (10), Darius (10), Faget (10), Rezet (10), RaydenCZ (10), kraken7 (10), michal1907 (10), Mine (9), doc.zorr (10), Fejfi (10), DePutaMadre69 (10), Mr.Triboni (10), LordOfDav11 (9), OS1R1S (10), Core (10), Tux33 (8), Gary.D (9), BionicD (8), iEvlin (10), rronaldr (9), Mavecz (8), gdulik (10), domino021 (10), Nailter (9), Piskot CZ (9), TheRockM (10), Dr.Killjoy (10), dex1o(^_^)o (9), lepšínežty (8), Dwayne (9), Myrra (8), mrtvola369 (9), Praky (10), Groon (9), DjRandy (10), Johnny (10), Leonidasss (9), Technologi (9), RGiggs (10), Gerald of Rivia (10), Pajda (9), Dementos (9), zero94SK (10), Moppy (8), metalseed (8), Mára (10), Jackie Clue (10), Bloodys (9), Phill002 (10), war100 (10), hozix (10), luxin221 (10), Mazarox (8), TrojisCZ (8), CryHeroCZ (8), Stixxy (9), tatar (8), Anakonda88 (9), Gwynbleidd (10), nero (10), CrosS_VamP (10), Moonis (10), Skapco (9), L_amak (10), EpiCenega (10), Defler (10), Zdedys (10), Hades47 (7), Zinzin (10), codas450 (10), Aye96 (8), Voldort (9), Hammers (10), Kenamez (9), obivan568 (10), andrys (10), lukezamek111 (8), -R.I.P- (9), Sarias (10), HungryCub (10), passsk (10), DeuZ (9), Elishak (10), Vika (10), ElMariachi1995 (8), beri.b (10), G.a.m.e.r .65 (10), Segic9 (10), Sairus (10), koubik.11 (7), strasiak (6), cavaski (10), Ferrar (10), tiny (10), Louis_Vuitton (9), Lucas War (10), hitman8001 (9), hooj (10), TheRollyCZE (10), Veritas (9), Aster (9), Hrot85 (10), Melmus24 (8), Fani (10), Elmania5770 (10), Xenus (10), PetasCzech (10), Nord (10), Lucious (10), RadSBrno (10), Miki450 (10), Klinger (10), Inii (10), trissana (10), Jungleboogie (9), CervikLama (9), zlovkvetinaci (10), terz (9), Beeda2004 (7), Crazy55 (9), Two-Face (7), tudiiik (9), Corvus (10), Dafix (8), klesla (9), connor (10), steve (10), martik642 (10), Mimminocc (10), KiKca (9), caukyy (9), ErBitch (10), Dr.Vtx (9), žemla (10), PsychoGamer (10), krkus (10), bhaal (10), Belisarius (9), ltr33 (9), Bozidara (10), Dassman (10), urbi.j (9), 3dav3 (9), Deeside (10), waclaw78 (10), set-upper (9), Maskos (10), Dominikl (7), Bogi_cze (10), GROWLING (10), valal (10), Icarus (10), Elli[CZE]k (10), Murvudd (10), Darth Doom (10), Wex528 (10), Chepa (9), CRYPT (8), Killer198 (9), Inerecus (10), digimaster (9), jakuba (10), Play (10), Toxik (10), Bloodjack (9), Sobi (7), navvrat (9), dantegamer (10), Pato8 (7), korelak (10), kingkong45 (10), Lukas1412 (10), martan777 (8), Bigbitek (10), ACzeMiky (10), RecreesCZ (10), Balthasar (7), rxpython (9), panousko (10), F.gery (10), stihac10 (10), connor2 (10), LuckyBaal (10), Matt888 (8), kratos 78 (10), EliminatorCzech (10), pajmič (8), cizon (10), MarkCZ (10), Mustaffa (8), espana (8), skylines (9), Ssaannkkoo (10), Doominnoo (10), Lelanka (10), Lukkys (8), Damián (10), Onos T'oolan (9), KaiZen (7), Beckett51 (10), Cagi (10), Qlour (10), Ardis (9), otaaaa (9), Ice Golem (10), LanceCZ (8), Lemmy_Kilmister (5), miro321 (10), mac12352 (9), Anmare (10), Karui (10), Temgotin (9), Echosword (10), lenuska28 (10), Lev216 (10), Legrion (9), Dyno (7), hanis93 (8), Big Boss (10), kurny31 (10), Novisss1 (9), Balerion (10), Dancer648 (9), Jarda65 (6), Hodor (9), Daniel65911 (10), Nelinka94 (10), FAKEing (10), markantis (9), Luke015 (9), Kozopes (9), Aiden Pierce (9), Kowenn (10), martyEF (10), Raxel (10), Ilidary (10), okick (10), HonzusCZE (10), iToast (9), TheGeraltCZ (10), D0oMeX (10), DwaneDibbley (8), Sofik (10), blade1991 (10), Selphie (9), SamFisher (9), Skilcry (8), TomiX7 (10), MateuM (10), Maraner (10), Zoliis (10), Veronique (10), Thorn1991 (8), FunnyDeath89 (10), fallanga (8), CrazyF1ZZ (10), Balldur (10), blusterer (10), Risan (3), largo (10), Sikira (10), VVstormU (10), Razzak (9), Aveline (8), Lord Soup (9), Denny (8), Toldo (10), Bruce Wayne (10), matan (8), HrobarHoubarCZ (9), Calexa (9), AsuraCzech (9), Coffee CZ (9), Arin (10), MartasZLA (10), Ľubor Fabian (10), Komur Dark (10), Baradej (10), zmrzlinar22 (8), Mordred (9), Darknight (10), king_nothing (7), Kesl (8), Deyw (9), sticka (9), lopolka (9), kijař (10), Nate (10), Danalth (10), marten02 (9), Newls (10), gumadzus (10), Jencl (9), Lord Snow (10), pajli (10), burcha (10), Xapek (9), Hagimo (6), Tomy (9), NintendoNES (9), fermdik (9), FesakSX (9), Scarto (10), Halalí (9), Raden (9), Missty (8), Danigon (10), Bargud (9), Newek23 (9), FireWolf (10), Juraj103 (10), 0celot (9), Skallagrim (1), onny19 (10), Fabik (10), Eldarion (10), klaz365 (10), Tadeo11 (10), CinciCZ (10), Marek77 (10), Smuky (9), ThainDegu (9), Freddie (9), radimidar (10), fordzy (10), Anathem (10), Folda (8), Doomsday (9), G4rgamel (7), NanashiSVK (9), Man1akCZ (10), bomp (10), Daveron (10), legolas0901 (10), danur078 (8), zoltan chivay (10), Luisa (10), FranCop (9), Matthew.8 (10), Mach (10), Smirnow (10), Blodex (10), Bayernfan (10), Painik (10), čajda (9), ori63 (10), Monkeyskunk (7), soldierXXXX (10), Nick (9), Mythix (10), terrka (9), 23cicer (8), Žolík (10), PKDMAN (10), Horus (10), Mafian11102000 (9), Parasit (10), LeyaM (10), GarSonak (10), Mixam (8), Maty (10), Clon3 (9), Hektorus-522 (9), KaerMorhen (10), Rivers25 (8), SleeperSVK (9), KotOr (9), Soviet Princess (9), NekoYukki (8), Eliot2 (10), Geralt z Rivie (9), Mjay (9), Colony (9), RandomPirate (10), Olda (10), Atramil (10), Ebolus (10), steragery (10), Thunders (8), Kakttus (7), dzokobrah (8), AkiosCZ (8), Desmond000 (9), Wifinus (8), Snaphid (10), jetti (9), FootballFan123 (10), Chrom97 (10), Lord_Of_Warez (6), _marosho_ (9), Gudas1913 (8), CZGeorge (10), Bryan (9), MachujaNapitchi (10), Nomad845 (8), TheTemHeros (10), CarolineKrny (9), overlord22 (9), Finch182 (7), Lubajz (10), Vojta97 (3), Lynch (8), Mrkrikajs (8), svatda (10), GrimReaperCZ (10), SweetL.c.King (9), kejda (10), Lazy (9), malum j (10), Skypas (9), s3Cr3 (8), Kočičák (10), dellavare (10), Lukaseagle (10), ToprHarley (10), Helgrind (8), Vincent_Vega (9), leKema (10), MagicFiberCZ (10), Pepe1986 (10), Dolero (9), EddieCZ (9), T-800 (8), Riwen (9), Vejce (10), witcherrr (9), Forzalin (9), Slim50 (8), TheDave (8), Velmajster (10), Hefoo (10), Miras47 (9), Payne74 (8), MultiScorey (9), Szczigi (9), Guilerry (9), Dager31CZ (9), AviaRa (10), pedrok (10), Ramen (10), Ondra Kenway (10), Johny M. (8), havlajs (9), mattyy1hp (8), relakstronkest (8), Jendus (8), shifty205 (9), paladinky971 (8), Sigurd (10), Lumin (9), Rayzon_CZ (9), polcus (8), Pongi (10), svubax (10), shxrk (9), L8ck3 (10), Blackdiamond96 (9), Jayshee (9), Arcizmrd (10), Pec41 (10), Olisek (10), tomito007 (9), Alfajk (9), Ako Suminoe (8), Akiss (7), Sedli14 (7), TorreS (9), wajdoslavek6 (8), Michalien (9), karathus (10), Snow2 (10), draco666 (7), Rys18 (9), Filip02373 (9), HruLeX (9), Blackhand47XD (9), En.kidu (8), adalas (9), dimertuper (10), Vojtech1141 (9), Suramaru (10), Lišák (7), miklas (9), M1L4N (8), limpi (10), Fany00 (8), PredatorCzech (8), koubecx (10), baifi003 (9), Vynex (9), Holy99 (8), Libu (10), isux (6), Shiro_CZ (10), GoOdTiMe (9), Kross (9), Modras (9), Aiden Pearce (10), šuplík (9), TwoFace (9), GeSto (7), Pisstol (9), BabetakCZE (9), Jenda10 (9), Drazerak (10), trenge (9), Antidox (9), HrobarHoubarCze (8), Blinky (9), jamesfreeze (10), Tlumic (10), golema123 (9), rtep (9), plkCRA (8), Fidasku (9), Gordon Freeman (9), Mahdí (8), WarCry (9), Honzas (10), blockhead (9), JackTwoFace (9), Carljack (9), Greca (10), barlow (9), Mighty (9), Foxik09 (10), dartomis (9), Daeron (8), AjikTali (10), elho_cid (8), Tasty Dumpling (10), WeirdWorm (9), Smoli12 (9), hznk89 (8), Fireshana (8), Paulus Poetry (10), skyw84 (9), HappyLima (10), Miirphys (9), Tessy94 (8), ChristianeQ (8), SpriteCZ (8), dubov (9), Routa (7), Nerry (8), Theogreel (8), KeerGeek (8), Mazzi (8), fatush1 (10), Tarik (9), tomdh86 (8), FanyX (9), Darneth (9), Coolumbus (8), baelerys (9), norsen (10), Ados15 (9), Mazuur (9), handa999 (10), Hell Knight (1), johnk2 (9), Auditius (10)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Zaklínač 2 na PCScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Zaklínač 2 Screenshot ze hry Zaklínač 2 Screenshot ze hry Zaklínač 2 Screenshot ze hry Zaklínač 2 Screenshot ze hry Zaklínač 2 Screenshot ze hry Zaklínač 2 Screenshot ze hry Zaklínač 2 Screenshot ze hry Zaklínač 2

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Zaklínač 2: Vrahové Králů – ve víru smrtící politiky
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
CZconnor    Pařím trojku ! ! :-D.CZconnorczconnor20481    11.6.2015 22:47 CZconnor

Pařím trojku ! ! :-D.

obivan568    Jedna z nejlepších her, co jsem kdy hrál.obivan568obivan5685793    9.4.2012 15:35 obivan568

Jedna z nejlepších her, co jsem kdy hrál.

RaZzor10    CF te nema dakto polsky dabing na stiahnutie ? ? ? moc zapotreba ! ! ! :DDDRaZzor10razzor101244    24.6.2011 23:55 RaZzor10

CF te nema dakto polsky dabing na stiahnutie ? ? ? moc zapotreba ! ! ! :DDD

unwa    po delsi spise tedy dlouhe dobe jsem byl herne konecne uspokojen . paradni zalezitost!unwaunwa2767    12.6.2011 18:57 unwa

po delsi spise tedy dlouhe dobe jsem byl herne konecne uspokojen . paradni zalezitost!

Kefir    Takže: Pěkně zkoněnej soubojovej systém z prvního dílu, kterej z velkou pompou oznamovali před vydáním hry. Kolikkrát jsem se modlil za skupinovej styl, kd¨yž se ke mě blížila hromada nestvur? . No ted jsem to dohrál na vysokou obtížnost, talenty jsem dával do znamení, šermířství si nabuším , až při druhém hraní, jak jsem tak koukal, ve vývojovém stromu jsou zajímavé schopnosti. . Ale, co mě nejvíce překvapilo: nainstaloval jsem hru, celej natěšenej vlezu do knajpy, a tam ? ? Místo mahakamského dvojáku, soddenského trojáku, nilfgardské lihoviny, pepřovky, vojákovy zhouby prodávají zeleninu a ovoce. . Jak si namíchám elixír? bez alkoholu? A jak ho vypiju? tak jdu meditovat, a ono není zapotřebí lihovin. . Hmm. Kdo četl sapkowského román, tak ví, že dryáky se vyráběli macerováním bylinek v alkoholu...Jinak je to parádní hra, ted si to rozehraju znova a vyzkouším i šermířskou větev. Jinak to co provedl Bioware s DA2 jsem nepochopil. .Kefirkefir6888    4.6.2011 02:24 Kefir

Takže: Pěkně zkoněnej soubojovej systém z prvního dílu, kterej z velkou pompou oznamovali před vydáním hry. Kolikkrát jsem se modlil za skupinovej styl, kd¨yž se ke mě blížila hromada nestvur? . No ted jsem to dohrál na vysokou obtížnost, talenty jsem dával do znamení, šermířství si nabuším , až při druhém hraní, jak jsem tak koukal, ve vývojovém stromu jsou zajímavé schopnosti. . Ale, co mě nejvíce překvapilo: nainstaloval jsem hru, celej natěšenej vlezu do knajpy, a tam ? ? Místo mahakamského dvojáku, soddenského trojáku, nilfgardské lihoviny, pepřovky, vojákovy zhouby prodávají zeleninu a ovoce. . Jak si namíchám elixír? bez alkoholu? A jak ho vypiju? tak jdu meditovat, a ono není zapotřebí lihovin. . Hmm. Kdo četl sapkowského román, tak ví, že dryáky se vyráběli macerováním bylinek v alkoholu...Jinak je to parádní hra, ted si to rozehraju znova a vyzkouším i šermířskou větev. Jinak to co provedl Bioware s DA2 jsem nepochopil. .

Trololol    Až na tie hw nároky :) 8/10Trolololtrololol6742    3.6.2011 16:05 Trololol

Až na tie hw nároky :) 8/10

Wofi    Jj je to fakt dobrá hra :-DWofiwofi5868    31.5.2011 14:47 Wofi

Jj je to fakt dobrá hra :-D

joker1    ori63: jak to můžeš srovnávat?joker1joker15246    25.5.2011 23:04 joker1

ori63: jak to můžeš srovnávat?

GamerCZ1    Aha. . no davají to po částech, ale zachvili to bude určitě komplet. . Jam moc daleko nejsem jdu teprve pomstít Foltesta. . :-) . . Určitě to dost lidi už projelo tak snad ti někdo poradí.GamerCZ1gamercz14881    24.5.2011 09:06 GamerCZ1

Aha. . no davají to po částech, ale zachvili to bude určitě komplet. . Jam moc daleko nejsem jdu teprve pomstít Foltesta. . :-) . . Určitě to dost lidi už projelo tak snad ti někdo poradí.

pesslovany    Jako walktrough dobrý... já už jsem ale dál. Kdyby ses tam dostal tak mi můžeš říct ty:)pesslovanypesslovany6456    24.5.2011 08:47 pesslovany

Jako walktrough dobrý... já už jsem ale dál. Kdyby ses tam dostal tak mi můžeš říct ty:)

GamerCZ1    Nemá protože Assassin’s Creed: Revelations ještě nevyšel. . to je zase názor. :-DGamerCZ1gamercz14881    23.5.2011 22:37 GamerCZ1

Nemá protože Assassin’s Creed: Revelations ještě nevyšel. . to je zase názor. :-D

GamerCZ1    Máte ve hře záseky? Tak na co sem tu posílal ten walktrough jen tak na hovno?
Sledujete někdo AVGN jak ničí splachuje ty shit os hry do hajzlu. . :-) Tak to sem chtěl udělat s prvním dílem Zaklínače svuj podíl má na tom i ta hratelnost a další věci. . Ale ted drtím dvojku a musím uznat, že se jim fakt povedla a baví mě hodně.
GamerCZ1gamercz14881
    23.5.2011 22:36
GamerCZ1

Máte ve hře záseky? Tak na co sem tu posílal ten walktrough jen tak na hovno?
Sledujete někdo AVGN jak ničí splachuje ty shit os hry do hajzlu. . :-) Tak to sem chtěl udělat s prvním dílem Zaklínače svuj podíl má na tom i ta hratelnost a další věci. . Ale ted drtím dvojku a musím uznat, že se jim fakt povedla a baví mě hodně.

ori63    je to cool hra ale na Assassin’s Creed: Revelations to nemá to si říkejte co chceteori63ori636258    23.5.2011 22:32 ori63

je to cool hra ale na Assassin’s Creed: Revelations to nemá to si říkejte co chcete

pesslovany    Tak ja si nezahraju dokud nezjistim kudy k te truhle:( protoze to chci mit hotove nez pujdu dal...pesslovanypesslovany6456    23.5.2011 21:41 pesslovany

Tak ja si nezahraju dokud nezjistim kudy k te truhle:( protoze to chci mit hotove nez pujdu dal...

Cvrnda člen redakce    Vím, že se mnou bude spousta hráčů nesouhlasit, ale já osobně soubojový systém jedničky považuju za vůbec nejlepší soubojový systém, jaký byl kdy v RPG hrách k vidění. Chce to prostě klikat s určitou rozvahou a to je podle mě nejlepší, ne jako v jiných RPG, kde stačí klikat jako blázen nebo všechno vybírat ze spodní lišty, to pak dokáže hrát i mimino, ale v Zaklínači 1 se musel člověk aspoň minimálně soustředit a kilknout ve správný okamžik. Osobně znám pár lidí, kteří s takovým systémem taky nejsou spokojeni, ale já si to nemohl nikdy vynachválit, ačkoliv to, co předvádí dvojka, je také superCvrndacvrnda7    23.5.2011 20:47 Cvrnda

Vím, že se mnou bude spousta hráčů nesouhlasit, ale já osobně soubojový systém jedničky považuju za vůbec nejlepší soubojový systém, jaký byl kdy v RPG hrách k vidění. Chce to prostě klikat s určitou rozvahou a to je podle mě nejlepší, ne jako v jiných RPG, kde stačí klikat jako blázen nebo všechno vybírat ze spodní lišty, to pak dokáže hrát i mimino, ale v Zaklínači 1 se musel člověk aspoň minimálně soustředit a kilknout ve správný okamžik. Osobně znám pár lidí, kteří s takovým systémem taky nejsou spokojeni, ale já si to nemohl nikdy vynachválit, ačkoliv to, co předvádí dvojka, je také super

pesslovany    Jestli se na to někdo kdo to hrál podívá tak mi prosím může poradit jak se dostat do toho posledního pokoje v questu s gargolyema nasel jsem ten u amfiteatru ten napravo od brany hned na zacatku vim ze ten treti je nalevo ale za boha nevim jak se tam dostat uz jsem s tim stravil asi 3 hodiny:Dpesslovanypesslovany6456    23.5.2011 18:36 pesslovany

Jestli se na to někdo kdo to hrál podívá tak mi prosím může poradit jak se dostat do toho posledního pokoje v questu s gargolyema nasel jsem ten u amfiteatru ten napravo od brany hned na zacatku vim ze ten treti je nalevo ale za boha nevim jak se tam dostat uz jsem s tim stravil asi 3 hodiny:D

Overpowered    @CyberAngel - nejen mě se ten systém líbil. Je to sice jen klikání, ale na nejtěžší obtížnost se taky musí trošičku taktizovat. Ve dvojce je asi bojový systém lepší, ale to neznamená že jednička za dohrání nestojí. Jak to dohraješ budeš rád že jsi to udělal :)Overpoweredoverpowered5690    23.5.2011 18:16 Overpowered

@CyberAngel - nejen mě se ten systém líbil. Je to sice jen klikání, ale na nejtěžší obtížnost se taky musí trošičku taktizovat. Ve dvojce je asi bojový systém lepší, ale to neznamená že jednička za dohrání nestojí. Jak to dohraješ budeš rád že jsi to udělal :)

CyberAngel    Cituji autora článku "Úžasně vymyšlený soubojový systém z jedničky sice překonán nebyl, ale nový systém se také povedl. ".
Jak může někdo napsat něco takového o soubojovém systému z prvního Zaklínače, to tedy nechápu. Já ten klik... klik... klik... systém nesnášel. Dvojka je ok. Souboje jsou aspoň zábavné, ale taktika v nich také pokulhává. Hodit Quen, rubat a rubat, případně Quen obnovit a rubat dál. Ale i to je zábavnější než jednička.
Právě kvůli soubojovému systému jsem narozdíl od prvního dílu hru nepředobjednal a čekal jsem, jak se hra vyvine, zvlášť, když ani nebyly dostupné žádné recenze. Zajíce v pytli už kupovat nebudu, díky.
CyberAngelcyberangel6601
    23.5.2011 18:11
CyberAngel

Cituji autora článku "Úžasně vymyšlený soubojový systém z jedničky sice překonán nebyl, ale nový systém se také povedl. ".
Jak může někdo napsat něco takového o soubojovém systému z prvního Zaklínače, to tedy nechápu. Já ten klik... klik... klik... systém nesnášel. Dvojka je ok. Souboje jsou aspoň zábavné, ale taktika v nich také pokulhává. Hodit Quen, rubat a rubat, případně Quen obnovit a rubat dál. Ale i to je zábavnější než jednička.
Právě kvůli soubojovému systému jsem narozdíl od prvního dílu hru nepředobjednal a čekal jsem, jak se hra vyvine, zvlášť, když ani nebyly dostupné žádné recenze. Zajíce v pytli už kupovat nebudu, díky.

GamerCZ1    Co takhle se podívat na walktrough
odkaz ]
GamerCZ1gamercz14881
    21.5.2011 17:47
GamerCZ1

Co takhle se podívat na walktrough
odkaz ]

Blizz    Hmm ale ted mám problem ve 2 kapitole mam projit pak mlhou na spatek a nemuzu najit cestu.Blizzblizz6524    21.5.2011 16:03 Blizz

Hmm ale ted mám problem ve 2 kapitole mam projit pak mlhou na spatek a nemuzu najit cestu.

Blizz    Pařba řekl bych jedna z nej RPG vůbecBlizzblizz6524    21.5.2011 15:59 Blizz

Pařba řekl bych jedna z nej RPG vůbec

Lumicko    Ludia sry ze otravujem ale mam problem s jednym questom. . Vola sa Srdce Melilete to je o tom amulete co mi ponukla ta bylinkarka ze mu vrati moc ale potrebujem 4 ingrediencie... esenciu smrti tu mam, zarodek endriangy ci jak sa to vola to mam tiez... ale nemozem najst trolli jazyk a zub makrobrouka ci jak sa vola. . prosim pomozteLumickolumicko5173    21.5.2011 11:28 Lumicko

Ludia sry ze otravujem ale mam problem s jednym questom. . Vola sa Srdce Melilete to je o tom amulete co mi ponukla ta bylinkarka ze mu vrati moc ale potrebujem 4 ingrediencie... esenciu smrti tu mam, zarodek endriangy ci jak sa to vola to mam tiez... ale nemozem najst trolli jazyk a zub makrobrouka ci jak sa vola. . prosim pomozte

Hades47    Keby bola na PS3 hned by som ju kupovalHades47hades474603    20.5.2011 00:08 Hades47

Keby bola na PS3 hned by som ju kupoval

Killerbees    Tak nakonec se mi ho podarilo najít u vodopadu a omlouvám se jeste jednou za spam.Killerbeeskillerbees6235    19.5.2011 23:41 Killerbees

Tak nakonec se mi ho podarilo najít u vodopadu a omlouvám se jeste jednou za spam.

Killerbees    Ahoj lidi, vim, že to sem nepatrí ale mohl by mi prosím nekdo poradit? Mam ted ukol co se jmenuje závod s časem a mam najít Cedrika ale uz sme snad obehl celou lokaci 10x a proste sme ho nenasel. Mockrát dekuji a omlouvám se za spamKillerbeeskillerbees6235    19.5.2011 23:34 Killerbees

Ahoj lidi, vim, že to sem nepatrí ale mohl by mi prosím nekdo poradit? Mam ted ukol co se jmenuje závod s časem a mam najít Cedrika ale uz sme snad obehl celou lokaci 10x a proste sme ho nenasel. Mockrát dekuji a omlouvám se za spam

czdwarf    Já osobně jsem pěkně nas*anej. Bohužel jsem stále majitelem monitoru 4: 3, takže si moc nezahraju...dokud nevyjde patch (estli vůbec) tak jsem v dupě...czdwarfczdwarf4894    19.5.2011 20:02 czdwarf

Já osobně jsem pěkně nas*anej. Bohužel jsem stále majitelem monitoru 4: 3, takže si moc nezahraju...dokud nevyjde patch (estli vůbec) tak jsem v dupě...

Vojtele    Mě se ta recenze líbí :) hraju na xboxu a nevím jestli by mi zaklínač správně běžel na compu, takže se k jeho hraní asi nedostanu. Dřív jsem ale četl knížky a vůbec se mi líbí zpracování do herní podoby. Proto se rád dozvím alespoň něco o tom jak se to povedlo třeba právě v takové recenzi...Vojtelevojtele5119    19.5.2011 18:08 Vojtele

Mě se ta recenze líbí :) hraju na xboxu a nevím jestli by mi zaklínač správně běžel na compu, takže se k jeho hraní asi nedostanu. Dřív jsem ale četl knížky a vůbec se mi líbí zpracování do herní podoby. Proto se rád dozvím alespoň něco o tom jak se to povedlo třeba právě v takové recenzi...

Polarski    Zrovna v tomto případě mě to netrápí, jelikož už na mě Zaklínač čeká doma. Ale v jiných případech by měla snad recenze fungovat jako zdroj informací, abych se mohl správně rozhodnout jestli se mi kup hry vyplatí nebo ne.Polarskipolarski2263    19.5.2011 17:48 Polarski

Zrovna v tomto případě mě to netrápí, jelikož už na mě Zaklínač čeká doma. Ale v jiných případech by měla snad recenze fungovat jako zdroj informací, abych se mohl správně rozhodnout jestli se mi kup hry vyplatí nebo ne.

Playman    Polarski: Nejvíce se dozvíš ze samotného zahrání hry, dokonce více, než z milionu řádků textu. kamgeforce: Jen dočkej času jako husa klasu, vždyť autoři vydají patch, kde to všechno opraví. Maš nej RPG současnosti, časem ti hra pojede, neboj. Ještě řekni že ta sběratelka nebyla luxusní.Playmanplayman62    19.5.2011 17:24 Playman

Polarski: Nejvíce se dozvíš ze samotného zahrání hry, dokonce více, než z milionu řádků textu. kamgeforce: Jen dočkej času jako husa klasu, vždyť autoři vydají patch, kde to všechno opraví. Maš nej RPG současnosti, časem ti hra pojede, neboj. Ještě řekni že ta sběratelka nebyla luxusní.

Polarski    Cvrnda: Já to chápu, je to prostě věc názoru. Mě delší čtení na první pohled zaujme víc, protože je pravděpodobné, že se toho hodně dozvím.Polarskipolarski2263    19.5.2011 16:54 Polarski

Cvrnda: Já to chápu, je to prostě věc názoru. Mě delší čtení na první pohled zaujme víc, protože je pravděpodobné, že se toho hodně dozvím.

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Ve víru věků – deskovka

Speciál - 16.3.2018
 
Ve víru věků – deskovka

Budujte své impérium a zanechejte odkaz budoucím generacím.

 
 
 
Assassin’s Creed: Origins - Kletba faraonů

Théby a Údolí králů. Přesně tam nás pošle v pořadí druhé DLC pro Assassin’s Creed: Origins. Stojí ale nové dobrodružství za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 
 
Feudal Alloy – dojmy z hraní

Chopte se meče a akvárka, jdou se rozbíjet stroje!

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 
 
Wolfenstein 2: The Freedom Chronicles – The Deeds of Captain Wilkins

Jak se povedl poslední pokus o vytvoření dodatečného obahu pro Wolfenstein 2: The New Colossus?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 

Q.U.B.E. 2

Recenze - 13.3.2018
 
Q.U.B.E. 2

Pokračování indie hry Q.U.B.E. na sebe nechalo čekat více jak šest let. Má ovšem druhý díl co nabídnout?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole